|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:16:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ja denar so zluftali za druge zadeve

Ja kdo točno je to zluftal?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 17:20:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:22:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
s tem denarjem se je vzpostavil socialni sistem (zdravstvo, solstvo, ...), ki so ga takrat stevilcni delavci s svojimi prispevki vzdrzevali.

Za sistem so plačevali delavci, upravljala ga je pa država? Ja, današnja generacija dobro vidi rezultat tega upravljanja. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:23:09   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ja kdo točno je to zluftal?

Ja upravitelji pokojninskega sklada. Saj sem brala neke članke, da se je denar iz pokojninske blagajne "izposojal" za ne vem kake vse druge zadeve, pa bi se potem moral vrniti in se ni. Samo res se ne spomnim več točno, zakaj se je šlo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 17:25:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:27:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
potem pa je logicna situacija, da dedki in babice vzdrzujejo brezposelne vnuke.

Tisti dedki in babice s po 1.400€ penzije to že lahko počnejo, ampak tiste s po 300€ penzije pa preživljaju vnuki, ki delajo na črno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 17:31:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:34:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ja denar so zluftali za druge zadeve - moraš vedeti, da redkokateri upokojenec živi tako dolgo, da dejansko pokuri toliko, kot bi se moralo iz njegovih plačil navarčevati skupaj z donosom.

ni res - so sproti pokurili za to, kar jim je socialni sistem nudil. od poceni bajt naprej - vse so sproti skurili, potem pa se dobili dobre penzije. in sicer zato, ker se politiki ocitno bojijo penzionistov pa jim puscajo glede na okoliscine previsoke penzije (nocem posplosevat, nekateri imajo res mizerne, ampak Gaussova sredina in oni nad njo pa cist fajn zivijo).

Ja no - kaj pa pravim drugega - denar, ki sploh ne bi smel iti iz pokojninske blagajne za NIČ drugega kot za pokojnine, je šel za druge socialne transferje in še za marsikaj drugega, kar se ne bi smelo zgoditi. Če bi denar, ki ga je delavec vplačal v pokojninsko blagajno ostal tam, bi ga bilo toliko, da bi ga, ko bi bil enkrat upokojen, z odmerjeno pokojnino težko porabil do konca življenja. Ampak, ker so računali, da itak skoraj vsak delavec notri privarčuje več, kot pa se potem porabi za njegovo pokojnino, so denar jemali ven za druge zadeve, pa jih je "malo" zaneslo s tem, zdaj pa smo, kjer smo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.1.2010 17:37:32 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:40:22   
neanja duo
Ja,mi delamo po cele dneve,otrok sploh ne vidimo oz.samop takrat ko jih damo spat....oni so pa lepo od 6-14.In glede na to,da je vedno več brezposelnih....Kaj pa če bo enkrat penzionistov več kot zaposlenih?
Se bolj me pa pogreje tole...pa zdej gremo pa za 1 teden v te tolice,pa na morje za par dni ,pa v hribe,....ma naj grejo...bog jim požegnaj...jezi me samo,da mi ne bomo nikoli takole šli,ker ne bo denarja....bomo že itak utrujeni,stari,.....ne tako kot današnji penzinistki ,stari malo čez 50...

Pa še nekaj me zanima.Zakaj oni rabijo regres?.....Mah ,......ah ja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 17:55:13   
korajža
S tem se ne obremenjujem, v službi uživam ti mi je zaenkrat dovolj.
Kdaj me bo kaj doletelo tako ali tako ne vem!

_____________________________

WTF

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 18:02:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu korajža)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 19:02:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Delali bomo do smrti!
20.1.2010 20:35:47   
Anonimen
Jaz in moja družina pa varčuje minimalno in vse kar prišparamo gre pod povšter. Mogoče se komu zdi primitivno, vendar tako vsaj vemo kje je denar. user posted image

Kar se pa penzije tiče se ne sekiram kaj preveč. Z nožem sva se zmenila, da jaz ostanem doma in skrbim za otroka, on bo pa delal. Če jaz prej umrem bo on imel svojo pokojnino, če pa on umre prej bom pa jaz pokojnino po njem vzela. Rešen problem.user posted image user posted image user posted image

Tudi hišo imava, pa on bo še zemljo in nepremičnino podedoval, tako da se ne sekirava preveč. Uživava raje v življenju.

Aja, pa nisva neka bogataša! user posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 9:20:59   
dory
oh jest se ne sekiram več kej dost...sistem je v klincu in nimaš kej...plače so po večini take, da preživiš iz meseca v mesec, ne da bi še kej extra loh varčeval...še dobro da bomo delal do smrti, ker drugače ne vem od česa bi do matilde živeli?

jaz sicer varčujem zase in za otroka...kaj bom od tega imela bom povedala čez 30let user posted image user posted image ...delam pa na tem,da bom na stara leta še kej loh delala doma in zaslužla kak ojro...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 9:34:33   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Čisto iz firbca... kako pa vi varčujete za na stara leta, če sploh? Kakšno je vaše razmišljanje o naših pokojninah čez 30 let ali več (ko bomo vsaj stari dovolj, če že ne drugega)?


Ne, ne varčujemo, ker imamo hišo za odplačevat in to kar konkreten obrok, potem je pa treba tut imet kej od življenja....si kako stvar privoščit...
Me pa zanima, kako bodo čez recimo 30 let gledali na npr. 74 let staro prodajalko v trgovini s cunjami al pa za salamoreznico, ali pa na policista, ki se bo tresu za cesto (pa ne od straha ampak starostiuser posted image )...pa kar trupla mislijo iz delovnih mest odvažat al kajuser posted image . Si predstavljate npr. delavci za tekočim trakom, nekaj njih že starih ko biblija in vsake tolko se sam pripelje mrliški avto, pobere tiste, ki so spustili dušo in gre. In tako vsak dan, dan za dnem. In zakaj? Ker so mel celo življenje premale dohodke, da bi si privarčevali za starost in so za golo preživetje primorani delati do bridkega konca?! Ma to je čist narobe svet. Ampak dokler naša država podpira ,,velike lopove,, žal ne bo drugače.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 9:54:15   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1
Me pa zanima, kako bodo čez recimo 30 let gledali na npr. 74 let staro prodajalko v trgovini s cunjami al pa za salamoreznico, ali pa na policista, ki se bo tresu za cesto (pa ne od straha ampak starosti)...pa kar trupla mislijo iz delovnih mest odvažat al kaj. Si predstavljate npr. delavci za tekočim trakom, nekaj njih že starih ko biblija in vsake tolko se sam pripelje mrliški avto, pobere tiste, ki so spustili dušo in gre. In tako vsak dan, dan za dnem.


pa saj tako je v ameriki. pač, se boš na šihtu zgrudila. samo navadit se moramo tega..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:03:52   
zmajaz
Ja - treba se bo pač navaditi, da se mora človek sam znajti, ne samo na državo zanašati. Ker je pri nas tudi kar nekaj takih, ki samo gledajo, kje bi od države kaj potegnili, namesto bi poskrbeli sami zase in potem se še bunijo, če ne dobijo dovolj. Pa ne rečem za tiste, ki se res znajdejo v trenutni stiski ... Ampak pustimo to - to je že druga tema. user posted image  

Samo je pa resen problem to, da je pa težko zase privarčevati kaj dosti, če ti pa država pobere toliko prispevkov, da financira zdajšnje pokojnine ... Mi smo zdaj v najbolj nezavidljivi situaciji, ker bi morali financirati pokojnine zdajšnjih upokojoncev in še zase varčevati.

Drugače pa - če gledaš američane - oni delajo tudi po 2 ali celo 3 službe, če je treba - pri nas to nikomur ne pade na pamet - boljše jamrat, kako se ne da živeti.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.1.2010 10:09:59 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:13:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Glede na to, da ste vse tri bolj na način "kolikor si bom sama prihranila"... a ste si kaj izračunale, koliko povprečno boste lahko na mesec zapravile od prihranjenega (kar pomeni, s kolikšnim zneskom boste živele) ob povprečni življenjski dobi (upoštevajoč inflacijo do takrat, torej povišanje cen)?


Nisem si računala.....ker tudi vehementni ekonomski analitiki (ki ima sicer vsak svojo verzijo videnja slovenskega gospodarska v prihodnosti, ampak pustimo to.....) nimajo pojma kaj bo čez 30 let....še manj se jim sanja o inflaciji.....in o donosih raznoraznih skladov......in tudi meni se ne sanja, koliko bom leta 2040 na mesec zapravila......predvidevam lahko, da če dobim 40-50% manj (to je najbolj črni scenarij) na mesec, kot dobivam zdaj (to naj bi bil steber I) in še tisto kar mi pač firma plačuje, računam kakih 300, 400 EUR (če mi bodo seveda vplačevali še kakih 30 let....user posted image ), bom lahko preživela.....

Ker.....imamo še dve nepremičnini, otrok bo leta 2040 tudi že verjetno "pri kruhu", za bencin tudi ne bomo toliko rabili takrat, prav tako verjetno pri 60 letih ne bom rabila vsak mesec nekaj cot in čevljev kupit......tudi za kozmetiko verjetno ne bom toliko zmetala, kot danes....verjetno tudi ne bom šla nekajkrat letno na dopust......

Tako da ni vse tako črno, kot nam skušajo marketinško prikazati zavarovalnice in razni skladi.....moja teorija je itak, da troši zdaj, ko si mlad in ne šparati za takrat, ko boš 60 ali 70 in ne boš mogel trošiti, ker ti leta in zdravje tega ne bo dopuščalo.....razen seveda, če imaš željo filati razne zavarovalnice.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:18:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
moja teorija je itak, da troši zdaj, ko si mlad in ne šparati za takrat, ko boš 60 ali 70 in ne boš mogel trošiti, ker ti leta in zdravje tega ne bo dopuščalo.....razen seveda, če imaš željo filati razne zavarovalnice.....

Moja teorija je podobna. Privošči si zdaj, ko si lahko in ne potem, ko si ne boš mogel, s sabo v grob pa tako ali tako nihče ne bo nič odnesel.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:18:53   
Anonimen
plačujem kredit za stanovanje, če mi bo zmanjkalo denarja, ga bom kot upokojenka prodala, si kupila avtodom,... za bencin se bo še našlo za kakšen sendvič pa tudi,... če ne bom pa štoparje ropalauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:19:09   
Anonimen
Ma sej mi tut delamo po dve službi, eno jst in eno možuser posted image . No zdej pa zares, dve službi običajno res delajo na račun tega, da je eden od staršev doma z otroci, drugi pa pač odplačuje hipoteko, plačuje položnice in financira familijo, zato pa tut rabi 2 ali 3 dohodke. Dobro, pol so tukej žal tut enostarševske familije, ko so otroci zaradi prezaposlenosti starša, ki gara za golo preživetje, žal prepuščeni več ali manj sami sebi....

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:23:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
moja teorija je itak, da troši zdaj, ko si mlad in ne šparati za takrat, ko boš 60 ali 70 in ne boš mogel trošiti, ker ti leta in zdravje tega ne bo dopuščalo.....razen seveda, če imaš željo filati razne zavarovalnice.....

Moja teorija je podobna. Privošči si zdaj, ko si lahko in ne potem, ko si ne boš mogel, s sabo v grob pa tako ali tako nihče ne bo nič odnesel.

To je vse res - tudi jaz zagovarjam, da si moraš nekaj privoščiti. Da boš samo delal in šparal za nek čas, za katerega niti ne veš, če ga boš dočakal nima nobenega smisla. Ampak če imaš pa recimo toliko dohodka, da si lahko kar nekaj privoščiš pa še kljub temu nekaj varčuješ, pa to le ni slabo. Ker nekateri namreč niso sposobni čisto nič varčevati ne glede na to, kako velik dohodek imajo. Osebno si privoščim skoraj vse, kar si zaželim, pa še vendarle gledam, da bom nekaj privarčevala, dokler še lahko - ker ko nimaš več kaj varčevati, potem je že prepozno in je vedno dobro imeti neko rezervo. Pa ko imaš enkrat otroke, si tudi misliš, da če se ti kaj zgodi, bodo pa vsaj oni preskrbljeni, da jih ne pustiš brez vsega.

No moram pa dodati še, da midva zaenkrat zlahka varčujeva, ker nimava nobenega kredita, avto imava samo 1, ker oba delava doma, pa nobenih položnic nama ni treba plačevati (razen vsak svoj gsm), ker elektriko, vodo, internet itd. vse financira tast iz s.p.-ja in noče niti sličati, da bi midva kaj prispevala - pravi, da dokler gre tako, bo tako, ko pa 1x ne bo več mogel, se bo pa zadeva obrnila in bo pa vse na najinih ramenih.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.1.2010 10:27:49 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:26:50   
liliana
Pa ko imaš enkrat otroke, si tudi misliš, da če se ti kaj zgodi, bodo pa vsaj oni preskrbljeni, da jih ne pustiš brez vsega.


To je pa drugo....samo to ni varčevanje za svojo penzijo......

< Sporočilo je popravil liliana -- 21.1.2010 10:27:06 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:29:49   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pa ko imaš enkrat otroke, si tudi misliš, da če se ti kaj zgodi, bodo pa vsaj oni preskrbljeni, da jih ne pustiš brez vsega.

To je pa drugo....samo to ni varčevanje za svojo penzijo......


Ja modva za otroke še itak ekstra varčujeva - ampak hotela sem reči, da tudi za tisti del, ki je sicer namenjen za mojo penzijo, mi ni žal varčevati, samo zato ker obstaja možnost, da je recimo ne bom dočakala, ker bo pa v tem primeru ves privarčevani znesek ostal otrokom.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Delali bomo do smrti!
21.1.2010 10:30:59   
Anonimen
ne varcujem.
prvo zato, ker nimam kaj varcevat, drugo zato, ker cez 30 let penzij sploh ne bo.skladi pa bojo popadali.
moja skromna pamet mi govori, da ne morejo vzdrzat.
zdaj tolko in tolko folka vlaga vanje, ker je to t.i. trend. ko bo sla ta populacija v penzijo, pa bo treba izplačevat. in glede na to, da nataliteta pada, bo vedno manj ljudi varcevalo.

sicer pa, ko bom "velika" bom itak bogata in sam od obresti zivela!user posted image

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 21.1.2010 10:31:58 >

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najboljša kombinacija imen za dvojčici:
anzetkula

Prosim za vaše mnenje.

Mija in Pija (37%)

Alja in Ajda (33%)

Leja in Teja (30%)


Število vseh glasov: 252

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!