|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   El.domy rabi pomoč
3.2.2011 22:46:05   
bumerang
Vem, veliko hudih je bilo izrečeno njej in od nje ampak zdaj rabi pomoč.
Verjetno ste brale njen blog, Slovencev dol nihče ne povoha in že par dni se boji za življenje svoje družine.

Že večkrat smo stopile skupaj in naredile marsikatero dobro delo, bomo sedaj tiho zaradi verske nekompatibilnosti?

Aja - za tanove:
http://bata.blog.siol.net/2011/02/03/ne-vem-kaj-naj/

< Sporočilo je popravil bumerang -- 3.2.2011 22:50:57 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 5:46:51   
TomTaylor
Predlogi?

Jz sem za. Pa da se zbira denar za letalsko vozovnico, vsaj za otroke - kolikor vem imata tukaj očeta - otroka bi menda vzel k sebi.

Naj se na njene podatke odpre zbiralni račun, samo ne vem, kako potem dalje - če so v Egiptu banke zaprte, ne vem kako je s poštami....

....mal mi je čudno, da jo veleposlaništvo poziva k selitvi...menda bi ji tudi priskočilo na pomoč?user posted image



< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 4.2.2011 5:49:48 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 6:51:39   
bumerang
Takole piše nekdo na njenem blogu:

  • "Srbija je poslala avion ze v torek , organizirala prevoz od ambasade ( Zamalek) do letalisca v Kairu, uredila vmesni postanek za potnike ki so bili v Hurgadi – VSE TO JE BILO ZA DRZAVLJANE SRBIJE IN BIH PREZPLACNO;

  • BIH je poslala danes avion za njene drzavljane , le ta je odletel ob 18.36 – SEVEDA PONOVNO BREZPLACNO;

  • Slovenija pa je obvestila Slovence zivece v Egiptu (pa se to ne vseh) naj nemudoma zapustijo Egipt, da jim telefonske stevilke letalskih prevoznikov, ki pa se ne oglasajo na telephone, opozori jih da je pot na letalisce zelo nevarna; "

Fajn, ne, naše veleposlaništvo?
Svoje riti in tiste svojih sorodnikov spravi na varno, Slovenci v Kairu naj se pa znajdejo.
Tudi sama piše, da na veleposlaništvu dajejo samo informacije o telefonskih številkah.
Kaj bi jih stalo, da tistih par Slovencev, koliko pa jih je v Kairu, verjetno niti ne več kot 20, sprejme v ambasado. Verjetno nihče od njih ne pričakuje predsedniškega apartmaja.

Kot prvo je potrebno tole spraviti v medije. Na RR imam tudi novinarke, kakšna novica o tem, kaj se dogaja, v eter res ne bi škodila.

Potem pa zbiranje denarja za povratne karte. Upam, da se bo javila komu na blogu, s katerim ima tudi osebni stik, in da bo sprejela denarno pomoč. In takrat bomo upam tudi mi zraven.

Ima kdo še kakšno idejo, kako?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 7:45:02   
PeggyBundy
Lahko bi jih v primeru, da pridejo do Hurgade, mogoče prepeljale naše agencije, ki vračajo potnike menda jutri? Mogoče bi se kdo obrnil na agencijo?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 8:20:03   
benika
Mislim, kaj bi ve rade? Kako bi ji pomagale? Tudi če zberete denar za vozovnice (kar žal močno dvomim), morajo vsekakor priti do letališča, kar pa sama El.domy priznava, da je nemogoče in življensko nevarno. Kako ji boste lahko od tukaj pomagale? Ji boste denar nakazale? Na banko namreč ne more. Ji ga boste poslale po pošti? Poštarji najbrž trenutno ne delajo.

Ne provociram, samo resno me zanima, kako si ve predstavljate te pomoč.Tule se ji vsekakor da zrihtat streho nad glavo, ampak oni morajo vseeno priti iz Egipta.


< Sporočilo je popravil benika -- 4.2.2011 8:24:10 >

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 8:25:59   
Ira_
Iz Slovenije lahko pomaga samo veleposlaništvo, ali nekdo iz vlade, zato je res najbolje, da se obvesti novinarje.
Noben denar ne bo prišel do njih.user posted image
Ko bodo pa enkrat tukaj, bo pa lažje organizirat kakšno pomoč.

< Sporočilo je popravil Ira_ -- 4.2.2011 8:26:58 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 8:47:39   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mislim, kaj bi ve rade? Kako bi ji pomagale? Tudi če zberete denar za vozovnice (kar žal močno dvomim), morajo vsekakor priti do letališča, kar pa sama El.domy priznava, da je nemogoče in življensko nevarno. Kako ji boste lahko od tukaj pomagale? Ji boste denar nakazale? Na banko namreč ne more. Ji ga boste poslale po pošti? Poštarji najbrž trenutno ne delajo.

Ne provociram, samo resno me zanima, kako si ve predstavljate te pomoč.Tule se ji vsekakor da zrihtat streho nad glavo, ampak oni morajo vseeno priti iz Egipta.



kjer je volja, tam je pot.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:02:09   
bumerang
Točno tako. Najlažje je reči ne morem in se obrniti stran.

Kolikor sem razumela zapise na njenem forumu, je nekdo, ki ve, kako urediti vozovnice in to tako, da čakajo na letališču. In seveda, ja, denar lahko pomaga. Saj sama do svojega ne more!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:02:46   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mislim, kaj bi ve rade? Kako bi ji pomagale? Tudi če zberete denar za vozovnice (kar žal močno dvomim), morajo vsekakor priti do letališča, kar pa sama El.domy priznava, da je nemogoče in življensko nevarno. Kako ji boste lahko od tukaj pomagale? Ji boste denar nakazale? Na banko namreč ne more. Ji ga boste poslale po pošti? Poštarji najbrž trenutno ne delajo.

Ne provociram, samo resno me zanima, kako si ve predstavljate te pomoč.Tule se ji vsekakor da zrihtat streho nad glavo, ampak oni morajo vseeno priti iz Egipta.



kjer je volja, tam je pot.



Ja TT, res zadovoljiv odgovor, hvala. Sedaj sem prepričana, da po pomoč sigurno prišla do nje.

Ljube moje, ve ne boste naredile nič. In močno dvomim, da bodo novinarji kaj dosegli. Vlada bo rekla, naj se obrnejo na veleposlaništvo in za njih bo stvar rešena. Še nikoli se niso kej dost pretegnili za dobro naših državljanov in tudi tokrat ne bo drugače. Vem, da je grdo slišat, ampak roko na srce, priznajte, da se ne motim kaj dosti.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:06:14   
benika
Saj sama do svojega ne more!


V zadnjem zapisu je napisala, da se bo banka odprla in bodo lahko prišli do denarja.

In jaz nisem rekla, da ne moremo pomagat, zanima me način pomoči!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
4.2.2011 9:06:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ira_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:10:02   
Anonimen
Joj, benika, kolik si nekam tečna zadnje čase.
Glej, problemi so za to, da se jih reši. Vsekakor pa ne moreš že prvi trenutek, ko si postavljen pred tak ali drugačen problem, videt vseh možnih ali nemožnih poti do rešitve. Zato pa so punce stopile skupaj, pa mogoče le najdejo kakšno rešitev ali vsaj skušajo pomaga, kot so pomagale hillmagich (in se je na koncu uredilo dvomljivcem navkljub). Lahko bi se pa tudi delale ah, nič ne moremo in dvignile roke. To slednje je najlažje.

Bom spremljala temo, če se spomnim kaj uporabnega sporočim, ****, držte se, se bo porihtalo.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
4.2.2011 9:11:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:11:45   
TomTaylor
Benika a si mi ti eno pesimistično bitje user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:18:02   
bumerang
Res je - kolikor berem, se še sama ni odločila, če bi šla na pot ali ne in cela družina, v širšem pomenu, niti na pot ne bo mogla, ker jih ne bodo pustili.

Trenutno blog stoji, na nas pa je, da spremljamo, kaj se dogaja in pomagamo, če se bo zbirala denarna pomoč.
Marsikdo ima tudi njeno telefonsko številko, lahko bi telefoniral in vprašal, kaj se dogaja in če kaj potrebuje.
Pa novinarke tudi imamo, ne?

Naravnost sramotno je, da naše veleposlaništvo ne organizira prevoza na letališče za teh par ljudi!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:24:34   
skuštrana
Jaz sem ravno par dni nazaj razmišljala kaj je z njo in njeno družino. In sedaj vidim da so še vedno v Egiptu.
Ma, da ne morejo organizirat en prevoz za njih, ne razumem. In potem smo Slovenci eno civilno društvo pa udrihamo čez južnjake - oni so takoj poskrbeli za svoje državljena in jih umaknili naši pa čakajo...Hm, le kaj. Res ne morem verjet.

Mogoče bi se lahko vkrcala na kakšno letalo ki gre na Hrvaško, ker sem gledala po tv da nekater hrvaški državljanii nočejo odit in je sigurno kaj prostega.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:41:35   
oka
Ma, da ne morejo organizirat en prevoz za njih, ne razumem.


Če sem jaz prav razumela napisano, E. nima zagotovljene varne poti na letališče in tega se boji. Do letališča ima 70km poti, polne barikad, protestnikov in tolp. In če sem všteješ še otroke in bolno mamo je taka pot res lahko nevarna. Tu bi se morala najti neka rešitev. Npr. ali ji je slovensko veleposlaništvo kaj bliže, da bi se z otroki zatekla tja?

Ne vem, enostavno ne vem. Denar bi se že zbral, streha nad glavo bi se tudi našla, v to ne dvomim. Samo spraviti družino na varno mimo vse te norije in morije, kako pa bi se to dalo?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 9:52:19   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: oka

Ma, da ne morejo organizirat en prevoz za njih, ne razumem.


Če sem jaz prav razumela napisano, E. nima zagotovljene varne poti na letališče in tega se boji. Do letališča ima 70km poti, polne barikad, protestnikov in tolp. In če sem všteješ še otroke in bolno mamo je taka pot res lahko nevarna. Tu bi se morala najti neka rešitev. Npr. ali ji je slovensko veleposlaništvo kaj bliže, da bi se z otroki zatekla tja?

Ne vem, enostavno ne vem. Denar bi se že zbral, streha nad glavo bi se tudi našla, v to ne dvomim. Samo spraviti družino na varno mimo vse te norije in morije, kako pa bi se to dalo?


Ja, to je največji problem...kako priti do letališča...kako naj ji tle pomagamo???????

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:04:52   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz sem ravno par dni nazaj razmišljala kaj je z njo in njeno družino. In sedaj vidim da so še vedno v Egiptu.



enako tudi jazuser posted image
mislim, da si mi tukaj niti ne predstavljamo kaosa tam. sicer pa, se bom pridružila pomoči, ko bo prava ideja rojena...sama je žal zaenkrat nimamuser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
4.2.2011 10:11:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:24:40   
ronja
Ima kdo še kakšno idejo, kako?

A se da od tu kupit karto zanjo in za otroke - da jo kupi mogoče njena mama, bivši mož, ki imajo verjetno kake dokumente oz. št. potnega lista itd... Kar pač mora bit na letalski karti napisano? To skoraj gotovo obstaja.

Lahko bi jih v primeru, da pridejo do Hurgade, mogoče prepeljale naše agencije, ki vračajo potnike menda jutri? Mogoče bi se kdo obrnil na agencijo?

To sem tudi jaz pomislila. Saj verjetno bi šel kdo takoj za poroka, da potem plačajo potovanje, ko so tu na varnem.

Noben denar ne bo prišel do njih

Denarja nakazat res nima smisla, saj ga ima tudi sama dovolj na banki, da bi prišli sem, samo ne more do njega. Edino, če lahko kdo od tu kupi karto zanje.

obstaja brezplacen prevoz v SLO, kot sm ze omenila - nekaj denarja pa verjetno imajo pri sebi.

mislim, da se se sami niso odlocili, kako in kaj... poleg tega je t se njena sirsa druzina, za katero jo verjetno prav tako skrbi - vsi pa ne morejo v SLO.

Če je zgornje res, potem je tudi spodnje. Ampak napisala je, da ji je to največja želja: spravit otroke in sebe v slovenijo. Verjetno je res problem prevoz do letališča, tu pa zaenkrat nimam ideje, kako pomagat. Ampak gotovo obstaja način.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:33:16   
Ira_
Nekaj me zanima. Ali so El. in otroci Egiptovski državljani? Ker če so, potem se stvar spremeni.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:38:56   
kasso
Ronja, njena mama živi z njo v Kairu. Bivši mož res ne vem, če bi ji priskočil na pomoč. karte pa se da kupit tudi iz Slovenije, če bo pristala, se bo zbiral denar...na blogu se je že ena pozanimala. Bolje bi bilo, da se karte kupi iz Slovenije, sej jo tam lahko na poti na letališče okradejo in kaj bo potem user posted image .
Za pot do letališča pa bi najbrž obvezno rabila spremstvo, smao tu lahko pomaga le država, ki se pa nič ne zmiga.user posted image
Če bi bila pot varna, mislim, da bi bila že na poti proti Sloveniji, tako pa postavite se v njeno kožo....bi ve vozile svoje otroke mimo barikad, podivjanih ljudi, tolp itd...ki lahko vse pobijejouser posted image . Jaz se ne bi upala!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:41:13   
oka
Po mojem so, vsaj otroka, ki jih ima z možem, ki je Egipčan. Zakaj pa to zadevo spremeni? Misliš, da bi jim zato, ker imajo egipčansko državljanstvo oblasti lahko preprečile izhod oz. jim "naše" oblasti niso pooblaščene pomagati?

(odgovor članu Ira_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:42:15   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Ira_

Nekaj me zanima. Ali so El. in otroci Egiptovski državljani? Ker če so, potem se stvar spremeni.

Kolikor vem, samo mož nima Slo državljanstva.

(odgovor članu Ira_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ROTAVIRUS
Lelly28 RR

Ali ste svojega otroka cepili proti rotavirusu?

da (35%)

ne (65%)


Število vseh glasov: 31

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!