|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:37:42   
simona2
ALi je katera dala izklopiti airbag v avtu, da je lahko vozila lupinico na sovoznikovem sedežu? ALi se to sploh sme? Naši prijatelji vem da so to naredili. Meni je namreč zelo težko vozit tamalo, ne da jo vidim. Vsak dan peljem ta starejšo v vrtec in potem sva sami in ne vidim ali spi in me je strah da bi bruhnila (ima namreč refluks) in na sploh ni prijetno. Kakšni predlogi?user posted image

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:39:37   
Doll
Airbag moraš izklopit če otroka pelješ na sovoznikovem sedežu,saj če imate nesrečo in se airbag vključi lahko otroka poškoduje ali celo kaj hujšega.
Obstajajo pa tudi tista ogledalca,ki si jih kupiš ali pa sama daj eno svoje malo večje ogledalce na zadnjo šipo,pa boš otroka videlauser posted image

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:41:34   
tilči
Jaz ga izklopim, kadar tamalega vozim spredaj

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:42:14   
Mišni
Kolikor jaz vem, se pri enih avtomobilih to da, pri drugih pa ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:43:03   
kawasakica
jaz sem ga kar sama izklopila s ključem - ne vem če gre v vsakem avtu - saj ti na jajčki tud piše, da je ne smeš vozit spredaj, če ne izklopiš airbaga. nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:44:42   
glen
Zakaj pa bi bilo prepovedano izklopiti air bag?Sej ga veliko avtomobilov sploh nima,to je dodatna oprema.
V vsakem avtu se ga lahko izklopi,v nekaterih ga lahko sam s ključem avtomobila druge je pa treba peljat k pooblaščenemu serviserju ali pa v avto salon.
Jaz sem prve tri mes. imela lupinico spredaj in izklopljen air bag,pol sem jo pa imela odzadi in smo spet nazaj vklopli air bag

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:45:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: simona2

ALi je katera dala izklopiti airbag v avtu, da je lahko vozila lupinico na sovoznikovem sedežu? ALi se to sploh sme? Naši prijatelji vem da so to naredili. Meni je namreč zelo težko vozit tamalo, ne da jo vidim. Vsak dan peljem ta starejšo v vrtec in potem sva sami in ne vidim ali spi in me je strah da bi bruhnila (ima namreč refluks) in na sploh ni prijetno. Kakšni predlogi?user posted image


Ogledalce si kupi. Ne vem pa kje se dobi, ga je pa moja kolegica imela.

Jaz otroka nebi vozila na sovoznikovem sedežu. To je najnevarnejši sedež v avtu, po statistiki.

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:49:03   
simona2
Zakaj pa bi bilo prepovedano izklopiti air bag?Sej ga veliko avtomobilov sploh nima,to je dodatna oprema.
V vsakem avtu se ga lahko izklopi,v nekaterih ga lahko sam s ključem avtomobila druge je pa treba peljat k pooblaščenemu serviserju ali pa v avto salon.
Jaz sem prve tri mes. imela lupinico spredaj in izklopljen air bag,pol sem jo pa imela odzadi in smo spet nazaj vklopli air bag
IZVIRNO SPOROČILO: glen

Zakaj pa bi bilo prepovedano izklopiti air bag?Sej ga veliko avtomobilov sploh nima,to je dodatna oprema.
V vsakem avtu se ga lahko izklopi,v nekaterih ga lahko sam s ključem avtomobila druge je pa treba peljat k pooblaščenemu serviserju ali pa v avto salon.
Jaz sem prve tri mes. imela lupinico spredaj in izklopljen air bag,pol sem jo pa imela odzadi in smo spet nazaj vklopli air bag



Ne da se ne bi smelo izklopiti airbaga, mislila sem ali je dovoljeno voziti lupinico na sprednjem sedežu? Jaz imam Toyoto letnik 2003 pa sem klicala na servis pa so rekli, da se ne da oziroma, če izklopim sovoznikov airbag se izklopijo vsi in da oni tega ne delajo. Res je da se da pri enih to narediti na ključ na Toyoti pač ne. Na žalostuser posted image .

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 13:55:25   
Anonimen
Če se na sovoznikovem sedežu airbaga ne da izklopiti, potem se tam lupinice NE SME montirati.

Kupi si raje tole ogledalce: http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=158345

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 14:05:06   
glen
Simona 2
Škoda drugače pa itak ni tako hudo če je otrok odzadi,pa si kupi tisto ogledalo kot ti je že ena napisala,kupi se pa v baby centruE-trgovina > PRIPOMOČKI > Varovala > Na poti
user posted image

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 14:05:34   
glen
Stane pa 3,19 eu

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 14:06:40   
glen
otika si me prehitelauser posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 14:20:58   
izgubljena_ovcka
Mi imamo tole ogledalce in je kar okej čeprav meji je tudi mali parkrat bruhnil v avtu. Hvalabogu sem bila vedno takrat jaz zadaj in je moj vozil ker se je skoraj zadušil mali... sedaj me je pa groza če pomislim kaj bi bilo ko sva v avtu sama!!?!? Se pa tudi pri nas ne da izklopit airbag... user posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 15:12:12   
lukec
No jaz se oglašam glede tega ogledala. Tud jaz sem ga imela v avtu pa so mi na tehničnem pregledu prijazno povedali, da ga sploh ne bi smela, ker mora biti vsako dodatno ogledalo homologirano in če ni ti lahko policist veselo napiše kazen. Tako, da previdno.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 15:13:27   
Anonimen
Mislim, da se v najinem Golf5 da izklopiti sprednji airbag- če se prav spomnim, je gumb za to nekje v tistem predalu na armaturki pri sovoznikovem sedežu.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 15:16:31   
*tajda*
Drugače se ga pa pelje na servis in ti ga izklopijo, tako so naredili meni.Lahko ga pa kadarkoli spet vklopijo nazaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 15:21:45   
Naja30
Midva imava ključek za izklop sprednjih airbagov, tako da ko sem tamalo vozila spredaj, sem izključila.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 16:52:32   
rozica984
Midva imava seat ibizo pa se ne da sklopit. Na servisu so nama povedali, da če bi ob naročilu avta to zahtevala, bi dogradili, zdaj se pa tega naknadno ne da storiti. Zakaj, mi pa ni jasno! Tako da morava najino malo voziti zmeraj samo zadaj.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 17:09:52   
simona2
IZVIRNO SPOROČILO: glen

Simona 2
Škoda drugače pa itak ni tako hudo če je otrok odzadi,pa si kupi tisto ogledalo kot ti je že ena napisala,kupi se pa v baby centruE-trgovina > PRIPOMOČKI > Varovala > Na poti
user posted image



Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam. Samo zadnja šipa je ful daleč pri karavanu, tako da ne vem koliko se to vidi potem, bom pa vsekakor poskusilauser posted image

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 17:18:49   
Anonimen
Ne da se ne bi smelo izklopiti airbaga, mislila sem ali je dovoljeno voziti lupinico na sprednjem sedežu? Jaz imam Toyoto letnik 2003 pa sem klicala na servis pa so rekli, da se ne da oziroma, če izklopim sovoznikov airbag se izklopijo vsi in da oni tega ne delajo


Da, lupinico lahko vozis, ce je izklopljen airbag. Novejsi modeli avtov imajo spredaj tudi isofix. 
Tega lahko izklopis tudi sama; odpri sovoznikova vrata in poglej, ce je na desni strani armature gumb za izklop. Ce ne mores, poklici na prijaznejsi servis user posted image .

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 17:20:07   
Anonimen
Kam pa se da to ogledalo? A na zadnjo šipo ali kam.


Kolikor jih poznam, se montirajo spredaj, zraven sredinskega ogledala. Vprasaj tudi na servisu (ce najdes prijaznejsega :); lahko jih prodajajo kot homologirano dodatno opremo za avto.

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 17:50:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

Midva imava ključek za izklop sprednjih airbagov, tako da ko sem tamalo vozila spredaj, sem izključila.


Enako.user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 18:31:18   
*tajda*
IZVIRNO SPOROČILO: rozica984

Midva imava seat ibizo pa se ne da sklopit. Na servisu so nama povedali, da če bi ob naročilu avta to zahtevala, bi dogradili, zdaj se pa tega naknadno ne da storiti. Zakaj, mi pa ni jasno! Tako da morava najino malo voziti zmeraj samo zadaj.


jaz imam tud seat ibizo in so mi na servisu brez problema to uredili.

(odgovor članu rozica984)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 18:51:35   
Mišni
Jaz imam Scenica, pa so mi na servisu rekli, da bi morali vse razdreti in potem, ko bi dali vrečo nazaj, da bi spet morali ne vem kaj vse početi in da bi bilo takooooo blazno drago, da se mi res ne izplača. Po moje se niso samo tistega blaznega denarja branili, ampak da se pri enih avtomobilih tega res ne da narediti.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izklop airbaga v avtu za vožnjo lupinice
2.9.2008 19:28:47   
Naja30
Mislim, da se jim samo da ne, ker je kao zapleten postopek, storitev pa brezplačna. Vsaj moja kolegica ni nič plačala, ko so ji izključili airbage. user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Izbira banke
krtkova

Katero banko bi izbral?

NKBM (19%)

A Banka (12%)

SKB (13%)

NLB (42%)

Unicredit (15%)


Število vseh glasov: 209

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!