|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: šparanje
11.3.2010 14:22:52   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78

Edina stvar, ki jo ne moremo nikakor zmanjšat, so stroški prehrane. Smo 2 odrasla in 2 otroka in imamo mesečno 400-500€ pike.
Kakšen nasvet? Razen tega, da kopujemo v lidlu, Hoferju in podobno, ker nimamo nič od tega v bližini. Sedaj sem se lotila spiska za mesečni nakup (da vidimo, če je to ena varianta) in se nikakor ne konča user posted image


Pri nas smo enkrat naredili eksperiment. Nismo pazzili kje kupujemo, apmap kaj kupujemo oz. kaj kuhamo. In ko smo pristali na zelenjavno juhico brez mesa, joto, makarone s maslom in drobtinami, zelenjavne zrezke + solata ali krompir, kislo zelje, sveže zelje, repa zabeljena s kaksnim ocvirkom.... smo za hrano porabili 3 x manj kot ponavadi.
Ko smo se vrnili na fine zrezke, sarme, skampe, omakice taksne in drugacne... pa razne delikatesice, olivice, hobotnice.... pa se najbolj na kvalitetno ribo ... se na racunu krepko pozna.

Zganci, repa, zelje, jota, jesprenj ... - zelo dobro vpliva na zdravje menda in denarnico  - zagotovo user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: šparanje
11.3.2010 14:34:34   
ZmajTolovaj
Jah jaz sem bolj dolgočasne sorte pri hrani, jemo večinoma perutnino, kupujem ogromno zelenjave in sadja, pa razne riže, prosene, ajdove kaše, testenine .. in se počas konča. Pa kake njoke. Krompir štejem pod zelenjavo user posted image
Ne kupujem sokov, sladkarij in slanega, razen za kak žur - se pravi 2x letno.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
11.3.2010 14:39:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: šparanje
11.3.2010 15:12:49   
ajsek
Ena bistvena zadeva je nakupovalni seznam. Drugače preventivno mečeš v voziček maslo, margarino, olje, moko, cuker, makarone,... samo zato, ker nisi ziher, koliko je tega še doma. Če temu dodaš še par čokoladic, škatlo piškotov in marmelado, ki te pač premamijo, imaš poln voziček stvari, ki jih sploh ne potrebuješ.

Drugo je pa stil kuhanja. Ena je napisala, da se ful pozna, če doma ne kuhajo kosila. Da je strošek fasenge polovico nižji. Že že, ampak nekje pa morate jest. Pač plačate kosilo nekje v menzi ali restavraciji, kar je pa ziher dražje od domače kuhe.
In če vsak dan delaš zrezke, morsko hrano, eksotične jedi,... je to tudi dražje, kot če skuhaš ajmoht in žgance, to se strinjam. Pri tem, da ni rečeno, da je dražja hrana nujno bolj zdrava ali pestra, preden se kdo na to obesi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: šparanje
11.3.2010 15:45:27   
puppa
Vse pišete o seznamih, pa mesečnih basungah....

A pol ne jeste nič kruha in ne pijete mleka?

Jaz moram ravno zaradi kruha in mleka vsak drugi dan v trgovino, ker se kruh itak posuši, mleko pa kupujem navadno in ne trajnega.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: šparanje
11.3.2010 15:56:58   
ajsek
Jemo oboje. Mleko dobimo z ene kmetije, kruh pa sicer kupujemo v trgovini sproti, ampak takrat se res kupi samo kruh.
Treba se je sprijaznit, dokler človek nima dovolj močne volje, da ne nameče za 20 evrov nenačrtovanih, nenujnih stvari v košarico, ne bo šparanja.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: šparanje
11.3.2010 16:14:46   
Anonimen
Moj strašno rad nakupuje in rata bolan, če sta v hladilniku le dva jogurta, ena poli salama, par paradajzov in paštet, majoneza, 1l mleka, hrenovke in kisle kumarice. Če v takem primeru odpre hladilnik prvi:,, Hladilnik je prazen, grem v trgovino, greš z mano?,, Pa če mu obrazložim, da imam meso in zelenjavo za kosilo v zamrzovalniku in krompir pod koritom, še kar vstraja pri svojem in nadaljuje:,, Ja otroci pa res ne morjo bit lačni:,, In gre in kupi skute, ribice v konzervi, še kako salamo, aja, pa jajc ne sme nikol zmanjkat, pa čokolino, pa še kako meso, vložene breskve, kislo smetano, vložene paprike, feferone, špeh, ...... Uglavnem imamo hladilnik ki je večji od mene, pa sem velika 179, ampak mora bit poven, drugače že leti v šoping. Zame je to bolano, ker sem bila naučena drugače, ampak ne kompliciram, dokler vse tot tut financira, pa še dostkrat kej finega skuha.user posted image

Aja, moram pa priznat, da tut on meni mojega veselja ne omejuje (čistila in cotke za otroke).


< Sporočilo je popravil jaknik1 -- 11.3.2010 16:26:38 >

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: šparanje
11.3.2010 16:26:13   
Anonimen
.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: šparanje
11.3.2010 16:37:23   
blaža
Od kar ne delam več špež, dosti manj porabim.

Kupim pa vse v naši trgovinici, ki je dobro založena, pa še franšiza Tuša in je dosti stvari po dobri ceni.

Hladilnik je pa bolj prazen kot polen, včasih je bil pa nabit. Ko grem v trgovino enostavno ne vem kaj bi kupla. Polne riti mamo vsega, pečem non stop, ker sem zasvojena, tako, da glede sladkega pa ostalega peciva nimamo problemov, nardim pa lahko za 3-4e pol pleh, ne pa da kupim za ta denar en kos tortice.user posted image

No v hladilniku je domača marmelada, ki sem jo lani nardila, pa jogurti ne smejo manjkat, malo zelenjave za sproti, ma raje vse sproti kupujem, pa jajca če me prime kaj spečt, la pa narest kake palačinke, drugih packarij skoraj, da ne kupujemo, kos sira in kaka salama so na zalogi in to je to.

Kosilo kuham raznovrstno, mesa jemo malo, pa ne zaradi denarja, ampak, je vsak dan različno, od pašte, do zelenjavnih rižot, včasih kaka piščančja prsa z zelenjavo, kaj na žlico,... za vikende pa ponavadi vsaj 1 dan na kosilu pri starših, ko gremo k njim na obisk.

Skratka od kar ne delam špež na veliko,... se dosti prišpara.user posted image

Kolko pa porabim nimam pojma. Manj kot tako, definitivno ne bi mogla, ker ne kupujem nič takega.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: šparanje
11.3.2010 16:44:41   
sonček33
Jaz moram ravno zaradi kruha in mleka vsak drugi dan v trgovino, ker se kruh itak posuši, mleko pa kupujem navadno in ne trajnega.


No, glede mleka drži, ker je rok res kratek, ampak kruh - ta se pa ne posuši, če ga imaš pravilno shranjenega. Res ni isti kot svež, a vseeno dober. No, odvisno od človeka.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: šparanje
11.3.2010 18:59:45   
Anonimen
Jem kot berač in sem zdrava kot dren.
Večinoma enostavna hrana, brez odrekanja pri sadju in zelenjavi ter "težja" hrana, kadar mi zadiši. Odlično za želodec in zdravje, blagodejno za denarnico.

(odgovor članu pikica78)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: šparanje
11.3.2010 19:26:19   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78

Mi kupimo soke, ampak to najcenejše in se to ne ne vem koliko, ker jih pije samo moj. Tako, da se meni zdi, extra kupujem samo monte in krof vsakodnevno, drugač pa obicajne in potrebne stvari. Ampak zgleda, da ne user posted image

Bom videla, kako se bo obnesel mesečni nakup user posted image  sem ga že pred parimi leti prakticirala, pa sem kar dosti stvari zmetala stran



kaj spada pod tole, ker razpon je lahko zloooooooo velik kaj je za nekoga običajna in potrebna stvar.user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 11.3.2010 19:29:08 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: šparanje
11.3.2010 19:26:59   
pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jem kot berač in sem zdrava kot dren.
Večinoma enostavna hrana, brez odrekanja pri sadju in zelenjavi ter "težja" hrana, kadar mi zadiši. Odlično za želodec in zdravje, blagodejno za denarnico.


in kaj jedo dandanes berači user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: šparanje
11.3.2010 19:29:26   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jem kot berač in sem zdrava kot dren.
Večinoma enostavna hrana, brez odrekanja pri sadju in zelenjavi ter "težja" hrana, kadar mi zadiši. Odlično za želodec in zdravje, blagodejno za denarnico.


in kaj jedo dandanes berači user posted image


fast food?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: šparanje
11.3.2010 19:30:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jem kot berač in sem zdrava kot dren.
Večinoma enostavna hrana, brez odrekanja pri sadju in zelenjavi ter "težja" hrana, kadar mi zadiši. Odlično za želodec in zdravje, blagodejno za denarnico.


in kaj jedo dandanes berači user posted image


Zelje in krompir user posted image user posted image .
Plus juhe in kaše na nekaj načinov, pašto s slanimi srdelami, potem je že skoraj tedna konec user posted image . Še mlečni gres ali mlečni riž in je to skoraj to, za vsak dan.

(odgovor članu pikica78)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: šparanje
11.3.2010 19:33:41   
rogljicek
se nisem prakticirala, ker mi res ne zapravimo veliko (cc 200/300 eur), ampak menda se grozno veliko da prisparat, ce naredis jedilnik vnaprej in potem res kupis tisto kar rabis. Nic se ne pokvari, nice ne meces stran. Se zdi smiselno.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: šparanje
11.3.2010 19:41:50   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: rogljicek

se nisem prakticirala, ker mi res ne zapravimo veliko (cc 200/300 eur), ampak menda se grozno veliko da prisparat, ce naredis jedilnik vnaprej in potem res kupis tisto kar rabis. Nic se ne pokvari, nice ne meces stran. Se zdi smiselno.


sam problem nastane, če nimaš cajta kuhat pol.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: šparanje
11.3.2010 19:57:31   
ajsek
A pa ve res hrano redno mečete stran? Meni se zdi to čisto nepredstavljivo. Mogoče leti v koš kakšen jogurt, ki mu preteče rok, pa to je enkrat letno ali še redkeje. Si ne morem zamislit, da bi kupovala zelenjavo, ki bi mi potem gnila doma. To je pa res navadno preseravanje.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: šparanje
11.3.2010 20:22:53   
abc100
Mi pa zdele že ene 3 mesece naredimo 1x nakup in takrat nakupim toliko, da je skoraj za čez cel mesec. Pri jogurtih pogledam, da kupim take, dai imajo rok porabe čim kasnejši. Vmes hodimo v trgovino po kruh in pa še kakšno malenkost. Stran ne vržemo ničesar, saj v enem mesecu (predno gremo spet v trgovino) skoraj do konca spraznemo hladilnik, tako da se nima kaj pokvariti. Za hrano, čistila, plenice ne damo več kot 200€ na mesec. Sva pa dva odrasla in pa 1 otrok. 

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: šparanje
11.3.2010 21:12:53   
karamela
Mi smo  tudi začeli pisati listek. Smo 2+2.  Nam zelo  pomaga pri končnem znesku. Kupujemo fasngo 1x na mesec. Drobnarije torej kruh, kakšen jogurt, smetano, sadje pa 2-3 krat na teden.  Sem ravno na hitro  preračunala porabimo cca 350  Eur za hrano,čistila,kozmetiko osnovno, in plenice samo za ponoči.
Problem je v tem da se jaz brez večjih težav lahko držim listka, mojmu pa se vse zdi "nujno" . Mogoče kakšen nasvet kako nekoga prepričati, da ni vse "nujno"?  Vedno moramo po njegovem  kupit nekaj sokov  (za nas in obiske bog ne daj da bi imeli doma samo cedevitouser posted image , pa sladkarije tudi, ker je mahnjen nanjeuser posted image  pol se pa še jaz zraven pridružim ko je. bom rekla, da bi sigurno 40 Eur na mesec lahko prišparal, če moj vsega ne bi nujno rabil. Kuham čez vikend, pa ene 2-3 krat na teden ker sem v službi  velikokrat do 17 ure in domov pridem ob 17.30 ali še kasneje. Otroci imajo obroke v šoli in vrtcu.
ta mesec sva čist v user posted image  s financami. Pa sem se z mojim v sparu skor skregala ker sem mu dopovedovala, da si ne moreva  trenuto privoščit dragega  in bova kupla sparov prasek ker je 1,20 eur na kg ker ga nujno rabva in mava samo 10 Eur za zapravit. ,ostali pa so  po 3 in več za kg.
Ja, torej predlagam listek, občasno kakšen cenejši izdelek pa se bo poznalo na koncu meseca.


(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: šparanje
11.3.2010 21:16:09   
Anonimen
Še mlečni gres ali mlečni riž in je to skoraj to, za vsak dan.


da jst to mojmu fizikalcu postrezem, me zabrise v zid!user posted image

(odgovor članu karamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: šparanje
11.3.2010 21:18:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Še mlečni gres ali mlečni riž in je to skoraj to, za vsak dan.


da jst to mojmu fizikalcu postrezem, me zabrise v zid!user posted image



Full bi se branila, aaaaa user posted image user posted image user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: šparanje
11.3.2010 21:24:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Zelje in krompir user posted image user posted image .
Plus juhe in kaše na nekaj načinov, pašto s slanimi srdelami, potem je že skoraj tedna konec user posted image . Še mlečni gres ali mlečni riž in je to skoraj to, za vsak dan.



jaz bi še sardele črtala...pa živim čisto komot vso leto user posted image pa riža lahko pojem na toneuser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: šparanje
11.3.2010 21:33:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Zelje in krompir user posted image user posted image .
Plus juhe in kaše na nekaj načinov, pašto s slanimi srdelami, potem je že skoraj tedna konec user posted image . Še mlečni gres ali mlečni riž in je to skoraj to, za vsak dan.



jaz bi še sardele črtala...pa živim čisto komot vso leto user posted image



Sem rekla, ko sem zmazala pol pohane piške user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: šparanje
11.3.2010 21:35:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Še mlečni gres ali mlečni riž in je to skoraj to, za vsak dan.


da jst to mojmu fizikalcu postrezem, me zabrise v zid!user posted image



Full bi se branila, aaaaa user posted image user posted image user posted image ?

no ja...odvisno v kaksnem kontekstuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ali vas skrbi gospodarska kriza?
Spark



da (60%)

ne (20%)

ne vem zakaj se gre (4%)

vse skupaj je samo blefiranje Amerike (11%)

briga me (6%)


Število vseh glasov: 360

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!