|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 8:53:26   
centaur
Pozdravljeni!

Mi zna mogoče kdo povedati, na katero agencijo oz. službo se obrniti, glede naslednjega problema:

Imam soseda, pravzaprav veččlansko družino s starimi starši, ki na novo vseljeni, živijo v podnajemniškem stanovanju nad našim. Edina stvar ki me moti je ta, da po 22:00 uri zvečer še vendo ropotajo. To pa pomeni, da štorklajo po stanovanju, premikajo stvari,...  Nad našo spalnico imajo stole in mizo, kar ob premikanju ropota,... To se vleče včasih tudi v pozno noč.

Parkrat smo že komunicirali, vendar do sedaj nismo uspeli rešiti zadeve na eleganten način. Ropotanja se zavedajo, vendar je to tudi vse.

Problem, za katerega sprašujem, je naslednji: Če ne bomo uspeli rešiti zadeve in se bo hrup ponavljal, sem pripravljen iti toliko daleč, da jim zagrenim življenje s kakšno prijavo pristojni agenciji, saj živijo v podnajemniškem stanovanju, za katerega pa mislim, da lastnik do sedaj še nikoli ni plačeval davka državi.
S policijo in prijavo hrupa se pa zaenkrat ne mislim ubadati.

Če mi kdo lahko da kakšno mnenje, nasvet ali pa ime kontaktne agencije (inšpekcije) ali kaj podobnega, bi lepo prosil.

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
28.7.2008 9:05:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu centaur)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 9:16:42   
Nuna
To, da lastnik stanovanja ne plačuje davka od najemnine, nima nobene zveze s tem, da najemniki s hrupom motijo vaše bivanje. To bi lahko počeli tudi, če bi bil davek plačan. Za hrup se pokliče policijo (JRM), za davek pa inšpekcijo.

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 10:54:07   
centaur
O.k., bom bolj jasen, če sem bil prej premalo.

Iščem namreč informacijo, na katero agencijo se obrniti, v primeru, da nekdo ne plačuje davka, ki bi ga moral, zaradi dajanja stanovanja v najem.

Tukaj namreč nisem pisal vsega, kaj se je že v osmih letih zgodilo in tudi ne mislim.

Če ima kdo kakšno infomacijo, lepo prosim. :)

< Sporočilo je popravil centaur -- 28.7.2008 11:00:16 >

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 10:58:16   
centaur
IZVIRNO SPOROČILO: Nuna

To, da lastnik stanovanja ne plačuje davka od najemnine, nima nobene zveze s tem, da najemniki s hrupom motijo vaše bivanje. To bi lahko počeli tudi, če bi bil davek plačan. Za hrup se pokliče policijo (JRM), za davek pa inšpekcijo.


Se strinjam, da nima veze! Jaz sem samo podal primer, zakaj bi rad to uredil po drugi poti. Verjetno bi lahko sklepali iz zgoraj napisanega, da po lepi poti nisem mogel te zadeve urediti.

Naj podam še primer lastnika tega stanovanja, ki je prišel polagat parket v zgornje stanovanje, med dvema najemnikom (ko se je en odselil in preden se je drugi priselil). Le-ta se ni menil, da je recimo ura 20:00 ali pa da je Nedelja, kjub večim opozorilom. Lepo je vsak dan zabijal v tla parket. ;)

Inšpekcija je pa katera? Ravno to sprašujem!!!


< Sporočilo je popravil centaur -- 28.7.2008 10:59:30 >

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 11:44:49   
emaa
Poskusi davčno inšpekcijo, če oni niso prisotjni, bi morali povedati kdo je.

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 12:28:47   
barika
a ni tak, da do 22 zvečer lahko ropočejo???
kar se pa nedelj tiče pa ne vem, ker pri nas v bloku tudi v nedeljo prenavljajo stanovanje in to do poznih večernih ur, začnejo pa že ob 7. zjutraj...lahko se pa obrnem na koga....jah verjetno na sončno upravo.
lahko bi vsak vikend policijo poklicala, pa ne bi nič rešila, ker so oni kao nekaj več v bloku in si lahko to privoščijo.user posted image

mogoče se lahko obrneš na upravnika bloka pa jim pisno poveš, da s pogovorom niste nič rešili.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 12:40:14   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Poskusi davčno inšpekcijo, če oni niso prisotjni, bi morali povedati kdo je.


A davčna inšpekcija so po novem splošne informacije al kako?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 12:41:17   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Poskusi davčno inšpekcijo, če oni niso prisotjni, bi morali povedati kdo je.


A davčna inšpekcija so po novem splošne informacije al kako?


user posted image user posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 12:53:26   
emaa
Splošne informacije ne, samo če najemnikov nimajo prijavljenih, ne plačujejo davkov, torej naj bi bila po logiki davčna inšpekcija za to pristojna, če imajo drugače urejeno, bojo pa povedali. Ni takoj potreben sarkazem.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 12:59:16   
lemavrica
Ja če nekdo ne plačuje davka se ga prijavi na davčno inšpekcijo, a ne? Ampak nekoga prijavit zato, ker so njegovi najemniki hrupni je pa mal huda.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 12:59:56   
higuys
Problem, za katerega sprašujem, je naslednji: Če ne bomo uspeli rešiti zadeve in se bo hrup ponavljal, sem pripravljen iti toliko daleč, da jim zagrenim življenje s kakšno prijavo pristojni agenciji, saj živijo v podnajemniškem stanovanju, za katerega pa mislim, da lastnik do sedaj še nikoli ni plačeval davka državi.
S policijo in prijavo hrupa se pa zaenkrat ne mislim uba


Emmamair, preberi si odebeljen tekst. Še enkrat, res ne vem kaj bi imela davčna inšpekcija s glasnim sosedom in centaurom, ki si ne ve kako pomagati zato se mu kar nekaj "misli".

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:01:46   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ja če nekdo ne plačuje davka se ga prijavi na davčno inšpekcijo, a ne? Ampak nekoga prijavit zato, ker so njegovi najemniki hrupni je pa mal huda.


Če si prepričan , da ne plačuje davkov ja, pristojna je davčna inšpekcija.

Če pa rešuješ problem glasnih sosedov s tem, da si misliš, da ne plačujejo davkov pa ne.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:04:02   
centaur
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Poskusi davčno inšpekcijo, če oni niso prisotjni, bi morali povedati kdo je.


Hvala, jaz sem razumel in bom poizkusil tudi pri njih.
Nekateri pa vprašanja drugih ne jemljejo resno, oz. delajo po sistemu, če nimam jaz problema, se lahko zaje...m in pišem neumne komentarje.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:06:43   
centaur
IZVIRNO SPOROČILO: barika

a ni tak, da do 22 zvečer lahko ropočejo???
kar se pa nedelj tiče pa ne vem, ker pri nas v bloku tudi v nedeljo prenavljajo stanovanje in to do poznih večernih ur, začnejo pa že ob 7. zjutraj...lahko se pa obrnem na koga....jah verjetno na sončno upravo.
lahko bi vsak vikend policijo poklicala, pa ne bi nič rešila, ker so oni kao nekaj več v bloku in si lahko to privoščijo.user posted image

mogoče se lahko obrneš na upravnika bloka pa jim pisno poveš, da s pogovorom niste nič rešili.


Odvisno od bloka. Pri nas imamo interni hišni red, ki govori, da se po 20:00 uri ne dela ničesar glasnega v bloku, sploh pa ne v Nedeljo cel dan.
Sedaj je pa težava tudi v upravitelju, ker on noče nositi odgovornosti za takšne pravilnike, skratka na mesec kasira za upravljanje bloka, ostalo pa dela z velikim odporom. Potem pa ne ostane več veliko za narest, moraš pa iskat alternativo.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:07:52   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ja če nekdo ne plačuje davka se ga prijavi na davčno inšpekcijo, a ne? Ampak nekoga prijavit zato, ker so njegovi najemniki hrupni je pa mal huda.


Če si prepričan , da ne plačuje davkov ja, pristojna je davčna inšpekcija.

Če pa rešuješ problem glasnih sosedov s tem, da si misliš, da ne plačujejo davkov pa ne.


Se popolnama strinjam s tem.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:09:19   
centaur
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ja če nekdo ne plačuje davka se ga prijavi na davčno inšpekcijo, a ne? Ampak nekoga prijavit zato, ker so njegovi najemniki hrupni je pa mal huda.


Če si prepričan , da ne plačuje davkov ja, pristojna je davčna inšpekcija.

Če pa rešuješ problem glasnih sosedov s tem, da si misliš, da ne plačujejo davkov pa ne.


Madona, ampak ti pa res znaš razmišljati. A ni blo jasno že v mojem prvem postu, da iščem informacijo, kam prijavit nekoga, ki ne plačuje davkov za najemnino in kjer sem razlagal zakaj posledično hočem to narediti???

Matr eni pa znate zakomplicirat in obračat besede po svoje! Zakaj jemljete samo delčke iz konteksta in si jih po svoje razlagate?

< Sporočilo je popravil centaur -- 28.7.2008 13:13:49 >

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:12:28   
lemavrica
Pa kako ti veš da ne plačuje davkov in a je edini v bloku ki oddaja stanovanje? Kaj pa vsi ostali ki oddajajo, a oni tud ne plačujejo davkov?

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:16:16   
centaur
Zakaj sprašuješ neumnosti? Naj ti vseeno odgovorim. Je edini ki oddaja v bloku in vem, da podnajemnikov nima prijavljenih.

Sem že zgoraj napisal, da podrobnosti, iz vseh teh let reševanja težav, ne mislim razlagati.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:20:12   
lemavrica
Niso neumnosti, samo zanimalo me je, ker vidim da si seznanjen s finančnimi zadevami sosedov. Se mi kar smilijo tvoji sosedje.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:50:12   
centaur
Res hvala za tvoje izčrpne komentarje. Drugič se jih raje vzdrži. Če bi prebrala vse, ti ne bi bilo treba neumno spraševat. 

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 13:55:01   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: centaur

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ja če nekdo ne plačuje davka se ga prijavi na davčno inšpekcijo, a ne? Ampak nekoga prijavit zato, ker so njegovi najemniki hrupni je pa mal huda.


Če si prepričan , da ne plačuje davkov ja, pristojna je davčna inšpekcija.

Če pa rešuješ problem glasnih sosedov s tem, da si misliš, da ne plačujejo davkov pa ne.


Madona, ampak ti pa res znaš razmišljati. A ni blo jasno že v mojem prvem postu, da iščem informacijo, kam prijavit nekoga, ki ne plačuje davkov za najemnino in kjer sem razlagal zakaj posledično hočem to narediti???

Matr eni pa znate zakomplicirat in obračat besede po svoje! Zakaj jemljete samo delčke iz konteksta in si jih po svoje razlagate?


Ne , ni bilo jasno. Predvsem zato, ker si napisal-a, da misliš, da ne plačujejo davkov in kot drugič zato , ker je naslov posta "glasni sosed na tabo".

(odgovor članu centaur)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 14:11:54   
oka
Pardon, ampak prijaviti nekoga davčni samo zato, ker njegovi podnajemniki povzročajo hrup, je pa malo mimo. Pa kaj tebe sploh briga kdo plačuje davke in kdo ne? Si mogoče davčni inšpektor ali pa samo rad tožariš vse naokoli? (predvidevam, da nisi prvo, ke drugače bi vedel kam iti, če hočeš nekoga zaribati)  Ma daj lepo te prosim no, daje te čisto nekaj drugega, ker očitno ne moreš požreti, da nekdo zasluži še malo po strani. Drugače pa so  take hrupne zadeve kolikor je meni znano v domeni policije. Zaradi maščevalnosti prijavljati nekoga in ga spravljati v težave, to je pa tako hm rahlo podlo. V končni fazi ne bojo nastradali hrupneži, ampak najemodajalec, ki pa kolikor je meni znano ne povzroča hrupa.

< Sporočilo je popravil oka -- 28.7.2008 14:26:38 >

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 14:53:19   
Nuna
Kaj pa, če lastnik stanovanja nad tabo, centaur, plača vse davke (tudi za nazaj, če jih do sedaj ni) in najemnikom obljubi, da bo kril njihove stroške položnice za kršenje javnega reda in miru - ampak pod pogojem, naj bodo čimbolj moteči element zate? user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Glasni sosed nad tabo
28.7.2008 15:03:52   
Anonimen
Pomesal si jabolka in hruske.

Ti kar veselo podaj prijavo davcno inspekciji, ce menis, da bo to resilo tezavo s hrupom. Ti pa zna tudi ta lastnik, za katerega ti samo mislis (in ne ves), da ne placuje davka, zagreniti zivljenje.

(odgovor članu centaur)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




prvič v vrtec
Lelly28 RR

koliko je bil star vaš otrok, ko je šel prvič v vrtec?

11 mesecev (40%)

1- 2 leti (53%)

3 leta (3%)

ni hodil v vrtec do šole (3%)


Število vseh glasov: 30

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!