RE: Znova napad psa... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


BUŠICA -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 17:39:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


Joooj, men je pa to tolk glupo, ko me sprašujejo starši, če lahko otrok poboža mojega psa. Kako naj jaz vem, a bo pes ugriznil ali ne?! Do zdaj ni, ampak s tem še ni rečeno, da enkrat ne bo. Jaz tega ne morem garantirat, nihče ne more. In nihče ne more s tem vprašanjem preložit name odgovornost, če pa pes morda bo ugriznil.
Ker res, pes na vrvici, ne more se umaknit, če mu ni všeč ... ne, to meni ni čisto nič fajn, da otroci božajo tuje pse.



zato jaz vedno rečem: bolje ne.




Anonimen -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 17:42:52)

milijonarka, dve lastni sosedi sta me dobesedno zmerjali (od psovk, da sem smrklja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] , do tega da mi bodo psa zastrupile) in to samo zato, ker sem šla mimo njihovega atrija. itak sem bla za vse dreke pred njihovim atrijem kriva jaz, čeprav moj pes ne kaka pred atriji, pa še vedno pobiram. pač za vse si kriv, samo zato ker greš mimo, o kulturi pa itak ne duha ne sluha.


Priročno, ker greš mimo in še bolj priročnno, ker verjetno nekje čutijo, da ti je mar.




viroza -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 17:46:20)

Zdej pa mi nekaj svetujte kaj naj nardim.
Naš pes je zelo rad v konfliktu z drugim psom -posledice so že bile -šivanje noge oz.tace.
Mi ga imamo OBVEZNO na povodcu ko gremo z njim na sprehod.Ampak lejga [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] pršiba oni "prijatelj" brez povodca,brez nagobčnika in skoči na našga psa.Ne vem kje sem imela pamet da sem se vmešala v ta pasji ravs in svojga psa postavila za sabo.Lastnik tega drugega psa ni bil sposoben svojga kontrolirat. Samo stal je kot lipov bog.Na srečo se je izšlo brez posledic.Se umikamo v gozd,čisto na drug konec kamor se oni ne zadržujejo,pa ne pomaga nič.Kamor smo mi ,so tudi oni.Kaj naj naredimo?




dadd0 -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 17:50:35)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Kaj bo pa država naredila???


Boga država. Denar zna kasirat, ko treba kaj narediti - potem pa je ni. Če ne zmore, potem naj dovolijo državljanom svoboden nakup oružja, po enakem postopku, kot ko kupiš psa, pa bomo sami naredili red.


Podobnost je zgolj naključna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image] ?


Ne.




Misek -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 17:56:24)

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Joooj, men je pa to tolk glupo, ko me sprašujejo starši, če lahko otrok poboža mojega psa. Kako naj jaz vem, a bo pes ugriznil ali ne?! Do zdaj ni, ampak s tem še ni rečeno, da enkrat ne bo. Jaz tega ne morem garantirat, nihče ne more. In nihče ne more s tem vprašanjem preložit name odgovornost, če pa pes morda bo ugriznil.
Ker res, pes na vrvici, ne more se umaknit, če mu ni všeč ... ne, to meni ni čisto nič fajn, da otroci božajo tuje pse.


Saj te ne vprasam ali bo pes vgriznil ali ne, temvec, ker pes ne zna govoriti, ti ga pa poznas, ali je crkljivcek, ki se rad pocrkljain mu to pase, ali ne. In ce ti ni fajn, lepo reces ne in zadeva zakljucena. Povsem osebno se mi crkljanje katere koli tuje zivali ne zdi nekaj prav fajnega, otrok je pa otrok in to je tudi nacin da dozivi normalno socializacijo z zivalmi - nauci se dolocenih pravil obnasanja.




Misek -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 17:58:05)

IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Zdej pa mi nekaj svetujte kaj naj nardim.
Naš pes je zelo rad v konfliktu z drugim psom -posledice so že bile -šivanje noge oz.tace.
Mi ga imamo OBVEZNO na povodcu ko gremo z njim na sprehod.Ampak lejga [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] pršiba oni "prijatelj" brez povodca,brez nagobčnika in skoči na našga psa.Ne vem kje sem imela pamet da sem se vmešala v ta pasji ravs in svojga psa postavila za sabo.Lastnik tega drugega psa ni bil sposoben svojga kontrolirat. Samo stal je kot lipov bog.Na srečo se je izšlo brez posledic.Se umikamo v gozd,čisto na drug konec kamor se oni ne zadržujejo,pa ne pomaga nič.Kamor smo mi ,so tudi oni.Kaj naj naredimo?


Zadevo prijavis na policijo in insistiras, da ukrepajo. V vmesnem casu si nabavi poprov sprej.




viroza -> RE: Znova napad psa... (5.4.2010 18:07:23)

Ja in račune od vet.bom njim pošiljala.Tisto rundo ko sta se stepla je prišel račun okoli 300€.Ne me narobe zastopit da se mi gre za denar,bolj se mi gre za psa ki potem trpi.Oni pa nič.Mislim da bo treba res zgrda.In se strinjam s tistimi ki pravijo da je treba take pse odstrant-na tak ali drugačen način,lastnike pa pošteno oglobit.Pa tudi če bom jaz jutri med njimi.




špelin@ -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 9:10:27)

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


IZVIRNO SPOROČILO: ursikam

ja in zato, ker se torej strinjaš, da pse vzgajajo lastniki, bi morsli biti vsi psi-torej tudi vzgojeni , z nagobčnikom itd.al kako?



Čist dovolj bi bilo, če bi jih imeli vsaj na povodcih.

Četudi po tvoje pes ni kriv, kaj žrtvi to pomaga? Jo boš šla v bolnišnico "potolažit", da itak ni kriv pes, ampak lastnik? Da takole razmesari obraz mojega otroka, fentam oba, psa in lastnika, pa če se ti na glavo postaviš.

Se strinjam!

Ne vem, kako se ljudem nikakor ne da dopovedat, da pes sodi na povodec.





josephine27 -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 9:17:07)

viroza te čist razumem. naš je bil na povodcu ko je bil mlajši večkrat napaden. na srečo se ni tako hudo končalo. v bistvu se še branit tako na povodcu ne more kot tisti k je odvezan in ga napade. zdraven tega jo kot lastnik v pasjem ravsu prav lahko skupiš, če se kakorkoli vmešaš. zato mi na kraj pameti ne pade da mu bi še nagopčnik gor dajala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. pa tud to se je enkrat zgodilo da se je pes na povodcu iztrgal lastniku iz rok in npadal našega, ampak sva z lastnikom hitro rešila.

jaz svojega na povodcu vozim iz dveh razlogov. prvič zaradi drugih psov ( ker med psmi veljajo pasji zakoni pa če je so še tako lepo vzgojeni jaz ne dam 100%). drugič pa zaradi ljudi, ki se psov na smrt bojijo in otrok .ko sem ga enkrat na enem travniku odvezala je mimo prišla ena ženska in jo je kmalu infarkt kljub temu da pes še zalajal ni. tako da bolj zaradi ljubega miru kot zaradi tega da bi mislila da lahko koga napade.

imam pa tud sama iz osnovne šole eno spabo izkušnjo ko me je en cucek na poti v šolo ugriznil ko sem šla mimo njihove hiše. tako da me včasih še vedno stisne, če kakšen pes zarenči kje za mojim hrbtom. mi je pa prav moj kuža pomagal da sem premegala strah pred psmi.

kadar pa grem s strašem na obisk pa ga vedno s sabo peljem ker imamo tam eno veliko parcelo in se tam vedno lahko zdivja brez vrvice. ene pasme se morajo rez razmigat pa je na vrvici ful težko. razen če si tekač al pa delaš tako kot naš sosed k se pelje z avtom in drži psa na vrvici skoz okno. zgleda ful kruto ampak kolikor vidim pes uživa.

sem pa mnejna da je za psa odgovoren njegov lastnik in da je na svetu vsaj toliko nevarnih ljudi kot psov.




oka -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 9:47:59)

Never ending story. Psi morajo biti na povodcu in pika. Tako, kot je treba pobirati pasje iztrebke. Če bi vsi lastniki psov upoštevali vsaj to dvoje verjamem, da bi bilo takih in drugačnih prerekanj bistveno manj. Pa imam psa. Malega psa, ki pa ima kosmata ušesa. 




oka -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 9:49:55)

Vsakega psa,ki se sprehaja brez povodca po cesti brez vprašanja čigav je in kakšen je ustrelit.Moje mnenje.Imam slabo izkušnjo,ko sem bila še mala,da me je pes ugriznil na cesti kar tak brez veze.Od takrat mrzim vse pse od prvega do zadnjega ne glede na pasmo ali lastnika.


Boga.




mateyka -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 18:00:43)

viroza, jaz mislim, da je prišel čas, da tipa mahneš na gobec. zraven mu daš vedte, da bo dobil po gobcu vsakič, ko bo njegov pes neprivezan in on v dometu tvoje roke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] aja, prej si kupiš bokser in peper sprej ter jih maš vedno sabo, da poskrbiš za svojo varnost. ok, lahko ga sprejneš, če ti je lažje to, kot mahnit. tudi takrat, ko stoji kot lipov bog. da se zdrami in to..




miapia -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 18:05:23)

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Ne vem, kako se ljudem nikakor ne da dopovedat, da pes sodi na povodec.



Tako, kot se ljudem ne da dopovedat, da naj ne pijejo, ko vozijo, da naj ne ubijajo, ne izvajajo nasilja, ne tepejo drug drugega, ne varajo, ne izsiljujejo, ne nategujejo in tako naprej v neskončnost, tako tudi ne, da naj imajo pse na povodcu.

Ravno zadnjič smo šli na Rožnik, bil je lep sonček, ljudi neomejeno, prav tako psov. In žal smo bili redki, ki smo svojega imeli na povodcu. Ne vem, verjetno zakon velja samo zame in ga samo jaz spoštujem. In še kakšnega bi našla verjetno.




viroza -> RE: Znova napad psa... (6.4.2010 18:42:54)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

viroza, jaz mislim, da je prišel čas, da tipa mahneš na gobec. zraven mu daš vedte, da bo dobil po gobcu vsakič, ko bo njegov pes neprivezan in on v dometu tvoje roke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] aja, prej si kupiš bokser in peper sprej ter jih maš vedno sabo, da poskrbiš za svojo varnost. ok, lahko ga sprejneš, če ti je lažje to, kot mahnit. tudi takrat, ko stoji kot lipov bog. da se zdrami in to..

Ja sej me zasrbi včasih ta desna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Ma pol bi ga mogla še za dobrega plačat,ker bi me sigurno tožil.To o spreju pa ni slaba ideja. Bo treba v nabavo sam moram bit čisto tiho ker mi lahko kdo doma glavo odšravfa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]