|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 19:31:52   
*tajda*
Meni so en dva tri to uredili,samo na nek računalnik ga je priklopil in onemogočil da se airbag odpre v primeru trka.Tud plačala nisem drago.Spredaj mi je nalepil nalepko da imam airbag blokiran,pa lučka za airbag mi sveti.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 19:53:58   
Alfabeta
No, jaz imam tole ogledalce za sina, ki je zadaj. Ga pa imam poleg sredinskega ogledala, je pa original za Megane. Deklico pa imam spredaj na sovoznikovem sedežu in samo obrnem gumb na desnem stebričku na vratih in se izklopi AB. Sicer pa je res, da se recimo na Audiju da izklopiti, vendar je tako dolgotrajen postopek, da otrok že preraste to, da lahko sedi v lupinici. Pri Audiju morajo namreč poslati prošnjo v Nemčijo, oni to odobrijo in potem vrnejo, šele potem ti lahko odklopijo. Na lastno odgovornost, seveda. tako so rekli možu.

Na Renaultih se pa vsaj po večini, da izklopiti.

< Sporočilo je popravil Alfabeta -- 2.9.2008 19:54:37 >

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:01:10   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Jaz imam Scenica, pa so mi na servisu rekli, da bi morali vse razdreti in potem, ko bi dali vrečo nazaj, da bi spet morali ne vem kaj vse početi in da bi bilo takooooo blazno drago, da se mi res ne izplača. Po moje se niso samo tistega blaznega denarja branili, ampak da se pri enih avtomobilih tega res ne da narediti.


Kolikor jaz vem se da odklopiti, lahko pa preverim, če mi daš malo več podatkov kak Scenic je in kateri letnik. Lahko na ZS

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:18:05   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam.

Kolikor jih poznam, se montirajo spredaj, zraven sredinskega ogledala. Vprasaj tudi na servisu (ce najdes prijaznejsega :); lahko jih prodajajo kot homologirano dodatno opremo za avto.



In kako potem videt otroka, ki sedi v lupinici obrnjen v nasprotno smer vožnje user posted image



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:19:45   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam.

Kolikor jih poznam, se montirajo spredaj, zraven sredinskega ogledala. Vprasaj tudi na servisu (ce najdes prijaznejsega :); lahko jih prodajajo kot homologirano dodatno opremo za avto.



In kako potem videt otroka, ki sedi v lupinici obrnjen v nasprotno smer vožnje user posted image




Ja, to pa mislim da ni izvedljivo da bi videla otoka ki je zadaj v kontra obrnjen. Vsaj jaz ne vidim variante.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:25:56   
Anonimen
Za karavane in enoprostorce sem že videla to ogledalce v taki izvedbi, ko ga montiraš na nosilce naslona za glavo na tistem sedežu, kjer je montirana lupinica. Sem iskala po netu, kje se to dobi, pa nisem še ničesar našla ... ko najdem, prilepim link ... ga bova midva namreč tudi rabila, kljub temu da imava Mazdo5, ki ima v sprednjem sedežu vgrajen isofix, tako da ko stolček montiraš nanj, se airbag avtomatsko izklopi in ni nikakršnega preklaplanja ali vožnje na servis, samo bova imela lupinico vseeno zadaj, ker je bolj varno.

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:28:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam.

Kolikor jih poznam, se montirajo spredaj, zraven sredinskega ogledala. Vprasaj tudi na servisu (ce najdes prijaznejsega :); lahko jih prodajajo kot homologirano dodatno opremo za avto.



In kako potem videt otroka, ki sedi v lupinici obrnjen v nasprotno smer vožnje user posted image




Ja, to pa mislim da ni izvedljivo da bi videla otoka ki je zadaj v kontra obrnjen. Vsaj jaz ne vidim variante.


Ma ta ogledlca se ponavadi kupijo v paru, tako da enega montiraš spredaj pod vzvratno ogledalo, drugega pa na zadnjo šipo ali pa na naslon za glavo ter ju nastaviš tako, da v sprednjm vidiš odsev iz zadnjega ...

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:29:36   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: simona2

IZVIRNO SPOROČILO: glen

Simona 2
Škoda drugače pa itak ni tako hudo če je otrok odzadi,pa si kupi tisto ogledalo kot ti je že ena napisala,kupi se pa v baby centruE-trgovina > PRIPOMOČKI > Varovala > Na poti
user posted image





Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam. Samo zadnja šipa je ful daleč pri karavanu, tako da ne vem koliko se to vidi potem, bom pa vsekakor poskusilauser posted image


Jaz imam karavana in imam ogledalo, ki se montira na zgornji del zadnje klopi ( tam kjer je vzglavnik), in se super vidi. Sem ga pa tudi kupila v BC.
O tem, da bi pa policist napisal kazen pa še nisem slišala, bom pa pri sodelavcih preverilauser posted image .

Air baga pa si kar nekak ne upam izklopiti, mam skoz občutek, da bi lahko bilo kaj narobeuser posted image . No ja, mal kompliciramuser posted image

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:42:47   
Anonimen
RMRM, kaj v BC si ga kupila? A že dolgo nazaj? Koliko je pa stal?

(odgovor članu RMRM)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 20:46:58   
RMRM
Ja, mislim da bo kar dva meseca nazaj, al pa mal manj. Stal pa je okrog 7 eur, mislim da je bla tud ena akcija, da redna cena je okrog 10. Sam je to ful poceni, ker v XXLutzu je okrog 50 eur. Pa meni čisto zadostuje, je ogledalce dovolj veliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 21:01:55   
Anonimen
No super! Bom šla gledat, če ga še imajo ... ker tale za na šipo prisesat tudi pri nama ne pride v poštev.

(odgovor članu RMRM)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 21:09:36   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

No super! Bom šla gledat, če ga še imajo ... ker tale za na šipo prisesat tudi pri nama ne pride v poštev.


Če ti kaj pomaga, je bilo v tem kompletu še nalepka otrok v avtu, velika in majhna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 21:29:01   
polona5
Mi imamo to ogledalo z žabico http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=170191 ,ki se ga zaveže na naslon zadnjega sedeža - tako otroka vidim v original sprednjem ogledalu v avtu, saj se otroček odseva od žabice. Nam je super. Lp

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 22:03:59   
Anonimen
IIiiiiiiii, kaj je tale žabica fletna! Pa je to ogledalce res tako fino nastavljivo, da otroka lepo vidiš in pa vseeno tako trdno, da ga tresljaji zaradi otrokovega brcanja ali vožnje ne premaknejo?

< Sporočilo je popravil Otika -- 2.9.2008 22:04:37 >

(odgovor članu polona5)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
3.9.2008 0:10:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam.

Kolikor jih poznam, se montirajo spredaj, zraven sredinskega ogledala. Vprasaj tudi na servisu (ce najdes prijaznejsega :); lahko jih prodajajo kot homologirano dodatno opremo za avto.



In kako potem videt otroka, ki sedi v lupinici obrnjen v nasprotno smer vožnje user posted image




Ja, to pa mislim da ni izvedljivo da bi videla otoka ki je zadaj v kontra obrnjen. Vsaj jaz ne vidim variante.


Ma ta ogledlca se ponavadi kupijo v paru, tako da enega montiraš spredaj pod vzvratno ogledalo, drugega pa na zadnjo šipo ali pa na naslon za glavo ter ju nastaviš tako, da v sprednjm vidiš odsev iz zadnjega ...



Aha, tudi mozno. Jaz sem bila navdusena samo nad prednjim, da se lahko z bejbo pogovarjam, zdaj, ko je ze za debato :).

Sicer so pa ta ogledala dvorezna stvar. Po eni strani je fajn, da vidis, kaj se dogaja, po drugi pa loviti kote v dveh ogledalih, da vidis otroka v lupinici, pomeni bistveno zmanjsanje koncentracije, potrebne za voznjo na cesti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
3.9.2008 7:32:00   
karamelam
Jaz tudi ne morem sama izklopiti airbaga, pa sem šla na poobl. servis, kjer so mi rekli da bi me izklop prišel cca 300 eur. Hvala lepa, raje jo vozim zadaj.
Na začetku me je bilo kr strah, sam sem si pol omislila ogledalce, ki se fiksira med zadnje sedeže in sem ful zadovoljna. Pa tudi moja 3-mesečna user posted image  se skoz gleda v ogledalo. Tko da sva obe zadovoljni in šibava same okol, tudi na obalo, če je trebauser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
3.9.2008 12:50:48   
Anonimen
Preverila- v Golf5 je na armaturki v predalu pri sovoznikovem sedežu, v notranjosti na levi strani gumbek za vklop in izklop tega airbaga.

Preberi navodila svojega avta. Morda ga imaš tudi ti.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
3.9.2008 19:27:31   
Alfabeta
samo nekaj še okoli teh ogledalc. ko jih kupujete poglejte kako je steklo, ker ene so imeli z popačenim odsevom, z popačeno sliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
4.9.2008 9:19:42   
sonchek
Pri nas smo ga kr sami izklučili in to tako da je moj vzel dol armatura in ga iklopil, sicer mi v avtu sveti lučka za air-bag..ampak bolje to kot pa da jo vozim zadaj, pa še zadnjih vrat nimamo, pa skoz neki plezam ven pa not..
V glavnem vse se da..če na pa pri katerem koli serviserju..mi imamo namreč Clio-ta..
pa srečno vožnjo..

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
4.9.2008 9:23:48   
sonchek
Pri nas smo ga kr sami izklučili in to tako da je moj vzel dol armatura in ga izklopil, sicer mi v avtu sveti lučka za air-bag..ampak bolje to kot pa da jo vozim zadaj, pa še zadnjih vrat nimamo, pa skoz neki plezam ven pa not..
V glavnem vse se da..če na pa pri katerem koli serviserju..mi imamo namreč Clio-ta..
pa srečno vožnjo

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
4.9.2008 9:38:48   
Tisana
Mi smo tud kupili v BC ogledalo, ki se namontira na naslonjalo zadnjega sedeža. Gledaš pa v njega s pomočjo sredinskega ogledala avtomobila. Je ful dobr, ker lahko čist zmeri preveriš, kaj dogaja zadaj user posted image . Pa še tamala se gleda v njem in brca ko nora user posted image . Očitno si je ful všeč user posted image user posted image user posted image Drugač pa se tud meni zdi, da je tisto ogledalo na žabici popačeno. To, ki ga imamo mi, daje čisto korektno sliko. 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
4.9.2008 9:39:41   
Tisana
Sem šla zdaj gledat na stran BC, pa očitno tega, ki smo ga mi kupili (je bila akcija), nimajo več - vsaj na internetni strani ga nisem zasledila. user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
4.9.2008 12:37:57   
tominikapiki
Zdravo!

Jaz ta malega vozim zadaj, sem si pa kupila v Baby centru ogledalo, ki ga pritrdiš na zadnje naslonjalo in otroka lepo vidšp v vzratnem ogledalu! Res super zadeva!

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




IME ZA PUNČKO
amalia

KATERO VAM JE LJUBŠE?

TAJDA (43%)

TADEJA (12%)

JERNEJA (14%)

JANA (31%)


Število vseh glasov: 361

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!