|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 11:40:26   
zmajaz
Ja - če imaš certifikat, potem seveda lahko. Samo potem klikneš spodnjo vlogo - ne pdf, ampak e-vlogo.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 11:45:18   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


Teče ti POLNA delovna doba, ker ti plačuješ polovico prispevkov, ostalo polovico pa CSD, tako da so plačani za 8 ur. Edino kar je - CSD plačuje polovico od minimalnih prispevkov, ostalo polovico si pa lahko ti plačuješ tudi več.



Čakaj, moram Catjo kontaktirati, vem, da mi je ona pomagala pri 'raziskovanju' tega problema, pa je bila ravno fora v tem, da gre to samo za polovični delovni čas - torej ti potem pri pokojnini polovico teh let manjka, vsaj tako sem jaz razumela...


sigurno ne drži...ker sem jaz na 3 različnih naslovih isto vprašanje postavila. Teče ti polni delovni čas. Pozna pa se pri znesku pokojnine.
Ker ti si recimo plačuješ svojo polovico za ta visoki razred........medtem ko ti oni plačujejo prispevkle za najnižji razred. Sam kdaj in kje in za koliko bomo mi šli v penzijo pa res ne razmišljam, ker bomo itak delali do koncauser posted image .

Meni je ravno ta mesec poteklo in sem spet prešaltala na polni delovni čas.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 11:53:57   
HuAnita
Zmajaz - samo še eno vprašanje - kako naj si zdaj plačam pripsevke - za oktober?
Recimo, da bi vzela tisti primer, ki si mi ga na prejšnji strani napisala - za cca 320 eur (skupaj z državnim delom...)

Hvala

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:13:48   
zmajaz
Torej - država ti bo plačala za cca. 114 eur prispevkov, ti pa vzameš razred 486,49/2 = 243,245

od tega se nakaže na različne podračune:
prispevki za PIZ= 310,11/2 = 155,055
prispevki za ZZ= 171,30/2 = 85,65
drugi prispevki= 5,08/2 = 2,54

Verjetno pa moraš na DURS sporočiti, da ti bo polovico prispevkov od minimalne plače plačeval CSD, ti pa si boš za svojo polovico zvišala plačilni razred.

Drugače pa imaš vsak mesec objavljeno tabelo s podatki za plačilo prispevkov TULE - klikneš povezavo  Prispevki za socialno varnost samozaposlenih, tabela z mesečnimi podatki

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.11.2009 12:16:27 >

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:18:59   
HuAnita
Zmajaz - tisto tabelo poznam, jo moram vsak mesec uporabitiuser posted image ,
le tista polovica me je begala --- sem si skregana s številkami, da je jojuser posted image


hvala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:28:19   
pikapolona2
zmajaz......a mi znaš povedat koliko dobiš porodniške če si celo leto plačuješ ta najnižji znesek?
Hvala?


(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:29:31   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
le tista polovica me je begala --- sem si skregana s številkami, da je jojuser posted image


user posted image  enostavno vzameš prispevke za en razred višje od tega, ki ga plačuješ zdaj, in jih daš na pol. user posted image  Skupna vsota tvojih prispevkov in prispevkov, ki jih plača csd, je sicer potem malenkost višja od zdajšnjih, ampak drugače ne gre - sicer je pa to samo plus zate. user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:34:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
zmajaz......a mi znaš povedat koliko dobiš porodniške če si celo leto plačuješ ta najnižji znesek?
Hvala?


Približno toliko, kot je minimalna plača - računa se povprečje zadnjih 12 mesecev, ampak v 1 letu se običajno minimalna plača ne spremeni ne vem kako zelo

Če upoštevam, koliko je trenutno minimalna plača, bi dobila cca. 590 eur bruto, oziroma cca. 425 eur neto porodniške

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:37:52   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
zmajaz......a mi znaš povedat koliko dobiš porodniške če si celo leto plačuješ ta najnižji znesek?
Hvala?


Približno toliko, kot je minimalna plača - računa se povprečje zadnjih 12 mesecev, ampak v 1 letu se običajno minimalna plača ne spremeni ne vem kako zelo

Če upoštevam, koliko je trenutno minimalna plača, bi dobila cca. 590 eur bruto, oziroma cca. 425 eur neto porodniške



Pikapolona, če se le da, predlagam, da si plačuješ čim višje prispevke -. jaz sem 1. porodniško dobivala tako nizko, da mi je šlo na jok, 2. pa sme si zandjih 6 m pred porodom 'umetno' zvišala - plačevala 2x toliko prispevekov (ker so bi takrat še SIT, ti lahko povem, da sem na ta način 'profitirala skupano 22 tisoč sit - za eno leto (potem ko sem že odštela tite prej 'preplačane' prispevke...)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:38:24   
HuAnita
Ups - 220 TISOČ sit sem mislila napisati....

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:40:38   
pikapolona2
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
zmajaz......a mi znaš povedat koliko dobiš porodniške če si celo leto plačuješ ta najnižji znesek?
Hvala?


Približno toliko, kot je minimalna plača - računa se povprečje zadnjih 12 mesecev, ampak v 1 letu se običajno minimalna plača ne spremeni ne vem kako zelo

Če upoštevam, koliko je trenutno minimalna plača, bi dobila cca. 590 eur bruto, oziroma cca. 425 eur neto porodniške


hvalauser posted image user posted image

kaj pa če si jaz začnem sedaj plačevat v višji razred...zato da bom imela višjo porodniško...kaj to pomeni pri otroških dokladah in pri izračunu vrtca....se ti kej sanja?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 12:43:22   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
hvalauser posted image user posted image

kaj pa če si jaz začnem sedaj plačevat v višji razred...zato da bom imela višjo porodniško...kaj to pomeni pri otroških dokladah in pri izračunu vrtca....se ti kej sanja?


Vsak mesec višjih prispevkov se ti bo na koncu lahko precej poznal pri porodniški - najboljše, da si čimprej začneš plačevati višje, če si noseča. Za izračun vrtca in dokladov se pa upošteva tvoj dobiček in ne to, koliko prispevkov si plačuješ - več prispevkov ti v bistvu celo zniža dobiček, ker tebi ostane manj denarja. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.11.2009 12:44:53 >

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:01:24   
pikapolona2
zmajaz...sicer sem že čez polovico nosečnosti.......ampak zdejle sem šla vseeno malo računat in se mi tudi za tole splača dvignat...še vedno bom na boljšem. tudi če samo 4 mesece plačujem več.

Sam še nmal počaka da vidim ali sem dobila en biznis ali ne :-)

hvala...ste mi dale malo mislit...vsake toliko časa kar pozabim na tele prsipevke in cifre...porodniška bo pa tiktak tukaj

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:05:07   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

zmajaz...sicer sem že čez polovico nosečnosti.......ampak zdejle sem šla vseeno malo računat in se mi tudi za tole splača dvignat...še vedno bom na boljšem. tudi če samo 4 mesece plačujem več.

Sam še nmal počaka da vidim ali sem dobila en biznis ali ne :-)

hvala...ste mi dale malo mislit...vsake toliko časa kar pozabim na tele prsipevke in cifre...porodniška bo pa tiktak tukaj



Da, splača se ti, verjemi, mene je prvič izučilo ... Tudi jaz sme si jih plačevala 5m, potem pa sem na CSD 'zglumila', da mi je še kao mesec, ko sem v bistvu že bila na porodniški, zraven štela...
Res se ful ful pozna...

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:10:11   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

zmajaz...sicer sem že čez polovico nosečnosti.......ampak zdejle sem šla vseeno malo računat in se mi tudi za tole splača dvignat...še vedno bom na boljšem. tudi če samo 4 mesece plačujem več.

Sam še nmal počaka da vidim ali sem dobila en biznis ali ne :-)

hvala...ste mi dale malo mislit...vsake toliko časa kar pozabim na tele prsipevke in cifre...porodniška bo pa tiktak tukaj



Da, splača se ti, verjemi, mene je prvič izučilo ... Tudi jaz sme si jih plačevala 5m, potem pa sem na CSD 'zglumila', da mi je še kao mesec, ko sem v bistvu že bila na porodniški, zraven štela...
Res se ful ful pozna...


kako si pa to zaglumila da ti je še en mesec več štela??


(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:11:42   
pikapolona2
samo včasih je toliko enih malenkosti in detajlov...pa za vse, ki ravno nismo potem vešči v teh cifrah....ali pač preprosto ne zmoreš vse sledit...na koncu pa izvisiš.

Ah sej tale RR se včasih kr splača mal prebratuser posted image


(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:23:44   
zmajaz
Če se ti porodniška začne v začetku meseca, ko še dejansko ni plačilni dan, se da vseeno zmenit, da prineseš podatke za izračun višine porodniškega nadomestila tik pred nastopom porodniške (praktično zadnji dan), tako da upošteva še tisti zadnji mesec, ki se sicer ne bi, če bi podatke oddala 30 dni pred nastopom porodniške. Tudi jaz sem tako naredila v 1. nosečnosti, ko sem se zavarovala komaj, ko sem že bila noseča in mi je vsak mesec bil zelo pomemben.

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:27:45   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če se ti porodniška začne v začetku meseca, ko še dejansko ni plačilni dan, se da vseeno zmenit, da prineseš podatke za izračun višine porodniškega nadomestila tik pred nastopom porodniške (praktično zadnji dan), tako da upošteva še tisti zadnji mesec, ki se sicer ne bi, če bi podatke oddala 30 dni pred nastopom porodniške. Tudi jaz sem tako naredila v 1. nosečnosti, ko sem se zavarovala komaj, ko sem že bila noseča in mi je vsak mesec bil zelo pomemben.



o zopet koristna informacija....se pravi porodniško nastopiš ponavadi 1 mesec pred rokom...to bo potem pri meni 4 marec. Kdaj naj potem začnem urejat tole na CSD?
PO tem datumu?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 13:34:37   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
o zopet koristna informacija....se pravi porodniško nastopiš ponavadi 1 mesec pred rokom...to bo potem pri meni 4 marec. Kdaj naj potem začnem urejat tole na CSD?
PO tem datumu?


28 dni pred rokom, torej če imaš rok 4. aprila, se ti začne porodniška 28 dni prej, torej 7. marca oziroma, ker je to ravno nedelja, verjetno kar 8. marca. Najboljše, da se tam nekje 1 mesec pred tem zglasiš na csd-ju s tistim potrdilom od ginekologa in dvigneš vloge itd., ki jih nato oddaš tisti teden med 1. in 5. marcem, da lahko vpišeš še podatke o osnovi za obračun prispevkov za februar, ker če boš oddala že februarja, se ti bo upošteval samo še januar.

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 14:32:16   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
o zopet koristna informacija....se pravi porodniško nastopiš ponavadi 1 mesec pred rokom...to bo potem pri meni 4 marec. Kdaj naj potem začnem urejat tole na CSD?
PO tem datumu?


28 dni pred rokom, torej če imaš rok 4. aprila, se ti začne porodniška 28 dni prej, torej 7. marca oziroma, ker je to ravno nedelja, verjetno kar 8. marca. Najboljše, da se tam nekje 1 mesec pred tem zglasiš na csd-ju s tistim potrdilom od ginekologa in dvigneš vloge itd., ki jih nato oddaš tisti teden med 1. in 5. marcem, da lahko vpišeš še podatke o osnovi za obračun prispevkov za februar, ker če boš oddala že februarja, se ti bo upošteval samo še januar.


PDP si lahko m,alo 'raztegneš'... Kot ti je napisala zmamaz, če je vmes vikend ali pa kak praznik...
Tako sem jaz prosila, če mi lahko za porodniško šteje zraven še prispevke za julij (čeprav sem šla 7. 7. že na porodniško), pa mi je šla na roko in mi govoto pomagala s tem do nekaj tisoč SIT mesečno več, verjemi,,,
Meni so se vsi smejali, ko sem jim to razlagala, ampak mi je frendica z davčne povedala za to foro in ko sem šla preračunavat 'vložek' (torej vsak mesec preplačane prispevke) in potem porodniško, oooooooo, realno sem pa še več denarja ven dobila, kot sem si naračunala...
Tako da takrat sem bila državi za spremembo res hvaležna...user posted image
aja, pa da ne omenjam, koliko dohodnine sem pottem dobila vrnjene - precej več kot siceruser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 17:24:07   
ZmajTolovaj
Ja, jaz sem si FUL dvignila porodniško, sem si par mesecev plačevala max prispevke (HB za subvencijo).

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 17:33:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Ja, jaz sem si FUL dvignila porodniško, sem si par mesecev plačevala max prispevke (HB za subvencijo).


Ja - to je pa prednost s.p.-ja, ko si lahko po želji plačuješ več. Če si zaposlen je pa to težko izvedljivo, ker za višje prispevke mora biti višja cela plača, kar ti bo pa redko kateri delodajalec ustregel. user posted image  

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 18:12:29   
pikapolona2
ooo..zmaj tolovaj....kako je otroček?

kot vidiš jaz še vedno nisem tegale uštimala...ampak zdej pa je zdanji čas....mah ko si takole na svoje...jaz nikoli ne vem kdaj točno dobim nakazano pa koliko.....flikam tele evrčkeuser posted image user posted image ...je pa res da se ne grem nekaj na veliko...toliko da imam dovolj za preživet in da lahko tamalo že ob 2h poberem v vrtcu :-)))

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 20:05:00   
ZmajTolovaj
Normalno, saj meni se tudi ni napol za dat, valda. Mal tu, mal tam user posted image
Če ne bi dobila subvencije, si itak ne bi mogla tega privoščit, tako pa je šlo super skozi. Ti pa le uštimaj, da bo zate najboljš. Otroček pa krasn. Spi user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 20:06:34   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Ja, jaz sem si FUL dvignila porodniško, sem si par mesecev plačevala max prispevke (HB za subvencijo).


Ja - to je pa prednost s.p.-ja, ko si lahko po želji plačuješ več. Če si zaposlen je pa to težko izvedljivo, ker za višje prispevke mora biti višja cela plača, kar ti bo pa redko kateri delodajalec ustregel. user posted image  


Jaz sem tud čedalje bolj navdušena nad telim sp-jem, ja user posted image Boris Kobal je v eni monokomediji rekel: jaz sem s.p. - sebi prepuščen. Hehe. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?