|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tartufi
15.2.2009 10:29:38   
mala zirafa
Ali so zelo škodljivi za otroke?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tartufi
15.2.2009 12:05:33   
Anonimen
Ne niti najmanj.Na dnevu tarufov v ene od italijanskih mestec, so jih jedli vsi, stari in mladi, otroci v vozičkih.Edino negativno je, da znajo ibti težki za želodec, še posebej, če jih se zvečer je, in seveda, vsi ne prenesejo aroe tartufa, eni jih ne marajo.

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tartufi
15.2.2009 12:32:21   
Anonimen
Pri pripravljanju jedi vedno uporabljajo zelo majhne količine tartufov, tako zaradi njihove intenzivne arome kot zaradi visokih cen, ki jih dosegajo, saj v gastronomiji to dragoceno začimbo postavljajo na najvišji prestol.


Sestava tartufov
Glavne sestavine so voda, proteini in elementi: fosfor, natrij, kalij, magnezij, kalcij, žveplo in železo. Barvo, okus in vonj dobijo od drevesa, v bližini katerega rastejo



Priprava jedi
Tartufi se pripravljajo sveži, posuš eni, konzervirani v olivnem olju ali zmrznjeni. K jedem jih dodajamo v malih količinah, saj imajo izredno intenzivno aromo in tudi izredno visoko ceno. Za eno osebo jih dodajamo med 6 in 10 g. Sveže lahko nabavimo le v Istri, še najbolje tako malo pod mizo. Izdelke iz tartufov pa lahko v zadnjem času kupimo tudi v naših trgovinah. Videl sem jih v vseh večjih blagovnicah. Na policah so običajno naslednji izdelki iz tartufov: aromatizirano olje, omake, paste in namazi. V kozarčkih pa lahko nabavimo tudi vložene cele gomolje ali narezane na lističe. Redkeje pa se na tržišču dobijo tartufi v ovčjem siru, v salamah, medu, polenti in v testeninah. Tartufe ali proizvode iz tartufov najpogosteje uporabljamo za obložene kruhke, umešana jajca (fritaja), testenine in rižote. Dodajamo jih k njokom, umešamo v krompirjev pire ali polento. Z njimi odišavimo mlado govedino, piščančje prsi ali bele ribe. Dodajamo jih k solatam, v kruh in pecivo ter celo k sladoledu. Jedi lahko z lahkoto pripravimo sami ali pa se pustimo postreči v kakšni malce boljši oštariji. Skratka, menim, da imamo tudi pri nas nič koliko možnosti za okušanje tega čudnega gomolja. Najmanj toliko kot Sharon in Charles



VELIKO UČENIH MOž je bilo povprašanih o naravi tega gomolja, vendar je po dva tisoč let trajajočih razpravah odgovor še vedno enak: “Ne vemo.” Tartuf pa sam zase pravi: “Užijte me in častili boste Boga,” je zapisal Aleksandre Dumas
 
 
 
Beli tartufi
Beli tartuf Tuber Magnatum Pico je najbolj cenjen istrski tartuf. Ima zelo intenziven vonj ter rumenkasto - rjavkasto, zelenkasto ali sivo zelenkasto barvo. Vonji posameznih gomoljev se razlikujejo po tem, s katerim drevesom raste v simbiozi. Raste v globini 10 -15 cm, običajno pa doseže velikosti med češnjo in velikim jabolkom. Nabiralci in prodajalci jih razvrščajo v razrede. V prvem razredu so težki od dvajset do sto gramov, v drugem manj kot dvajset in v tretjem manj kot deset gramov. Najbolj cenjeni primerki so tako imenovani “džokerji”, kjer kupec kupuje le posamezen tartuf. Beli tartufi se k jedem ponavadi dodajajo na koncu priprave, saj s kuhanjem dokaj hitro izgubijo aromo. Če je le mogoče, jih uživamo čim bolj surove.
Črni tartufi
Črni tartufi so posebej cenjeni v Franciji. So okrogle oblike, velikosti oreha do pomaranče ali več. Ponavadi zrastejo do največ pol kilograma. Aromo obdržijo tudi po kuhanju, vendar moramo upoštevati, da imajo za polovico manj intenzivno aromo od belih. Vsi črni tartufi, ki imajo več kot šest gramov, so razvrščeni v enoten razred



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tartufi
31.3.2009 11:52:31   
Picabo
Neva6!

Hvala, da si nas tako lepo podučila o tartufih. Meni so tako delikatni, da jih ne pripravljam doma.
Sem pa lani na morju zaužila zares odlično pico s tartufi - še sedaj je ne morem pozabiti :)
Morda si jo privoščim tudi letos na morju, misliš, da jo lahko glede na to, da sem noseča?

_____________________________

Človek je trši od kamna in krhkejši od jajca.
(hrvaški pregovor)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tartufi
1.4.2009 8:04:28   
Anonimen
Pozdravljena!

Mislim, da ti ena samcata pizza s tartufi ne bo škodila, kajti tisto, kar je zaželjeno ne škodi. in si kar željo uresniči.
Še to,če doma pripravljaš: svežeih tarufov se ne kuha.
Tarufate, ki jih kupiš v steklenem kozarcu tudi ni treba kuhat, kajti so že pri obdelavi skuhani.
Sveže tartufe lahko naribaš naprimer na jajca na oko, ful dobro.


(odgovor članu Picabo)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tartufi
3.4.2009 14:16:07   
Picabo
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Pozdravljena!

Mislim, da ti ena samcata pizza s tartufi ne bo škodila, kajti tisto, kar je zaželjeno ne škodi. in si kar željo uresniči.
Še to,če doma pripravljaš: svežeih tarufov se ne kuha.
Tarufate, ki jih kupiš v steklenem kozarcu tudi ni treba kuhat, kajti so že pri obdelavi skuhani.
Sveže tartufe lahko naribaš naprimer na jajca na oko, ful dobro.




hm... mnjam... kaj naj rečem. Hvala lepa...

_____________________________

Človek je trši od kamna in krhkejši od jajca.
(hrvaški pregovor)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Za doječe matere.
пеперутка16

Malo čudno vprašanje, ampak me zanima, ali so doječe mamice poskusile svoje mleko?