|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:29:24   
Kontrakarambolšrauf
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:39:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

No, samo eno pripombo komentiram - ker je nekdo omenil, da ne da 50€ za kvaliteten žakelj pasje hrane - recimo za 50€ dobiš 15kg Royal Canina ali pa Belcanda, Hillsa itd, če pa je v akciji pa še za manj. To naš 33kg pes poje v enem mesecu in par dni. Predvsem te hrane porabiš manj, ker je bolj kvalitetna in od manjše količine te hrane pes dobi več hranilnih snovi, ki jih potrebuje. Prav tako je v tej hrani pravilno sorazmerje zelenjave - mesa, seveda stiskano, dodani vitamini in olja, ki jih pes potrebuje, prav tako je pa pomembno, da v tej hrani NI soli, ki je strup za pse. Če vsak dan kupiš psu nekaj Pedigree briketov in kakšno konzervo Pedigree si hitro na 2€ na dan, kar znese nekje 60€ -> računam za mojega psa, kar je več od kvalitetne hrane in to je junk food za pse. Če imaš manjšega psa, ti pa tudi ne poje 15kg pasje hrane na mesec, torej je računica še vedno za kvaliteto in proti junk foodu v smislu Mercatorjevih konzerv in Chapi ter ostalih sranj.

Če prav vidim, po na hitro prebranem, si ti za vsoto 50€ na mesec štela samo brikete a la Royal in podobno. Sicer sem laik pri tem, ampak me bo pa še vedno kdorkoli težko prepričal, da je za psa zdravo, če je samo brikete, pa čeprav brikete s pravilnim sorazmerjem sestavin in brez soli. Ves čas ista hrana - to ni zdravo ne za človeka, ne za žival.

In, by the way - pri cenah smo, ne pri zdravem načinu prehranjevanja hišnih ljubljenčkov. user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:48:15   
Katey
Ja Kerensa smo pri cenah, ampak če je izpostavljeno koliko denarja za kvalitetno hrano pa tudi če za hišne ljubljenčke, pa lahko tudi to pokomentiramo.

To da je pes, ki je na briketih na slabšem oz. ima nezdravo prehrano se ne strinjam s tabo, ker če bi hotela psu nuditi zdravo, polnovredno raznoliko prehrano, bi mislim da prej diplomirala iz kvantne fizike kot pa ugotovila kaj je za psa dobro in kaj ne. Tako je pa v kvalitetnih pasjih hranah zajeto tisto kar pes potrebuje za normalen razvoj od juniorja do seniorja.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 10:56:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

No, samo eno pripombo komentiram - ker je nekdo omenil, da ne da 50€ za kvaliteten žakelj pasje hrane - recimo za 50€ dobiš 15kg Royal Canina ali pa Belcanda, Hillsa itd, če pa je v akciji pa še za manj. To naš 33kg pes poje v enem mesecu in par dni. Predvsem te hrane porabiš manj, ker je bolj kvalitetna in od manjše količine te hrane pes dobi več hranilnih snovi, ki jih potrebuje. Prav tako je v tej hrani pravilno sorazmerje zelenjave - mesa, seveda stiskano, dodani vitamini in olja, ki jih pes potrebuje, prav tako je pa pomembno, da v tej hrani NI soli, ki je strup za pse. Če vsak dan kupiš psu nekaj Pedigree briketov in kakšno konzervo Pedigree si hitro na 2€ na dan, kar znese nekje 60€ -> računam za mojega psa, kar je več od kvalitetne hrane in to je junk food za pse. Če imaš manjšega psa, ti pa tudi ne poje 15kg pasje hrane na mesec, torej je računica še vedno za kvaliteto in proti junk foodu v smislu Mercatorjevih konzerv in Chapi ter ostalih sranj.

Če prav vidim, po na hitro prebranem, si ti za vsoto 50€ na mesec štela samo brikete a la Royal in podobno. Sicer sem laik pri tem, ampak me bo pa še vedno kdorkoli težko prepričal, da je za psa zdravo, če je samo brikete, pa čeprav brikete s pravilnim sorazmerjem sestavin in brez soli. Ves čas ista hrana - to ni zdravo ne za človeka, ne za žival.

In, by the way - pri cenah smo, ne pri zdravem načinu prehranjevanja hišnih ljubljenčkov. user posted image


V bistvu smo pri prehranjevanju.
Nekateri pač ne jemo pripravljene hrane, narezanga pakiranga kruha, jabk brez okusa, kur k sonca vidle niso in so k žaganje pa polne hormonov, gostih sokov ipd..
Mal zračunaš kolk gre procentualno mesečno prihodkov samo v hrano, pa ti je marsikaj jasno.
Ker vse ostalo sranje(razen pač nujnih položnic ipd.) lahko skenslaš, jest pa je treba.
In če dam recimo jaz za dva pol plače, da nekdo k ma pol manjš plačo k jaz celo plačo! Kolk pol ni drago če dajo družine sam za hrano več kot je plača večina delavcev v proizvodnjiuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 11:02:13   
Volga
Zdaj me pa zanima, zakaj je toliko ljudi debelih, če nihče ne je pakiranega kruha, konzerv, manjvrednega sranja mercatorjevih in Šparovih znamk, belih testenin, itd.... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 11:03:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zdaj me pa zanima, zakaj je toliko ljudi debelih, če nihče ne je pakiranega kruha, konzerv, manjvrednega sranja mercatorjevih in Šparovih znamk, belih testenin, itd.... user posted image


user posted image Sej se lahko zrediš tud od polnozrnatih makaronovuser posted image
Verjem da se dauser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 11:11:55   
higuys
zdaj sem dobila eno idejo za temo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:08:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Kolk pol ni drago če dajo družine sam za hrano več kot je plača večina delavcev v proizvodnjiuser posted image

Ni hrana tista, ki bi bila draga - plače so tiste, ki so prenizke. user posted image  No, ja - v primerjavi z višino minimalne plače je hrana draga, ja, ampak gledano na splošno pa res ni veliko dati 1,99€ za 18 jajc, no.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:12:25   
Korina1
Odvisno za koliko časa imaš 18 jajc, pri nas jih včasih porabimo v nekaj dneh-sploh če se kaj peče ali panira. Včasih jih imamo pa tudi dva tedna.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:25:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1
Odvisno za koliko časa imaš 18 jajc

Škatla 10-ih jajc gre pri nas za zajtrk. user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:31:42   
Korina1
Potem so za moje pojme prekleto draga

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:50:31   
koala
brisačkarica, tako off topic kaj pa je tvoja mačka oz. koliko jih imaš da ti zanjo/njih tako nanese.
Ker moja mačja razvajenka je samo in izključno hillsove brikete, p ače prištejem še posip, niti slučajno ne pridem niti na tretino tvojega zneska.

Kerensa meni se hrana zdi pregrešno draga, pa gledam na cene, pod 10 eurov mi zelooo redko uspe prit iz trgovine, pa kruh doma pečem.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:54:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: koala
Kerensa meni se hrana zdi pregrešno draga, pa gledam na cene, pod 10 eurov mi zelooo redko uspe prit iz trgovine, pa kruh doma pečem.

Če ne štejem tistih "nakupov", ko v privatni market v pritličju skočim samo po liter mleka ali kaj podobnega, potem jaz iz trgovine že kar nekaj časa nisem prišla z računom, manjšim kakor 50€. Pa brez skrbi, da ne kupujem nekih velikanskih kosov pršuta, enormnih količin telečjih zrezkov, dragih vin in podobnega. Kupim "samo" tisto, kar je za nas osnova. Zadnje dneve sicer spet nekaj cene preračunavam v tolarje in na trenutke se mi kakšen kos res zdi drag, pa si kar premislim in ga dam nazaj na polico (zato se mehala kaditi Davidoff, ker sem ugotovila, da me škatlica stane 650 SIT!).
Ampak na splošno, ko gledaš cene izdelkov trgovinskih blagovnih znamk, pa vseeno mislim, da ob nakupu le teh (v večini) lahko povprečna slovenska družina (mama in ata s povprečno plačo in dva otroka) čisto spodobno preživi mesec.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 13:58:36   
Korina1
Moja družina ki je 4 članska je še do predkratkim morala preživeti s 500€ na mesec. Zadnje dva meseca imamo približno 150€ več.
Kupujem najcenejšo hrano in redkokdaj kupim sok ki se ne meša z vodo in takrat je že praznik v hiši. Meso dvakrat letno kupim pri kmetu 10-15 kg da imam za čez leto za golaž in juho. Na nakup oblačil pa sploh ne smem pomisliti.
Hrana je pošteno draga.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:05:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: koala

brisačkarica, tako off topic kaj pa je tvoja mačka oz. koliko jih imaš da ti zanjo/njih tako nanese.
Ker moja mačja razvajenka je samo in izključno hillsove brikete, p ače prištejem še posip, niti slučajno ne pridem niti na tretino tvojega zneska.

Kerensa meni se hrana zdi pregrešno draga, pa gledam na cene, pod 10 eurov mi zelooo redko uspe prit iz trgovine, pa kruh doma pečem.


Mam dva. Požrešnauser posted image
Kupujem hills brikete za notranje mačke in včasih light.
Konzerve tud njihove, jih mata pač radauser posted image
Peska gre fuluser posted image , dva wcja, pucamo jih dvakrat dnevno, enkrat tedensko pesek menjam, vmes sam dosipam.
Res pa da vedno kupim še kkšno miško, žogico ipd. k grem po hrano in pesekuser posted image
Pojesta pa ene štir vreče briketov na mesec(ja vem da je preveč)

Aja....prej sta mela pesek iz eurospina in sm ful manj zapravla, sam men je začel nenormalno smrdet in ga ne prenesem več. Zdej pač kupujemo 5xdražjegauser posted image

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 7.1.2009 14:06:32 >

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:10:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1
Moja družina ki je 4 članska je še do predkratkim morala preživeti s 500€ na mesec. Zadnje dva meseca imamo približno 150€ več. Kupujem najcenejšo hrano in redkokdaj kupim sok ki se ne meša z vodo in takrat je že praznik v hiši. Meso dvakrat letno kupim pri kmetu 10-15 kg da imam za čez leto za golaž in juho. Na nakup oblačil pa sploh ne smem pomisliti.

Lahko vam samo čestitam. Sem dala nekaj podobnega pred 10-imi leti čez in vem, kako je to. Mislim pa, da če bi morala jaz danes še enkrat čez to, bi me pobralo.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:13:32   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: koala

brisačkarica, tako off topic kaj pa je tvoja mačka oz. koliko jih imaš da ti zanjo/njih tako nanese.
Ker moja mačja razvajenka je samo in izključno hillsove brikete, p ače prištejem še posip, niti slučajno ne pridem niti na tretino tvojega zneska.

Kerensa meni se hrana zdi pregrešno draga, pa gledam na cene, pod 10 eurov mi zelooo redko uspe prit iz trgovine, pa kruh doma pečem.


Ok, še malo off topic, je potrebno znesko na mesec prišteti tudi razna cepljenja, obiski pri veterinarju niso zastonj, tablete proti notranjim zajedalcem tut niso free, potem še kakšna igrača ali dve, ovratnice, povodci, škarje za striženje krempljev, šamponi ...
Valjda je poceni (ne govorim o tvojem primeru Koala, da ne bo pomote spet, kako citiram), če daš 1x na dan psu al pa mački mal briketov ven, samo če se pa odločiš, da boš za žival skrbel, tako kot je treba, potem je 100€ na mesec čisto realni znesek.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:16:35   
Kerensa*
Aaalooo, baaabeee - o S-Budgetu govorimo, nooo (oz. je bilo vsaj mišljeno, da naj bi user posted image ). Lahko pa odpremo novo temo z naslovom "Zdrava prehrana naših hišnih ljubljenčkov". user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:18:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Aaalooo, baaabeee - o S-Budgetu govorimo, nooo (oz. je bilo vsaj mišljeno, da naj bi user posted image ). Lahko pa odpremo novo temo z naslovom "Zdrava prehrana naših hišnih ljubljenčkov". user posted image


S-Budget ni najcenej hrana drgač.
Hoferjevo mleko je cenej pa men čist dobro.
Eurospinovi makaroni tud, pa so ful dobri.
itd.

Sam klinc k ne živimo sam od špagetov pa mleka a ne.


< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 7.1.2009 14:19:05 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:22:26   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Aaalooo, baaabeee - o S-Budgetu govorimo, nooo (oz. je bilo vsaj mišljeno, da naj bi user posted image ). Lahko pa odpremo novo temo z naslovom "Zdrava prehrana naših hišnih ljubljenčkov". user posted image


Se pardobniram.

Ok, s-budget ima dobre žemljice, kaj drugega pa še nisem probala. aja, njihov pomarančni sok je okuser posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:24:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Sam klinc k ne živimo sam od špagetov pa mleka a ne.

Ja saj najbrž nihče ne, a? Drugače pa - v Leclercu stane pečen piščanec, težak cca. 1kg, cca. 3€. Če kupim kjerkoli drugje, četudi v Hofer-ju, surovega, me bo stal cca. 2,5€. Kaj je torej dražje? In kaj sploh drago?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:25:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Sam klinc k ne živimo sam od špagetov pa mleka a ne.

Ja saj najbrž nihče ne, a? Drugače pa - v Leclercu stane pečen piščanec, težak cca. 1kg, cca. 3€. Če kupim kjerkoli drugje, četudi v Hofer-ju, surovega, me bo stal cca. 2,5€. Kaj je torej dražje? In kaj sploh drago?


Sm ti že povedala zgodbico o piščancih ne?user posted image

Za naš standard je drago. Oz. za standard povprečnega slovenca.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 14:50:13   
skokica01
Za moje pojme je hrana noro draga, ker kupujemo (vsaj trudimo se) bolj zdravo hrano - večinoma samo bio izdelke, zelenjavo, itd.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 15:20:27   
kaya2007
tudi meni se zdi hrana pošteno draga, pa se upam trditi, da imamo precej več prihodkov kot ti, kerensa...tako da mi tvoja računica res ni jasna, bi bila pa vesela, če bi tudi jaz tako mislila kot ti user posted image

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Draga hrana? Hmmm...
7.1.2009 15:25:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Za naš standard je drago. Oz. za standard povprečnega slovenca.

Kaj pa je standard povprečnega Slovenca? Kakor sem prej rekla - mama in ata s povprečnima plačama in dva otroka, torej cca. 1.700€ mesečno za 4 ljudi (vključena 2 otroška dodatka)? Pa en stanovanjski kredit in en leasing za avto? Če kot povprečje vzamemo statistiko, potem je to dovolj za spodobno življenje. Če pa pogledamo na dve minimalni plači (vse ostalo pa enako), potem je pa vse skupaj počasi že bližje sranju, ja.

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007
tudi meni se zdi hrana pošteno draga, pa se upam trditi, da imamo precej več prihodkov kot ti, kerensa...tako da mi tvoja računica res ni jasna, bi bila pa vesela, če bi tudi jaz tako mislila kot ti user posted image

Jaz imam tako razmišljanje pri cca. 4.000€ dohodkov mesečno (o stroških raje ne bi user posted image ). Na katero računico pa misliš (ker jih imam več, glede večih stvari)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?