|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  115 116 [117] 118 119   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 6:39:22   
RAKICA2007
se opravičujem...

po kratki prekinitvi sem nazaj user posted image

mi bomo ponovno uporabljali aventove dudice in tommy tippee flaške.
2 flaški še imamo doma - tako da dokupimo samo nastavke in frišne dudice 0-6 mes. Dudica gre obvezno s seboj v porodnišnico, kot prvič user posted image čeprav jo v P niso najbolj veseli, ampak bo že user posted image



(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2901
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 6:49:31   
RAKICA2007
Portorožuser posted image user posted image user posted image user posted image boga no... najhuje je, ko te boli k user posted image pa nič ne moreš user posted image počivaj in pazi nase in na svojo pikico

absolventka; jah takole malemu, težko dopoveš, da bi mu rad pomagal... ja ti revček no user posted image kaj pa če bi mu vzdignila vzglavje in zraven oz. pod posteljico nastavila vrele kamilice oz. vodo (para). Mi2 sva naši, ko je tako grdo kašljala (še v mali posteljici) vzdignila posteljico na eni strani in jo podložila s šaličkami za kavo in zraven postavila parn lonec s kamilicami - jaz sem potem še na radiatorje dala kakšno vlažno krpo z oljem 31 ali kakšnim drugim dodatkom... meni to takooo lepoooo diši user posted image , sem uživala še jaz zraven user posted image

ninasiki: user posted image za info o MŠ - sem tudi iz Lj... ko bom na dopustu oz. porodniški, grem potem samo še plačat v babiško šolo user posted image

WELCOME VSE NOVE user posted image user posted image user posted image user posted image kar pridružite se nam- joooj bo veselo v maju user posted image

ovnica7; danes še posebaj mislim nate in ti pošiljam velikoooo pozitivnih misli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vse bo v najlepšem redu z vajino pikico... se je samo G zmotila in ne bo nič narobe...

< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 10.1.2011 6:50:05 >

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2902
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 6:55:12   
RAKICA2007
anchika: saj se še dvojček lahko obrne in ne bo potrebno na CR... user posted image za poročilo - sem se kar user posted image
spet bolana user posted image - revčka no... tako hudo, da ti je na oči udarlo - pa saj ne moreš verjet no... revčka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image čimprej se pozdravi

hijenca: tebi iskrene čestitke, za dobro opravljen poseg user posted image naj tako ostane do konca user posted image user posted image user posted image da bo le vse v najlepšem redu z vajinimi user posted image user posted image

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2903
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 7:46:30   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: coris
ja po moje kar obe skupaj prestavim v tuš kabino, ker imava midva tako nizko da ne vem če ji bo voda sploh nogice pokrila. sej bova videla user posted image  mi je pa ta banjica res všeč user posted image




saj je tud naša med nižjimi, pa za igrat itak ne rabi ne vem koliko vode, splahnem jo pa itak s tušem na koncu. no, pol ona vzame tuš pa še ona mal mene, sam s tem, da sem jaz oblečena... user posted image

(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 2904
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 8:16:25   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Klaraklara30

V zadnjem času opažam, do me boli v spodnjem delu trebuha, kadar sem med hojo malo sklonjena ali pa kaj delam v sklonjemem položaju. Zaboli me vedno, kadar naredim korak in je zelo neprijetno. Res je, da kar veliko dvigujem malega in ga moram še nositi. Kadar pa hodi, moram bit v takem položajo, ker ga držim za roko. Mislite, da bi me moralo skrbeti ali je to običajno?



Mislim, da je precej običajno, lahko pa pokličeš in vprašaš. boš bolj mirna. saj jaz našo tud še kar nekaj prenosim, drugače ne bi kmal nikamor prišle... user posted image

ninasiki - ojoj, bogi. ampak vseeno, ne da te strašim, pazi - ker jaz sem iz bronhitisa (no, s pomočjo alergije, ki jo imam), dobila astmo - bronhialno astmo. sicer ok, saj ne moreš ne vem kaj naredit, sam... upam, da bo čimprej boljše.

oj portorož. ti kar pojambraj user posted image user posted image user posted image  verjemi, te razumemo in vem-o, da je mal lažje, če daš lahko mal iz sebe ven. boga si, res. vedi, da si v mojih/naših mislih. v bolnišnici pa... ja, po moje si še bolj omejen, saj imaš sam eno posteljo, pa okoli polno ljudi, doma pa le imaš posteljo, kavč, mogoče kako družbo, pa še tvoj je blizu... mogoče bi še mal počakala doma... no, jaz bi... sam je pa res, da ne vem, kako hudo dejansko je. mogoče pa bi se mal pogovorila z G ali kakim drugim zdravnikom, kaj ti svetuje.

angel miss - srečno jutri in ne pozabi poročat user posted image

(odgovor članu Klaraklara30)
Neposredna povezava do sporočila: 2905
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 8:32:25   
vesna_b
anchika - boga. a pa kljub kapljicam se ti je razširilo? pri nas ko dam tamali kapljice ene 2*, je full boljša in se naslednji dan skor ne vidi več, da je imela vnete učke. no, SKOR. ampak razlika je očitna. in... ooooo, super. kako lepo poročilo. ja, vem, da je vsem čudno, da nisi vprašala. tudi pri nama ne morejo verjet. sam ja, men je tako všeč, ko otroček zajoka in poleg vsega še izveš, kaj imaš...

njeli - jaz sem prvič imela vse od aventa. po moje bo sedaj isto... aja, glej sam to, da ima tisto ročko zadaj (al kaj vem, kako naj napišem, tist polkrog na dudi), da jo lahko pripneš s trakom potem, ko začne vse letet iz rok na tla, tud duda... pa če si kje zunaj zna bit zoprno...

fluf - jaz sem kupila en komplet flašk, ker so bile v akciji, od aventa - notri so bile 2 manjši (za čaj oz za začetek) in 2 večji steklenički. ker sem dojila, tudi piti ni marala po steklenički, tako da sem porabila samo 1 manjšo, za razne poskuse dajanja čaja, vode, kompota... ni šlo. no, potem ko smo začeli z gosto hrano, sem jo še vedno dojila in iskala razne stekleničke, da bi le začela mal pit. in je začela na eni športni flaški, ne vem točno znamke, no, potem pa smo le začel tud z aventovo flaško. torej - ne kupovat ne vem kake zaloge, saj bodo lahko atiji šli še v nabavo.
dudo pa isto, dobro je met kako pripravljeno, saj če jo bo zagrabil otroček, jo bo najbrž takoj, ali pa sploh ne. nam je patronažna rekla, naj ji kar damo, ker je prav palec v usta nosila in vlekla. aja, pa pri nas več kot ena duda ni bila nikoli v uporabi. vem, da imajo eni ene 2 ali 3, sam men to ni všeč, ker se potem tiste dude kje valjajo, pa z njimi se igrajo, pol pa v usta dajejo. ima eno, in to je to. (no, doma je bila še ena za rezervo, sam to nova, zapakirana in neprekuhana)

sicer ne vem, mogoče bom sedaj kaj drugega ugotovila, pri flaškah, ampak dejstvo je, da vnaprej ne bom nič novega kupovala, imam še tiste skrbno spravljene in jih moram samo prekuhat.

rakica, upam, da čimprej mine. mate pa res smolo. ej, pa četrtek bo hitro tukaj, boš videla...

(odgovor članu hanna80)
Neposredna povezava do sporočila: 2906
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 8:42:30   
bučkabb
pozdravljene čvekice, si morem kr čas vzet da vas preberem kolk ste naklofale med vikendom ko pri nas računalnik odmislimouser posted image

user posted image user posted image user posted image za vse ki se obadate s takšnimi in drugačnimi težavami in boleznimi in upam da čim prej mine

obsolventka2 kako je neprijetno če se bronhitisi ponavljajo pa vem, ker ima prijateljica pri tamalem isti problem oz. ga je imela, s tamalim sta bila 5 ali 6 v bolnici , ker se je kr naprej ponavljalo in sta mogla bit kr naprej na inhalatorju in vpihih, no sedaj pa imata že par mesecov mir. sta pa šla na samoplačniško terapijo z morsko soljo in učitno jima je pomagalo. to je potekalo tako da sta šla dvakrat na teden za 20 min v neko sobo, katere stene so narejene iz soli, notri pa kroži morski zrak oz. zrak z morsko soljo, je tako kot bi bili na morju. to ti pozdravi oz. odebeli nazaj sluznico, ki potemni več tako občutljiva.
priporočam, sicer se plačain pri nas v Celju imajo to , ne vem kako je pri vas, če že ima kdo to.

aja za kašelj je neka spraševala za domača zdravila, pri nas imamo skos na dosegu roke smerekove vršičke ( jih naberemo ko so in jih dam v kozarec ter presujem z sladkorjem ter pustim neki časa na soncu, nato precedim in je potem tako kot med) in naša mala ko kašlja vedno to dobi po žličkah in se nikoli ne brani, seveda ker je sladkouser posted image user posted image , skoz mami še eno, še eno, tak da morem jaz rečit dovolj, ji pa pomaga in se takoj začne lepo iskašljevat in nimamo nikoli nobenih pripomočkov iz lekarne in tud k zdravniku ne gremo user posted image  


< Sporočilo je popravil bučkabb -- 10.1.2011 8:47:01 >

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2907
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 8:43:48   
vesna_b
evo, punce, dobro jutro!
sem kar po delih oddajala, da me ni ven vrglo, pa še kopirala sem zraven.
no, vikend je mimo...
v soboto sem delala, potem sem si pa še nekaj dela domov odnesla in sem delala v soboto in včeraj zvečer, po dobro urco. ampak raje to, kot pa da spet kake nadure vlečem, ker težko sedim dolgo časa.
hm, očitno imam že sindrom gnezdenja... he he he
v soboto popoldne in včeraj dopoldne sem bila zeloooo pridna in sem naredila generalko po dnevni sobi, posesala in pomila po tleh po celem našem stanovanju, oprala posteljnino in prezračila odeje in povštre, aja, pa tepihe tud, tako da sem bila kar pridna. aja, pa seveda sem kuhala še vmes. smo sami doma!!!!! jeeeej user posted image
no, seveda mi to ne bi uspelo, če ne bi moj lepo prevzel tamale in sta se skupaj motila. no, v soboto mi je pomagala. smo kupili nove zabojnike za igrače, v hoferju, in se ogromno not spravi. prej je imela en predalnik, s kar visokimi 4 predali, sedaj smo pa vse to in še za enkrat toliko spravile v 2 zaboja. tisti predalnik bom pa porabila za cotke za našega dojenčka. brisače in bombažne plenice bodo ostale v predalniku od tamale, ker je večji, pa itak bodo skupne, za cotke bo pa dost velik.
aja, pa včer sem se tud na kopalnico spravila. sedaj me čaka še generalka po kuhinji in spalnici (omare, prebrat cotke od tamale, potem pa počasi že pripravljat cotke za user posted image ). danes pa me čaka likanje.
in zvečer bova z mojim imela najino sladičko... njami. ananas, narežem na kocke, čim manjše, potem dodam malo rjavega sladkorja in žlico ali dve ruma. to počaka mal, potem pa dodam še ali jagode, ali banane, ali breskve... premešamo... in to je takoooo nebeško dobro... sicer ok, tist sok, ki ostane, moj poje sedaj. ampak tud ok, saj ni velik ruma to za cel ananas. ja, smo prava požrešneža... user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2908
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 8:46:54   
vesna_b
aja, še tole...
sem smotana, vem user posted image
včeraj zvečer, ko sem si mazala trebušček, je bil najin pikec full živahen. dokler ni dal ati roke gor. potem se je čudežno umiril...

ampak potem sem pustila kar majčko dvignjeno, da sem kazala golo kožo, in sem prav gledala, kako pikec miga. res - trebuh se mi je prav bočil, ko je dete brcnilo. ooo, sem bila čist v devetih nebesih. sam moj je pa že zaspal, pa ga nisem budila. in to se je parkrat ponovilo... ja, bom mela res še enega razbojnika v trebuščku... user posted image  se mi zdi, da bo še hujši/hujša od tamale... user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2909
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 10:08:09   
absolventka2

IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

pozdravljene čvekice, si morem kr čas vzet da vas preberem kolk ste naklofale med vikendom ko pri nas računalnik odmislimouser posted image

user posted image user posted image user posted image za vse ki se obadate s takšnimi in drugačnimi težavami in boleznimi in upam da čim prej mine

obsolventka2 kako je neprijetno če se bronhitisi ponavljajo pa vem, ker ima prijateljica pri tamalem isti problem oz. ga je imela, s tamalim sta bila 5 ali 6 v bolnici , ker se je kr naprej ponavljalo in sta mogla bit kr naprej na inhalatorju in vpihih, no sedaj pa imata že par mesecov mir. sta pa šla na samoplačniško terapijo z morsko soljo in učitno jima je pomagalo. to je potekalo tako da sta šla dvakrat na teden za 20 min v neko sobo, katere stene so narejene iz soli, notri pa kroži morski zrak oz. zrak z morsko soljo, je tako kot bi bili na morju. to ti pozdravi oz. odebeli nazaj sluznico, ki potemni več tako občutljiva.
priporočam, sicer se plačain pri nas v Celju imajo to , ne vem kako je pri vas, če že ima kdo to.

aja za kašelj je neka spraševala za domača zdravila, pri nas imamo skos na dosegu roke smerekove vršičke ( jih naberemo ko so in jih dam v kozarec ter presujem z sladkorjem ter pustim neki časa na soncu, nato precedim in je potem tako kot med) in naša mala ko kašlja vedno to dobi po žličkah in se nikoli ne brani, seveda ker je sladkouser posted image user posted image , skoz mami še eno, še eno, tak da morem jaz rečit dovolj, ji pa pomaga in se takoj začne lepo iskašljevat in nimamo nikoli nobenih pripomočkov iz lekarne in tud k zdravniku ne gremo user posted image  



Naš tamali nima brohitisa si zamešala z ninasiki...Naš je tako kašlal da je bruhal ampak je Z rekla da ima pljučka čista...Se pa tudi pri nas to zadnje čase kar pogosto dogaja in glede na to da so mu inhalacije iz ZD zadnjič zelo pomagale že gledamo za inhalatorje...
Punce hvala vsem za recepte za kašelj smo marsikaj sprobali in res je da pomaga da se otrok začne iskašljevat, a je naš mišek žal še premajhen da bi ti ven izpljunil in ga potem ta sluz še vedno matra v grlu (čez kako leto bodo pa ti recepti prišli zelo prav sem si jih zapisala)...
Mi imamo drgač v sobi ionizator in vlažilnik zraka v enem in zelo pomaga, ker je lepše spat vendar kadar je pa res hud kašelj pa ne more narediti čudeža zato sedaj kupujemo inhalator...

RAKICA2007 te popolnoma razumem kako ti je, saj je pri nas blo ta vikend isto (otrok bolan, partner pa na službeni poti) user posted image v februarju gre pa za cel teden...Če imaš priložnost biti pri mami iskoristi da ti bodo dnevi hitreje minevali...Pa na RR se kaj več oglasiuser posted image

vesna_b user posted image ti pa si pridna, ko bi le jaz imela kaj več časa, ker naše stanovanje je tudi potrebno generalke...

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 2910
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 11:03:02   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: absolventka2
vesna_b user posted image ti pa si pridna, ko bi le jaz imela kaj več časa, ker naše stanovanje je tudi potrebno generalke...


ma saj pravim, drugače pospravljam za sproti pač, sedaj sem si pa vzela čas. ven sem znosila vse igrače od tamale, da sem mela prostor in sem lažje delala. smo pa imeli pred hišo razstavo. od njene kuhinje, konjička za gugat, do skiroja, ki ga je dobila za dedka mraza (in ga ne smemo spravit), do table, ki jo je dobila za božička... njenega stolčka - in sem še to zunaj vse umila.
no, pa še moj je imel tamalo. z njo za sabo niti približno ne bi ratalo. ker bi ona pomagala, sam pomaga tako, da tisto, kar npr jaz zravnam, ona še enkrat. saj jezen ne moreš bit... sam...

sem pa včeraj videla od mojga od bratranca punco, ki ima rok 25.3., pa ima manjši trebušček, ko jaz... user posted image
pa mi pravi, da bo zihr pob, ker mam velik trebuh, pa sem ji rekla, da sem prvič isto mela, pa da tamala nima lulčkauser posted image  smo se kar mal nasmejal... luštno je blo... pričakujeta pa punčko in sem ji rekla, da če bo slučajno pri nas fantek, da ji damo cotke za punčko. oz posodimo. kaj pa veš, kaj nas še prime...  user posted image

(odgovor članu absolventka2)
Neposredna povezava do sporočila: 2911
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 11:18:46   
Njeli
Pozdravljene punce! user posted image

Hmm točno ja, sem čisto pozabla na tisti ročajček, kr pri MAM dudicah ga ni, se pa tudi meni zdi praktična stvar, kr jo imaš vedno pri roki.. Še dobro, da si omenla vesna_buser posted image Verjetno se bom pol tudi jaz odločla za Aventove.. Glede flašk pa bom verjetno vzela eno manjšo in eno večjo od Tommee Tippee za začetek, ostalo pa bo pol ati iskal, če bo treba ja.. user posted image Hvala vam za mnenja, kolk ste fajn, da nam svetujete prvorodkam! user posted image

RAKICA2007 držim pesti, da se čimprej pozdraviš!!! Same neke viroze krožijo bemu mast.. user posted image Jaz še zaenkrat *trkam*, nevem al me folna gor drži al Mg, kr ponavadi vsako zimo vsaj 1x zbolim, no upam, da tokrat ostane tak do konca..

vesna_b ti si pa bla ornk pridna čez vikend! user posted image Sploh nisem folgala brat kaj vse si delala.. user posted image Malo si mi lušte nardila s tisto sladičko na koncu, sma midva tudi bolj obsedenca kakih sadnih bomb.. user posted image Bo treba probat.. user posted image
Pri meni je glede bušija včeraj zvečer bilo isto.. Se namažem, čez čas pa naval valovanja in ornk bunkanja.. user posted image Mamo mi to neke živahne majčke v sebi ja! user posted image Drugače pa je pri nas tudi tak, da ko jaz držim roko gor je neverjetno hiperaktivn/a, ko pa jo moj da gor, pa se sprve umiri.. Niti migne ne.. user posted image

Jaz se bom danes naročila za 3D.. user posted image Upam, da ne bova predolgo čakala, no odvisno kak termin bodo dali.. user posted image Bova šla kar sem http://www.ginekologija-lukman.si, je baje fajn doktor, pa še tričetrt ure nekje traja pregled.. Wuhuuu, že kooomaaaj čaaakaaam! user posted image

 

< Sporočilo je popravil Njeli -- 10.1.2011 11:22:19 >


_____________________________

Trenutki sreče, ki jih užijemo nas presenetijo. Ne ujamemo mi njih, ampak oni ujamejo nas.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2912
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 11:53:00   
lili8
Živjo!
 
Zadnje čase ste tako pridne s pisanjem, da komaj dohajam, če kakšen dan ne pogledamuser posted image .
 
Dude in flaške: flaške smo imeli Aventove, in tudi tokrat bo verjetno tako, prvo dudo pa je imela MAM, potem pa različno.
 
Jaz se moram tudi malo pohvalit sem bila v soboto pridna s pospravljanjem.user posted image Sem celo pomila po tleh, kar mi velikokrat ostane, ker mi enostavno zmanjka energije. Pa Zala mi je pridno pomagala. Edino okna pa res niso prišla na vrsto. Imamo tako lepe vzorce majhnih rokic gor.user posted image
 
Moj user posted image  pa ni kakšen pretiran živahnež. Se mi zdi, da ga tako poredko čutim. Bo bolj po mamici, ki je mirna.user posted image
 
Danes imam končno morfologijo, komaj čakamuser posted image !
 
Za tiste, ki ste bolne in ki imate bolne otročke,  user posted image user posted image da se čimprej pozdravite, mi smo bili tudi na tem pred novim letom!

(odgovor članu Njeli)
Neposredna povezava do sporočila: 2913
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 12:48:43   
absolventka2
Sem čist zmedena ko je tamali bolan pol pa vas nahitro preberem, ko pa hočem kaj napisat pa kr pozabim kaj sem htela user posted image ....Saj bo...

dude in flaške jaz v prvo nisem nič kupovala, edino prsno črpalko sem dobila ker sem sodelovala v raziskavi in zraven pridejo tudi flaške ampak rabla pa nisem nikoli....Že v porodnišnico mi je moj prinesu nastavke za dojenje ker so mi sestre priporočale ker tamali ni lepo zagrabu bradavice, ko pa smo prišli domov je šel moj pa še po dude ker si je rokico cuzal (vzeli smo aventove)...Na začetku sem polno dojila tudi na pol ure če je tamali htel tk da mu nisem dajala nič čaja pol so mi pa vsi težili da mu morem dat ker je otrok žejen (pa sploh ni nč jokal) in ko sem mu enkrat dala ni več jedu pri meni dosti in sem dobila mastitisuser posted image ..Ot takrat mu nisem več dajala čaja na flaško ampak samo polno dojenje pa če je htel na deset min sem mu pa dala...Ko smo začeli z gosto hrano sem mu pa kupila lonček z kljunčkom, čez par mesecev pa na slamico, sedaj pa že pol leta samo iz kozarca (1,5 leta je star)... Nisem preveč zagovornik flašk ker je to kasneje ko je otrok večji le neka razvada ki jo je težko odvadit...A ja tudi dudo smo pri enemu letu nehali...Je pa res pametno da ima duda tisti obroček za privezat ker to drgač leti na vse konce ko greš na sprehod user posted image ...

Skratka z vsemi temi pripomočki ne rabite prehitevat ker ni nič tako nujnega da ne bi kasneje po potrebi kupile...Moja sestrična je kupila vse in sterilizator in grelnik flašk in en kup stvari k sploh ne vem za kaj se uporabljajo pa nikoli ni nič rabila in ji še sedaj stoji doma...To so kr drage stvari zato ne prehitevejte z nakupom...

lp

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 2914
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 12:55:38   
Luskica
Ojla čvekice!
A se doma že kaj pogovarjate katero ime boste dali user posted image  
Midva se nekako kar ne moreva uskladiti, oziroma nama nobeno ime ni tisto, da bi reku vauuu, ali pa je že zasedeno (sorodniki in prijatelji)
Kako se potem odločit?!
Lep pozdravček vsem in user posted image  vsem, ki ste bolne ali pa imate bolne otročke doma.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2915
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 15:16:55   
Klaraklara30
Živijo,

naš mali je tudi bolan in sva doma. Prej je ful nekaj tečnaril, komaj sem ga zamotila, zdej je pa dober.

Moje bolečine se s trebuha širijo na križ in je ful neprijetno. Sem mojemu rekla, naj mi gre kupit pas za nosečnice. Ampak takšnega, ki je namenjen za podporo trebuha in tudi lajša bolečine v križu. Komaj čakam, da ga zvečer dobim in upam, da pomaga.

dude in flaške
Jaz sem prvemu kupila dve flaški (sta bili v paketu, če ne bi samo eno) od tommee tippee. Na začetku jih sploh nisem veliko rabila, ene parkrat sem si mleko napumpala in mu je moj dal po flaški, ker sem morala nekam it. Čaja ni pil, čeprav so mi nekateri govorili, da mu morem dat. Samo sem jim rekla, da mu dam, pa so nehali tečnarit. Zdej pa flaške uporabljam še zvečer pred spanjem, da popije malo mleka. To bo tudi še proces, kako bomo to odvadli. user posted image Aja, cuclje sem potem dodatno kupovala z večjimi luknjicami, ali pa sem kar sama pri kakšnem povečala luknjico.
Dudo sem kupila pa Aventovo, ampak je ni maral. Sem potem probala še z Nukovo, pa mu tudi ni bila všeč, potem sem mu jo pa nehala dajat in je pač ni imel. Pa ni bilo treba nobenega odvajanja. user posted image

(odgovor članu Luskica)
Neposredna povezava do sporočila: 2916
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 17:37:46   
fluf
joj mene skrbi da bi rabla eno flaško al pa eno dudo na začetku... moj pa... če ga bom poslala v trgovino me bo 10x klicala kira je ok, pa MMSje pošiljal... tko da sem razmišljala o 1 flaški in 1 dudi za vsak slučaj. Če ostane zaprto pa tok boljš

(odgovor članu Klaraklara30)
Neposredna povezava do sporočila: 2917
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 20:19:50   
hijenca
Dan dan!

Jaz sem pri prvem sinu imela vnaprej kupljeno eno malo tommy tippee flaško, dudici od Aventa, ena prijateljica pa mi je dala Nukovo čisto malo dudico in ta dudica mi je zelo prav prišla v porodnišnici, kajti Aventova dudica je bila prevelika (pa je bila najmanjša številka). Ko sma prišla iz porodnišnice, se je moj user posted image kar veliko jokal, ker jaz nisem imela dovolj mleka in je moral mojuser posted image v lekarno po hrano, da sma mu dodajala, takrat mi je tista mala flaška prišla zelo prav. Kasneje pa sem dokupla flaške od tommy tippee. Tokrat bom kupla pa samo nove nastavke za na flaško, ker flašk imamo kar veliko. Nove dudice bomo nabavli, moram poiskat take čisto mičkene.

Veliko dela me še čaka, še cotike, ki sem jih posodla še nisem nazaj dobila, pa sem že pred nosečnostjo gnjavla, da mi jih naj vrnejo. Imam pa slab občutek, da bom na koncu mogla vse na novo kupit, ker sem posodla vse cotike od 1-6 mesecev. Dobila pa še nič nazaj. user posted image user posted image



_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 2918
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 20:24:51   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: Luskica

Ojla čvekice!
A se doma že kaj pogovarjate katero ime boste dali user posted image  
Midva se nekako kar ne moreva uskladiti, oziroma nama nobeno ime ni tisto, da bi reku vauuu, ali pa je že zasedeno (sorodniki in prijatelji)
Kako se potem odločit?!
Lep pozdravček vsem in user posted image  vsem, ki ste bolne ali pa imate bolne otročke doma.



Te težave imamo pri nas doma tudi. Če bi dobili user posted image user posted image , ne bi bila težava, ker sma imela imena že izbrana. Za user posted image user posted image , pa pojma nimam, že pri Vidu sma imela težave izbrat. Je bogi revež bil en dan v porodnišnici samo deček. Kajti na UZ so nam rekli, da bomo dobili deklico, pa potem za fanta nismo dokončno nič dorekli. Potem pa se je rodil fantek, midva pa brez imena.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu Luskica)
Neposredna povezava do sporočila: 2919
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 20:25:34   
ovnica7
Punce ful hvala vsem za vaše dobre želje. Ampak danes me v P niso nič potolažili, kvečjemu še bolj zmedli. Najprej je UZ gledala neka mlajša zdravnica (in zraven še ena, ki se je najbrž učila), potem je poklicala primarija za mnenje. In potem je zraven prišla še ena, tako da so 4-je gledali UZ in ugotavljali kaj je narobe, seveda v zdravniških izrazih. Si predstavljate? Gre menda za to, da do user posted image  vodita 2 arteriji in ena menda ne deluje, zato otrok ne dobi dovolj hrane. Potem je dr razglabljal ali bi me zadržali kar v bolnici ali ne, prav tako ni upal napovedati ali bi se odločili za prekinitev nosečnosti in na koncu zaključil, da bodimo optimistični da zdržimo do 28 tedna. Najbrž je s tem mislil, da bi takrat rodila, če bi bilo potrebno. Spustili so me domov in naročili, da si 3x dnevno merim pritisk in jemljem aspirin, vsak teden bom dajala vodo in imela na 14 dni UZ. Potem sem šla z rezultati do moje G in ni bila najbolj zadovoljna, ker njej pa se je zdelo, da bi lahko bilo kaj na otrokovem črevesju. Tudi ni bila zadovoljna, da so me kar spustili domov. No vsekakor mi je dala napotnico za ambulanto za patološko user posted image  in me tako predala v dokončno oskrbo v P.

Ko sem po vsem tem nekoliko prišla k sebi, sem se pa odločila, da poskusim še po svoje (ker od aspirina si dosti ne obetam) in že popoldan šla do bioenergetika in tako bo ta teden naredil 4 terapije. Mislim namreč, da malo dodatne energije lahko samo koristi. In veste kaj, proti koncu terapije mi je rekel: jaz pa mislim, da bo punčka. Zadetek v črno. Sedaj sem se tudi pomirila in spremlja me nek občutek, da bo vse OK.

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 2920
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 20:40:49   
kokapoka
user posted image ovnica7 res močno močno držim pesti da bo vse ureduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da bo pikica k raste v teb usem pokazala da se motjouser posted image user posted image user posted image

Lili8 tud naša pikica ni še tok poskočna v bušiju...sj jo čutm sam ne še tok zlo pa bom v petek 22tednov noseča...bomo še počakal na močnejše brceuser posted image user posted image user posted image
sm pa dons tok utrujena!!!!!!zelooooooooooooooooooooo....ah sj bo
lpuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ovnica7)
Neposredna povezava do sporočila: 2921
   RE: Majčice 2011
10.1.2011 21:04:50   
fluf
hijenca men se pa zdi da k sem bom enkrat lotila bo šlo kr hitro, zdej pa računej da sm še čisti amater v tem in mam kup vprašanj...

ovnnica7 nimam komentarja... sam user posted image [img]smileys/smiley31.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img]

(odgovor članu kokapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 2922
   RE: Majčice 2011
11.1.2011 8:10:15   
vesna_b
luskica - ja, midva imava imena že izbrana. no, za punčko 100%, za fantka še ne čisto, ampak smo pa blizu... user posted image
meni so všeč kratka in "dokaj slovenska" imena.
Ana, Eva, Ela, Ula, Sara, Lana, Žana, Nika...
Nik, Maj, Nejc, Matic, Rok,...
evo, nekaj meni všečnih imen user posted image

klaraklara30 - joj, upam, da ti bo pas pomagal. boga.

fluf - po eno vsako si kar pripravi. čeprav dude so kar po dve pakirane ponavadi user posted image . no, naši ni bila aventova duda nič prevelika. jo pa že od malega dalje obrača z jezičkom. kako, ne vprašajte. sem probala in si skoraj jezik zlomim, preden mi uspe, ona pa to v eno dela. ja, še vedno. počasi odvajamo oz čez dan je nima, za spat pa še... user posted image  bomo pa tud to skenslal. kmalu...

hijenca - o kako poznam. sicer jaz sem posodila svoje nosečniške stvari. sicer ne vsega, ampak bundo, ene hlače, dve majici in oblekico - pa so vedeli, da sem noseča, ko so me prosili. pač ok, dam, sem še zapela svojo jakno. sedaj jo KOMAJ še zapnem, če sem le v enem tanjšem puloverju, oni so rodil 14 dni nazaj, pa še nimam nič... ravno študiram, kako naj njemu danes rečem, naj mi kaj vrnejo!!!! sam bom rekla user posted image

ovnica - user posted image ti pošiljam en virtualen objem, saj ti drugače ne morem pomagati, pa bi, če bi lahko... ampak glej, čisto črn scenarij nisi dobila in upam, da bo vse ok! mora biti. pač te bodo bolj podrobno spremljali, kar sploh ni slabo in tudi po 28. tednu ima otroček baje kar nekaj šans, da preživi in se čisto lepo razvije in odraste. in ja, vsekakor ne more škoditi malo dodatne energije... verjemi, vsak dan boš v mojih mislih...

(odgovor članu Luskica)
Neposredna povezava do sporočila: 2923
   RE: Majčice 2011
11.1.2011 8:53:30   
Mojcha
Oj mamice! user posted image

Ovnica - user posted image  drži se! Mi je full hudo zate, ker si znam (le) predstavljat, kako grozno se počutiš.. Poskusi odmislit kaj so ti rekli in razmišljaj le pozitivno. Veliko je primerov, ko zdravniki po nepotrebnem komplicirajo, ko kaj ni v 'standardu' s povprečjem.  Kar se pa diagnoze tiče - vsak način pridobivanja energije, vsaka stvar ki ti paše, vse alternative, ki so ti všečne - vse daj skos - škodovalo sigurno ne bo! Aspirin (paracetamol) je pa full ok, kr redči kri in omogoči lažji dostop po tankih žilah, tak da ta del kr verjamem da bo pomagu, če je res pretanka žilica... Res držim pesti, da bo vse ok! 

Čestitke vsem za user posted image  , user posted image  in tiste, ki še ne veste! Jst komaj čakam petek, ko upam da izvem kaj imava user posted image  Sam imam raje da ne vem, kot da se mi zmotijo, kr po moje če na porodni zveš kontra se kr čudn počutiš par uric, ker si kaj drugega pričakoval... Za ime sma se odločla, da bova izbrala 3-5 za vsak spol, pol ko pa bibo malo spoznama v prvih urah in se takrat odločiva, kaj ji najbolj paše. Za fante katastrofa - nič kaj kar bi nama bilo všeč, samo ''sprejemljiva'' imena. Za punco pa preveč dobrih, da bi lahko izbrala.

Mali nabor:
user posted image  Andraž, Jan
user posted image  Zara, Lana, Iva, Kaja, Ana, Iza, Maja, pa še mali milijon drugih user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2924
   RE: Majčice 2011
11.1.2011 8:59:06   
Luskica
Ovnica en velik user posted image . Verjamem, da bo vse ok in mislim, da si naredila povsem pravilno, ko si se odločila, da si šla še do bioenergetika. Verjemem, da lahko pomaga, vseeno pa potem upoštevaj še zdravniške nasvete in naredi kar ti svetujejo.
Flaške, oblekice in vse ostalo... jaz zaenkrat nimam še ničesar. Imam občutek, da se bova šele v marcu lotila nakupov, se mi zdi, da je še dovolj zgodaj. Edino voziček bom prej naročila, ker se ga baje ful čaka.
Materinska šola? Kdaj je najbolj pametno, da začnem hodit? en termin je v začetku februarja, naslednji pa v začetku marca. A mislite, da bo marca dovolj zgodajuser posted image , glede na to, da je deset srečanj, ne vem pa kako so razporejena.user posted image

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  115 116 [117] 118 119   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  115 116 [117] 118 119   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?