|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
24.10.2008 23:11:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
24.10.2008 23:14:04   
Anonimen
Naša se ustraši samo ko nastavim v nos in se dereeee. Ko končamo pa glasen nasmešek.user posted image In res nam je marsikakšno noč rešil baby vac.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 1:39:41   
piščanc
poizkusite enkrat samkrat sebi potegniti sluz iz nosa, pa boste videle, zakaj otroci tulijo. vsakršno vlečenje iz nosu ustavarja podtlak, ki povzroča tak filing kot da ti nekdo vleče možgane iz glave.

boljši uspeh kot BV ima tudi fiziološka raztopina v ampulah, ki jo stisneš v nos in potem popustiš, da posrka nazaj - enako, če ne še bolje in z manj stresa potegne ves smrkelj ven

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 8:37:47   
*Naja
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

poizkusite enkrat samkrat sebi potegniti sluz iz nosa, pa boste videle, zakaj otroci tulijo. vsakršno vlečenje iz nosu ustavarja podtlak, ki povzroča tak filing kot da ti nekdo vleče možgane iz glave.

boljši uspeh kot BV ima tudi fiziološka raztopina v ampulah, ki jo stisneš v nos in potem popustiš, da posrka nazaj - enako, če ne še bolje in z manj stresa potegne ves smrkelj ven


se strinjam...


_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 8:42:10   
rija
lara, kako pa je s tvojim otrokom danes?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 8:46:37   
rija
lara, sem te malo prečekiralauser posted image

jap, čisto razumem tvojo paniko in strah....ker ste preživeli vročinski krč....mi je vse bolj jasno...user posted image  ker se
življenje po krču dejansko spremeni user posted image

sicer pa še samo eno info bi rada od tebe: a drugo nosnico si zatiskala med sesanjem?


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 8:50:25   
Raho
Naš P priporoča uporabo baby vaca. Ga pozna in ga je sam uporabljal pri svojih otrocih...



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 8:55:36   
rija
idi na fb, sem te nekaj vprašalauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 9:02:59   
leni5
IZVIRNO SPOROČILO: Lara76

Pediatrinja je rekla, da odsvetuje uporabo kakršnihkoli pumpic pri dojenčkih, da je dovolj uporaba fiziološke v spreju.



Zanimivo, moja pediatrinja pa je hčerki, ko je bila stara 14 dni spraznila nos z električnim aspiratorjem, prav zato, da do vnetja ne bi prišlo!!! In aspiriranje ob hudih prehladih priporoča!

In baby vac sem preizkusila na sebi in tudi na starejši hčerki (4 leta), pa nama ni bilo prav nič neprijetno!!!


(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 10:12:35   
Anonimen
BabyVac je suuuupeeer! Žal mi je le, da ga nisem prej kupila. V začetku je bil itak jok (ma ne jok, dretje); sedaj se je navadil in se smeji user posted image . Na koncu še meni BV da v nosnico user posted image ..

(odgovor članu leni5)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 10:14:08   
Leela
Sicer ne poznam baby vaca, ampak si predstavljam kako dela in sigurno ni bolj močan kot tista navadna pumpica na roke, ki naredi ful vakum. Tisto je veliko hujše za moje pojme.

Drugače pa tudi, ko se otrok že zna sam vsekati je potrebno eno nosnico zamašiti in ne se vsekavati skozi obe hkrati, ker tudi to lahko povzroči tako bolečino kot ste jo sami doživeli (to sem brala na med.over.-pediatrija)

najbrž je treba tudi pri baby vacu eno nosnico zamašiti - nasprotno namreč?

Skoraj sigurno pa je samo fiziloška v spreju premalo pri zelo zamašenem nosu.

< Sporočilo je popravil Leela -- 25.10.2008 10:15:38 >

(odgovor članu leni5)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 10:15:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Leela



najbrž je treba tudi pri baby vacu eno nosnico zamašiti -




Ne rabi.

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 11:13:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: Leela



najbrž je treba tudi pri baby vacu eno nosnico zamašiti -




Ne rabi.


To ja eden od največjih vzrokov, da se otrok vstraši, ker ne more normalno dihat, mu zastane dih.Ni potrebe po mašenju druge nosnice.

Vsaj naša je na začetku se tolk drla, ko sem drugo nosnico zamašila, kasneje je nisem več in je dretje malo manjše.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 11:40:01   
*Naja
IZVIRNO SPOROČILO: rija

lara, sem te malo prečekiralauser posted image

jap, čisto razumem tvojo paniko in strah....ker ste preživeli vročinski krč....mi je vse bolj jasno...user posted image  ker se
življenje po krču dejansko spremeni user posted image

sicer pa še samo eno info bi rada od tebe: a drugo nosnico si zatiskala med sesanjem?




Ne, druge nosnice nisem zatisnila....

Naše dete je imelo ponoči še ene 3x napade joka. Po Calpolu se je pomirila. Danes je dobila še malenkost povišano temperaturo. Sicer je še kar dobro razpoložena le jesti in piti nočeuser posted image .


_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 11:41:56   
2 Sraki
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

poizkusite enkrat samkrat sebi potegniti sluz iz nosa, pa boste videle, zakaj otroci tulijo. vsakršno vlečenje iz nosu ustavarja podtlak, ki povzroča tak filing kot da ti nekdo vleče možgane iz glave.



No vsekakor jaz ne morem potrditi te teze. Vedno sprobam pri sebi, če slučajno nimam sesalca naštimanega na premočno. Je sposoben do 2000w, vendar ga lahko zmanjšam na nulo. Torej vedno čistim nosek okoli 1000w. In samo v prvo sem naredila napako, da nisem preverila. Sedaj ni nikoli problema in vedno so otroci po sami zadevi zadovoljni.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 12:03:19   
Mesečnica
Pa še naša izkušnja.

Baby vac sem kupila le nekaj dni preden sem šla rodit našega drugorojenca. Očitno je bila vmes sama božja previdnost, kajti zadnji dan, ko sem bila v porodnišnici, se je naš 16-mesečnik prehladil user posted image . Bil je v varstvu pri babici, ki se ga ni upala mučiti z raznimi čiščenji noska, niti ni imela na razpolago potrebnih pripomočkov, tako da je nosek predvsem brisala, kaj več pa ni mogla storiti. Ko je mali prišel domov, mu je iz noska že grozno teklo in veliko je kašljal. Takoj smo uporabili Baby vac. Seveda se je prvič grozno upiral, a smo pač stisnili zobe in šli preko tega - z velikim uspehom! Če ne bi sama videla, kaj vse je Baby vac privlekel ven iz noska, ne bi mogla verjeti ... Tega nobeno spiranje s fiziološko, ročna pumpica, aspirator na vdih ali električni aspirator ne bi mogli narediti. Verjemite mi, da vem, ker smo v preteklosti poskusili že vse te pripomočke. Baby vac je resnično pomagal, mali je lepo zadihal in nekaj ur je bil mir, potem pa smo seveda ponovili "mučenje" in tokrat se mali ni več toliko upiral ... očitno je že prvič ugotovil, da se splača potrpeti user posted image .

No, čeprav smo upali, da se naš novorojenček ne bo nalezel od svojega bratca, se je ravno to zgodilo. Po nekaj dneh, ko je bil prvorojenec že skoraj OK, je tudi najmlajšemu družinskemu članu začelo teči iz noska. Revež je bil star le 8 dni user posted image . Najprej si z možem kar nisva upala uporabiti Baby vac-a, zato sva poskusila z električnim aspiratorjem. Brez uspeha - iz nosa ni potegnil čisto nič! Pa sva se opogumila, dala sesalec na najmanjšo moč sesanja in poskusila, kako uspešen bo Baby vac ... Kaj naj rečem - uspelo je!!! Iz noska je potegnil en velik smrkelj, mali je vse to stoično prenašal (tudi skremžil se ni, kaj šele, da bi zajokal user posted image ) in lepo zadihal. Potem smo za čiščenje noska tudi pri malemu večkrat na dan uporabili Baby vac in v štirih dneh je bil OK!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Res smo se ustrašili, da bi se iz nahoda razvilo še kaj več, in verjamem, da je Baby vac pomagal to preprečiti.

Torej: naš prvorojenec je zelo hitro ugotovil, da mu Baby vac pomaga, zato je na koncu prehlada čiščenje prenašal že povsem brez upiranja (sicer je imel na obrazu en zelo nesrečen izraz, a ga ni bilo treba nič držati, je kar lepo sam stal in čakal, da "mučenje" mine user posted image ), naš drugorojenec pa je čiščenje noska včasih kar prespal user posted image user posted image user posted image user posted image . Očitno zanj res ni bilo preveč moteče user posted image .

Baby vac sva pred uporabo pri otrocih tudi sama preizkusila. Občutek je malce zoprn, a veliko manj kot pri drugih način čiščenja. Nekajkrat sva celo sama uporabila, ko sva imela zamašen nos user posted image user posted image user posted image .

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 25.10.2008 12:05:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 13:29:21   
Todala
Nekaj podobnega se je zgodilo z najinim sinom. Ko je imel podobno bolečino, je vreščal tudi skoraj eno uro. Z možem sva mislila, da ima vneto uho, zdravnik pa je trdil, da ni tako hudo, tudi antibiotikov ni potreboval, ker je bil problem na zgornjem delu nosu, pritisk pa je povzročil bolečine. To se je zgodilo takrat, ko nosu nismo čistili z aspiratorčkom, drugače imamo tega od baby-nege in ga redno uporabljamo, saj lepo ven potegne vso svinjarijo. Takrat pa nosu sploh nismo čistili, ker se nam ni zdel zamašen. Mislim, da sta lahko imela nekaj podobnega in vnetje bi lahko vodilo tako ali tako do istega rezultata, če ne bi sesala noska. Verjetno pa sta proces pospešila. Verjamem, da so takšni primeri izjemi. Jaz bi to primerjala z cepljenjem, ko imajo lahko občutljivi otroci težave, vseeno v splošnem pa je nujno in koristno.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: BABY VAC-moja izkušnja
25.10.2008 20:15:17   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica
Nekajkrat sva celo sama uporabila, ko sva imela zamašen nos user posted image user posted image user posted image .


Enako. user posted image user posted image  Ponavadi ga uporabim ko imam kožo pod nosom že preveč odrajsano od robčkov user posted image
In definitivno ni občutek kot bi vam možgane ven vleklo. Ne vem od kje vam touser posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?