|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:31:42   
poli*
Ja, so plusi in minusi, če ti prikazuje minimalca. Minus je, da se vse ustavi pri kreditih, plus pa je, da imaš več otroških, pa štipendije, cenejši vrtec in še kakšno soc. pomoč...


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 19:50:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 20:00:53   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: madela


Lahko pa varčujeta in na podlagi privarčevanega dobita kredit. Sam ne vem pa do kakšne višine lahko dobiš na tak način kredita user posted image

Tole sicer prvič slišim, je pa po vsej logiki nelogično. Sicer pa kaj ti bo kredit, če imaš privarčevano? Ostane ti samo namensko varčevanje z vezavo vlog ali pa v skladih za bolj pogumne, samo za stanovanje boš tako varčeval ravno ene 30 let.

Je pa plačevanje minimalca in dajanje na roko zelo hinavska stvar s strani delodajalca. Dobro, da ni mož noseč, ker bi dobival minimalno porodniškouser posted image . Pa pokojnine, ki bo že tako za en k...., bo imel zelo malo. Samo takrat boš star in ne boš mogel niti več tako delati, razen če sta tako zelo disciplinirana, da dajata manjko do penzije na stran. S tem, da morata za tebe dati na stran v celoti, če nisi zaposlena.

LD - zakaj misliš, da veliko ljudi vleče socialno? marsikateri ne gre delat, ker se mu ne ljubi. Bolje doma na toplem kot pa plužit sneg na -10.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 20:21:26   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Je pa plačevanje minimalca in dajanje na roko zelo hinavska stvar s strani delodajalca. Dobro, da ni mož noseč, ker bi dobival minimalno porodniškouser posted image .


user posted image user posted image Ta je pa dobra!


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 20:23:46   
madela
Miapia,tole sem mislila user posted image

http://www.skb.si/preb/kredit-nsvs.html?nsclid=xgH3w2PzRL8n31GVrC5zBQg


Torej po tej logiki,lahko našparaš recimo 24 tisoč € v petih letih,če mesečno položiš 400€ in na podlagi tega,ti odobrijo kredit do 210% več od privarčevanega. Je kar dobra varianta,če drugače ne gre.

< Sporočilo je popravil madela -- 21.12.2009 20:28:54 >

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 20:36:09   
Gina
zivepo nisem mislila takih primerov, ko delodajalec ne izplačuje plače kot je treba, mislim v celoti z davki in prispevki. Mislila sem na take, ki imajo svoje firme in bi lahko to priznali, pa ne, se delajo berače. Drugače pa tudi iz tega razloga ni fajn, da dobiva tvoj minimalca uradno, če se mu kaj zgodi. Potem bo na bolniški dobival 90% od minimalca (en moj kolega je takole bil par mesecev na bolniški zaradi poškodbe in so komaj živeli medtem), pa tudi na dopustu bo dobival samo minimalca. NI glih varna varianta tole. Je pa najbrž boljše kot nič.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 20:54:36   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

zivepo nisem mislila takih primerov, ko delodajalec ne izplačuje plače kot je treba, mislim v celoti z davki in prispevki. Mislila sem na take, ki imajo svoje firme in bi lahko to priznali, pa ne, se delajo berače. Drugače pa tudi iz tega razloga ni fajn, da dobiva tvoj minimalca uradno, če se mu kaj zgodi. Potem bo na bolniški dobival 90% od minimalca (en moj kolega je takole bil par mesecev na bolniški zaradi poškodbe in so komaj živeli medtem), pa tudi na dopustu bo dobival samo minimalca. NI glih varna varianta tole. Je pa najbrž boljše kot nič.


Tako ima moj mož plačo. Zasluži njekje okoli 2000 eurov na mesec prikazanih jih pa ima 480 tako, da si na kredit niti računalnika nebi mogel kupiti.
Ampak se potem moraš dodatno organizirati. Ker seveda dobi nazaj veliko dohodnino, večje otroške, bilo je manj vrtca smo ta denar vlagali v dodatna zavarovanja- za vsak slučaj, če res pride do česarkoli.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 20:57:36   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Miapia,tole sem mislila user posted image

http://www.skb.si/preb/kredit-nsvs.html?nsclid=xgH3w2PzRL8n31GVrC5zBQg


Torej po tej logiki,lahko našparaš recimo 24 tisoč € v petih letih,če mesečno položiš 400€ in na podlagi tega,ti odobrijo kredit do 210% več od privarčevanega. Je kar dobra varianta,če drugače ne gre.

Hvala za info. Jaz sem bolj v 100-tisočih evrih. Je pa verjetno ok, če rabiš, je pa res, da 400 eur na mesec 5,6 let ni malo, da daješ na stran. Moraš pošteno dobro zaslužiti (ali oba).

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 21:16:29   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: malecka

A obstaja kje kak zakon o tem, da imaš pri treh otrocih zastonj malico...Oj jaknik1 a bova šle v akcijo....user posted image


Po mojem se naši ravnateljici glih sfuzla, če ji kako tako idejo pripeljemouser posted image . Če je pa slučajno kej takega uzakonjeno, grem pa takoj v akcijo.

(odgovor članu malecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 21:30:39   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1


IZVIRNO SPOROČILO: malecka

A obstaja kje kak zakon o tem, da imaš pri treh otrocih zastonj malico...Oj jaknik1 a bova šle v akcijo....user posted image


Po mojem se naši ravnateljici glih sfuzla, če ji kako tako idejo pripeljemouser posted image . Če je pa slučajno kej takega uzakonjeno, grem pa takoj v akcijo.


Najbolj,da se na CSD obrneš in povprašaš. Jaz vem,da meni so odobrili. Če ne zaradi tega razloga,potem pa nimam pojma zakaj user posted image
Mislim,da bom pa tudi jaz poklicala na CSD in povprašala,ker zdaj mi je pa res vse skupaj čudno.

Še toliko bolj pa zato,kar je pisla Gina,da te šolske potrebščine pri njih dobivajo socialno ogroženi učenci in potemtakem zaradi nas nekdo ne more dobit,pa bi verjetno bolj potreboval.
Zdaj se pa krivo počutim user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 21:37:38   
madela
Miapia,Saj,če si sešteješ privarčevan znesek+ znesek kredita,ki ga dobiš na podlagi tega si že blizu 100 tisoč €,ali pa varčuješ malo več,če je treba.
Ta varianta je res za take,ki dobro zaslužijo,kot recimo piše gita 10,nakazano pa imajo minimalno plačo.
V bistvu pa plačuješ kar več časa,kot 5 let,potem je na vrsti še odplačevanja kredita,katerega mesečna anuiteta je enaka oziroma večja od mesečnega privarčevanega zneska.

< Sporočilo je popravil madela -- 21.12.2009 21:38:41 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 22:14:03   
cgorjanc
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1


IZVIRNO SPOROČILO: madela
(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)



A mi lahko to bol podrobno razložiš? Prvič slišimuser posted image .


Tudi jaz user posted image
Jaz plačujem malico po regulah, pa imam tudi 3 otroke, mi ni nihče rekel, da mi je ni trebauser posted image



tole pa tudi mene zanima,kajti imam 4 otroke,s tem,da ima samo 1 delno regresirano malicouser posted image
A ni zakon za vse enak?????

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 22:57:09   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1


IZVIRNO SPOROČILO: madela
(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)



A mi lahko to bol podrobno razložiš? Prvič slišimuser posted image .


Tudi jaz user posted image
Jaz plačujem malico po regulah, pa imam tudi 3 otroke, mi ni nihče rekel, da mi je ni trebauser posted image



No tole je pa tudi meni mal hecno.Mož je zaposlen,imava pet otrok,jaz pa sem sedaj ostala doma kot gospodinja in nimava priznane niti regresirane malice,kosila pa itak nimajo v šoli.Hm ja hecno....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 23:31:59   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Največja razlika med a in b je v tem, da prvemu teče delovna doba, drugemu pa ne. Višina pokojnine pa tudi nekaj šteje in včasih lahko tistih 10 evrov hudo prav pride.

Ja...pa ni čisto tako. Ker imajo tako majhno pokojnino so upravičeni do socialne pomoči.

_____________________________

So what....

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 6:41:12   
miapia
Ja, če nimaš druge opcije, je tudi to v redu, čeprav verjetno ni tako ugoden kot npr. namenski kredit. Dejstvo pa je, da z "normalno" plačo težko kaj privarčuješ v današnjih časih, ko greš iz trgovine z bogo vrečko, a s sto euri manj.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 6:43:33   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

Ja...pa ni čisto tako. Ker imajo tako majhno pokojnino so upravičeni do socialne pomoči.

Hmm, a to kje piše? Moja babi ima zelo nizko pokojnino, tam okrog 250 eur (ker pač ni imela izpolnjenih vseh pogojev za polno pokojnino, pa še osnova je bila nizka), pa nima nobene dodatne socialne pomoči.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 7:40:21   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Jaz imam pa eno tretjo varianto. Torej zaposlen je samo mož,(ima dobro plačo)jaz sem nezaposlena.
Otroške imam manj kot 200 € za vse tri otroke skupaj. Vrtec plačam minimalno za enega(otrok s PP),za drugega pa je zdaj itak gratis. V šoli je tavečja samo na malici,ker sem jaz doma in mi ni treba plačevat kosila(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)

Mož nas ima vse v službi v olajšavi in posledino dobi nekaj več ,kot bi drugače.
In če grem sedaj delat,recimo za neko minimalno plačo,mi od tiste plače,preračunano ne bi ostalo čisto nič,torej bi delala zastonj.
Torej še manj otroških,več vrtca,manj moževega denarja,kosilo v šoli,denar za prevoz do službe in nazaj...mah,meni se ne izzide,da bi bila kaj na boljšem.
Bi pa vseeno rada šla na šiht,ker se mi bo doma skeksalo...ampak o tem lahko samo sanjam user posted image


Pri nas je zelo podobna situacija, le da jaz delam po 4 ure (do 12h), tako, da doma nisem...
Če bi delala vsak dan do 17h, ki mala nujno morala biti v vrtcu, ki bi bil dražji kot bi jaz zaslužila v teh 4 urah... Delovno dobo in prispevke do 8 ur mi plačuje država (zakon). Tako, pa ni stroškov z vrtcem, pa dokladi so višji na račun mojih nižjih dohodkov...
Ampak smo se kar naračunali, da smo do tega prišli user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 8:45:42   
mamamajča
No, če smo že pri tej temi......
Jaz ne dobivam socialne, čeprav sem brezposlena, ker kao presegamo cenzus. Pa ok, tudi v redu.
Šihta ne dobim, pa če se na nevemkaj postavim, ravnateljica vrtca mi je že ob prvem snidenju rekla "Vi pa niste od tu, ne? Mi zaposlujemo samo naše občane...."
Ja, sem od tu, uradno sem ŽE od tu, naglas mam pa pač malo bolj vzhodnoštajerski, po čemer pač ve, da sem en ubogi prišlek.user posted image
Ma v redu, me ne zaposliš? Tudi prav.
Ampak glede na to, da je zdaj še dragi ostal brez službe- kdaj bom ustrezala cenzusu za DS?  Če se štejejo njegove zadnje tri plače? A lahko že zaprosim, al bo lahko šele čez tri mesece, ko se bo vidlo, da ni mel nobenega dohodka al kak?

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 9:06:54   
lukec
Na kratko odgovor na Dadino vprašanje: Tud sama večkrat razmišljam o tej logiki, ki ni logična user posted image V glavnem splača se biti doma, če maš vsaj dva, tri otroke in sta doma oba starša, to je zlata jama. Kakor hitro eden od staršev zasluži preko cenzusa (ki je smešen) se pa niti slučajno ne splača.

Pa še en nelogičen primer, vsaj za mene: A: Tričlanska družina, mož je zaposlen, žena je delala dve leti za določen čas, stara 25 let, 7. stopnja izobrazbe, imata enega otroka, po preteku treh mesecev nadomestila na zavodu ji ne pripada nič, ker jo je mož dolžan vzdrževati in ker presegajo cenzus za tričlansko družino (343 €)   
      
                                                                 B: Tričlanska družina, s tem, da je tu hči stara 25 let (za mene že nakaj časa odrasla, a neuser posted image ) in še živi pri starših, šole ni dokončala, doma je že nekaj let, zavod ji je celo plačeval šolanje, tudi tega ni dokončala nikoli (denarja ni nikoli vračala), doma je torej že nekaj let in ves čas prejema denarno socialno pomoč (7 let x 222 € na mesec = 18648 €), starša lepo zaslužita, kupita ji vse kar si izmisli, ne plačuje jima nobenih stroškov,vendar pa njunega dohodka ne upoštevajo v cenzus. Če ima pa slučajno še kakšen otroški dodatek pripada zanjo pa nisem prepričana.

Za mene je to čisti absurd.
                    


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
22.12.2009 9:10:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 10:17:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

Ja...pa ni čisto tako. Ker imajo tako majhno pokojnino so upravičeni do socialne pomoči.

Hmm, a to kje piše? Moja babi ima zelo nizko pokojnino, tam okrog 250 eur (ker pač ni imela izpolnjenih vseh pogojev za polno pokojnino, pa še osnova je bila nizka), pa nima nobene dodatne socialne pomoči.


Zaprosit mora za varstveni dodatek k penzijonu. Kar na Zpiz se obrnte.user posted image Če pa je vdova, lahko zaprosi za vdovsko pokojnino po možu in avtomatsko potem še za pomoč in postrežbo, ki ji po zakonu pripada, če je prejemnik vdovske pokojnine. Pomoč in postrežba je v tem primeru nekaj čez 100€, bivših 30.000 sit. Dobi tisto najnižjo.


(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 10:28:10   
Anonimen
No, pa vam dam še jaz en primer iz moje okolice. On zasluži cca 450 € (skratka, za par evrov presega tisto mejo), ona brezposelna (rahlo prizadeta, brez prevoza, ne dobi službe), sinček hodi v vrtec za par ur, zaradi družbe. Za hrano imajo, za oblačila tako-tako, streha se jim bo vsak čas podrla na glavo. Na socialni ne dobijo nič, ker on ravno presega tisto mejo minimalnega. Kamorkoli se obrnejo jima naprej mečejo tisto malo njive, ki jo imata, da si lahko vsaj zelenjavo doma pridelata. Sta že razmišljala o prodaji, ampak ne upata, ker v primeru, da še on izgubi službo, ne bosta imela ne prostora za pridelovanje, niti denarja. user posted image user posted image user posted image Skratka, skrajno žalostno. Pa oba pridna tako za delo, kot za varčevanje. Si predstavljate da od 450 € privarčuješ še za obnovo centralne??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 10:35:51   
Klemy82
Ja, če imaš ziljon otrok se ti morda splača bit doma in gledat v luft in vlečt vse mogoče pomoči in socialne...čeprav pa tudi ti otroci stanejo in rabijo marsikaj... če si pa samska oseba brez otrok in brez službe, pa lahko v tej državi, oprostite, crkneš. Moja situacija: brezposelna, živim od prihrankov in fantove plače. Od zadnjega priliva na TRR še ni minilo 3 mesece, zato ne dobim socialne pomoči. Upam, da vmes dobim službo in da je ne bom rabila, če pa že, pa ok, za moje položnice bo. S fantom nisva poročena, skupaj živiva premalo časa, da bi me bil on dolžan preživljat, tako da mi bo tudi zavarovanje milostno plačala občina. Za zdaj si ga sama.
Niti si pa ne morem predstavljat, kaj bi bilo, če bi bila sama in primorana živet nekje v najemu, ker s cca 230 eur socialne pomoči res ne vem, komu rata živet. In svaka čast tistemu, ki mu rata tako živet. Res. Tako da, ne mi pravit, da je biznis bit doma in zažirat državo, ja, morda za koga res, pomislite pa tudi na tiste, ki niso doma po lastni volji in ki so res reveži. Jaz zaenkrat ne jamram nič, ker se zavedam, da bi mi lahko bilo desetkrat slabše.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 10:36:30   
lukec
Ja, ja smo socialna država, ampak žal največkrat za tiste, ki si tega ne zaslužijo.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
22.12.2009 10:50:41   
korajža

Meni se splača biti zaposlena, kljub vsem kar ste napisale.

Tudi ni rečeno, da ti ljudje prejemajo kar ve mislite, da prejemajo,
saj vam ne kažajo plačilnih in drugih list.

Grem rajši v službo, kot pa na csd, zz, da ne govorim o karitasu, rk.
Tja nosim hrano in oblačila in ne, ne želim čakati v vrsti za paket,
brskati med oblačil. Pa čeprav se nekateri znajdejo in bi lahko šli sami kupit.

Meni delo (ni nujno, da je vedno služba) veliko pomeni, ne le denar,
ampak tudi delo, ki ga opravljam, ustvarjanje, novosti, samostojnost,
kolektiv, družba, še kaj.

Sem bila brez službe, brez (plačanega) dela še ne,
daljše počitnice do fajn, ampak mi je služba, s + in -, vseeno ljubša.

_____________________________

WTF

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kdaj greste najraje na poletni dopust
Spark



(81%)

(19%)


Število vseh glasov: 180

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!