|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  47 48 [49] 50 51   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:03:23   
Kepica83
neka_noč jaz bi jim pa kar povedala svoje. Kaj si pa oni mislijo. Brez problema se to lahko ureja kdaj se hoče. A si jih vprašala če bodo oni odgovarjali v primeru da ti kaj pride pa boš do poroda mogla ležat v bolnici? Kdo bo pa takrat urejal papire?? pri nama ni nič komplicirala. Je rekla da je če dalje več parov ki to prej urejajo.

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1201
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:03:49   
neka_noč
Nax mislim da je bolje, da se greš kar pozanimat v "svoj" vrtec kako in kaj. Da dobiš informacije iz prve roke. Se boš morda manj sekirala. Mene bo ta vrtec "požrl". Moj pravi, da peveč kompliciram, a tovrstne zadeve vse jaz urejam. On nima pojma. Sem pa tudi oseba, ki gledam nekoliko naprej - tudi moram. Ne morem zadeve prepustiti z danes na jutri in se potem zgovarjati, da nisem vedela,... oz. "izviseti" le zaradi nevednosti.
Vem, da komisija zaseda 1x letno in to je konec marca, ko so oddane vse vloge. Nato se vse točkuje in tako pridobiš na prednostni listi. user posted image  
A ni mi jasno kako in kaj bodo delale tiste, ki bodo rodile npr. maja, junija? A za te komisija zaseda še enkrat? Dvomim. Mislim, da se je treba kar pozanimati. Jaz sem se, dobila sem tak odgovor kot sem v prejšnjem postu napisala in se zato prav nič manj ne sekiram, le obremenjujem s papirologijo, ki jo bom vnaprej pripravila mojemu, da bo potem po rojstvu tekal sem in tja ter urejal.
Me je gospa v vrtcu opozorila, da moramo javiti tudi spemembo o povečanju družinskih članov - v 8-ih dneh in bomo tako deležni manjšega plačila položnice za prvega sina, ki že obiskuje njihov vrtec. To je koristna informacija.

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1202
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:09:08   
neka_noč
Kepica ja, prav imaš. Meni res ni bilo nič jasno in sem ostala kar brez besed, kar se pri meni redkokdaj zgodi.
Vem pa, da mi je govorila, da to lahko urejam tudi po porodu, ker pa bom uveljavljala tudi paket oz. denar, pa očetovski dopust 60 dni pred PDP-jem, lahko očetovstvo uredim  takrat. (Kao kaj komplicirava..)
Me je razkurilo, da sva izpadla kot dva loleta.
Bila je neprijazna in naju je po vsem (njenem) povedanem kar odslovila.
Glede na to, da v zač. febr. urejava še ostale papirje tam, bova sedaj počakala še ta dva dobra tedna, ampak zdi se mi pa ful bedno, res.
Kot da smo mi tam zaradi njih in ne oni zaradi nas. user posted image

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1203
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:11:52   
Kepica83
neka_noč kaj očetovski dopust se tudi na CSD ureja?

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1204
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:12:48   
Di_Di
neka noč če ti kej pomaga tole si malo preberi http://www.csd-lj-siska.si/splosno/sporocila.asp?ID=1805928788

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1205
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:30:03   
Di_Di
Drage moje.. jaz sem šele zdaj ( pa sem sam mal prebrala na netu) pogruntala, da je tolko enga nepotrebnega skakanja zarad teh papirjev. user posted image Jaz sem mislila da bo to bl enostavno in hitro za uredit... pa tolko komplicirajo. Ja nč se bo treba poročit preden pride user posted image na svet, bo manj papirologije za rihtat ( vsaj za user posted imageuser posted image

(odgovor članu Di_Di)
Neposredna povezava do sporočila: 1206
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:37:32   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Di_Di

Drage moje.. jaz sem šele zdaj ( pa sem sam mal prebrala na netu) pogruntala, da je tolko enga nepotrebnega skakanja zarad teh papirjev. user posted image Jaz sem mislila da bo to bl enostavno in hitro za uredit... pa tolko komplicirajo. Ja nč se bo treba poročit preden pride user posted image na svet, bo manj papirologije za rihtat ( vsaj za user posted imageuser posted image


Opa opa kaj jaz to slišim poročne zvonove???user posted image

(odgovor članu Di_Di)
Neposredna povezava do sporočila: 1207
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:48:01   
neka_noč
Ja Kepica, očetovski dopust urediš tudi na CSD-ju. Dobiš dve vlogi; vloga očeta in vloga matere za uveljavitev pravic ob rojstvu otroka. Izpolniš in neseš tja 60 dni pred PDP-jem.

Di_Di hvala za link.
Točno tako je, kot sva midva že pred leti to uredila pred rojstvom. Ne vem kaj so nama sedaj tako zakomplicirali, da nisva mogla že urediti priznanje očetovstva. Morda je gospa vstala z levo nogo ali pa se ji enostavno ni dalo delati zapisnika. user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1208
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 17:52:15   
memole
Ejla!

Kako kej?

Midva sva očetovstvo urejala po porodu!
Ostalo pa tak moreš šele po porodu kar se davčne tiče in podobno!
Za paket greš pa pred porodom,drugega pa menda ni vsaj jaz se ne spomnim da bi blo še kej!

Danes je pa kar mrzlo tko da niti ven ne gremo ker je mraaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzzz!user posted image user posted image




_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1209
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 17:58:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu memole)
  Neposredna povezava do sporočila: 1210
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 18:31:00   
dacy
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

hej dacyuser posted image . Kako si kaj punca? sem tudi zate malo katy83 povprašala med tem ko sem bila v bolnici pa je rekla da ste vse vredu. Uh midva imava očeovstvo urejeno že od 14.12. user posted image  je kepica pohitela. Nikad se neznauser posted image user posted image

Cojka imaš ZS.


hahaha ... pametno user posted image user posted image user posted image Jaz v bistvu sploh nisem vedla da se da to ze vnaprej porihtat pa mi je na obcini gospa rekla da pac lahko tud prej ker je lazje potem vse ostalo urejat user posted image

Drugace pa res je ... jaz sem cist vredu ... upam da bo tak tud ostalo do konca user posted image ... no tistih mojih bolecin v krizu sploh vec ne upostevam ker te itak ne bodo prenehale ... s tem se bomo ukvarjali po porodu user posted image

neka_noč to me pa res cudi da ti niso hoteli tega porihtat ... meni je maticarka na obcini sama omenla to, drugace bi jaz lepo cakala na porod in potem sele to urejala user posted image Naslednjic ti njej povej da za pakete in ocetovski dopust ocka tebe ne rabi zraven ... za ocetovstvo pa morata oba podpisat in tud brez ocetovstva se ocetovski dopust ne more urejat ... vprasaj jo ce je ona tam zato da stranke odganja domov ker se pac njej ne da delat al je tam zato da naredi to kar pac ljudje pridejo urejat... kr zjezijo me take stvari ... jaz bi se ze skregala verjetno... pol bi ji pa se pod nos vrgla da imam ze tak probleme s pritiskom in ce mi ga mora res zdaj se ona dvigovat user posted image ... zdaj lahko sitnaris , ti je pol oprosceno saj itak vsi govorijo da smo vse nosecnice sitne user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil dacy -- 14.1.2010 18:32:53 >


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1211
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 18:52:17   
photo
Chi_Pita/cukr: glede 100g testa: niti ni nujno, da bodo rezultati slabi. Tam ti vzamejo kri na tešče, ENO, DVE in TRI ure po zaužitju glukoze. Če bosta 2 vrednosti previsoke - potem je slabo, če pa bo previsoka samo ena vrednost - potem ni tok zlooo slabo. Z "dieto" je pa tko, k z vsako stvarjo - navadiš se. Jaz sem prvi teden skoz tehtala hrano, zdaj pa že kar po filingu jem. Edino kar je, spuščam večerje, ker mi je vse skup ful preveč hrane...Koliko pa si imela? Jaz na 50g testu 8'1, na 100g je bil pa problematičen samo cukr na tešče; meja je 5'3, meni pa so izmerili 5'4, ostale vrednosti pa so bile pod mejno (7'8).

modrci: jaz kupujem Triumph modrce in vem, da imajo številke tud do 95 in košarice do F, tako da bi mogoče tu imeli kake fine za dojenje. Njihovi 'navadni' modrci so sicer malo dražji --> 35-45€, ampak vredni vsakega centa, za maternity pa ne vem kakšne so cene.

spanje: o-jej... to pa je težava, ja. Jaz sploh ne najdem položaja... prej sem najraje in najlažje zaspala na hrbtu, brez povštra, zdaj pa sem toliko prebrala o spanju na hrbtu, da je to no-go, da ne upam več. Potem pa začnem na levem boku, pa ni ok, pa na desnem, pa ni ok, pa pol napol sede, pa ni ok, pa pol tisti položaj, v katerega  se nezavestnega naštela in potem, ko končno najdem pravo lego in že skoraj zaspim, zaslišim zraven sebe smrčanje. Oh, tale moj je en smrčuh...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1212
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 18:56:40   
neka_noč
neka_noč to me pa res cudi da ti niso hoteli tega porihtat ... meni je maticarka na obcini sama omenla to, drugace bi jaz lepo cakala na porod in potem sele to urejala user posted image Naslednjic ti njej povej da za pakete in ocetovski dopust ocka tebe ne rabi zraven ... za ocetovstvo pa morata oba podpisat in tud brez ocetovstva se ocetovski dopust ne more urejat ... vprasaj jo ce je ona tam zato da stranke odganja domov ker se pac njej ne da delat al je tam zato da naredi to kar pac ljudje pridejo urejat... kr zjezijo me take stvari ... jaz bi se ze skregala verjetno... pol bi ji pa se pod nos vrgla da imam ze tak probleme s pritiskom in ce mi ga mora res zdaj se ona dvigovat user posted image ... zdaj lahko sitnaris , ti je pol oprosceno saj itak vsi govorijo da smo vse nosecnice sitne user posted image user posted image user posted image


Se podpišem pod to! user posted image   Dobro si napisala.
V začetku feb. bom pripravljena na boj, če bodo spet kaj kompliciral. Ker v tretje pa res ne mislim več tja hodit. user posted image

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 1213
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 19:05:54   
Anonimen
Hey babike mojeuser posted image

Hvala, hvala, hvala vsem, ki ste držale pestke zame, je pomagalouser posted image Pa hvala za čestitkeuser posted image Moram povedat, da je bil izpit svinjski, ampak je mimo in je pozitivno, tako da, jupiiiiuser posted image

Toliko ste napisale spet, v obup me spravljateuser posted image

Zatekam jaz nenormalno, tako, da sem se ravno ta teden odločila, da bo poročna obleka sigurno do tal, ker mojih šunkastih gležnjev ne mislim gledat v poročnem albumuuser posted image Jutri bom poklicala za rezervacijo datuma poroke, danes so stekle prve priprave, tako, da res nisem imela časa še za računalnik, bom jutri bolj pridna. Zjutraj imam pisan cajtuser posted image

Nincy29: ČESTITKE!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neka_noč)
  Neposredna povezava do sporočila: 1214
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 19:33:01   
Anonimen
Ok vidim, da bojo res še orng problemi z vrtcemuser posted image Raje sploh ne mislim na to. cojka ti pa si flegma, ful dobr, mene pa že zdej vse skrbi kam bo šel mali pol. neka_noč moj tud prav, da preveč kompliciram (za vsako stvar), pa kaj nej, če pa hočm met vse prej porihtan kot pa zadnji dan. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1215
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 20:05:35   
neka_noč
Točno tako Nax. Se strinjam s tabo. Ravnokar sem gledala na stran vrtca Ciciban glede vpisov... in ni nič rožnato. Oddaja se vloge do 31.03.2010 za šolsko leto 2010/11 . Med letom sicer tudi sprejemajo otroke, a le če ni izpopolnjen normativ - kar pa hm hm.. vemo kako je. Mest še primanjkuje, tako da... No comment!
Naši user posted image bodo določene stvari spoznali ko ne bomo dobile vrtca in bo problem. Potem bodo pa oni kot kokoši brez glav okoli skakali in jim ne bo nič jasno, ko ne bodo mogli nič zrihtat. Oni delujejo na princip logike - in ni logično, da ne moreš dobiti vrtca - po njihovo.
Ma bo že. Kar nam je usojeno. Čez to bomo šle tako ali drugače.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1216
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 20:10:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu neka_noč)
  Neposredna povezava do sporočila: 1217
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 20:23:42   
nejanejc
cojka, jst sem isto razmisjlala, ni mi jasno... Kako na sred leta se tezje dobimo vrtec verjetno....

sem danes skorej s ceste zapeljala, tako sem bla utrujena

sem sla spat popldan...

zdej pa morem neki skuhat, bom prebrala kar bom lahko se...

lep vecer

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1218
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 20:28:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1219
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 20:43:10   
Anonimen
zdravo
tropical prosim ,če mi popraviš na seznamu..
kg..skupaj 13.5..jaz sem malo narodno napisala..prosim...lp...

(odgovor članu neka_noč)
  Neposredna povezava do sporočila: 1220
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 20:47:42   
neka_noč
Cojka - imam še enega otroka, ki pa bo hodil na OŠ Danile Kumar, ki pa je nekaj metrov stran od vrtca.  In še, čas ko se gre po otroka je na ceste za v Črnuče taka gneča, da je joj.
Dobro da tam sprejemajo do 15.04.   . Informacija mi bo kljub vsemu prav prišla.
Sicer pa, v kolikor ne dobim vrtca ko se mi bo iztekla porodniška, bom primorana počakati do sept. ko bo normalno šolsko leto (2011/12 - oddajalo se bo do 31.03.2011) za vpise. Le firmo bom primorana do takrat zapreti. Katastrofa. (Imam sicer še eno zadevo v umu a bomo videli kako bo do takrat. Mislim, da ne bi zapirala firme.)
Je pa tako kot si napisala - letos se vpisuje za naslednje šolsko leto, kar pomeni, da tudi za otroke, ki naj bi jih dali v vrtec sredi šol. leta 2010/11 . V našem primeru.
Tebi je lažje, ker imaš poleti frej. Imam prijateljico profesorico na glasbeni šoli, ki bi morala tudi sedaj dati malega v vrtec, a bo izkoristila od razvojne amb. (se je prej rodil) potrdilo, da ji podaljšajo za tri mesece, nato bo koristila dopust, pa še poleti ima frej - kot ti. Bo karasno prišla skozi. Eni nimamo te sreče. user posted image  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1221
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 21:08:00   
memole
Kako kej?

Jaz sem se pozabla zahvalit še eni punci za kode od čajev,sam ker ne znam prebrat podpisauser posted image ne vem kera je!
Je pa na kuverti štempelj od pošte Mengeš!
Tako da najlepša hvala za kode!

Zdej grem pa tamalo spravit spat!
Se kej kasneje tipkamo če bo še kera v nespečnosti in bo tu visela!user posted image user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1222
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 21:26:19   
tanjaklemen
lep pozdrav user posted image
neke me zanima glede ocetovstva. a se to ne podpise v bolnici ko rodis,a mors pre vse zrihtat.user posted image

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 1223
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 21:40:26   
Kepica83
Punce jaz če hočem dat otroka drugo leto v vrtec. Nevem npr. pri 11 mesecih. torej nekje februarja - marca, a potem morem vlogo oddat to leto ??? Pri nas v vrtcu sprejemajo prijave do 30.aprila. To pomeni da morem aprila oddat vlogo. Seveda upam da pred 30 aprilom rodimuser posted image . Zdaj pa še nekaj ne razumem kar piše na njihovi strani glede pogojev.

[color=#000000 size=3]V vrtec se sprejemajo:
-         otroci, katerih starši imajo na območju občine Ormož stalno prebivališče,
-         otroci, ki imajo na območju občine Ormož stalno prebivališče skupaj z enim od staršev,
-         otroke tujcev, katerih vsaj eden od staršev ima na območju občine Ormož začasno prebivališče in je zavezanec za dohodnino v Republiki Sloveniji.

Torej midva ne izpolnjujema kriterijev ker sva v tej občini prijavljena začasno?? A pol nemorem tu otroka vpisat v vrtec? POMOČ PROSIM???

(odgovor članu tanjaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 1224
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
14.1.2010 22:35:00   
memole
Čer!

Kje ste vse?

Tamala spi!

Jaz pa zdej mal po netu bluzim!user posted image user posted image

Pa ve kaj kej počnete?


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  47 48 [49] 50 51   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  47 48 [49] 50 51   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




V katerem poskusu?
Matejčika

V katerem poskusu vam je uspelo prvič ´naredit´otroka?

Prvič (54%)

Drugič (10%)

Tretjič (7%)

Četrtič (4%)

Petič (1%)

Več kot Petič (24%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!