|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trpljenje
30.6.2010 20:09:24   
malecka24
Nikoli nisem razumela zakaj ljudje delajo samomor,ampak danes sem ugotovila zakaj in jih cisto razumem:(Se dobro da imam dva razloga za zivet,ce jih nebi bilo potem.....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:17:30   
oka
Ojej, nikar takih misli. Sicer ne vem kaj ti povzroča trpljenje ampak vseenouser posted image




(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:19:24   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: malecka24

Nikoli nisem razumela zakaj ljudje delajo samomor,ampak danes sem ugotovila zakaj in jih cisto razumem:(Se dobro da imam dva razloga za zivet,ce jih nebi bilo potem.....



Enako.user posted image Samo da sem jaz to ugotovila pred nekaj dnevi.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:19:25   
Anonimen
Ja pišuka no....težko vreme je danes..

(odgovor članu malecka24)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:24:37   
Anonimen
jaz pa ne vem. me lahko razsvetlite?

poznam edino depresivno stanje, ki lahko vodi v samomor. a tam ni nekega "trpljenja", ampak je to sprememba v delovanju možganov. nimaš nekega tehtnega razloga za samomor, edino zamegljenost uma.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:25:37   
malecka24
Ce je nekaterim tako tesko ob tebi,zakaj ti tega ne povejo,ampak pocnejo stvari za katere niti ne ves?Zakaj so sploh ob tebi ce jim je tako tesko?To me zanima.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:30:16   
Anonimen
Ni jim teŽko ob tebi, ampak s sabo-ti samo nosiš njihove posledice.

(odgovor članu malecka24)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:31:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ni jim teŽko ob tebi, ampak s sabo-ti samo nosiš njihove posledice.


se strinjam, da jim je težko le ob sebi. ampak na kakšen način lahko nosiš tuje posledice?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:32:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ni jim teŽko ob tebi, ampak s sabo-ti samo nosiš njihove posledice.


se strinjam, da jim je težko le ob sebi. ampak na kakšen način lahko nosiš tuje posledice?


Frustracije izživljajo na drugemu - v tem primeru nekaj delajo za hrbtom, če prav razumem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:33:57   
oka
Mogoče se ti bom zdela nesramna ampak zaradi osebka, ki ne ve zakaj je ob tebi in ti počne stvari zaradi kateriš trpiš pa res ni vredno imeti tako hudih misli. Jezo, razčaranje, žalost to ja ampak da pa ti zaradi tega postane jasno zakaj samomor to pa ne.

Zgodbe ne poznam zato mogoče brcam v temo ampak nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha in konec nečesa (predvidevam da pri tebi razmerja) še ne pomeni konec sveta ampak lahko pomeni tudi začetek nečesa drugega, mogoče celo lepšega in boljšega. 

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:35:22   
Anonimen
Mogoče se ti bom zdela nesramna ampak zaradi osebka, ki ne ve zakaj je ob tebi in ti počne stvari zaradi kateriš trpiš pa res ni vredno imeti tako hudih misli. Jezo, razčaranje, žalost to ja ampak da pa ti zaradi tega postane jasno zakaj samomor to pa ne.


Ebsolutli.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:39:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ni jim teŽko ob tebi, ampak s sabo-ti samo nosiš njihove posledice.


se strinjam, da jim je težko le ob sebi. ampak na kakšen način lahko nosiš tuje posledice?


Frustracije izživljajo na drugemu - v tem primeru nekaj delajo za hrbtom, če prav razumem.


aha. hvala. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:40:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Mogoče se ti bom zdela nesramna ampak zaradi osebka, ki ne ve zakaj je ob tebi in ti počne stvari zaradi kateriš trpiš pa res ni vredno imeti tako hudih misli. Jezo, razčaranje, žalost to ja ampak da pa ti zaradi tega postane jasno zakaj samomor to pa ne.

Zgodbe ne poznam zato mogoče brcam v temo ampak nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha in konec nečesa (predvidevam da pri tebi razmerja) še ne pomeni konec sveta ampak lahko pomeni tudi začetek nečesa drugega, mogoče celo lepšega in boljšega. 


dobro povedano user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trpljenje
30.6.2010 20:47:06   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

jaz pa ne vem. me lahko razsvetlite?

poznam edino depresivno stanje, ki lahko vodi v samomor. a tam ni nekega "trpljenja", ampak je to sprememba v delovanju možganov. nimaš nekega tehtnega razloga za samomor, edino zamegljenost uma.

Enako mislim tudi jaz. Ajde, razumem, zakaj nekdo pomisli na samomor. Tisti, ki pa to dejansko naredi, se mi pa milo rečeno zdi navadna egoistična reva. Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...

< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 30.6.2010 20:48:00 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: trpljenje
30.6.2010 23:00:31   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

jaz pa ne vem. me lahko razsvetlite?

poznam edino depresivno stanje, ki lahko vodi v samomor. a tam ni nekega "trpljenja", ampak je to sprememba v delovanju možganov. nimaš nekega tehtnega razloga za samomor, edino zamegljenost uma.

Enako mislim tudi jaz. Ajde, razumem, zakaj nekdo pomisli na samomor. Tisti, ki pa to dejansko naredi, se mi pa milo rečeno zdi navadna egoistična reva. Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...



te pa ti očitno ni bilo nikoli v življenju res hudooo...jaz sem pri 14 ga probala naredit 6 pa mi nikoli ni uspelo.pa verjemi da ni najlažja stvar se pripravit delat samomor,ker ko ugotoviš da ti ni uspelo si še v večjem bedu. in vse skupaj še bolj pritisne nate in z vsakim ponesrečenim dejanjem je huje.lahko tudi tisti ki niso bolani zelo trpijo verjemi,niso to samo muhe enodnevnice in ti ne govorim krtak ampak ti govorim iz izkušenj. saj vsi znajo bit pametni in rečt da si egoist ampak nisi.verjemi.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: trpljenje
30.6.2010 23:23:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

jaz pa ne vem. me lahko razsvetlite?

poznam edino depresivno stanje, ki lahko vodi v samomor. a tam ni nekega "trpljenja", ampak je to sprememba v delovanju možganov. nimaš nekega tehtnega razloga za samomor, edino zamegljenost uma.

Enako mislim tudi jaz. Ajde, razumem, zakaj nekdo pomisli na samomor. Tisti, ki pa to dejansko naredi, se mi pa milo rečeno zdi navadna egoistična reva. Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...


Eh, niti majčkeno se ne strinjam s tabo. Če si se ti rodila sposobna in močna, še ne pomeni, da so vsi tako sposobni in močni kot ti. Probaj sebe spremenit do obisti, če si se sposobna? Spremeni se v nekoga šibkega in odvisnega, če znaš! Garabtiram, da nisi sposobna tega koraka, ampak tudi obratno je res, da se nekdo drug ni sposoben spremeniti vate. IN to ne pomeni,d a si ti fajn in on zanič - te reči v bistvu ničesar ne povedo o vama kot osebama, samo o enem delčku vaju, kako pač funkcionira.
Pa še na nekaj si pozabila. Nimajo vsi ljudje enako mnogo sreče v lajfu. Nekomu je v zibko položeno da nima borbe za denar, drugemu da nima partnerskih težave, tretjega niso nikdar tepli ali psihično maltretirali, četrti dela šole z levo roko, peti dobiva službe kadar se spomne.....natančno veš, da obstajajo razlike med ljudmi in to ogromne - mislim razlike v preddizpozicijah na vseh področjih. IN meni se zdiš ti navadna egoistična rit, ker vidiš samo sebe in svojo pozicijo in enačiš vse ljudi s sabo. Ti nisi oni in oni niso ti. In ne boš verjela, pravico imajo biti oni in ne biti sposobni obvladovat preveč težav, ki so se zgrnile nanje. Pravico imajo biti nemočni, in ni nobene potrebe jih zato obsojat, če nek hip ali celo dolgo časa niso sposobni funkcionirat kot bi morali ali bolje rečeno, kot družba pričakuje. V končni fazi družba nikdar ni bila v njegovi (njeni) koži in čutila kot on(a) čuti - kako ima pravico sodit kaj bi, če bi, ko bi...?! Da sploh ne govorimo, da najbolj verjetno nisi nikdar imela enakega lajfa kot oni in ne moreš soditi, kako je živeti, ko se vse zgrinja leta in leta nate in se samo stopnjuje in te ubija na vseh ravneh.
Jaz verjamem, da te lahko v lajfu doletijo tako hude reči, da jih enostavno ne moreš več prenašat. Če se neprestano dogajajo in ko ne vidiš rešitve na nobenem področju in ko si vpet v en začaran krog, je težko težko težko. Kakorkoli se obrneš, se ti dogaja hudo in kamor se obrneš, ni rešitve niti pomoči niti energije. Seveda enkrat spet zagledaš luč. Navadno je že tako. Ampak dopuščam možnost, da je komu tudi preveč težko, da bi bil sposoben to bolečino še živet naprej. Enostavno ne more. Kako ne razumeš, da nekdo kapitulira, preda igro, ker mu je tako strašno težko?? Kdor tega ne sprejema, ima prepolno rit in nima pojma, kaj pomeni težek lajf.
Pa ne da bi bila jaz v depri, ker nisem nikdar bila, niti nisem zdaj. Sem pa sposobna videt še koga drugega kot samo in izključno sebe.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: trpljenje
1.7.2010 6:56:50   
*miska.mcc*
jaz se pa delno strinjam z bambino. mislim, da noben problem ni tak, da se ga ne da resit. v najslabsem primeru ga "resis" s samomorom. ampak to pride cistoooo cistooooo nazadnje. ampak kako pa ti ves, da te mogoce ze jutri ne caka resitev?

meni je samomor tudi nekaj egoisticnega, grdega in strahopetnega. moja najboljsa prijateljica ga je naredila. stara 19 let. in ji se zdaj nisem odpustila.

egoisticno: zato, ker s tem "resis" samo sebe. za sabo pa pustis starse, fanta, moza, otroke, sestro, brata, prijatelje......ki te imajo radi in jim prizadanes bolecino. marsikateremu tudi unicis zivljenje.

grdo: vse zgoraj nasteto. grdo grdo grdo! res!user posted image user posted image

strahopetno pa se mi zdi zato, ker nimas poguma, da vzdrsis vsaj še 1 dan!!! verjamem pa  da rabis ogromno poguma, da fentas sam sebe....

mah...ne vem no...samomor zame ni opcija v bilokaterem polozaju. pa nisem neka razvajena baba, ki ima polno rit vsega in ji nikoli ni nic manjkalo.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: trpljenje
1.7.2010 8:07:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

jaz pa ne vem. me lahko razsvetlite?

poznam edino depresivno stanje, ki lahko vodi v samomor. a tam ni nekega "trpljenja", ampak je to sprememba v delovanju možganov. nimaš nekega tehtnega razloga za samomor, edino zamegljenost uma.

Enako mislim tudi jaz. Ajde, razumem, zakaj nekdo pomisli na samomor. Tisti, ki pa to dejansko naredi, se mi pa milo rečeno zdi navadna egoistična reva. Da se ne zna spopasti z realnim svetom, s težavami, pač pa raje naredi tisto, kar je zanj najležje, za seboj pa pusti neznansko bolečino svojim najdražjim - staršem, otrokom, prijateljem... Razumem zgolj tiste, ki so hudo bolani in vedo, da jih čaka strašna bolečina in nevzdržno mučenje...


Eh, niti majčkeno se ne strinjam s tabo. Če si se ti rodila sposobna in močna, še ne pomeni, da so vsi tako sposobni in močni kot ti. Probaj sebe spremenit do obisti, če si se sposobna? Spremeni se v nekoga šibkega in odvisnega, če znaš! Garabtiram, da nisi sposobna tega koraka, ampak tudi obratno je res, da se nekdo drug ni sposoben spremeniti vate. IN to ne pomeni,d a si ti fajn in on zanič - te reči v bistvu ničesar ne povedo o vama kot osebama, samo o enem delčku vaju, kako pač funkcionira.
Pa še na nekaj si pozabila. Nimajo vsi ljudje enako mnogo sreče v lajfu. Nekomu je v zibko položeno da nima borbe za denar, drugemu da nima partnerskih težave, tretjega niso nikdar tepli ali psihično maltretirali, četrti dela šole z levo roko, peti dobiva službe kadar se spomne.....natančno veš, da obstajajo razlike med ljudmi in to ogromne - mislim razlike v preddizpozicijah na vseh področjih. IN meni se zdiš ti navadna egoistična rit, ker vidiš samo sebe in svojo pozicijo in enačiš vse ljudi s sabo. Ti nisi oni in oni niso ti. In ne boš verjela, pravico imajo biti oni in ne biti sposobni obvladovat preveč težav, ki so se zgrnile nanje. Pravico imajo biti nemočni, in ni nobene potrebe jih zato obsojat, če nek hip ali celo dolgo časa niso sposobni funkcionirat kot bi morali ali bolje rečeno, kot družba pričakuje. V končni fazi družba nikdar ni bila v njegovi (njeni) koži in čutila kot on(a) čuti - kako ima pravico sodit kaj bi, če bi, ko bi...?! Da sploh ne govorimo, da najbolj verjetno nisi nikdar imela enakega lajfa kot oni in ne moreš soditi, kako je živeti, ko se vse zgrinja leta in leta nate in se samo stopnjuje in te ubija na vseh ravneh.
Jaz verjamem, da te lahko v lajfu doletijo tako hude reči, da jih enostavno ne moreš več prenašat. Če se neprestano dogajajo in ko ne vidiš rešitve na nobenem področju in ko si vpet v en začaran krog, je težko težko težko. Kakorkoli se obrneš, se ti dogaja hudo in kamor se obrneš, ni rešitve niti pomoči niti energije. Seveda enkrat spet zagledaš luč. Navadno je že tako. Ampak dopuščam možnost, da je komu tudi preveč težko, da bi bil sposoben to bolečino še živet naprej. Enostavno ne more. Kako ne razumeš, da nekdo kapitulira, preda igro, ker mu je tako strašno težko?? Kdor tega ne sprejema, ima prepolno rit in nima pojma, kaj pomeni težek lajf.
Pa ne da bi bila jaz v depri, ker nisem nikdar bila, niti nisem zdaj. Sem pa sposobna videt še koga drugega kot samo in izključno sebe.


ampak še vedno je to le stanje v možganih. zamegljenost uma. ko sebe sploh ne razumeš več. jaz ne razumem, kako lahko nekdo razumsko naredi samomor. evo. tega pa ne razumem.
imaš težave v življenju in zaradi tega narediš samomor? ne verjamem. če pa zaradi vseh težav padeš v neko duševno stanje, iz katerega si, ne ne znaš, ampak ne moreš pomagat, takrat pa razumem. v tem primeru te vodi notranjost, ne razum. in marsikaj te lahko privede do takega stanja. in verjamem, da to ni nikoli enkraten dogodek. misel "zapustila me je punca, grem se fentat, da bo zaradi tega trpela tako kot jaz" pa je zame egoizem.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: trpljenje
1.7.2010 8:15:34   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: malecka24

Nikoli nisem razumela zakaj ljudje delajo samomor,ampak danes sem ugotovila zakaj in jih cisto razumem:(Se dobro da imam dva razloga za zivet,ce jih nebi bilo potem.....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

ne bom pametovala....včasih pomaga če komu poveš kaj te muči in teži. morda imaš prijateljico, ki ji lahko zaupaš ali mamo...lahko tudi meni napišeš zs.

približno vem kako se počutiš...res ti iz srca želim vse dobrouser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: trpljenje
1.7.2010 8:23:02   
loremi
Pa se kdaj vprašate, koliko obupa in poguma je potrebnega, da nekdo resnično stori samomor??
Ok, obstajajo ljudje, ki so zapadli v neko psihično stanje in si ne dopustijo kakorkoli pomagat in je njihov edini izhod samomor, ampak obstajajo pa tudi taki primeri, ko so ljudje zgledno živeli, pa pride so situacije, ki vodi v samomor.
Nikogar ni za obsojat, tistega, ki samomor dejansko stori. In nikomur nikdar ne moremo tega zamerit. Ker enostavno NE moramo vedeti, kako je temu človeku bilo ob tem. In a ni potem egoistično razmišljati, da za naše dobro bi mogla ta oseba živeti naprej, samo da ji mi nebi zamerili samomora, pa tudi če živi v obupu, bedi. Včasih se je potrebno s kom pogovorit, videt tihe klice pomoči, ga usmerit v kakšno dogajanje, s čim poskušat navdušit, ne pa da ne vemo, kaj je s to osebo in na koncu zameriti samomor.

Vedno sem se spraševala, kaj se je dogajalo z določeno osebo, da je se odločila za ta tragičen korak. S tem reši sebe. In ko rečemo ... glej, sedaj so njegovi najbližji žalosti, ne razumejo, zakaj je njihov član storir samomor, vse se jim zdi čudno, kako da se je odločil za to, sej se vendar da pomagat in vse se bi rešilo, sedaj pa to. Mislim sej samo še malo bi potrpel, pa bi se vse rešilo. Ja, je res. Marsikdaj pa tudi ne. Tisti, ki je tako obupan, takrat pomisli nase. Mar ne pomislimo vsi velikokrat nase glede česarkoli v življenju. O seveda mislimo tudi na starše, partnerja, otroke, sorodnike, jasno, ampak tudi nase. Tako tudi osebe, ki so obupane. Kako so se pa sposobne same spopasti s svojo situacijo in koliko imajo možnosti za to, pa je drugo vprašanje.

Spomnim se svojega doživetja. Dan pred tem sem bila polna upanja, veselja, verjela v uspeh, se smejala ob veselju, ki sem ga končno imela in to mi je hkrati pomenilo uspehin konec dotedanjih bojev. Naslednji dan pa je bilo vsega konec, z bolečinami, ki jih ne bom pozabila, sem izgubljala tisto, za kar sem se toliko časa trudila. Nisem mogla razumet, nisem mogla verjet in še danes težko. Zakaj, zakaj, zakaj. Ostala sem sama, prazna, nisem imela ničesar več, v kar bi upala in verjela v to, da bo v mojem srcu še kdaj sonce. Ostala sem sama, povsem sama tam v bolniški sobi in v nekem trenutku so izginili vsi glasovi, ki so se prej slišali iz okolice. Pomislila sem ... je ta zid dovolj visok, da če skočim iz njega ...
Pa sem se spomnila, da imam doma fanta in mami in če ne drugega, bo ob vsem tem njima samo še dosti težje. Takrat so se tudi glasovi iz okolice, ostalih sob in hodnikov, vrnili. Rekla sem sama sebi, da se moram drugače borit, čeprav še danes nimam te moči.
S tem želim povedat, da sem takrat začutila, koliko dejansko človek ob trenutku, ko je to celo sposoben storit, čuti v sebi obupa in poguma, da se odloči za ta korak. In nihče, ki se je vedno v življenju imel lepo, tega ne mora čutit in na podladi tega nihče nima pravice rečt, da je nekdo reva, tisti, ki to stori. Določeno stanje jih pripelje do tega.
Življenje je borba. Za nekoga lahka, za nekoga pa presneto težka in toliko, kolikor nas je, toliko je različnih življenj. Če živiš življenje, v katerem ti je lepo, ne obsojaj nekoga, ki mu ni.

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: trpljenje
1.7.2010 16:23:31   
Gina
 
user posted image user posted image  Zelo lepo napisano loremi, se v celoti strinjam!user posted image user posted image

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: trpljenje
1.7.2010 16:39:35   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

jaz se pa delno strinjam z bambino. mislim, da noben problem ni tak, da se ga ne da resit. v najslabsem primeru ga "resis" s samomorom. ampak to pride cistoooo cistooooo nazadnje. ampak kako pa ti ves, da te mogoce ze jutri ne caka resitev?

Kako pa ti veš, da se vsak problem da rešit in kako veš kako hudi se nekomu zdijo problemi in kako sploh lahko sodiš, kako težko je nekomu, ko ne živiš njegov lajf??? Ti lahko rečeš samo to, da si ti dovolj močna, da ta hip zanesljivo veš zase,d a boš lahko preživela, vendar niti zase ne moreš trdit, da nekoč ne boš imela tako hudih težav, da enostavno ne boš mogla več. Ne moreš.

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

meni je samomor tudi nekaj egoisticnega, grdega in strahopetnega. moja najboljsa prijateljica ga je naredila. stara 19 let. in ji se zdaj nisem odpustila.

egoisticno: zato, ker s tem "resis" samo sebe. za sabo pa pustis starse, fanta, moza, otroke, sestro, brata, prijatelje......ki te imajo radi in jim prizadanes bolecino. marsikateremu tudi unicis zivljenje.

grdo: vse zgoraj nasteto. grdo grdo grdo! res!user posted image user posted image

strahopetno pa se mi zdi zato, ker nimas poguma, da vzdrsis vsaj še 1 dan!!! verjamem pa  da rabis ogromno poguma, da fentas sam sebe....



Ne odpustiš ji zaradi svojega egoizma, ker ti njo rabiš ali bi jo rabila, oz. bi ti bilo z njo, vsaj misliš si, lepše. Ali misliš, da bi bilo drugim z njo lepše. Saj je vseeno, pogrešaš jo zaradi sebe. Njej v bistvu sploh ne privoščiš, da bi se imela fajn -saj njej je fajn zdaj, tebi ni. Pa ne da te ne bi razumela. Sicer načeloma sploh nimam težav z odpuščanjem, pa me vendarle na redke trenutke samosmiljenja prime, da sem jezna na nekoga, ki se mi je ubil, mu za trenutke zamerim - vendar me kmalu strezni zdrava pamet, da sem jezna, ker zahtevam ugodnosti zase, hočem človeka nazaj - zase. Ego je to. Ne to, da se nekdo ubije, pravico ima poskrbet zase, če tako hoče. Ego je zahtevat, da nekdo služi tebi, četudi ne more.

Kako lahko trdiš, da je nekdo strahopeten, ker ne more več? Enostavno ne more več. Si kdaj bila v fazi, da recimo nisi mogla več teči niti enega samega koraka, ali da nisi več mogla biti budna niti eno samo minuto, ker telo ni zdržalo več, si kdaj bila v situaciji, ko nisi zmogla več niti ene reči pospravit, ker si bila tako hin....? Razumeš izraz, ne zmorem več ali zahtevaš od ljudi, da vedno zmorejo? Verjamem,d a življenje ne nalaga vsem nam enako mnogo. Nekaterim nalaga več. IN tudi mi smo različni, prenesemo eni več drugi manj, nikdar vsi enako.
Pogum da fentaš sam sebe rabiš samo takrat, če ti ni nič hudega. Če ti je tako hudo, da ne vidiš več izhoda in rešitve, se ti odklopi. Enostavno usoda poskrbi za to. Ker ne moreš več. Zakaj pa bog dela ljudi tako krhke, da ne zmoremo vsega, kar nam usoda nalaga, pa ne vem. IN tudi ne razumem, zakaj so tako velike razlike med tem, koliko je komu naloženo. In ne razumem, zakaj so ljudje tako zelo razumevajoči samo do sebe, nimajo vgrajenega sistema za čutenje sočloveka. Napaka v sistemu očitno.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: trpljenje
1.7.2010 17:55:18   
*miska.mcc*

gina, lej...napisala sem svoje mnenje. in svoj pogled na samomor. ki ga ne odobravam. in ga ne sprejemam kot obliko resevanja zadev. sem si celo rekla, da ne bom vec sodelovala v tej temi, ampak itak bomuser posted image

Kako pa ti veš, da se vsak problem da rešit


kako pa samomorilec ve, da se ga ne da?

kako sploh lahko sodiš


nič nisem sodila. samo povedala sem , kar si mislim o samomoru.

Ti lahko rečeš samo to, da si ti dovolj močna, da ta hip zanesljivo veš zase,d a boš lahko preživela, vendar niti zase ne moreš trdit, da nekoč ne boš imela tako hudih težav, da enostavno ne boš mogla več. Ne moreš.


ja, sem prepričana, da me ne more nič nič nič pripeljat do tega, da sama sebe fentam. (izzuzamem smrt- ne izgubo- smrt mojih otrok in moza. pa se vedno bom mogoce imela razloge za zivet. ne upam trdit. tako mislim.)

in ne morem trdit, da ne bom imela tako hudih tezav, da ne bi pomislila na samomor. verjemi. sem jih imela. nanaša se na malo visje napisano. se vedno boli vcasih. ampak po vsakem padcu na dno, se lahko poberes, ce se hoces in vidis smisel.

Ne odpustiš ji zaradi svojega egoizma, ker ti njo rabiš ali bi jo rabila


ne! 2 leti predno je umrla sva prekinili stike. ne recem, pa da me vsaketolko malo pomatra firbec, kako bi bilo, ce bi kdaj pa kdaj pokofetkali in predebatirali o plenicak, krčkih in kupčih...

Njej v bistvu sploh ne privoščiš, da bi se imela fajn -saj njej je fajn zdaj, tebi ni


po čem to sklepas? da je njej fajn? in da meni ni fajn?
njej ne vem kako je. lahko ji je fajn, lahko ji ni. zase pa vem, da mi je na splosno fajn. seveda so vzponi in padci. tezki dnevi, pa tudi super tedni.

da se nekdo ubije, pravico ima poskrbet zase, če tako hoče.


da! super je poskrbel zase. kratko in enostavno. ZASE! (ja, tukaj s5 egoizem)

Si kdaj bila v fazi, da recimo nisi mogla več teči niti enega samega koraka, ali da nisi več mogla biti budna niti eno samo minuto, ker telo ni zdržalo več, si kdaj bila v situaciji, ko nisi zmogla več niti ene reči pospravit, ker si bila tako hin....?


ja, sem bila. in sem se ustavila, spocila in vedela, da bo jutri boljse.

Pogum da fentaš sam sebe rabiš samo takrat, če ti ni nič hudega.


ce pa to ni egoisticno, pol pa ne vemuser posted image

Enostavno usoda poskrbi za to.


jebes usodo. mogoce malenkost verjamem v usodo. ampak v smislu, da ti daje smernice. preusmerjas pa jo ti sam. me spominja na sosedo. ko ji je 2-letni otrok plezal po ograji balkona v tretjem štuku. pa je mami rekla....ja, če usoda hoče....user posted image

Zakaj pa bog dela


tukaj pogrnem, ker ne verjamem v njega.

In ne razumem, zakaj so ljudje tako zelo razumevajoči samo do sebe, nimajo vgrajenega sistema za čutenje sočloveka. Napaka v sistemu očitno.


je ze bog tako hotel. ali pa usoda!




ps.

ne kregam se. samo repliciram na tvoj post.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: trpljenje
1.7.2010 18:05:28   
*miska.mcc*
MALECKA!

si ok?????


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: trpljenje
1.7.2010 18:45:58   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Nimajo vsi ljudje enako mnogo sreče v lajfu. Nekomu je v zibko položeno da nima borbe za denar, drugemu da nima partnerskih težave, tretjega niso nikdar tepli ali psihično maltretirali, četrti dela šole z levo roko, peti dobiva službe kadar se spomne.....

... glede zgornjega bi rekla samo to, da ravno takšen človek, ki se skozi življenje spopada s težavami, se bori s tegobami in se zaveda, da je realnost vse prej kot pravljica, se bo v krutih situacijah lažje spopadal s trpljenjem. Oz. obratno; tisti, ki je zavit v vato, ki je vajen zmagovati, se bo ob prvem večjem porazu predal.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?