|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 9:49:40   
Naja31
Mene to lažno samohranilstvo ne moti. Vsak se znajde kot zna.
Vem,da sama na to nikoli ne bi pristala. Za tistih nekaj evrov več ne bi šla lagati na sodišče in se pretvarjala da sem samohranilka.  

Ampak nikoli mi ni jasno za kakšne vsote denarja to gre? Koliko potem res profitirajo?
Ker meni se zdi da to ne gre za neke hude denarje. 10% več pri otroških dodatkih in razred alidva nižje plačilo za vrtec? A je tako?
Ne rečem, če bi na mesec na ta račun dobil 1000 eurov več,potem, bi razumela vso laganje in skrivanje,ampak tako pa ne razumem.  

Moja prijateljica je tako naredila pri prvem otroku. OD je imela 3 eure več kot jaz, vrtec je plačevala isto. user posted image  zdaj je v drugo noseča in se tega ne bosta več šla.  

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 9:50:33   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A na centru za socialno delo sta že bila? Ker tam ju bo pa spraševala vse živo in opozorila, da lahko otroka dodelijo tudi komu tretjemu, če se jim tako zazdi.


To so pa že skrajnosti. Saj veš, kako center posluje. Še tam, ko bi jih bilo potrebno, jih ne dodeli...

_____________________________



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 9:58:24   
Anonimen
jst se podpišem pod najo. mene tud ne moti. če onihdveh ne moti, k morta lagat, zakaj bi pa mene? kt da mam jst kej manj zato. pa ne zdej mahat z davkoplačevalskim denarjem. denar ki ga daš državi, ni več tvoj in te ne briga kaj z u bistvu se z njim dogajauser posted image ne briga pod narekovaji, da naute v luft skakale. to je tko, da bi vam šef, ko vam da plačo, diktiral kaj z njo počet, ko pa vam je vednar dal iz svojga denarja.
pa jst, če smo že pri tem, raj vidim da se iz mojga denarja podpira ena lažna samohranilka, sploh če jim je kej lažje res zato v tek klinčevih časih, kot pa recimo patrije, falconi in ostali. tko da ve, k vam grejo koncine pokonc, plačujete patrije ( zdej vemo zakaj si jih lohk privoščjo - ker vas je tolk, k plačujeteuser posted image ), jst pač plačujem eni lažni samohranilki. simpl kt pasulj.
se pa tud jaz sprašujem o smiselnosti tega, ajd, mogoč zarad tega res pade kak razred nižje pri dokladih in vrtcu, pa skupno ta nanese kakih 100€.verjamem pa, da marsikomu teh 100€ hudičevo dost pomeni.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 9:59:57   
maya2
Tudi jaz mislim, da je to eno področje, kjer bi lahko država precej prihranila, pa nekako nočejo ali niso sposobno zadeve skontrolirati. Me pa zanima kako potem taki pari opravičijo še drugega otroka user posted image
Nama so vsi govorili naj se prijavim kot samohranilka, ker sva imela uradno naslova čisto drugačna, vendar nisva želela saj hb se dobro razumeva, hb smo družina in niti pod razno ne bi hodila po sodiščih in razlagala kako se ne razumeva user posted image user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:01:22   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: pety78


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A na centru za socialno delo sta že bila? Ker tam ju bo pa spraševala vse živo in opozorila, da lahko otroka dodelijo tudi komu tretjemu, če se jim tako zazdi.


To so pa že skrajnosti. Saj veš, kako center posluje. Še tam, ko bi jih bilo potrebno, jih ne dodeli...


Ja, samo to ti rečejo, to pravim. In potem moraš ti lagat in razlagat in razlagat laži, da kakšno je "resnično" stanje. Res prav fajn občutek mora to bit. Ni veliko ljudi, ki to zmore. Vsaj upam. V oči gledat eno žensko, ki se tam pač trudi opravljat svoj poklic, in ji lagat v obraz. In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:03:15   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst se podpišem pod najo. mene tud ne moti. če onihdveh ne moti, k morta lagat, zakaj bi pa mene? kt da mam jst kej manj zato. pa ne zdej mahat z davkoplačevalskim denarjem. denar ki ga daš državi, ni več tvoj in te ne briga kaj z u bistvu se z njim dogajauser posted image ne briga pod narekovaji, da naute v luft skakale. to je tko, da bi vam šef, ko vam da plačo, diktiral kaj z njo počet, ko pa vam je vednar dal iz svojga denarja.
pa jst, če smo že pri tem, raj vidim da se iz mojga denarja podpira ena lažna samohranilka, sploh če jim je kej lažje res zato v tek klinčevih časih, kot pa recimo patrije, falconi in ostali. tko da ve, k vam grejo koncine pokonc, plačujete patrije ( zdej vemo zakaj si jih lohk privoščjo - ker vas je tolk, k plačujeteuser posted image ), jst pač plačujem eni lažni samohranilki. simpl kt pasulj.
se pa tud jaz sprašujem o smiselnosti tega, ajd, mogoč zarad tega res pade kak razred nižje pri dokladih in vrtcu, pa skupno ta nanese kakih 100€.verjamem pa, da marsikomu teh 100€ hudičevo dost pomeni.



No, nekako tako tudi jaz razmišljam. In verjemte, da če danes ni več nobene samohranilke, nobena od nas ne bo imela nič več. Bodo že "pametno" porabili ta naš denar.

Pa če noben privatnih ne bi prikazoval stroškov, ki jih ni in plačeval davke, tako kot določa zakon, pa če ne bi preko študentskih napotnic vlekel denar iz podjetja, pa če ne bi izdajal blago brez računa, pa če....Uf, bi se nabralo denarja v državni blagajni....



_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:04:38   
pety78
In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.


Nekateri delajo to vsakodnevno. Očitno jim to ni tak problem. Meni recimo je, zato pa nisem samohranilka, čeprav imam vse pogoje.

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:06:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: pety78


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A na centru za socialno delo sta že bila? Ker tam ju bo pa spraševala vse živo in opozorila, da lahko otroka dodelijo tudi komu tretjemu, če se jim tako zazdi.


To so pa že skrajnosti. Saj veš, kako center posluje. Še tam, ko bi jih bilo potrebno, jih ne dodeli...


Ja, samo to ti rečejo, to pravim. In potem moraš ti lagat in razlagat in razlagat laži, da kakšno je "resnično" stanje. Res prav fajn občutek mora to bit. Ni veliko ljudi, ki to zmore. Vsaj upam. V oči gledat eno žensko, ki se tam pač trudi opravljat svoj poklic, in ji lagat v obraz. In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.


spliš nebiuser posted image ker se to ne ureja več na csd. nič od tega, kar je v zvezi s samohranilstvom. ker uredit morš sam preživnino, to greš na sodišče. pol pa povsod samo svoje podatke daješ in preživnino in to je to.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:07:56   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mene to lažno samohranilstvo ne moti. Vsak se znajde kot zna.


Mene pa moti. Ker smo zopet tam, kot vedno. Kdo to plačuje? Država. Kdo financira državo? Mi, davkoplačevci. In namesto, da bi odtekal "naš" denar tja, ko je res potreben, se ga razporeja za goljufe.

In moti me, ker so potem tudi ta "prave" samohranilke vržene v isti koš z negativnim prizvokom. Tiste, ki ta denar resnično potrebujejo.

In moti me, ker so ljudje toliko neumni, da ne ugotovijo, da s takšnimi in podobnimi goljufijami konec koncev goljufajo ne samo nas, temveč tudi samega sebe. Torej, človeška neumnost me pravtako prekleto moti.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:08:20   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

spliš nebiuser posted image ker se to ne ureja več na csd. nič od tega, kar je v zvezi s samohranilstvom. ker uredit morš sam preživnino, to greš na sodišče. pol pa povsod samo svoje podatke daješ in preživnino in to je to.



Stiki se urejajo na CSD. Dokončno odloči sodišče, ampak prej je treba na posvet na CSD. Pa ni smešno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:08:53   
diva 4
IZVIRNO SPOROČILO: nutela

Važno, da ste ve poročene in, da je pri vas vse po regulcih...user posted image  



Ne nismo vse poročene.Jaz sem že 13 let na koruzi in imam 2 otroka , pa mi na misel ne pride , da bi šla lagat na sodišče in csd.

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:11:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

spliš nebiuser posted image ker se to ne ureja več na csd. nič od tega, kar je v zvezi s samohranilstvom. ker uredit morš sam preživnino, to greš na sodišče. pol pa povsod samo svoje podatke daješ in preživnino in to je to.



Stiki se urejajo na CSD. Dokončno odloči sodišče, ampak prej je treba na posvet na CSD. Pa ni smešno.


ne pa se ne. stiki se urejajo na csd samo v primeru, da se starša ne morta zment in da eden naprej na csd. kar pa primeru lažnega samohranilstva ni glih potrebno, a ne.
tud če dva dejansko živita narazn, bosta uredila uradno samo preživnino, ker to pač more bit, vse ostalo (stiki itd.) se bosta pa sama zmenla, če masta pač v glavi pošlihtano. sam ker jih velik nima, se to pač ureja prek csd in sodišč. ni pa to obvezno, če si se sposoben sam zmenit.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:13:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.


Nekateri delajo to vsakodnevno. Očitno jim to ni tak problem. Meni recimo je, zato pa nisem samohranilka, čeprav imam vse pogoje.


Če imaš vse pogoje "za samohranilko" potem ti itak ni treba nič lagati......

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:16:02   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.


Nekateri delajo to vsakodnevno. Očitno jim to ni tak problem. Meni recimo je, zato pa nisem samohranilka, čeprav imam vse pogoje.


Ja, verjamem, da delajo vsakodnevno, ker morala na žalost ni več vrednota, zato pa posledično npr. tudi nastajjo npr. teme tudi na RR o grozovitem obnašanju v srednjih in že osnovnih šolah in o (ne)vzgoji otzrok. To vse skupaj paše.

Ampak seveda to, da gre večinoma za lažen prikaz samohranilkstva, na CSD vedo. In se pač po svojih močeh poskušajo boriti proti temu, tudi s postavljanjem neprijetnih vprašanj in pojasnil, kaj se v primeru, da se ugotovi laž ali neprimernost razmer v družini, lahko zgodi.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:18:16   
liliana
To lažno samohranilostvo je na nek način "učinkovito" le na kratki rok....ker vsaka veza pa lahko čez nekaj časa res razpade......in potem mora biti stvar zelo zanimiva kako si deliti skupno premoženje, ki je res skupno, vendar zgolj neuradno, ker uradno razen otroka taka partnerja nimata več nič skupnega.......povrhu pa se običajno ona "strinja" z najnižjo preživnino.....ko pa gre veza res v franže bi pa ona imela malo več......user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:18:23   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

spliš nebiuser posted image ker se to ne ureja več na csd. nič od tega, kar je v zvezi s samohranilstvom. ker uredit morš sam preživnino, to greš na sodišče. pol pa povsod samo svoje podatke daješ in preživnino in to je to.



Stiki se urejajo na CSD. Dokončno odloči sodišče, ampak prej je treba na posvet na CSD. Pa ni smešno.


ne pa se ne. stiki se urejajo na csd samo v primeru, da se starša ne morta zment in da eden naprej na csd. kar pa primeru lažnega samohranilstva ni glih potrebno, a ne.
tud če dva dejansko živita narazn, bosta uredila uradno samo preživnino, ker to pač more bit, vse ostalo (stiki itd.) se bosta pa sama zmenla, če masta pač v glavi pošlihtano. sam ker jih velik nima, se to pač ureja prek csd in sodišč. ni pa to obvezno, če si se sposoben sam zmenit.



Stiki se urejajo uradno. Če se dva ločita, morata uradno določit stike in preživnino. In stiki se urejajo na CSD, tudi če se o vsem popolnoma strinjata. Potem CSD pa priporočilo sodišču, da sta se starša sporazumno dogovorila glede stikov, ki bodo takrat in takrat. Se pa na CSD spuščajo na osebno raven, kar je zelo prav. Na sodišču tega potem več ni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:21:43   
Anonimen
Stiki se urejajo uradno. Če se dva ločita, morata uradno določit stike in preživnino. In stiki se urejajo na CSD, tudi če se o vsem popolnoma strinjata. Potem CSD pa priporočilo sodišču, da sta se starša sporazumno dogovorila glede stikov, ki bodo takrat in takrat. Se pa na CSD spuščajo na osebno raven, kar je zelo prav. Na sodišču tega potem več ni.


ne, stiki se določijo takrat ko preživnina na sodišču in pri tem ostane, dokler se dva znata zment.
včasih se je to vse urejalo na csd, zdej se pa ne več, glih zarad tega lažnega smohranilstva, ker bi nej blo ljudem težje na sodišče se hodit zafrkavat s tem.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 10:33:12   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.


Nekateri delajo to vsakodnevno. Očitno jim to ni tak problem. Meni recimo je, zato pa nisem samohranilka, čeprav imam vse pogoje.


Če imaš vse pogoje "za samohranilko" potem ti itak ni treba nič lagati......




Imam vse pogoje za "samohranilko", torej za lažno samohranilko. No, sicer jih imam pa za tapravo tudi. user posted image

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 13:36:51   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

In to ne samo enkrat se zlagat. To je treba pojasnjevat svoje laži. Z novimi lažmi, seveda.


Nekateri delajo to vsakodnevno. Očitno jim to ni tak problem. Meni recimo je, zato pa nisem samohranilka, čeprav imam vse pogoje.


Če imaš vse pogoje "za samohranilko" potem ti itak ni treba nič lagati......



user posted image user posted image user posted image liliana.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 14:05:38   
Tejči
Takole..midva z bivšim partnerjem (očetom najine hčerkice) sva se v moji nosečnosti pogovarjala o tej verziji, da bi se podala v lažno samohranilstvo. Jaz sem bila študentka, brez štipendije, brez dokladov, v bistvu brez kakršnihkoli prihodkov, on je bil zaposlen, za katero delo je prejemal minimalno plačo in takrat sva videla možnost lažjega življenja v samohranilstvu. Za to sva imela vse pogoje (razen da sva bila par). A ko se je dete rodilo, nisem mogla narediti tega, da bi se hodila po uradih lagat, kako sem sama, uboga itd. Nisem imela srca, da bi hčerkici odvzela očeta, pa magari samo na papirju. Tako, sva pač stisnila zobe, začela sem prejemat štipendijo, pa otroški dodatek, veliko so pa še starši pomagali. Potem pa je prišlo do tega, da sva šla z partnerjem narazen in postala sem prava samohranilka. Tako, da punce, ki se greste lažno samohranilstvo, upam, da vas peče vest in da se vam potem ne bo to v resnici zgodilo. Kar se tiče urejanja preživnine, daš vlogo, ko sta oba klicana na sodišče, ni več kaj komplicirat..sodnica vse prebere, če so navedbe točne, oba to podpišeta in je to to. Tam ni več kaj komentirat. Socialne pa ne vidiš dokler ne greš urejat denarne pomoči. Pišem iz lastnih izkušenj. Če se ne moreta sporazumno dogovorit, pa ne vem kakšni so postopki, na srečo nisem rabla dat tega skozi. In kdor misli, da je lušno biti samohranilka, se pošteno moti!

(odgovor članu nutela)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 15:06:42   
mojamura
tudi jaz sem bila nekaj časa samohranilka oz. enostarševska družina in vem da ni lahko...teh kvazi samohranilk ne prenesem....to ne leti na njih osebno ampak ne prenesem odnosa s katerim gledajo na lajf pa na svoje otroke in vseskupaj

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 15:12:58   
rija
meni je pa vseeno....v ueber.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 15:35:49   
mala zirafa
A zato v JU zmanjšujejo plače in dodatke?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 17:05:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

To lažno samohranilostvo je na nek način "učinkovito" le na kratki rok....ker vsaka veza pa lahko čez nekaj časa res razpade......in potem mora biti stvar zelo zanimiva kako si deliti skupno premoženje, ki je res skupno, vendar zgolj neuradno, ker uradno razen otroka taka partnerja nimata več nič skupnega.......povrhu pa se običajno ona "strinja" z najnižjo preživnino.....ko pa gre veza res v franže bi pa ona imela malo več......user posted image


Jap ... upam da so tiste, ki se grejo to lažno samohranilstvo vsaj tako "pametne", da ko se gre za določevanje višine preživnine, vsaj napišejo kako realno cifro ... ker mora bit zanimivo, ko se dva zmenita za neko minimalno preživnino, ker državaj je itak oderuška , onadva se bosta imela pa itak vedno neskončno rada ... in pol ta veza recimo enkrat razpade ... in kako bo potem ta mamica na sodišču razložila, da zdaj pa rabi višjo preživnino ...

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Katera ima izkušnje s tem?
8.5.2009 17:39:23   
Anonimen
Zdaj pa jo zanima kaj vse sprašujejo starše, ker dejansko s partnerjem živita skupaj.


Dokazat morata, da ne zivita skupaj in da nista par.

Upam, da ju bo pri tem fajn sram.

(odgovor članu nutela)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?