RE: Septembrke 2010 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Starši čvekamo



Sporočilo


kajča -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 14:10:42)

no moja tašča je res [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], pa tinkatonka res težko prenašam.

No midve z Bino sva od pediatra, je ob 10h spet začela težje dihat (cca. 50 vdihov na minuto), zdelo se mi je hrope in parkrat je zakašljala. No tam je bilo polno bolnih otrok[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], čakali sva 1h in na koncu se je izkazalo, da so pljučka čista[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], seturacija je tudi ok, glede vdihov, mi pa ni znala povedat, čeprav so mi v bolnici rekli, da je to mirodajno. Dobili sva tudi kapljice za učke, ki so vnete praktično z majhnimi presledki že od rojstva. sedaj res ne vem, kdaj je za k pediatru in kdaj ne. Imam ful slabo vest, da jo nisem še dodatno okužla, ker sva toliko časa čakali, saj sem ji dala masko za otroke čez usta in nos, ampak ne vem koliko to pomaga.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Benika, če ne bo spremembe prideva jutri.





janca27 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 14:11:38)

Lenca78 če se ti Neja ne bo redila tako kot treba, mogoče poskusiš z Milumil mlekom, ki ma več škroba in je namenjeno otrokom z nizko težo. Naš sicer ni imel težav s težo in se po tem mleku fajn redi, čeprav spije samo 120 na obrok, hvala bogu naš P ne komplicira, če se otrok preveč zredi, samo je to edino mleko, ki mu ni povzročalo krčev in po njem kaka vsak dan, tudi večkrat.
Lija30 jaz mu obroke pripravljam sproti, čaja pa naš spije kar dosti.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.12.2010 14:12:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Jazzy1 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 14:30:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Almera

Jazzy - ampak avtomehankar mora res hudo veliko delat. Pa če ni podjetjen, ima samo plačo in to je to. Moj tast je bil avtomehankar, pa razen da dela v mrzli delavnici še sedaj ko je v penziji, je to to.



Hehe, bom posredovala info [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Tržnica & kavica
- odvisno od vremena. V dežju pomoje ne bom hodila. Kar se pa kavice tiče pa žal v petek ne morem, imam frizerja. Potem naslednji teden nas pa ni v Lj. Tako da a je kakšna možnost da se v četrtek dobimo???? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tinkatonka -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 14:51:11)



kaj pa če se za novoletno srečanje z darilci zmenimo za npr torek 14.12??? A imamo v večini čas vse takrat?




kajča -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 14:57:32)

mastitis sem jaz imela pri prvem pri 5 mesecih, pomagal je sinto... sprey in tuširanje z tako vročo vodo kot jo preneseš ter masiranje in seveda redno praznenje.




NiNiBo -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:04:41)

hranjene ceprav priznam, da je pri nas dojenje na 2-3 h 24/7 naporno, jaz nekako ne zelim Nea "silit" da bi pojedel vec oz. mu dodajat, zato da bi bilo bolj sit in spal dlje. Jaz upam, da se bo to samo od sebe spremenilo in bo enkrat zacel spati dlje, do takrat bom pa vztrajala in zavidala npr. nenki7, Blaz spi prakticno celo noc. 
teza pri nas smo tako ali tako na spodnjem minimumu ze od rojstva. Mi je pa P rekla, da mora na mesec pridobiti 20-25g, kar se pa vedno zgodi tako, da ostajamo na dojenju.
Almera jaz ti samo zelim, da bo racun in zdrahe vse skupaj cimprej pozabljeno ker ni vredno misliti ne na eno ne na drugo. 
kajca tvoja tascica je pa res neverjetna, wowwww ni besed.
lenca78 iiiii ste lustni!
 
kavica&obdarovanje mi letimo 14. 12 zjutraj, tako da lahko samo pred tem datumom.

Jaz imam pa en tak dan, ko sem cisto podrta - boli me grlo in fullll sem utrujena. Neo ima pa nosek zamasen in sva slabo spala. Sedaj sta sla z mojim malo na sprehod, jaz grem pa malo pod tus.
Uzivajte




Anonimen -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:10:19)

kajča: [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley3.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] za tvojo taščo, res. meni se zrola, moj bi že moral zdavnaj red narediti... a on ji pa nič ne reče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

in hvala S0ncIca in kajča za nasvete glede mastitisa. če ne bo jutri ok grem do zdravnika, da pogleda kaj se dogaja. nonstop imam nekaj z zizami, resno. sem imela že v oktobru malo vnete prsi (ravno ko sem imela pregled pri G) in je rekla tuširati s hladno vodo, da se vnetje hladi, prazniti, če dobim vročino pa nazaj po antibiotike. no in zdaj sem imela isto situacijo, danes pa še te bulice, ki boliko ko 100[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]. sicer je zdaj po dojenju malce bolje, sem si jih kar med tem, ko sem dojila masirala, da so se spraznili žepki ampak že čutim "pikanje" okoli bezgavk nazaj.




kajča -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:18:26)

T.Z. ampak će imaš mastitis potem imaš trde dojke tam kjer je vozel, vnetje in to je potrebno masirat pod čimbolj vročo vodo, poskusi




Anonimen -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:22:07)

trde in rdeče ane? jaz sem si zmasirala tako, da sem vozel spraznila (kar med dojenjem), potem pa prvo potuširala pod toplo vodo, da sem sprožila lažje iztekanje, izčrpala ostanek mleka in potem še shladila. prejšnjič je delovalo, zdaj pa zgleda da ne...




tinkatonka -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:30:30)

kavica&obdarovanje mi letimo 14. 12 zjutraj, tako da lahko samo pred tem datumom.


jaz pa npr v petek ne morem, ker imam NBO ob 11h.

Kaj pa ponedeljek 13.12.? Joj a bomo našle en dan ko bo vsem odgovarjal? Bi res rada da smo vse tiste, ki si to želimo tam.




Jazzy1 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:44:46)

IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka



kaj pa če se za novoletno srečanje z darilci zmenimo za npr torek 14.12??? A imamo v večini čas vse takrat?


Mene žal ni več od 13 - 17. Sem pa še ta teden, razen petka. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




nadka30 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 15:53:40)

t.z. če do jutri ne bo boljš pejd k zdravniku da ti da antibiotik, ker drugače lah samo še slabš narediš, jaz sem to imela cca 2 meseca nazaj, prsa desna me je obupno bolela, pa nobene zatrdline nisem imela samo znake podobne gripi, sem drug dal letela k zdravniku dobila hikoncili in je bilo kar boljš, sem pa preden sem šla dojit na prso dajala tople obhladke, masirala prso, v času ko pa nisem dojila sem na bolečo mesto dajala listje od zelja da sem se znebila vročine, pa večkrat čez dan sem šla od toplo vodo ter masirala prso[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




teodora75 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 16:25:41)

Ooj!

No pa bom probala še jaz kaj napisat - odvisno od tega, koliko bo Svit zdržal sam v košari, glede na to, da ne spi. Zadnje čase imamo glede tega kar težave. Čez dan včasih ne spi prav nič, zdaj so se nam pa še noči precej 'podrle'. Je pa to verjetno precej povezano s tem, da zadnje čase (kak teden) ogrooooooomno dojim, kar pomeni, da ga imam pri sebi praktično 3/4 dneva in med tem malo je, pa verjetno precej drema in potem kar preskoči tisti 'pravi' spanec. Tudi ponoči se sedaj zbuja na 3,4 ure, Prej po AM pa smo lepo spali po 6,7,8 ur v kosu. Ampak tako so mi naročile 'tete' na NBO, da naj poskušam samo z dojenjem, pa v razvojni enako. In v resnici smo s tistega, ko smo dodajali pri vsakem obroku prišli na eno ali največ 2 steklenički na dan, ostalo pa dobi pri meni. Ampak sem se ravno včeraj spraševala, če je to zdaj tako kot je kul ali ne, ker jaz sem sedaj samo še njegova, saj jem tudi kosilo in vsaj še en (svoj) obrok z njim na joški. [sm=smiley13.gif]

S kakcem je pri nas tako, da je bil tudi na začetku kot zenf, zdaj pa tudi vleče na zeleno in je precej bolj redek. Pa ne vem, ali je kaj narobe z mojo hrano, ali smo res pri dveh mesecih šele dobili 'prave' krčke.

Sem se spomnila sedaj, ko je 'napadlo' tudi mene - zagnojitev vraščenega nohta - jaz to namažem z ognjičevim mazilom/mastjo in je čez 2 dni dobro.

Pa stekleničke za 'fine' pijače. Jaz kupim tiste poslikane v City Parku (tam v avli), vem pa da jih imajo tudi na glavni tržnici in verjetno še kje.

Aja, pa hvala vsem za kompliment na našo previjalno. Ja no, res se je moj dragi potrudil z izdelavo (jaz sem narisala idejni 'osnutek' in pobarvala) in zdaj sva/je še toliko bolj navdušen nad tišlarijo - drugače je štromar (+ vse ostalo).

Še eno vprašanje - Svit se šele sedaj malo ozira po igračkah - prej ga to niti malo ni zanimalo, pa sva mu hotela prejšnji dan dat na tla igralni center. No, pa smo ugotovili, da je to precej trdo, saj je samo malo debelejše blago-platno. Kaj imate ve pod tem, da je mehkeje/bolj toplo? Sem gledala te Airex blazine, pa je to kar precej drago, tako da ne vem. Te, ki jih imajo pa v šport trgovinah za telovadbo so pa preozke. Obstaja še kaj (rezen npr deke....)

No, zdaj je pa ati že čisto uspavan (od Svita) in na joški ga nisem imela že cele pol ure, tako da bo čas...[sm=smiley1.gif]

Pa še to - kje za vraga najdete čas za vo to peko? Tudi jaz sem bila prej 'kraljica kuhinje', zdaj pa... ja itak [sm=smiley36.gif]

ok, panika.......

papa

T.




lumpa6 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 16:41:53)

oj

zadnjič smo se pogovarjale o tej zadevici, o držalcu za dude,  sedaj sem pa tole zasledila

[www.zps.si]




tinkatonka -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 16:50:29)

Kaj imate ve pod tem, da je mehkeje/bolj toplo? Sem gledala te Airex blazine, pa je to kar precej drago, tako da ne vem.


jaz imam sicer airex še od Aneja, ker je bil na fizio. So pa res drage, čeprav so 1A. Moja mami (ki dela v razvojni) mi je pa ravno danes povedala, da oni dajejo kontakt od firme MPI iz Kranja, ki prodaja ALVEO peno, tel. 04 2340 650, debelina je 1cm
1 kvadratni m stane 8,97 E, + ddv (cena je iz l.09, mogoče je šlo kej gor, to pa ne ve).Sama sem namreč ravno želela naročit airex za pred kavčem, ker Anej svojo Airex non stop okupira s svojimi igračami in moram imet eno površino še za Jakoba, ker je zeo rad na tleh.

Jaz bom jutri naročila. Oni baje odrežejo po meri, ker jaz npr rabim 130krat94cm. Pa barve imajo baje tud različne (modro, zeleno), ne vem kaj je na zalogi.




Katalenca -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 16:50:29)




IZVIRNO SPOROČILO: benika

Gorenjke (Kajča, Archie, Katalenca...mogoče še Lenča ali kakšna druga) a se zmenino jutri ob 10.30 v Tušu? Kot zadnjič?
 
Super, potem jutri v planetu tuš, v 1 nadstr na udobnih sedežih. Vabljene vse, kavica odlična, miru pa tudi imamo veliko na tej lokaciji:)[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/img]

Čas za peko : ko mali leži v ležalniku in gleda, kako se mami mudi po kuhunji in nakaj meša z mešalnikom. Saj se da, če so otroci pridni, siti in če je to izpolnjeno mora bit še volja [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]




Katalenca -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 16:53:28)

Aha, gnojne očke. danes klicala pediatrinjo in dobila kaplice.
Upam da bo bolje.

Dopoldan pa sva bila zopet na telovadbi z dojenčki v  V. centru v Naklem. Luštno, paše za dušo in telo [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]




Izabelina -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:01:22)

Ampak sem se ravno včeraj spraševala, če je to zdaj tako kot je kul ali ne, ker jaz sem sedaj samo še njegova, saj jem tudi kosilo in vsaj še en (svoj) obrok z njim na joški.


mislm, da dejstvo, da ti uspeva dojit pretehta to, da je mali prkloplen skor nonstop! js se tut prijavim za to, če bi mi le uspelo dojit... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Jazzy1 -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:12:20)

IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

oj

zadnjič smo se pogovarjale o tej zadevici, o držalcu za dude,  sedaj sem pa tole zasledila

[www.zps.si]



Hvala za tole lumpa. Mislim da je bilo tisto držalo malo drugačno, ampak vseeno koristen podatek.




NiNiBo -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:13:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Ampak sem se ravno včeraj spraševala, če je to zdaj tako kot je kul ali ne, ker jaz sem sedaj samo še njegova, saj jem tudi kosilo in vsaj še en (svoj) obrok z njim na joški.


mislm, da dejstvo, da ti uspeva dojit pretehta to, da je mali prkloplen skor nonstop! js se tut prijavim za to, če bi mi le uspelo dojit... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]



Se podpisem pod Izabelino. Tudi jaz imam dneve (kot je npr. danes) ko mi je res kar malo tezko, ker sem utrujena. Ampak, jaz se potolazim s tem da to pac ne bo vecno trajalo in bo cez eno leto vse ze cisto drugace - eno leto se pa tako zelo hitro obrne.

kofi&obdarovanje: tezko bo, da bomo lahko vse tako da jaz bi predlagala da takrat ko vecina lahko. Zame bi bilo super ta cetrtek in petek, ce pa ne gre, potem pa nic hudega se boste pa se zame mal poveselile jaz bom pa na vas mislila, pa bo.




tinkatonka -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:23:06)

kofi&obdarovanje: tezko bo, da bomo lahko vse tako da jaz bi predlagala da takrat ko vecina lahko. Zame bi bilo super ta cetrtek in petek, ce pa ne gre, potem pa nic hudega se boste pa se zame mal poveselile jaz bom pa na vas mislila, pa bo.


kaj pa če tako naredimo, da se vpišete k posameznemu datumu (vpište se tam kjer ste razpoložljive):

četrtek 9.12.:(tinkatonka?)
petek 10.12.:
ponedeljek 13.12.: tinkatonka
torek 14.12: tinkatonka
petek 17.12:tinkatonka

opomba: za ta četrtek težko rečem, ker sem brez avta[sm=smiley13.gif], če si uspem zrihtat prevoz pridem, če ne pač ne.




archie -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:24:17)

midva imava ta igralni center kar na kavču. Na tleh odpade zaradi psov.






tinkatonka -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:26:33)

dežna prevleka za voziček....tannya in Almera, za vaju vem, da sta omenjali dežni prevleki, ki jih uporabljata nad košarami. A je to special dežna prevleka za košaro, al dajeta čez tisto, ki je namenjena potem za na športni del?




archie -> RE: Septembrke 2010 (6.12.2010 17:31:08)

IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

kofi&obdarovanje: tezko bo, da bomo lahko vse tako da jaz bi predlagala da takrat ko vecina lahko. Zame bi bilo super ta cetrtek in petek, ce pa ne gre, potem pa nic hudega se boste pa se zame mal poveselile jaz bom pa na vas mislila, pa bo.


kaj pa če tako naredimo, da se vpišete k posameznemu datumu (vpište se tam kjer ste razpoložljive):

četrtek 9.12.:(tinkatonka?)
petek 10.12.:
ponedeljek 13.12.: tinkatonka
torek 14.12: tinkatonka
petek 17.12:tinkatonka

opomba: za ta četrtek težko rečem, ker sem brez avta[sm=smiley13.gif] , če si uspem zrihtat prevoz pridem, če ne pač ne.


jaz ne morem 9. in 15.

Torej:
četrtek 9.12.:(tinkatonka?)
petek 10.12.: Archie
ponedeljek 13.12.: tinkatonka, Archie
torek 14.12: tinkatonka, Archie
petek 17.12:tinkatonka, Archie




Stran: <<   < Prejšnja stran  127 128 [129] 130 131   Naslednja stran >   >>