|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko vas preveri?
13.6.2008 22:19:06   
Naja31
Body shop


To je pa res.

Sicer je pa Body shop lansko leto kupil L'oreal, ki je znan po testiranju na živalih.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko vas preveri?
13.6.2008 22:21:54   
Anonimen
pa da ne bo kakega nesporazuma user posted image
sem absolutno proti kakršnemukoli izživljanju nad živalmi, mučenju, pač ne štekam tega...če ubiješ žival, jo ubij humano in hitro, ne rabiš se izživljat tamuser posted image tud tale testiranja so ogabna, te živali so resnično boge in se človeku srce trga....samo ne maram pa vzbujanja slabe veste v tem smislu, ker veliko jih k tolk vpijejo da so proti temu in so blazno glasne...samo da bi se pa odpovedala kakšni šminki, pudru? oooo to pa ne....in ko bo otrok zbolel, mu bo vsak dal zdravilo, ne glede na to kolk luštnoh živalc je trpelo zarad te tabletke....tko je to...
in ja, prov je da se na to opozarja in da se mogoče vsaj malo premikajo zadeve....samo jaz pač realno gledam na te stvari....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko vas preveri?
13.6.2008 22:24:38   
Anonimen
pa tudi ce vpijes...testira se naprej in se bolj prikrito. razvajani smo pa itak toliko da brez tisoc in ene žavbice ne znamo zivet.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko vas preveri?
13.6.2008 22:24:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ne, nikoli tega ne pogledam.

Raje vidim, da testirajo na živalih kot na ljudeh.


no s tem se pa ne strinjam...človek bo šel prostovoljno v to, žival pa ne....pa itak rezultati doseženi na živalih niso nikoli identični rezultatom, doseženim na ljudeh, tko da ogromno teh testiranj bi resnično lahko opustili....a je treba živalim cvret oči, sluznico in spolne organe, zato da je tvoj otrok povit v pampersko z nenevarnim gelomuser posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko vas preveri?
13.6.2008 23:39:30   
DeVilla
Uporabljam v glavnem Oriflame in pa Justove kremce.. user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 8:20:54   
urška
kot sem že enkrat napisala, 'nalepko' against animal testing podeljuje organizacija PETA (people for the ethnical treatment of animals), ki ima seveda svoje pogoje za pridobitev 'nalepke.'

zdej če oni lažejo (kar močno dvomim oz. sploh ne dvomim) to več ni moj problem. torej, če imam jaz toliko razpucano v glavi in se zavedam, da je testiranje na živalih grozna stvar, in se toliko potrudim, da kupim izdelke, ki naj ne bi bili testirani na živalih, PETA pa deli lažne certifikate je to na njihovi vesti.

seveda pa so tej izdelki načeloma dražji. na žalost. in potem dobim filing, da zaradi evra ali dveh iščemo izgovore, v smislu, da je vse skupaj metanje peska v oči. da itak vsi testiranjo na živalih.  in da je vse ena laž....

sicer pa vsak po svoje. priznam, da jaz nimam vseh stvari takih, nekaj jih pa je.

in tudi sama sem bila v dvomih zaradi Body shopa. ampak dokler je na PETINEM seznamu, jim verjamem.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 8:39:39   
Anonimen
Po pravici povedano, na to sploh nikoli nisem pomislila. Tako malo kozmetike, kot kupim na leto, to še omembe vredno ni (količina kozmetike, mislim).

Sicer pa, lepo, da pazite na to, le tako se bo s časom kaj spremenilo.
Me pa vseeno zanima. Če ste tako natančni glede testiranj, ali se ogibate nakupom oblačil iz tretjih držav (npr. Kitajska, Bangladeš, Vietnam)? Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 10:19:47   
pikecpokec
Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.


Absolutno NE odobravam izkoriščanja otrok za delo! V bistvu izkoriščanja kogarkoli. Ampak mogoče boljše, da delajo to, kot pa da bi prosjačili na ulici in v končni fazi umrli od lakote. Pa ne me narobe razumet in napadit, prosim.

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 10:30:40   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Me pa vseeno zanima. Če ste tako natančni glede testiranj, ali se ogibate nakupom oblačil iz tretjih držav (npr. Kitajska, Bangladeš, Vietnam)? Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.


Pa ne sam oblačil. Denarnice, fuzbal (in ostale) žoge, čevlji....

Ampak to vam itak ni pomembno a ne, da en 5 leten otrok po 12 ur na dan čepi v temni, zaprašeni9 sobi polni kemikalij.
Glavn da živali ne trpijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 10:40:02   
urška
ah dej puppa ne pametuj. tema je pač bila o kozmetiki in o testiranju na živalih. in jaz še enkrat pudarjam: pri VSAKI stvari ki jo kupim si pač ne morem privoščiti, da bi gledala na to, da ne bi živali ali ljudi trpele zaradi mojega nakupa. in če bi imela dovolj denarja bi gledala.

in še enkrat povem: treba je začet z majhnimi koraki. torej z enim takim milom in z eno tako majčko.

najlažje je pa bit pameten in iskat iglo v senu.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 10:44:29   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: urška

ah dej puppa ne pametuj. tema je pač bila o kozmetiki in o testiranju na živalih. najlažje je pa bit pameten in iskat iglo v senu.



Ja tema je o kozmetiki in testiranju na živalih. jaz pa sprašujem, če vam je vsaj toliko pomembno kot uboge živalice, tudi to koliko otrok trpi za vaše ugodje.

In ŽIVLJENJE OTROKA - KATEREGAKOLI- zame ni igla v senu. Če pa ti tako tretiraš svoje otroke pa... sem brez besed.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 10:56:32   
urška
no evo pa spet jemlješ stvari iz konteksta.

eni damo pač veliko tudi na to, da živali niso trpinčene na račun naše nečmrnosti. in zato nihče ni rekel, da je prav, da otroci v vietnamu delajo zastonj nogometne žoge in ostale stvari. ti pa si napisala, kot da smo eni snobi in ne pomislimo, da so tej otroci tudi revčki in ne samo živali ki jih mučijo po laboratorijih.

če bi rada debato o tem pa odpri novo temo.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 11:13:59   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

[


metanje peska v oči....v farmaciji in v kozmetiki nobena sestavina ne pride na trg, brez da bi bila testirana....tako da tud uni k se hvalijo, da ne testirajo, uporabljajo sestavino ki so ble testirane - pač enkrat prej pri nekom drugem....drugače pa ne moreš neke nove sestavine spravit na tržišče, brez da je testirana....gel v plenicah, k je kao nenevaren, testirajo na živalihuser posted image ( to ne štekam - če je nenevarno, je nenevarno, ne glede na količino, zakaj pol testiranja)



Tako je.

Drugače pa sama nikoli tega ne preverjam. SE pa kdaj vprašam, kaj vse dopuščamo, da se dogaja z LJUDMI po svetu. Pa ne mislim testiranja......

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 13:14:54   
urška
pa sej ne gre vedno za nove sestavine. izdelki z oznako Vegan naj ne bi uporabljali živalsko testiranih sestavin. ponavadi imajo to oznako tudi izdelki z BDIh certifikatom, kar pomeni da so naravni. torej 1+1=2

pa tko kot sem že rekla: vsak po svoje.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 13:17:19   
Anonimen
Drugače pa sama nikoli tega ne preverjam. SE pa kdaj vprašam, kaj vse dopuščamo, da se dogaja z LJUDMI po svetu. Pa ne mislim testiranja......


ja.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Koliko vas preveri?
14.6.2008 19:59:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

pa sej ne gre vedno za nove sestavine. izdelki z oznako Vegan naj ne bi uporabljali živalsko testiranih sestavin. ponavadi imajo to oznako tudi izdelki z BDIh certifikatom, kar pomeni da so naravni. torej 1+1=2

pa tko kot sem že rekla: vsak po svoje.


ja seveda....če je ena sestavina na trgu že 50 let in je bila takrat testirana, si pa zdej res lahko veliki đejms in se poetikiraš z nevemčemvsem, ker so pač takrat namesto tebe opravli umazano delo ti se pa hvališ da ne testiraš....sestavina je bila testirana, a ni vseeno kdaj?
kar se pa pete tiče - sej hvalabogu kot sem rekla, zarad takih se mogoče res kej stvari premikajo, samo ne pa bit naivni tolk no, ker peta je ipak organizacija in tam so ljudje, k so krvavi pod kožo in tam je denar...organizacija+ljudje+denar=vsi vemo kaj rata...

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 13:00:37   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: urška

ah dej puppa ne pametuj. tema je pač bila o kozmetiki in o testiranju na živalih. in jaz še enkrat pudarjam: pri VSAKI stvari ki jo kupim si pač ne morem privoščiti, da bi gledala na to, da ne bi živali ali ljudi trpele zaradi mojega nakupa. in če bi imela dovolj denarja bi gledala.


Točno tako. In tud nimam časa ne možnosti zdej iskat izdelke po različnih trgovinah, zato da najdem izdelek ki je netestiran na živalih in poceni. Nekateri pač damo več na naravne izdelke kot na to kje je testirana in ja se mi smiljo živalce, sem že prevečkrat vidla in brala kaj se dela ampak žal zarad tega moje finance ne bodo trpele.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 14:51:19   
tehnofil
katera pasja hrana ni testirana na živalih,...

ali je bil hill's med njimi ali ne...

Ne ni. hill's pasjo hrano preiskušajo študentje. A je to bolj sprejemljivo?

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 14:56:20   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
zanima. Če ste tako natančni glede testiranj, ali se ogibate nakupom oblačil iz tretjih držav (npr. Kitajska, Bangladeš, Vietnam)? Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.

user posted image Odlično vprašanje, ko se že moralizira.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 15:39:38   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
zanima. Če ste tako natančni glede testiranj, ali se ogibate nakupom oblačil iz tretjih držav (npr. Kitajska, Bangladeš, Vietnam)? Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.

user posted image Odlično vprašanje, ko se že moralizira.



Jao, pa kdo moralizirauser posted image  Vprašanje je bilo čisto preprosto in razumljivo, brez moraliziranja. Ljudje pa počnemo in kupujemo stvari odvisno od naših prioritet.
sicer pa, ko smo že pri moraliziranju: a ko kupite stanovanje, tudi pomislite na uboge delavce iz Bosne, Črne gore, Romunije, Poljske, ki delajo za male pare (seveda pa za bistveno večje, kot bi v svoji državi, ampak še vedno za male pare), zato da vi lahko še kolikor toliko ugodno kupite stanovanje; pa pri nakupu sadja bodite tudi pozorni, sploh eksotičnega (tudi vloženega), ker ga obirajo malo plačani delavci in tudi otroci, pa večina evropsih fabrik je itak proizvodnjo preselila v države tretjega sveta, kjer je cenejša delovna sila, kjer so ljudje malo plačani za svoje delo, kljub delu revni in lačni, izkoriščani ...

Svet je šel v maloro že zdavnaj in vsak, ki se vsaj malo trudi ne mižati pred tem, pa vseeno, za katero "področje" gre, vsaka čast, ker večini se gladko malo jebe za vse. VEČINI 

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 17:57:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
zanima. Če ste tako natančni glede testiranj, ali se ogibate nakupom oblačil iz tretjih držav (npr. Kitajska, Bangladeš, Vietnam)? Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.

user posted image Odlično vprašanje, ko se že moralizira.




user posted image user posted image user posted image  A kar pikice dobiš, ko mene zagledaš na forumu?

Meni se zdi fajn in lepo in edino prav, da se vsaj nekaj posameznikov trudi nekaj spremeniti, vsak na svojem področju - ravno zaradi tega, kar je napisala Nejčko, ker se večino jebe za vse razen sebe. Evo, meni se glede živali oz. se mi sedaj ne bo več toliko, ker do te teme na to sploh nisem pomislila. Sedaj pa bom in bom bolj previdno izbirala kozmetične pripomočke.

Tisto vprašanje pa sem postavila z drugačnim razlogom. Namreč, ker poznam en par ljudi, ki so jim živali oh in sploh, po ljudeh pa dobesedno hodijo. Kako naj rečem? Svojo naklonjenost so usmerili v eno samo stvar (fanatizem, mogoče), ala tista francoska igralka in vse ostalo dojemajo kot slabo. Ne mislim pa, da je katerakoli na tem forumu taka, da ne bo nesporazuma. Pač brez ljudi, ki se borijo za boljši jutri, za to, da bi se vsi imeli malo bolj fajn, bi že zdavnaj pogoreli. In prav je, da se misli tudi na živali, mogoče pa se bo s časom vse obrnilo na bolje.

Tu mi na misel prihaja izjava enega mojega profesorja, sicer podana v drugem kontekstu, a tu sem krasno paše: zdaj smo na tako visoki stopnji razvoja, da bi se vsi samo en malček odpovedali svojemu standardu (npr. namesto 5 šmink kupili 4 user posted image ), pa bi vsi na tem svetu živeli fajn. Ker so dobrine izredno neenakomerno porazdeljene (dobrine - od denarja, hrane, vode,.. do zdravja, izobraževanja, poštenega odnosa, prijaznosti, do živali,...)

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 17:59:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
zanima. Če ste tako natančni glede testiranj, ali se ogibate nakupom oblačil iz tretjih držav (npr. Kitajska, Bangladeš, Vietnam)? Ker obstaja velika verjetnost, da to šivajo otroci za pol € na mesec.

user posted image Odlično vprašanje, ko se že moralizira.




user posted image user posted image user posted image  A kar pikice dobiš, ko mene zagledaš na forumu?


Se od kaksne druge punce tudi...user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 20:43:35   
pajčolanka
ja zelo gledam na to in izdelke ki so testirani na živalih kupim samo izjemoma ko mi drugega ne preostane.
in kozmetika ki ni preizkušena na živalih ni nujno dražja.
Afrodita, lekovi izdelki, pralni prašek faks, mehčalec ornel,...sploh niso dragi izdelki.

bi oz. bom pa gledala tudi na oblačila ko bo nekdo sem nalepil nek seznam firm ali razložil  kako konkretno lahko ločim ali je neke hlače naredil otrok ali ne.

za izdelke ponavadi gledam po tem seznamu...
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=80


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Koliko vas preveri?
16.6.2008 22:16:52   
2ursae
ja, jaz gledam, že veliko let, tako da bi najbrž morala mal osvežit svoje podatke. V življenju nisem kupila Pampersk user posted image . Se mi zdi, da če se ogneš P&G si že ogromno naredil. Samo kaj, ko imajo najbolj agresivne reklame user posted image .

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Koliko vas preveri?
17.6.2008 7:02:32   
pajčolanka
2ursae
katere pleničke pa uporabljaš? so katere ki niso testirane na živalih? okej za racmanke in štorklje vem ampak še kakšne druge ki so tako za enkratno uporabo?
ala papmpers...


(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Idealna razlika med sorojenci
jagodka7

Kolikšna je po vašem idealna starostna razlika med sorojenci?

1 leto (11%)

2 leti (45%)

3 leta (29%)

4 leta (7%)

5-8 let (7%)

Več kot 9 let (2%)


Število vseh glasov: 396

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!