|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   šparanje
11.3.2010 10:36:47   
pikica78
Vem, da je bila enkrat že podobna tema, pa vseeno...
Rabimo večje stanovanje oz.hišo in v ta nemen smo se odločili zategnit pasove, da vidimo koliko kredita si sploh lahko privoščimo oz. kako velik mesečni obrok.
Edina stvar, ki jo ne moremo nikakor zmanjšat, so stroški prehrane. Smo 2 odrasla in 2 otroka in imamo mesečno 400-500€ pike.
Kakšen nasvet? Razen tega, da kopujemo v lidlu, Hoferju in podobno, ker nimamo nič od tega v bližini. Sedaj sem se lotila spiska za mesečni nakup (da vidimo, če je to ena varianta) in se nikakor ne konča user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: šparanje
11.3.2010 10:41:54   
sončnica24
Sicer nisi točno napisala kaj kupuješ ampak mogoče zmanjšajte število izdelkov ki jih lahko nadomestiš, npr. namesto žemelj - kruh, potem manj sokov ali pa iščeš cenejše. Saj ni vse v Lidlu in Hoferju imajo tudi drugi trgovci svoje znamke (zdaj kaj je dobro pa kaj ni druga zgodba). Probajte malo menjavat ali pa kaj izbrisat iz seznama

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: šparanje
11.3.2010 10:42:26   
Fleka
Verjetno si mislilla,da NE kupujete v Lidlu,Hoferju,...?user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: šparanje
11.3.2010 10:46:07   
tintin
jaz ne kupujem nič v Lidlu, Hoferju pa mesečno zapravim recimo 250 evr...kupujem pa v Sparu ali Mercatorju...pač veliko stvari trgovinskih znamk, pa pogledam če je kaka pametna akcija in to je to. Jemo pa za moje razmere kar fino.

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: šparanje
11.3.2010 10:57:36   
Anonimen
Spar je veliko cenejši kot Mercator. Potem pa najboljše, da kupujete vse od njihove znamke. Se da veliko prihranit.

(odgovor članu tintin)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
11.3.2010 11:35:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: šparanje
11.3.2010 11:36:16   
ZmajTolovaj
Jaz kupujem izključno v Mercatorju pa tudi ne zapravimo več kot 250 eur za vse, se pravi hrana, plenice, praški itn. Grem pa vsak torek načrtno s seznamom in se ga držim, pa pike zbiram in potem še tisto vnovčim. S tem da ne kupujem samo najcenejšega in mercator znamke, no res pa je da tudi kruha skoraj ne kupujemo in sokov niti ne pijemo, bolj vodo iz pipe ..

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: šparanje
11.3.2010 11:46:33   
Rožica I
Meni uspe šparat na ta način, da grem v lokalno trgovino (in ne v velike centre, če se le da) vsak drug dan in kupim sproti res samo tisto, kar rabimo. Izogibam se tistih velikih nakupov, ko mečeš v voziček vse, kar ti pride pod roke, češ saj delam velik nakup le 2x na mesec, pa naj bo. Tako sem vedno zagonla zraven še kakih 30-50€, saj če plačaš 90€ ali 120€ ni tak big deal, ne user posted image .
Skratka, sproti pišem na listič, kaj potrebujemo oz ko česa zmanjka in to potem tudi kupim + še kakšen € ali dva tolerance. In tako ne mečem hrane stran, porabim, kar je v hladilniku in samo dokupujem. Meni odgovarja, da ne izgubljam časa (in živcev user posted image ) v teh centrih, saj se na poti iz službe ustavim pred lokalno trgovinco in opravim nakup v 5 minutah.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: šparanje
11.3.2010 12:01:28   
pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Jaz kupujem izključno v Mercatorju pa tudi ne zapravimo več kot 250 eur za vse, se pravi hrana, plenice, praški itn. Grem pa vsak torek načrtno s seznamom in se ga držim, pa pike zbiram in potem še tisto vnovčim. S tem da ne kupujem samo najcenejšega in mercator znamke, no res pa je da tudi kruha skoraj ne kupujemo in sokov niti ne pijemo, bolj vodo iz pipe ..


kako ti rata???????user posted image  jaz plenic nisem sploh štela zraven

Mi kupimo soke, ampak to najcenejše in se to ne ne vem koliko, ker jih pije samo moj. Tako, da se meni zdi, extra kupujem samo monte in krof vsakodnevno, drugač pa obicajne in potrebne stvari. Ampak zgleda, da ne user posted image

Bom videla, kako se bo obnesel mesečni nakup user posted image  sem ga že pred parimi leti prakticirala, pa sem kar dosti stvari zmetala stran


(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: šparanje
11.3.2010 12:03:37   
Spark
Rožica, a veš da res. Jaz sem pogruntala, da imamo blizu vrtca eno mičkano trgovino, ampak notri dobim vse kar rabim. In z bistveno manj časa pridem do blagajne. Zadnja dva meseca večinoma kupujem v tej trgovini, in zapravim manj kot pa v velikih. V velki trgovini pa kar nekaj mečem notri, pa vidim še sto in eno bedarijo, slabša sem kot otrok.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: šparanje
11.3.2010 12:04:13   
pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Meni uspe šparat na ta način, da grem v lokalno trgovino (in ne v velike centre, če se le da) vsak drug dan in kupim sproti res samo tisto, kar rabimo. Izogibam se tistih velikih nakupov, ko mečeš v voziček vse, kar ti pride pod roke, češ saj delam velik nakup le 2x na mesec, pa naj bo. Tako sem vedno zagonla zraven še kakih 30-50€, saj če plačaš 90€ ali 120€ ni tak big deal, ne user posted image .
Skratka, sproti pišem na listič, kaj potrebujemo oz ko česa zmanjka in to potem tudi kupim + še kakšen € ali dva tolerance. In tako ne mečem hrane stran, porabim, kar je v hladilniku in samo dokupujem. Meni odgovarja, da ne izgubljam časa (in živcev user posted image ) v teh centrih, saj se na poti iz službe ustavim pred lokalno trgovinco in opravim nakup v 5 minutah.


to se očitno pri meni ne obnese. Je pa res, da nisem hodila s spiskom v trgovino

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: šparanje
11.3.2010 12:07:15   
pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

V velki trgovini pa kar nekaj mečem notri, pa vidim še sto in eno bedarijo, slabša sem kot otrok.


jaz sem takšna v veliki ali mali trgovini user posted image  ampak v trgovini se mi vidi vse nujno potrebno

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: šparanje
11.3.2010 12:09:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Spark
V velki trgovini pa kar nekaj mečem notri, pa vidim še sto in eno bedarijo, slabša sem kot otrok.

jaz sem takšna v veliki ali mali trgovini user posted image  ampak v trgovini se mi vidi vse nujno potrebno

Mhm... zelo poznan občutek. S tem, da imam jaz še dodatno "težavo" - uživam v nakupovanju samem (česarkoli).

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: šparanje
11.3.2010 12:18:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Jaz kupujem izključno v Mercatorju pa tudi ne zapravimo več kot 250 eur za vse, se pravi hrana, plenice, praški itn. Grem pa vsak torek načrtno s seznamom in se ga držim, pa pike zbiram in potem še tisto vnovčim. S tem da ne kupujem samo najcenejšega in mercator znamke, no res pa je da tudi kruha skoraj ne kupujemo in sokov niti ne pijemo, bolj vodo iz pipe ..


kako ti rata???????user posted image  jaz plenic nisem sploh štela zraven

Mi kupimo soke, ampak to najcenejše in se to ne ne vem koliko, ker jih pije samo moj. Tako, da se meni zdi, extra kupujem samo monte in krof vsakodnevno, drugač pa obicajne in potrebne stvari. Ampak zgleda, da ne user posted image

Bom videla, kako se bo obnesel mesečni nakup user posted image  sem ga že pred parimi leti prakticirala, pa sem kar dosti stvari zmetala stran




Mi smo do zdaj imeli hrano+cistila+1 paket plenic cca 300eur vsak mesec.No zdaj ta zadnji mesec sem pa zelela znizat ta znesek. Prav tako kupujeva samo v Meractorju na pike. Danes,ko sem prekalkulirala zneske je pa ta znesek za zadnji mesec 215eur! Prej sem vedno sla na dvojne pike nakupila fasungo za cel emsec amapk se vedno sem pol sla se dvakrat v trgovino in je takoj prislo na ta znesek. Ta mesec pa sem sla izkljucno dva torka tja in nabavila tocno po spisku. Je res,da kupujem kar dosti mercatorjevih izdelkov.Sok kupujemo tisti za zmesat z vodo,drugace vecinoma pijemo vodo.kruh pecem sama doma,zemlje prav tako ampak na splosno pojemo bolj malo kruha...Pesa,kumarice te so obvezno Etine drugo pa kar Mercator znamka.Kava Barcaffe. Pa smo cist fajn jedli,nicesar nismo pogresali...Prav tako pa nobene hrane ni bilo potrebno vrec stran.

Pomoje je zelo dorbra stvar spisek in da se tega res drzis!

(odgovor članu pikica78)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: šparanje
11.3.2010 12:26:35   
pupika
Tudi jaz sem včasih tolko zapravila, ker smo šli vsako soboto v večji nakup, se spomnim, smo šli včasih iz merkatorja tudi z računom po 150E, pa ne vem kaj vse smo imeli. IN veliko stvari je tudi romalo v koš, razni jogurti, pudingi, hrenovke. Sedaj kupujemo večinoma sproti, ko kaj rabimo in zapravimo po 50E mislim, da maksimalno. Praške in čistila, plenice kupujemo v mullerju. Tak, da greš v trgovino ko res nujno kaj rabiš, jaz včasih kupim tudi samo kruh in solato.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: šparanje
11.3.2010 12:38:05   
pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Spark
V velki trgovini pa kar nekaj mečem notri, pa vidim še sto in eno bedarijo, slabša sem kot otrok.

jaz sem takšna v veliki ali mali trgovini user posted image  ampak v trgovini se mi vidi vse nujno potrebno

Mhm... zelo poznan občutek. S tem, da imam jaz še dodatno "težavo" - uživam v nakupovanju samem (česarkoli).


jaz samo pri špeceraju in igračah za otroke, drugače sovražim nakupovanje.
Pač radi dobro jemo in se igramo user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: šparanje
11.3.2010 12:42:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pikica78
IZVIRNO SPOROČILO: Spark
V velki trgovini pa kar nekaj mečem notri, pa vidim še sto in eno bedarijo, slabša sem kot otrok.

jaz sem takšna v veliki ali mali trgovini user posted image  ampak v trgovini se mi vidi vse nujno potrebno

Mhm... zelo poznan občutek. S tem, da imam jaz še dodatno "težavo" - uživam v nakupovanju samem (česarkoli).

jaz samo pri špeceraju

Po "futr" večinoma hodim sama, ker moj g. Mož poleg mene izgubi živce (jaz samo etikete na eni vrsti izdelka berem po 15 minut user posted image ), Mladiča in Pubertetnika pa poleg branja etiket ne morem kontrolirati user posted image .

(odgovor članu pikica78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: šparanje
11.3.2010 13:06:58   
poli*
Jaz sem sklenila, da bom ta mesec (od 15.3-15.4) shranila vse račune, da sploh vidim, koliko gre za hrano.
Do sedaj nam je šlo kar dobro s šparanjem oz. z izogibanjem brezveznim nakupovanjem, zadnji mesec pa spet nekaj preveč rogljičkov kupujemo v evrospinu (verjetno pride tega tudi po 40E na mesec).user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: šparanje
11.3.2010 13:08:46   
aluš
Jaz sem ugotovila, da je veliko odvisno od tega,ali se kuha dnevno kosilo, ali ne. Pri nas je na sporedu vsak dan kosilo (ne v treh "rihtah", ampak golaž+priloga, zrezek,krompir, segedin, ipd.in solata obvezno) + večerja (ta običajno ni topla, jajca, salama, eurokrem, namaz ipd.) Če ne bi kuhali kosila, bi kar nekaj prišparali. Ker gre 1/2 tedenskega nakupa sigurno za kosilo. Kupujem pa v merkatorju v torkih, gledam, da ja ne bo veliko čez 50 eur. Potem pa še v petkih po kruh in kar zmanjka, je spet takopj 15-20 eur.

Tako, da mi mesečno zapravimo za hrano+kozmetiko+čistila v merkatorju cca 300 eur. Pa še 1x mesecčno Hofer ene 100 eur. Tako, da skupaj tudi nikoli pod 400 eur. Sva dva odrasla, dva šolska otroka.

Če premišljujem, kje bi lahko še kaj prišparali. Sokovi, sladkarije sigurno, pa se nismo pripravljeni odreči (zaenkrat). Ostalo itak gledam akcije, blagovno znamko trgovca ipd., da je ceneje. Določene artikle pa kupim tudi dražje zaradi kvalitete oz. česarkoli že. V smeti zmečemo skoraj nič, torej, ne vem. Poceni belo štruco namesto hlebca o. žemelj. Saj se marsikaj najde, ampak jaz pravim, da lačni bomo še lahko.

Najboljše je, da neham kuhat. bom imela več evrčkov, manj dela in skoz spucan štedilnik. Pa ne bi, zaradi otrok. Oba sicer jesta v šoli, ampak sta ob  štirih popoldne že kar lačna. Pa ne moreta skoz sendvičev mlatit.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: šparanje
11.3.2010 13:09:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Jaz sem sklenila, da bom ta mesec (od 15.3-15.4) shranila vse račune, da sploh vidim, koliko gre za hrano.

Jaz to sklenem vsak mesec, potem pa... kupim cigarete na Petrolu, pa ne vzamem računa (češ - saj vem, koliko stanejo in bom doma zapisala, česar pa seveda ne naredim), prej sem kupovala žetone v trafiki, pa nikoli nisem rekla za račun, pa Pubertetniku dam kakšen € za sladkarije,... in tako dalje, in tako dalje... in adijo nekaj 100€ na mesec. user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: šparanje
11.3.2010 13:14:59   
poli*
Kerensa, user posted image  ja saj se mi zdi, da bo nekaj takega user posted image . Amapk sem optimist in se dobro počutim, ker sem si zadala eno nalogo, da bo mogoče potem kaj bolje. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: šparanje
11.3.2010 13:22:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Kerensa, user posted image  ja saj se mi zdi, da bo nekaj takega user posted image . Amapk sem optimist in se dobro počutim, ker sem si zadala eno nalogo, da bo mogoče potem kaj bolje. user posted image
ž
Kaj naj ti rečem (da me ne bo spet kdo obtožil, da zbijam motivacijo user posted image ) - se slišiva 15. aprila? user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: šparanje
11.3.2010 13:47:46   
rija
odkar kupujem za sproti, porabim bistveno manj denarja. grem na hitro blagajno in potem res ne vlečem celega vozka ali pa ubiram idejo rožice in določene stvari kupim v lokarni trgovini. vse sproti in nič se nam več ne kvari v hladilniku.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: šparanje
11.3.2010 13:58:01   
poli*
Kerensa- zdej se bom pa še bolj potrudila. Upam, da ne pozabim že 15.3 user posted image

Moja mama ima to navado, da kupi po 2 glavi solate, ne vem kolk paradižnikov in paprik in potem polovica konča v smeteh, ker se ne porabi user posted image .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: šparanje
11.3.2010 14:16:19   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: rija

odkar kupujem za sproti, porabim bistveno manj denarja. grem na hitro blagajno in potem res ne vlečem celega vozka ali pa ubiram idejo rožice in določene stvari kupim v lokarni trgovini. vse sproti in nič se nam več ne kvari v hladilniku.






Podobno. Ker mi itak veliko stvari sproti zmannja, evo, včeraj soka za mešat, danes bebi palčk, pa šit je, ker jaz načeloma doma kosilo jem, potem pa to kar nanese, če nimaš nekje organizirano...
Pa mi itak mleka, jajc, zelenjave, sadja, skute... pojemo toliko, da sem res vsaj na 2 dni v štacuni...user posted image   Ne znam si predstavljati, da bi to 1x mesečno nabavila, pa imamo tudi njivo doma, zdaj ko je sneg šel, smo jedli 2x domačo solato, ampak je spet zapadlo... Kje so pa še vse druge stvari...

no, sinoči sem skuhala toliko jote, da smo za danes in verjetno jaz še za ju3 preskrbljeniuser posted image



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Imena za fante
Tinca79

Katero ime Vam je bolj všeč?

Robin (46%)

Roben (9%)

Aron (46%)


Število vseh glasov: 290

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!