Znova napad psa... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Misek -> Znova napad psa... (4.4.2010 17:53:00)

Nekateri so se vedno prepricani, da njihov pes pa tega resnicno ne bi....

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pes-napadel-moskega-in-ga-hudo-poskodoval.html




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 18:14:46)

ja, tudi jaz sem med njimi...ker ni nevarnih psov, le lastniki.sicer pa hvala bogu, da se lahko spravljamo na pse-aktualne grešne kozle...




Dashenka -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 18:20:36)

Ah daj no daj.

Zverine je treba dat na povodec in pika.
Če pa kažejo še znake, da si sem ter tja v konfliktnih situacijah radi pomagajo s čekani, potem je  obvezen še nagobčnik.




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 18:30:15)

pa ja, mogoče bi še za ljudi moralo včasih podobno veljati...




Misek -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 18:59:10)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

ja, tudi jaz sem med njimi...ker ni nevarnih psov, le lastniki.


Kolikor se da prebrati, je cloveka oklal pes, a ne pasji lastnik.




Misek -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 18:59:49)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

pa ja, mogoče bi še za ljudi moralo včasih podobno veljati...


Glede na ihto s katero si "naskocila" temo.. si med prvimi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 19:06:10)

glede na ihto, s katero si jo odprla, si med prvimi sovražniki psov..
pse vzgajajo lastniki, zato tak odgovor





Oceania -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 19:10:50)

Kaj pa pravite na takšen oglas?

http://www.podarimo.si/52427-iscem-napadalnega-psa-dobrega-cuvaja




Lajči -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 19:22:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

ja, tudi jaz sem med njimi...ker ni nevarnih psov, le lastniki.


Kolikor se da prebrati, je cloveka oklal pes, a ne pasji lastnik.



Tudi žival potrebuje vzgojo. In za njo je odgovoren lastnik. In če je pes razpuščen in nič vzgojen, bo pač delal, kar se mu zljubi in ne bo znal brzdati svojega nagona. Podoben primer - če divjega mladiča vzgojiš, bo še funkcioniral pri napadih, vendar je potrebno kljub vsemu paziti pri napačnih gestah. Divja žival bo pač izrazila svoj nagon in napadla, bodisi za preživetje, bodisi zaradi ogroženosti. In takšen pes, ki napade nekoga, ker je prepuščen brez povodca, ni socializiran.
So tudi prašičke gojile pasje mladičke, pa pasje mame kako drugo vrsto, ampak to so zgodbe zase.
Če se je ta pes, ki je napadel, se morda želel igrati in je prišel do kakšne geste, ki mu je dala povod za napad, čeprav je lastnik želel le svojega kužka zaščititi, to ni tako redek primer. Ker tudi za pse veljajo določena pravila, da mu ne izzoveš napada. Npr. pes, ki ima svojo igračo doma in mu jo želiš odvzeti, čeprav pri igranju in bo napadalen, tak je definitvno nevaren v podobnih situacijah, kot je recimo ta. Vzgojen pes bo vedel, da četudi mu boš vzel igračo, se bo igral naprej, ne pa napadel in storil škodo. Ravno tako je pri njegovi jedi. Če ti bo dopustil, da ko je, "šariš" po njegovi skledi, ker mu recimo dodajaš še kaj zraven, bo pustil in se ne bo bunil. Napadalen pes, bo pa branil svojo skledo in bo ugriz takoj tu. Ampak, če pes ni dovolj socializiran niti glede drugih živali, niti ljudi, me tak primer ne čudi, če se je zgodil. In zato je definitivno odgovoren lastnik. Da ga vzgoji.

Živali pri vzgoji niso kaj dosti drugačni kot ljudje. Samo način je drug.




Lajči -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 19:28:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Kaj pa pravite na takšen oglas?

http://www.podarimo.si/52427-iscem-napadalnega-psa-dobrega-cuvaja


Ta rabi očitno bodyguarda, ne pa psa, pa kake alarmne zadeve, da bo znala svoj teritorij zaščititi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Mogoče so vsi obupal nad tem, pa bo zato raje pes prišel prav. Svašta.

To je lep primer, ko takšen človek dobi žival in jo ne zna "vprežt" in potem napada kot mu je ljubo.

Sama se skratka ne čudim, da tudi žival enkrat pop*, ker doma nima vzgoje, grdo z njo ravnajo, ker se z njo nihče ne ukvarja in še kaj.




Misek -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 20:23:00)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

glede na ihto, s katero si jo odprla, si med prvimi sovražniki psov..
pse vzgajajo lastniki, zato tak odgovor




Na fiizolu si to spoznala, priznaj...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

"Nekateri so se vedno prepricani, da njihov pes pa tega resnicno ne bi.... " -  ker pse vzgajajo lastniki, zato tak post.




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 20:46:17)

ja in zato, ker se torej strinjaš, da pse vzgajajo lastniki, bi morsli biti vsi psi-torej tudi vzgojeni , z nagobčnikom itd.al kako?oz. vsi psi so potencialni morilci?v bistvu kih dajmo kar vse uspavat za vsak slučaj, pa bo...
sicer pa, ni treba fižola, ampsk samo znati brati, da je razvidno, da jih ne maraš...
pač pa sem itak pričakovala pljuvanje po psih kot je zelo v modi zadnječase in nikogar ne mislim prepričevat v nasprotno...sem se pa morala oglasit, ker vsi pač ne sovražimo psov ...kot že rečeno, človek je za moje  pojme najhujša zver.. in to je to...




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:07:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Nekateri so se vedno prepricani, da njihov pes pa tega resnicno ne bi....


Si pričakovala, da se bo mnenje spremenilo?




CatJa -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:07:26)


IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

ja in zato, ker se torej strinjaš, da pse vzgajajo lastniki, bi morsli biti vsi psi-torej tudi vzgojeni , z nagobčnikom itd.al kako?



Čist dovolj bi bilo, če bi jih imeli vsaj na povodcih.

Četudi po tvoje pes ni kriv, kaj žrtvi to pomaga? Jo boš šla v bolnišnico "potolažit", da itak ni kriv pes, ampak lastnik? Da takole razmesari obraz mojega otroka, fentam oba, psa in lastnika, pa če se ti na glavo postaviš.




Misek -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:08:03)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

ja in zato, ker se torej strinjaš, da pse vzgajajo lastniki, bi morsli biti vsi psi-torej tudi vzgojeni , z nagobčnikom itd.al kako?oz. vsi psi so potencialni morilci?v bistvu kih dajmo kar vse uspavat za vsak slučaj, pa bo...
sicer pa, ni treba fižola, ampsk samo znati brati, da je razvidno, da jih ne maraš...
pač pa sem itak pričakovala pljuvanje po psih kot je zelo v modi zadnječase in nikogar ne mislim prepričevat v nasprotno...sem se pa morala oglasit, ker vsi pač ne sovražimo psov ...kot že rečeno, človek je za moje  pojme najhujša zver.. in to je to...



Kamen niti ve niti zastopi kaj je gravitacija, ceprav je "pomemben" del razprave o gravitaciji.




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:09:42)

...ker ni nevarnih psov, le lastniki.


Vsak pes je v svojih genih samo pes, s pasjimi nagoni. Ljudje smo jih humanizirali, ampak v osnovi so psi.

Samo naša narava je že malček čudna, s psi delamo kot z ljudmi in z ljudmi kot  s psi.




Misek -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:17:55)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Nekateri so se vedno prepricani, da njihov pes pa tega resnicno ne bi....


Si pričakovala, da se bo mnenje spremenilo?


Morda, da bo komu dalo misliti....




Lajči -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:20:53)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

ja, tudi jaz sem med njimi...ker ni nevarnih psov, le lastniki.sicer pa hvala bogu, da se lahko spravljamo na pse-aktualne grešne kozle...


Saj medved tudi ni nevaren, ker se načeloma odalji od človeka, četudi ga zagleda. Napadel bo, ko bo ogrožen in ko se bo počutil ogroženega. In če bo gesta človeka takšna, da mu bo vzpodbudila nagon, si bo človek sam kriv.Če se zna obnašati v primeru medveda, ko ga sreča. Sliši se simple, vendar ker se toliko govori, da so živali grozne, potem je logično, da človek pokaže strah in ga žival prevlada. Pri živalih so geste zelo pomembne in tudi kretnje človeka. On pač vidi v tistem drugo "žival" in občuti nagon, ki mu je dan v prvotnem bistvu. Sama sicer ne vem, kako bi reagirala v primeru medveda, bi se usračkala, zato ker vsi tako strašijo, da je temu tako. Saj če bi za hišne ljubljenčke povedali, da so taki, bi se jih tudi vsi bali, tako se jih pa ne. In ne reagiramo s strahom, kar tudi živali ne predstavlja problema.

Veš kaj je storil pseto, bernardinc, ko se je šetkal po ulici gor in dol in se ga je nekdo prestrašil? Lepo ga je spravil v kot in poscal, dobesedno. Dobil je nadvlado in ga je pseto obvladovalo in ne človek njega. So prišli k temu lastniku na obisk, pa je žensko malo šavsnil za nogo, pa take.

Lastniki so tisti, ki bodo vzgojili žival in če jo ne in ne socializirajo, je pes nevaren, lastniku pa ne vem kako bi ga označila, da kaj takega dopusti, če se je že odločil, da bo imel žival.




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:32:57)

lajči, si na razumljivejši način povedala (v zadnjem odstavku), kar tudi sama   trdim...ne gre za zagovor neodgovornih lastnikov (ki jih kar mrgoli, tudi ne tistih, ki imajo psa iz nepravih vzgibov kot je zgoraj omenjeni oglas)
kar me moti (in se mi zdi, kar je bil namen te teme ) je posploševanje v stilu-ah,  še en primer mesarskega psa-dejmo popljuvat vse pse in vse lastnike in potem bo vse ok!
ampak očitno pač ne moreš prepričat vseh o tem, da o kaki stvari malo širše razmislijo..





Anonimen -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:42:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Nekateri so se vedno prepricani, da njihov pes pa tega resnicno ne bi....


Si pričakovala, da se bo mnenje spremenilo?


Morda, da bo komu dalo misliti....



Komu? Lastnikom nevarnih psov? Ti so itak prepričani, da njihov pes ni nevaren.




StrawberrY -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:52:14)


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

...ker ni nevarnih psov, le lastniki.


Vsak pes je v svojih genih samo pes, s pasjimi nagoni. Ljudje smo jih humanizirali, ampak v osnovi so psi.

Samo naša narava je že malček čudna, s psi delamo kot z ljudmi in z ljudmi kot  s psi.


Se strinjam.
Pa imam psa doma. In mi gre na k...., ko vidim ljudi, ki sprehajajo psa brez povodca, predvsem v strnjenih naseljih. Pa naj gre za mrcino ali pa enega malega "cucka"! In sem že velkrat klicala policijo. Jah, ****t ga, zajebana sem. Samo mislim, da opravičeno. Mogoče sem s tem rešila koga, pa naj bo to človek ali žival.




Misek -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 21:59:24)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

lajči, si na razumljivejši način povedala (v zadnjem odstavku), kar tudi sama   trdim...ne gre za zagovor neodgovornih lastnikov (ki jih kar mrgoli, tudi ne tistih, ki imajo psa iz nepravih vzgibov kot je zgoraj omenjeni oglas)
kar me moti (in se mi zdi, kar je bil namen te teme ) je posploševanje v stilu-ah,  še en primer mesarskega psa-dejmo popljuvat vse pse in vse lastnike in potem bo vse ok!
ampak očitno pač ne moreš prepričat vseh o tem, da o kaki stvari malo širše razmislijo..




Vidis meni se pa zdi, da si preobcutljiva, neobjektivna in preozko razmisljajoca. tako ozko da si se drla hop, se preden je kdorkoli skocil.

Zacenjas siriti obzorje. Res je, da se je pa Lajci potrudila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




poli* -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 22:00:58)


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

...ker ni nevarnih psov, le lastniki.


Vsak pes je v svojih genih samo pes, s pasjimi nagoni. Ljudje smo jih humanizirali, ampak v osnovi so psi.

Samo naša narava je že malček čudna, s psi delamo kot z ljudmi in z ljudmi kot  s psi.


Se strinjam.
Pa imam psa doma. In mi gre na k...., ko vidim ljudi, ki sprehajajo psa brez povodca, predvsem v strnjenih naseljih. Pa naj gre za mrcino ali pa enega malega "cucka"! In sem že velkrat klicala policijo. Jah, ****t ga, zajebana sem. Samo mislim, da opravičeno. Mogoče sem s tem rešila koga, pa naj bo to človek ali žival.


Se povsem srinjam z vsem napisanim.




Lajči -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 22:05:18)

No punce, morda se je Uršika malo nerodno izrazila, pa saj je obrazložila in mogoče res ni treba sedaj cel post glodati samo zaradi tega. Da vas slučajno ne bo treba socializirati, ker grizete v kost. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Lajči -> RE: Znova napad psa... (4.4.2010 22:13:12)

IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

lajči, si na razumljivejši način povedala (v zadnjem odstavku), kar tudi sama   trdim...ne gre za zagovor neodgovornih lastnikov (ki jih kar mrgoli, tudi ne tistih, ki imajo psa iz nepravih vzgibov kot je zgoraj omenjeni oglas)
kar me moti (in se mi zdi, kar je bil namen te teme ) je posploševanje v stilu-ah,  še en primer mesarskega psa-dejmo popljuvat vse pse in vse lastnike in potem bo vse ok!
ampak očitno pač ne moreš prepričat vseh o tem, da o kaki stvari malo širše razmislijo..



Vsak primer je za obravnavati čisto zase. Tako politične, kot zasebne. Niso bulmastifi vsi taki, kot niso vsi pitbuli taki, če imajo pravilno vzgojo. Tudi niso vsi lastniki taki, če vzgojijo pravilno žival, pa se ji sfuzla. Kaj je v primerih botrovalo, pa ne more biti naša presoja.
Saj pri ljudeh ni nič skorajda drugače - ozadja se ne pozna, obsodb je pa polno. So tudi taki, ko jim po 20 letih ugotovijo npr. na podlagi dnk, da so se zmotili, pa je zastonj sedel v zaporu in izgubil življenje, čeprav še živi. Pač primer, kjer ne igra vloge, kako ljudje pač takoj obsodijo nekaj.
V veliki meri zagovarjam, da je lastnik tisti, ki pač mora žival socializirati na vseh področjih in jo vzgojiti, vendar obstajajo pa tudi drugi dejavniki, kjer se žival ne da in takšna žival ni za okolje. Morda je tudi drug dejavnik, kjer lastniki ne opazijo, da je žival bolna in postane tudi zaradi tega agresivna, saj ima žival tudi "psiho", ki si zapomne, kdo ji je kaj grdega storil. In to ne pozabi. Kot človek npr..

Zato pa pravim, da ni dosti razlike med ljudmi in živalimi, samo način je drugi.




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>