|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: brezposelnost
18.2.2010 19:53:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kasso
služb ni.

Službe so, samo dobiti jih je težko, ker je kandidatov več, kakor je delovnih mest.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: brezposelnost
18.2.2010 20:44:50   
maja&m
Evo, tudi jaz se vam pridružujem. Še ena taka, ki je brez službe. Imam 3 različne izobrazbe (tudi stopnje), delam še 4...Pa vse kaže na to, da si bom lahko vse diplome in ne vem kaj še vse v r.. vtaknila ali pa imela za kurjavouser posted image user posted image  Če se prijavim na delovno mesto za V stopnjo, me skenslajo ker imam VII stopnjo. Če se prijavim za VII stopnjo, me skenslajo ker nimam ustreznih delovnih izkušenj.user posted image  ŠS njih ne briga. Res žalostno kam to pelje...tisti z OŠ in SŠ izobrazbo pa imajo službe, da se jim kar smeji.user posted image  Se že po malem sprašujem, čemu sploh hoditi v šolo in se izobraževati, če potem ne moreš dobiti zaposlitve? In ja se strinjam s tem, da naj raje znižajo starostno mejo upokojitve in dajo nam mladim prostor pod soncem

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: brezposelnost
18.2.2010 20:50:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m
tisti z OŠ in SŠ izobrazbo pa imajo službe, da se jim kar smeji

Poznam človeka, starega dobrih 30 let, ki ima OŠ izobrazbo, 1.000€ netto plače, plačane prispevke, plačan prevoz na delo, 580€ netto letnega regresa, 22 dni letnega dopusta in pogodbo za nedoločen čas. In točno tako je, kakor ti praviš - fučka se mu za izobrazbo.

Po eni strani mi je žal za tiste, ki so dolga leta hodili v šole, da bi se izobrazili za določeno stroko, potem pa ne dobijo službe. Po drugi strani pa se mi (nekateri od njih, ne vsi) zdijo krepko naivni, če so mislili, da jim bo izobrazba sama prinesla delovno mesto (in to celo dobro plačano). Glede na to, da je večina delovnih mest dandanes pri zasebnikih in glede na to, da je za zasebnika delavec, pa kakorkoli že obrneš, strošek, je logično, da želi zasebnik zmanjšati stroške in povečati dobiček - in če na to pogledaš kot delavec, potem je bolje, da imaš nižjo izobrazbo. Prej boš dobil službo.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: brezposelnost
18.2.2010 21:03:42   
poli*
Sama sem na istem.. trenutno čakam na en odgovor, ampak sem iz dneva v dan bolj prepričana, da ne bo nič user posted image  seveda upanje umre zadnje in me še vedno drži gor 1 iskrica upanja. V ponedeljek pokličem... ali pa bi že jutri? user posted image
Jutri bo 9 dni od zaključka razpisa.. kaj menite?

Trenutno živimo v narobe svetu in nič ne kaže, da se bo kaj spremenilo. Hb ima mož službo (v kateri so ga že 2x odpustili. Prvič za 7 mesecev-recesija, drugič za 12 dni user posted image )... glede na izkušnje je to od danes do jutri. Trnutno si ne more človek nič izmišljevati, mora samo po njihovem taktu plesati, čene bo še brez tega ostal.

In ja, izobrazba še zdaleč ni vse. Men se pa dopade, da lahko tudi tisti z oš pridejo do lepih denarcev, če imajo srečo in naletijo na pravo službo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: brezposelnost
18.2.2010 21:07:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
Men se pa dopade, da lahko tudi tisti z oš pridejo do lepih denarcev, če imajo srečo in naletijo na pravo službo.

Hmm... dvoumno. A če imajo samo OŠ, potem to pomeni, da morajo imeti srečo, da so dobili dobro službo? Ni možno, da bi se trudili in borili zanjo, kakor tisti z npr. VII stopnjo izobrazbe? In da so jo na koncu dobili, ker so nekaj naredili za to, ne samo zato, ker bi jim padla sekira v med? Ali...?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: brezposelnost
18.2.2010 21:12:24   
x_srečka_x
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m
tisti z OŠ in SŠ izobrazbo pa imajo službe, da se jim kar smeji

Poznam človeka, starega dobrih 30 let, ki ima OŠ izobrazbo, 1.000€ netto plače, plačane prispevke, plačan prevoz na delo, 580€ netto letnega regresa, 22 dni letnega dopusta in pogodbo za nedoločen čas. In točno tako je, kakor ti praviš - fučka se mu za izobrazbo.

Po eni strani mi je žal za tiste, ki so dolga leta hodili v šole, da bi se izobrazili za določeno stroko, potem pa ne dobijo službe. Po drugi strani pa se mi (nekateri od njih, ne vsi) zdijo krepko naivni, če so mislili, da jim bo izobrazba sama prinesla delovno mesto (in to celo dobro plačano). Glede na to, da je večina delovnih mest dandanes pri zasebnikih in glede na to, da je za zasebnika delavec, pa kakorkoli že obrneš, strošek, je logično, da želi zasebnik zmanjšati stroške in povečati dobiček - in če na to pogledaš kot delavec, potem je bolje, da imaš nižjo izobrazbo. Prej boš dobil službo.



Lahko ti povem da ni vse tako rožnato. Mož ima OŠ, plačo malo večjo kot si napisala, ampak dela po cele dneve v nemogočnih razmerah. Pozimi in poleti je cel dan zunaj, je pa vodovodar. Na šihtu je ostal brez prsta itd. Pa mi povej kateri ki ima diplomo bi šel za takole delo? Njihov šef stalne išče delavce pa jih ne dobi, ker nobeden ne gre delati v "svinjo" tako je...

Za vse ostale pa user posted image  in da hitro dobite službouser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: brezposelnost
18.2.2010 21:14:15   
Kerensa*
Srečka... odvisno od stroke, ampak v osnovi imaš prav. Vedno moraš nekje nekaj požreti. No, ja... moraš - sam se odločiš, da boš. Prisiliti te ne more nihče.

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: brezposelnost
18.2.2010 21:31:48   
poli*
Kerensa, jaz sem mislila predvsem na tak način, da oseba brez izobrazbe sploh lahko dobi lepo plačo (čeprav za zelo težaško delo).
Moj ima sr. šolo. Na šihtu je zgubil par prstov. Sreča v nesreči je bila, da sva se ravno zaradi tega spoznala, ker če ne se neb nikoli srečala user posted image .
Ne rečem pa tega, da bi prišli ljudje s katerokoli st. izobrazbe lažje do službe. Tukaj ni dileme.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: brezposelnost
18.2.2010 21:36:48   
x_srečka_x
Poli* točno to sem mislila, da za te denarce opravljajo težaško delo, in to delo lahko gre delat čisto vsak z diplomo. (to seveda ne bo)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: brezposelnost
18.2.2010 22:00:46   
vanilla
Evo, še moje mnenje:
Pri brezposelnosti je tako, da si mrzel, če nimaš od prej dovolj delovnih izkušenj in primerno izobrazbo za tisto delovno mesto za katero se prijavljaš. Mrzel si večinoma tudi, če v času študija nič ne delaš in samo študiraš (kar je ok, ker pač želiš čimprej zaključiti) in potem kot diplomiranec ali bognedaj magister uletiš na trg dela in se potem praskaš po glavi, ker te nihče noče zaposlit (ker nimaš izkušenj). Eno se torej izključuje z drugim.
Če nimaš izobrazbe, imaš samo osnovno ali poklicno šolo, si spet mrzel, ker je tudi takih veliko in potem za tista priložnostna ali malo boljša dela pride na tone prošenj, pa spet veze itd.....


VENDAR pa je pri iskanju zaposlitve pomembnih tudi kar nekaj dejavnikov: kot prvo - prošnjo je treba napisat (natipkat) lično, slovnično pravilno, s pravilnim umeščanjem vejic in pik... Izpostavijo se izkušnje oz. sposobnosti, ki so pomembne za tisto del. mesto za katerega se prijavljaš. Priloži se življenjepis, kjer si pregledno in kronološko sledijo nanizane izkušnje, sposobnosti, izobraževanja. To je torej prvi korak!

Sama sem v pretekli službi sodelovala pri izbiri kandidatov za dol. delovna mesta in je prišlo tudi po 400 prošenj! Katere izstopajo in katere povabiš na razgovor? Prošnje (kot sem jo opisala zgoraj), izkušnje oz. sposobnosti, ki so čimbolj ali točno podobne tistemu, kar iščemo. Primer: če je zahtevano odlično znanje nemščine, potem tudi pričakujem prijavo kandidata s takim znanjem jezika.. Ne pa, da napiše, da zna odlično angleško in pasivno nemško. Takšna prošnja meni nič ne pomeni, take osebe ne moreš povabit na razgovor. Torej prvenstveno je treba izpolnjevat pogoje. Če pa že nimaš izkušenj, potem pa izpostavit svoje želje, svoje sposobnosti, ambicije... Tudi take se povabi na razgovor, ki v dopisu napišejo, da se pač vidijo v prihodnosti v tem delu, čeprav zaenkrat še nimajo teh izkušenj.

In dejansko je res in v bistvu kontradiktorno: vsak si želi delavca z 20 let del. izkušenj, obenem starega 20 let, z odraslimi otroci user posted image .

Evo malce sem dolgovezila.

< Sporočilo je popravil vanilla -- 18.2.2010 22:01:50 >

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: brezposelnost
18.2.2010 22:25:30   
zmajaz
Ja res je "zanimivo", ko diplomiraš in začneš pisati prošnje za službo, pa ugotoviš, da - kaka diploma neki, to nikogar ne zanima, samo izkušnje - raje 5 let izkušenj in brez diplome, kot diploma in 0 let izkušenj. Kje boš pa te izkušnje dobil pa nikogar ne zanima. Jaz sem imela potem srečo, da sem naletela na podjetje, kjer si moral opraviti kar nekaj praktičnih preizkusov (pa so se potrudili, da so bili kar se da zahtevni user posted image ) in če si bil uspešen, so te vzeli, če ne pa pač ne - pa OK ti so ti dali vsaj možnost za razliko od večine. Zdaj se pa itak ne sekiram več - vsako leto več izkušenj je večja možnost, da me vzamejo kjer koli drugje, če ne bi več mogla delati tu, kjer sem zdaj.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: brezposelnost
18.2.2010 22:27:14   
kaya2007
moj mož pa že kakšen mesec išče delavca, plača je res dobra, redna, vsa zavarovanja, malica..mah res vse pošlihtano.
dobil je že malo morje prošenj, opravil malo morje razgovorov...vse katastrofa user posted image se že odloči za koga, pa je čisto neresen, sploh ne pride itd. tako da če iz naše perspektive gledam, bi vsi imeli službo, naredili pa ne bi kaj preveč zato. pa ne leti to na nikogar tu. pravim le, kako je videti pri nas.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: brezposelnost
18.2.2010 22:31:35   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja res je "zanimivo", ko diplomiraš in začneš pisati prošnje za službo, pa ugotoviš, da - kaka diploma neki, to nikogar ne zanima, samo izkušnje - raje 5 let izkušenj in brez diplome, kot diploma in 0 let izkušenj. Kje boš pa te izkušnje dobil pa nikogar ne zanima. Jaz sem imela potem srečo, da sem naletela na podjetje, kjer si moral opraviti kar nekaj praktičnih preizkusov (pa so se potrudili, da so bili kar se da zahtevni user posted image ) in če si bil uspešen, so te vzeli, če ne pa pač ne - pa OK ti so ti dali vsaj možnost za razliko od večine. Zdaj se pa itak ne sekiram več - vsako leto več izkušenj je večja možnost, da me vzamejo kjer koli drugje, če ne bi več mogla delati tu, kjer sem zdaj.

Čist res. Jaz sem bila najbližje zaposlitvi v podjetju, kjer sem delala prek servisa, pa jih je hudo udarila recesija pa me niso smeli zaposlit. Pa pri eni firmi, kjer smo tudi imeli razgovore in preizkus znanja, pa še kregala sem se, da moje delovne izkušnje prek servisa niso nič, ker drugače ne bi znala nič od tega, kar oni hočejo od mene in kar sem uspešno pokazala na preizkusu..pa potem niso izbrali nobene kandidatke.user posted image Vseeno upam, da kmalu kaj najdem. In vam vsem sotrpinkam in sotrpinom tudi.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: brezposelnost
19.2.2010 9:59:40   
loremi
Ob takih zgodbah me pogreje, ko slišim besede ... kdor hoče delat, lahko dobi službo. Ni več tako enostavno Je ne dobijo niti tisti, ki imajo izobrazbo in niti tisti, ki s(m)o zvozili skozi ne več perspektivno šolo (ki je le-to v tistem času mogoče še bila, čeprav za nizek dohodek). Jaz trenutno zaposlitev sicer imam, ni pa trdna kot kamen in zato vsem, ki iščete delo, želim, da bi ga res našli, pa če za začetek samo toliko, da je dohodek pa potem naprej, tisti ki pa delo imamo, pa da bi ga obdržali!

Sem pa še to hotela dodat ... veliko veliko prepogosto se danes do delovnih mest pride s pomočjo vez. In če jih nimaš ... tud dela nimaš user posted image .

< Sporočilo je popravil loremi -- 19.2.2010 10:01:04 >

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:17:30   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: loremi

Ob takih zgodbah me pogreje, ko slišim besede ... kdor hoče delat, lahko dobi službo. Ni več tako enostavno Je ne dobijo niti tisti, ki imajo izobrazbo in niti tisti, ki s(m)o zvozili skozi ne več perspektivno šolo (ki je le-to v tistem času mogoče še bila, čeprav za nizek dohodek). Jaz trenutno zaposlitev sicer imam, ni pa trdna kot kamen in zato vsem, ki iščete delo, želim, da bi ga res našli, pa če za začetek samo toliko, da je dohodek pa potem naprej, tisti ki pa delo imamo, pa da bi ga obdržali!

Sem pa še to hotela dodat ... veliko veliko prepogosto se danes do delovnih mest pride s pomočjo vez. In če jih nimaš ... tud dela nimaš user posted image .

se strinjam. Ampak, če hočeš delat, še vedno lahko delaš tako, da se samozaposliš. Vsaj probaš lahko, a ne;)

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:21:07   
Kerensa*
Delaš lahko tudi na mnogo drugih načinov, ne samo tako, da imaš državno službo za polni delovni čas in za nedoločen čas. Dela je, kolikor hočete, samo služb je nekoliko manj. Da pa nekdo ne bi našel dela, s katerim bi zaslužil za preživetje in to v Sloveniji, se mi zdi pa zelo malo verjetno. Vprašanje je, kako daleč se je pripravljen voziti delat, kaj mu je ali ni izpod časti in pod kakšen znesek plačila je ali ni pripravljen iti. Bottom line - dela, s katerim lahko zaslužite za preživetje, je dovolj. Služb pa res ne.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:29:27   
liliana
Ja, kaj pa naj bi drugega pričakovali.....user posted image

študira praktično danes že vsak.....normalno, da ni toliko prostih delovnih mest v Sloveniji za razne diplomante, še posebno iz družboslovja......

delo pa itak ni več vrednota....papir z izobrazbo je postal vrednota, ki ga človek dobi, ko je star 30 let.......

In študent bi moral biti na fakulteti in ne vsak dan 8 ur za kelnarskim pultom in na blagajni v trgovini.....

Za kaka "umazana" fizična dela Slovenec ni.....saj ni neumen, da bi ob kopici socialnih transferjev in "ugodnosti" kot so neplačevanje vrtca, vstajal ob 6 v snegu in dežju in šel kopat ali pa streho zidat......

In bom rekla, da službo oz. bolje rečeno delo, lahko najdeš.....če ga hočeš.....seveda pa mogoče to ne bo takoj sanjska služba s sanjskim zaslužkom......

Če pa v prvi vrsti zgolj iščemo izgovore zakaj nimamo službe, pa dela ne bomo našli......



(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:30:02   
vanilla
Se strinjam s Kerenso. Jaz sm se recimo vozila 130km v eno smer vsak dan... Ena kolegica pa je bila pet let brez službe in skos jamrala, da pač ni službe, ker živi v malem mestu in je itak čakala samo na to, da bo dobila službo tu, ker je blizu itd.... Pa še več takih poznam. Nepredstavljivo se jim zdi, da bi se vozili kam dlje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:47:02   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: loremi

Ob takih zgodbah me pogreje, ko slišim besede ... kdor hoče delat, lahko dobi službo. Ni več tako enostavno Je ne dobijo niti tisti, ki imajo izobrazbo in niti tisti, ki s(m)o zvozili skozi ne več perspektivno šolo (ki je le-to v tistem času mogoče še bila, čeprav za nizek dohodek). Jaz trenutno zaposlitev sicer imam, ni pa trdna kot kamen in zato vsem, ki iščete delo, želim, da bi ga res našli, pa če za začetek samo toliko, da je dohodek pa potem naprej, tisti ki pa delo imamo, pa da bi ga obdržali!

Sem pa še to hotela dodat ... veliko veliko prepogosto se danes do delovnih mest pride s pomočjo vez. In če jih nimaš ... tud dela nimaš user posted image .

se strinjam. Ampak, če hočeš delat, še vedno lahko delaš tako, da se samozaposliš. Vsaj probaš lahko, a ne;)

Ja.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:49:51   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Delaš lahko tudi na mnogo drugih načinov, ne samo tako, da imaš državno službo za polni delovni čas in za nedoločen čas. Dela je, kolikor hočete, samo služb je nekoliko manj. Da pa nekdo ne bi našel dela, s katerim bi zaslužil za preživetje in to v Sloveniji, se mi zdi pa zelo malo verjetno. Vprašanje je, kako daleč se je pripravljen voziti delat, kaj mu je ali ni izpod časti in pod kakšen znesek plačila je ali ni pripravljen iti. Bottom line - dela, s katerim lahko zaslužite za preživetje, je dovolj. Služb pa res ne.

Bi se lahko strinjala, ja. Preživeti se da, ni pa služb (oz. jih je premalo) za kolikor toliko brezskrbno in udobno življenje.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: brezposelnost
19.2.2010 10:58:38   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Delaš lahko tudi na mnogo drugih načinov, ne samo tako, da imaš državno službo za polni delovni čas in za nedoločen čas. Dela je, kolikor hočete, samo služb je nekoliko manj. Da pa nekdo ne bi našel dela, s katerim bi zaslužil za preživetje in to v Sloveniji, se mi zdi pa zelo malo verjetno. Vprašanje je, kako daleč se je pripravljen voziti delat, kaj mu je ali ni izpod časti in pod kakšen znesek plačila je ali ni pripravljen iti. Bottom line - dela, s katerim lahko zaslužite za preživetje, je dovolj. Služb pa res ne.



se strinjam...

vendar je marsikomu izpod časti poprijet za kakršnokoli delouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: brezposelnost
19.2.2010 11:42:04   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
. Bottom line - dela, s katerim lahko zaslužite za preživetje, je dovolj. Služb pa res ne.

Je res. Jaz trenutno delo imam, službe pač ne. Zaslužim ravno toliko, da pokrijem svoje osebne izdatke, da z njimi ne obremenjujem svojega partnerja. Ampak dolgoročno pa ni šans, da bi živela tako. Niti nam ne bi zneslo, pa moj ima službo. Zaenkrat še.
Samozaposlitev? Morda. Ampak ne vem, zakaj imate ene tukaj gor ideje, da je pa to super duper rešitev, če nimaš službe..ah, pa odpri s.p. Btw, moraš najt dejavnost, s katero boš dejansko kaj zaslužil, ne mešal megle in da ti da država subvencijo. Tudi pogoje za pridobitev subvencije naj bi, kolikor sem brala, zaostrili in je ne bo dobil več 'vsak, ki bo dal vlogo', ampak tisti, za katere bodo komisije presodile, da bo iz tega s.p. tudi kaj profita.
Imam sicer eno idejo, vendar za realizacijo te ideje bi bilo treba še malo v šolo, pa ni denarja. Se grem pa drug teden pozanimat na Zavod, če bi mi kaj primaknili zraven šolnine. Kolegici niso, ker je zmanjkalo denarja. Zdaj bodo novi cekinčki, pa grem preverit situacijo. Morda pa še kaj rata iz tega.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: brezposelnost
19.2.2010 11:51:00   
baguSka
Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...


ja trenutno baje da ne... sicer pa tud ce jo dobis, moras imeti vsaj dve leti firmo odprto in v delovanju v nasprotnem primeru zahtevajo vracilo le-te!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: brezposelnost
19.2.2010 11:53:40   
baguSka
Ima kdo kake informacije kaj sploh potrebuješ da odpreš sp?


nc! osebni dokument in davcno stevilko.. user posted image pa svojo racunovodkinjo, ce ne bos sama oddajala porocil! drugac pa tud zig ni vec obvezen.. rabis pa seveda tud bancni racun s katerim bos poslovala.. pol pa mislm da je to ze to.. sm ze mal pozabila.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: brezposelnost
19.2.2010 11:53:42   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Da se dobiti subvencijo za plačilo prispevkov za cc. 2 leti...


ja trenutno baje da ne... sicer pa tud ce jo dobis, moras imeti vsaj dve leti firmo odprto in v delovanju v nasprotnem primeru zahtevajo vracilo le-te!!



Kako pa, da ti dajo 5000 eur in po enem mescu zapreš dejavnost?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?