|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 21:39:49   
beachgirl
hehe..ej saj ti boš tud kmal si lahk prvošla..kar se ti luštaaa:)))...maš pa prav veš...bom verjetn res dvakrat razmislila jutri preden bom ugriznila v torto..čak..še spečt jo moram prejuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 1901
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 21:51:21   
Majchi
majakla, fora Montija je, da ločuješ OH in beljakovine. Kuhan krompir, korenje, koleraba in pa kakršnakoli koruza odpadejo. Pri vseh ostalih jedeh pa slediš višini GI (na netu obstaja tabela). On ima dva programa: hitro hujšanje in ohranjanje teže. Bom povedala samo ta prvega, ki ga ponavad uporabljamuser posted image . V poštev pridejo jedi, ki imajo GI do 35. 4x na teden lahko ješ kosilo z OH, ampak ne smejo biti "beli" (riž, špageti, kuskus ipd.). Namesto sladkorja jaz uporabljam fruktozo. Tudi z njo ni za pretiravat, ampak toliko, kolikor je jaz porabim, ni nobene panike.
No, in jaz imam knjigo Prehrana po Montignacu in notri so 3 sladice. Recept za 2 sem vam že napisala (čokoladna torta, čokoladna pena z malinami), ta tretjega pa bom danes (breskova pena). Čokolada, ki vsebuje 75% kakava je dovoljena in vse sladice so narejene iz te čokolade. Kadar pa jem samo čokolado, pa goljufam, in vzamem Gorenjko jabolka/brusnice, ki ima samo 55% kakava, ampak mi ne škoduje, vseeno izgubljam. Kruh jem PZ, si ga sama pečem in ga jem samo zjutraj.

Moj današnji jedilnik:
Z: PZ kruh, salama, sir, jogurt
K: svinjski zrezek v grahovi omaki, solata z jajcem
M: čok.torta (sem jo zdaj sfrezala do konca končnouser posted image )
V: salama, jogurt

(odgovor članu beachgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 1902
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 21:59:51   
majakla
IZVIRNO SPOROČILO: Majchi

majakla, fora Montija je, da ločuješ OH in beljakovine. Kuhan krompir, korenje, koleraba in pa kakršnakoli koruza odpadejo. Pri vseh ostalih jedeh pa slediš višini GI (na netu obstaja tabela). On ima dva programa: hitro hujšanje in ohranjanje teže. Bom povedala samo ta prvega, ki ga ponavad uporabljamuser posted image . V poštev pridejo jedi, ki imajo GI do 35. 4x na teden lahko ješ kosilo z OH, ampak ne smejo biti "beli" (riž, špageti, kuskus ipd.). Namesto sladkorja jaz uporabljam fruktozo. Tudi z njo ni za pretiravat, ampak toliko, kolikor je jaz porabim, ni nobene panike.
No, in jaz imam knjigo Prehrana po Montignacu in notri so 3 sladice. Recept za 2 sem vam že napisala (čokoladna torta, čokoladna pena z malinami), ta tretjega pa bom danes (breskova pena). Čokolada, ki vsebuje 75% kakava je dovoljena in vse sladice so narejene iz te čokolade. Kadar pa jem samo čokolado, pa goljufam, in vzamem Gorenjko jabolka/brusnice, ki ima samo 55% kakava, ampak mi ne škoduje, vseeno izgubljam. Kruh jem PZ, si ga sama pečem in ga jem samo zjutraj.

Moj današnji jedilnik:
Z: PZ kruh, salama, sir, jogurt
K: svinjski zrezek v grahovi omaki, solata z jajcem
M: čok.torta (sem jo zdaj sfrezala do konca končnouser posted image )
V: salama, jogurt



Zanimivo - HVALA.
Za krompir in korenje si nikoli ne bi mislila.
In kdaj se te sladice je - vseeno?
 
A salamo ješ tudi kakšno extra ali ...?
 
HVALA, grem iskat na net GI do 35. user posted image

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1903
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:04:35   
Majchi
Beachgirl, sam res, ogromno si že izgubila! V bistvu največuser posted image ! Res bi bilo škoda, da uničiš to. Kakšen košček itak, saj človek mora probat, če je dobr skuhaluser posted image .

Ječi, tebi gre tud noro dobr! In to brez grehov in z veliko telovadbe! Ful si pridna, res!user posted image

Pri meni je fora teh grehov v tem, da ko enkrat začnem, si mislim: kamor gre bik, pa naj gre še štrik!user posted image  In potem zaplužim do konca...
Pa ni to dobra taktika! Mi je zadnjič en dan ratalo, da sem naredila prekršek (kar hud) in potem sem bila do konca dneva pridna. Naslednji dan je šlo celo mal dol. V glavnem, greh se ni poznal. Evo, sem si dokazala to, pa me še vseen velikokrat tista prva neprava taktika premaga.

majakla, ajde coto za prah brisat v roke, pa pomežikni tistemu konjičku v rumplkamri. Boš vidla, sta lahko ful frendauser posted image .

auroraa, ti pa kar ponavljaj in verjemi! Vse se da, če se hočeuser posted image !

Azurra, kakšne vrečke za pekouser posted image  Kje spet jaz živimuser posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Kiara, jaz zadnje dve leti nisem prav dosti zapravljala za cunje, normalno, ko mi pa ni nič več pasalo, zato pa zdaj malo dopolnjujem garderobo. Kaj pa študiraš?


Meni je kar nerodno, ampak jaz sem si kupila v zadnjem letu samo 4 krila in par majčk in to nosim že eno leto... Nič drugega nisem spravila nase, šoping je bil muka. Nič ne paše, v vsem sem zgledala kot krof.

Enakouser posted image . Sploh mi ni bil feeling it pod tiste neonske lampe v kabino. Vse je bila taka muka! Kupila sem samo, kar je bilo mus. Ampak zdaj bo pa drugače... Že šparam...user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

ča tud če 69,9, pa nič od tega. Pred 3 dnevi mi je kazal 71,1, pred dvema dnevoma 70,5, včeraj 70,0, dons pa 70,1. Zdaj bo pa verjetno spet stalo kakšnih 10 dni.


A smo malo obsedene s temi številkami? user posted image user posted image
Ker jaz tudi komaj čakam, da bo 82,9 . Samo da se premakne, pa sem v 9 nebesih user posted image user posted image

Katastrofa, a ne?user posted image

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1904
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:09:54   
Majchi
majakla, jaz jem te sladice predvsem popoldne in zvečer, ker mi takrat najbolj sedejo. Se sploh ne obremenjujem z urami. Pa z maščobami tudi ne. Če se odločim, da bojo beljakovine, si naredim tudi svinjino (kot npr. danes) ali pa klobaso. Pa saj ne morem skoz tisto žaganje od puranjih prs jestuser posted image . Tko da današnja salama je bilo v bistvu pucanje včerajšnjega narezka, ker sva imela obiske. Na pladnju je ostala glih mortadela, pa mal piščančjih prs. Drugače pa si od salam najraje kupujem pečena puranja prsa, kar je dokaj ok z vidika maščob. Pa še to sem se v bistvu zaradi dojenja tko navadila in ne tok zarad hujšanja.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1905
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:12:07   
beachgirl
jah..majchy...saj sem jih pa tudi imela..in jih še imam največ med vami vsemi...:)..ampak gre dol...in v naslednjih dneh vam zaupam( tri že vedo)..s kolikimi kg sem štartala..ulala...sram me je, priznam, ampak dejstvo je..da se bo tudi to spremenilo in vse skupaj in vsaka izmed vas mi dajete vzpodbudo in mi dvigujete moralo!!!!..hvala, punceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1906
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:20:04   
ječi12
majchi a maš tut tabelo kaj spada use pod OH in kaj pod beljakovine....sj vem,samo najbrž bi me kšna stvar useeno še presenetila... GI do 35? a pol spada notr 85% čokolada? kok na tedn bi je pa loh? no js jo kr na par dni kšn košček ker cuker pač morm vase dat pa še se svet podre :) če je pa dovoljen pa še toliko bolje-valda v normalni količini ker loh bi celo pojedla user posted image
pa hvala,samo k maš tok kil grejo pač hitreje dol user posted image  sj res ej,morm pridt enkrat na čvek v mothercare :)

beachgirl sj js jih tut nebi povedlaa če nebi lumpa vprašala,pol sm pa rekla ok,pač če so vse bom pa še js user posted image  tko da zdj je kar je,ampak zadeva po čez par mescev zgledala precej lepše.....upam da dvomestno številko že v dobrem mesecu....

punce nej bo vaga prijazna jutri :)

(odgovor članu beachgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 1907
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:22:54   
Majchi
In še neškodljiva in njami breskova pena po Montijuuser posted image :
Rabimo:
- 2 lista želatine (4 g)
- 300 g breskev
- 60 g fruktoze
- sok 1/2 limone
- 2 jajci
- 1 žlica sladke smetane
- 1 žlička vaniljeve esence

- Želatino namočimo v mrzlo vodo.
- Zmeljemo breskve, polovico fruktoze in limonin sok.
- V skledi stepemo rumenjake in preostalo fruktozo, da nastane rahla penasta krema. To postavmo nad kozico z vrelo vodo in segrevamo, da se fruktoza stopi in da se zmes oprime hrbta žlice. Zmes ohladimo.
- Namočeno želatino ožmemo in jo prelijemo z 2 žlicama vroče vode, da se stopi. Nato jo vmešamo v breskve. Dodamo ohlajeno rumenjakovo zmes in stepemo v gladko kremo.
- Stepeno smetano z dodano vanilijevo esenco vmešamo v breskovo peno.
- Nato narahlo vmešamo beljakov sneg, po eno tretjino naenkrat, da vtepeni zrak ne bi izpuhtel.
- Nafilamo v kozarce in vsaj za 4 ure postavimo v hladilnik.

Mmmmm, jaz bom tole jutri delalauser posted image . In jedla seveda.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1908
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:31:25   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: ječi12
sj res ej,morm pridt enkrat na čvek v mothercare :)

Tebe bi pa prov rada spoznalauser posted image . Čeprav zadnjič jaz nisem prišla. Vedno ne gre.

Ja, čokolado kar jej. Jaz celo na dan stresemuser posted image . Montijeva prva knjiga se namreč imenuje Jem, torej hujšam. Tko da se ni treba ta pravim stvarem odpovedovat. Jaz se ne čutim nič prikrajšane, pa tud lačna nisem čist nikol. Edina težava je v tem, da včasih kakšne stvari ne znam brez krompirja pripravit, pa se zdaj že kar znajdem. Npr. zadnjič sem naredila bolognese, pa zraven špagete za moja dva, nakar sem študirala, kako naj zdaj jaz to jem, ker špagetov se zraven ne sme, nisem si pa hotla spet vse extra kuhat. No, pa sem si iz bučk izdolbla "čolničke", dala not bolognese in česen, potresla si sirom in dala za pol ure v pečico. Božansko, tud če ne bi hujšala! Saj vem, da ni nič posebnega, ampak jaz sem si to prvič v lajfu naredila. Prej sem bolognese omako zmer jedla na makaronih al pa v lasagni.

IZVIRNO SPOROČILO: beachgirl

jah..majchy...saj sem jih pa tudi imela..in jih še imam največ med vami vsemi...:)..ampak gre dol...in v naslednjih dneh vam zaupam( tri že vedo)..s kolikimi kg sem štartala..ulala...sram me je, priznam, ampak dejstvo je..da se bo tudi to spremenilo in vse skupaj in vsaka izmed vas mi dajete vzpodbudo in mi dvigujete moralo!!!!..hvala, punceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1909
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 22:32:38   
Majchi
Nočko! Možek čaka. Pravi, da pozna način, kako lahko tud shujšašuser posted image .

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1910
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 23:10:09   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: majakla

O r b i t r e k ... na mojem se prah nabira.
 
Še pišite, da še meni zadiši. Danes sem
ga že pogledala, saj ga že dooolgoooo
niti opazila nisem.
 


evo, pri meni je že prijelo user posted image . Sem po desetih mesecih obrisala prah s plošče, zamenjala baterije na displayu in šla gor - naredila 35 min user posted image user posted image user posted image . S tem da sem pred tem naredila 20 min pilatesa in po tem še 220 trebušnjakov in še ene vaje za jahalne hlače. Trajalo je eno uro, a vam ne morem povedat, koliko sem zdaj zadovoljna sama s sabo user posted image user posted image . Pa tud pridno sem jedla:

Z: mleko (železo sem vzela ob 6h zjutraj, ko sem podojila tamalo) s kosmiči (sem jih vagala, klinc, 40g ni NIČ user posted image ), jabolko
M. banana
K:smo bili pri mojih in sem pojedla mal juhce, mal tenstanega krompirja (pridna, ker je bil zeloooo dober), ogromno graha, solata + kavica
M: štrudl (še pri mojih) - malo (!!)
V: kruh z medom in tahinijem, čaj, nekaj suhih sliv

tko. Pravično bi bilo, da bi bila tehtnica jutri prijetno presenečenje.

še tuš, mal knjigca (berem Kompetentni otrok od J. Juula user posted image ) in spanje.
Nočko


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 1911
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
13.2.2011 23:18:59   
2ursae
nove cunje: jaz tudi čutim, da še ni pravi čas zanje. sem bila kar malo žalostna, da si nisem na razprodajah mogla nič kupit. Saj bo tudi to prišlo user posted image .



_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 1912
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 6:30:48   
miška17
Dobro jutro!
Moja teža je: 85,0kg
Glede na prejšni teden: -0,4kg
----------------------------------------
Skupaj: -2,0kg

Lp

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 1913
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 6:39:16   
aleksandra123
Jutro!

Tehtanje je za mano, teža je 69,8, glede na prejšnji teden -0,1kg, skupno -6,1kg.

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 1914
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 6:51:20   
soncnica33
Jutro! Ena user posted image

Jaz sem danes prav dobre volje, saj je bila tehtnica "pridna". Torej, ta teden: -1,9kg, skupaj -6,2kg, do "cilja" 65 kg, ki pa še ni končni, ker potem napadam 62 kg, pa me loči še 5,2 kg, no od poroda /7 mesecev/ pa sem dala dol 8.7kg, kar pa tudi ni malo.
Vsem tistim, ki vam je teža obstala - ne obupujte, meni se ni v prejšnjih 14 dneh premaknilo niti za gram!, ta teden je pa kar poletelo dol. Tako kot pri vsem v življenju, samo NE OBUPAT!!! Po vsakem grehu pač moramo zaviti nazaj na staro pot. Mislim, da je to bistvo vse filozofije.

Na dolgi rok in: "Tisoč milj dolga pot se začne z enim samim korakom..."




< Sporočilo je popravil soncnica33 -- 14.2.2011 6:52:22 >

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 1915
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 6:53:53   
Pia67
Uh, ušla radarju. Čisto nenavadno, ob 6.15 radar na odseku(v trdi temi, tik za tablo, pre vasjo) kjer vedno prekoračim hitrost. HB za nasprotnovozečega in njegovo blendanje.

Čez dan bom čisto zakopana v delo zato:
Ime:                    Tedensko:   Skupaj:    Začetna:    Želena:   Trenutna:
Pia67                      0,6kg         0,6kg           65,5kg    59kg       64,9kg

Bili je že bolje, minus mislimuser posted image , bo pa drug teden morda kaj več. Ko se ozrem na pretekli teden, razen 2 kosov pecivs, nobenih grehov. berem Kuharico v coni, mi je slučajno prišla pod roke. Kaj pa vemuser posted image , saj pazim, ampak gre pa po polžje.
danes grem na malico (ponavadi jem v službi) in si bom privoščila piščančjo solato.


(odgovor članu aleksandra123)
Neposredna povezava do sporočila: 1916
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 6:53:58   
soncnica33
aleksandra, vidim, da se nama kilogrami kar nekje enako izgubljajo, le da si ti bolj pridna s telovadbo.

2ursae, tud jaz zdaj premlevam Juul-a.

(odgovor članu soncnica33)
Neposredna povezava do sporočila: 1917
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 7:00:41   
aleksandra123
Soncnica, si  lahko vesela, tale tvoj tedenski rezultat je pa mega! Jaz ta teden nisem razočarana, sem ravno zjutraj dobila M, tako da računam na prihodnji teden, da bo malo večji upad, ne samo 10 dek.

Pia, srečen dan imaš, ok izguba teže, potem pa še sreča s policaji!

(odgovor članu soncnica33)
Neposredna povezava do sporočila: 1918
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 7:06:29   
Pia67
Še dolg iz preteklosti, link do Monti sladic: http://montignac.mojforum.si/montignac-forum-18.html

Aja, Valentinovo user posted image . Me je dragi poslal na eno masažico. Bom kot roža user posted image

(odgovor članu aleksandra123)
Neposredna povezava do sporočila: 1919
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 7:27:03   
pikapolonice

Ime: Tedensko: Skupaj: Začetna: Želena: Trenutna:
pikapolonice        - 0,1kg   - 3 kg          61kg       56kg          58,0kg

Sem se pa tehtala že po zajtrku. Bi verjetno drugače kaj manj pokazal.

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 1920
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 7:33:01   
Pinga
Oj !

Tudi jaz javljam: danes teža 88, od zadnjič -0,4 kg. Ni veliko, ampak počasi se pa tudi daleč pride. Skupaj -2,4 kg.

Lp

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 1921
   [Brisano sporočilo]
14.2.2011 8:01:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pinga)
  Neposredna povezava do sporočila: 1922
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 8:03:00   
lija34
Dobro jutro!

tehtanje 63,5kg
tedensko -0,4kg
skupaj -4,3 kg
za tabelo:
lija34                   -0,4kg    -4,3kg       67,8kg      57kg         63,5kg
 
Z rezultatom sem zadovoljna, sam ko gre pa to tak počas. Ta teden sem si obljubila, da bom res pridna, da ne zaserjem spet že v ponedeljek.

Čestitam vsem za izgubljene kg. , sončnica33 user posted image
Želim vam lep valentinov dan.

(odgovor članu Pinga)
Neposredna povezava do sporočila: 1923
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 8:10:48   
2ursae
jaz se še nisem stehtala, imam levo joško nabito polno. Čakam, da se mala zbudi in poje, potem pa hop na tehtnico - ja nič, vsaj gram šteje, a ne user posted image .

Čestitke vsem, vidim, da gre lepo dol. Sploh tebi, Soncnica, kapo dol user posted image , pa hvala za tvoje besede, so mi bile v vzpodbudo, ker sem ravno v obdobju, ko se mi zdi, da se je tehtnica zataknila user posted image .


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu lija34)
Neposredna povezava do sporočila: 1924
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
14.2.2011 8:13:10   
ljupka
Dobro jutro punce!
Meni danes kaže vaga 116kg,to naj bi bilo -2kg ,toda jaz ji ne verjamem.Res da sem že dva dni gonila orbitrek.Nisem pa nevem kaj pazila kaj jem,sem pa zmanjšala obroke,nehala sem jest ko sem bila še lačna.
Saj vem da nazačetku gre voda iz telesa.
Sam tudi moja vaga je že stara in na kazalec tako da si moram ta teden kupit novo sodobnejšo,digitalno,pa vam sporočim kakšna je vresnici teža.



(odgovor članu lija34)
Neposredna povezava do sporočila: 1925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?