|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 10:10:36   
trnuljčica
Ko je naš imel krče mu ni nič pomagalo.

Sem pa enkrat prebrala zanimivo izjavo ene pediatrinje. Je rekla, da če bi kakšne res pomagale, se ne bi toliko govorilo o tem katere pomagajo.

Upam da hitro dopolnite starost, ko je črevesje razvito.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 10:20:08   
pokaa
Sem pa ravno brala včeraj (knjiga, ki je ta teden izšla z nedeljcem kako si s hrano zdravimo prebavila), da je zelo velik procent krčev posledica preobčutljivosti na kravje mleko oz. proteinov v njih. Tudi mame, ki dojijo imajo ta protitelesa v svojem mleku. Te proteini ostanejo v mat. mleku še en teden po tem, ko neha uživati mlečne proizvode. Tako,da probaj biti dva tedna brez kravjega mleka, proizvodov pa boš videla. Sicer vemo kako je s tem raziskavami in priporočili, ampak dva tedna biti na dieti ni veliko žrtvovanje, če zna kaj pomagati.

Se podpišem pod tole, pri nas je bilo točno tako. Filala sem jo z gas bimbi, millicon, gocce, vetrovnimim kpaljicami pa NIČ. Ko sem nehala uživat mleko in mlečne izdelke pa v 5ih dneh mir in tako je še zdaj, jaz se pa še kar ne upam nič probat pa smo 3 mesece stari. Je blo prehudo tiste tedne ko so bli krčiuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 10:48:46   
pizamca
jaz sem zdaj naročila sub simplex... poslali co mi pa coolkind (arnika šk. loka) a je to eno inisto???

(odgovor članu pokaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 10:59:58   
julči
Hej,

evo js sem tud probala sab simplex- včeraj sem ji začela dajat in se mi zdi da je že malo bolje. Nevem sicer al je blo glih včeraj po naključju manj krčev al pa res pomagajo. Je pa res, da se je potem po 3 dneh prvič spet orng pokakala user posted image user posted image user posted image Še sporočim user posted image

Še to bi vprašala- kolkrat na dan ste dajale te kaplice sab simplex- v navodilih piše, da pri vsakem dojenju- a ste res tolk dajale?? Sem vprašala v lekarni pa je rekla, da vsaj 3x na dan, da je kej učinka in pa da nič bat, da bi predozirala.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 12:51:26   
julči
Še to: pri hrani zelo pazim, ne jem stvari ki napenjajo, res pa je da jem velik mlečnih izdelkov- jogurti, sir, mleko tud pijem čeprav ne zlo velik, sirne namaze, skuto, mlečni riž, gres, kašo,... ker kolker sem js dojela je to skor vse kar loh jem- npr za zajtrk, večerjo.tko mi je rekla patronažna, da to lahko. Kaj pa pol jeste?

bom pa probala da ne jem nč mlečnega, da vidmo

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 13:27:13   
Pobalami
Glej na ta link pod alergija na mleko in jajca.
Drugače pa so nekateri otroci preobčutljivi tudi na sojine beljakovine. Tako, da če se boš odločila na dieto brez mleka, izljuči še sojine beljakovine. če bo boljše pa sojine počasi vklučuj (recimo namesto kravjega, piješ sojino mleko, jogurte...)

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1572308

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 13:51:44   
julči
Samo a ni alergija na mleko in mlečne izdelke nekaj drugega kot krči? Js si predstavljam, da če ima otrok alergijo na te zadeve, dobi pike, izpuščaje,zabuhlost... kej tazga, ne pa krčeuser posted image Al se motim?
Kaj ste jedle tiste, ki ste mele take diete in polno dojile, ker se bojim da od "prerevne" hrane še mleka zmanjka?

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 14:40:48   
Pobalami
Ja alergija je drugo, čeprav so znaki alergije tudi krči. Recimo, da ti zelje ne paše, te napenja imaš krče, nanjga pa nisi alergičen

Samo dieta je ista. pač ne ješ mlečnih izdelkov.

Hrana pa ni nujno prerevna. Ponavadi se alergiki celo bolj zdravo prehranjujejo kot tisti, ki nimajo nobene alergije.
Proteine dobiš lahko iz mesa, žit...ješ lahko sadje, zelenjavo. Piješ magar riževo mleko.


< Sporočilo je popravil Pobalami -- 13.6.2008 14:46:16 >

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 14:42:33   
SuzanaKK
Če je otrok alergik bodisi na KM bodisi na kaj drugega, ima zelo hudo obliko kolik, ob tem pa tudi kožne izpuščaje. Naš Aljaž je imel grozne krče polne 4 mesece. Meni in dragemu se je že mešalo, toliko sva ga prenosila po rokah. Uporabljala sva koroške kapljice, ki so težavo omilile, ne pa odpravile. Zaradi tega sem šla tudi na alergološke teste (kožne in krvne), ki pa so bili na srečo negativni. Po tem obdobju kričanja, ne joka, so enega lepega dneva minili. user posted image

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
5.7.2008 11:36:12   
julči
No evo, smo s pediatrične in imamo potrjeno alergijo na kravje mlekouser posted image . Danes sem na dieti, ki se je strogo držim 5 dan, pa ni še nič bolje, krči še vedno trajajo vsak dan po par ur, mala je prav boga, midva a tudi. Kdaj pa ta dieta primeuser posted image

(odgovor članu SuzanaKK)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
5.7.2008 13:39:43   
matic0105
Mi smo stari dobra 2 meseca in naš user posted image ima krče non stop. Delno ga dojim, delno dodajam - ni važno, kaj pojem (sem poskusila brez dojenja, je bilo isto)  nekaj minut po jedi, dobi krče, tako da poje po 50ml, dobi krče in ne more naprej jest. Dve uri krčenja, joka itd, ko postane spet lačen (ker je tako malo pojdel) in zgodba se ponovi. Groza. Kapljice ne pomagajo NIČ, smo jih poskusili že skoraj vse. Alergijski testi so bili neg. ČAkam in upam, da čimprej mine.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
5.7.2008 15:23:12   
dory
Tudi moj mali je mel grozne krče...sama sem se tok pazila kaj jem, na koncu sem mela pomisleke celo, če pijem vodouser posted image potem mi je pediatrinja rekla,da ne glede na to kaj jem, bo imel otrok krče...pri nas je to že držalo...imeli smo lefaxin, ki nam je blažil zadevo, ni je pa rešil...rešil jo je le čas..pri nas je trajalo nekje tri mesece user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
5.7.2008 20:47:00   
*lenc@*
nam so mal pomagale koroške in antiflat - pa še to sam tok časa dokler jo je zamotilo, žal...

mine pa...za tolažbo

pa srečno, luštne stvari so pred vami!!!!user posted image


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
5.7.2008 21:23:09   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: julči

No evo, smo s pediatrične in imamo potrjeno alergijo na kravje mlekouser posted image . Danes sem na dieti, ki se je strogo držim 5 dan, pa ni še nič bolje, krči še vedno trajajo vsak dan po par ur, mala je prav boga, midva a tudi. Kdaj pa ta dieta primeuser posted image

Meni se zdi, da v roku dveh do treh tednov.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
6.7.2008 9:44:55   
polma
Našemu user posted image pa krče olajša Kuminin sirup, Galex Murska Sobota. Kupila sva ga v trebnjem, ker sva doma pozabila gorenjske kapljice. ampak se mi zdi da mu je bolje po temu sirupu, ki je tudi za odrasle-pač, kumina in sladkor.
Pa jaz sem na dieti- ne jem mlečnih stvari. Na La Leche League pravijo, da so mlečni izdelki edini, ki res dokazano povzročajo krče. Torej- ne jem mlečnih stvari, zelenjave ki napenja, svežega sadja. Pa še jaz osebno zelo težko prenašam belo moko, tko da pašte in kruha ne jem dostikrat.  Ostanejo mi kompoti, čaji za dojenje in proti napenjanju, kaše in polenta, kuhana zelenjava, sojino mleko-da dobim kalcij, meso in hvalabogu- brezalkoholno pivo user posted image !  Kaj čmo, bo že minilo....user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
15.7.2008 13:40:12   
fevzy
mene zanima če ji sab siplex dam 15 kapljic v stekleničko z mlekom  (novalac ac) pri vsakem obroku , ali kako drugače?

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
15.7.2008 14:40:57   
pizamca
Jaz sem ji najprej dajala gorenjske kapljice, potem prešla na koroške kapljice, pa ni bilo kaj dosti učinka glede krčov. Naša je tudi zaprta in ko sem po pomoti dobila iz Škofje Loke iz Arnike Collikind kapljice sem ugotovila, da po teh kapljicah vsak kaka na vsake dva dni (prej ni šlo brez da bi pomagala s svečko). Odkar ji dajem to v kombinaciji s koroškimi kapljicami je že malo bolje. Stara je pa 3m1t in še ni nič bolje :(

(odgovor članu fevzy)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
15.7.2008 14:56:03   
marelicaa
Pri prvem sem jedla vse, imel je krče in so le antiflat kapljice pomagale. Pri drugem otroku pa se zelo izogibam mleku in jajcem. Za enkrat kar gre.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
15.7.2008 15:20:53   
nia5
Nam so se krčki nehali po uporabi kapljic BIOGAIA, naključje ali pa res pomagajo, so čist drugačne sestave kot vse ostaleuser posted image . Stari pa smo skoraj dva meseca.

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
15.7.2008 20:08:15   
matic0105
Mi smo poskusili VSE - od kapljic, hrane, vode, čajev, položajev, okolja, jaz sem jedla persen, da bom ja čist mirna itd itd, pa je imel user posted image  krče non-stop. Znal je že zjutraj vreščat na vsa usta. Potem smo poskusli homeopatske kapljice iz Škofje Loke (mislim, da je lekarna Arnika) in je občutno bolje. Se mi zdi, da krčev ni ve, user posted image  je bolj sproščen, se smeji, je pa res, da napenja ga pa še vedno in takrat mal pojoka. A se ga da potolažit z nošenjem na trebuščku. Poskusi, nam je očitno mal pomagalo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
15.7.2008 22:05:59   
bobika
Tudi naš user posted image ima zelo hude krče. Niti dojiti se ne morava vredu, ker ga tako muči. Poleg tega pa je na antibiotikih že skoraj vse življenje (star je 8 tednov), kar pa še poslabša situacijo.
Uporablaji smo sabsimplex, lefaxin in vetrovne kapljice. Malenkost je vse oblažilo krče. Vetrovne kapljice samo pomirjajo in posledično se majn joče in je majn krčev. Jaz mu jih kar na dudo kapljam.
Pred parimi dnevi pa sem mu začela dajati probiotične kapljice bio gaie in se je stanje res poboljšalo. Prvič je podnevi spal v zibki in ne v naročju več kot pol ure. Spal je celo 3 ure, kar je velik dosežek.
Tako, da te kapljice vsekakor pomagajo. Če ne drugega mu bodo pa vsaj malo črevesje porihtale od antibiotikov.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?