|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 13:18:24   
miskula
Birdy, vaš je pa res pravi korenjak. user posted image

Naš dojenček tut prehiteva v rasti za 2 tedna, prejšnji teden je imel 2054g. Pa me je moja G dala takoj na cuker test, sam ga nimam. A si ti imela tut cuker test? Ja tko je če mamice rade papcamo user posted image user posted image

Vsi dojenčki tut ne morejo met idealnih meruser posted image

_____________________________

otroci so naše največje bogastvo

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2151
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 13:27:55   
Arwenko
Evo punce, mi o volku, predavanje v četrtek bo že ob 15.30 in ne šele ob 17h. 

(odgovor članu miskula)
Neposredna povezava do sporočila: 2152
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 13:33:54   
ManUr
Birdy ti pa si po tezi otroka ze med 35 in 36 tednom... :). Lepo napreduje tvoj user posted image .
Jaz sem imela 3d v 28tednu, je bila najina princeska takrat tezka ze 1330g, je prehitevala za dva tedna. Sedaj sem v 31.tednu in se kar prehiteva za dva tedna. mi je G vceraj rekla, da ce bo se dalje tako pridobivala na tezi, bom vsaj en teden do dva prej rodila. Bomo videli, ce bo drzalo...


(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2153
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 13:55:45   
birdy
miskula, sem mela cukr test, je pol ta dolgi ovrgel sum na sladkorno. Ja, nimaš kej, vsi dojenčki niso po jusu. Samo pri meni je zdej prisoten en hud strah, sploh ko se spomnim na prvi porod... Ampak o tem ne bom, ne rabim nobene strašituser posted image Nisem mela sreče, predvsem z babico ne...
ManUr, glej, lahko da boš rodila prej, lahko pa da ne. Moja prva je prehitevala isto ene dva tedna po rasti, pa je bila rojena tri dni čez rok. To so čist ugibanja, jst prav nič ne maram takih napovedi, moj G jih k sreči nikoli ne daje. Edino danes je reku da mogoče bo pa kaj prej, ampak bolj zarad zaskrbljenosti s težo kot pa zarad česa drugega. Zakaj ti pravim da ne računaj da bo prej? Ne zato da bi izpodbijala tvojo G ampak zarad tega, ker sem si pri prvi punci naredila eno fiksno idejo da bo vsak kak teden pred rokom rojena... In verjem, ko greš z takimi idejami enkrat čez rok... Lažje sem čakala na bejbo celo nosečnost kot pa tiste zadnje tedneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 2154
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 14:22:55   
zaljubljena23
user posted image user posted image user posted image uuu birdy, vaš malček pa ima že konkretno kilažo..user posted image user posted image user posted image

ManUr, a ti boš rodila v MB-ju?

Še naše meritve, v 27.tednu (26t5d) so bile približno 1kg user posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2155
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 15:11:47   
KatyK79
uf birdy ....pošteno.....krepak dečko.

men se pa zdi da imam skoz istega bušija, da nič ne raste user posted image ....bom v čet. pri G preverila, če mali sploh kaj rasteuser posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2156
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 15:21:32   
špica84
Končno sem doma,se mi je dan tok zavlekel.Sem pr ginekologinji čakala več k uro in pol.
Je pa moja mala težka nekje 1kg.Obrjena z glavno nizko dol.>Mtaerični vrat ok in zaprt.

Naslednji pregled imam 26.10.

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2157
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 15:44:51   
jona klara
evo mene iz uz, princek težek 1630, 2 tedna prehiteva, cukra nimam, kri in voda, pritiske vse ok, gibi so, čeprav jih čutim slabo.

vse ok.NASLEDNJI PREGLED IMAM26.10


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 2158
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 16:24:38   
zaljubljena23
Punci, a vaši malčki so se zmenili, da bodo začeli v rasti malo prehitevatuser posted image user posted image user posted image

Špica in jona.klara, čestitke za uspešen pregleduser posted image user posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 2159
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 16:30:13   
jona klara
birdy- ornk tapravi fantek!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2160
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 17:11:05   
dangermouse
čebelica11 Tudi mi3je smo bili v Brežicah na šoli za starše včeraj... in nam je blo kar malo zastrašujoče - z vsemi možnimi zapleti in fotkami jel? He, he... Jaz sem tista, ki sem vprašala za Dianatal, če se spomniš... naslednji ponedeljek me pocukaj user posted image a mamo naslednjič že vadbo na blazinah? Sem sedela na ušesih... he, he...

(odgovor članu čebelica11)
Neposredna povezava do sporočila: 2161
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 17:20:18   
ula77
ojla,pozdravljene!

Danes ni pa nc kaj prijeten dan, je pa vlih fajn za poležavanje, a ne?

Zanima me, če vam g. vedno meri baby.....pri meni ni tudi enkrat do sedaj povedal kake teže, tako da lahko samo tipam v temi, ker pogleda le srček in to je to....user posted image user posted image user posted image
Vam vedno meri?

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 2162
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 17:42:38   
birdy
Ula, moj G drugač nikol ne pove ali napiše teže... Pač vpiše tiste podatke kadar mam UZ (se pravi potrditveni uz, nuhalna, morfologija in zdej tale samoplačniški uz), teže pa načeloma ne govori. Sam komentira, če vprašam a je bolj velik al bolj majhen, pa za kok je večji. Dons pa je težo računal in povedal zarad tega ker je pa očitno le malo preveč...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2163
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 18:02:21   
čebelica11
Ja dangermouse, drugič je že treba s sabo prinest blazine, ker bomo imele neko telovadbo. Sam ne vem, če bo to šlo, da bi jo izvajale v tem prostoru. Če sem prav preštela, nas je bilo 17. Verjetno niso pričakoval takšne udeležbe. Že stolov je blo skor premalo. ;)
Midva sva bila pa tista, ki sta skoz klepetala in se smejala, ker nisva mogla bit resna ob takšnem predavanju. Jel... ;) No, sej niti ni nič novega povedu, ampak njega tudi kot porodničarja kaj preveč ne pohvaljo. 
Kje imaš pa drugač ginekologa?

Lp 

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 2164
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 21:03:58   
dangermouse
No fino čebelica11, se vidimo v ponedeljek. Jaz tud upam da majo še kakšen večji prostor, drgač bo zelo zabavno se tlačit tam na tleh he, he...
Jaz mam drugače Klarič Kaminovo v NM - prava dušica - rodit nameravam pa v Brežicah, ker mi je blizu. Si kje v mestu doma, bomo lahk vozičkale skupaj? user posted image

(odgovor članu čebelica11)
Neposredna povezava do sporočila: 2165
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 21:06:40   
dangermouse
Hej punce, kako pa vam ginekolog zračuna/zmeri/stehta kolk je otroček težak? Meni tudi še nikoli ni tega povedala - ponavadi samo bušija meri, sem pa v 29. tednu. Mogoče bi morala pa samo vprašat? user posted image

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2166
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 21:08:12   
špica84
Meni je danes povedala,ker sem vprašala.



(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 2167
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 21:31:12   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: tasika12

Predavanje o epiduralni je v UKC MB- ju predvideno 7.10, torej v četrtek ob 17 uri. (vsaj upam da je ura prava), bom pa uro preverila in poklicala, da ne bom spet brez potrebe hodila tja.


So spremenili uro na 15.30, pravi Arwerko. Upam, da mi rata prej pobegnit iz službe, če ne bom morala na naslednjo rundo počakat!user posted image

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2168
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 21:36:19   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: dangermouse

Hej punce, kako pa vam ginekolog zračuna/zmeri/stehta kolk je otroček težak? Meni tudi še nikoli ni tega povedala - ponavadi samo bušija meri, sem pa v 29. tednu. Mogoče bi morala pa samo vprašat? user posted image


Mere user posted image  ti izračuna UZ. Če ti ne dela Uz na pregledih, ti ne more povedat teže, če ti pa dela, pa le vprašaj, ti bo povedala. Čeprav je treba te mere bolj za rezervo jemat, ker lahko pride do odstopanj tudi za 500g, kar je za plod ogromno!

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 2169
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 22:01:47   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: ula77
Zanima me, če vam g. vedno meri baby.....pri meni ni tudi enkrat do sedaj povedal kake teže, tako da lahko samo tipam v temi, ker pogleda le srček in to je to....user posted image user posted image user posted image
Vam vedno meri?


Tudi meni še nikoli ni povedal koliko je težak moj user posted image . Sicer pa kot sem že večkrat povedala, mi tudi UZ ni delal od morfologije, toje pa že 2 meseca in pol skor, tako da mi pol tud kilaže ne more. Pa sem že čez polnih 30t. user posted image

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2170
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.10.2010 22:14:56   
birdy
Mag, a pa ti kontrole rasti ne bo delal? To je sicer načeloma samoplačniški UZ, nekateri G ga pa naredijo zastonj. No, jst sem ga dons plačala, ampak pri svojem G. Ne vem no, ta UZ se men zdi kr potreben, mal se vidi kok je otrok velik, pa tud nenazadnje kje ma glavo pa podobno pa če v grobem vse štima...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2171
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 7:42:07   
Rosi*
jutro punce,

tudi meni ni še nikoli povedala teže. Sem pa gledala na enkran in sem videla, da naša beba ustreza mojim tednom nosečnosti. Če bi vprašala bi mi verjetno povedala. Pa nisem. user posted image

Drugače pa mi za vsako dela UZ, tudi v prvi nosečnosti mi je, pa nisem rabila nič plačati.

No naslednji pregled imam 27.10.

Dajte mi povedat, a že kaj rihtate paprije. Porodniška, očetovstvo...?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2172
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 7:44:58   
BabyKitty
Rosi* ravno danes greva na CSD, da zrihtava tako očetovstvo, kot vse tiste dopuste ipd... Poročam user posted image

Drugače pa meni tudi ni povedala teže otročka... ampak lahko si jo same izračunate na internetu, po merah, ki jih imate napisane v materinski... seveda, če ste bile na UZ...

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2173
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 8:21:09   
maca81
IZVIRNO SPOROČILO: BabyKitty

Rosi* ravno danes greva na CSD, da zrihtava tako očetovstvo, kot vse tiste dopuste ipd... Poročam user posted image

Drugače pa meni tudi ni povedala teže otročka... ampak lahko si jo same izračunate na internetu, po merah, ki jih imate napisane v materinski... seveda, če ste bile na UZ...

BabyKitty, lahko prilimaš link?

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2174
   RE: Decembrke 2010 II.del
6.10.2010 8:31:27   
tasika12
O hvala za informacijo, Arwenko glede materinske šole, tega predavanja res ne želim zamuditi.

Kako pa je kaj bilo na včerajšnjih predavanjih? Ste izvedeli kaj zanimivega'

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?