|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: trpljenje
1.7.2010 20:23:04   
viroza
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

jaz pa ne vem. me lahko razsvetlite?

poznam edino depresivno stanje, ki lahko vodi v samomor. a tam ni nekega "trpljenja", ampak je to sprememba v delovanju možganov. nimaš nekega tehtnega razloga za samomor, edino zamegljenost uma.

Enako mislim tudi jaz. Ajde, razumem, zakaj nekdo pomisli na samomor. Tisti, ki pa to dejansko naredi, se mi pa milo rečeno zdi navadna egoistična reva. Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...
Čisto na kratko.
Zame je vsak ki je poskušal,oz.mu je uspelo narediti samomor junak.
Zakaj?
Zato ker moraš imet prekleto velika jajca,da na to pomisliš oz. to narediš.Če ti spodleti je pa druga pesem.
In sovražim ljudi ki govorijo da so samomorilci reve in egoisti.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: trpljenje
1.7.2010 20:28:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...


In razlika med bolečinami v realnem svetu in tistimi v bolezenskem stanju je...??

Nimam mnenja, kakšno dejanje je to-se mi pa zdi, da je treba človeku v takem stanju v vsakem primeru pomagati. Nam, ki nam je življenje lahko, to ne bi smelo biti težko.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: trpljenje
1.7.2010 21:36:24   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...


In razlika med bolečinami v realnem svetu in tistimi v bolezenskem stanju je...??

Zanimiva misel... Razlika je v tem, da te pri enem čaka trpljenje, mučenje, nato pa gotovi konec tako ali drugače, pri drugem pa to slednje ni potrebno.
Vsekakor se strinjam, da je treba pomagati takšnemu človeku. Aplavdiranje za junaštvo pri takšnem dejanju, prikimavanje in sprejemanje samomora za enega izmed možnih izhodov iz stiske... - to pač ne bo pomagalo, da ga odvrneš od črnih misli.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: trpljenje
1.7.2010 21:46:51   
*miska.mcc*
Čisto na kratko.
Zame je vsak ki je poskušal,oz.mu je uspelo narediti samomor junak.
Zakaj?
Zato ker moraš imet prekleto velika jajca,da na to pomisliš oz. to narediš.Če ti spodleti je pa druga pesem.
In sovražim ljudi ki govorijo da so samomorilci reve in egoisti.



jst pa tiste, ki ga naredijo. se bolj pa tiste, ki jim ne rata. ce se grejo ubijat, naj se grejo kvalitetno. ne pa samo pozornost vzbujat.

je hotela neka znanka  od moje mati delat samomore. 1x se je obesila na karniso od zaves. valda je vseskup padlo na tla z njo skupaj. pol drugic je skocila iz okna na noge kaka 2 m. rezultat- zlomljena noga. mater! ce se hočes ubit, se obesi s strikom na drevo, alpa skoci na glavo iz 12ega stuka. ce pa rabis pozornost ali pomoc, pa se lahko tudi na primernejsi nacin izrazis.  to je zame golo izsiljevanje.
no, ta znanka se danes cisto lepo zadovoljno zivi. 30 let od samomorilstva.

se opravicujem, ce sem bla pretrda. ampak tako je moje misljenje


pa v bistvu, ce fajn pomislim, jih niti ne sovrazim. za mene ne obstajajo in nikoli niso obstajali. izbrisani.

< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 1.7.2010 21:48:22 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: trpljenje
1.7.2010 21:49:20   
*miska.mcc*
miljonarka...
evtanazijo pa podpiram, ja


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
1.7.2010 21:50:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: trpljenje
1.7.2010 21:54:40   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
Ti lahko rečeš samo to, da si ti dovolj močna, da ta hip zanesljivo veš zase,d a boš lahko preživela, vendar niti zase ne moreš trdit, da nekoč ne boš imela tako hudih težav, da enostavno ne boš mogla več. Ne moreš.


ja, sem prepričana, da me ne more nič nič nič pripeljat do tega, da sama sebe fentam. (izzuzamem smrt- ne izgubo- smrt mojih otrok in moza. pa se vedno bom mogoce imela razloge za zivet. ne upam trdit. tako mislim.)
in ne morem trdit, da ne bom imela tako hudih tezav, da ne bi pomislila na samomor. verjemi. sem jih imela.

Če si jih imela, nebi nikdar obsojala tistih, ki so dejansko bili na tem in se tako poslovili od življenja. In ker trenutno lepo greš skozi življenje, si ne moraš niti misliti, kako bi živela ob izgubi otrok in moža, niti misliti!, kaj šele da bi razmišljala, kako bi prebrodila skozi čas, ki bi vedno bolj opozarjal, da jih res ni. Takrat bi sprejela vsakršno pomoč, rešilno bilko in pomisli, kako bi nate nekdo gledal, če bi storila samomor, kot da je to dejanje nekoga, ki je navadna reva. Ne, ko boš (upam da ne) pa res enkrat na tem, boš razmišljala drugače.

Enostavno usoda poskrbi za to.

jebes usodo. mogoce malenkost verjamem v usodo. ampak v smislu, da ti daje smernice.

nekaj je vsakemu človeku definitivno zapisano v usodi ... naprimer če se rodimo ženskega ali moškega spola ... pač takšna je bila naša usoda že na začetku ... in usoda marsikrat kroji naša življenja ... ampak te ne doseže takšna usoda, da se ustaviš in si rečeš ah jutri bo že boljše, potem dejansko lahko smatraš, kot da je usoda nekaj, kar je samo spev tistim, ki se v življenju ne trudijo kot bi se po menju mnogih intelektualnih lahko ... ampak te doleti takšna usoda, ki te pahne v brezno, čigar stene so tako gladke, da brez kakršne koli pomoči nimaš izhoda in če takrat popustiš in te tisti, ki te ni videl in slišal, ne more obsojati.
Prijateljici zameriš, kar je storila in dve leti nisi bila v kontaktu z njo. Torej pač ne veš, kaj je preživljala tisti dve leti in mogoče že prej. Ne veš, če je imela realno upanje v to, da bo jutri bolje, ker lahko je bilo iz dneva v dan slabše. Lahko da ni imela nikogar več, ki bi mu zaupala lai pa nikogar, ki bi se mu lahko zaupala in verjela v bojši jutri. Razlogov je toliko, da se ji ti lahko sedaj pokloniš s parimi besedami, da ti je žal za izgubljeni čas in da če bi vedela, bi ji pomagala.
Žal je danes tako in groza je to, da postaja družba vedno bolj asicialna, vedno gledamo le na lastni dobrobit in ne sprejemamo drugačnosti. Ne vidimo, ko nekdo potrebuje pomoč oz. si mislimo ali rečemo ... sej bo.

Ne obsojaj, da ne boš obsojen!

Nikoli nisem na nikogar gledala kot na stahopetca, nesposobnega se spopasti s padcem v življenju, kot na revo ... ampak kaj ga je doletelo v življenju in ga pripeljalo do tega pogumnega dejanja. Včasih pa je obup tako velik, da je to edina rešitev.
Tisti, ki tega ne doživi, ne ve, kako to je. Tako kot sit lačnega ne razume. Tako kot si pri 25°C ne moreš predstavljat, kako bi ti bilo, ko bi zmrzoval nekje na severnem polu pri -35°C, ker ti je tistimoment toplo.
Ne gre se za razumnost samega dejanja. Razumeti, zakaj je nekdo to naredil, se da šele, ko premisliš, kako je živel. Saj ne narediš samomora ob vsakršni situaciji.
Jaz sama sem imela en moment in takrat bi bila sposobna to storiti, ker sem v tem videla rešitev. Čez eno uro ne več, ker sem imela v msilih le fanta in mami in upanje kljub obupu, ki me je prevzelo. Ampak pri nekaterih pa niti uapnja ni več.

Kaj lahko vnaprej trdiš, da boš doživel v svojem življenju? Nič! Edina stvar, ki jo lahko trdim, je ta, da vem, da če bom kadarkoli v naročju imela svojega otroka, mi ne bo dolgčas (omenjam to temo, ker je ravno RR, sem pa to že prebrala na tem forumu), ker bo to zame nekaj neverjetnega, pa hkrati mi že sedaj ni dolgčas. In tega ne razumem, kako je lahko materam dolgčas (ok, ko odrastejo in gredo od doma, je drugo), razumem pa, da je nekdo v življenju doživel nekaj, kar ga privede do tega, da v tem ne vidi več smisla.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: trpljenje
1.7.2010 21:54:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...


In razlika med bolečinami v realnem svetu in tistimi v bolezenskem stanju je...??

Zanimiva misel... Razlika je v tem, da te pri enem čaka trpljenje, mučenje, nato pa gotovi konec tako ali drugače, pri drugem pa to slednje ni potrebno.


Kako pa veš, da tiste, ki so hudo bolni, tako hudo boli? V bistvu ne moreš vedeti, ker je doživljanje bolečine zelo individualno občutenje...nekoga boli že majhna telesna poškoda, nekdo se s telesno bolečino težko nosi-in enako je z drugimi bolečinami-srčnimi, duševnimi, družbeni (kakor jih pač imenuješ). Enostavno smo različni, različno reagiramo in prenašamo.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: trpljenje
1.7.2010 21:58:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Vsekakor se strinjam, da je treba pomagati takšnemu človeku. Aplavdiranje za junaštvo pri takšnem dejanju, prikimavanje in sprejemanje samomora za enega izmed možnih izhodov iz stiske... - to pač ne bo pomagalo, da ga odvrneš od črnih misli.


Verjetno noben ekstrem ne prinese koristi-ne ploskanje, niti globoko pomilovanje ne.
Meni se zdi še najboljša neka razumna pot-sprejemanje, da je življenje na trenutke (ali celo daljša obdobja) lahko zelo težko-in perspektiva, da je lahko korak po korak bolje, če je nekdo pripravljen korake delat-ob podpori nekega zdravega in razumnega človeka.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:00:23   
*miska.mcc*
loremi, nikogar ne obsojam!!!!!
sem ze v predprejsnjem postu povdarila to.  niti jih ne sovrazim. ceprav sem napisala, da jih. zdaj, ko malo bolj razmisljam, nimam custev do njih. nikakrsnih. pač ok, naj delajo kar hocejo.
s prijateljico pa sva imeli stike tudi zadnji 2 leti. ampak ne vec tako pristne. najini poti so se razsli.

pa ne govori mi, da nisem obcutila bolecine. zal mi je za tvoje otrocke, ampak se sama dozivela zelo zelo podobno. evo prvic pisem o tem. in mislim, da tudi zadnjic. ampak, ce ti povem , da se tistega leta, ki je sledilo sploh ne spomnim, lahko ves, da mi ni bilo ravno lepo.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:00:57   
Anonimen
Miška, nisi pretrda-je pa zelo žalostno kar si napisala. Žalostno za tebe, mislim.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:03:31   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Miška, nisi pretrda-je pa zelo žalostno kar si napisala. Žalostno za tebe, mislim.

ne vem kaj imas v mislih. sem kar nekaj pisala.
a to, da ne podpiram samomora?

nikoli ga ne bom. me ne bo nobena prepricala.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:05:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Miška, nisi pretrda-je pa zelo žalostno kar si napisala. Žalostno za tebe, mislim.

ne vem kaj imas v mislih. sem kar nekaj pisala.


Preberi še enkrat, ali dvakrat...

Potem pa razmišljaj..........................

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:07:55   
loremi
Ravno zato pa sem rekla - toliko kolikor je ljudi, toliko je raličnih življenj. ko pride do situacij, ki nas pahnejo v tak obup, je pa odvisno, kakšne ljudi imamo ob sebi in koliko so nam pripravljeni pomagat oz. nas usmerit v pomoč in poskušat naredit nekaj na tem, ne le rečt ... ah sej bo in it naprej. Tisti, ki trpi, ostane še naprej na tem.

Jaz vem kaj sem doživela in ko sem imela v sebi moje male sončke, življenje, ki sem ga jemala kot čudež, dano po tolikem prizadevanju, sem si želela le uspeti. Pa se je končalo tako, da mi ostane le upanje, da nekoč pa mogoče vendarle. Ampak bistvo doživetega je to, da sem bila v danem trenutku sama s svojim doživetjem in le moje misli so bile tiste, ki so odločale o dejanju. Kako lahko vemo, kaj doživlja tisti, ki se odloči končat svoje življenje in kaj takrat razmišlja - ne moremo.

Če bi se imeli med seboj bolj radi in se spoštovali, bi bilo tudi trpljenja manj.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:08:14   
*miska.mcc*
kind lady....sem prebrala.

ne  spreminjam mnenja. ce nam gre kaj narobe....ja se pa ubijmo, ane?


samomor je zadnja moznost. zadnja, zadnja , zadnja! ampak clovek ne more vedet, da ga za prvim vogalom caka nova priloznost.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:12:19   
*miska.mcc*
loremi....oprosti....ampak, zakaj nisi takrat naredila samomora?

jaz ne bi rekla, da zato, ker nisi bila dovolj pogumna. obratno!

zbrala si toliko poguma, da si sla naprej. ane?

tako, kot sem sla jaz naprej takrat. pa verjemi, da sem tudi sama videla samo 4 stene, tla, strop in veliiiiiiko okno. ki sploh ni bilo veliko. ampak je bilo tako lepo in svetlo.....

pri meni je trajalo to stanje vec kot leto. pa nisem se mogla na nikogar obrnit. NIKOGAR!
potem pa sem potrebovala se dobrih 5 let, da sem vzpostavila normalne kontakte s tistimi, ki so mi prej pomenili najvec.

pa sem samo 1x pomislila na samomor.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:16:16   
Anonimen
Ravno zato pa sem rekla - toliko kolikor je ljudi, toliko je raličnih življenj. ko pride do situacij, ki nas pahnejo v tak obup, je pa odvisno, kakšne ljudi imamo ob sebi in koliko so nam pripravljeni pomagat oz. nas usmerit v pomoč in poskušat naredit nekaj na tem, ne le rečt ... ah sej bo in it naprej. Tisti, ki trpi, ostane še naprej na tem.


O takšnih ekstremih je težko sodit-lahko nekje povprečimo, ampak to niso povprečja, to je ekstremna situacija, ki jo težko ocenimo-ali gre res za stanje brez izhoda, ko je treba človeku pomagati, ali gre za ekstremno izsiljevanje, kot pravi miška. Ampak še v tem primeru je fajn, da ohranimo trezno glavo-reči, ubijaj se kvalitetno-je enak ekstrem kot so oni prvi.

(odgovor članu loremi)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:20:02   
*miska.mcc*
se to...tale znanka(bila je od mami kolegica) je delala samomore za vsako figo. ko ji je slo vse ok, je bila vesela, polna zivljenja, vse super. ko se ji je pa kaj malo zalomilo, ali pa ni bilo tocno tako kot si je predstavljala, pa je sla skakat.

seveda sem za, da se cloveku pomaga, ce spoznas v kaksni situaciji je bil.

v primeru moje prijateljice. ko smo videli kaj se dogaja z njo. (padla je v drogo- heroin) se je vsa njena stara druzba zbrala, da bi ji pomagala. ampak se enostavno ni dalo. ni pustila.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:23:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...


In razlika med bolečinami v realnem svetu in tistimi v bolezenskem stanju je...??

Zanimiva misel... Razlika je v tem, da te pri enem čaka trpljenje, mučenje, nato pa gotovi konec tako ali drugače, pri drugem pa to slednje ni potrebno.
Vsekakor se strinjam, da je treba pomagati takšnemu človeku. Aplavdiranje za junaštvo pri takšnem dejanju, prikimavanje in sprejemanje samomora za enega izmed možnih izhodov iz stiske... - to pač ne bo pomagalo, da ga odvrneš od črnih misli.



Kdo pa govori, da je to ok izhod iz stiske? Vsaj jaz tega ne zagovarjam. NIti ne prikimavam, da naj ga kar naredi, a sem to kje napisala? Pogovarjamo se o tem, kako lahko sploh pride do tega, da nekdo stori samomor. Menim, d a obstaja možnost, da enostavno ne moreš več. Meni se to na srečo ni še nikdar zgodilo.
Zdi se pa mi, da igra družba veliko negativno vlogo pri vseh samomorih. Pa ne ker ne bi poskušala nesrečnežu pomagat. Mu poskuša, ampak na napačen način. Ko nesrečnež ne naredi tako tako, kot družba od njega zahteva, ga družba, prijatelji zapustijo, ker je težko živet z nekom, ki ima težave sam s sabo, katerih drugi ne razumejo (razen da ga napotijo na psihiatrijo, ki je nesposobna naredit kaj drugega, kot tablete mu uturit). Oni bi itak vse rešili, prijatelji namreč, vse vedo, kako mora on narediti in oni bi bili zihr sposobni. Vsaj tako mislijo. Ne vidijo celotne situacije in vsega, kar človek doživlja. Vidijo samo en delček, ki ga umestijo v svoj, ne v njegov lajf, s svojimi pogoji za življenje, ne njegovimi. Enostavno ne razumejo, pa sodijo, na koncu zapustijo, ker so jezni in mu zamerijo, ker ne reši situacije (ki je čisto primerljiva po moje s trpljenjem nekoga na smrt obsojenega z neko kruto boleznijo). Zato se boste najbrž mnogih ljudi, ki so naredili samomor, na koncu njihove poti spomnili kot precej osamljenih in depresivnih - brez izhoda in obupanih ter zapuščenih - k. gleda tako družbo, prijatelje, ki te zapustijo, ko ne delaš vse po njihovo, ki te ne razumejo, ker imaš stisko in težave.

In še enkrat, vsako žalovanje za nekom umrlim je egocentrizem. POgrešamo del umrlega, ki nam ali okolici nekaj nudi. POgrešamo skupne dni, dogodke, srečo, ki smo jo skupaj preživljali. Saj imamo to pravico, vsekakor. Ampak v končni fazi je vse to ego.

Miška, tebe sem pa imela za pametno, ampak nisi razumela niti delčka tistega, kar sem napisala. Razočarana sem nad tvojim razumevanjem teksta. Kr neki si secirala brez vsakega pointa ven iz bistva, tako da se mi zdi v resnici prav brez vsakega smisla ti še kaj nazaj pisat. Živi v svojem svetu in imej samomorilce še naprej za strahopetce in kaj si že napisala, aja egoiste. Tudi ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:23:46   
loremi
zakaj nisem tega storila? ker sem se umaknila nazaj, spomnila na dve osebi, ki sta mi blizu in si mislila, da je verjetno lahko kdaj v življenju še mnogo hujše, ter da si želim kljub vsemu poskusit živet naprej
danes se že lahko nasmejim, čeprav lahko čez 5 minut jokam kot dež, ampak bo še trajalo nekaj časa, da bom kot sem bila pred tem ... ampak stalno si bom mislila, da obstajajo še težje situacije in mislim si ... vsaj hodim lahko in vsaj vidim in slišim

pa je danes tu internet, kamor se lahko (če je seveda možnost) zatečeš, dobiš smernice za naprej, pa upaš v najbližje, da bodo uspeli pokazati svetlo pot
zelo je odvisno od tega, kaj doživiš in koliko si sam pri sebi močan

in spet igra tu usoda; veš na kaj sem pomislila ... Nismo si mi izbrali svojega življenja, pa ni to važno, ampak vzgajali so nas starši .. kako so se oni razumeli med seboj, so živeli v ljubezni, mogoče le prijateljtvu, komaj še znosnem skupnem življenju, sovraštvu? to otrok občuti in s tem živi. Kakor je imel lepo otroštvo, tako bo sposoben tudi življenjske ovire premagovati. Če bo pa že živel na pol v bedi, pa bo šel že v življenje s senco pred očmi.

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Miška, nisi pretrda-je pa zelo žalostno kar si napisala. Žalostno za tebe, mislim.

ne vem kaj imas v mislih. sem kar nekaj pisala.
a to, da ne podpiram samomora?

nikoli ga ne bom. me ne bo nobena prepricala.

veš česa pa jaz ne podpiram?
- pedofilije!
- obrezovanja deklic in dečkov
- fizičnega, psihičnega in spolnega nasilja
- alkoholizma
- suženjsktva
-  upravičeno rečeno tlačanskega dela marsikje v podjetjih & odnosa delodajalcev, ki imajo omogočenega
- nasilja nad živlami in vsepovprek pobijanja divjih živali
- izlivanja enormnih količin nafte v morje
- gradnje bivališč v bližini gozdov in območij z medvedi, da se zaradi napadov potem medvede pobija

joj koliko je tega še za našteti
ampak samomor? lahko rečemo, da to podpiramo? nak, ni na mestu ta beseda, ker v največ primerih do tega privede psihično oz. duševno stanje in temu ne moramo rečt, da to podpiramo ali ne

Vedno je odvisno, zakaj se nekdo odloči za to in koliko je sam v sebi prepričan, da to stori.
Kolegica v heroinu - ona je videla le en izhod, vseh ostalih verjetno niti ni več poslušala, ampa to ni blo več niti njeno trezno razmišljanje.
Hm, ja, kako že praviš ... zalomljeni samomori? Hm jakarnisa res ne zdrži - mogoče dejansko ni bil samomor ampak iskanje pozornosti, no to je drugo v primerjavi s stanji tistih, ki to naredio iz obupa. Sej zato pa pravim, da so tudi tu zelo različni razlogi.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:30:36   
*miska.mcc*
Miška, tebe sem pa imela za pametno, ampak nisi razumela niti delčka tistega, kar sem napisala. Razočarana sem nad tvojim razumevanjem teksta.


cisto prevec osebna in zaljiva postajas. napisala sem svoje mnenje.

dodala bi pa se:

razocarana si lahko samo nad nekom, do katerga gojis dolocena pozitivna custva.

glede zalovanja- se strinjam, da je to egocentricno razmisljanje in obcutenje


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: trpljenje
1.7.2010 22:36:45   
Anonimen
se to...tale znanka(bila je od mami kolegica) je delala samomore za vsako figo. ko ji je slo vse ok, je bila vesela, polna zivljenja, vse super. ko se ji je pa kaj malo zalomilo, ali pa ni bilo tocno tako kot si je predstavljala, pa je sla skakat.


Kako ste pa vi kot družba reagirali?

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: trpljenje
2.7.2010 6:32:56   
viroza

Nekdo ima veliko krizo, ne vidi izhoda in ga NI človeka,ki bi mu rekel eno dobro besedo,samo tlačenje,poniževanje,....
Verjemte mi da v tistem momentu ga ni heroja,ki bi pozitivnio gledal na življenje in se sekiral kaj bodo rekli drugi.Takrat vendar enkrat v življenju misliš nase in ne na druge.
In zato si egoist? Ker te ne zanima kaj bo z ostalimi?


< Sporočilo je popravil viroza -- 2.7.2010 6:33:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: trpljenje
2.7.2010 7:24:59   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: viroza
Nekdo ima veliko krizo, ne vidi izhoda in ga NI človeka,ki bi mu rekel eno dobro besedo,samo tlačenje,poniževanje,....
Verjemte mi da v tistem momentu ga ni heroja,ki bi pozitivnio gledal na življenje in se sekiral kaj bodo rekli drugi.Takrat vendar enkrat v življenju misliš nase in ne na druge.
In zato si egoist? Ker te ne zanima kaj bo z ostalimi?

user posted image  user posted image

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: trpljenje
2.7.2010 8:07:23   
viroza
Primer da hoče moj otrok naredit samomor,a je tudi on egoist?
(srčno upam da do tega ne bo nikoli prišlo)
Poznam dva primera.Možakar pri 50-h se je doma v garaži obesil.Fant-najstnik okoli 19 let če se ne motim-si je kroglo pognal v glavo.
Našel ga je brat.
V obeh primerih na zunaj ni nobenmu nič manjkalo.Familije kot se šika,sz vsakodnevnimi problemi.Kaj se je dogajalo in kako hudo je moglo bit da sta se za to odločla ne vem.Vem pa da ju ne obsojam.

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?