|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 8:52:59   
betricija
jutro
men je tale MŠ v ljubljanski porodnišnici tudi ful zanimiva. je sicer obširna, trajala bo skoraj cel mesec, se mi pa zdi, da bom izvedela veliko. samo tole dihanje mi pa dela težave. sploh uno ko iz globokega na pasje preideš. mi je pa všeč, da je moj zraven, da je slišal kaj vse je potrebno kupit (za njega je dost 5 cunjic in en kombenizon), pa glede nege in čistoče...to mene tolk zlo skrbi, zaradi drugih, ki se ne zavedajo, da si je treba roke pred dotiki otrok vsaj malo umit, ne pa kar od kur direkt božat otroka...tako da, mojemu je predavanje tudi všeč. hvala bogu.

jaz sem pa prej dobila stropno lučko iz nemčije. kolk hitr je dostavljeno. http://www.amazon.de/Haba-7576-HABA-Deckenlampe-Schneegl%C3%B6ckchen/dp/B0012KU0QQ/ref=pd_ys_iyr_img
takole bo naša pupa imela zraven. joj komaj čakam da jo moj zveže in da jo zvečer prižgeva.

glede UZ je pa v ZD tako, da naj se ne bi dalo plačati?? meni je tako rekla moja G, ko sem bila nazadnje pri njej in sem jo vprašala, če bo še kak UZ, pa je rekla, da ga ona dela v 32t, ko sem jo pa vprašala če lahko kakega plačam, pa je rekla, da niti cenika nimajo...mi je pa čudno, ko je tako paniko naredila okoli mojega MV, sedaj pa mi nič kontrole ne naredi. mene bo pa to požrlo. bi šla najraje nekam plačat, samo so ti UZ kar dost dragi. a ima morda kakšna podatek kjer je poceni UZ v ljubljani?

lep deževen dan. mi že kar na depres gre tale dež....

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2176
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 9:04:12   
GITA14
mag 3
rodit grem v NM, zato grem tudi jutri na predavanje. Kaj pa ti?

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2177
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 9:07:19   
rožica27
betricija men je tud full fajn v MŠ v porodnišnici. Samo imaš ti ob 16:00 uri, jaz pa potem za tabouser posted image  mogoče sem te pa kje v uni gužvi za wc vidlauser posted image

včeraj bi morala imeti pregled, pa so me klicali, da G ni in ga imam tako šele naslednjo sredo 13.10. Upam, da mi bo delala UZ, ker ga ni že od morfologije.

Zdaj pa vidim, da naša G nima samoplačniškega UZja. To mi pa ni všeč. Bomo mogle it nekam drugam, ni druge.


(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2178
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 9:26:08   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: birdy

Mag, a pa ti kontrole rasti ne bo delal? To je sicer načeloma samoplačniški UZ, nekateri G ga pa naredijo zastonj. No, jst sem ga dons plačala, ampak pri svojem G. Ne vem no, ta UZ se men zdi kr potreben, mal se vidi kok je otrok velik, pa tud nenazadnje kje ma glavo pa podobno pa če v grobem vse štima...


Nič ne vem kako in kaj. user posted image  Bom videla kaj bo na naslednjem pregledu, ko bom napolnila 33t.

IZVIRNO SPOROČILO: GITA14

mag 3
rodit grem v NM, zato grem tudi jutri na predavanje. Kaj pa ti?



Ja, tudi jaz bom šla rodit v NM.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2179
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 9:30:20   
zaljubljena23
betricija, pol sva na istem..Meni je tudi čudno, da mi je avgusta naredil tako paniko okrog MV in omenil kontrole na 14 dni, na zadnjem pregledu pa me je ponovno naročil za en mesecuser posted image Imam občutek, da mu bom mogla na NP sama zatežiti, da pogleda stanje MV...

Babykitty, fajn rihtajta...Pa javi kako je šlo...Jaz še se v tole birokracijo nisem spustila, nekako čakam na začetek porodniške in bi takrat vse urejala, moram si iti pogledati če so kakšni roki do kdaj je potrebno kaj opraviti...


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2180
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 9:51:40   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: tasika12

O hvala za informacijo, Arwenko glede materinske šole, tega predavanja res ne želim zamuditi.

Kako pa je kaj bilo na včerajšnjih predavanjih? Ste izvedeli kaj zanimivega'


tasika, včeraj ni bilo nič pametnega če mene vprašaš, realno bi lahko predavanje skrčil na pol ure, trajalo je pa skoraj dve, ker je vsaj 3x vsako stvar povedala. No, bilo je nekaj uporabnih informacij zraven, ampak res nekaj no, drugače so pa predvsem program predstavljali. Upamo da bo danes boljše, pride neka fizioterapevtka, je tema telovadba v zadnjem trimesečju in po porodu pa to.

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2181
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 9:51:52   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

Hoj, evo nas iz UZ. Drugač vse vredu, še vedno ma user posted image lulčka, edin teža od user posted image je mal velika. Mali prehiteva v rasti za tri tedne in ma že 2530g. G je kr trikrat delu meritve, je bil čist šokiran. Tko da je reku naj jem bolj dietno, ala, prehrana za sladkorne bolnike da dete ne bo več tok na teži pridobivalo.
Želim vam lep dan!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image dej ti raje pridi k nam novemberkam.... user posted image user posted image user posted image Še našega user posted image prehiteva po moje...

Ostalim decemberkam želim en lep dan! user posted image


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2182
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:06:21   
ula77
čestitke birdy za res krepkega otročička!

Veliko vas govori,  da  grete rodit v nm in ne Brežice. Ker porodnišnic tukaj še
ne poznam, kaj nm bolj priporočajo????

Jaz bom obiskovala mš v ZD, pa me zanima,  če tiste, ki jo imate v porodnišnici, vas peljejo naokrog pogledat, da dobite malo predstave????

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 2183
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:08:55   
Mjavmjav
betricija in rožica - midva tudi hodiva zdaj v porodnišnico in sva bila včeraj kar presenečena nad količino informacij
kot dva šolarčka sva samo pisala in poslušala user posted image
ampak se tudi meni zdi uporabno, ful enih informacij, ki jih prvorodke zagotovo rabimo... saj se potem v praksi marsikaj naučiš, ampak tako bomo vsaj vedeli kako začeti in kje prvič prijeti... da ne bomo tako kot včeraj fant v prvi vrsti... hihi... je bilo prav zabavno, čeprav njemu verjetno grozno neprijetno user posted image

grem pa jaz zdajle tudi na CSD (če ne štrajkajo) in me prav zanima koliko obrazcev premalo bom imela.. user posted image


(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 2184
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:29:18   
rožica27
mjavmjav  sva bile na istem predavanjuuser posted image  

je bil pa res tisti fant kar malo prestrašen, ko mu je dala dojenčico v rokeuser posted image  ampak se bomo navadili.

sem pa opazila, da sem premajhne cunce kupilauser posted image  bo treba še enkrat v šoping.

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2185
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:37:53   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: ula77


Veliko vas govori,  da  grete rodit v nm in ne Brežice. Ker porodnišnic tukaj še
ne poznam, kaj nm bolj priporočajo????

Jaz bom obiskovala mš v ZD, pa me zanima,  če tiste, ki jo imate v porodnišnici, vas peljejo naokrog pogledat, da dobite malo predstave????



Ula77 jaz sem iz Bele krajine in mi je P Nm definitivno najbližje. Tudi prvič sem rodila v Nm in imam dobre izkušnje. Kar se pa MŠ tiče, vem da se gre na ogled porodne sobe, za ostalo ti pa težko rečem kako in kaj. Se pa začne jutri ob 15.00 in je tema ravno porod. Pridruži se. user posted image


(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2186
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:38:26   
enamimi
rožica27  hihihi... tudi jaz sem bila na tem predavanju user posted image

Kako je pa z nalepkami, moramo sami po njih ali nam jih prinesejo? Pa kje naj bi bila ta mala lesena hiška user posted image

(odgovor članu rožica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2187
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:54:29   
n a n i
Zivjo cvekice,

birdy to pa je pravi velikan.  Bo krepko cez 4kg na koncu, ce bo slo tako naprej. Koliko pa sta imeli pri porodu tvoji punci?

ura bo pocasi 11 in se zakljucuje moj delovnik. Mi ful pase biti spet v sluzbi. Te 4h minejo prehitro. No sej v bistvu jih je vedno vec, ker cist noter v delo padem. Se sprehajat se pozabim vmes, kar pa verjetno ni najboljse za mojo bebico.

Jaz imam v petek UZ kontrolo rasti. Meni je v ZD Vic rekla, da je ta UZ naceloma samoplacniski, razen ce ga delajo zaradi tezav v nosecnosti. Pa za MV sta mi sedaj ze 2 G rekla, da ne merijo prevec radi MV in da je najboljse cimmanj "sarit" tam doli, ker lahko sprozijo popadke user posted image Ce to drzi, pa ne vem.

Ta sva zacela z MŠ v ZD Rudnik. Smo sedaj 2krat poslusali o porodu in nama je bilo obema ful vsec, ker je ta babica vse prestavial ful realno in ful podpira naravni porod, da narava opravi svoje delo. Jaz sem bla cist navdusena nad njo. Tako babico bi jaz imela v porodnisnici. Traja pa 2 tedna, 8krat po cca 1h, tako da nisem prevec sesuta od sedenja pri miru. Ker stoli pa res niso udobni.

Uzivajte..



(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2188
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 10:55:33   
Mjavmjav
rozica ja, tudi jaz sem zdajle brskala po kupljenih bodijih in gledala kakšne številke sem nabavila... user posted image ampak pomoje oni v marsikakšni stvari tudi pretiravajo, tako da kakšen manjši kos sigurno pride prav - saj nočemo, da malčki plavajo v teh cotah ane...
edino kar je res, je pa to, da jih bodo hitro prerasli...

enamimi za nalepke nam zdaj kao ni treba več skrbeti, ker so jih kar oni zadržali.. jaz v bistvu sploh ne razumem v čem je fora teh nalepk... važno je, da smo včeraj oddali tisti obrazec, nalepk pa pomoje ne bomo več videli.. vsaj jaz sem jo tako razumela..

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2189
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 11:04:26   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: Mjavmjav

rozica ja, tudi jaz sem zdajle brskala po kupljenih bodijih in gledala kakšne številke sem nabavila... user posted image ampak pomoje oni v marsikakšni stvari tudi pretiravajo, tako da kakšen manjši kos sigurno pride prav - saj nočemo, da malčki plavajo v teh cotah ane...
edino kar je res, je pa to, da jih bodo hitro prerasli...



Jaz sem še vedno pristaš, da se ne kupuje prevelikih cunjic za bejbija. 56 in 62 sem imela že v prvo in vem, da smo dolgo nucali samo 56. Pa se je hči rodila 3230g in 51 cm. Zdaj edino če ima otrok res krepko čez 4kg.

Smo pa bili zdaj  prejšnjo nedeljo na krstu od enih kolegov in ima njihov sin pri 6 mesecih nekaj čez 7 kg in je bil oblečen v kompletek od HM-a št. 62. Točno takšnega kot sem ga jaz kupila za prihod iz P in je v mojem albumu.

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2190
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 11:22:07   
tasika12
Arwnko hvala za informacije. Predavanje ki je danes sem poslušala že septembra in bo kolikor se spomnim kar hitro zaključeno.

Lep dan.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2191
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 12:16:35   
ula77
joj, bi šla jutri v nm na predavanje, vendar se nam ravno jutri ob 5-ih začne v ZD KK....
Saj se verjetno lahko kasneje še kam švercaš,  a ne? Ker bi res rada videla porodno sobo prej kot preden nastopi dan D:user posted image user posted image user posted image
 
Ja,sem iz Sevnice, pa ene gredo v Ce, nm ali pa Brežice....,
meni se pa sanja ne kam...user posted image user posted image

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2192
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 12:44:54   
betricija
rožica in mjavmjav ob kateri uri hodita? obe ob 18 ali katera ob 16h? pri nas je tudi en poba dobil otroka v roke, se je mojemu kar kamen odvalil od srca, da ni bil on v prvi vrsti, ker ponavadi ko greva  v gledališče sediva v 1 vrsti, sploh pri kaki monokomediji in pol jih moj faše...najbolj jih je pokasiral pri 5žensk.com, skoraj od vsake igralke...je pa pri nas ob 16h tudi un poba tako previdno vzel otroka, po 1 minuti ga je pa dal nazaj kot štruco kruha in valda je bil smeh v dvorani. mislim, da naslednjič ne bo sedel v prvi vrsti hhehe.

rožica ti si pri žigonovi a ne...a danes je še ni bilo? pismo, jutri grem po injekcijo, pa bi jo rada malce vprašala ker me skoz špika dol kaj narediti, ker sem bila prejšni teden nahodna, sicer brez vročine, a vseeno..da ne bi kake infekcije plod dobil...

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2193
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 12:48:41   
betricija
enamimi, jaz sem nalepke dvignila že v petek, sedaj pa nič govora o tem, kdaj jih bomo rabile, ali jih bomo sploh mogle kam nalepit al kako...v ponedeljek sem videla, da so samo kartice nazaj dali. je pa ta lesena stavba (temno rjava, skoraj črna) zadaj, kjer je vhod v staro porodnišnico, če pogledaš čez parkirišče boš videla enonadstropno dolgo stavbo. na desni strani je pa vrtec...sicer pa ti priporočam, da bolje, da vprašaš babico če jih rabiš dvignit...
kdaj pa ti hodiš tja?

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2194
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 12:53:49   
enamimi
Hvala betricija!
Hodim ob 16h kot tisti bodoči očka z nesrečnim dojenčkom user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2195
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 13:02:47   
betricija
enamimi pol me pa jutri potegni za rokav. jaz imam dolge lase, oblečena bom pa v črno trenirko-pajkice, gor bom pa imela vijolčno jopo.pa belo torbico imam. včeraj sem bila oblečena v bel pulover.pa moža imam zraven...sem sedela zraven ene punce, ki je vprašala, če se da to predavanje kje na papirjih dobiti, potem je pa slikala z mobitelom.

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2196
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 13:35:51   
Mjavmjav
hehe, tista s slikanjem je bila tudi dobra... kako se je babca hitro oglasila, da ne dovolijo..
skratka, betricija, vse hodimo ob 16h user posted image user posted image in vse smo gledale tega istega nesrečnika v prvi vrsti, ki si ga je babica malo privoščila (pomoje je zgledal zdolgočasen, pa mu je dala lekcijo user posted image )

midva bova šla jutri sicer kar zjutraj, ker popoldan moj ne more, tako da se cukajmo naslednjič prav? - v torek.. tisto predavanje bo kao malce daljše user posted image si bo treba malco prinest s sabo user posted image
sediva pa običajno v drugi vrsti čisto levo...

pa še poročilo s CSDja... Odlično! En obrazec izpolnimo me mame, enega služba, poče pa dobi svojega za očetovski dopust! Vse ostalo zrihtajo oni sami! Tudi pri meni, ki imam zelo kompliciran primer - malo službe, malo zavarovalnice, malo zavoda... baje bodo vse sami uštimali! Pa še knjigo sem dobila - to je darilo Vrhniške občine ob prvem otročku (kje bodo dali verjetno denar, pri nas smo pa intelektualci :P)

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2197
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 13:42:30   
Rosi*
Kateri obrazec izpolnimo mame. Sem že vse pozabila. Služba izpolni obrazec S1. Tak dobro, da si sploh kaj dobila. Mi pri prvem nismo nič, pri drugem pa bomo videli, baje da naša občina po novem da nekaj za novorojence. user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2198
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 14:00:47   
Mjavmjav
Mame izpolnimo obrazec z osebnimi podatki, bančnim računom, PDPjem, izbiro paketka ipd. Saj ti ga tam dajo...
Sicer je to tale obrazec: http://www.csd-lj-siska.si/pdf/S-1-1_VLOGA_MATERE_ZA_UVELJAVITEV_PRAVIC_OB_ROJSTVU_OTROKA.pdf
v službi ti izpolnijo tegale - kot prilogo tvoji vlogi:
http://www.csd-lj-siska.si/pdf/Priloga%20S-1_POTRDILO_DELODAJALCA_O_ZAPOSLITVI_IN_PODATKIH_O_PLACI.pdf

Včasih so morale mame menda izpolnjevati 6 pbrazcev, zdaj so pa poenostavili zadeve.
Pomoč občine je pa povsod drugačna... ampak zdej smo pred volitvami, bi se lahko malo potrudili ane user posted image

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2199
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 20:14:01   
Dadi
Ojla punce.....Danes sem spet videla naše dete na UZ, ju. Dohtarca je bla vsa navdušena, kakšen lep profil obrazka ima, kako lepo srček utripa, tako da sem vesela, da je z otročičkom vse ok. Naj bi bil za en teden manjši kot imam termin poroda, ampak nič ne de....Prva dva sem tudi rodila 7 in 10 dni čez rok, tako da bo očitno tole dete tudi z zamudo privekalo na svet.user posted image ...Upam, da ne  bo dolga ta zamuda. Sem noseča 30. tednov, teža otročka pa naj bi bila 1400g, če gre verjet tem UZ-jem.

Tudi mene čaka zdaj še vse tole na CSD, prvič bom nekaj papirjev urejala kot zaposlena mamica, tako da hvala za info Mjavmjav. Moram preveriti pa še koliko € da občina.


_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?