|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 11:16:15   
scubadiver
Eno vprašanje..
Ali je katera SP in je izkoristila pravico do skrajšanja delovnega časa do otrokovega 3 leta.
Na CSD-ju so mi povedali, da je treba na zavodu za zdravstveno zavarovanje spremeniti obrazec M1 iz 40 na 20 ur, to prinesti na CSD, izpolniti še en obrazec in potem CDS plačuje 50% prispevkov, ti pa drugo polovico.
Sliši se super, zanima pa me, kako je s tem dejansko v praksi?
Otrok bi pač ostal v vrtcu 8 ur dnevno.. a te potem lovijo na takih rečeh, oz a preverjajo koliko dejansko delaš?
Hvala za nasvete in pomoč!


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 12:11:04   
nekama
Pravico do 4 urnega delovnega časa do 3. leta starosti otroka imamo vse mamice (ali očetje)ne samo s.p. (če imaš 2 ali več otrok lahko to koristiš do 6 leta starosti najmlajšega).
Točno tako je, kot so ti povedali. Prispevke, ki jih bodo plačevali na CSD so polovični od minimalne plače in ne od tvoje, ti pa si plačuješ polovico zneska sedanjih prispevkov.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 12:23:16   
zmajaz
Jaz bom šla isto v to varianto po koncu porodniške, s tem da bom možnost krajšega del. časa koristila do 6. leta drugega otroka. Po mojem težko preverjajo, koliko dejansko delaš - CSD-ju je važno samo, za koliko ur si sama plačuješ prispevke. Za promet, ki ga ustvarjaš, pa tudi ne morejo vedeti, v koliko urah ga v resnici ustvariš. Glede vrtca pa ne vem - po mojem to njih nič ne briga, koliko ur imaš ti otroka v vrtcu - upam no, ker jaz bom tudi delala več kot 4 ure, pa upam, da ne bo s tem težav. Upam, da se javi še katera, ki že koristi to varianto, in pove kaj več.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 13:21:12   
BibaMaJa
Jaz že to koristim. Je tako, kot so ti povedali.
Vrtec pa nima veze s tem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 15:28:31   
HuAnita
Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 15:31:32   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


huanita kaj se pozna? Ker meni je zagotovila na CSD da teče polna delovna doba... Mi lahko prosim kaj več poveš?


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 21:17:22   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


huanita kaj se pozna? Ker meni je zagotovila na CSD da teče polna delovna doba... Mi lahko prosim kaj več poveš?



Če imaš ti v celoti pokrite prispevke, kar jih tudi imaš, potem ti normalno teče doba .. a ne? Kolegica je ravno prejšnji teden uredila tole. Čisto vseeno je, koliko delaš in kakšni so prihodki, pokrito imaš polovico osnovnih prispevkov (od 225 eur, tudi če si npr. v 4. razredu).
Zanima me pa nekiaj drugega - novembra bo treba oddat vlogo za normirane stroške, a se zneski vpisujejo v bruto ali neto? To me je ravno ena spraševala, pa še nisem tako daleč, da bi to raziskala..


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
20.10.2009 21:22:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


Teče ti POLNA delovna doba, ker ti plačuješ polovico prispevkov, ostalo polovico pa CSD, tako da so plačani za 8 ur. Edino kar je - CSD plačuje polovico od minimalnih prispevkov, ostalo polovico si pa lahko ti plačuješ tudi več.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 0:19:22   
scubadiver
Najlepša hvala vsem za odgovore in pomoč user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 8:15:56   
muška
jaz sem to pravkar urejala (ampak za dva otroka do 6 let). Potrebuješ še odločbo iz CSD. Sprintaj si vlogo iz neta in jo nesi na CSD, na podalgi te ti potem pošljejo domov odločbo. Z to odločbo in starim ter novim M1 obrazcem greš na ZZZS, kjer ti potem vse skupaj uredijo. Pis of kejk!

Aja, na novem obrazcu vpišeš datum pričetka (tak kot je odločbi CSD) in pa napišeš, da boš delala 20 ur.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 9:45:36   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


Teče ti POLNA delovna doba, ker ti plačuješ polovico prispevkov, ostalo polovico pa CSD, tako da so plačani za 8 ur. Edino kar je - CSD plačuje polovico od minimalnih prispevkov, ostalo polovico si pa lahko ti plačuješ tudi več.



Čakaj, moram Catjo kontaktirati, vem, da mi je ona pomagala pri 'raziskovanju' tega problema, pa je bila ravno fora v tem, da gre to samo za polovični delovni čas - torej ti potem pri pokojnini polovico teh let manjka, vsaj tako sem jaz razumela...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 10:07:08   
zmajaz
Lej - če ti (oziroma delodajalec) plačuješ prispevke za 4 ure, za 4 ure pa CSD oz. Republika Slovenija, imaš torej plačane za 8 ur in je povsem logično, da ti teče polni delovni čas. To ni isto kot navadno delo za polovični delovni čas, ker to je posebna ugodnost za starše malih otrok, zato jo je pa tudi mogoče koristiti samo za omejeno obdobje (do 3. leta otrokove starosti, oz. do 6., če imaš 2 otroka). Pri navadnem delu za polovični delovni čas ti pa res tečejo polovična leta - drži - pa še tam imaš možnost, da si recimo sam doplačuješ prispevke za manjkajoče 4 ure. Tu ti pač razliko do polne delovne obveznosti plača država. Za pokojninsko dobo je važno samo, za koliko ur so plačani prispevki, ne koliko ur dejansko delaš.

Škoda, da so ti narobe razložili in zaradi tega nisi izkoristila te možnosti, ki ti zakonsko pripada.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.10.2009 10:18:20 >

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 11:50:36   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Škoda, da so ti narobe razložili in zaradi tega nisi izkoristila te možnosti, ki ti zakonsko pripada.



In to očitno že 2x...user posted image , ampak imam še več kot 2,5leti to možnost...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 11:58:14   
zmajaz
Potem pa le pohiti in si uredi zadevo, da boš izkoristila vsaj ti 2,5 leti!

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 13:28:11   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


Teče ti POLNA delovna doba, ker ti plačuješ polovico prispevkov, ostalo polovico pa CSD, tako da so plačani za 8 ur. Edino kar je - CSD plačuje polovico od minimalnih prispevkov, ostalo polovico si pa lahko ti plačuješ tudi več.



Čakaj, moram Catjo kontaktirati, vem, da mi je ona pomagala pri 'raziskovanju' tega problema, pa je bila ravno fora v tem, da gre to samo za polovični delovni čas - torej ti potem pri pokojnini polovico teh let manjka, vsaj tako sem jaz razumela...



Narobe si razumela. Pri pokojnini se ti to ne more poznat, saj imaš v tem času plačane polne prispevke, torej ti teče polna pokojninska doba. In od pokojninske dobe je odvisno, kdaj greš v pokoj in ne od delovne. Pač različni termini.

Sem te pa že večkrat hotela vprašat, kaj si zrihtala, ker kolker se spomnim, je bil pri tebi drugje problem (ne)koriščenja skrajšanega delovnika.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 13:57:51   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz se nisem odločila za to varianto izključno za to, ker se potem pozna pri delovni dobi.


Teče ti POLNA delovna doba, ker ti plačuješ polovico prispevkov, ostalo polovico pa CSD, tako da so plačani za 8 ur. Edino kar je - CSD plačuje polovico od minimalnih prispevkov, ostalo polovico si pa lahko ti plačuješ tudi več.



Čakaj, moram Catjo kontaktirati, vem, da mi je ona pomagala pri 'raziskovanju' tega problema, pa je bila ravno fora v tem, da gre to samo za polovični delovni čas - torej ti potem pri pokojnini polovico teh let manjka, vsaj tako sem jaz razumela...



Narobe si razumela. Pri pokojnini se ti to ne more poznat, saj imaš v tem času plačane polne prispevke, torej ti teče polna pokojninska doba. In od pokojninske dobe je odvisno, kdaj greš v pokoj in ne od delovne. Pač različni termini.

Sem te pa že večkrat hotela vprašat, kaj si zrihtala, ker kolker se spomnim, je bil pri tebi drugje problem (ne)koriščenja skrajšanega delovnika.


Catja, saj vem, neka fora je bila, ne spomnim se točno, zakaj ni šlo... Vem pa, da sem ti u iber težila (sorry), pa še nekaterim v službi, ampak sem potem vse opustila, pismo, zdaj se bom pa še enkrat vrgla v to...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
21.10.2009 14:02:00   
CatJa
Na vašem CSDju ali ZZZSju so ti rekli, češ, da ni možno, ker je tvoj registrski organ (saj veš kater), čemur so se na našem CSDju čudili, ko sem spraševala za tvoj primer.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
22.10.2009 12:17:59   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Če imaš ti v celoti pokrite prispevke, kar jih tudi imaš, potem ti normalno teče doba .. a ne? Kolegica je ravno prejšnji teden uredila tole. Čisto vseeno je, koliko delaš in kakšni so prihodki, pokrito imaš polovico osnovnih prispevkov (od 225 eur, tudi če si npr. v 4. razredu).




No, to me zanima - se pravi, da ti država krije cca 110 eur, jaz si pa moram plačevati cca 350 eur - se pravi koliko si potem jaz plačam - 350 - 110 eur = 240 eur?

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
22.10.2009 13:45:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
No, to me zanima - se pravi, da ti država krije cca 110 eur, jaz si pa moram plačevati cca 350 eur - se pravi koliko si potem jaz plačam - 350 - 110 eur = 240 eur?


Ne - država plača cca. 110 eur (polovico prispevkov od minimalneplače), tako kot si rekla, ti pa plačaš polovico svojega razreda - če zdaj za 8 ur plačuješ 350 eur, potem boš za 4 ure plačevala polovico tega 350:2=175 eur

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
23.10.2009 10:44:31   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
No, to me zanima - se pravi, da ti država krije cca 110 eur, jaz si pa moram plačevati cca 350 eur - se pravi koliko si potem jaz plačam - 350 - 110 eur = 240 eur?


Ne - država plača cca. 110 eur (polovico prispevkov od minimalneplače), tako kot si rekla, ti pa plačaš polovico svojega razreda - če zdaj za 8 ur plačuješ 350 eur, potem boš za 4 ure plačevala polovico tega 350:2=175 eur


Ja, ampak če bi hotela tudi tisto 'polovico' od države povečati, da bi bila pokojnina potem na enaki ravni, kot si plačujem, pa lahko več plačujem???? Koliko več? Ker ene ste rekle, da to delate, pa me zanima, kako.
Sem tečna, ne?user posted image
Hvala za vsa pojjasnila... user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
23.10.2009 11:07:22   
zmajaz
Kot s.p.-ju ti določijo v kateri razred za plačevanje prispevkov sodiš in to je NAJMANJ, kolikor moraš plačevati, vedno pa lahko po želji plačuješ več - tega ti nihče ne brani. Razredi gredo takole:
228,23 - 326,43 - 489,64 - 652,88 itd. Če si izbereš višji razred - torej 489,64 - in ga daš na pol (ker plačuješ za 4 ure) = 244,82

Če si torej plačuješ za ta višji razred 244,82 + 114,11 ti plačuje država = imaš plačanih 358,93 prispevkov, kar je celo nekoliko več, kot imaš trenutno. :)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 9:13:47   
HuAnita
Imam urejeno s CSD - kjhe pa dobim obrazec za M1???
Pa je treba iti tudi kaj na davčno????

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 9:39:10   
zmajaz
Obrazec M1 dobiš v vsaki papirnici, glede dursa pa nisem prepričana (jaz bom namreč odprla s.p. šele spomladi, ker sem še na porodniški user posted image ), ampak po mojem bi jih bilo treba obvestiti, da boš zaposlena za 4 ure, ker boš plačevala polovične prispevke. Čeprav po drugi strani pa spet - davki so odvisni od dobička, ne od tega, koliko ur delaš. Kaj pa vem - najboljše, da pokličeš kar na durs in vprašaš.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.11.2009 9:40:07 >

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 9:53:58   
zmajaz
Aja - sem se spomnila zdaj, da se vsi prispevki v bistvu nakazujejo na različne podračune davčne uprave - tako da jih je verjetno treba obvestiti, da boš plačevala samo polovične prispevke, ker ti jih pol plačuje CSD. Najboljše da pokličeš svojega svetovalca na izpostavi dursa.

Obrazec M-1 si pa lahko tudi nastisneš od TULE - samo klikni ikono adobe acrobata, kjer piše vloga.pdf.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.11.2009 9:58:32 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: S.P in skrajšan delovni čas
5.11.2009 11:32:01   
HuAnita
Ali lahko to vlogo oddan prek Sigen-Ca?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?