|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2011
18.1.2011 20:17:17   
rockstar
coris hvala za tolažbo user posted image

Sem zdaj brskla po netu in če prav razumem, ker bom imela 14 mesecv delovne dobe, mi prve 3 mesece pripada po novem zakonu 80% nadomestilo za primer brezposelnosti. Torej bi to dobila 1. mesec, pol pa porodniško nadomestilo?
Ti pa po drugi formuli računajo porodniško nadomestilo, če si zaposlen in upravičen do porodniškega dopusta, kot pa če si nezaposlen. In to me skrbi. Ker če si zaposlen, ti vzamejo povprečje 12 plač, tako kot si napisla ti ninasiki, če pa ne pa se ti računa 55% minimalne plače za osnovo za izračun + 2% za vsak delovni mesec v zadnjih 3. letih (tako sem jaz razumela).
Jaz sam upam, da ker ti v času prejemnanja nadomestila za primer brezposelnosti, teče tudi delovna doma, da se mi bo pol računalo po 1. varianti.


< Sporočilo je popravil rockstar -- 18.1.2011 20:18:35 >

(odgovor članu ninasiki)
Neposredna povezava do sporočila: 3101
   RE: Majčice 2011
18.1.2011 20:35:35   
Klaraklara30
rockstar Ja, ko si na zavodu za zaposlovanje, ti teče delovna doba.
To je vse, kar ti lahko povem, ker se v te pogodbe in zakone ne spoznam preveč. Res bi bilo škoda (in predvsem ne fer od delodajalca), da bi zaradi enega meseca prejemala samo tisto minimalno porodniško.
Najbolje bi bilo, da bi šla že kar sedaj na zavod predstaviti, kakšen je tvoj primer in ti bodo oni povedali,  kako se stvari v tem primeru odvijajo. Bom držala pesti, da se bo izteklo v tvojo korist. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rockstar)
Neposredna povezava do sporočila: 3102
   RE: Majčice 2011
18.1.2011 20:44:58   
ninasiki

IZVIRNO SPOROČILO: mami 27

IZVIRNO SPOROČILO: rockstar

Pa se je zgodilo tudi meni... čeprav sem imela še kanček upanja, da mi bodo podaljšali pogodbo, poteče mi namreč konec meseca, sem danes izvedela, da mi jo bodo podaljšali samo za dva meseca, torej do konec marca. Porodniško pa nastopim z 23.4.
Prosim vas za nasvet, kaj moram sedaj narediti. Če prav razumem se moram za 23 dni prijavit na zavod, a ne? Koliko bo to vplivalo na višino moje porodniške?
Čist sem zmedena in danes popolnoma nezmožna za delo user posted image


Bemti te delodajalce no!!!! Pa ti ne morejo vsaj do porodniške podaljšat, kot da jih to kej košta?!?!?! user posted image




mami27 sej tud če bi nas mel zaposlene jih niiiiič ne košta sam k so glupi k točki (punce sorry na izrazu) ampak če je pa res men tud ne bojo podalšal še za en mesc nevem če mi bojo k sm prosila mi do konc marca podalšajo mah bomo vidl kaj bo

glicvice ena je pisala ampak jst polagam vsem na dušo res merkat kaj jete jst nikoooool problemou pa sm zdej v nosečnosti fasala to ker smo nosečnice še tok bol izpostaulene temu ker so tud drugi hormoni in vse to za sabo potegne pol pa še napad na OH in cukr pa smo tm k ni muh pa še to sm ugotovila k sm tko za nazaj povezovala kaj vse lahgko te kvasovke povzročajo je kr hudo in tiste trebušne motnje to je vse to pa vetrovi k sploh nism neki full mela probleme sm itak da sm sej to vsak dela sam ne pa tok in to je vse povezan in lišaji po roki 3 so se mi nardil sicer ne veliki ampak recimo za velikost nohta tko da z temi kvasovkami se res ni za igrat tko da punce kr mirkat se brezveze tok problemou če sploh niso potrebni

klaraklara30na zavodu ti ne sme povedat nič kar se teh zadev tiče ker je šou recimo moj brt pa je čist banalni primen neki uprašat sicer mu je povedala ampak mu je pa rekla da ne sme rečt da mu je ona rekla ker lahko zgubi službo user posted image mal bolano pol pa res nevem zakaj so tm da se po rit praskajo pa da delaš une plane in da te pošiljajo na razne sejme o zaposlitvah kr neki

čestitke vsem za lepe rezultate na M user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

rockstar ne se sekirat misli na pikico denar bo tko al pa tko vem da ga bo če bo po drugem izračunu verjetno malo manj ampak važno je da bo vsaj neki ti lepo razmišli kok se boš lepo crklala in uživala uni bojo pa že dobil po buči vse se vrača vse se plača user posted image

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu mami 27)
Neposredna povezava do sporočila: 3103
   RE: Majčice 2011
18.1.2011 21:46:23   
rockstar
Hvala vsem za tolažbo user posted image , upam na najboljše.

Sem pa na netu našla tale komentar: "Porodniška pa se ti bo računala kot povprečje plač v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, pri čemer se ti bo za mesece brezposelnosti upoštevalo 55% trenutno veljavne minimalne plače - ampak PAZI - to samo, če boš dan pred nastopom porodniške ZAPOSLENA - če se ti bo pogodba o zaposlitvi iztekla prej in če ti ne pripada nadomestilo za brezposelnost z zavoda (to ti pripada, ko imaš najmanj 12 mesecev delovne dobe), potem boš dobila samo starševski dodatek (ta trenutno znaša 193 eur mesečno). Ali pa če si na dan nastopa porodniške brezposelna in ne prejemaš nadomestila z zavoda, imaš pa najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih treh letih, se porodniška računa takole: 55 % minimalne plače + 2 % za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih."

Upam, da bodo na zavodu tolk fer, da mi razložjo te stvari.



(odgovor članu ninasiki)
Neposredna povezava do sporočila: 3104
   RE: Majčice 2011
18.1.2011 22:07:41   
fluf
glede porodniške ti svetujem da se obrneš na CSD kjer si prijavljena. 

Jest sm študentka, sem šla na CSD, vse povprašala, mi je vse povedala, mi je tud povedala kaj se splača, sva vse preračunali, pa pogledali kaj rrabim... res je bla prijazna in mi pomagala user posted image  

(odgovor članu rockstar)
Neposredna povezava do sporočila: 3105
   RE: Majčice 2011
18.1.2011 22:15:27   
ninasiki
sm vedla da mi je vn vrgl ej če ne bom telefon unmu na servisu u glavo vrgla pol mu ga ne bo nobe sej ne da je biu že 3x pr njemu pa isto skoooos grrrrrrrrrr

uglaunem rockstar jst sm prvo rudno zgubila službo glih tko ker so zvedl da delam na babyju in mi je 7.1.2010 potekla pogodba enostauno niso podalšal pa še nism bla noseča no in jst umes oz par tednou kasnej zanosm in porodniška se mi je začela 19.9.10 umes nisem delala nikjer ker sm mela skooos ene probleme in je morlo biti obvezno mirovanje tko da sm bla do takrat prijaulena na zavodu in po izračunu zadnih 12 plač v 3 letih sm dobila 390€ porodniške ja fuuuul mal sam bol to k pa nč tko da pomoje glih ne boš dobila 200€ user posted image

_____________________________

10.10.2009 je za naju posijau najlepši sonček in
22.05.2011 postanemo 4 peresna deteljica

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 3106
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 6:01:27   
RAKICA2007
jutro moje babe žabe user posted image
luna se bliža - se vidi, da ne morem spat... je moj danes vstal že ob 5.00 in takoj za njim še mali pikec v trebuščku (samo, da ga je zaslišal user posted image je bil pokonci) in v trebuščku se je odvijal pravi cirkus user posted image tako, da mi je za spremembo enkrat moj skuhal kavo in sva jo skupaj že spila user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image za odlične rezultate na M in user posted image

rockstar; boščka no user posted image user posted image user posted image user posted image ... jooooj kolk so te delodajalci smotani - nič jih ne stane in potem tako delajo... ravno študiram (zelo nesramno od mene in grdo, ampak - kaj pa če greš na bolniško ?! tik pred končano pogodbo user posted image ) en mesec si na ''plečih'' delodajalcev, potem pa user posted image ti bolniško itak socialna plačuje... a mislite, da bi bila to ena izmed možnosti?
- ne vem koliko prej ti lahko potrdijo papirje za porodniško?... kaj pa če bi ti prej potrdili papirje za porodniško in papirje vložiš na CSD - odločba je hitro in potem se šele prijaviš na zavod za tiste par dni?! a to bi šlo skozi?

angelcare; nismo imeli pri prvi in ga tudi sedaj ne bomo imeli... navaden babyfone... imava pa to srečo, da najin stacionarni telefon deluje tudi kot babyfone in ob kakršnemkoli premiku fon pokliče na gsm številko user posted image sva se in se bova tega posluževala seveda, če sva kje v bližini doma/na dvorišču... al pa če kaj nujno letiš npr. v klet, garažo ali na vrt user posted image

glivice; user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da se jih čimprej rešiš - boščka user posted image

sladkorna; vse imate različne teste / naj vam povem - da v prvi user posted image nisem imela nikakršnih takih testov in tudi sedaj mi ni nič posebaj rečeno... a to G na podlagi urinskih testov določi ali kako?! no ja silila se ravno ne bom, ampak če se mora se mora user posted image bomo videli 2.2. kaj bo rekla,... hmmmm malo sem študirala... 12.02. gremo na dopust (sami trije - to sva frkolinci obljubila) za en teden, tj do 19.02. kaj pa če bom imela vmes tisti teden ''špikanja'' za Rh-. Saj tole špikanje mislim da pride v poštev tam od 28.-30. tedna ane... da ne bom 2x v Lj letela, zaradi preiskav krvi in nato po špikico user posted image aah ja, bo že...

(odgovor članu ninasiki)
Neposredna povezava do sporočila: 3107
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 7:29:40   
Dada2
Dobro jutro!
Včeraj sem imela ponovno morfologijo in je s srčkom vse ok videla je vse žile, katerih žadnjič ni. Nasledni pregled imam 22.2 preiskavo za sladkorno pa 21.2. , ko sem se šla prijavit je rekla da mi najprej vzamejo kri iz prsta potem spijem sladkor nato pa čez eno uro ponovno vzamejo kri iz žile. moram biti tešča.
rokstar pozanimaj se koliko dopusta ti pripada do marca. 

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3108
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 7:31:08   
vesna_b
user posted image user posted image user posted image  - rockstar - user posted image user posted image user posted image
sicer pole za obračun lahko oddaš do 60 dni prej, torej konec marca, ko boš še zaposlena. in tu bodo vpisane vse plače. sam ne vem, pa kako je s tem, ker ne boš zaposlena na dan nastopa porodniške. pojdi na socialno, na zavod za zaposlovanje, pa vprašaj. pa tudi vprašaj G, do kdaj bi ti lahko vlekel bolniško. dopust pa lahko koristiš samo do konca pogodbe, ne pa več po preteku le te. (je drugače za upokojitev)
če pa ti pripada nadomestilo iz zavoda, pa se mi zdi, da je itak isto- ker ti teče delovna doba takrat, in da bi se ti ta znesek vpisal v obrazce za porodniško, sam saj ti pravim, ti lahko oddaš konec marca, pa kar daj, ker imaš plačo večjo... no, edin ne vem, če se to šteje namesto zaposlitve na dan nastopa. (joj, sej zakomplicirala user posted image )
ampak, ninasiki - saj na zavodu so zato, da ti povejo... jaz še kadarkloli sem kaj rabila, sem klicala, pa so mi vse razložil. pa sem klicala npr za potrebe podjetja. tud to so mi svetovali, kako lahko damo 2 delavki z odpravnino na zavod za pol leta, ker sta odšli potem v pokoj, ker če jih ne bi dali, jih potem ne bi mogli več dat (varstvo starejših delavcev) - torej so delali v svojo škodo...

rakica - saj testi so bolj ali manj enaki, samo mal različno smo dobile navodila. no, pa sta krajši in daljši test in pri nas vse najprej delamo krajšega, ko te špikne sam 2*. pri nas res dajejo večino. ok, saj ne da uživam v špikanju, sam naj pogledajo. bolje videti, če je kaj, kot pa da potem na koncu ugotovijo.

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 19.1.2011 7:32:50 >

(odgovor članu rockstar)
Neposredna povezava do sporočila: 3109
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 7:33:22   
vesna_b
in pa čestitke vsem za dobro opravljeno morfologijo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 3110
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 8:45:48   
absolventka2
rockstar kot so že punce napisale ne sekirej se preveč nažalost tudi to spada k nosečnosti, velik žensk je že na ta račun izgubilo službo in še velik jih bo, žalostno a resnično. Delodajalci se bojijo nosečnic, mislijo da jim bodo v strošek kar sploh ni res in zato se nas vsi izogibajo...Denar bo to se ne rabiš sekirat ker tudi nekaj otroški dodatek prinese, user posted image pa na začetku sploh ni tak velik strošek...Pol boš pa mela eno leto čas da preštudiraš kje bi rada delala in začneš na novo....Vse bo še dobro user posted image

vesna_b tvoja povezava meni ne dela user posted image , ne vem zakaj?

user posted image user posted image user posted image za vse dobro opravljene M

user posted image user posted image user posted image ta je pa za vse viška kilce...user posted image Lahk bi mele tekmovanje kera jih nabere več user posted image , saj bojo že po porodu šli dol, lahk smo vesele da lahko vse jemouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 3111
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 8:54:08   
vesna_b
sem ti poslala urnik na zs

(odgovor članu absolventka2)
Neposredna povezava do sporočila: 3112
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 9:04:40   
Nitkica11
ojla cvekice nekatere ste pa zgodne user posted image

jaz sem danes spala odlicno je bla pa zurka v trebuhu preden sem sla spat pa se je zgleda mali toliko zmatrau da je celo noc prespau ali je bil pa zelo nezen ko se je zbudil saj me ponavadi obvezno zbudi user posted image

rockstar pa se ne mores zmenit z delodajalcem da ti podaljsa pogodbo vsaj do porodniske? en mesec gor al pa dol pa res nebi smel bit problem? No ja samo nekateri so res nesramni in nocejo pomagati v tem primeru...

ja pa vsem cestitke za uspesno opravljeno morfologijo user posted image bo treba posodobit seznamcek da vidimo kater spol zaenkrat vodi user posted image

_____________________________

Kar te ne ubije te ojača!

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 3113
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 9:32:20   
lili8
Klaraklara30 to pa mislim, da ne drži, da ti teče delovna doba, ko si na Zavodu, vsaj meni ni takrat, ko sem bila. Porodniško pa mislim, da ti obračunajo za zadnjih 12 mesecev, ne glede na to, ali si še zaposlena ali ne. Jaz bi se pozanimala na CSD. rockstar daj še enkrat prosi delodajalca naj ti do začetka porodniške podaljšajo pogodbo. Meni so šli v 1. user posted image  toliko na roko, ko sem povedala da sem  user posted image so mi podaljšali do začetka porodniškeuser posted image .
 
Rakica2007 glede testa za sladkorno, je meni G rekla, da jih zdaj pri vseh delajo.
 
Mene pa še kar boli tam nekje pri sramni kosti. V ponedeljek je bilo že bolje, včeraj me je pa kar fajn bolelo. Ne vem, upam, da ne bo tako do koncauser posted image . V prvi  user posted image tega ni bilo.

(odgovor članu Nitkica11)
Neposredna povezava do sporočila: 3114
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 9:35:43   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: lili8

Klaraklara30 to pa mislim, da ne drži, da ti teče delovna doba, ko si na Zavodu, vsaj meni ni takrat, ko sem bila.


teče ti samo tisti čas, ko prejemaš nadomestilo, a ne? ker pri izračunu za pokoj ti to upoštevajo...

sramne kosti pa - jaaa, tud mene bolijo. sploh zvečer. mogoče je to povezano kaj s spremembo vremena, ki nam jo napovedujejo? ampak pomaga mi, če spim s pouštrom med koleni user posted image  (moj se mi za hrbtom pa smejiuser posted image ), spim pa na boku, najboljše na desnem

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 3115
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 9:47:00   
hillmagic
uuuu mi je celo uspelo prebrati kaj ste se pogovarjale.
Pozdravljeni dve novi nosečki Full dober Še 3 manjkajo do 100-tke a ne??

Grem čez dobre pol ure na pregled do G. Neki sem prehlajena. Danes moram dati še enkrat kri ker je bil toliko zanič kao. Pa mi je malo bedno ker sem ravno včeraj zakuhala ker bo itak spet zanič. Pa full sem delala na tem da se zboljša Sem res jedla SUPER HRANO (alge,ječmnovo travo, Goji jagode in Acai prah, pa konopljino olje) In mi je bil ta mesec preizkus če ta SUPER HRANA res deluje Aha sedaj pa zbolim...Čeprav se 100% bolje počutim če odštejem prehlad. In sem celo bila v službi 2 tedena. Včeraj sem šla na bolniško.
SLUŽBA: Meni tudi konec februarja poteče pogodba in nihče nič ne reče kaj bo z menoj. Slišala sem pa da dvema niso podaljšali...res so bedni...Tako da bomo videli kaj bo....

Nič ..čakam da mi mož prinese iz prekarne flancat za zajtrk pol pa greva v ZD.

Še sedaj si nisem vozička v red uštimala..se še ne gnezdim...in cunce moram pogledat...čeprav ne vem kako bo ker Karuna je bila zimska, ta bo pa lahko rečem poletni dojenček...In ne vem koliko mi b prav prišlo.
Danes bom prašala če  se vidi spol, me malo firbec goni ker jih full okoli mene ve kaj imajo , jaz pa pač ne...
Lepo bodite

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 3116
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 10:51:35   
Nitkica11
Na zavodu ti tece delavna doba samo v primeru da dobis nadomestilo.

Vse se zgovarjate o cuker testu, men ga pa nic ni omenila pa mam naslednji pregled v 27 tednu. Prejsni pregled sem dala kri ampak sam za tokso pa nasplosno mam super kri. Tko da upam da bo pocas dosti spikanja user posted image

hillmagic upam da se cimprej pozdravis in da bo tudi kri vredu. He he mi tudi se ne vemo za spol pa bomo pomoje pri tem ostal saj vsakic ko vprasamo ne pokaze nic sedaj pa tud sprasval ne bomo vec.


_____________________________

Kar te ne ubije te ojača!

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 3117
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 11:04:37   
Osala
rockstar moja kolegica je imela lani enako situacijo. Da dobiva "normalno" porodniško, se je morala prijavit na zavod, pa it na bolniško (mora pa to bolniško za vsak dan trajanja potrditi zdravniška komisija!!!) - v njenem primeru so bili fer in so ji potrdili, tako da se je vredu izteklo. To ti je najboljša možnost, če ti bo ratalo zrihtat - držim pesti, ker to je res gnilo od delodajalca, da ti ne more podajšat tist ušiv mesec user posted image

Sicer pa sem tudi jaz imela prejšnji teden morfologijo. Zaenkrat kaže vse OK, dobimo pa deklico, tako da bomo imeli doma parček user posted image .

Vas še kar redno berem, pisat pa ne utegnem user posted image  Tamal je bil zdaj spet 10 dni doma, viroza ... takrat imam še komaj cajt kaj pojest, ker je skoz mami, mami, mami ...

Aja, glede varušk - mi imamo angelcare in jaz sem ful bolj mirna kot brez njega. Tamal je bil malo rizičen na začetku in kljub težavam (na začetku sem itak vedno pozabila izklopit varuško, ko sem ga vzela iz postelje) sem zelo zadovoljna in ga bomo tudi za našo punco uporabljali. Sicer je tudi naš nekaj mesecev spal pri nama (še zdaj kako polovico noči user posted image ), ampak sem vsaj takrat mirna, ko spi v svoji posteljici.

(odgovor članu Nitkica11)
Neposredna povezava do sporočila: 3118
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 11:07:39   
Osala
Aja, še cuker test - v prvi nosečnosti sem ga imela, ker imamo nagnjenost k sladkorni v familiji, ampak je bil negativen. Tokrat me je G samo vprašala, če sem imela prejšnjič kaj povišan sladkor. Upam, da bo pri tem ostalo, ker meni je bit zjutraj tešča ena velika muka. Sem pa prišla tja, spila ene 2 deci tistga sranja, počakala 1 uro, dala kri in šla na sendvič user posted image  

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 3119
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 11:22:38   
vesna_b
no, saj pri meni je bil prvič tudi negativen na koncu user posted image user posted image

ej, sem pa dobila domov recept - sem slabokrvna, tko da sem danes zjutraj začela jest železo...

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 3120
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 11:28:17   
jakipaki83
Ojla,

da se še jaz malo oglasim, da ne pozabite name user posted image .

Glede varuške - mi imamo tako kot osala (avgustovči 2009 skupaj držimo user posted image ) angelcare. In je res super. Sem 100x bolj mirno spala, kot bi sicer. Zdaj bomo pa angelcare dali dojenčku, naš tavelik fant pa dobi eno navadno varuško.

Rockstar - res vprašaj na CSD, znajo biti koristni. Sicer ti pa še vedno ostane možnost, da si za tisti mesec zrihtaš samozaposlitev in plačaš prispevke. PA bo delovna doba neprekinjena.

Pri nas sicer vse ok. Tavelik je imel ponoči sicer motnje, danes zjutraj sem imela test za sladkorno. Prvič ga nisem imela in me prav zanima kako bo. Morfologija ok, današnji pregled ok, user posted image živahen .... Skratka vse po planu user posted image

Uživajte

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 3121
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 12:05:38   
BeliMedo
Oj babike!

Evo še mene po doooooooolgem času... Namreč, v tem času smo ostali brez računalnika, škatla čisto crknila, tako da je bilo potrebno novega nabaviti, v službi pa je tudi noro, uvajam moje nadomeščanje in prav tako ni bilo ama nič časa... Brala sem samo zadnjih par strani, tako da pliz ne zamerite, če bom za prvič bolj skopa.... Se bom poboljšalauser posted image  EDvo za začetek častim eno tortico:

user posted image

Drugače ne vem, če sem poročala; za nami je morfologija, pričakujemo fantkauser posted image  Se še nisem navadila na to miseluser posted image  Drugače vse ok, lepo razgraja po trebuhu, počutim se tudi fajn, niti utrujena nisem več tako svinjsko...

rockstar, ojej, groza, da v nosečnosti ostaneš med nosečnostjouser posted image . Vsekakor pa se moraš za ta čas prijaviti na zavod.... Na splošno pa se je po moje glede točnih informacij za porodniško najbolje obrniti na CSD. Ti bodo res znali najbolje svetovati. Verjamem pa, da te bo po porodniški našla ena super služba!

Angel care si bom jaz nabavila; ma kaj vem, sem res bolj taki čuden tip in se bom res bolje počutila, če bo zadeva vklopljena. Potem je itak še dolgo uporaben kot elektronska varuška. Ga ima kar nekaj kolegic in ga res hvalijo, pa tudi deluje kot urica.

Drugače pa delam seznamček stvari, ki jih je treba kupiti in bom stroške razdelila med prihajajoče mesece, da potem ne bo naenkrat prevelik šok za denarnico... Pa ve, kupujete že kaj??m

Ajde, se beremo...

(odgovor članu rockstar)
Neposredna povezava do sporočila: 3122
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 13:18:49   
mami411
Sem s pregleda, vse ok, še 1x je vse pregledala na uz, naša punca lepo sedi user posted image . Test za sladkorno ne bom delala, tako da je še zmeraj vse odvisno od G. Pa itak je važno da naredi uz.
Injekcijo zaradi rh- dobim naslednjič, kljub temu da sem jo dobila že na ac. Kg in pritisk je čist ok.

Naslednji pregled 11.2.

(odgovor članu BeliMedo)
Neposredna povezava do sporočila: 3123
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 13:22:59   
coris
rockstar....pa še to...ZELOOOO POMEMBNOuser posted image .

ob prenehanju pogodbe je zelo pomebno da ne daš ti vloge ampak te mora delodajalec odpustiti. moja kolegica je dobrosrčno naredila uslugo bivšemu šefu in je dala ona sporazumno odpoved ko je nastopila porodniško in se s tem pošteno zafrknila. če daš sama odpoved ti po pretečeni porodniški ne pripada socialna pomoč če pa izguš službo oz te delodajalec odpusti pa lahko po končani porodniški vsaj za socialno pomoč zaprosiš. to se še pozanimaj user posted image

(odgovor članu rockstar)
Neposredna povezava do sporočila: 3124
   RE: Majčice 2011
19.1.2011 13:35:54   
vesna_b
sam coris - če ti preteče pogodba, ne daješ nobene odpovedi niti ti, niti delodajalec, pač ti ne da nove v podpis...

ooo, BeliMedo - hvala za tortico, bi pasala user posted image

mami411 - super za pregled. a tvoja bejba kar sedi? ji ne paše na glavi "stat" user posted image . še ma čas...

(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 3125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: 13 osupljivih fotografij poroda
Fotografinja Leilani Rogers že skoraj pet let ustvarja fantastične slike poroda in dojenja. Delila je zbirko nekaterih n...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?