|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:22:20   
Anonimen
ko smo s cigareto v roki s klopi v parku srepo strmeli v njih, da so pospešeno pobegnile z vozičkom naprej..


user posted image user posted image user posted image

ojej...

sm mela enga prjatla, k je bil kao darkeruser posted image ( jst sem bla bolj hipurske naraveuser posted image )...velik, suh, pa že po naravi bolj bled, pol si je pa lase črno brval, pa trepalnce in oči, še ustnce všasih in obvezno nohte, pa čist v črno skoz oblečen in tkouser posted image in ko je on, takšen, zasrepel vate s kake klopce...user posted image user posted image user posted image jao...

dons je direktor ene firme, vedno v obleki in tko, ma me zmeri smeh posili k ga vidimuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 21.5.2009 11:24:33 >

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:24:33   
skuštrana
Ulla, he,he, čisto možnouser posted image , čeprav sem jaz v Srednjo hodila v Mb, ampak petki v Ce - uh, jih je tudi bilouser posted image

Liliana, sedaj si me spomnila kaj mi je pripovedovala prijateljica, ki uči v osnovni šoli. So bili na končnemm izletu in so itak froci kadili kot turki, pa so jih prfokse vzele cigarete. In ena punca je poklicala mama, ji povedala kaj je bil, potem je pa ta ista mama poklicala prijateljico,, da kaj si dovoli, da je te cigarete svoji hčerki ona kupila s svojim denarjem in da jih mora dat takoj nazaj. WTFuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:28:48   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Kdo pa je kriv zato......? Starši......ker starši takoj, ko nam otrok zatoži, da mu nekaj v vrtcu ali v šoli ni bilo všeč, besno skočimo tja in "discipliniramo" vzgojiteljico ali učiteljico, po možnosti še pred otrokom, da ne dela prav.....kako avtoriteto in spoštovanje pa naj ima potem otrok do teh ljudi......user posted image

Istočasno pa potem njih in sistem ter družbo krivimo za nediscipliniranost otrok.....






Evo, se čist strinjam. Avtoritete učitelji nimajo več zaradi ne vem kakšnih pravic učencev, ki jim potem priskočijo na pomoč še starši in dajo učitelja v čisto nulo. Starši se vtikajo v prav vsako stvar, učitelji nimajo nobene komande. Potem pa še mami al pa očka rečeta, moj pa že ni tak, pa je lahko glih njihov največja baraba na šoli.

Sej ni bilo prav, da so včasih učitelji tepli otroke, ampak kar se pa danes dogaja je pa čist mimo. Šolarji lahko delajo v šoli glih kar se jim zljubi. In za to so v veliki večini krivi ravno njihovi starši!!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:29:01   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Jaz se ne "zgražam" nad mladimi. Ne, jaz se "zgražam" nad sistem, če hočte tako.... Policija-neunčikovita. Profesorji, ki bi morali biti drugi starši svojim učencem-brez avtoritete. Starši- še manj avtoritete. Ker če bi delovala stara teta avtoriteta, takih "prizorov" bi bilo manj.


Ne vem zakaj bi morali biti profesorji drugi starši otrok. Saj se hecaš. Profesor bi moral dobiti v roke vzgojenega, odgovornega mladega človeka (15 - letnika ?) in ga naučiti pač tisto kar je program srednje šole. To , da pridejo otroci v srednjo šolo vzgojeni pa je ja naloga staršev.

Malo me spominja ta tvoja izjava na eno , v stilu "naš hodi v vrtec in je s priborom, v vrtcu so ga naučili, da mora pospraviti za seboj"  user posted image


(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:37:02   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Jaz se ne "zgražam" nad mladimi. Ne, jaz se "zgražam" nad sistem, če hočte tako.... Policija-neunčikovita. Profesorji, ki bi morali biti drugi starši svojim učencem-brez avtoritete. Starši- še manj avtoritete. Ker če bi delovala stara teta avtoriteta, takih "prizorov" bi bilo manj.


Ne vem zakaj bi morali biti profesorji drugi starši otrok. Saj se hecaš. Profesor bi moral dobiti v roke vzgojenega, odgovornega mladega človeka (15 - letnika ?) in ga naučiti pač tisto kar je program srednje šole. To , da pridejo otroci v srednjo šolo vzgojeni pa je ja naloga staršev.

Malo me spominja ta tvoja izjava na eno , v stilu "naš hodi v vrtec in je s priborom, v vrtcu so ga naučili, da mora pospraviti za seboj"  user posted image




Učitelji imajo tudi PEDAGOŠKO odgovornost, ne samo to da prenesejo znanje. Ko greš na FAX, takrat si pa že res skoraj odrasla, oblikovana oseba. Ko hodiš v srednjo šolo to zdaleč še nisi, sori.

Profesorji/učitelji še vedno morajo skrbeti kolko-tolko za red v šoli in okoli nje, vendar kako, če nekateri kot ti razmišljajo da to NI njihova naloga, da jih ne smejo vzgajat. Halo! Vzgoja je tudi POSTAVLJANJE MEJ, če to profesorji po tvoje ne smejo delat, pol naj kar vsak prinese pepelnico na pouk in skodelico kave in ajmo!

In ja, otrok se v vrtcu marsikaj novega nauči. Ker vzgojiteljice ne morejo vsakega otroka posebej hraniti, se seveda otrok hitreje nauči jesti sam, tudi zaradi tega ker se zgledujejo na ostale otroke.


(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:37:35   
skuštrana
Higuys, m, en full pogost stavek, ki ga slišim od staršev je: Zadnji čas, da gre naš v vrtec, tam ga bodo naučili to pa touser posted image ...Se mi zdi, da danes starši vse prelagajo na ustanove, eh, kaj bi se jaz mučil, saj se bo tam naučil reda, bontona in ostalih stvari.

No, saj ne vem, alai se naj jočem ali smejimuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:38:17   
Anonimen
Malo me spominja ta tvoja izjava na eno , v stilu "naš hodi v vrtec in je s priborom, v vrtcu so ga naučili, da mora pospraviti za seboj"


user posted image user posted image

to s strarši je čist res....žal...

in ja, družba te lohk potegne, sam če ma otrok neko zdravo ozadje, ga ne more tolk potegnt...ker če ti veš kaj je prav in kaj ne, se ob početju določenih stvari ( vandalizem, ustrahovanje...) ne počutiš glih fajn, maš slabo vest...in noben normaln človk ( in sem spadajo ipak tud najstnikiuser posted image ) se ne počuti rad slabo nonstop, pa nonstop z občutkom slabe vesti in krivde, tko da z zdravim ozadjem bo mladostnik tako družbo hitro skenslal.

starejši se bojo pa vedno zgražali, mi smo tud bli hašišarji, k mamile jejouser posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:40:33   
Anonimen
Se mi zdi, da danes starši vse prelagajo na ustanove, eh, kaj bi se jaz mučil, saj se bo tam naučil reda, bontona in ostalih stvari.


po drugi strani pa takoj v luft skečejo, ko se njihovemu pikecu al pa krofeku zgodi kaj, kar se ne sklada z njihovim pogledom ( beri tretiranjem njihovih otrok kt da so središče univerzumauser posted image )

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:47:02   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Higuys, m, en full pogost stavek, ki ga slišim od staršev je: Zadnji čas, da gre naš v vrtec, tam ga bodo naučili to pa touser posted image ...Se mi zdi, da danes starši vse prelagajo na ustanove, eh, kaj bi se jaz mučil, saj se bo tam naučil reda, bontona in ostalih stvari.

No, saj ne vem, alai se naj jočem ali smejimuser posted image user posted image



Joj ne vem kolik se bo moja hčerka naučila bontona v vrtcu. Hvala bogu, mi doma ne brišemo obraz z rokavom po jedi in ne pričakujem tudi da jo bodo v vrtcu naučili da se ne sme prdnit v javnosti user posted image . To da moj otrok gre v vrtec ne pomeni da se jaz z svojim otrokom ne ukvarjam in da ga ne vzgajam.

Ampak vpliv vrtca je zelo očiten. Čeprav sem se mesece matrala z tem da otrok zaspi popoldan v svojem kinderbetu, po 2 mesecih se je naučila spati v vrtcu v ležalniku in ne na vozičku, enako je zdaj doma.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:47:09   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Prvi znaki staranja so, ko se začneš zgražat nad mladimi.


user posted image joj no ta je pa ornk bosa..


Je kalbo prav napisal. Vse zgoraj našteto so počeli v vseh časih.  Se spomnim, da so po TV, ravno za Celje govorili kakšne težave imajo in to je bilo takrat, ko sem sama končala 4. letnik. Na koncu šolskega leta so imeli pripravljene reševalce, da so jih iz parka al od kot že vozili.

V MB parku, je bil ravno tako obup. Na koncu šolskega leta so se policisti sprehajali, da je bil red. K nekim želivam v parku so hodili kadit travo ipd.
Mi smjo hodili k dravi in smo imeli mir. Sedaj ga več ni, ker narejena pot.

V vsakem obdobju je nekaj...in mi smo sedaj v treznem obdobju, zato nekateri pričakujete, da bo tudi mladina takšana. Ne bo. Vedno bodo tisti, ki ne bodo pipnili opojnih susbstanc, eni ga bodo malo popili, eni pokadili, eni pa totalno zabluzili.


(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:49:48   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Higuys, m, en full pogost stavek, ki ga slišim od staršev je: Zadnji čas, da gre naš v vrtec, tam ga bodo naučili to pa touser posted image ...Se mi zdi, da danes starši vse prelagajo na ustanove, eh, kaj bi se jaz mučil, saj se bo tam naučil reda, bontona in ostalih stvari.

No, saj ne vem, alai se naj jočem ali smejimuser posted image user posted image



...ko meni kaj takega pribijejo odgovorim, ja, ja moj ko pa ni  vrtcu iz pasje sklečke je...crkneš.(ko se hvalijo, da pri letu in pol sam je)


Ulla , ti hašišarka zdaj sem se nekaj spomnilauser posted image . jaz sem imela nono (naj počiva v miru), k je bila taka - ta prava. In pride iz trgovine vsa prestrašena , na ustih "ta mladina" in mrmra nekaj sama sebi. Potem jo vprašam, da kaj je bilo. Pove nam, da je bila "ta mladina od danes, da gorje , bog mi oprosti vsi v črnem in kakšne lase, ne znaš nanka če je pupa al mulo, bog mi oprosti  ta greh, ne znam kaj so tli jemt in motorji..ne ku mi , ki smo mogli jet služit , se spomnem jaz  triinoštirdesetega, ki ....
No, potem jo tu ustavim in vpraša : Nona , ma kaj so bili narkomani? In ona meni " ma, ben ne znan, uotrok zlat, mene me par , da so bili Slovenci"

< Sporočilo je popravil higuys -- 21.5.2009 11:51:20 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:53:22   
Anonimen
Pove nam, da je bila "ta mladina od danes, da gorje , bog mi oprosti vsi v črnem in kakšne lase, ne znaš nanka če je pupa al mulo, bog mi oprosti ta greh, ne znam kaj so tli jemt in motorji..ne ku mi , ki smo mogli jet služit , se spomnem jaz triinoštirdesetega, ki ....


to je men kt bi mlakarja poslušalauser posted image user posted image user posted image

ja, none...user posted image

Nona , ma kaj so bili narkomani? In ona meni " ma, ben ne znan, uotrok zlat, mene me par , da so bili Slovenci"


OMG  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image valjam se po tleh user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 21.5.2009 11:54:14 >

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:55:15   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Prvi znaki staranja so, ko se začneš zgražat nad mladimi.


user posted image joj no ta je pa ornk bosa..


Je kalbo prav napisal. Vse zgoraj našteto so počeli v vseh časih.  Se spomnim, da so po TV, ravno za Celje govorili kakšne težave imajo in to je bilo takrat, ko sem sama končala 4. letnik. Na koncu šolskega leta so imeli pripravljene reševalce, da so jih iz parka al od kot že vozili.

V MB parku, je bil ravno tako obup. Na koncu šolskega leta so se policisti sprehajali, da je bil red. K nekim želivam v parku so hodili kadit travo ipd.
Mi smjo hodili k dravi in smo imeli mir. Sedaj ga več ni, ker narejena pot.

V vsakem obdobju je nekaj...in mi smo sedaj v treznem obdobju, zato nekateri pričakujete, da bo tudi mladina takšana. Ne bo. Vedno bodo tisti, ki ne bodo pipnili opojnih susbstanc, eni ga bodo malo popili, eni pokadili, eni pa totalno zabluzili.




Naj se mladina zabava, joj, kaj bi bilo res, imeli bi preveč dr.sci-jev in direktorjev, če bi res vsi hoteli pridno učiti in se "pravilno" obnašati... Ampak mene moti to, da ko se res dogajajo svinjarije, da noben nič ne naredi. Če travo kadijo 17-letniki na klopici pred šolo, to vidijo 15-letniki in vidijo tudi da jim noben nič ne reče, in začnejo tudi oni..... In kje se to konča....
Če kak šolarji začnejo razbijat javno razsvetljavo, znake in podobno, noben ne pokliče policijo, ker itak vemo da se policija na take traparije ne bo oglasila... Tudi če vidiš da mladoletniki kadijo marihuano na livadi na savinji, ne kličemo policijo, ker je zaman....

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:56:06   
skuštrana
To da moj otrok gre v vrtec ne pomeni da se jaz z svojim otrokom ne ukvarjam in da ga ne vzgajam.


Tega sploh nisem napisala, mislim le, da je danes pritisk na ustanove prevelik, da se od njih preveč pričakuje. Da bodo otroke in učile in vzgajale... Od staršev pa vse manj. In če bi slučajno kakšna vzgojiteljica, profesorica tvojega otroka bolj na trdo prijela ( ne govorim o udarcih, tega ne odobravam) bi bil takoj halo na celi črti, da kaj si dovoliuser posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:56:38   
higuys
OMG  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image valjam se po tleh user posted image user posted image user posted image

dobra ne? user posted image  

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 11:58:37   
skuštrana
No, potem jo tu ustavim in vpraša : Nona , ma kaj so bili narkomani? In ona meni " ma, ben ne znan, uotrok zlat, mene me par , da so bili Slovenci"


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:02:17   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

No, potem jo tu ustavim in vpraša : Nona , ma kaj so bili narkomani? In ona meni " ma, ben ne znan, uotrok zlat, mene me par , da so bili Slovenci"


user posted image user posted image user posted image user posted image



A mi prevede kdo to, da se še jaz nasmejimuser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:03:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

No, potem jo tu ustavim in vpraša : Nona , ma kaj so bili narkomani? In ona meni " ma, ben ne znan, uotrok zlat, mene me par , da so bili Slovenci"


user posted image user posted image user posted image user posted image



A mi prevede kdo to, da se še jaz nasmejimuser posted image


user posted image user posted image user posted image

niso bli narkomani, pač pa (najbrž) slovenciuser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:06:57   
mika
ajaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image ....carica tale tvoja nonauser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:06:59   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

To da moj otrok gre v vrtec ne pomeni da se jaz z svojim otrokom ne ukvarjam in da ga ne vzgajam.


Tega sploh nisem napisala, mislim le, da je danes pritisk na ustanove prevelik, da se od njih preveč pričakuje. Da bodo otroke in učile in vzgajale... Od staršev pa vse manj. In če bi slučajno kakšna vzgojiteljica, profesorica tvojega otroka bolj na trdo prijela ( ne govorim o udarcih, tega ne odobravam) bi bil takoj halo na celi črti, da kaj si dovoliuser posted image




Se apsolutno strinjam!!! Samo, kaj se spomnem ko sem delala kot inštruktorica plavanja- imela sem skupino otrok 5-7 let. Nekateri so res bili nemogoči, ampak, nemogoči. Vendar, starši od teh "nemogočih" otrok so mi kar rekli, da naj jih discipliniram "po svoji volji", da naj me ne bo strah, če dvignem glas na njegovega otroka da mi bodo zamerili....Pol si mislim, kako so ratali tako nemogoči, če jih oni tako "disciplinirajo", pa jih pošljejo na kako športno aktivnost, da izpušejo ventile- "naj ih drugi disciplinirajo" sistem... Najbolj učinkovita disciplina je bila ta, da sem nekatere odstranila iz vode, in si izmislila super zabavno igro, da je tamali/la gledala kako se mi zabavamo, oni pa ne, potem je do konca urice bilo boljše. Deranje ni nič pomagalo, sam so še bolj nemogoči ratali.... Pol mi pride starš, in mi se "požali" kako njegov sinek skoraj večino časa ni v vodi. Ko pač povem da njegov 1 sam otrok ruši sistem ostalim 6im otrokom, in da se ne morem posvetiti vsem otrokom če se pač moram ukvarjati večino časa enim, kaj mi pol reče? Reče mi- lahk ga malo po riti!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:07:56   
Rožica I
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:08:23   
skuštrana
Mika, ja, nekaj v tem stilu kao niso bili Narkomani, ampak najbrž Slovenciuser posted image

Joj, te noniceuser posted image user posted image Tole mi je polepšalo danuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:13:35   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Se mi zdi, da danes starši vse prelagajo na ustanove, eh, kaj bi se jaz mučil, saj se bo tam naučil reda, bontona in ostalih stvari.


po drugi strani pa takoj v luft skečejo, ko se njihovemu pikecu al pa krofeku zgodi kaj, kar se ne sklada z njihovim pogledom ( beri tretiranjem njihovih otrok kt da so središče univerzumauser posted image )



tako je....in potem so vsi drugi krivi le njihov 'angelček' ne

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:15:27   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Jaz pa sem še vedno mnenja,da so razlike. Ok,tudi mi smo se ga občasno malo nacukali in posedali po klopcah user posted image
Ampak nasilja je bilo definitivno manj,spoštovanje do soljudi,sploh učiteljev je bilo tudi večje. Zdaj sploh več ni nič čudnega,če se kateri od uiteljev boji za svojo varnost.
V tem so sprembe...ne v tem kako smo se zabavali in odklopili možgane.


Kdo pa je kriv zato......? Starši......ker starši takoj, ko nam otrok zatoži, da mu nekaj v vrtcu ali v šoli ni bilo všeč, besno skočimo tja in "discipliniramo" vzgojiteljico ali učiteljico, po možnosti še pred otrokom, da ne dela prav.....kako avtoriteto in spoštovanje pa naj ima potem otrok do teh ljudi......user posted image

Istočasno pa potem njih in sistem ter družbo krivimo za nediscipliniranost otrok.....



Se vprašam,a je res tako,da starši takoj v luft skočimo in napadamo vzgojitelje,učitelje?? Ali pa se tu pa tam najdejo take izjeme,ki pa res vedno nekaj komplicirajo?
Jaz sem do zdaj samo enkrat in to v pričo otroka vprašala kaj se dogaja,pa še to zato,ker je tamala rekla,da jo je vzgojiteljica udarila.
Vse ostalo kar so mi otroci povedali,sem se z njimi pogovorila in hotela od njih zvedet kaj je bilo in večinoma smo prišli do zaključka,da je imela vzgojiteljica ali pa uiteljica prav.
Ti povem,da sedaj pa sploh več ne tožarijo,da bi bilo kaj narobe. Sem včasih prav presenečena,ko me na sestanku vprašajo,če mi je otrok to in ono povedal.
In vidim,da sta se vsaj večja začela zavedat,kdaj sta sama kriva in mi niti ne povesta.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kaj danes dela mladina
21.5.2009 12:15:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Mal sem se zamislila ob prejšnji temi... Odkar živim v Celju, bolj v centru, opažam pijano mladino sredi belega dne, kadijo travo v parku- sredi belega dne, enkrat smo šli po ulici, in dva fanta sta ispila flašo vina in jo vrgla in je manjkalo par cm da ne bi ta flaša zadela mojo hčerko- tudi SREDI MESTA-SREDI BELEGA DNE.
Punce opite hodijo po tirih in vriščijo, obmetavajo se z steklenicami, zraven šole na klopici kadijo marihuano- ljudje hodijo mimo in noben nič ne naredi!!! Tudi jaz ne, ker me je STRAH.... groza.

Da se razume, v naši generaciji tudi nismo brez grehov, ampak smo res imeli mal strožje meje, bali smo se avtoritete. Današnja mladina nima nobenaga strahu pred učitelji, starši, policijo... Vsaj se meni tako zdi.
Ne pomeni da bodo ti mladi ljudje v življenju propadli, ali da bodo neuspešni, ampak imajo v vsakem primeru več možnosti da ne bodo, ker sploh ne razmišljajo o npr. posledicah opitosti- da lahko pijan izleti na cesto pred avto z mlado družino, in se avto zabije v stavbo, ali ko skačejo po tirih, da ko strojovodja to opazi da začne močno zavirat, in nikoli ne veš kaj se lahko zgodi z popotniki, puščajo razbite steklenice po sprehajalnih potih, otroških igriščih, kjer se lahko majhni otroci poškodujejo.....
In vse to bolj opažam odkar imam otroka, in res upam da bom dovolj dober starš, da moja hčerka ne bo zavoljo kakega frajerja na šoli delala gluposti.




In tako kot vedno, skurcajmo posledico in ne vzrok! Odpravimo posledico, vzrok zanjo itak ne obstaja. Kako neki, saj je vse kar danes smo in danes gradimo edino prav!

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?