|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 18:13:06   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ampak nikoli mi ni jasno za kakšne vsote denarja to gre? Koliko potem res profitirajo?
Ker meni se zdi da to ne gre za neke hude denarje. 10% več pri otroških dodatkih in razred alidva nižje plačilo za vrtec? A je tako?
Ne rečem, če bi na mesec na ta račun dobil 1000 eurov več,potem, bi razumela vso laganje in skrivanje,ampak tako pa ne razumem.  




10%? Če bi se nama dalo iti take finte, bi dobila natanko 203€ več otroškega dodatka (pri dveh otrocih) in prišparala cca. 140€ pri vrtcu. 343€ se mi pa ne zdi ravno malo.  Je pa seveda odvisno, kakšen dohodek ima kateri od staršev. Lahko zasluži mati več in potem valjda ne more špilat ene uboge "samohranilke".




IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

Ko smo ze pri laznem samohranilstvu - kako pa potem prikazejo, ko se rodi drug otrok? A sta se po dolgem casu srecala in hop v posteljo in je.bi ga, se eno dete je prislo na svet, ampak se vedno pa zivita vsak zase in je mama samohranilka, al kako?



Ja, nič, pač gresta še enkrat na sodišče. Poznam kar nekaj takih primerov.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 18:57:54   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Ampak nikoli mi ni jasno za kakšne vsote denarja to gre? Koliko potem res profitirajo?
Ker meni se zdi da to ne gre za neke hude denarje. 10% več pri otroških dodatkih in razred alidva nižje plačilo za vrtec? A je tako?
Ne rečem, če bi na mesec na ta račun dobil 1000 eurov več,potem, bi razumela vso laganje in skrivanje,ampak tako pa ne razumem.  

Uf, če bi jaz tako goljufala, bi dobila krepke denarce. Glede na to, da sem brez službe, imam 3 otroke. Dobila bi soc. podporo, ornk otr. dodatke, zastonj vrtec,...
Ampak sva z user posted image poročena. On ima preveč plače, da bi meni pripadala soc. podpora - cenzus je katastrofalno nizek. Ne rečem, dodaten denar (ki ga ne bi bilo malo) bi nam hudo prav prišel, ampak vseeno si ne predstavljam, da bi lagala na račun svojih otrok. Da bi se morali pretvarjati, da ati in mami nista skupaj user posted image Raje mirno spim, pač vestno pazimo, za kaj denar potrošimo. In se imamo radi user posted image Se ne skrivamo.

Avtorice te teme, njenih somišljenic ter aktivnih goljufivk pa ne bom več komentirala, ker sem v preteklosti že vse povedala. Enim tudi osebno in je zdaj surla do Pakistana...

In ne, ne gre za luknjo v zakonu, gre za kršitev zakona. Žal zakon je, sankcije teoretično tudi, v praksi pa ni službe, ki bi res temeljito preverjala in ukrepala. CSD-ju se ne ljubi in tudi ne "sfolga".

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 20:36:14   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mene to lažno samohranilstvo ne moti. Vsak se znajde kot zna.


Mene pa moti. Ker smo zopet tam, kot vedno. Kdo to plačuje? Država. Kdo financira državo? Mi, davkoplačevci. In namesto, da bi odtekal "naš" denar tja, ko je res potreben, se ga razporeja za goljufe.

In moti me, ker so potem tudi ta "prave" samohranilke vržene v isti koš z negativnim prizvokom. Tiste, ki ta denar resnično potrebujejo.

In moti me, ker so ljudje toliko neumni, da ne ugotovijo, da s takšnimi in podobnimi goljufijami konec koncev goljufajo ne samo nas, temveč tudi samega sebe. Torej, človeška neumnost me pravtako prekleto moti.


do pike se strinjam s tabo!

Jaz ne bi niti mirno spala.


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 20:43:12   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ampak nikoli mi ni jasno za kakšne vsote denarja to gre? Koliko potem res profitirajo?
Ker meni se zdi da to ne gre za neke hude denarje. 10% več pri otroških dodatkih in razred alidva nižje plačilo za vrtec? A je tako?
Ne rečem, če bi na mesec na ta račun dobil 1000 eurov več,potem, bi razumela vso laganje in skrivanje,ampak tako pa ne razumem.  




10%? Če bi se nama dalo iti take finte, bi dobila natanko 203€ več otroškega dodatka (pri dveh otrocih) in prišparala cca. 140€ pri vrtcu. 343€ se mi pa ne zdi ravno malo.

Naj gre za 5 €, za 100 €, 1000 € ali več, jaz ne bi goljufala. Mami me je pač vzgojila v poštenega človeka user posted image

Nutela pa še odgovor tebi; sestri se po mojem ni treba kaj dosti pripravljati, saj, če se je spustila v lažno samohranilstvo, ji goljufija, zavajanje in prevarantstvo ni tuje in ji tudi na sodišču laganje najbrž ne bo delalo težav, glede na to, da slabe vesti in sramu itaq ne pozna. Pomembno je le, da tudi svoje otroke nauči laganja, da ati ne živi pri njih, da se z mamico nimata rada. user posted image Saj veš, da otroci hitro rečejo kaj nepotrebnega ravno pred nepravo osebo.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 21:19:08   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Da bi se morali pretvarjati, da ati in mami nista skupaj user posted image Raje mirno spim, pač vestno pazimo, za kaj denar potrošimo. In se imamo radi user posted image Se ne skrivamo.



Mene pa zanima, a misliš, da se tisti ki se gredo samohraniteljstvo pretvarjajo da niso več skupaj, da slabo spijo in se skrivajo?

Jaz sicer nobenega takšnega ne poznam, ali pa ne vem da se to gre, zato dvomim, da iz sodišča ali pa od kod drugod, preverjajo, če so še skupaj, da bi se zato morali skrivat ali pretvarjat. Ne vem, mislim si da ko zadevo zaključijo, je za njih ad acta in to je to. Kaj se pa sosedov tiče, pa tudi dvomim, da dajo na oglasno desko: jaz sem pa od tega in tega datuma samohranilka, da bi vsi vedeli.

Kaj se pa spanca tiče, pa je odvisno od posameznika, eni so dolžni okoli in okoli pa gredo vsak večer mirno spat, jaz pa že če se mi zdi, da sem komu naredila krivico slabo spim. Pač odvisno kakšno vest imaš in karakter.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 21:32:25   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: NevenkaP

IZVIRNO SPOROČILO: nutela

V bistvu bi prosila za mnenje, če je imela katera kako izkušnjo s tem.

Tiste, ki vam gredo kocine pokonci sploh ne vem zakaj ste si jemale čas za pisanje vašega mnenja s katerim si nimamo kaj pomagati. Važno, da ste ve poročene in, da je pri vas vse po regulcih...user posted image  


Kaj točno ima poroka pri tem?



Ni treba bit poročen, da imaš vse po regeljcih ... samo tako za mimogrede.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 21:32:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Da bi se morali pretvarjati, da ati in mami nista skupaj user posted image Raje mirno spim, pač vestno pazimo, za kaj denar potrošimo. In se imamo radi user posted image Se ne skrivamo.



Mene pa zanima, a misliš, da se tisti ki se gredo samohraniteljstvo pretvarjajo da niso več skupaj, da slabo spijo in se skrivajo?
Za tisti 2, ki ju poznam, lahko odgovorim z NE.

Jaz sicer nobenega takšnega ne poznam, ali pa ne vem da se to gre, zato dvomim, da iz sodišča ali pa od kod drugod, preverjajo, če so še skupaj, da bi se zato morali skrivat ali pretvarjat. Ne vem, mislim si da ko zadevo zaključijo, je za njih ad acta in to je to. Kaj se pa sosedov tiče, pa tudi dvomim, da dajo na oglasno desko: jaz sem pa od tega in tega datuma samohranilka, da bi vsi vedeli.
Itak da ne preverjajo, o tem tudi med drugim pišem. Je pa treba na CSD in sodišču pač povedat to. Zlagati se sodniku in drugim tretjim osebam v obraz.

Kaj se pa spanca tiče, pa je odvisno od posameznika, eni so dolžni okoli in okoli pa gredo vsak večer mirno spat, jaz pa že če se mi zdi, da sem komu naredila krivico slabo spim. Pač odvisno kakšno vest imaš in karakter.
Tole pa tudi jaz podpišem.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 21:33:21   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_princeska

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: NevenkaP

IZVIRNO SPOROČILO: nutela

V bistvu bi prosila za mnenje, če je imela katera kako izkušnjo s tem.

Tiste, ki vam gredo kocine pokonci sploh ne vem zakaj ste si jemale čas za pisanje vašega mnenja s katerim si nimamo kaj pomagati. Važno, da ste ve poročene in, da je pri vas vse po regulcih...user posted image  


Kaj točno ima poroka pri tem?



Ni treba bit poročen, da imaš vse po regeljcih ... samo tako za mimogrede.


user posted image user posted image user posted image


Točno tako user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 21:45:00   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mene to lažno samohranilstvo ne moti. Vsak se znajde kot zna.


Mene pa moti. Ker smo zopet tam, kot vedno. Kdo to plačuje? Država. Kdo financira državo? Mi, davkoplačevci. In namesto, da bi odtekal "naš" denar tja, ko je res potreben, se ga razporeja za goljufe.

In moti me, ker so potem tudi ta "prave" samohranilke vržene v isti koš z negativnim prizvokom. Tiste, ki ta denar resnično potrebujejo.

In moti me, ker so ljudje toliko neumni, da ne ugotovijo, da s takšnimi in podobnimi goljufijami konec koncev goljufajo ne samo nas, temveč tudi samega sebe. Torej, človeška neumnost me pravtako prekleto moti.


do pike se strinjam s tabo!

Jaz ne bi niti mirno spala.



Na CSD-ju naju je z bodočim očkom, ko sva šla podpisat očetovstvo(ker nisva poročena) uslužbenka kar pogledala in se ji je že skoraj čudno zdelo, da sva na istem naslovu. In sva vedela koliko je ura in sva rekla - sva najbrž ena redkih, ki se ne bova šla teh igric.....

Jaz tudi ne bi mirno spala, če bi se šla "kvazi" samohranilstvo.

To so zelo očitno luknje v našem pravnem redu - v socialni in demokratični državi.






_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 22:43:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_princeska
Na CSD-ju naju je z bodočim očkom, ko sva šla podpisat očetovstvo(ker nisva poročena) uslužbenka kar pogledala in se ji je že skoraj čudno zdelo, da sva na istem naslovu. In sva vedela koliko je ura in sva rekla - sva najbrž ena redkih, ki se ne bova šla teh igric.....

Pri nama je tut kar pogledala, ko sva prišla očetovstvo podpisat, pa pogleda osebni in reče, ja saj sta poročena, pol tega ne rabita ... pa ji jaz rečem ne ne gospa nisva poročena, samo sem se hotla isto pisat kot moj otrok in na istem naslovu živet, pa sem si spremenila priimek in stalno prebivališče. Poroka pa že pride, ko bo čas za to. Pa se je pol samo zasmejala in rekla, da takih pa ni več veliko, da raje lagat pridejo.
Mislim halooo ... kam smo prišli, če je uradna oseba začudena, če gre vse po regeljcih in ne obratno user posted image .

(odgovor članu Mala_princeska)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
8.5.2009 23:24:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nutela)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 23:29:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

10%? Če bi se nama dalo iti take finte, bi dobila natanko 203€ več otroškega dodatka (pri dveh otrocih) in prišparala cca. 140€ pri vrtcu. 343€ se mi pa ne zdi ravno malo.  Je pa seveda odvisno, kakšen dohodek ima kateri od staršev. Lahko zasluži mati več in potem valjda ne more špilat ene uboge "samohranilke".




mater, toliko mam kredita za bajtouser posted image  pa pravite, da se ne splačauser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 23:30:48   
r1ta
Takle vam bom rekla. Pred mnogo leti sem bila brezposelna, iskala službo, mlada, neizkušena, na začetku poti. Prave službe nisem takoj našla, se prijavila na ZZZS in zaprosila za socialno pomoč. Takrat je bilo prošnje treba podaljševat vsake dva ali tri mesece. Prve tri mesece sem prejemala socialno pomoč, na vidiku je bila služba in za socialno pomoč nisem več zaprosila. Službo dobila. Na črno. Lahko bi služila denar in vlekla še socialno. Ne malo ljudi mi je reklo da sem butasta, meni pa vest ni dopuščala.

Danes je situacija takšna, da sva s hčerko prijavljeni na naslovu mojih staršev, tu kjer živim imam začasno dovoljenje za bivanje. S samo enim obiskom sodišča bi si lahko uredila samohranilstvo, ampak prvič se mi ne da hodit po uradih in urejat nekaj kar ni res potrebno, drugič me je strah, da bi me na laži dobili in tretjič se mi tovrstna laganja gabijo. Kako lahko? Še prehitro se človeku lahko zgodi, da res ostane samohranilec in kaj ti bo potem denar??? Ogabni so mi vsi tisti, ki izrabljajo ugodnosti na tak način, namesto da bi se denar za te namene nudil tistim, ki ga res potrebujejo! Sram je lahko vsakega, ki to počne, ker je nepošteno in nemoralno. In če mu kruh kupljen z ukradenega in zlaganega denarja tekne, upam da ga, če ne drugo, vsaj zapre za par dni!

Puj!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 12:19:34   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Stiki se urejajo uradno. Če se dva ločita, morata uradno določit stike in preživnino. In stiki se urejajo na CSD, tudi če se o vsem popolnoma strinjata. Potem CSD pa priporočilo sodišču, da sta se starša sporazumno dogovorila glede stikov, ki bodo takrat in takrat. Se pa na CSD spuščajo na osebno raven, kar je zelo prav. Na sodišču tega potem več ni.


ne, stiki se določijo takrat ko preživnina na sodišču in pri tem ostane, dokler se dva znata zment.
včasih se je to vse urejalo na csd, zdej se pa ne več, glih zarad tega lažnega smohranilstva, ker bi nej blo ljudem težje na sodišče se hodit zafrkavat s tem.



Joooj, na oba konca je treba it, na CSD in na sodišče. Dvakrat je treba lagat, samo enkrat veliko dlje časa in bolj natančno z obrazložitvijo posledic, če te dobijo na laži. Kolikokrat naj to še povem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 12:23:02   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Da bi se morali pretvarjati, da ati in mami nista skupaj user posted image Raje mirno spim, pač vestno pazimo, za kaj denar potrošimo. In se imamo radi user posted image Se ne skrivamo.



Mene pa zanima, a misliš, da se tisti ki se gredo samohraniteljstvo pretvarjajo da niso več skupaj, da slabo spijo in se skrivajo?

Jaz sicer nobenega takšnega ne poznam, ali pa ne vem da se to gre, zato dvomim, da iz sodišča ali pa od kod drugod, preverjajo, če so še skupaj, da bi se zato morali skrivat ali pretvarjat. Ne vem, mislim si da ko zadevo zaključijo, je za njih ad acta in to je to. Kaj se pa sosedov tiče, pa tudi dvomim, da dajo na oglasno desko: jaz sem pa od tega in tega datuma samohranilka, da bi vsi vedeli.

Kaj se pa spanca tiče, pa je odvisno od posameznika, eni so dolžni okoli in okoli pa gredo vsak večer mirno spat, jaz pa že če se mi zdi, da sem komu naredila krivico slabo spim. Pač odvisno kakšno vest imaš in karakter.


Tudi jaz mislim, da tisti, ki imajo tak karakter, da lahko lažejo uradni osebi v obraz, čisto mirno spijo.

Samo da pa CSD ne bi občasno opreverjal, pa ni res. Poznam primer, kjer so najeli detektiva, da bi razčistili situacijo.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 14:43:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Stiki se urejajo uradno. Če se dva ločita, morata uradno določit stike in preživnino. In stiki se urejajo na CSD, tudi če se o vsem popolnoma strinjata. Potem CSD pa priporočilo sodišču, da sta se starša sporazumno dogovorila glede stikov, ki bodo takrat in takrat. Se pa na CSD spuščajo na osebno raven, kar je zelo prav. Na sodišču tega potem več ni.


ne, stiki se določijo takrat ko preživnina na sodišču in pri tem ostane, dokler se dva znata zment.
včasih se je to vse urejalo na csd, zdej se pa ne več, glih zarad tega lažnega smohranilstva, ker bi nej blo ljudem težje na sodišče se hodit zafrkavat s tem.



Joooj, na oba konca je treba it, na CSD in na sodišče. Dvakrat je treba lagat, samo enkrat veliko dlje časa in bolj natančno z obrazložitvijo posledic, če te dobijo na laži. Kolikokrat naj to še povem?



poznam nekaj takih, ki furajo lažno samohranilstvo ( so naju tud probavali prepričat kolk se splača, sam nama se nebi, enih 20€, brezvezeuser posted image ) pa noben ni bil NITI ENKRAT na csd. na sodišču so določli preživnino, stike kao in to je to. poznam neka taklih ki so dejansko narazen in za vsak prdec laufajo in po sodiščih in po CSD, ker se enostavno ne znajo nič zmenit. poznam pa tud dva ( celo dva!!) ločena para, kjer se vse zmenijo sami, isto ni nikoli noben bil na CSD, prov tko so določli na sodišču uradne stike in preživnino, čeprov drži se pa noben od njih ne tega, ker pač delajo po svoje in se sproti dogovarjajo. in CSD od znotraj ni povohal noben. tko da NI TREBA nič na csd urejat, če pač ni trebauser posted image

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 16:24:31   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@


Uf, če bi jaz tako goljufala, bi dobila krepke denarce. Glede na to, da sem brez službe, imam 3 otroke. Dobila bi soc. podporo, ornk otr. dodatke, zastonj vrtec,...
Ampak sva z user posted image poročena.



Draga moja, poznam tudi takšne kalibre, ki se zaradi tega, da bi državo okrog prinašali, celo ločijouser posted image . O lažnih samohranilkah se mi pa niti ne da zgubljati besed. B.a.n.d.a user posted image


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 19:41:39   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
poznam nekaj takih, ki furajo lažno samohranilstvo ( so naju tud probavali prepričat kolk se splača, sam nama se nebi, enih 20€, brezvezeuser posted image ) pa noben ni bil NITI ENKRAT na csd. na sodišču so določli preživnino, stike kao in to je to. poznam neka taklih ki so dejansko narazen in za vsak prdec laufajo in po sodiščih in po CSD, ker se enostavno ne znajo nič zmenit. poznam pa tud dva ( celo dva!!) ločena para, kjer se vse zmenijo sami, isto ni nikoli noben bil na CSD, prov tko so določli na sodišču uradne stike in preživnino, čeprov drži se pa noben od njih ne tega, ker pač delajo po svoje in se sproti dogovarjajo. in CSD od znotraj ni povohal noben. tko da NI TREBA nič na csd urejat, če pač ni trebauser posted image



In vsi ti, ki joh toliko poznaš, so se ločili v zadnje pol leta? Ker ne verjamem, da bi imeli za različne ljudi različne predpise.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 20:11:12   
Anonimen
In vsi ti, ki joh toliko poznaš, so se ločili v zadnje pol leta? Ker ne verjamem, da bi imeli za različne ljudi različne predpise.


recimo da so večina teh te stvari urejali v zadnjih dveh letih. sploh lažno samohranilstvo, ena je urejala mesec nazaj, samo na sodišču. ona dva para, ki sta res ločena in se normalno dogovarjajo - eden je tko že nekaj let( 4 ali 5) tadrug pa nekje leto in pol ( vem da sta bla še skup, ko se je ula rodila).
v zadnje pol leta pa sta dve urejale tudi to lažno, za drugega otroka, spet samo na sodišču.

kako je blo prej, ne vem, se niti nisem tolk zanimala kako inkaj je s tem, preden sem bla noseča. verjetno pa odkar se to ureja na sodišču in ne več na csd, je pač tako. al pa se mogoč našim baban na csd ne ljubi delatuser posted image tud to je možno, ajd, dopuščamuser posted image

samo logično mi je pa vseen tko - zakaj bi jaz mogla urejat stike na CSD, če grem narazen s partnerjem, pa sma vseen v nekih normalnih odnosih in se normalno dogovorima? greva na sodišče uredit preživnino in stike, ker pač uradno to more bit in to je to. zakaj bi MOGLA pol mus še na CSD to uredit, če je tko že vse urejeno in se normalno vse zmenima?

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 20:12:42   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@


Uf, če bi jaz tako goljufala, bi dobila krepke denarce. Glede na to, da sem brez službe, imam 3 otroke. Dobila bi soc. podporo, ornk otr. dodatke, zastonj vrtec,...
Ampak sva z user posted image poročena.



Draga moja, poznam tudi takšne kalibre, ki se zaradi tega, da bi državo okrog prinašali, celo ločijouser posted image . O lažnih samohranilkah se mi pa niti ne da zgubljati besed. B.a.n.d.a user posted image


Evo, tu pa ostanem tudi jaz brez besed. Res.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 21:43:13   
hariba
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@


Uf, če bi jaz tako goljufala, bi dobila krepke denarce. Glede na to, da sem brez službe, imam 3 otroke. Dobila bi soc. podporo, ornk otr. dodatke, zastonj vrtec,...
Ampak sva z user posted image poročena.



Draga moja, poznam tudi takšne kalibre, ki se zaradi tega, da bi državo okrog prinašali, celo ločijouser posted image . O lažnih samohranilkah se mi pa niti ne da zgubljati besed. B.a.n.d.a user posted image


Ja poznam par, ki se je, ko je rodila četrtega otroka ločil. On gradbinec, seveda prijavljen na minimalno plačo, ona brezposelna. Seveda je bila zato tista preživnina,  ki so jo določili minimalna,ker je imel nizke dohodke, zato je dobila visoko socialno pomoč, najvišje otroške dodatke, brezplačen vrtev, vrsto drugih olajšav kot so subvencionirana šolska prehrana in šola v naravi, prehrambeni rdeč križ paketi.... Z njim pa je še zmeraj živela, no in še tudi živi pod isto streho. Zaprosila je za socialno stanovanje. Lani ga je dobila, ker je v tem času najstarejši sin že odrastel, ga je dala njemu in živi v njem,20 let je star. Stanarino seveda dobi subvencionirano. Mamica še zmeraj pri bivšem možeku živi, otroke v najboljše firme oblači občasno dela na črno, za žepnino in pljuva čez državo, ker za najmlajša hčerka letos v šoli ne dobi več brezplačnega kosila.  Tako, da nikar ne govorite, da se ne splača goljufat, da je to le nekaj €. Tudi, če znese na mesec le nekaj € več, izračunajte koliko to znese v 20 letih.
Res pa je, da se goljufanje bolj izplača pač ljudem z niskimi dohodki, kot pa z visokimi, ker tam že avtomatsko sodišče določi višje preživnine, pa tudi sicer do raznih olajšav niso upravičeni. Vsak se znajde pač po svoje, eni smo si malce boljši standard izborili pač z šolanjem, drugi pa z špekuliranje. Tito je rekel:znadži. Sicer pa se sploh ne čudim, da je toliko lažnih samohranilk, saj na tv poslušamo samo o raznih goljufijah in prevarah.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 21:53:03   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kako je blo prej, ne vem, se niti nisem tolk zanimala kako inkaj je s tem, preden sem bla noseča. verjetno pa odkar se to ureja na sodišču in ne več na csd, je pač tako. al pa se mogoč našim baban na csd ne ljubi delatuser posted image tud to je možno, ajd, dopuščamuser posted image

samo logično mi je pa vseen tko - zakaj bi jaz mogla urejat stike na CSD, če grem narazen s partnerjem, pa sma vseen v nekih normalnih odnosih in se normalno dogovorima?


Res ne verjamem, da bi bilo po Sloveniji različno urejeno glede tega, kajti v Kranju je tako, da po vložitvi vloge za razvezo na sodišču, kar vključuje določitev skrbništva in stikov ter višino preživnine, dobiš najprej vabilo CSD-ja za razgovor, nakar na podlagi tega razgovora z obema staršema CSD da mnenje, ki ga potem sodnik na sodišču ob določitvi preživnine in stikov prebere. To vem iz osebnih izkušenj, takod a to je definitivno tako. In v Ljubljani je tudi tako, smo tudi o tem že govorili, ko se je RR-jevka iz Ljubljane ločevala pred dobre pol leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 22:01:18   
Anonimen
a vidiš, se nebi tkole nategovale ves čas, če bi ti od začetka povedla, da maš v mislih URADNO RAZVEZOuser posted image se pravi da so bili dejansko poročeni, pa so se ločili, no, v tem primeru ne vem. jaz pravim samo da so bili pač skup, pa pol niso bli več in za lažno samohranilstvo, te tud niso ble poročene pa pol ločene valjdauser posted image

madona nouser posted image

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
9.5.2009 22:22:05   
Anonimen
Ja, mislim, da ima Ula prav,ker pri nas se je tudi ena ločila sporazumno in so urejali na csd-ju, lastništvo in razdelitev  so urejali pri notarju, sodišče je pa samo potrdilo odločbo notarja. v bistvu nista šla niti na sodišče, ker je bilo vse sporazumno. In dokler se nista dogovorila glede otrok, notarka ni delala nič na premoženju. Je bilo po postopku iz CSD-ja ostalo urejeno.
Drugače pa csd nima ama ništa s tem .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
10.5.2009 0:49:49   
Moyca_
1.) po srcu moraš biti brezbrižen in brez vesti (ker bi jaz imela nočne more že za 20 €)ž
2.) ne gre zato, da se vsak znajde po svoje, ampak je to GOLJUFANJE, ne pa znajti se po svoje

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?