|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 16:39:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 16:40:58   
ZARA
Joj, ampak tvoji posti me ubijajo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 16:41:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 16:44:33   
ZARA
Mislim ta dolžina posta... me mine, ko odprem in potem se mi ne da brati. No, važno, da sva vsaj nekaj razčistili.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 17:09:08   
HuAnita
LD - kam spet dregaš...?
mislim, da 99 % folka ni z veseljem 24 ur na razpolago doma sebi, možu/ženi in otrokom. ampak vedno se bomo vtaknili v tisti 1 %.



Pač kakor komu paše - čeprav - kot rečeno, večina res verjetno ni prostovoljno doma - če komu paše živet od tujih žuljev, pa naj - saj mu država to dovoli....  Me še vseeno to manj moti kot to, da poslanci pa koliko mesecev oz. let še dobivajo nadometilo (bajne!!!) plače...?!


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 17:11:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 17:17:34   
TomTaylor
Največja razlika med a in b je v tem, da prvemu teče delovna doba, drugemu pa ne. Višina pokojnine pa tudi nekaj šteje in včasih lahko tistih 10 evrov hudo prav pride.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 17:19:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 17:22:16   
Petka09
O ja, je kar nekaj takih, ki se namenoma odločijo, da bodo doma, čeprav kao navidezno iščejo službe. Zato ker seštejejo ena plus ena in vidijo, da se jim bolj splača bit doma, kot pa it nekam v službo za minimalac. In to predvsem tisti, ki so fizikalci ali brez izobrazbe in ne morejo dobit druge službe kot gradbinci, čistilke...... Ker je razlika med minimalno plačo in socialno pomočjo premajhna.... Ker če si silom prilike brezposeln dobiš vse te pomoči, ki si jih naštela zgoraj......

Država bi edino morala bolj rigorozno postavit zahteve oz. pogoje, da se vse to dobi... Saj pa kolker vem, Zavod za zaposlovanje ne dovoljuje socialne kar v nedogled.... Moraš bit aktiven iskalec al ti jo pa prekinejo, če vidijo, da simuliraš. Sam tu je pa tut dohtarska stroka, ki ti potem daje razna potrdila o nezmožnostih za delo in potem si lahko v nedogled na DSP.

Torej vsi bi morali delovat družno, da ne bi bilo toliko simuliranja. Pa četut majo recimo otroke, to ne bi smela bit taka olajševalna okoliščina, ki bi dopuščala, da je nekdo raje doma kot v službi....

No, potem pa se začne verižna reakcija.... Povečat bi blo treba minimalno plačo... Potem pa je tu en catch: nekdo ki je prej imel minimalno plačo in njegov sodelavec, ki je imel recimo 100 eur višjo - in se tistemu prvemu minimalac zviža po zakonu za 100 eur, se potem ta tadrugi zbuni, češ: ne bom jaz delal za isto plačo kot on, če ima recimo zahtevnejše del. mesto... In potem on zahteva višjo plačo.. .In jo recimo doseže in že je v vzporednici z nekom drugim, ki je prej imel višjo plačo.. In se zdej ta zbuni, da hoče višjo in da ne bo mel iste kot tisti, ki je prej imel nižjo............... Torej, naše zakone pisat ni tko enostavno... Niti ni tko enostavno zvišat minimalno plačo... Niti ni enostavno znižat DSP.... Vse je potem verižna reakcija, ki zamaje celotno prebivalstvo in gospodarstvo.

< Sporočilo je popravil Petka09 -- 21.12.2009 17:24:17 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 17:29:25   
madela
Jaz imam pa eno tretjo varianto. Torej zaposlen je samo mož,(ima dobro plačo)jaz sem nezaposlena.
Otroške imam manj kot 200 € za vse tri otroke skupaj. Vrtec plačam minimalno za enega(otrok s PP),za drugega pa je zdaj itak gratis. V šoli je tavečja samo na malici,ker sem jaz doma in mi ni treba plačevat kosila(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)

Mož nas ima vse v službi v olajšavi in posledino dobi nekaj več ,kot bi drugače.
In če grem sedaj delat,recimo za neko minimalno plačo,mi od tiste plače,preračunano ne bi ostalo čisto nič,torej bi delala zastonj.
Torej še manj otroških,več vrtca,manj moževega denarja,kosilo v šoli,denar za prevoz do službe in nazaj...mah,meni se ne izzide,da bi bila kaj na boljšem.
Bi pa vseeno rada šla na šiht,ker se mi bo doma skeksalo...ampak o tem lahko samo sanjam user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 17:46:20   
K_a_t_i
Se splača! Povprečna slovenska družina h sreči ni na minimalcu.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 21.12.2009 17:51:02 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 17:47:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 17:50:21   
Anonimen
jst mam maselino varianto. s tem, da ima moz prikazanega minimalca, pa otroka na kosilu. pa verjetno ju bom odjavila od kosila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 18:09:19   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: madela
(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)



A mi lahko to bol podrobno razložiš? Prvič slišimuser posted image .

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 18:15:42   
gita10
Meni se pa zdi, da bi jaz potrebovala duplo več denarja če bi bila nezaposlena. Navajena sem zjutraj popit kavo- to počnem na stroške delodajalca, ob 12 imam kosilo v službi- na stroške delodajalca, potni stroški mi pokrivajo kompletno tankanje čez celi mesec. Dvomim pa, da bi bilo moje stanovanje bolj pospravljeno če ne bi hodila v službo ali pa če bi se bolj ukvarjala svojim otrokom tako, da meni se zdi, da bi se mi kljub 400 eur bolj splačalo hoditi v službo kot pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 18:49:42   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1


IZVIRNO SPOROČILO: madela
(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)



A mi lahko to bol podrobno razložiš? Prvič slišimuser posted image .


Tudi jaz user posted image
Jaz plačujem malico po regulah, pa imam tudi 3 otroke, mi ni nihče rekel, da mi je ni trebauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 18:50:10   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1


IZVIRNO SPOROČILO: madela
(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)



A mi lahko to bol podrobno razložiš? Prvič slišimuser posted image .


Žal ti ne vem nič kaj razložit. Jaz sem tudi tukaj na RR to prebrala,šla v šolo in povedala,da želim brezplačno malico,ker sem slišala,da mi pripada,ker imam tri otroke in sem jo tudi dobila. Sem pa vseeno mogla prinest plačilne od moža in odločbo o otroških.
Pa na koncu šolskega leta je punca vedno prinesla nekaj šolskih zvezkov in ostalega pribora za šolo(vse novo)in pravi,da to dobijo tisti,ki imajo 3 otroke ali pa več.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:03:06   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: madela

(malico pa ima tudi zastonj-tak je zakon;3 otroci ali več-brezplačna malica)


Tole pa ne more biti res. Imam sama 3 otroke, pa plačujem malico polno ceno. Dobijo pa šole nekaj v sklad za družine z najnižjimi dohodki - zvezke, nahrbtnike na začetku ali koncu leta, pa pred novim letom predstavo zanje z darili... Pa tudi malico financirajo družinam z najnižjimi dohodki - v katerega ne prideš, če premoreš eno plačo. Lahko da živite na področju, kjer ni toliko revnih, potem bi not prišli. V tele reči pridejo včasih tudi tisti, ki prikazujejo minimalca - jaz bi jih osebno v rit brcnila, hudobe - saj imamo na šoli recimo resne reveže, ki imajo eno samo plačo 600eur, pa živijo štirje iz tega denarja ali pet njih, pa tak otrok, ki resnično niti za obleči nima, izvisi, ne dobi teh novoletnih zastonj daril od občine (od staršev pa tudi ne dobi praktično nič, ker mu ne morejo nič kupiti), zaradi bogatašev, ki se vozijo v limuzinah, oblečeni so fensi šmensi, hodijo za 2 meseca na morje, imajo jahto... ampak njihovi otroci so obravnavani kot otroci revežev in dobivajo vse zastonj - saj prikazujejo brezposelnost medtem ko vodijo zelo dobro stoječ d.o.o ali pa mogoče prikazujejo minimalca pri s.p.-ju... eh...user posted image user posted image .

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 19:08:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:09:21   
madela
Zdaj pa lahk kar mene v rit brcnete user posted image
Sem šla zdaj iskat kje kaj piše o tem in ni ničesar. Zdaj pa res ne vem zakaj so mi pa potem brez problema odobrili,ko sem kar tako-torej na pamet rekla,da mi baje pripada.
Potemtakem oni sploh niso pogledali,koliko plače ima mož,ker na podlagi tistega mi ne bi smeli odobrit. Denarnega dodatka pa ne prejemam,še otroške imam full male user posted image
Sori,ker širim napačne iformacije. Je pa res,da sem to pred 2 letoma prebrala tukaj na RR.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:13:22   
malecka
A obstaja kje kak zakon o tem, da imaš pri treh otrocih zastonj malico...Oj jaknik1 a bova šle v akcijo....user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:13:26   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

pa bi rada kupila hiško pa ne gre, pa je čist kreditno sposoben in tudi sposoben plačevati, pa se lahk pod nosom obriše.



Pri nama je bilo enako,pa je moj šefu rekel,da hoče vse na plačilno listo,ker si hoče kupit stanovanje. Na srečo je bil tolko fer,da je to naredil,pa še preko veze mu je zrihtal,da sva kredit dobila takoj,ker moraš imeti cca. pol leta nek redni približno enak dohodek,da se sploh lahko pogovarjaš o kreditu.
To pa ni napačna informacija,razen če naju je na banki nalagala user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:16:30   
viroza
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Je pa vedno več družin, v katerih je najmanj eden od staršev "na minimalcu" ali pa brezposeln.
To je čisto res ker sama sodim mednje. In verjemte da ni nič prijetno da guraš cel mesec pa ne dobiš500eur.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
21.12.2009 19:18:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se ne splača biti zaposlen?
21.12.2009 19:27:14   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo
Ja problem je ker šef kjer moj opravlja delo, mu nakazuje plačo preko nekega podjetja s katerim ima pogodbo, v tem podjetju pa ne dovolijo teh stvari (kao višanje in nižsanje plače). Plačilne moraš pokazati za 3 mesece nekje pa 6mesecev, pa sma probala sporokom na plačo in s hipoteko od poroka pa ni šlo.



Ti verjamem,da ni fajn takole,ko veš da imaš denar,ni pa dokaza. Midva bi verjetno še sedaj živela v podnajemniškem stanovanju,če ne bi imel tako zlatega šefa.
Lahko pa varčujeta in na podlagi privarčevanega dobita kredit. Sam ne vem pa do kakšne višine lahko dobiš na tak način kredita user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




maxi cosi tobi vs. romer king
sirenetta

test avtosedežev by uporabnice RR :)

zelo zadovoljna z romer king (29%)

nezadovoljna z romer king (0%)

zelo zadovoljna z maxi cosi tobi (19%)

nezadovoljna z maxi cosi tobi (1%)

imam en drug avtosedež in sem zadovoljna (46%)

imam en drug avtosedež in sem nezadovoljna (5%)


Število vseh glasov: 405

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!