|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:12:53   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image

http://www.zurnal24.si/slovenija/nad-kvazi-locence-147268

Ceprav ob branju se mi zdi,da bodo pa zraven naspukali tudi tisti "pravi samohranilci".
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
30.10.2009 9:16:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:19:05   
Anonimen
In nizja socialna pomoc za 30% in pri stipendijah se bo poznalo....


Dobili bodo:

bodo te denarne dodatke po novem dobile samo tiste enostarševske družine, kjer drugi od staršev ni več živ ali znan, če mu je bila odvzeta roditeljska pravica oziroma poslovna sposobnost ali če je dlje odsoten.


< Sporočilo je popravil skamp -- 30.10.2009 9:22:20 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:22:07   
bučkabb
kolikor jaz vem ta potrdila o ločenem in skupnem gospodinjstvu res dajejo na UE, ampak podatke jemljejo iz registra in če en starš ni prijavljen na tem naslovu ga tudi na potrdilu o skupnem gospodinjstvu ne bo, no se mi zdi da je tako, razmišljam naglas user posted image

sicer pa jaz tega ne izkoriščam in nimam glede tega težav.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:26:30   
ledenaa
Ah,kakšne ima pa veze en list??
Jaz sem za to,da bolj nadzorujejo to.
ker itak potem pa prave samhranilke najeb... zaradi pohlepnih žensk kajne punce
Kot sem napisala en listek papirja ne pomeni nič,jaz imam skupno gosp. s sestro in s sinoma,mojega ni zraven .
Pa lepo povsod piševa da sva skupaj bla bla bla .
Bi komot potemtakem lahko bila samohranilka če gledamo samo na ta list user posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:32:51   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: skamp

user posted image user posted image user posted image user posted image

http://www.zurnal24.si/slovenija/nad-kvazi-locence-147268

Ceprav ob branju se mi zdi,da bodo pa zraven naspukali tudi tisti "pravi samohranilci".



ja res, blazno super so si zamislili. ne vem čemu aplaudiraš. če te motijo kvazi samohranilke, potem jih začni vse po vrsti prijavljat. ne pa da se buniš čez njih, narediš pa nič ne, da bi bilo boljše.
in ja, našpukali bomo tisit, ki smo enostarševske družine v resnici.

...da bodo te denarne dodatke po novem dobile samo tiste enostarševske družine, kjer drugi od staršev ni več živ ali znan, če mu je bila odvzeta roditeljska pravica oziroma poslovna sposobnost ali če je dlje odsoten. - to tudi sedaj niso bile enostarševske družine ampak samohranilke/samohranilci. tako da tole je kr neki. in kaj bodo s tem naredile? nič. ker če hočejo, da starš ni znan, potem enostavno oče ne gre podpisat očetovstva in problem je rešen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:34:40   
urška
ledenaa, strinjam se.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:43:40   
liliana
Samo drugače kot so si v vladi zamislili skoraj ne gre....žal, dejanske samohranilke bodo pa malo oškodovane finančno.....čeprav tiste, kjer bivši mož plačuje redno preživnino in skrbi z njo skupaj za otroke, tudi ne bodo tako zelo finančno oškodovane......

ker kontroliranje z inšpekcijo kdo je lažna samohranilka in kdo ne ni izvedljivo......

in vsaki lažni samohranilki je sodnik dovolil, da je postala lažna samohranilka, torej tudi nobene zakonodaje ne krši......edino kar bi lahko drugače storili je to, da bi apelirali na sodnike, da naj tega ne delajo (ker sodnik po moje ve kdo je lažen in kdo ne....običajno se za najnižjo možno preživnino dejansko ločena mati ne odloča, čeprav obstaja mogoče tudi kaka izjema).....samo z apelom na sodnike bodo pa ti takoj skočili v luft....neodvisnost sodstva pa to.......

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 9:52:17   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



ker kontroliranje z inšpekcijo kdo je lažna samohranilka in kdo ne ni izvedljivo......



nekako je že izvedljivo, saj tudi v članku piše, da so jih ne vem koliko našli v idriji. torej se da, če hočeš.
je pa res, da so Centri katastrofa. In se jim ne da praou nič veliko potrudit.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:03:46   
TRIŠ
No glede na to, da sem poročena nisem imela nikoli proti tistim,ki to izkoristijo,kajti jaz nimam nič več nič manj zato.Če pa je njim lažje zakaj pa ne.Sedaj pa se resnično bojim da bodo prikrajšane prave mamice samohranilkeuser posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:12:51   
rija
mislim....če ta država ni gnilauser posted image

a cela klinčeva 2,2 milijona bodo s tem prihranili?

je-be-mo mast....pa naj ju prihranijo kje drugje, pa še parkrat toliko...

mo, če se pičimo samo še na nedavno viden članek o koncesijah o sekanju drv....tam PUŠIJO 22 milijonov.....

to je pa ja samo 10 % tega, kar sem omenila....

nekaterim samohranilkam pa pomeni ogromno.....tudi 40 eur....

porka madona, me razpizdijo taki članki, tako mišljenje...

oni glumci v vodstvu države pa glumirajo naprej....piz-.deki....user posted image user posted image user posted image

in g. Pahor, v času recesije, škrtanja vsepovsod....pride v Pomurje reševat, kar itak ni za rešit, POŠLJE NAPREJ SVOJE SLUŽBENE AVTE ZA SPREMSTVO, SAM PA GOSPOD PRILETI S HELIKOPTERJEM.....user posted image

oja....o šparanju tam gori bi pa res lahko kakšno rekli...

pa da ne bo pomote: nimam nobene preživnine od mojegauser posted image  kakorkoli nisva poročena...

in ne moti me, če ima katera to tak urejeno....saj gre le za par fičnikov....kaplja v atlantik....eno pišanje.....in sranjeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:19:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



ker kontroliranje z inšpekcijo kdo je lažna samohranilka in kdo ne ni izvedljivo......



nekako je že izvedljivo, saj tudi v članku piše, da so jih ne vem koliko našli v idriji. torej se da, če hočeš.
je pa res, da so Centri katastrofa. In se jim ne da praou nič veliko potrudit.



Piše, da so jih povabili na CSD in da so se podatki izkazali za napačne.....ne piše pa nič kaj so storili v teh 8 primerih.......mogoče so jim celo otroški dodatek zmanjšali za 10 %, čeprav dvomim......znižano plačilo vrtca pa ni v njihovi pristojnosti....to pa morajo drugi urejati......

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:22:20   
liliana
Ja, Rija to je pa tako.....

Lastnik podjetja v krizi tudi začne najprej "šparati" na delavcih in ne na sebi......user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:24:15   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, Rija to je pa tako.....

Lastnik podjetja v krizi tudi začne najprej "šparati" na delavcih in ne na sebi......user posted image



kakor kateri...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
30.10.2009 10:30:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:40:41   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mislim....če ta država ni gnilauser posted image

a cela klinčeva 2,2 milijona bodo s tem prihranili?

je-be-mo mast....pa naj ju prihranijo kje drugje, pa še parkrat toliko...

mo, če se pičimo samo še na nedavno viden članek o koncesijah o sekanju drv....tam PUŠIJO 22 milijonov.....

to je pa ja samo 10 % tega, kar sem omenila....

nekaterim samohranilkam pa pomeni ogromno.....tudi 40 eur....

porka madona, me razpizdijo taki članki, tako mišljenje...

oni glumci v vodstvu države pa glumirajo naprej....piz-.deki....user posted image user posted image user posted image

in g. Pahor, v času recesije, škrtanja vsepovsod....pride v Pomurje reševat, kar itak ni za rešit, POŠLJE NAPREJ SVOJE SLUŽBENE AVTE ZA SPREMSTVO, SAM PA GOSPOD PRILETI S HELIKOPTERJEM.....user posted image

oja....o šparanju tam gori bi pa res lahko kakšno rekli...

pa da ne bo pomote: nimam nobene preživnine od mojegauser posted image  kakorkoli nisva poročena...

in ne moti me, če ima katera to tak urejeno....saj gre le za par fičnikov....kaplja v atlantik....eno pišanje.....in sranjeuser posted image


kar ste volili, to imate:)




< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 30.10.2009 10:41:06 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:43:00   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK


kar ste volili, to imate:)





mislim....pa kako lahko napišeš kaj takega.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:43:42   
Urko15
Prihranek je zanemarljiv, v primerjavi s stroški ki jih bodo potrebovali za nadzor, pa ljudi  ki bodo urejali papirje in jih prekladali iz enega kupa na drugega, pa njihove šefe, ki bodo nadzorovali njihovo delo. Vse skupaj naj dajo kot olajšavo pri dohodnini pa bomo lahko zmanjšali državni aparat, ki nas stane bistveno več. Kar poglejte, kaj vse moramo delati dvojno, trojno..., da pridemo do otroških dodatkov, znižanega plačila za vrtec, socialno pomoč.
Vsi ti prihranki so le metanje peska v oči, tukaj privarčujejo 2 mio, drugje pa jih brez slabe vesti pogonijo 176.


_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:44:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK


kar ste volili, to imate:)





mislim....pa kako lahko napišeš kaj takega.user posted image


seveda, pod Janšo je bilo pa tooooliko boljše user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:51:45   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Vsak dan je več brezposelnih v Sloveniji (in to takšnih z izobrazbo, da ne bo pomote) - pa naj jih zaposlijo kot socialne inšpektorje, zakonsko naj jim povečajo pooblastila (kakor mestnim redarjem, ki to lahko postanejo s samo OŠ izobrazbo) in investirajo naj kakšen € v zasebne preiskovalce (detektive), pa bosta ubiti dve muhi na en mah - manj brezposelnih in manj tistih, ki izkoriščajo socialne transferje.


Evo, si mi s tipk vzela.user posted image  
Spremljam zgodbo študentov socialnega dela, ki štrajkajo, ker ni pripravništev, brez katerega ni službe na csd. Potem pribije minister, da so si sami krivi, da so šli na faks, kjer ni delavnih mest. Khm? Prosim? Vsak, ki vsaj približno ve, kakšna so stanja na (vsaj večini) CSD po Sloveniji, ve, da krvavo rabijo nove kadre, ampak za te kadre ni denarja, da bi se jih zaposlilo. Važno da je denar za kaj drugega, ane? Sem absolutno za to, da se področje lažnega samohranilstva uredi, ampak ne na račun ostalih, ki pošteno živijo.
Tako kot Dada pravi, naj zaposlijo inšpektorje, naj jim dajo večja pooblastila. Jaz bi še kazni nabila, da joj. Vrnit ves denar nazaj pa vzet pravico za naprej. Kazensko ovadit za goljufijo. Ali kaj v tem smislu. Saj Slovenca boli edino takrat, ko ga po žepu udariš. Šele takrat mogoče pomisli, da je pa kaj narobe naredil. Tiste pa, ki pošteno živijo in nočejo od države nič večl kot to, kar jim pripada, pa pustite pri miru. Niso oni nič krivi.

P.S. : Dada, za redarja je potrebno že en čas imeti 5. stopnjo.

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 30.10.2009 10:52:43 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:52:36   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK


kar ste volili, to imate:)





mislim....pa kako lahko napišeš kaj takega.user posted image


seveda, pod Janšo je bilo pa tooooliko boljše user posted image


Ni bil  idealen.....samo sem pa prepričana,da bo PAhorček bistveno več zasral kot bi katerikoli drugi. Toooolk je obetal pa obljubljal, pa lepo z modrimi učki gledal...
Je kr neki takoh, ki bi bili dost boljši na tem mestu kot on ( pa ne mislim Janšo).


kricefiksuser posted image user posted image


< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 30.10.2009 10:55:56 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:55:46   
Raho
Žal mi je za tiste mamice samohranilke, ki to v resnici so - ampak je v naši državi preveč tudi tistih kvazi samohranilk, ki so to le na papirju in pred črko zakona, v resnici pa so vse kaj drugega kot to.

In zakaj naj bi neka kvazi samohranilka imela večje ugodnosti od mamice, ki je poročena? In zakaj naj bi kvazi samohranilke dobivale večje otroške dodatke in plačevale manj vrtca in lahko bi še naštevala, če to v resnici niso?
Jaz na to gledam iz drugega stališča - še vedno sta doma 2 plači, čeprav je mamica uradno samohranilka - pa je njen otrok očitno več vreden kot moj - dobiva višje otroške dodatke, ona plačuje manj vrtca. A tisti, ki nismo kvazi samohranilci moramo potem biti s strani države kaznovani tako, da plačujemo za naše otroke več kot tisti, ki se grejo kvazi samohranilstvo?

Tukaj že v osnovi otroci niso izenačeni - tudi otrok, ki je otrok kvazi samohranilke, ima v bistvu oba starša, ki sta sposobna za delo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:57:08   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK


kar ste volili, to imate:)





mislim....pa kako lahko napišeš kaj takega.user posted image


seveda, pod Janšo je bilo pa tooooliko boljše user posted image


Seveda, da je bilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Nadaj se! Pod vsemi je enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:58:10   
Teya D.
Vsak se enkrat znajde v krizi in tudi sama sem se.
Enkrat, samo enkrat se mora vsak znajt čisto na dnu in bo takoj začel cenit življenje.
Ko gledam ljudi, ki jim je mar za cel svet in dosežejo marsikaj ( za bruhat kaj se dejansko dogaja ), nekdo ki pa bi tisti trenutek rabil pa nikoli ne dobi pomoči, pa četudi se gre le za 40eur ali za 100eur. Ne dobiš jih!
Dobijo jih tisti, ki lažejo, živijo lepo in še lepše, ko poberejo te vse dodatke itn. .
Sama imam urejene te zadeve ( je pa za tem ena druga zgodba, ki je tu gor ne bom pisala) in mislim, da ne izkoriščam države in nikogar, zato ker sem enkrat imela življensko krizo in se skušam postavit na noge. Ali pač?user posted image   In ko je človek fer in pravičen, dobi še večja polena pod noge. Se strinjam z rekom, pometi pred svojim pragom, nato pometaj pri drugih. Vedno pa je bilo tako, da bodo bogati še bolj basali denar, tisti, ki pa smo v sredini pa bomo morali pre.kleto delati za ta denar, če bomo hoteli preživet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stop laznim samohranilcem!
30.10.2009 10:59:21   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Tukaj že v osnovi otroci niso izenačeni - tudi otrok, ki je otrok kvazi samohranilke, ima v bistvu oba starša, ki sta sposobna za delo.




samo ti zdaj to o nezaposlenih kvazi samohranilkah....user posted image  tega pa nismo definirali....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Zobje
Nezy85

Ali bi šle med nosečnostjo(nekje v 8mesecu)na puljenje modrostnega zoba?

da (21%)

ne (79%)


Število vseh glasov: 369

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!