|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:17:17   
centaur
Glede na to da sedaj pišem že tretjič, da ne mislim razlagati vseh podrobnosti o tem problemu, sem napisal še enkrat. Vseno pa par kratkih odgovorov:

@higuys... napisal sem, da mislim, da ne plačuje, ker ne vem kako je bilo s prvim podnajemnikom, za ostala dva sem pa prepričan, da ne plačuje. Od kod pa to vem? Pač vem! user posted image

@oka... prav tako lahko jaz podobno tebi rečem, kot si ti meni: Pa kaj te sploh briga tale tema? (ravno tako kot mene davek drugih), če se ne znaš držati teme pogovora?! Če bo nastradal v končni fazi najemodajalec, mi je čisto vseeno. On je odgovoren za tiste, od katerih kasira denar.

@Nuna... ne vem kaj ima to veze z mojim vprašanjem? Če hočeš mi svetuj, ne pa pametovat. Ne poznaš situacije! Malce si zašla v neko drugo smer, od teme.

@ MIčII... Znam ločevati jabolka od hrušk in to zelo dobro, kar pa zate ne velja.


IZVIRNO SPOROČILO: centaur

O.k., bom bolj jasen, če sem bil prej premalo.

Iščem namreč informacijo, na katero agencijo se obrniti, v primeru, da nekdo ne plačuje davka, ki bi ga moral, zaradi dajanja stanovanja v najem.

Tukaj namreč nisem pisal vsega, kaj se je že v osmih letih zgodilo in tudi ne mislim.

Če ima kdo kakšno infomacijo, lepo prosim. :)


- Še enkrat sem pripel citat, ki je časovno novejši od tistega, kar sem napisal na začetku.
- Naslov teme je pač naslov teme. Kolikor sem prebiral ta forum, sem našel mnogo tem, za katere bi lahko rekel, da naslov ne odgovarja 100% temi pogovora. 


Hvala vseeno nekaterim za odgovore, ki so se vsaj držali moje teme.
Drage dame, temo bi tukaj zaključil, ker vidim, da ne bom prišel nikamor. Začele ste analizirati vsako besedico (ki vam ne paše) v mojih stavkih. Če ima pa kdo še vedno kak pameten odgovor, ki je v kontekstu, ga pa z veseljem sprejmem na privat. Hvala.




< Sporočilo je popravil centaur -- 28.7.2008 15:19:32 >

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:21:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: centaur

Edina stvar ki me moti je ta, da po 22:00 uri zvečer še vendo ropotajo.


Preden govoris, da ne razumemo vprasanja, se enkrat preberi, kakasne nebuloze pises user posted image .

Naslov je Glasni sosed in ne Sosed, ki ne placuje davkov.
In ne motijo te davki, ampak je edini moteci faktor Hrup.

ps. Drugace se taksna resna vprasanja postavjajo na Druzinski zakonodaji ali na Nasem vsakdanu, ce pricakujes resne odgovore.

(odgovor članu centaur)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:21:53   
Nuna
centaur... v vsem tem času, ko vse to pišeš - si že poklical na davčno inšpekcijo in vprašal, ali so oni pristojni za pobiranje davkov od oddaje nepremičnin v najem? To bi bilo pametneje, kakor da vse, ki smo sploh kaj napisale v odgovor, malo manj kakor ozmerjaš. Jaz se ne čudim, da nisi dobil konkretnega odgovora in počasi se začenjam strinjati s tem, kar je napisala gospodična pred mano - da niso težavni sosedje nad tabo, ki zvečer premaknejo stol (kar ti slišiš) in da ni težaven lastnik (ki s svojim morebitnim neplačevanjem davka tebe nikjer ne oškoduje), temveč da si ti tisti moteči element v bloku, kakršnemu v naši stolpnici rečemo "brezposeln tercialec". Imamo namreč tudi mi nekega gospoda v pritličju, ki "vse vidi in vse ve." Kako mu stanovalci "kravžljamo živce", da si zagotovimo lastni mir? Ignoriramo ga. Kakor tudi najbrž tebe. Vsaj tako deluješ.

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:27:18   
Anonimen
Drage dame, temo bi tukaj zaključil, ker vidim, da ne bom prišel nikamor.


Pametna ugotovitev :).

Tudi v osmih letih s svojim nacinom komunikacije nisi kaj dalec...

(odgovor članu centaur)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:30:00   
Nuna
Ja, se strinjam tudi jaz, Mič II. Gospodove želje/zahteve so v bloku očitno ignorirane ravno zaradi načina komunikacije. Jaz sem prepričana, da lepa beseda lepo mesto najde, kar pa je temu gospodu tuje. Dokler ne bo osvojil vsaj osnov tega znanja, do takrat bodo vsi sosedje premikali stole ali plačevali premalo davkov. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:31:41   
Naja30
centaur, na narobe forum si se obrnil. Tukaj se samo kokodaka, obrača besede in podj...

Sicer odgovora tudi sama ne vem, me pa zanima tema, ker imamo nekaj podobnega kar se tiče sosedov. Tako daleč, da bi jih prijavila, (še) nisem, dobro je pa vedeti možnosti. Pri nas je ropotanje nad spalnico res vsako uro dneva in noči, s tem da hišnega reda ne spoštujejo niti črke od njega. Tako da te razumem, da je nevzdržno. Sploh če traja že več let.

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:33:43   
Naja30
In ja, mi smo že večkrat probali z lepo besedo, pa ni nič bolje. Še isti dan je bilo vse po starem. Ko sem zadnjič prosila, da se vhodna vrata ponoči zaklepajo, so bila ob 2h zjutraj celo odprta, ne samo nezakljenjena. To je samo ena izmed stvari, ki se dogaja.

Drugače se pa strinjam, da lepa beseda mesto najde. Pri lepih ljudeh.user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:35:22   
Nuna
Glede na način komunikacije gospoda centaura user posted image  ga jaz ne bi obravnavala kakor lepega človeka, v kolikor bi z mano osebno govoril takole, kakor piše tukaj.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:40:58   
kokodajsa
IZVIRNO SPOROČILO: centaur

IZVIRNO SPOROČILO: barika

a ni tak, da do 22 zvečer lahko ropočejo???
kar se pa nedelj tiče pa ne vem, ker pri nas v bloku tudi v nedeljo prenavljajo stanovanje in to do poznih večernih ur, začnejo pa že ob 7. zjutraj...lahko se pa obrnem na koga....jah verjetno na sončno upravo.
lahko bi vsak vikend policijo poklicala, pa ne bi nič rešila, ker so oni kao nekaj več v bloku in si lahko to privoščijo.user posted image

mogoče se lahko obrneš na upravnika bloka pa jim pisno poveš, da s pogovorom niste nič rešili.


Odvisno od bloka. Pri nas imamo interni hišni red, ki govori, da se po 20:00 uri ne dela ničesar glasnega v bloku, sploh pa ne v Nedeljo cel dan.
Sedaj je pa težava tudi v upravitelju, ker on noče nositi odgovornosti za takšne pravilnike, skratka na mesec kasira za upravljanje bloka, ostalo pa dela z velikim odporom. Potem pa ne ostane več veliko za narest, moraš pa iskat alternativo.



Interni hišni red ni nad Zakonom o JRM, ki pravi:
8. člen
(povzročanje hrupa)

(1) Kdor na nedovoljen način med 22.00 in 6.00 uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne-vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 20.000 tolarjev do 50.000 tolarjev.

(2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 25.000 tolarjev.

(3) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik ali samostojna podjetnica posameznica (v nadaljnjem besedilu: samostojni podjetnik posameznik) ali posameznik ali posameznica, ki samostojno opravlja dejavnost (v nadaljnjem besedilu: posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost), ki stori prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena, se kaznuje z globo od 100.000 tolarjev do 600.000 tolarjev.

(4) Odgovorna oseba pravne osebe ali podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, ki zaposluje druge osebe, se za prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena kaznuje z globo od 50.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.





_____________________________

Tudi slepa kura zrnje najde.

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:48:05   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Nuna

Glede na način komunikacije gospoda centaura user posted image  ga jaz ne bi obravnavala kakor lepega človeka, v kolikor bi z mano osebno govoril takole, kakor piše tukaj.


Veš, ljudje smo včasih pač jezni in slabe volje in napišemo v afektu drugače kot bi jih sicer. Res, da je pisal mogoče malo na grd način, ampak če pomislim na svoje sosede in na trenutke, ko sem jezna, ker zaradi njih tamala skoraj 1 uro ne zaspi, ga pa čisto razumem. Kot sem rekla, lepa beseda lepo mesto najde. Žal je pri nas še ni. Upam, da jo bo kdaj.

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:51:19   
Nuna
Včasih dogodki, ki nas motijo, niso prekoračitev dovoljenega. V tem primeru lahko vsi samo potrpimo. Za prekoračitve JRM pa je pristojna policija.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:55:35   
Anonimen
Včasih dogodki, ki nas motijo, niso prekoračitev dovoljenega.


Tudi otrok se vcasih tako dere, da verjetno prekoraci decibele user posted image . In kaj ces? Mi se ponavadi "opravicimo", vprasamo, ce je koga zbudila....in soseda pravi, saj so bili moji tudi majhni...user posted image .

(odgovor članu Nuna)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:58:49   
Nuna
Se strinjam, Mič II. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:59:11   
Naja30
Ja no, otrok in jok... ne moreš tega enačit z vsakodnevnim skakanjem, premikanjem pohištva in ropotanjem po hodniku in stopnicah - podnevi in ponoči, leta in leta? Otrok konec koncev zraste in neha jokat.
Vem, da je za to pristojna policija, pa kaj bom s tem dosegla? jezo in kreganje. Zato pa sem za lepo besedo. Mater, se ponavljam.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
28.7.2008 15:59:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kokodajsa)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:02:15   
Nuna
Življenje v blokih je za ljudi, ki so se sposobni (brez lastnih odrekanj) prilagajati. Za individualiste in za tiste, katerim bi prilagajanja pomenila odrekanja, so primernejše hiše. Za gospoda centaura bi bilo morda sprejemljivo življenje v najvišjem nadstopju (čeprav se hrupu s hodnika tudi tam ne bi izognil).

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:02:34   
Regina
LP

Imeli smo popolnoma enak problem,le da so pri nas ropotali le do 22.00h.Ostane vam prijava na policiji(vsakič).Ropotajo pa lahko od 6.00h-22.00h med tednom in od 6.00-14.00h ob sobotah v nedeljo pa to ni dovoljeno,če kršijo javni red in mir(to  nam je povedal policist).Potem pa potrebujete (če je stanovanje lastničko)soglasje oz.podpise vseh lastnikov v bloku ali hiši,šele nato lahko kaj ukrepate prijava na občino oz.upravlljalcu bloka(ki jih lahko kasneje izseli),vendar nam ni bilo treba tako daleč,ker smo se prej selili v drug blok.Upam da sem vam kaj pomagala.Priznam pa da je nadležno.

_____________________________

Lucija in Maja pa mami in ati

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:04:02   
Nuna
Prisilna izselitev je neustavna (za lastnika stanovanja). Zakon v postopku spremembe. Za najemnike je drugače.

(odgovor članu Regina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:07:22   
Anonimen
Ja no, otrok in jok... ne moreš tega enačit z vsakodnevnim skakanjem, premikanjem pohištva in ropotanjem po hodniku in stopnicah - podnevi in ponoči, leta in leta?


Ne vem no, ne poznam cloveka, ki bi mu bil to hobi in bi to pocel dan na dan, stalno, podnevi in ponoci user posted image . Mogoce pa tudi, svet je velik in raznolik.

Ja, tudi otroci zrastejo...in tudi oni premikajo stole in se kaj user posted image . Kaj pa vem, blok je pac blok, kaksen glasno hodi, nekje jokajo otroci, nekje se samo glasno pogovarjajo....pac, vse sorte vsakodnevnih stvari. Ne mores pricakovati popolne tisine tako kot v samotni hisi.


(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:11:37   
Anonimen
Za individualiste in za tiste, katerim bi prilagajanja pomenila odrekanja, so primernejše hiše.


Ceprav tam lajajo psi in glasno vpijejo (ali kako se ze rece user posted image ) macek, ko se gonijo. In petelini kikirikajo ob zori. Jaz predlagam cepke proti hrupu.

(odgovor članu Nuna)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:15:28   
Naja30
Eh sej je brezveze. Karkoli in kakorkoli napišem, se da obrnit besedo in popluvat. Če ne razumeš situacije in nisi bil v njej, pač ne moreš sodit. Nisem noben komplikator in nobenemu ne serem po glavi, ker premika stole, povedala sem samo, da me to ponoči pač moti. In še veliko več se dogaja. Sem pa zelo tolerantna, ampak kaj komu to mar. Žal mi je, da sem se vključila v debato, itak nisem nič pametnega zvedla, samo sranje. Itak.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:19:37   
Anonimen
samo sranje. Itak.


Ja, itak user posted image .

Pac se pogovarjamo, da je zivljenje v bloku drugacno kot v hisi.
Pa zakon o javnem redu in miru je naveden v eni tocki.
In postopek, kako je treba prijaviti na policijo in zbrati podpise.

Kaj se pricakujes, da ne bo samo sranje user posted image ?

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 16:21:42   
Naja30
Ma ne, ne živimo v bloku, ampak v stanovanjski hiši. Zato je zadeva še bolj problematična. V bloku je veliko več ljudi in mimogrede se jih več skupaj spravi in se mogoče nekako poštima. Tukaj se pa ne da nič. Pa ne bom razpredala. Ni važno.

Sranja pa veliko, ja. Škoda, da se še šajna, bi vsaj lepo zgledalo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 17:30:07   
oka
 Saj ne vem če se izplača ampak vseeno: roko na srce, tvoje "težave" res niso moja stvar, kot ne stvar vseh na tem forumu. Ampak s tem ko si svoje "težave" javno objavil,  s tem si jih naredil javne in vsakdo, ki ima pet minut časa jih lahko pokomentira. Če bi bil dovolj ... bi lahko predvideval, da ne boš dobil samo tebi všečnih odgovorov. Tako ni na tem forumu, ne na katerem drugem. In še ena razlika je, ti imaš težave s najemojemalci in njihovim hrupom, ne pa z najemodajalcem in njegovim neplačevanjem davkov. Se pravi tvoja stvar je, če tvoji sosedje ropotajo, prav nič pa ni tvoja stvar kaj najemodajalec dela s svojim denarjem.  

p.s. pa na vprašanje sem ti odgovorila, da je za reševanje hrupnih težav pristojna policija. In ne analiziram vsake tvoje besede, da bi videla v katerem grmu tiči zajec, celo tvoje pisanje diši po ...

< Sporočilo je popravil oka -- 28.7.2008 17:32:01 >

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 20:20:53   
cukr07
Tudi midva imava nad sabo take sosede kot ti, le da se najini še pretepajo in zmerjajo. To pa se seveda dogaja ne glede na uro ali dan.
Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da ne morš naredit nič, lahko le pokličeš policijo, ki jih pride pomirit. To seveda zaleže le za kratek čas, potem se pa vse stvari ponovijo. Midva sva nad njimi že obupala, tako da komaj čakava da se izselijo (upam da kmalu, ker so podnajemniki).

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




spanje
tailor

ob kateri uri hodijo vaši otroci spat?

ob 19h (15%)

ob 20h (42%)

ob 21h (29%)

0b 22h (8%)

ob 23h (3%)

drugo (2%)


Število vseh glasov: 453

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!