|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 13:34:21   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Srednji sloj se pojmuje točno tako, kot si ga ti opisala. Srednji sloj je tisti, ki zapravlja, kupuje avtomobile in jih tanka, zida hiše, obnavlja stanovanja, hodi na počitnice, jemlje kredite,... Torej je srednji sloj tisti, ki skrbi, za potrošnjo in posledično za lasten zaslužek, poljnjenje proračuna in podobno. Žal se pa pri nas delež ljudi, ki pašejo v zgornji opis drastično zmanjšuje in seveda posledično kupujejo poceni, oziroma sploh ne kupujejo in evo, krog je sklenjen.


Na podlagi česa to sklepaš......? Zgolj na podlagi tega, da nam je vsak dan servirano, da srednji sloj izginja......?




Ne, treba se je ozret okol sebe.

Lani me je koštalo ogrevanje bajte za celo leto 800 EUR, prejšnji mesec sem plačal za enako količino nafte 1400 EUR. Na mesec skurim 3-4 tanke goriva samo da se pripeljem v službo, žena pa tudi nekje tam. Lani me je to koštalo pač nekaj, letos si sploh ne upam it računat. Lista takšnih stvari se nadaljuje in nadaljuje, brez da se ustavim pri hrani in počasi ampak vztrajno lezemo nižje s standardom, ker plača se ni povečala niti za cent, celo grozijo nam z zmanjšanjem. Pa nam gre še dobro, koliko poznam takšnih, ki so si še lani komot privoščli počitnice, pa bodo letos doma.

Sam ozret se je treba. Še do nekje lani ni smrdelo v kurilni sezoni, zdaj takoj ko je minus smrdi ko kuga, ker ljudje kurijo vse živo, ker je nafta prekleto predraga, draži nam jo pa pogoltna država.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 13:38:30   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

dvomim, da avsrijski delavec v pakirnici piščancev, ki zasluži 1000 EUR na mesec sodi v Avstriji v srednji sloj......ker je v Avstriji pač minimalna plača 1000 EUR......

Zdaj pa bom tako vprašala......kam bi uvrstila sama sebe......verjetno ne v nižji sloj, ampak v srednji sloj.......in težko verjamem, da si se pomaknila ti na mejo preživetja.......


V avstriji si ta delavec komot privošči počitnice, pri nas si delavec z minimalcem težko privošči življenje. Sam treba je poznat razmere v avstriji, ne pa sam lapat. Sebe še vedno uvrščam po zgoraj navedenih kriterijih v srednji sloj, samo se spisek dobrin, ki si jih lahko privoščimo iz leta v leto krajša.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 13:42:09   
maniac
Oh, liliana, s tabo debatirat je nemogoče, ker si kot fijakarski konj. Nikjer nobenih problemov, vse je krasno, pa če dec cele dneve igra igrice ali pa če srednji sloj izginja.

Podpišem nejcko in metulj333.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 13:45:37   
Ira_
IZVIRNO SPOROČILO: maniac

Oh, liliana, s tabo debatirat je nemogoče, ker si kot fijakarski konj. Nikjer nobenih problemov, vse je krasno, pa če dec cele dneve igra igrice ali pa če srednji sloj izginja.

Podpišem nejcko in metulj333.

Jaz pa še pod tebe.user posted image

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
1.2.2011 14:04:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 14:59:29   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

no, potem pa je prisel en Bosanc,


In kaj maš ti proti Bosancom???

Da nema nas ja bi se opasno zabrinuo za vašu budućnost. ****li vas više Bosanci... I to bukvalno!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 15:30:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne, treba se je ozret okol sebe.

Lani me je koštalo ogrevanje bajte za celo leto 800 EUR, prejšnji mesec sem plačal za enako količino nafte 1400 EUR. Na mesec skurim 3-4 tanke goriva samo da se pripeljem v službo, žena pa tudi nekje tam. Lani me je to koštalo pač nekaj, letos si sploh ne upam it računat. Lista takšnih stvari se nadaljuje in nadaljuje, brez da se ustavim pri hrani in počasi ampak vztrajno lezemo nižje s standardom, ker plača se ni povečala niti za cent, celo grozijo nam z zmanjšanjem. Pa nam gre še dobro, koliko poznam takšnih, ki so si še lani komot privoščli počitnice, pa bodo letos doma.

Sam ozret se je treba. Še do nekje lani ni smrdelo v kurilni sezoni, zdaj takoj ko je minus smrdi ko kuga, ker ljudje kurijo vse živo, ker je nafta prekleto predraga, draži nam jo pa pogoltna država.


Dve leti nazaj si pa za ogrevanje plačal skoraj toliko kot danes.....lani je pa šlo precej dol.....letos se je pa spet podražilo.......

In ko se tako radi primerjamo z avstrijci.....oni precej manj kurijo na olje, precej več pa na drva, grejo sami v goščo, naredijo drva....ne podirajo starih hiš in zidajo novih tako kot mi.....zato si tudi z 1000 euri lahko privoščijo več kot mi s 1000 Euri, ki zapravimo na leto skoraj 2000 EUR za ogrevanje gradu......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 15:33:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: maniac

Oh, liliana, s tabo debatirat je nemogoče, ker si kot fijakarski konj. Nikjer nobenih problemov, vse je krasno, pa če dec cele dneve igra igrice ali pa če srednji sloj izginja.

Podpišem nejcko in metulj333.



Nisem opazila, da bi sploh pokazala interes z mano debatirati......jemlješ pa si pravico obtožiti me, da sem fijakarski konj.....jaki argument......user posted image

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 15:49:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
V bistvu bi to naj bil srednji sloj tudi iz ekonomskega vidika.....ker po zaslužku spadajo v tisti rang......no, kmete jaz osebno ne bi ravno rangirala v nižji srednji sloj......ker če imaš na dvorišču dva nova New Holanda ne sodiš ravno na rob preživetja, čeprav se sam tako predstavljaš, da životariš.......


navedeno rangiranje je po definiciji, ki si je nism jz izmislila user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz Slovenijo vseeno še vedno pojmujem kot neko normalno družbo......kljub temu, da me vsak dan ali Slak ali Janša želita prepričati, da temu ni tako......user posted image


ce je tebi normalno, da so dogajajo (ne zgodijo!) Vegradi, Zidarji, Bavcarji, meni ni. prav tako mi ni normalno, da je nekdo "na posten nacin" zasluzil milijone EUR v 5, 10 ali 15 letih - ker je to lahko nardil le na racun in preko trupla nekoga drugega. nikakor pa posteno (drugo je to, da drzava tega zakonsko nima sankcioniranega, ker ne obstaja zakon, ki bi to prepovedoval. to me spomni na zgodbico, kako Svedi niso imeli zakona proti crnim gradnjam, ker nihce ni gradil na crno. vsak, ki je zelel graditi na dovoljenih obmocjih, je pac v primernem roku in za primeren denar dobil potrebna dovoljenja, za razliko od nas. no, potem pa je prisel en Bosanc, postavil bajto na zavarovanem podrocju in m drzava ni mogla bajte niti porusit, ker koncept crne gradnje ni obstajal v zakonih)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Zdaj pa bom tako vprašala......kam bi uvrstila sama sebe......verjetno ne v nižji sloj, ampak v srednji sloj.......in težko verjamem, da si se pomaknila ti na mejo preživetja.......


sm srednji sloj in imam sreco, da zivim povsem solidno. ampak, kot je ze kalbo omenil, moj standard kljub cedalje vecjemu znanju, izkusnjam in angazmanu vsako leto pada.
in to je znak, da se srednji sloj pomika cedalje bolj proti nizjemu. plus to, da cedalje vec ljudi pade pod mejo prezivetja in jim clovesko dostojnost omogocajo le se socialne mreze - ne pa tudi drzava.


Verjetno se da na pošten način v 10 ali 15 letih tudi zaslužiti milijone EURov.....je pa res, da tega ne morejo vsi......in če jaz ne morem, ne pomeni, da tudi drugi ni tega zmožen.....samo jaz imam raje službo za nedoločen čas, ki mi omogoča vso možno zavarovanje, ki mi omogoča določeno mero luksuza, nobenega rizika, ki mi omogoča, da bodo moja deca za časa šolanja preskrbljena, ki mi omogoča, da pridem vsak dan ob 16 uri domov in aktivno preživim čas s svojim otrokom.....in to je to.....

Vegradi, Zidarji, Bavčarji se dogajajo povsod......vedno se bo našel nekdo, ki bo izkoristil določen sistem.......in če ti politika in mediji vsak dan pod nos ne molijo drugega kot zgražanje, ki ga ljudje imamo tako radi, bomo to tudi počeli......pa naj je to Hilda ali pa bulmastifi......

In potem se ljudje zgražamo "Jaz poznam take reveže, ki ne morejo delati, ki jih država jebe v glavo, ki jim Zidarji, Bavčarji in Vegradi odžirajo kruh....jaz bi vse odgovorne pobila....." in se počutimo zelo dobrega srca, zelo plemenite, ker se z besednim zgražanjem zavzemamo za reveže......in to ljudje iščejo.....politiki pa to dobro vedo......


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
1.2.2011 16:31:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
1.2.2011 16:41:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 16:59:52   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Če si želiš ustvariti realno sliko prejšnjega obdobja vseeno ne moreš mimo tega, da je bila vseeno neka mehka oblika diktature......da je obstajal Goli otok, da ni bilo možnosti, da bi lahko tako javno izražal svoje mnenje kot ga danes, da so nam na nek način vseeno prali možgane (ne rečem, da se danes tega ne počne, samo takrat se je tudi)......res, da so bili delavski sveti, kjer je delavec v proizvodnji odločal o tem, ali direktor rabi kemični svinčnik ali ne.....da so bili krediti za vse, vse službe za nedoločen čas, štipendije za vse.....in potem je naenkrat malha postala prazna.......pa je šlo vse v maloro......




Seveda je šlo v prejšnjem režimu za blago obliko diktature, ampak dejstvo je, da se folk taki diktaturi 40 let ni uprl, ni bilo revolucije in to vsaj meni osebno veliko pove. Seveda so bile žrtve prejšnjega sistema, seveda niso bili vsi srečni in zadovoljni v prejšnjem sistemu, ampak to se dogaja povsod. Povsood se najdejo posamezniki, ki se z režimom svoje države ne strinjajo, ki se na take in drugačne načine upirajo in zoperstavljajo oblasti, tudi v ZDA (v zibelki demokracije) se najdejo taki, tudi v vsaki evropski državi bi jih našel najmanj par deset, ki se z režimom svoje države ne strinjajo. In vsaka država ima nek sistem, kako se takih nergačev znebiti ali jih vsaj utišati, če so preveč moteči, bodi brez skrbi.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


In srednji sloj obstaja tudi pri nas....srednji sloj je tisti, ki hodi vsako leto na dopust, ki ne kupuje najcenejšega kruha in mleka, ki si vsako sezono kupi vsaj en kos novih čevljev in nove garderobe, ki vsakih nekaj let zamenja avto, ki zida nove hiše ali nadziduje hiše svojih očetov ali kupuje stanovanja, ki hodi na fitnes, aerobiko, na masaže, ki svojemu otroku plačuje telovadbo, glasbeno izobraževanje........


Nisem rekla, da pri nas ni srednjega sloja, rekla sem, da izumira. Je pa še ena stvar v vezi z našim, slovenskim srednjim slojem - večina tega sloja se ohranja na sredini zgolj in samo zaradi svojih staršev, ob pomoči svojih staršev ali zaradi dediščine, ki so jo prejeli od njih.
Seveda lahko nakupujejo, pa si privoščijo avto (na kredit), pa počitnice, če jim ni treba plačevati kredita za stanovanje ali najemnine. Vsi tisti, ki so do grla in še naprej zakreditirani zgolj in samo zaradi reševanja stanovanjskega problema, si težko privoščijo luksuzne počitnice, pa nobl avto, pa otroku sto dejavnosti itd.
Seveda se najdejo izjeme, ampak večinoma je to realna slika našega srednjega sloja.

Jaz sebe prištevam v nižji sloj, čeprav bi me vsak verjetno umestil v srednjega. Ampak mi si vse, kar si privoščimo, privoščimo na račun tega, da so moji starši "poskrbeli" za rešitev mojega stanovanjskega problema, da imam kolegice, ki me zalagajo s cunjami za otroke in mi res zanje skoraj ničesar ni treba kupiti, če pa že, kupujem "pofl", kot se radi nekateri izrazijo. In na račun tega, da kupujem hrano v tapocenskih trgovinah.
Ja, na račun vsega zgoraj naštetega, si lahko privoščimo kakšno potovanje v tujino, pa kakšno smučanje, več pa že ne.
Če bi morala plačevati najemnino (ker kreditno z možem nisva toliko sposobna, da bi se lahko zakreditirala za stanovanje), če bi morala vso robo za otroke kupovati in bi bila celo maček mahnjena na to, da morajo biti in, če bi imela na razpolago le nakupovanje pri najboljšem sosedu, ter njegovemu najboljšemu sosedu, potem bi potonila kot kamen v vodi.
Torej, a se lahko kitim, da sem en fajn srednji sloj

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Verjetno se da na pošten način v 10 ali 15 letih tudi zaslužiti milijone EURov.....je pa res, da tega ne morejo vsi......in če jaz ne morem, ne pomeni, da tudi drugi ni tega zmožen.....samo jaz imam raje službo za nedoločen čas, ki mi omogoča vso možno zavarovanje, ki mi omogoča določeno mero luksuza, nobenega rizika, ki mi omogoča, da bodo moja deca za časa šolanja preskrbljena, ki mi omogoča, da pridem vsak dan ob 16 uri domov in aktivno preživim čas s svojim otrokom.....in to je to.....




Če ti vse to imaš, še ne pomeni, da imajo to tudi vsi drugi. Jaz službe za NČ nimam. In služba za NČ je danes za marsikoga le utopija.  Tudi prihajanje ob 16.00 domov s šihta je za marsikoga danes utopija. Tudi plača, ki bi omogočala vse to, kar naštevaš ti, je danes za marsikoga utopija.

In kaj naj potem stori nekdo, ki nima vsega tega, kar imaš ti oz. ki samo tvoje plače nima? Ki enako kot ti pošteno dela 8 ur na dan ali pa še več, ki dela težje in ob nemogočih urah?
Aja, sam si je kriv, saj v demokraciji in kapitalizmu pa vendar imamo vsi enake možnosti Ali pa pač naj se sprijazni(mo), da v kapitalizmu so bogati in smo revni. Tisti vmes ste pa pač srečni izžrebanci.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 18:18:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne, treba se je ozret okol sebe.

Lani me je koštalo ogrevanje bajte za celo leto 800 EUR, prejšnji mesec sem plačal za enako količino nafte 1400 EUR. Na mesec skurim 3-4 tanke goriva samo da se pripeljem v službo, žena pa tudi nekje tam. Lani me je to koštalo pač nekaj, letos si sploh ne upam it računat. Lista takšnih stvari se nadaljuje in nadaljuje, brez da se ustavim pri hrani in počasi ampak vztrajno lezemo nižje s standardom, ker plača se ni povečala niti za cent, celo grozijo nam z zmanjšanjem. Pa nam gre še dobro, koliko poznam takšnih, ki so si še lani komot privoščli počitnice, pa bodo letos doma.

Sam ozret se je treba. Še do nekje lani ni smrdelo v kurilni sezoni, zdaj takoj ko je minus smrdi ko kuga, ker ljudje kurijo vse živo, ker je nafta prekleto predraga, draži nam jo pa pogoltna država.


Dve leti nazaj si pa za ogrevanje plačal skoraj toliko kot danes.....lani je pa šlo precej dol.....letos se je pa spet podražilo.......

In ko se tako radi primerjamo z avstrijci.....oni precej manj kurijo na olje, precej več pa na drva, grejo sami v goščo, naredijo drva....ne podirajo starih hiš in zidajo novih tako kot mi.....zato si tudi z 1000 euri lahko privoščijo več kot mi s 1000 Euri, ki zapravimo na leto skoraj 2000 EUR za ogrevanje gradu......


Ne nisem, ker se je predlani še dalo malo gledat kdaj naročiš glede na ceno nafte, zdaj je pa kar nekaj. Malo poglej kok je bla cena surove nafte leta 2008, kok je pa zdaj, potem pa primerjaj še cene goriv in ti bo jasno, kdo posega v standart.

Tu pa ne govorimo o Slovenskem tisočaku, ki je v Avstriji minimalc, ampak o polovičnem znesku, ki je nekje naš minimalc, če sploh je. Cene življenjskih potrebščin so pa tam tam, če niso v Avstriji celo cenejše.

Ogrevaš se pa naka? Predvidevam, da ne na sušice, ki jih vsak dan nabereš v gmajni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 18:27:32   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Verjetno se da na pošten način v 10 ali 15 letih tudi zaslužiti milijone EURov.....je pa res, da tega ne morejo vsi......in če jaz ne morem, ne pomeni, da tudi drugi ni tega zmožen.....samo jaz imam raje službo za nedoločen čas, ki mi omogoča vso možno zavarovanje, ki mi omogoča določeno mero luksuza, nobenega rizika, ki mi omogoča, da bodo moja deca za časa šolanja preskrbljena, ki mi omogoča, da pridem vsak dan ob 16 uri domov in aktivno preživim čas s svojim otrokom.....in to je to.....

Vegradi, Zidarji, Bavčarji se dogajajo povsod......vedno se bo našel nekdo, ki bo izkoristil določen sistem.......in če ti politika in mediji vsak dan pod nos ne molijo drugega kot zgražanje, ki ga ljudje imamo tako radi, bomo to tudi počeli......pa naj je to Hilda ali pa bulmastifi......

In potem se ljudje zgražamo "Jaz poznam take reveže, ki ne morejo delati, ki jih država jebe v glavo, ki jim Zidarji, Bavčarji in Vegradi odžirajo kruh....jaz bi vse odgovorne pobila....." in se počutimo zelo dobrega srca, zelo plemenite, ker se z besednim zgražanjem zavzemamo za reveže......in to ljudje iščejo.....politiki pa to dobro vedo......




Seveda se da legalno zaslužit milione EUR v kratkem času. tTako da napišeš svetovni hit, da posnameš film, izumiš kako pametno stvar, najdeš kako tržno nišo...
Da se tud na nelegalen način, da oropaš banko, švercaš ljudi, drogo, orožje...

Da se pa na Slovenski legalen način, da vzameš kredit v imenu firme, katere si direktor, kupiš to firmo, jo izčrpač in
zvizneš, firma gre pa zarad tega istega kredita v stečaj, delavci pa na cesto.
Al se pa spraviš na veliko na puf gradit, podizvajalcev in delavcev seveda ne plačaš, in spet zvizneš z denarjem, firma gre pa v stečaj...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 19:58:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


In srednji sloj obstaja tudi pri nas....srednji sloj je tisti, ki hodi vsako leto na dopust, ki ne kupuje najcenejšega kruha in mleka, ki si vsako sezono kupi vsaj en kos novih čevljev in nove garderobe, ki vsakih nekaj let zamenja avto, ki zida nove hiše ali nadziduje hiše svojih očetov ali kupuje stanovanja, ki hodi na fitnes, aerobiko, na masaže, ki svojemu otroku plačuje telovadbo, glasbeno izobraževanje........


Nisem rekla, da pri nas ni srednjega sloja, rekla sem, da izumira. .


Srednji sloj obstaja v dveh nivojih, višji srednji sloj in srednji sloj.

Prvi je razumen, prodoren, blago proti vsaki aktualni oblasti in modi naravnan srednji sloj, ki ima dovolj za življenje, da mu ni treba ravno delati, a vseeno dela, in ima hkrati tako "malo", da se mu ni za bati, da bi izpadel iz lestvice Top. Je izobraženm, razgledan, da ne rečem svetovljanski. Je tisti, ki se ne rabi ukvarajti z vsakodnevnimi finančnimi malenkostmi, a ki si upa zelo na glas povedati, kakšno stanje v družbi je. Ker ni skorumpiran, mi večina ostalega srednjega sloja vsaj malo verjame. Jaz ga vidim kot tiho moralo družbe.

Ostali srednji sloj je kupna moč in je zdravo neproblematično jedro družbe. Dela, ustvarja, varčuje.

Pri nas manjka obeh.
Prvi, ki so se skrili pod težo, vplivom, pritiski kobajagi vsemogočnega denarja.
Drugi, ki so študirali do tridesetega (itak je v življenju pomembno, kako se znajdeš in ne kaj znaš, kako delaš in kako varčuješ in investiraš), se pri štiriintridesetih zakreditirali do penzije za dvosobno stanovanje in zdaj životarijo. Hodijo v službo, živijo od plače do plače in je to to.  Niso vsi taki, najdejo se v vsaki družbi, a pri nas jih je že skoraj toliko, da so blizu mainstreama.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 20:08:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

fetis kapitalizma je delavec, ki mu kapital da najmanj mozno, da bo se sposoben delati - ne pa toliko, da bo sposoben tud razmisljati.


Točno to.
Če bi bil kapitalizem neko zelo želeno stanje, bi ga kot takega verjetno zapisali v ustave - a ga do danes nismo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 22:09:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Ne nisem, ker se je predlani še dalo malo gledat kdaj naročiš glede na ceno nafte, zdaj je pa kar nekaj. Malo poglej kok je bla cena surove nafte leta 2008, kok je pa zdaj, potem pa primerjaj še cene goriv in ti bo jasno, kdo posega v standart.

Tu pa ne govorimo o Slovenskem tisočaku, ki je v Avstriji minimalc, ampak o polovičnem znesku, ki je nekje naš minimalc, če sploh je. Cene življenjskih potrebščin so pa tam tam, če niso v Avstriji celo cenejše.

Ogrevaš se pa naka? Predvidevam, da ne na sušice, ki jih vsak dan nabereš v gmajni.


Ogrevam se na plin in na drva......že vrsto let......v goščo gremo en krat letno in ne vsak dan....zdaj bomo kmalu šli, ko malo mraz popusti.......user posted image

Ja, polovični znesek je naš minimalc.....vendar moraš vseeno gledati malo širše....avstrijski minimalc je plačan za 9 ur preživetih na delu.....ker se tam pač malica ne všteva v delovni čas in imajo 1 uro prosto za malico oz. kosilo....naš minimalc je za 7,5 ur preživetih na delu....povrnitve malice in potnih stroškov avstrijci ne poznajo......pač manj delamo in tudi manj dobimo......

In zanimiv podatek je tudi, da smo začetku 90 let (takrat, ko bi se nam naj cedila med in mleko zaradi tekovin socializma) dosegali 30 % avstrijske kupne moči.....zdaj pa je baje okoli 60 %......

< Sporočilo je popravil liliana -- 1.2.2011 22:10:14 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 22:14:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Seveda se da legalno zaslužit milione EUR v kratkem času. tTako da napišeš svetovni hit, da posnameš film, izumiš kako pametno stvar, najdeš kako tržno nišo...
Da se tud na nelegalen način, da oropaš banko, švercaš ljudi, drogo, orožje...

Da se pa na Slovenski legalen način, da vzameš kredit v imenu firme, katere si direktor, kupiš to firmo, jo izčrpač in
zvizneš, firma gre pa zarad tega istega kredita v stečaj, delavci pa na cesto.
Al se pa spraviš na veliko na puf gradit, podizvajalcev in delavcev seveda ne plačaš, in spet zvizneš z denarjem, firma gre pa v stečaj...


Da se na vse načine, res je.....samo o tistih prvih se premalo govori, zato imamo občutek, da takih v Sloveniji ni.....pa so.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 22:28:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Vegradi, Zidarji, Bavčarji se dogajajo povsod......


bas i ne. vecina Z Evrope pozna zelo ucinkovite mehanizme, kako onemogociti take stvari, kot so jih nasteti poceli (na skodo zaposlenih). prav zlahka izgubijo dostop do denarja in svoje premicnine in ne- ter onemogoci ponovno ustanavljanje podjetij za precej casa.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In potem se ljudje zgražamo "Jaz poznam take reveže, ki ne morejo delati, ki jih država jebe v glavo, ki jim Zidarji, Bavčarji in Vegradi odžirajo kruh....jaz bi vse odgovorne pobila....." in se počutimo zelo dobrega srca, zelo plemenite, ker se z besednim zgražanjem zavzemamo za reveže......in to ljudje iščejo.....politiki pa to dobro vedo......


to, kar nastevas, je cisti populizem, na katerega velik folka pada. ne vem pa, kaj ima to veze s tem, da se je socialna situacija v drzavi res poslabsala?


Socialna situacija se v državi ni toliko poslabšala kot se je gospodarska.....država še vedno lepo socialno skrbi za državljane.......in ni večjega populizma od politike.....ko se s prstom kaže na Hildo, Bavčarja in Šrota ali pa Zidarja.....in prav tisti, ki s prstom kažejo na njih so jih izstrelili v orbito......in zato ne bodo nikoli kaznovani......kot v ZDA, Evropi in drugod po svetu niso bili kaznovani tisti, ki so povzročili krizo....ampak jih države oz. davkoplačevalci rešujejo, da mlini tečejo naprej......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 22:30:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Pri nas manjka obeh.
Prvi, ki so se skrili pod težo, vplivom, pritiski kobajagi vsemogočnega denarja.
Drugi, ki so študirali do tridesetega (itak je v življenju pomembno, kako se znajdeš in ne kaj znaš, kako delaš in kako varčuješ in investiraš), se pri štiriintridesetih zakreditirali do penzije za dvosobno stanovanje in zdaj životarijo. Hodijo v službo, živijo od plače do plače in je to to.  Niso vsi taki, najdejo se v vsaki družbi, a pri nas jih je že skoraj toliko, da so blizu mainstreama.


In potem so vsi drugi krivi, da on životari....samo on sam ne.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
1.2.2011 23:13:46   
onka

[/quote]

Socialna situacija se v državi ni toliko poslabšala kot se je gospodarska.....država še vedno lepo socialno skrbi za državljane.......in ni večjega populizma od politike.....ko se s prstom kaže na Hildo, Bavčarja in Šrota ali pa Zidarja.....in prav tisti, ki s prstom kažejo na njih so jih izstrelili v orbito......in zato ne bodo nikoli kaznovani......kot v ZDA, Evropi in drugod po svetu niso bili kaznovani tisti, ki so povzročili krizo....ampak jih države oz. davkoplačevalci rešujejo, da mlini tečejo naprej......

[/quote]

Goli otok vabiuser posted image
V nekaterih pogledih pa le ne bi bil komunizem tako slab.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 8:42:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 8:42:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu onka)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kaj se dogaja v Egiptu??
2.2.2011 9:23:25   
liliana
No, ko že govorimo o najbolj optimalnem socialnem sistemu, ki bi istočasno povečeval še gospodarsko rast....pa ena anekdota iz tega področja.....

Poklicni brezposelnež


Štiriinštiridesetletni Francoz Thierry F. po telovadbi in jogurtu za zajtrk ne gre delat. Ne zaradi dežja nad Rono, temveč zato, ker že 24 let ne hodi na delo. Štiriindvajset let posluša, kako sosedje ob zori vstajajo, on pa se zvije pod toplo odejo in si reče, da je rajši na svojem kot na njihovem mestu. Vseh teh 24 let je zadovoljen, in to čedalje bolj. Ima siv alfa romeo in svoje stanovanje, kajti »najemnina je izgubljen denar«. Nosi kavbojke in majico znamke Levi's, a anonimne superge (»Vsega pač ne moreš imeti«). Za očali za 500 evrov (ki mu jih je plačalo splošno zdravstveno zavarovanje CMU) poka od zdravja. Niti trohice občutka krivde nima. »Zakaj le? Zadovoljil sem se s tem, da do črke natančno ravnam po francoskih zakonih.« Po zaslugi prijatelja, ki vodi kinematograf, vidi filme, še preden pridejo v kinodvorane. Ima dekleta, dolgoročna zveza pa zaradi njegovega statusa ne pride v poštev. Na pisalni mizi ima računalnik in ob njem rokopis svoje knjige. Pisati je začel potem, ko se je neki gledalec RTL razburil nad »brezposelnim tipom, ki že šest mesecev potuje po svetu s socialno podporo«.

Smešno! On sam je uspešno brezposeln že 24 let! Kako se mu je posrečilo izmuzniti skozi zanke sistema? »Po 24 letih postaneš v tem profesionalec!« To dokazuje »poklicni arhiv«, ki ga je polna cela soba. Dosjeji, knjige, specializirane revije. Vse je prebral. Toliko ve, da je lahko odvetnik svetovalec potencialnim kandidatom za brezposelnost. »Do potankosti poznam sistem. Po moji zaslugi je marsikdo od svojega delodajalca iztržil lepo odškodnino.«

Njegova skrivnost se imenuje ASS (Allocation spécifique de solidarité, posebna podpora iz solidarnosti): 600 evrov na mesec, ki jih plačuje Assedic. Do smrti, skoraj brez nadzora, medtem ko prejemnike RMI (minimalnega dohodka) nadzoruje socialna služba. K tej vsoti je treba prišteti druge ugodnosti: brezplačno stanovanje, solidarno pomoč za energijo, oprostitev davkov, brezplačno zdravstveno oskrbo, darilo za božič, olajšave pri računu za telefon, popust pri javnem prevozu, brezplačna vstopnina za muzeje, pa še druge oblike pomoči ... Izpolnjevanje dolžnosti, da si dejavno prizadeva najti delo, je prignal do popolnosti: dela natančno nasprotno od tistega, kar piše v priročnikih za brezposelne, ki si želijo najti zaposlitev. Kadar kakšen delodajalec po naključju pokaže zanimanje zanj, si natakne smešna očala in usmiljenje zbujajočo volneno jopico (»Ogromno sem se naučil od Jacquesa Tatija!«). Če delodajalca niti to ne odvrne, reče, da nima telefona (četudi je imel mobi že takrat, ko se njegovim vrstnikom še sanjalo ni o njem) in skrije svoj alfa romeo, ki ga vozi vsak dan. Delodajalca hitro mine zanimanje.
Strinja se, da je tako početje škandalozno. Želi si, da bi njegova knjiga spodbudila polemiko. Navdihuje ga oče, mizar, ki je vse življenje izdeloval kuhinje po meri, ne da bi si jo bil mogel privoščiti tudi sam.

Kar zadeva francoski birokratski sistem, pa ga ni načina, da bi ugotovil, za koliko ga je Thierry F. prelisičil. Niti tega ni zmožen ugotoviti, kdo vse živi od socialnega minimuma. Ideje, da ta minimum omogoča »pravico do lenobe«, niti državna uprava niti politiki ne jemljejo resno, ker ne verjamejo, da se je mogoče zadovoljiti z vsoto, ki je je pod mejo revščine. Za upravo Thierry F. torej ni goljuf, temveč »človek v pasti nedejavnosti«. Sam se še predobro zaveda, da bi mu zaposlitev vzela kup prednosti. Pomagalo bi, če bi odpravili socialno pomoč v primeru, da prejemnik zavrne delo. Vendar je to politično in socialno nevarno: Francija ima raje spodbujanje kakor prisilo, čeprav s tem tvega, da vzdržuje parazite, kakršni so Thierry F., piše francoski tednik le Point.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 9:54:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?