|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 8:39:03   
ebetka
Pozdravček,

jaz se še vedno celim po malem...no je sicer že veliko boljše - lahko celo hodim okrog po stanovanju in kaj postorim, le nos in kašelj mi še vedno nagajata.
Vanilla, meni niti ultrazvoka ne dela, ker imam ginekologinjo v porodnišnici, tam pa v ambulanti nimajo ultrazvokov, ker je za uz posebna ambulanta in greš na uz samo preko napotnice npr. morfologija.

Tudi mene je zeloo strah poroda in zadnje dneve še zraven prvih dni, ko prineseš dojenčka domov...ali bom znala vse to. Sej to je sicer normalno, ker je res nekaj novega v življenju ampak je kar močen ta strah.

Majska pikica, ti pa imaš fajn porihtano to s kosilom...meni bi tudi prav prišlo, da bi mi kaj skuhali, čeprav moram priznat da imam tudi jaz pridno mamico, ki mi, čeprav ni doma blizu mene tudi vedno prinese kaj za pod zob, ampak večinoma pa kar sama kuham, kar se mi pa zadnje čase ne da. Čudno, sem vedno ful rada kuhala zdaj pa mi ni za stati pred štedilnikomuser posted image .  K sreči me moj dragi danes pelje na pico, njam.

Javita se kaj in lep petek ter predvsem vikend vama želim.



(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 9:05:07   
vanilla
Huh, ebetka, vidiš, pol sva pa na istem z najinimi razmišljanji.... Mene še prav skrbi kako mi bodo misli norele od 15-ega januarja naprej, ko bom doma... In bom mela čas za razmišljanje, pa še itak smo ženske take, da nam misli delajo 100 na uro..... Se mi zdi, da me vedno bolj obremenjuje porod - strah pred neznanim, bolečina, trajanje vsega skupaj.... Pa potem, ko bom že rodila me je nekak "strah" tistih prvih trenutkov z dojenčico - pa ko mi jo bodo kr zravn dali v porodnišnici in jo bom mela takoj 24 ur na dan - a še niti poznala je ne bom dobro, hehe user posted image .
Mah, kaj pa vem.... sej sm neumna, sej vem.... Ker ko berem po forumih o "čudežu rojstva" o "blaženih občutkih takoj po porodu in potem doma".... mnja, ne vem.... mene je strah, kaj čem.... In se bojim, da jaz glih ne bom doživljala nekega "čudeža" ampak samo nek strah.... Uf, sm zabluzila. Mogoč je res to zato, ker sm prvič noseča in itak nikol v življenju nism mela nekega stika z dojenčki. Komi zadne mesce so se začeli rojevat od kolegic prvi otroki, da jih lahk mal pocrkljam in vidim, kako se majo....

(odgovor članu ebetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 9:55:46   
ebetka
Hehe, tud jaz mam šele zadnje mesece prvič stik s "tapravim" dojenčkom. Me pa je popolnoma isto strah kot tebe, ko berem tvoje besede je, kot bi kopirala svoje misli..user posted image
Se pa po drugi strani enako močno veselim, da spoznam svojo malo bebiko in jo pocartam.
Majska pikica, upam, da naju boš ti s svojimi user posted image izkušnjami kaj potolažila.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 11:08:18   
SANEK1
Dober dan...
Sem šele zdaj vidla to temouser posted image user posted image user posted image
Tukaj še ena majčica 2009 iz MB, PDP = 5.5.2009, pričakujemo pauser posted image . Doma pa imamo že 1,5 leta strao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
malo sem vas prebrala in vidim, da ste bubane, zato vam najprej pošiljam en kup user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ebetka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 11:11:12   
SANEK1
Nič ne skrbita, mene so isti strahovi dajali oz. me ponovno dajejo, kak bo szdaj ko bost 2, pa mala razlika, pa mlo stanovanje, vsi 4 v eni sobi...user posted image user posted image user posted image
Ampak varjamita, da se vse porihta samo od sebe in steče tak kot morauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SANEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 11:24:57   
ebetka
Dobrodošla Sanek1 ! Lepo, da si se nam pridružila user posted image .
Hvala za user posted image in pozitivne misli. Pa oglasi se še kaj tukaj pri nas!

(odgovor članu SANEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 11:26:40   
vanilla
SANEK1, PRISRČNO DOBRODOŠLA V NAŠ (ZDAJ ŽE) MALI KVARTET MAJSKIH ŠTAJERSKIH NOSEČK user posted image user posted image user posted image user posted image

Fuuuul smo te vesele, da si nas bo še več lahko izmenjevalo izkušnje, počutje, občutke itd.

Iz kje pa si? O, lepo, da maš že enega otročička... Hja, vidiš, tvoje besede naju bodo z ebetko res malce potolažile, da je to očitno res normaln občutek, da te je vsega strah in se bojiš, kako bo. In potem se porihta vse samo od sebe.

Ker meni je kar malce nerealno vedno brat na forumih, kako se vse blažene in komaj in nestrpno čakajo na svoje dojenčke in so vse v cvetju... Sej, ne me narobe razumet, saj se jaz tudi tako počutim, da se veselim dojenčka, da se veselim, da bo res MOJ (oz. najin z možem, hihi), da bo nek odraz najine ljubezni in najina nova prihodnost. Ampak kljub vsemu obstaja tist strah, da je to "nova oseba" v najinem življenju, ki je še ne poznava in se bojim, kako bom "handlala" z njo. Tut na začetku nosečnosti sem bila kar malce v šoku oz. strahu, kako bo, kljub temu, da je bil dojenček načrtovan. Res hecno. Ko sem zagledala tisti dve črtici, sem cel vikend še potem "prihajala k sebi".... Saj veste, tisti mešani občutki: o, zdaj bo pa vse drugače, ne bova več sama, zdaj bo pa odgovornost, treba bo za nekoga skrbet... bom znala? bom dovolj dobra in skulirana mama? A bom premagala ta strah in se končno res začela veseliti?
In potem, ko vidim in slišim vse mamice, ki so že rodile in že imajo male frkolinčke doma in so vse srečne in blažene in..... ne vem.... se bom jaz tudi tako počutila? hehe, sem neumna, a? Joj, tle vam razgaljam svojo dušo, da me le ne boste narobe razumele user posted image .

(odgovor članu SANEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 11:31:44   
vanilla
SEZNAM NOSEČK        PDP
                                  
 
Ebetka    user posted image                 01.05.2009  user posted image
 
Vanilla    user posted image                  02.05.2009  user posted image
 
SANEK1   user posted image                  05.05.2009  user posted image
 
Majska p user posted image                 16.05.2009  ??
 
 
 
Evo, malce updejtan seznamček! Lahko dodamo še kakšne podatke: kateri otrok, kje bomo rodile, kje smo doma.....
 
 

 
 
 

(odgovor članu majska pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 11:41:03   
ebetka
Hja vanilla, mi je kar toplo pri srcu, ko berem tvoje "razgaljanje" in vidim, da nisem edina in čudna, ker tudi jaz tako čutim. Moje pupike se veselim bolj kot vsega na svetu in mislim, da me je ravno zaradi tega strah. Kako bo potem, ko bo tukaj, bo res vse tako lepo in čudežno in oh in ah...sej vem, da zraven spadajo tudi vsi problemčki in težave ampak ali bom res kos vsemu temu? Prav malo zavidam prijateljicam, ki so v zadnjem času rodile in neizmerno uživajo družnsko srečo in materinstvo..upam, da bo tudi pri nas tako.
Ne preostane drugega kot počakati in videti, kaj bo čas prinesel ko bodo naše štručke z nami user posted image , do takrat pa seveda uživati v nosečnosti in času pričakovanja.

Glede seznamčka: to je moja prva nosečnost in prvi otrok, doma sem v MB, rodila pa bom najverjetneje tudi v MB.




(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 12:10:51   
SANEK1
Hvala, za dobrodšliciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Verjamita mi, da se podobno počutimo vse bodoče mamice in seveda atkoti, oni reveži se še slabše znajdejouser posted image user posted image user posted image
Pač ene to priznamo, druge pe ne, sicer ne vem zakaj, ker je ta srah pred neznanim čist naravna stvar in noben bav-bavuser posted image  J
az vsaki bodoči družini pravim, da se stvari sicer zelo, zelo spremenijo, ampak vseeno pa ne za polnih 360 st.. Pač je vse stvar organizacije oz. kompliciranja in nekompliciranja. Manj kompliciraš, bolje je. user posted image user posted image user posted image
Priznam da sem na začetku komplicirala 100/uro...pa tega ne sme, pa ono ni dobro, pa bla-bla...Vsak dojenček je drugačen, vsak ma svoje potrebe, navade... hitro ugotoviš kaj mu ustreza kaj pa ne. Pa ne preveč tem forumom verjet, sicer sem sama zvedela in še bom ogromno koristnih stvariuser posted image user posted image user posted image , ampak je pa tudi ogromno bedarijuser posted image user posted image user posted image . Delajta po svojem občutku, če pa v kaj nista 100% pa le pokukajta semuser posted image user posted image user posted image
Pa ne pozabit, vsaka mama je za svojega otročka najboljša mama na svetuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ebetka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 13:40:03   
vanilla
SANEK1, ti si pravi balzam za naša ušeska user posted image .
Ja, vidiš, meni je všeč, da si tako priznamo tele občutke.... Ker tisto idealiziranje gre meni res na bruhanje. Vse lepo v paketke zavijejo, kot da je vse super krasno, noben pa ne pove, kako je v resnici. Mogoče je pa tut tako, da se večina nosečk niti ne upa priznati, da jo je v resnici strah in da ima milijon občutkov - češ, da ne bi izpadla slaba mati. Navzven se bojimo povedat, da nas je včasih panika in da čustveno nismo povsem pripravljene... Bojimo se tega, da ne bi izpadle hladne in nematerinske.
Pa itak je nosečnost tak sinonim za srečo v devetih nebesih in za neskončno blaženo stanje... Ampak vseeno ni čist tako.. Sej se res veselimo svojih otrok, ampak vseeno je to nekaj novega in imamo tremo in strah - kot pred izpitom v šoli, kot pred razgovorom za službo... .Vse to je nekaj novega in predstavlja neko novo stopničko v našem življenju.
Mi je blo prav všeč, ko je ena kolegica, preden je rodila, rekla, da jo je enkrt v nosečnosti prešinila taka čudna misel, da je kar neko ljubosumje čutila do tega nerojenega otročka - češ, da bo zdaj dojenček "prišel med njiju" s partnerjem, da ne bosta mela več toliko svobode, da se ne bosta več zvečer mogla svobodno počiti na sedežno pred tv, da se ne bosta mogla kr spomnit in vsest v avto in se kam odpelat..... In mislim, da to vsaka izmed nas občuti, vsaj ko je prvič noseča... In je to povsem normalno.
Uf, dans sm pa razpoloženja za dolgovezenje, hehe....

(odgovor članu SANEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 13:56:08   
vanilla

SEZNAM NOSEČK              PDP              SPOL   PORODNIŠNICA
                                  
 
Ebetka     user posted image    (1.user posted image )         01.05.2009   user posted image       MB
 
Vanilla     user posted image    (1.user posted image )         02.05.2009   user posted image       PTUJ
 
SANEK1   user posted image   (2.user posted image )          05.05.2009   user posted image
 
Majska p  user posted image   (3.user posted image )         16.05.2009    ??      MB
 
 

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: majčice iz MB in okolico
9.1.2009 18:20:04   
majska pikica
Oi punce danes ste pa aktivne . no SANEK ful ful smo te veseleuser posted image user posted image user posted image user posted image
Vidim da si tudi ti že srečna mamicauser posted image .
Vanillia in Ebetka naj vama povem da se življenje ko pride user posted image  začne vrteti svoj krog in naj vama povem da ko smo mi pričakovali prvega sem si mislila kako je to super in kako lahko to z eno roko opravimo.Pa ni čist tako se prvo malo gubiš in ne veš kaj bi si začel in kdo je to malo bitjece ki ti mežika in te verjetno prav tako začudeno gleda kot jaz njega ampak potem pa nekako sprejmeš to bitje in ni več osebe ki bi ti lahko pomenila več.
Verjamita da ko jo bosta držali v naročju in ko vama bo podarila prvi nasmeh bo to nepopisen trenutek in ga ne pozabiš.
Pa vama govorim kar iz dvojnih izkušenj in pri prvem sem bila stara komaj 18 let tako da sem se počutila čisto zgubljeno in se mi je zdelo da moj dragi več ne bo imel časa za mene in bo vse narobe ampak potem šele pridejo tisti čarobni trenutki ko vidiš kako te dragi gleda ko imaš v naročju vajino ljubezen.Še lepši so trenutki ko sama gledaš dragega z tem malim bitjem ko ima on občutek da je to sladko bitje prekrhko za njegove roke in ne ve kako se bi zraven spravil in tisto njegovo navdušenje ko mu uspe menjat pleničko.
Joj sedaj sem se spet vrnila nazaj za 11 let in res komaj čakam na maj ko bom spet vse to doživljala.
Je pa res da pa ni vsak dan enak in včasih smo imeli tudi solzne dneve ampak še vedno je posijalo sonce.

Hehe sedaj pa sem se razpisala pa saj mi ne zamerita.
Sanek še enkrat lepo da si z nami več nas je bojše jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: majčice iz MB in okolico
10.1.2009 0:26:56   
majska pikica
Oi punce


JAZ SPET NE MOREM SPAT IN SEM TU NA FORUMUuser posted image .
No kaj vam naj povem da trenutno si ne vem kaj začet in vedno znova prebiram vaše poste hehe.Pa razmišljam kako bo ta porod potekal in kaj moram še uredit za roj. dan mojega drugega sineka pa vse mogoče mi hodi po glavi.
Med drugim tudi pregledi ki jih imam naslednji teden.Malo me skrbi ker moram na PDC v mariborsko bolnico.Sem izvedela da te tam pregledujejo zaradi preeklampsije sem ful jezna na svojo Gker mi tega ni omenla no vsaj rekla bi lahko.Sem pa vesela ker imam 16.01 tudi morfologijo in upam da se me tam usmilijo in povejo kaj bomo dobili.Haha pa v ponedeljek imam še diabetologa kar nekako sem polno zasedena tako da bo hitro minlo.
Aja prej sem pozabla omenit da se je moj prehlad nekam skril in upam da za lep čas.No da vas ne bom preveč dolgočasla z svojim nespanjem grem dalje razmišljat o porodu in še mojega bom sedaj zbudila da bo z menoj razmišljal hihihi če jaz ne spim naj še on malo potrpi saj nam je zdaj skoraj vse dovoljeno.Torej grem jaz zdaj na delo bujenja.
Pridne bodite in lepo uživajte pa bodite še naprej tako aktivne
PAPAuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu majska pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: majčice iz MB in okolico
10.1.2009 9:47:27   
vanilla
Dobro jutro punce...
Ma, moram vam res povedat, da sem tako vesela, da smo na tem forumu in res smo polne spodbudnih besed in vesela sem, da imava midve z ebetko še dve mamici zraven (sanek1 in majska pikica), ki naju tako lepo pripravljata na vse skupaj, saj že obe imata izkušnje....
Tebi, pikica, res hvala za te besede... Točno to sem rabila slišat. Evo ti en user posted image  za dobro jutro...
Saj boš videla, da bodo pregledi dobro minili. Meni je še pred temi rutinskimi vsak mesec nek čudn filing in me je vedno malce strah (saj veš, tisti "kaj pa če-ji", ki se ti podijo v glavi). Ti tudi razmišljaš o porodu? Mnja,jaz tudi... Upajmo, da bo potekal hitro... Pri tebi, pikica, sploh ne dvomim, saj večkrat ko rodiš, lažje je... Moja sodelavka je lani šla tretjič rodit in je bilo vse skupaj tako hitro, da je rodila kar v sprejemni pisarni, da je niso meli niti časa postavit v porodno... Tako da pri tebi bo tudi šlo en,dva, tri user posted image .
Aja,koliko sta stara tvoja druga dva otročka? Moja sodelavka, ta, ki je tretjič rodila, je rekla, da je zdej super, ko so trije (ima tri fante) in da ni nobenega ljubosumja, dojenčka skos lubčkata itd...
No, zdaj pa se počasi spravim na delo.... Moj je šel s tastom po avtodele, ker sem prejšnji teden kupila rahlo poškodovanega R Megane, letnik 2007. In moj tast ima naravni talent za kleparijo in mi bo avtek u nulo spedenal, potem ga damo še na barvanje in bo kot nov....Splačal se je nakup poškodovanega avta, ker je bil fuuuul cenejši. Prej sem mela Twingota, ki je že odklenkal svoje, zdaj pa sem rekla, da rabim nekaj večjega.... No, meni pa že pere en pralni stroj, potem pa grem čistiti prizidek, ki ga imava k hiši, kjer imava vhod,garderobo in stopnišče za v stanovanje... Smo prejšnji teden še nekaj dokončevali. Prah in svinjarija pa zdaj čakata name user posted image .

Punce moje: majska p., ebetka, sanek1, dobro jutroooo..... Čimlepše začnite današnji dan, uživajte na sončku (tukaj na Ptuju je še megla)....

(odgovor članu majska pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: majčice iz MB in okolico
10.1.2009 17:19:31   
ebetka
Zdravo punce,

en lep pozdravček še od mene, sem namreč že cel dan pri mojih starših, ker mojega dragega ni doma in uživam malo v razvajanju..user posted image .
Tako lep dan je bil danes, jaz pa zaradi mraza in še vedno!! prelada nisem šla nič okoli...pa prav pasal bi kak sprehod, no verjetno bom to nadoknadila jutri.

Majska pikica hvala za spodbudne besede, kot je povedala že vanilla. Tudi jaz mislim, da bo tvoj porod hiter tako da ne skrbi preveč..

Res lepo, da smo se našle na tem forumu in čvekamo o naših zadevicah.
Majska pikica kaj pa je pdc v mb bolnišnici? Tudi mene je namreč strah vsakega pregleda znova in se vedno "znerviram" pred tem, da ne bo kaj narobe ali da ne bom morala na kake čudne preiskave. Že amniocenteza mi je pojedla ogrooomno živčkov, zdaj pa upam, da ne bo kaj hujšega do konca nosečnosti.
Kako vam pa kaj rastejo trebuščki? Meni še vedno govorijo da imam malega glede na čas nosečnosti vendar meni se ne zdi... ne vem no, sicer pa še ima čas zrasti do začetka maja.

Lep preostanek sobote vam želim in še lepšo nedeljo, sicer se pa itak pišemo do takrat user posted image !

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: majčice iz MB in okolico
10.1.2009 20:32:00   
majska pikica
Oi

Kako ste smo ravno končali z zabavo no ja eni še veselo debatirajo jaz pa sem mogla k vam ker so me kar malo živčki dajali če se kaj dogaja tukaj.
No sem malo tak tak ker so vsi prvo mene obdelali šele potem so mojega sineka pa saj se ni preveč sekiral je z otroki kar lepo v sobo zavil in so za kazen morali k njemu ker se mu ni več dalo čakati.Sem pa žalostna ker sem tako dobro torto lahko samo gledla in rezala jest pa je nisem mogla no pa saj si jo bom privoščla ko rodim sem že mojemu naročila da mi jo bo kar v bolnico prineso hehehe.
Aja Ebetka sprašuješ kaj je PDC to je porodni dnevni center ki pa se ukvarja z težavami kot jih imam jaz.Sedaj pa vam jih bom še malo opisala da boste vedele za kaj gre pri meni.
Kot prvo imam nizko ležečo posteljco ki se na srečo umika od materničnega vratu,potem so ugotovili da imam sladkorno in to rešujem z inzulinom,sedaj pa ker moram vsak teden na odvzem krvi in vode so ugotovili da imam povišane beljakovine v krvi in urinu,potem moja hehe "zlata" G ugotovi da mi kar precej zatekajo noge in da imam povišan pritisk in nič ne reče kaj je to samo napotnico ti da in greš.Ker pa sem jaz kar velika radovednica sem malo povprašala kolegico ki je delala na kliniki v nemčiji sem izvedela za kaj bi lahko šlo.Pa še vedno mi ni dalo miru zato je ona poklicala v bolnico in vprašala. Odgovor je bil takšen,da pri njih ugotavljajo kaj je vzrok mojih težav in če odkrijejo kakšeo obolenje tudi temu primerno zdravijo.
Ampak jaz ne bi bila to kar sem sem lepo vohljala naprej in dobila dokaj jasne odgovore.Torej da tja pridejo user posted image  ki jim grozi kao preeklampsija ali hellp sindrom. Torej ni rečeno da sem med njimi tudi jaz.Sem veliki optimist in na stvari rada gledam pozitivno samo na čase ko sem sama pomislim na najhujše in takrat se zjočem da bi lahko naredila poplavo.Ko pa vidim moja sončka in čutim brcike pa sem spet nasmejana in poskušam pozabit .

HIHIHI sedaj pa sem se razpisala in upam da vam nisem pokvarla dneva z svojimi težavami ampak se mi zdi da mi je še za en kamenček lažje ko nekomu povem kako in kaj.Moji mamici doma niti ne govorim o tem sam se ji čudno zdi zakaj toliko hodin po bolnici pa vedno najdem kak izgovor.
Sedaj o meni vete le ve moj dragi pa še on ne vsega ker bi ga preveč nažiralo in moja zelo dobra prijateljica ki pa ve tako kot ve vse.

HIHIHI upam da ne bo kdaj moj na ta forum uletel ker ga bo po mojem kap.
Punce fajn bodite uživajte in pišite.

PAPA

(odgovor članu ebetka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: majčice iz MB in okolico
11.1.2009 11:47:54   
vanilla
Majska pikica, izredno me veseli, da si podelila z nami svoje težave in skrbi.... Lepo, da si našla zaupanje v nas in vedi, da se težava dostikrat kar prelomi sama od sebe že, če samo poveš nekomu.
Kar se tiče sladkorne - a je to nosečniška sladkorna? Ali torej lahko pričakuješ izboljšanje, ko boš rodila oz. kasneje? Ne vem veliko o tem, zato upam, da se ti bo stanje popravilo oz. da lahko upaš na boljše.
Pravilno je, da si optimistka, ker pozitivno razmišljanje najbolje vpliva na samo-zdravljenje. Če razmišljaš pozitivno, če poskušaš sama v sebi miselno "uničiti" vse slabe simptome, potem se telo tudi pozitivno odzove in ti pomaga k zdravljenju. Vem pa, da je težko vedno biti optimist in nas dostikrat vrže na tla, da se zjočemo in smo obupani. Pa tudi to je del t.i. "samoočiščevanja", če temu lahko tako rečem.
Res je, da če gledamo vsako tvojo težavo zase, so v bistvu čisto normalne nosečniške težave (sladkorna, zatekanje nog, povišane beljakovine, povišan pritisk...), če pa te težave nekako povežemo, bi pa mogoče nakazovale na kaj, kar ti zdaj ugotavljajo v Nemčiji. Ampak dobro, da si ukrepala naprej in da so stvari v bistvu na preiskavi in boš ugotovila, kaj je narobe.
Seveda skupaj s tabo upamo na najboljše in karkoli že da bi bilo, verjamem, da se bo zate in za otročka dobro izšlo.
Ti nam kar povej, kar te muči, veš, da te bomo rade potolažile. Jaz vem, da bo vse še dobro, ker sem tudi sama velik optimist in verjamem, da moč pozitivnega razmišljanja naredi največ. To pa sem spoznala skozi leta, ko sem tudi sama imela obdobja, ko je šlo vse narobe in sem mislila, da sem enostavno človek, ki nikakor nima sreče. Pa žal je tudi moja mama, kljub temu, da je zlata ženska in mi je bila vedno dobra prijateljica, obolevala za depresijo in ima že vse življenje strogo dieto zaradi želodčnih težav - zato sem se nekako naučila, da moraš vedno biti pozitiven in to na zdravje in počutje vpliva najbolj!
Ebetka, moj trebušček je tudi dokaj majhen za te mesece.... Komaj nekje okrog božiča mi je začel rasti. Ko sem čez dan delovna in pod pritiskom v službi, takrat se pa kar napne in otrdeva in je tudi na pogled večji. Zdaj čez vikend, ko pa sem se umirila, pa je spet manjši in se mi zdi, kot da ga sploh ni. Nosečniške hlače sem dvakrat probala obleči, ampak mi dol lezejo in so mi še vedno prevelike. Tako da situacijo še vedno rešujem z navadnimi hlačami, ki sem jih nosila do zdaj in ki so bolj raztegljive - si pa navadno gumico dam gor, ker gumba ne morem zapreti.
Huh, spet jaz in moje dolgovezenje.... hehe...
Pridne bodite, lepo nedeljo vam želim... Grem počasi kuhat...

(odgovor članu majska pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: majčice iz MB in okolico
11.1.2009 15:46:44   
majska pikica
Oi punce

Kako ste v tako slabem vremenu jaz sem nekako čisto fuč in komaj čakam da mine ta dan.Hja kako se bom šele počutila sedaj ko misli celo snežit fuj nič mi ne paše.Se mi zdi da je to en od teh dnevov ki bi gfa lahko prespala.
No naj vam povem da sem danes prvič začutila brcike blizu popka se je prav taki hribček naredil hihi.Sedaj pa se grem malo sprehajat po forumu da vidim če se že kaj dogaja.
A   Sanek pa se več nič ne oglasi.Hm mogočaj pa je zasedena in nima časa.
Pa saj se nam bo pridružla kmalu upam vsaj.
PUNCE LEPO BODITE
Ebetka kako kaj napreduje zdravljenje upam da si že pozdravljena.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: majčice iz MB in okolico
12.1.2009 8:22:23   
ebetka
Dobro jutro punce moje,

jaz sem pa danes v službi - končno v bistvu, čeprav mi ni najbolj fajn... pa o tem kdaj drugič..
Majska pikica, držim pesti zate, da bodo vse te preiskave potekale s čim manj stresa in da bodo rezultati takšni kot si jih vsi želimo!user posted image
Nič, ne bom predolga, samo pozdraviti sem vaju hotela...delo čaka tako da bom zdaj pridno zavihala rokave (pa ne preveč, da me ne bo zeblo...user posted image )

Uživajta.


(odgovor članu majska pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: majčice iz MB in okolico
12.1.2009 14:05:37   
vanilla
Dobr dan punce...
Evo, se še jaz mal javljam... Še samo ta teden delam do četrtka, potem pa dopuuuuuusttt... Počas se že poslavljam od vseh in zjutri sm bla grozno presenečena, ko pridem do pisalne mize in zagledam veliiiikeeega plišastega medveda na mizi! Sploh nism mogla verjet.. .Kupila pa mi ga je sodelavka, ki sem jo zdaj tri mesece uvajala v moje delo in bo prevzela moje del. mesto zdaj, ko jaz grem. In mi je bla ful hvaležna za vso pomoč ter učenje in mi je kr medveda kupla. Čist sm bla ganjena user posted image .
Drugač pa.... ta vikend pa moja tamala nič kaj preveč ne brca oz. bolj zvečer je bla živahna. Dans je pa čist umirjena.... Čist narahlo jo parkrat začutim... Sej to je verjetno normalno ne? Četut ne brca vsak dan kot nogometašica...

(odgovor članu ebetka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: majčice iz MB in okolico
12.1.2009 14:24:29   
ebetka
Zdravo,

tud jaz sem si danes naračunala, da delam le še do marca, tako da mesec in pol, potem pa dopust in nato porodniška. Tako hitro mineva vse to, da ne morem verjet...user posted image
Vanilla, moram ti povedat, da sem tudi jaz bila pred dvema dnevoma vsa prestrašena ker mala cel dan ni skoraj nič mignila...sem že mislila, da je kaj narobe. Včeraj je bila že malo bolj aktivna, čeprav še vedno ne tako kot ponavadi, danes pa se zelo pogosto oglaša ampak z bolj nežnimi gibi in brcikami. Jo pa še vedno čutim bolj spodaj.
Ali se tudi pri kateri od vaju včasih ko se vležeta na hrbet na trebuhu izbočita dve okroglini? Pri meni se to zelo pogosto dogaja, predvsem zvečer in ko ležim na hrbtu prav "štrlita" dve izboklini (ena večja in ena manjša kot bi bile ritka in glavica), prav smešno je to. Se mi pa to dogaja že tam nekje od 17. tedna.

Zdaj pa grem še malo delat potem pa domov, končno.

Lep pozdravček.



(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: majčice iz MB in okolico
12.1.2009 20:03:10   
majska pikica
Oi punci

Danes sem že malo boljše volje.Sem danes bila pri diabetologfu in sem gful vesela ker mi je on malo bolj strokovno in ob enem laično razložil mojo situacijo.Hihi naj vama povem da se mi je pritisk znižal in da so se tudi beljakovineznižale.Je rekel da gflede na to smatra da gre za vnetje in da boma več vedela po petkovem pregledu ko imam v PDC juhu sem res ful vesela in sem vama morala to sedaj ko sem prišla domov takoj poročat.
No kaj pa se glede brcik tiče pa vama naj povem da je to normalno saj če sebe primerjamo tudi nismo vsak dan ful polne elana in nam preprosto ni.Glavno je da vajini pupiki čutita.Ebetka sedaj to vidiš še v mali obliki počakaj še malo ko boš včasih videla kot manjšo žogo ki se izboči in ko te bo sunkovito brcnila najlepše pa je ko se preteguje in vidiš na vsakem koncu malo trebušček pa več skoraj ne more bolj se raztegnit.Te občutke komaj čakam ker so 1A in jih ne moreš nikoli pozabit.
Vanillia super da boš na dopustu samo takrat se začne čas vlečt.
Ebetka ti pa še moraš malo poterpet in potem boš tudi ti med nama ki doma uživama.
Pridni bodita in uživajta
PAPA

(odgovor članu ebetka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: majčice iz MB in okolico
13.1.2009 8:40:18   
vanilla
Dobro jutro....
O, majska p., me zelo veseli, da imaš dobre novičke. Bravo!!! Vidiš, vse bo dobro...
Moje brcike so tudi včeraj mirovale oz. cel vikend.... Zvečer pa je spet začela delati prevale. No, danes je pa že od jutra živahna. Najbrž je res tako, da nima vsak dan energije, da bi toliko skakala po meni, hehe. Še zmeraj jo čutim dokaj nizko na desni strani bolj. Pa zdaj se res že vidijo izbokline in dostikrat tako na hitro brcne, kot da boksa - s tako veliko brzino brcne, da mi gre kar na smeh, hihi.
No, pridne bodite, čim uspešnejši dan...

(odgovor članu majska pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: majčice iz MB in okolico
13.1.2009 11:52:28   
ebetka
Pozdravček,

Pikica, tudi mene zelooo veseli, da je zaenkrat vse vredu in naj tako tudi ostane.
Jaz pa sem ravnokar iz UZ pregleda - sem imela danes morfologijo (končno). In je vse ok, mala zaenkrat lepo raste in se razvija, edino slikice, ki sem jih dobila so "neuporabne", ker se popolnoma nič ne vidi, sem kar malo slabe volje... glede na to, da imam tako redko uz sem se ful veselila novih slikic in da bom videla svojo pupiko pa nič. Tako da se lepo vidi še vedno samo na slikah iz nuhalne, le da je tam bila še tako majhna.
Pa drugič več sreče user posted image .
Rok mi je glede na uz izračunala sicer 2.5., vendar je rekla, da še vedno velja 1.5. tako kot od začetka ker ustreza tej starosti.
Tako, morala sem vama to napisati, sedaj pa nazaj na delo.

Uživajta!



(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?