|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: brezposelnost
19.2.2010 11:54:46   
baguSka
odpri sp inimej privat varstvo


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jaz sem pa ravno za varstvo slisala, da nimas POGOJEV, ce nisi izobrazen vzgojitelj in ce nimas primernih prostorov za varstvo!! tega pa ne dobis kar tako!!

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: brezposelnost
19.2.2010 11:58:45   
baguSka
Pa mi povej kateri ki ima diplomo bi šel za takole delo?


Nihce od njih. Ker sem ji zdi ponizujoce s svojo stopnjo izobrazbo pocet take stvari. Rajsi so doma in jamrajo da ni za delat.

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:01:36   
baguSka
moj mož pa že kakšen mesec išče delavca, plača je res dobra, redna, vsa zavarovanja, malica..mah res vse pošlihtano


kaj ap mora ta delavec znat delat!?user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:04:07   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...


ja trenutno baje da ne... sicer pa tud ce jo dobis, moras imeti vsaj dve leti firmo odprto in v delovanju v nasprotnem primeru zahtevajo vracilo le-te!!



Kako pa, da ti dajo 5000 eur in po enem mescu zapreš dejavnost?


Vracat moras! Iz svojih osebnih dohodkov - kako pa? Tako pac je. Kazen je za vse enaka. In ce ti dajo 5.000€ jih v enem mescu seveda ne porabis, ne? Jih pac vrnes. Ce pa jih investiras, pa investicijo prodas in imas in spet lahko vrnes, ne?

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:17:27   
uškinamama
baguska , se nisva razumeli. Pravim, da je nekako logično, da če ti dajo subvencijo za plačilo prispevkov za socialno varnost zasebnika, za dve leti - da pač te dve leti posluješ.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:21:31   
baguSka
ja no, jaz sem ravno zarad tega razloga to subvencijo zavrnila! rajsi delat na svojo vest, kot bit nekomu neki dolzna... s tem da takrat je bla subvencija se full manjsa - a zdej je pa 5.000€ al kaj???

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:23:12   
baguSka
da če ti dajo subvencijo za plačilo prispevkov za socialno varnost zasebnika


hmm.. za placilo prispevkov za soc.varnost!? jah no.. tebi denar sicer dajo, kaj bos z njim pa nima veze! lahko si ti avtu kupis ce zelis, ampak moras potem na kaksen drug nacin seveda placevati prispevke se nadaljni dve leti, ce ne zelis vracat potem tega denarja.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:24:29   
uškinamama
nekaj takega...če so prispevki od minimalne plače 228,23 eur x 24 je 5477,52 ....



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:25:34   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

da če ti dajo subvencijo za plačilo prispevkov za socialno varnost zasebnika


hmm.. za placilo prispevkov za soc.varnost!? jah no.. tebi denar sicer dajo, kaj bos z njim pa nima veze! lahko si ti avtu kupis ce zelis, ampak moras potem na kaksen drug nacin seveda placevati prispevke se nadaljni dve leti, ce ne zelis vracat potem tega denarja.




user posted image  ja, prispevki morajo biti plačani. Tudi če ti nona posodi.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:34:42   
baguSka
ja, prispevki morajo biti plačani. Tudi če ti nona posodi


user posted image user posted image je slej ko prejt, enkrat ze... jst vem da ze ene trikrat nisem bla sposobna placat in je blo vse ok, dokler mi DURS ni blokiru racuna! tko da... in ja, ce nisi sposoben potem vrnit subvencije, ti tud nona lahko posodi, ce seveda ima... user posted image

ne vem no, jaz vem da se nisem zelela spuscat v te vode in sem rajsi brez tega zacela in nadaljevala in delam brez te subvencije zdej cca 4 leta. me pa vedno bl matra, da bi vse skupi pustila.. ker ni za dobit strank, pa ce se na trepalnice postavm!

ampak zarad tega se ne zmerjam soseda, ker dela na crno.. user posted image user posted image

ljudje v danasnjih casih pac stiskajo z denarjem in rajsi delajo enormne nadure, kot da bi nekomu dali nekaj drobiza! sem se ze z veilko strank zdilala za najbolj ugodno ceno in na koncu so mi rekli: ja zdej smo se pa ze z nasim rednim poslovnim partnerjem dogovorili po enaki ceni! in kaj cem? ker sem pripravljena spustit ceno zelo pod nivojem, so jo potem pripravljeni spustit tud drugi... tko pac je! vsak se danes grebe za stranke...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:41:31   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

ja no, jaz sem ravno zarad tega razloga to subvencijo zavrnila! rajsi delat na svojo vest, kot bit nekomu neki dolzna... s tem da takrat je bla subvencija se full manjsa - a zdej je pa 5.000€ al kaj???

Lani je bilo 4.500€, letos pa tako še ni programa in ga ne bo pred aprilom (sem se ravno danes na zavodu pozanimala).

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:46:10   
marta82
Baguska mi znaš povedat kaj je treba poleg prispevkov še plačevat? Kako je z davki? Pa če sem prav seznanjena neko članstvo obrtni zbornici? Še kaj? In pri odprtju so kakšni stoški (moraš naredit kakšno varnost pri delu, zdravniški ipd.)? Pa o neki oceni tveganja sem nekaj brala - kaj je s tem?
Pa še to me zanima: imaš sedež podjetja lahko doma, tudi če posluješ drugje?

Seveda bom vesela tudi če mi katera druga odgovori.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: brezposelnost
19.2.2010 12:58:36   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, kaj pa naj bi drugega pričakovali.....user posted image

študira praktično danes že vsak.....normalno, da ni toliko prostih delovnih mest v Sloveniji za razne diplomante, še posebno iz družboslovja...... Ko sem jst šla v srednjo šolo, si šel lahko študirat samo tako, da si imel narejeno gimnazijo in maturo. Potem so pa začeli s tem, da naj ima vsak možnost na faks, razmnožili so se ti kao neki faksi in višje šole in vsak rine naprej v šolo, delal po srednji šoli pa noben več ne bi. Če bi lahko še enkrat zavrtela čas, bi šla po srednji šoli lepo delat pa bi si sama plačala faks, če bi mi že bilo do tega. Po drugi strani pa državi to paše, ker ima virtualno urejeno stopnjo brezposelnosti. A si predstavljate, kaj bi bilo, če bi zdajle polovica vseh študentov nehala študirat in šla na ZAvod?user posted image

delo pa itak ni več vrednota....papir z izobrazbo je postal vrednota, ki ga človek dobi, ko je star 30 let....... Ne eno ne drugo ni več vrednota. Diploma je že zdavnaj razvrednotena ravno z masovnim vpisom na faks. Kje so časi, ko si bil dipl. nekaj in si bil gospod, danes ima že vsaka druga trgovka enko diplomo, tako ali drugačno. Delo pa... dokler bodo mladi poslušali naj grejo študirat, da jim ne bo treba delat za minimalno plačo, potem smo res v riti vsi skupaj. Sin od moje bivše sodelavke ji je en dan zabrusil, da on ne bo kmet, tako kot so oni doma, ampak bo direktor. Zdaj pa sedi doma na kavču, faks je zbluzil do amena, dela ne dobi, živi ga pa mamica. PO drugi strani pa so tudi mimo časi, ko so delodajalci zaposlovali ljudi, da bi delali, ampak se vsi samo grebejo za dobiček. Se pravi, ljudje naj delajo za minimum od minimuma, da bo nam več ostalo. Kdo pa hoče še tako delat? Da ne zaslužiš dovolj, da bi sebe in družino preživel? Cela družba je v organu, ne le delo!

In študent bi moral biti na fakulteti in ne vsak dan 8 ur za kelnarskim pultom in na blagajni v trgovini..... Tudi res, se popolnoma strinjam, ampak dokler bodo plače take kot so in dokler bodo štipendije in cenzusi taki kot so, starši pa ne bodo zmožni pomagat otrokom, da študirajo, potem bo študent primoran delat, če bo hotel študirat. No, pa smo spet pri dilemi, kdo naj gre študirat. Premožni? Reveži pa v fabriko za trak? Dokler bo v državi tendenca, da se skorajda že MORA it študirat, tako dolgo bodo mladi hodili študirat, ker tako pač je, po OŠ greš na SŠ, potem pa na faks. Namesto, da bi se po srednji šoli zaposlili. Pa ne zato, ker si faksa ne bi mogli priviščit, ampak, ker bi jim bila delo vrednota in bi si želeli čimprej na svoje in služit lasten kruh. Stvari niso tako zelo preproste, kajne?

Za kaka "umazana" fizična dela Slovenec ni.....saj ni neumen, da bi ob kopici socialnih transferjev in "ugodnosti" kot so neplačevanje vrtca, vstajal ob 6 v snegu in dežju in šel kopat ali pa streho zidat...... Verjamem, da so tudi taki ljudje, ki bi bili pripravljeni prijet za vsako delo, samo da bi bilo par evrov več v denarnici. Ampak po drugi strani se vse preveč izpostavlja tiste, ki raje ostanejo doma in se šlepajo na državo. Pa se kdo vpraša, ali je to normalno? Ne da se ljudje šlepajo na socialne transferje, ampak da so plače res tako male, da se dejansko bolj splača bit doma in vlečt denar od države? A ni žalostno? Verjamem, da bi ljudje raje delali tudi res umazana dela, če bi bila vsaj plača taka, da bi od nje lahko živeli. Enemu Makedoncu, ki pride v Slovenijo kopat jarke za 400 eur plače se vsak mesec prikaže Marija, ko dobi plačo, saj bi za isto delo doma dobil 100 eur. Slovenec pa se lahko samo zjoka.

In bom rekla, da službo oz. bolje rečeno delo, lahko najdeš.....če ga hočeš.....seveda pa mogoče to ne bo takoj sanjska služba s sanjskim zaslužkom...... Trenutno je pač situacija taka, da je na trgu več povpraševanja kot ponudbe in nikomur ni lahko. Najbolj na udaru pa s(m)o iskalci prve zaposlitve, ker nimamo delovnih izkušenj. Z diplomo ali brez nje. Pa mlade mamice, pa starejši. Na vsa delovna mesta je naval, stvari niso tako enostavne, kot morda kdo misli. Vsak pa bo najraje zaposlil nekoga po vezah, kar je po eni strani normalno, vsak raje vzame nekoga, ki ga pozna in ve približno kak človek je, kot pa popolnega tujca. žal, tako je, fer ali ne fer.
Trenutno res ni situacija, da dobiš delo, če ga hočeš. Ga dobiš, če imaš veze in/ali veliko sreče. Pa ne govorimo o sanjskih službah, ampak tistih za preživetje. Ker trenutno res ogromno ljudi tanko piska in bi radi preživeli.


Če pa v prvi vrsti zgolj iščemo izgovore zakaj nimamo službe, pa dela ne bomo našli...... Ja, se strinjam. Najslabše kar lahko človek stori je, da sedi doma in se smili samemu sebi. So boljši in slabši dnevi, ampak važno je, da človek ostane aktiven in z vsaj kančkom pozitivne misli v sebi, da bo kmalu bolje. Srečno vsem!





_____________________________

Jst.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: brezposelnost
19.2.2010 13:07:20   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Baguska mi znaš povedat kaj je treba poleg prispevkov še plačevat? Kako je z davki? Pa če sem prav seznanjena neko članstvo obrtni zbornici? Še kaj? In pri odprtju so kakšni stoški (moraš naredit kakšno varnost pri delu, zdravniški ipd.)? Pa o neki oceni tveganja sem nekaj brala - kaj je s tem?
Pa še to me zanima: imaš sedež podjetja lahko doma, tudi če posluješ drugje?

Seveda bom vesela tudi če mi katera druga odgovori.user posted image


jaz poleg prispevkov za soc.zavarovanje in pokojnino, placujem se pavsalni znesek - davek od dobicka, kateri se mi obracuna 1x letno (to je cca 30€ mesecno) - odvisno tudi v katerem razredu si... obrni zbornici ne placujem nic - nekaj sem le na zacetku. placujem seveda tud racunovodkinjo, ampak nekaj cisto malega, ker se poznava, da mi mesecno obracunava placo - oz prispevke pac in mi dela letna porocila.. pri odprtju firme jaz nisem rabila NIC, niti nisem rabila imet nobenga izpita iz varstva pri delu, niti zravniskega.. ocena tveganja je pa potrebna le v primeru, ce zelis dobit subvencijo od drzave - o keteri govorimo! jaz imam podjetje prijavljeno na svojem stalnem naslovu - to je baje celo obvezno, potem je pa vseeno ce delas drugje al ne! edino kar je, je potem to vazno pri obracunavanju stroskov - ce upostevas domace, jih lahko le polovico das na firmo npr - na podlagi domacih racunov ki jih placujete; ce pa delas nekje drugje in tam placujes se najemnino npr in imas druge stroske, potem se ti upostevajo stroski tam!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: brezposelnost
19.2.2010 13:18:05   
uškinamama
Marta, vsakega 15. v mescu plačuješ prispevke za socialno varnost zasebnika (tu so všteti zdravstveni, pokojninski in ostali prispevki) ,kot začetnik lahko plačuješ te prispevke od minimalne osnove , znesek teh prispevkov za januar je 228 eur. Kot začetnik napoveš predvideno akontacijo , se pravi , če napoveš 0 davka od dohodkov iz dejavnosti - do oddaje davčnega obračuna akontacije dohodnine od odhodka iz dejavnosti ne plačuješ 0 davka in se ti ga z oddajo obračuna poračuna. Lahko pa kadarkoli daš na durs vlogo za zvišanje / znižanje obroka predhodne akontacije. Davek od dobička plačujejo pravne osebe.  Če želiš kakšno podrobno informacijo me lahko zs -jaš.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: brezposelnost
19.2.2010 13:40:05   
marta82
Uškinamama sem te zs-jala.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: brezposelnost
19.2.2010 13:47:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, kaj pa naj bi drugega pričakovali.....user posted image

študira praktično danes že vsak.....normalno, da ni toliko prostih delovnih mest v Sloveniji za razne diplomante, še posebno iz družboslovja...... Ko sem jst šla v srednjo šolo, si šel lahko študirat samo tako, da si imel narejeno gimnazijo in maturo. Potem so pa začeli s tem, da naj ima vsak možnost na faks, razmnožili so se ti kao neki faksi in višje šole in vsak rine naprej v šolo, delal po srednji šoli pa noben več ne bi. Če bi lahko še enkrat zavrtela čas, bi šla po srednji šoli lepo delat pa bi si sama plačala faks, če bi mi že bilo do tega. Po drugi strani pa državi to paše, ker ima virtualno urejeno stopnjo brezposelnosti. A si predstavljate, kaj bi bilo, če bi zdajle polovica vseh študentov nehala študirat in šla na ZAvod?user posted image   Seveda, paše državi, paše delodajalcem in paše tudi študentom dokler.......

delo pa itak ni več vrednota....papir z izobrazbo je postal vrednota, ki ga človek dobi, ko je star 30 let....... Ne eno ne drugo ni več vrednota. Diploma je že zdavnaj razvrednotena ravno z masovnim vpisom na faks. Kje so časi, ko si bil dipl. nekaj in si bil gospod, danes ima že vsaka druga trgovka enko diplomo, tako ali drugačno. Delo pa... dokler bodo mladi poslušali naj grejo študirat, da jim ne bo treba delat za minimalno plačo, potem smo res v riti vsi skupaj. Sin od moje bivše sodelavke ji je en dan zabrusil, da on ne bo kmet, tako kot so oni doma, ampak bo direktor. Zdaj pa sedi doma na kavču, faks je zbluzil do amena, dela ne dobi, živi ga pa mamica. PO drugi strani pa so tudi mimo časi, ko so delodajalci zaposlovali ljudi, da bi delali, ampak se vsi samo grebejo za dobiček. Se pravi, ljudje naj delajo za minimum od minimuma, da bo nam več ostalo. Kdo pa hoče še tako delat? Da ne zaslužiš dovolj, da bi sebe in družino preživel? Cela družba je v organu, ne le delo! Lastniku kapitala je važen dobiček....in v Sloveniji vseeno ni samo takih delodajalcev, ki zahtevajo od delavca maksimum od maksimuma pri delu, pri plačilu pa dajo minimum od minimuma......in moramo vedeti, da smo SAMI želeli kapitalizem....zdaj bi pa radi socialnega kapitalista oz. delodajalca.....in ker socialnega kapitalista ni, socialno vlogo odigra država......

In študent bi moral biti na fakulteti in ne vsak dan 8 ur za kelnarskim pultom in na blagajni v trgovini..... Tudi res, se popolnoma strinjam, ampak dokler bodo plače take kot so in dokler bodo štipendije in cenzusi taki kot so, starši pa ne bodo zmožni pomagat otrokom, da študirajo, potem bo študent primoran delat, če bo hotel študirat. No, pa smo spet pri dilemi, kdo naj gre študirat. Premožni? Reveži pa v fabriko za trak? Dokler bo v državi tendenca, da se skorajda že MORA it študirat, tako dolgo bodo mladi hodili študirat, ker tako pač je, po OŠ greš na SŠ, potem pa na faks. Namesto, da bi se po srednji šoli zaposlili. Pa ne zato, ker si faksa ne bi mogli priviščit, ampak, ker bi jim bila delo vrednota in bi si želeli čimprej na svoje in služit lasten kruh. Stvari niso tako zelo preproste, kajne? Ne, stvari so zelo preproste...v zgornjem primeru si lepo zapisala....."Ne bom kmet, bom direktor......" vendar ni ne kmet in ne direktor ampak poležuje na kavču in gleda televizijo ter verjetno bemti nad državo, nad starši, ki so glupi kmetje in nad celim svetom.......

Za kaka "umazana" fizična dela Slovenec ni.....saj ni neumen, da bi ob kopici socialnih transferjev in "ugodnosti" kot so neplačevanje vrtca, vstajal ob 6 v snegu in dežju in šel kopat ali pa streho zidat...... Verjamem, da so tudi taki ljudje, ki bi bili pripravljeni prijet za vsako delo, samo da bi bilo par evrov več v denarnici. Ampak po drugi strani se vse preveč izpostavlja tiste, ki raje ostanejo doma in se šlepajo na državo. Pa se kdo vpraša, ali je to normalno? Ne da se ljudje šlepajo na socialne transferje, ampak da so plače res tako male, da se dejansko bolj splača bit doma in vlečt denar od države? A ni žalostno? Verjamem, da bi ljudje raje delali tudi res umazana dela, če bi bila vsaj plača taka, da bi od nje lahko živeli. Enemu Makedoncu, ki pride v Slovenijo kopat jarke za 400 eur plače se vsak mesec prikaže Marija, ko dobi plačo, saj bi za isto delo doma dobil 100 eur. Slovenec pa se lahko samo zjoka. Ne, ni normalno.....vedno se bo našel določen % tistih, ki se bodo šlepali nad državo in vedno bo določen % ljudi brez službe in tem ljudem so namenjeni socialni transferji.....vendar ker delo pri nas sploh ni več vrednota, ampak postaja vrednota to, kako čim bolj, čim več in čim dlje nekaj vleči od države, je takih preveč.....bom dala recimo primer Mure.....poznam precej delavk, ki so zgubile službo.....večina si jih je že našla drugo.....nekatere pa ne.....in zakaj ne....? "Tja se ne bom vozila.....mi je 35 km predaleč.....itak pa mi še nekaj mesecev pripada nadomestilo iz zavoda" in ko ji nadomestilo več ne bo pripadlo in prostega dela takrat ne bo več bo pa jok in stok.....ali pa "doklade imam zdaj večje, vrtca ne plačujem, če grem delat sem v bistvu na istem"....ko bo pa otrok šel v šolo, bo pa na slabšem, vendar je to zdaj ne briga......

In bom rekla, da službo oz. bolje rečeno delo, lahko najdeš.....če ga hočeš.....seveda pa mogoče to ne bo takoj sanjska služba s sanjskim zaslužkom...... Trenutno je pač situacija taka, da je na trgu več povpraševanja kot ponudbe in nikomur ni lahko. Najbolj na udaru pa s(m)o iskalci prve zaposlitve, ker nimamo delovnih izkušenj. Z diplomo ali brez nje. Pa mlade mamice, pa starejši. Na vsa delovna mesta je naval, stvari niso tako enostavne, kot morda kdo misli. Vsak pa bo najraje zaposlil nekoga po vezah, kar je po eni strani normalno, vsak raje vzame nekoga, ki ga pozna in ve približno kak človek je, kot pa popolnega tujca. žal, tako je, fer ali ne fer.
Trenutno res ni situacija, da dobiš delo, če ga hočeš. Ga dobiš, če imaš veze in/ali veliko sreče. Pa ne govorimo o sanjskih službah, ampak tistih za preživetje. Ker trenutno res ogromno ljudi tanko piska in bi radi preživeli.
Nikoli ni bila situacija taka, vsaj v teh 13 letih, ko sem jaz v službi, da bi dobil delo, če si ga hotel.....se je vsak moral tako in drugače potruditi sam zase, če je želel dobiti delo.....nismo vsi prišli v službe zgolj zato, ker je bil ata ta in ta.......je pa res, da včasih velja, ob pravem času na pravem mestu.....

Če pa v prvi vrsti zgolj iščemo izgovore zakaj nimamo službe, pa dela ne bomo našli...... Ja, se strinjam. Najslabše kar lahko človek stori je, da sedi doma in se smili samemu sebi. So boljši in slabši dnevi, ampak važno je, da človek ostane aktiven in z vsaj kančkom pozitivne misli v sebi, da bo kmalu bolje. Srečno vsem!





(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: brezposelnost
19.2.2010 14:15:43   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Se strinjam s Kerenso. Jaz sm se recimo vozila 130km v eno smer vsak dan... Ena kolegica pa je bila pet let brez službe in skos jamrala, da pač ni službe, ker živi v malem mestu in je itak čakala samo na to, da bo dobila službo tu, ker je blizu itd.... Pa še več takih poznam. Nepredstavljivo se jim zdi, da bi se vozili kam dlje.


To me pa res zanima kateri delodajalec ti je plačeval potne stroške da si se tako daleč vozila v službo?
Tudi jaz bi se pa še marsikdo, ampak pokaži mi firmo ki bo plačevala take potne stroške, razen seveda vojska.
Imam znanko, ki je poslovodja v trgovini s čevlji, odpirali so novo trgovino in sem jo vprašala če se lahko kaj uredi, mi je rekla, da ne more, ker imajo toliko prijavljenih diplomiranih oseb ki imajo do službe pet minut in raje vzamejo njo kot pa mene, ker imajo z mano več stroškov.

Tako da dandanes še včasih znanstva ne pomagajo, vse je v dnarju in v tem da se čimveč zasluži ob tem pa je čim majn stroškov!!!!!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: brezposelnost
19.2.2010 14:28:34   
Klemy82
Evo, poslušam lihkar po radiu. Vlada se je odločila prepovedati zaposlovanje sezonskih delavcev iz tujine do konca aprila, zaradi zlorab delovnih dovoljenj in ker imamo doma dovolj brezposelnih kadrov, da bi lahko zapolnili te potrebe. Pa da vidimo kaj bo. 

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 19.2.2010 14:29:04 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: brezposelnost
19.2.2010 14:32:18   
mižek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Delaš lahko tudi na mnogo drugih načinov, ne samo tako, da imaš državno službo za polni delovni čas in za nedoločen čas. Dela je, kolikor hočete, samo služb je nekoliko manj. Da pa nekdo ne bi našel dela, s katerim bi zaslužil za preživetje in to v Sloveniji, se mi zdi pa zelo malo verjetno. Vprašanje je, kako daleč se je pripravljen voziti delat, kaj mu je ali ni izpod časti in pod kakšen znesek plačila je ali ni pripravljen iti. Bottom line - dela, s katerim lahko zaslužite za preživetje, je dovolj. Služb pa res ne.


oh to pa so citati ljudi in oseb, ki nikoli v življenju niso ostali brez službe in ki mečejo vse ljudi ki so brez nje v en koš, se pravi vsi smo preleni in se nam itak ne ljubi it delat, jamramo pa iz navade, kajne!!!!

Sem v svojem kratkem življenju opravljala že različna dela od fozočnih do kelnarskih in še kaj, pa sem po poklicu pedagog, in zakaj sem opravljala ta dela, zato ker nisem ne lena in sem pripravljena sklepati kompromise. Le da sedaj teh del nihče nikjer ne ceni, kaj mi pomaga pri moji izobrazbi, to da sem obirala jabke, kdo bo te kje v katerem vrtcu rekel, ooo super da ste obirali jabolka, ali izkušnje iz strežbe pa bodo vam ziher pomagala pri delu z našimi otroci, ali pa delo v vrtnariji, kjer sem bila v zimskem in letnem času mokra do svojih gat,....aja pa da ne pozabim delo prodajalke,....
Seveda sedaj bo pa prišel stavek, potem se že v nobeni službi nisi dovolj dobro izkazala da te nikjer niso obdržali, ne ravno obratno, vsepovsod sem dala svoj maksimum, le da tega nikjer niso cenili, ker dandanes je pomembno samo to koga poznaš in komu lezeš dovolj dobro v rit, ker pa sem še dokaj mlada nastopala vse te službe, sem bila temu primerno naivna, in nisem znala ocenit kdo so moji pravi "prijatelji" in kdo ne.

Tako da nebi sedaj o tem da je dela dovolj le služb ne, ker po tvojem stavku sodeč že se*eš celo življenje s polno ritjo in me taki komentari razkurijo tako da mi vse dlake pokonci stojijouser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: brezposelnost
19.2.2010 14:46:25   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Delaš lahko tudi na mnogo drugih načinov, ne samo tako, da imaš državno službo za polni delovni čas in za nedoločen čas. Dela je, kolikor hočete, samo služb je nekoliko manj. Da pa nekdo ne bi našel dela, s katerim bi zaslužil za preživetje in to v Sloveniji, se mi zdi pa zelo malo verjetno. Vprašanje je, kako daleč se je pripravljen voziti delat, kaj mu je ali ni izpod časti in pod kakšen znesek plačila je ali ni pripravljen iti. Bottom line - dela, s katerim lahko zaslužite za preživetje, je dovolj. Služb pa res ne.


oh to pa so citati ljudi in oseb, ki nikoli v življenju niso ostali brez službe in ki mečejo vse ljudi ki so brez nje v en koš, se pravi vsi smo preleni in se nam itak ne ljubi it delat, jamramo pa iz navade, kajne!!!!

Sem v svojem kratkem življenju opravljala že različna dela od fozočnih do kelnarskih in še kaj, pa sem po poklicu pedagog, in zakaj sem opravljala ta dela, zato ker nisem ne lena in sem pripravljena sklepati kompromise. Le da sedaj teh del nihče nikjer ne ceni, kaj mi pomaga pri moji izobrazbi, to da sem obirala jabke, kdo bo te kje v katerem vrtcu rekel, ooo super da ste obirali jabolka, ali izkušnje iz strežbe pa bodo vam ziher pomagala pri delu z našimi otroci, ali pa delo v vrtnariji, kjer sem bila v zimskem in letnem času mokra do svojih gat,....aja pa da ne pozabim delo prodajalke,....
Seveda sedaj bo pa prišel stavek, potem se že v nobeni službi nisi dovolj dobro izkazala da te nikjer niso obdržali, ne ravno obratno, vsepovsod sem dala svoj maksimum, le da tega nikjer niso cenili, ker dandanes je pomembno samo to koga poznaš in komu lezeš dovolj dobro v rit, ker pa sem še dokaj mlada nastopala vse te službe, sem bila temu primerno naivna, in nisem znala ocenit kdo so moji pravi "prijatelji" in kdo ne.

Tako da nebi sedaj o tem da je dela dovolj le služb ne, ker po tvojem stavku sodeč že se*eš celo življenje s polno ritjo in me taki komentari razkurijo tako da mi vse dlake pokonci stojijouser posted image


Mižek, če te kdo razume, sem to jaz. Razumem, da si jezna, da se ti ne zdi pravično marsikaj v tej ljubi naši domovini, da si pridna in da bi rada delala. Nisi edina.
Vendar ne si pustit da te taki in drugačni komentarji spravijo iz tira.
Kerensa ima za sabo svojo zgodbo, tudi njej ni bilo vedno lahko, vendar ima ona svojo življenjsko filozofijo, ki je drugačna moji ali tvoji.
Hotela je povedat, da dela je veliko, če si pripravljen delat na črno, pol legalno, ilegalno, se tako ali drugače znajdit. Delo res je, vendar tako kot sama ugotavljaš, na dolgi rok ti to pač ne koristi. Da se znajdeš in imaš trenutno za preživetje že gre, tudi če delaš kar nekaj, samo da je plača redno vsak mesec, vendar ti dolgoročno pri tvojih ciljih ne pomaga kaj dosti. Žal. Ker kot smo že ugotavljale, delo in pridnost ni več vrednota. Tudi pri mnogih delodajalcih več ne. Imaš smolo, da v tvoji regiji ni dosti povpraševanja po tvojem kadru, v ljubljanski ga je, recimo, ogromno trenutno, pa to tebi ne pomaga dosti, kajne? Vseeno upam in držim pesti zate, da kmalu najdeš službo. Tako, ki ti bo v veselje in ki ti bo prinesla spodobno plačo. user posted image



_____________________________

Jst.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: brezposelnost
19.2.2010 15:33:06   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: mižek

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Se strinjam s Kerenso. Jaz sm se recimo vozila 130km v eno smer vsak dan... Ena kolegica pa je bila pet let brez službe in skos jamrala, da pač ni službe, ker živi v malem mestu in je itak čakala samo na to, da bo dobila službo tu, ker je blizu itd.... Pa še več takih poznam. Nepredstavljivo se jim zdi, da bi se vozili kam dlje.


To me pa res zanima kateri delodajalec ti je plačeval potne stroške da si se tako daleč vozila v službo?
Tudi jaz bi se pa še marsikdo, ampak pokaži mi firmo ki bo plačevala take potne stroške, razen seveda vojska.
Imam znanko, ki je poslovodja v trgovini s čevlji, odpirali so novo trgovino in sem jo vprašala če se lahko kaj uredi, mi je rekla, da ne more, ker imajo toliko prijavljenih diplomiranih oseb ki imajo do službe pet minut in raje vzamejo njo kot pa mene, ker imajo z mano več stroškov.

Tako da dandanes še včasih znanstva ne pomagajo, vse je v dnarju in v tem da se čimveč zasluži ob tem pa je čim majn stroškov!!!!!


Delam v mednarodnem velikem podjetju. In ja, veliko podjetij v Ljubljani plačuje potne stroške! Sem živela tam 5 let, imamo veliko znancev in prijateljev, ki delajo po različnih velikih firmah in JA, plačujejo potne stroške četut se iz Radencev pripelješ! In zakaj? Ker si to lahko privoščijo, ker so to velika podjetja in če je kader dober, bodo plačali!

Imamo novo zaposleno, ki se vsak dan vozi iz Slovenj Gradca... pa je prišlo veliko prošenj tudi iz Ljubljane, ampak njen življenjepis in sam pozitiven nastop na razgovoru je pač prepričal, da so jo vzeli... In JA, plačali ji bodo stroške.

Jaz sem sicer zdaj dobila službo bližje, ker mi je predaleč za vozit... In JA, brez vez in poznanstev, ker kljub vsemu marsikdo tut noče nekoga prek vez, ker potem si še dodatno obremenjen s to osebo, češ, kaj pa če se ne izkaže a ji v obraz ne moreš povedat, ker se ne upaš, ker osebo pač poznaš.

Če si pripravljena it v Ljubljano delat, pač napiši dober dopis, glej razpise na netu in se prijavljaj.... Ker kot sem rekla, poznam res dosti ljudi in podjetij,kjer se ljudje vozijo, pa to ni vojska ali državna uprava in jim plačujejo stroške.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: brezposelnost
19.2.2010 17:17:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
vendar je marsikomu izpod časti poprijet za kakršnokoli delouser posted image

Takšen človek naj potem ne jamra, da ni službe zanj.
IZVIRNO SPOROČILO: mižek
oh to pa so citati ljudi in oseb, ki nikoli v življenju niso ostali brez službe in ki mečejo vse ljudi ki so brez nje v en koš

ZELO si se zmotila. Delala sem od svojega 15-ega leta (trenutno sem stara 31,5 let), pa do avgusta lani. Takrat sem pa prostovoljno pustila službo in sem sedaj prostovoljno brezposelna. Koliko služb sem zamenjala v 15-ih letih, se pa na pamet v tem trenutku ne spomnim. Veliko jih je bilo in to v vseh strokah. Bila sem vse, od čistilke pa do edine direktorjeve tajnice. In imam samo OŠ izobrazbo, pa nisem imela nikoli niti ene težave s tem, da ne bi dobila dela. Poudarjam - DELA, ne službe. Ko sem hotela delati, sem vedno delala. In vedno zaslužila za preživetje sebe in svoje družine.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: brezposelnost
19.2.2010 17:27:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

in JA, plačujejo potne stroške četut se iz Radencev pripelješ! In zakaj? Ker si to lahko privoščijo, ker so to velika podjetja in če je kader dober, bodo plačali!


Za firmo je to minimalen strošek. 50€ za vožnjo z Vrhnike nekomu, ki samo hodi v službo, ali 200€ več tistemu, ki hodi delat. Razlika v strošku je štirikratna, v učinku je običajno več. Pametna podjetja gledajo drugo in izbirajo temu primerno, lena gledajo na ljudi kot strošek.

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: brezposelnost
19.2.2010 18:23:22   
liliana
Tako je.....pameten delodajalec bo "vložil" v svojega delavca, da mu bo ta "prinesel" čimvečji dobiček.....pa če mu bo plačeval potne stroške 200 EUR.....in taki delodajalci v Sloveniji tudi obstajajo.....vendar je običajno delavec tisti, ki tega kompromisa ni pripravljen sprejeti, ker je lepše imeti službo na dohvatu ruke in mu vožnja v službo 40 minut v eno smer predstavlja problem zaradi družinskih obveznosti.....vendar to potem ni krivda zgolj na delodajalcu.....

Če pa delavec že v osnovi izhaja iz tega.....ne bom se prijavil na to delovno mesto, ker mi delodajalec itak ne bo pripravljen plačati potnih stroškov, pa službe itak ne bo dobil......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?