|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2011
8.5.2011 22:44:46   
jenny700
inja22 vrjamem da te pošteno skrbi, tudi moja nosečnost je prva pa me včasih za vsak "šmorn" zaskrbi...možno je, da si si mogoče kakšno mišico pretegnila? ne vem...mene je sicer tudi štokalo ene 2 tedna nazaj..pa je trenutno vse ok...malo mi je čudno, da imam kar 2 meseca razmaka med UZ...imam ga šele 2.6. :(

punce mene pa nekaj zelo "firbc matra" namreč spol otročka...včeraj smo se malo igrali z nihalom..pač kolegica mi je položila verižico s prstanom na levo roko (nadlakt) in za kakšne pol cm odmaknila...in se je začel prstan vrteti v krogih..kar pomeni da naj bi imela punčko..zanimivo da je pokazalo isto mojemu fantu...potem smo še probavali na drugih..pa je uganila čisto vse...tudi splave (pa ni vedela za njih)! vem da moram stvar jemati bolj z rezervo...samo me je pa kar malo zrukalo :))) je mogoče že katera slišala za to metodo ugotavljanja spola? Sicer po kitajski metodi mi pa pokaže da bom imela fantka...? Ugl. 100% bom pa itak šele oktobra :)

lep začetek tedna...;)

(odgovor članu inja22)
Neposredna povezava do sporočila: 1001
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 9:16:22   
lananai
Janja506, meni je na 1. pregledu naredila vaginalni pregled in mi povedala, da me tam ne bo več pregledovala.
Kar se pa vadbe tiče, jst migam kar sama. Na sprehodih s tamalo in s kolegico. user posted image

jenny, metodo s prstanom so meni delali že ohoho let nazaj in se ne spomnim, kaj je pokazala. user posted image Kitajska napoved je v prvo zadela (punčka), zdaj pa mi kaže fantka. user posted image

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 1002
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 9:30:37   
Anonimen
živjo punce,

ena lenoba lena se vam oglaša spet po dolgem času. user posted image  user posted image  user posted image  Skoz vas berem, ma kaj ko se mi ne da pisat. Ma se morm mal pobolšat, k je tko lepo delit to lepo izkušnjo z vami.

Pri nas vse ok, mami se je od zadnjega pregleda (14.4) pa do danes zredila 1kg (upam da me ne bodo kregali user posted image ), najina mrvica pa že pet dni veselo brca in naznanja da je tu, juhuuu. Najprej sem razmišljala kaj je to, kr neki "mehurčki", pa tko, kot bi te primlo na vetrove (ne znam lepš napisat) ampak ni to, in je mal drgač. No, sm zakomplicirala user posted image . Uglaunem, drug teden. 19.9. mam pregled, takrat bom že 19t1d noseča, pa ne vem al bo morfologija, al bo potem, čez 5 tedno v kot me naroča.

Kar se vozička tiče sva dobila sporočeno da naj bi konec tega tedna že prišel. Glede na to da je iz Angilje, so sedaj meli 14 dni dopusta in nič delalo zaradi poroke, ma halo. Ko se je naš Janša poročil, nismo pa nč fraj meli. user posted image  user posted image  user posted image  Tko da čakamo, pa čakamo. Mogoče res mal zgodej, mah, malo po malo pa bo.

Imam pa eno vprašanje za vas, sem pozabila zadnjič G vprašat, ker sva tolk čvekale. V materinski knjižici na str. 2., ko maš izvide za tokso, meni piše tko:
1. toksopl. - (datum izvida) - IgG poz (+) 25 IU/ (neki kar ne znam prebrat)user posted image  
2. toksopl. - (nobenga datuma) - IgG neg (-) (in nič več zraven)

Zanima me, kaj zdej vse skup pomeni? Kri sem dala samo enkrat, in to je ta prvi toksopl., za drugo ne vem kaj bi blo. A to pomeni da smpozitivna in sm lahko bolj mirna al kaj? Kaj če si pozitiven se ne moreš več okužit kasneje al kako? Ne vem, vprašam vas, če veste kaj več, bi bila res vesela odgovora.

Drugače pa vse bp, uživam nosečniške sončne dni, komaj čakam pregled sa vidm najino mrvico in prsti me srbijo da bi kaj kupila za oblečt, pa hvala bogu majo zdaj ogromno kratkih rokavov in brez, kar za njino pikico oktobra res ne pride v poštev. Bomo počakali vsaj do avgusta upam da se bo takrat pa dalo že dobit kak lep plišast kompletek. user posted image

Imejte se kar se da lepo, uživajte user posted image  radosti, pa se bom še kaj oglasila, obljubim da kaj prej, čene pa me zbezajte na plano. user posted image

(odgovor članu jenny700)
  Neposredna povezava do sporočila: 1003
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 11:27:10   
Janja506
IZVIRNO SPOROČILO: jenny700

inja22 vrjamem da te pošteno skrbi, tudi moja nosečnost je prva pa me včasih za vsak "šmorn" zaskrbi...možno je, da si si mogoče kakšno mišico pretegnila? ne vem...mene je sicer tudi štokalo ene 2 tedna nazaj..pa je trenutno vse ok...malo mi je čudno, da imam kar 2 meseca razmaka med UZ...imam ga šele 2.6. :(

punce mene pa nekaj zelo "firbc matra" namreč spol otročka...včeraj smo se malo igrali z nihalom..pač kolegica mi je položila verižico s prstanom na levo roko (nadlakt) in za kakšne pol cm odmaknila...in se je začel prstan vrteti v krogih..kar pomeni da naj bi imela punčko..zanimivo da je pokazalo isto mojemu fantu...potem smo še probavali na drugih..pa je uganila čisto vse...tudi splave (pa ni vedela za njih)! vem da moram stvar jemati bolj z rezervo...samo me je pa kar malo zrukalo :))) je mogoče že katera slišala za to metodo ugotavljanja spola? Sicer po kitajski metodi mi pa pokaže da bom imela fantka...? Ugl. 100% bom pa itak šele oktobra :)

lep začetek tedna...;)


jenny700: meni je s tem z verižico pokazalo fantka, pa na fantovi roku je tudi za fantka pokazalo. Po kitajskem horoskopu mi kaže punčko, ginekologinja pa upam, da mi bo v četrtek povedala kaj bo (če se ne bo skrival otrok, tako kot zadnjič), ker me zanima kaj nosim pod srcem, saj imamo imeni že izbrani.

(odgovor članu jenny700)
Neposredna povezava do sporočila: 1004
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 17:26:31   
pikomiko
*rebecca* če ni skrivnost, na kateri internetni strani sta naročila vožiček JANE?

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 1005
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 20:23:23   
jenny700
ja res zanimivo tele metode ugotavljanje spola :) najbolj srčno upam, da bo zdravo..pa naj bo kar bo...kajne? ;)
pa kooomaj čakam, da tudi jaz začutim brcee ;)
punce moram vam povedat, da sem zasledila v Kik trgovini imajo od srede naprej nosečniška oblačila! po zelo ugodnih cenah...jaz grem pogledat v sredo..oz. še ta teden, ker nameravava še malo pogledati za vozičke...da vem saj približno katerega hočeem, da ujammem najboljšo ceno..

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 1006
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 22:26:57   
Jana73



user posted image
user posted image
 
PDP,
nick, starost, zaporedna user posted image število user posted image , pregled, NS, kraj, morfologija
 
1. 10.
amon , x , 1user posted image ,  x, 22. marec, KP
*Anna*, 28 let , 1user posted image ,  x,  25. marec, Notranjska
miska 21,  x, 0user posted image ,  x, x, x
sensiTive,  x, 0user posted image ,  x, x, x
superstar7, x, xuser posted image ,  x, x, x
 
 2. 10.
igriva,  27 let, 0user posted image ,  23. marec, 18. marec, Lj
marelicadoo, 35 let, 1user posted image , 0  23. marec, Novo mesto  
 
 3. 10.
pikomiko, 27 let, 0user posted image , 24.februar, 22. marec, okolica Lj
 
4. 10.
agotha,  x, 1user posted image 11. april, 23. marec, xuser posted image user posted image
anonimna7 , x , 1user posted image ,  x, x, x
anna_,  22 let, 0user posted image ,  x, x, Gorenjska
janja 506,  22 let, 0user posted image ,  x, x, Štajerska 
becky27,  28 let, 1user posted image , x, 22. marec, Lukovica
frutolino, 33 let, 1user posted image ,  x, x, Krško
 
5. 10.
Shilou, x, 0user posted image ,  x,  x, x

6. 10.
nanita, 22 let, 1user posted image , 9. marec, x, Velenje
betipol, x, 0user posted image ,  x, x, x
Aikido,  x, 1user posted image ,  x, 28. marec, Ce
Nevihta123, 34 let, 1user posted image , 17.marec, 30. marec, Sl. Konjice/CE
inja22 , 24 let, 1user posted image 0 ,  12.maj, x, Ivančna Gorica, 26.maj


 
7. 10.
vanilija,  25 let, 0user posted image ,  x, 30. marec, Dolenjska
 
8. 10.
lana777, 33 let, 1user posted image ,  31. marec, 22. marec, Štajerska
anonimen,  x, xuser posted image ,  11. marec, x, x
pozi,  x, 1user posted image ,  21. marec, 28. marec, Ce

9. 10.
Weeda,  1user posted image , 0 ,  x, x, x

10. 10.
  primana,  22 let, xuser posted image ,  29. marec, 28. marec, Logatec
ŽanaTaja,  32 let, 2user posted image ,  9. april, 4. april, Kamnik
janja 506,  22 let, 0user posted image , 12. maj, 31. marec, Štajerska
pokamoka,  30, 1 user posted image ,  3. maj, 30. marec, Z SLO



11. 10.
*rebecca*,  27 let, 0user posted image ,  19. maj, 30. marec, Notranjska
diksy,  x, 1user posted image ,  11. april, 4. april, Štajerska
 
12. 10.

13. 10.
ribica81, 29 let, 1user posted image , 0user posted image ,  9.5., x, KP
carmik, x, 0user posted image , x, 5. april, x
oktober11,  x,1user posted image , 0 ,  5, maj, 5. april,  Maribor
 
14. 10.
vvvv,  x, 1user posted image ,  17. marec, 1. april, Štajerska
divja,  29 let, 2user posted image , 1 ,  29. maj, x, x, x


15. 10.
 jeannetka,  31 let, 0user posted image ,  14. marec, x, MB/Francija
miska_piska, x, 2user posted image ,  x, x, LJ
jagodka1, 28 let, xuser posted image ,  1. april, Gorenjska
veselka,  29 let, 1user posted image ,  29. marec, 29. marec, x
 
16. 10. 
SRCE,  x, xuser posted image ,  x, 31. marec, x
 
17. 10.

18. 10.
jenny700, 24 let, 1 , 0 ,2. junij, /, Gorenjska, 2. junij
Nia* , 30 let, 1user posted image ,0 ,  10. maj, 12.april, Celje

19. 10.
babkaa, 25 let, 0user posted image ,  6. april, 12. april, MB
marjanita, 30 let, 0 ,  23. maj, 12. april Gorenjska

20. 10. 
barb71,  x, xuser posted image ,  x, x, Lj
si.pikica, 33 let, 1user posted image , 0user posted image ,  1. junij, x, Koper

21. 10.
ella Marela,  x, 1user posted image , x, x, x

22. 10.
sonc7nica, 30 let, 0user posted image , 6. maj, 4. april, Ce, 20. junij
špelca marelca 1,  x, 2user posted image ,  x, x, Lj
 
23. 10.

24. 10.
Sa.Ka, x, 1user posted image ,  18. marec, x, x

25. 10.
Jana73, 38 let, 2user posted image , 1user posted image , 3.5., 3.5., Štajerska

26. 10.
Zelenkaa, 28 let, 0user posted image , 28. marec, x, Primorska
škorec, 30 let, 1user posted image , x, x, x
nosek5, 27 let, 2user posted image , 1user posted image ,  18. marec, 15. april, LJ
Neya26, x let, 1user posted image ,   x,april, x
anak, 28 let, x ,  10. maj, 19. april, CE

 
27. 10.

jagodaaa, x, 0user posted image , 28. marec, x, NM
pikapolonica5, 27 let, 0user posted image ,  x, x, x
pamb,  28 let, 1user posted image , 0 ,  14. april, 18. april, okolica Maribora
 
28. 10.

29. 10.
drejčy,  x, 1user posted image ,  x, x, x
frnikola 982,  x, xuser posted image ,  x, x, x
asdf81,  x, 0user posted image ,  18. marec, x, x user posted image user posted image

30. 10.
sončica25, 26 let, 1 ,  17. maj, x,    okolica Velenja

31. 10.
 tedi2, 23 let, 1user posted image ,  x, x, x
lananai , 30 let, 1user posted image ,  11. maj., x, Savinjska
Klara-1,  28 let, 1user posted image , 0 ,  1. junij, x, Gorenjska
 

user posted image

SKUPAJ NAS JE user posted image60
NOSEČKE user posted image user posted image : agotha, asdf81

 Z NAMI ZAČELI:
user posted image  
user posted image
user posted image


user posted image

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?


INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA



(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1007
   RE: Oktobrke 2011
9.5.2011 22:29:21   
Jana73
Seznam posodobljen.
Za nekaj naših user posted image sicer sploh ne vem-o, ker se nič ne oglasijo... Kaj pravite... jih pustim na seznamu ali...

Sa.Ka   lani777 sem celo pisala na zasebno... pa ni ne duha, ne sluhauser posted image . Upam, da je vse ok...


Lepo nosite!

< Sporočilo je popravil Jana73 -- 9.5.2011 22:30:05 >

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1008
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 8:59:44   
Anonimen
jutro souser posted image ,

ma kako sm pridna, sm se poboljšala, vam že pišem. user posted image  

pikomiko: voiček sva naročila prek ebay.uk, ker pa znajo bit tele angleži res mal bumbasti, ne pošiljajo teh paketov v Slo. Tako sva nekaj časa odlašala, ker nisva vedela kaj naredit, potem pa sem odkrila spletno stran izanglije.com, kjer ti vse, čiiiist vse kar se namisliš, dostavijo iz Anglije (ne samo ebaym tudi navadne spletne trgovine). Maš dve možnosti, ali naročiš sam in oni samo dostavijo (se registriraš in potem vse kar sledi) ali pa ti oni naročijo, sam ta varjanta te pride mislim da 40€ dražja, pač, zaradi njihovega dela. Tko da midva ga pričakujeva konec tedna, nama pa za vsak "korak" pošljejo mail, da veva kaj se dogaja. Lahko se jih tud pokliče, majo brezplačno tel. št., in ko sm se jaz zanimala za to možnost sem se pogovarjala z enim prijaznim gospodom, pa sm rekla: Ma joj, kako lepo da obstaja rešitev, kako faaajn. Pa je reku ta gospod: Ja, se treudimo narediti svet lepši. Zakaj bi dali pri nas celo premoženje če pa lahko date veliko manj, vas nosečke pa že tko "molzejo" z denarjem. user posted image  user posted image  user posted image  Tko mi je bil simpatičen.

Zdaj pa še mene tole zanima:
Imam pa eno vprašanje za vas, sem pozabila zadnjič G vprašat, ker sva tolk čvekale. V materinski knjižici na str. 2., ko maš izvide za tokso, meni piše tko:
1. toksopl. - (datum izvida) - IgG poz (+) 25 IU/ (neki kar ne znam prebrat)user posted image  
2. toksopl. - (nobenga datuma) - IgG neg (-) (in nič več zraven)

Zanima me, kaj zdej vse skup pomeni? Kri sem dala samo enkrat, in to je ta prvi toksopl., za drugo ne vem kaj bi blo. A to pomeni da smpozitivna in sm lahko bolj mirna al kaj? Kaj če si pozitiven se ne moreš več okužit kasneje al kako? Ne vem, vprašam vas, če veste kaj več, bi bila res vesela odgovora.

Lep sončkast dan vam želim, jaz čakam dimnikarja. Pazi to, dobiš pošto da pridejo tkakrat pa takrat, in sicer od 7h do 15h enkrat. Halo, zdej pa še do trgovine ne upam k lani sem šla lih po krih za 15min, in je ta čas pršu. user posted image  Upam da se kmal nariše, ker ga ne mislm čakat v nedogled.

čau čau 


(odgovor članu pikomiko)
  Neposredna povezava do sporočila: 1009
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 9:54:34   
jenny700
jana73 ja čudno da se nekatere ne oglasijo več, mogoče jih čas preganja...res ne vem ali jih pustimo gor na seznamu ali ne?

*rebecca* upam da dobita voziček ker je res, da so angleži bolj tako-tako s pošiljanjem..poznam malo morje primerov ko so naročili nekaj iz UK pa na koncu niso niti denarja dobili niti paketa...
glede toksopl. v materinski...sm šla gledat pa meni tudi piše malo nerazločno, vendar samo na en datum 22.3. kot negat. nekaj na to vrjanto...ne razumem prav dobro...
lej mislim da ti ni potrebno skrbeti, drugače bi ti že ginek. rekla, da ni nekaj v redu. Če si pa v dvomih pa najboljše da pokličeš ali vprašaš na naslednjem pregledu...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1010
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 12:25:42   
frutolino
No pa se še jaz mal oglasim, da me kdo ne izbriše iz seznama user posted image !
Vsak večer si najdem čas, da prečekiram kaj je novega!
No mi smo v 20 tednu in 2 dni. Naslednji ponedeljek imam pregled - morfologijo. Upam, da bo z bebico vse vredu! Morem priznat, da me mal skrbi, ker ga ne čutim tako se mi zdi, da bi ga morala! Čutim nekakšne zelo rahle premike ko naprimer kihnem ampak to je vse! Je res, da sem pri močnejših ampak bi vseeno bila mirnejša, če bi bilo sedaj že več brcikov!!! Ampak mi ostajamo pozitivni in optimisti user posted image ! Komaj čakam, da grem v ponedeljek na pregled, da mi G potrdi, da je vse v najlepšem redu, potem bom pa mirnejše spala in še samo uživala!
Trenutno sem že od sredi marca na bolniški. Priznam, da popoldan in zvečer čutim kar močne bolečine "tam doli" in da mi paše vse skup bol na počas!
Kar se tiče opreme bom kupila le nov voziček (Pliko 3 complito), lupinico (primo vaggio) in stolček (Tatamia), ostalo mi je ostalo od naše prve princeske! Vse troje bo od Pegperegota! Sem bla pri 1 nosečnosti ful zadovoljna in ne menjam za nič!
No to je na kratko od mene, vam se pa spet javim z velselimi novicami v ponedeljek ko pridem iz pregleda!

pa pa

(odgovor članu jenny700)
Neposredna povezava do sporočila: 1011
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 12:56:28   
ellaMarela
Ja, Jana73 s svojo "grožnjo" si nas zaspance kr prebudila, da se malo javimouser posted image . Preberem vsak dan vse, a kaj ko je potem to in to. No, sami izgovori so nas.
K mojim podatkom lahko dodaš še naslednje NS sem imela 19.4. Rezultati so bili vredu glede na mojo starost, tako da ni bilo potrebno delati dvojnega hormonskega testa. Tudi za spol smo izvedeli. Sem iz Koroške, naslednji pregled pa imam v petek, 13.4. Ja, zanimiv datum, a ne?!

Kar se pa opreme za otroka tiče, pa ne bo potrebno veliko, ker imamo še vse od hčerke, ki pa jih ima 19 mesecev. Edino kar želim zamenjati, pa je prevleka na vozičku, ker je kr fajn umazana in nekaj se je tudi strgalo. In sem zadnjič klicala uvoznika za Peg Perego in je reko, da lahko naročim samo prevleke. Juhuhu, sem si mislila. 

Uživajte in se še pišemo. Pogosteje, a ne!!!!

(odgovor članu frutolino)
Neposredna povezava do sporočila: 1012
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 16:29:51   
babkaa
heloo!

evo še mene...

jutri bo polnih 17 tednov, prejšnji teden sem imela pregled, sem vprašala ginekologa če bo delal ultrazvok, da bi pogledala spol, pa je rekel, da ne, da naslednjič ko je morfologija - 2.6. zanima me, če katera ve kje opravljajo plačniški ultrazvok, v mariboru? cena?

mene pa žgečka v trebuhu...nevem, ful čudno... me je ginekolog vprašal, če že čutim gibe, sem rekla da ne (mislim, da to niso gibi, ali?)

so kateri že povedali spol??

(odgovor članu ellaMarela)
Neposredna povezava do sporočila: 1013
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 16:40:43   
jenny700
neverjetno kako si jih vse zbudila s "grožnjo" hehe...

babkaa...mislim da bi bili to lahko gibi..ali je to tvoja prva nosečnost? moja je..zato še tudi točno ne vem kdaj me brcne in kdaj ne ;)
juhuu jaz danes dopolnila 17 tednov in 1 dan...se pravi sem v 18-emu tednu :) kako gre hitroo...woow :)
mislim, da se da opraviti samoplačniški UZ..ali te skrbi? Jaz bom tudi imela 6.2. morfologijo, to se pravi bom imela UZ po dveh mesecih...( Tolažim se s temu da grem parkrat spat pa bo en dva tri tale ppregled...:)
rajši se zamotim s kakšnim delom..ali z iskanjem vozička, otroških potrebščin (trenutno imam samo ogledano), nasvetov...:)

ali mogoče katera ve, kdaj se moraš prijavit na materinsko šolo? oz. ti verjetno svetuje ginek.?

lp

(odgovor članu babkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1014
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 16:40:59   
sončica25
pozdravljene user posted image !

Mene pa zanima če je morfologija nujna??sploh sem prvič slišala za to??sem malo pobrskala po internetu in zdej vem kaj to je ampak ali nismo že na NS vidli če je vse ok??user posted image

ja , tista ki dela seznam, bom vesela če še pri meni popravi kaj če je potrebno........sem v 15. tednu, NS bila 23.3., pregled pri G imam 17.04., PDP nespremenjen 30.10.
pa zanima me, če ste opazile kakšne spremembe pri sebi.....pri meni je koža postala katastrofauser posted image user posted image nikoli prej nisem imela kakšnih aken, zdaj sem pa vsa flekastauser posted image user posted image

lepo se imejte pa lep pozdrav iz štajerskeuser posted image

(odgovor članu babkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1015
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 16:49:31   
jenny700
sončica25...mislim da je nujna...oz. saj jo ginek. sam predpiše...če si pobrskala po spletu potem veš da ni noben bavbav (da nič ne boli)..da je zastonj..in da ginek. pregleda vse organe (srček,možgane,..itd.) Tako daa brez skrbi...:)
ja jaz sem imela predvsem v začetku nosečnosti velik mozoljev...zdaj se mi sicer stanje normalizira...edino če se kje preveč "praskam" se mi potem še naredi ene par mozoljčkov več...drugače so pa meni tudi pomagali l'ocitanne izdelki...res je da je zeloooo drago..vendar je vredno svojega denarja :) 

(odgovor članu sončica25)
Neposredna povezava do sporočila: 1016
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 16:49:47   
ribica81
Hej souser posted image !

Ja jst sm tud med tistimi, ki skoraj vsak dan preberejo kaj je novega tukaj gor, ampak za pisat pa zmanjka volje. Včeraj sm imela pregled in je vse ok, izvidi so baje super:) Naslednji pregled me čaka 6.6., takrat bom imela morfologijo.

Me pa neki zanima...je moja prva nosečnost in me je sestra v zd mal presenetla z vprašanjem, če sm že klicala svojo zobozdravnico. Kao če si noseč moreš čimprej k zobarjuuser posted image  A katera ve kako je s tem?

Glede vozičkov in ostale opreme.....midva pridno iščeva kakšnega lepega dobro ohranjenega rabljenega, če ga pa ne bova najdla, greva pa še vedno lahko kupit novegauser posted image  Drugače pa se nikakor ne moreva upret nakupovanju za dojenčka (ko je pa vse tko luškanouser posted image ) in vsak teden kupiva kakšno malenkost (bodije, nogavičke, majčke,...). Do oktobra se bo nabralouser posted image

Lep pozdravček vsem in božajte svoje bušije!

(odgovor članu babkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1017
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 16:50:24   
babkaa
ja, saj jaz sem tudi prvič noseča. no, mi je sestra zadnjič rekla, da so prvi gibi kot neki metuljčki oz ribice, ja mogoče pa so res gibi!!??....


(odgovor članu sončica25)
Neposredna povezava do sporočila: 1018
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 18:22:50   
jenny700
tud meni je že moja mami rekla, da naj grem k zobarju na pregled...pregovor pravi...ena nosečnost en zob??? čeprav ne vem točno kaj naj bi s temu mislili..malo mi je čudno da bi sedaj šla k zobarju po možnosti še kakšen zob pulit...:S
no evo pa sem našla link zakaj je temu tako:
http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=teme&tema=zobostarsi&pog=1

(odgovor članu babkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1019
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 18:52:02   
frutolino
Sončica nisi edina, ki ima katastrofalno kožo! Evo še ene! Pri prvi nosečnosti je bilo vse super, sedaj pa sem v 2 tednu dobila takšno kožo, da ne morš verjet (čelo, brada, dekolte ter zgornji del hrbta). Jaz sem v 20 tednu in te morem potolažit, da se stanje vsaki dan izboljšuje, še kakšen teden in bo koža takšna kot pred nosečnostjo! Vsaj pri meni je tako!user posted image
Je pa res, da so mi ti mozolji dali vedet, da bo verjetno fantek ker tako kožo lahko naredi samo moški hormon user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu sončica25)
Neposredna povezava do sporočila: 1020
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 19:55:11   
Nevihta123
Pozdravljene mamice:)

Ribica81: Ravno včeraj sem bila v šoli za starše v zgodnji nosečnosti in so obširno razložili zakaj zdaj k zobozdravniku. Ker se karies prenaša, ga s tem ko poljubljamo dojenčka in (kljub temu da se ne sme) obliznemo flaško ali dudiko, prenašamo na dojenčka. Svetovano, je da si zobe da pregledat tudi partner, oz. vsi, ki bodo veliko z otrokom. To ne velja za tiste, ki so imeli že pregled v zadnje pol leta. Pa tudi zdaj imamo več časa, kot pa ga bo potem:)

Tudi starndardni pregled sem imela včeraj, naročil me je na natančno morfologijo 23.5. Kar hitro, glede na to da bom takrat 20 4/7.


Lep večer še naprej user posted image




(odgovor članu ribica81)
Neposredna povezava do sporočila: 1021
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 21:05:06   
jenny700
evo moje drage nosečke, našla en članek malo za šalo:

Fantek je če:
  • Nisi imela jutranje slabosti v zgodnji nosečnosti
  • Je srčni otroka utrip manjši od 140 udarcev na minuto
  • Trebuh izgleda kot košarkaška žoga
  • So tvoje bradavice opazno potemnele
  • Nosiš nizko
  • Če hrepeniš po slani ali kisli hrani
  • Če hrepeniš po proteinih - mesu in siru
  • So tvoje noge bolj mrzle kot pred nosečnostjo
  • Dlake na tvojih nogah rastejo hitreje
  • So tvoje roke zelo suhe
  • Je tvoja blazina obrnjena na sever ko spiš
  • Se bodoči očka redi tako kot ti
  • Izgledaš lepše kot kdajkoli
  • Je tvoj urin svetlo rumene barve
  • Se ti širijo nosnice
  • Obesiš poročni prstan nad trebuh in se vrti v krogih
  • Imaš glavobole

Punčka je če:
  • Si imela jutranje slabosti v zgodnji nosečnosti
  • Je srčni otroka utrip vsaj 140 udarcev na minuto ali več
  • Je tvoja leva dojka večja kot desna
  • Se tvoji lasje svetijo rdeče
  • Nosiš visoko
  • Trebuh izgleda kot lubenica
  • Če hrepeniš po sladkem
  • Če hrepeniš po sadju
  • Če hrepeniš po juicu
  • Izgledaš slabše kot normalno
  • Si bolj čemerna kot ponavadi
  • Ne maraš jesti krajcev kruha
  • So tvoje prsi res zacvetele
  • Je tvoja blazina obrnjena na jug ko spiš
  • Je tvoj urin temno rumene barve
  • Obesiš poročni prstan nad trebuh in se premika levo desno

upam da ste prepoznale katere znake...:)

(odgovor članu Nevihta123)
Neposredna povezava do sporočila: 1022
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 21:39:29   
jagodka1
živjo vse user posted image

no zgleda bomo pol res imel pri nas punčko glede na prejšni seznam user posted image
jest sm tud mela dons pregled, mi je vaginalnega nardila (do sedaj še zmeri no), je rekla da je pogledala kuko se drži maternica in kolk je dolg kanal, pa da je vse u redu... je pa user posted image obrnjen z glavo navzdol, lih tko zgleda kokr da že hoče vn user posted image sm jo prašala pa je rekla da seveda da neuser posted image ,sm pa 17/1 user posted image

pri men je pa ratala panika zarad noric, k so začele na veliko razsajat, jest jih pa še nism prebolela...user posted image
sm jo uprašala pa je sam rekla da neb blo fajn če bi zbolela pa da nimava kj narest... pa nej se izogibam okuženim... tisti mehurčki se pa pokažejo šele k je otrok 2 tedna boln (mam pa kr nekej nečakinj in nečaka k smo kr dosti skup).. sm trapa šla brat razne forume kolk so škodljive norice med nosečnostjo in res piše same grozne stvariuser posted image ... ona je sicer rekla da je za malega bl navarno če bi bla mn noseča (prvo tromesečje) da bi bla večja panika oz bi ble posledice...

kar se tiče materinske šole; je praksa povsod po sloveniji da se začnejo vsak prvi ponedeljek v mesecu s temu da so julija in avgusta na počitnicah... za nas pol pride junij ali september v poštev... midva bova hodila junija no.. je pa brezplačno in brez najavljanja.. sam prideš... no jest bom še zmer poklicala za točno uro pa to...

kar se tiče G, mi je pa moja mal tko no.. ni nikol recimo poslušala srčka al pa da bi ga sploh recimo pogledala.. se mi zdi da ma kr dost stare mašine da se sploh ne da poslušat.. pa tud tko nevem a ji je lih čist za zaupat...
no upejmo oz kr rečmo da bo vse u redu aneuser posted image

smo pa res kr začele mal bl klepetat tukej goruser posted image
meni je všeč user posted image

lp



(odgovor članu jenny700)
Neposredna povezava do sporočila: 1023
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 21:48:04   
Klara-1
Jenny700 po zgoraj opisanem seznamu bo moj malček dvospolnik user posted image imam od vsakega polovico znakov. user posted image Joj, ne smem se hecat s tem.

A še katero špika v trebuhu? Mene ponavadi zvečer začne. Zoprno. Komaj čakam naslednji pregled. Saj sem že sama sebi prav smešna. Vedno me je bilo na smrt strah zdravnikov kakršnekoli stroke, zdaj bi pa najraje skozi pri ginekologu visela, da bi potrdil, da je vse ok. user posted image Ja, nosečnost je res eno misteriozno stanje.

Danes sem si v C&A kupila nosečniške pajkice. So pa kar velike številke. Sem vzela 2 št. manjše kot običajno št., pa so mi kar malo prevelike čez rit in trebuh. Ampak ok, trebuh bo še zrastel in bo kaj hitro polno tam spredaj. user posted image

Lepo bodite.

(odgovor članu jagodka1)
Neposredna povezava do sporočila: 1024
   RE: Oktobrke 2011
10.5.2011 23:21:25   
Jana73


user posted image
user posted image
 
PDP,
nick, starost, zaporedna user posted image število user posted image , pregled, NS, kraj, morfologija
 
1. 10.
amon , x , 1user posted image ,  x, 22. marec, KP
*Anna*, 28 let , 1user posted image ,  x,  25. marec, Notranjska
miska 21,  x, 0user posted image ,  x, x, x
sensiTive,  x, 0user posted image ,  x, x, x
superstar7, x, xuser posted image ,  x, x, x
 
 2. 10.
igriva,  27 let, 0user posted image ,  23. marec, 18. marec, Lj
marelicadoo, 35 let, 1user posted image , 0  23. marec, Novo mesto  
 
 3. 10.
pikomiko, 27 let, 0user posted image , 24.februar, 22. marec, okolica Lj
 
4. 10.
agotha,  x, 1user posted image 11. april, 23. marec, xuser posted image user posted image
anonimna7 , x , 1user posted image ,  x, x, x
anna_,  22 let, 0user posted image ,  x, x, Gorenjska
janja 506,  22 let, 0user posted image ,  x, x, Štajerska 
becky27,  28 let, 1user posted image , x, 22. marec, Lukovica
frutolino, 33 let, 1user posted image ,  x, x, Krško
 
5. 10.
Shilou, x, 0user posted image ,  x,  x, x

6. 10.
nanita, 22 let, 1user posted image , 9. marec, x, Velenje
betipol, x, 0user posted image ,  x, x, x
Aikido,  x, 1user posted image ,  x, 28. marec, Ce
Nevihta123, 34 let, 1user posted image , 17.marec, 30. marec, Sl. Konjice/CE
inja22 , 24 let, 1user posted image 0 ,  12.maj, x, Ivančna Gorica, 26.maj


 
7. 10.
vanilija,  25 let, 0user posted image ,  x, 30. marec, Dolenjska
 
8. 10.
lana777, 33 let, 1user posted image ,  31. marec, 22. marec, Štajerska
anonimen,  x, xuser posted image ,  11. marec, x, x
pozi,  x, 1user posted image ,  21. marec, 28. marec, Ce

9. 10.
Weeda,  1user posted image , 0 ,  x, x, x

10. 10.
  primana,  22 let, xuser posted image ,  29. marec, 28. marec, Logatec
ŽanaTaja,  32 let, 2user posted image ,  9. april, 4. april, Kamnik
janja 506,  22 let, 0user posted image , 12. maj, 31. marec, Štajerska
pokamoka,  30, 1 user posted image ,  3. maj, 30. marec, Z SLO



11. 10.
*rebecca*,  27 let, 0user posted image ,  19. maj, 30. marec, Notranjska
diksy,  x, 1user posted image ,  11. april, 4. april, Štajerska
 
12. 10.

13. 10.
ribica81, 29 let, 1user posted image , 0user posted image ,  6. junij, x, KP
carmik, x, 0user posted image , x, 5. april, x
oktober11,  x,1user posted image , 0 ,  5, maj, 5. april,  Maribor
 
14. 10.
vvvv,  x, 1user posted image ,  17. marec, 1. april, Štajerska
divja,  29 let, 2user posted image , 1 ,  29. maj, x, x, x


15. 10.
 jeannetka,  31 let, 0user posted image ,  14. marec, x, MB/Francija
miska_piska, x, 2user posted image ,  x, x, LJ
jagodka1, 28 let, xuser posted image ,  1. april, Gorenjska
veselka,  29 let, 1user posted image ,  29. marec, 29. marec, x
 
16. 10. 
SRCE,  x, xuser posted image ,  x, 31. marec, x
 
17. 10.

18. 10.
jenny700, 24 let, 1 , 0 ,2. junij, /, Gorenjska, 2. junij
Nia* , 30 let, 1user posted image ,0 ,  10. maj, 12.april, Celje

19. 10.
babkaa, 25 let, 0user posted image ,  6. april, 12. april, MB, 2.junij
marjanita, 30 let, 0 ,  23. maj, 12. april Gorenjska

20. 10. 
barb71,  x, xuser posted image ,  x, x, Lj
si.pikica, 33 let, 1user posted image , 0user posted image ,  1. junij, x, Koper

21. 10.
ella Marela,  x, 1user posted image , 13. maj, 19. april, Koroška

22. 10.
sonc7nica, 30 let, 0user posted image , 6. maj, 4. april, Ce, 20. junij
špelca marelca 1,  x, 2user posted image ,  x, x, Lj
 
23. 10.

24. 10.
Sa.Ka, x, 1user posted image ,  18. marec, x, x

25. 10.
Jana73, 38 let, 2user posted image , 1user posted image , 3.5., 3.5., Štajerska

26. 10.
Zelenkaa, 28 let, 0user posted image , 28. marec, x, Primorska
škorec, 30 let, 1user posted image , x, x, x
nosek5, 27 let, 2user posted image , 1user posted image ,  18. marec, 15. april, LJ
Neya26, x let, 1user posted image ,   x,april, x
anak, 28 let, x ,  10. maj, 19. april, CE

 
27. 10.

jagodaaa, x, 0user posted image , 28. marec, x, NM
pikapolonica5, 27 let, 0user posted image ,  x, x, x
pamb,  28 let, 1user posted image , 0 ,  14. april, 18. april, okolica Maribora
 
28. 10.

29. 10.
drejčy,  x, 1user posted image ,  x, x, x
frnikola 982,  x, xuser posted image ,  x, x, x
asdf81,  x, 0user posted image ,  18. marec, x, x user posted image user posted image

30. 10.
sončica25, 26 let, 1 ,  17. maj, 23. april,    okolica Velenja

31. 10.
 tedi2, 23 let, 1user posted image ,  x, x, x
lananai , 30 let, 1user posted image ,  11. maj., x, Savinjska
Klara-1,  28 let, 1user posted image , 0 ,  1. junij, x, Gorenjska
 

user posted image

SKUPAJ NAS JE user posted image67
NOSEČKE user posted image user posted image : agotha, asdf81

 Z NAMI ZAČELI:
user posted image  
user posted image
user posted image


user posted image

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?


INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA




(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...




Tretji otrok, da ali ne?
endrina

Ali bi se poleg dveh otrok odločili še za tretjega?

da (72%)

ne (28%)


Število vseh glasov: 289

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!