|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A sploh kakšne kaplice pomagajo???
11.6.2008 22:28:42   
julči
Ojla,
naša pikica ima kar hudo obliko krčev- skor cel dan in joka, da ji sape zmanjkuje. Imamo kaplijce proti krčem od galenskega laboratorija (gorenjske lekarne)- pa to nč ne pomaga. A obstajajo kakšne kaplice, ki RES pomagajo??A je imela kakšna take, da je bilo občutno bolje oz. sploh brez krčev? In kje se jih da kupit?

Ker pediatrinja mi je rekla, da če ima otrok krče kolike, jih bo imel ne glede na to kaj ješ in tud če maš 100 kapljic?! Torej a res nč ne pomaga?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
11.6.2008 22:34:37   
ježek
Mi smo imeli Lefaxin iz ATS in vetrovne kapljice koroških lekarn. Nam je oboje kar pomagalo.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
11.6.2008 22:38:55   
lorch
sab simplex!!!
Te kapljice se ne absorbirajo v telo, ampak nase vežejo  ta zrak oz. pline in potem se vse skupaj izloči. otrok zato malo bolj pogosto prdi, ampak vsaj tako hudih krčev ni več.
Nam so pomagale. ni se sicer čisto nehalo, je pa bilo vsaj malo manj intenzivno.

Pri vsakem dojenju sem ji dala 15 kapljic. se pa kupijo v lekarni.


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu ježek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
11.6.2008 22:46:25   
urška
lefaxin, lefax, milllicon gocce. to bi moglo pomagat. sab simplex so na isti princip samo z nižjo koncentracijo simeticona.

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
11.6.2008 22:47:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lorch)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
11.6.2008 23:17:40   
julči
Urška kje pa se da kupit te kapljice Lefaxin,...?

Hvala!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
11.6.2008 23:37:50   
urška
lefaxin - lekarne v avstriji
lefax - lekarne v nemčiji
millicon gocce - lekarne v italiji

kar dobiš pri nas so sab simplex. in ene hvalijo tudi gas bimbi, ki se dobijo v naših lekarnah, ampak jaz teh nisem sprobala.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 0:13:09   
gaya24
Vetrovne kapljice od Koroških lekarn- Zagotovljeno da pomagajo. Js jih dam kr na dudo, ko ga zvija. Takoj je tiho.
Dobijo se pa sam na Koroškem v koroških lekarnah

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 1:41:11   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: urška



in ene hvalijo tudi gas bimbi, ki se dobijo v naših lekarnah, ampak jaz teh nisem sprobala.





Jaz sem imela za ta malo Gas Bimbi in nam niso pomagale user posted image
Tudi austrijske Babynos ne, so pa še najbolj pomagale kapljice proti krčem iz lekarne Deteljica iz Tržiča.
Pa pri prehrani sem full pazila kaj jem prve 4 mesece, pa je tut malo blo boljše.
Zdaj se še sicer vedno dojima ( 8 mesecev ) ampak jem pa lahko že zdavnaj vse.

Saj bo minilo, boš videla user posted image

Pa čim manj krčev tvoji user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 6:34:52   
Klarita
Jaz sem imela babynos iz avstrije, so zeliščne in z njimi sploh nismo vedeli kaj so krči. Mogoče jih tudi drugače nebi imel veliko, ne vem, ampak jaz sem mu dala zjutraj, popoldan in zvečer in ga je res minimalno zvijalo. Količino kapljic pa sem prilagajala glede na njegovo zvijanje.
Mislim, da nobene kapljice ne bodo krčev čist preprečile, lahko jih edino lajšajo, drugače pa probaj malo trebušček masirat, odvij jo iz plenic, da malo brca ali pa jo daj v toplo vodo. To so stvari, ki mi jih je priporočala pediatrinja. Tudi če jo kar tako malo na trebušček obrneš, ji bo boljše.

< Sporočilo je popravil Klarita -- 12.6.2008 6:36:19 >

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 6:59:27   
bačko
Nam pa so edino kapljice iz gorenjskih lekarn pomagale.Vse ostalo pa ne.Imela sem tudi neke kapljice in London apa tudi te niso pomagale.Vem pa da je to grozno ko otroka tako muči.Naša je bila tako boga.Ko pa minejo 3 meseci pa kot da nič ni bilo.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 7:07:55   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: julči


Ker pediatrinja mi je rekla, da če ima otrok krče kolike, jih bo imel ne glede na to kaj ješ in tud če maš 100 kapljic?! Torej a res nč ne pomaga?



P je imela kar prav. Nekaterim ne pomaga nič. lahko ji daš 100 različnih kapljic, vsak dan druge, pa boš samo še večjo štalo naredila. Črevesje mora dozoreti, kapljice pri tem ne pomagajo. Treba je pač potrpeti, ni lahko, mine pa.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 8:33:35   
Yasminka
IZVIRNO SPOROČILO: lorch

sab simplex!!!
Te kapljice se ne absorbirajo v telo, ampak nase vežejo  ta zrak oz. pline in potem se vse skupaj izloči. otrok zato malo bolj pogosto prdi, ampak vsaj tako hudih krčev ni več.
Nam so pomagale. ni se sicer čisto nehalo, je pa bilo vsaj malo manj intenzivno.

Pri vsakem dojenju sem ji dala 15 kapljic. se pa kupijo v lekarni.


Enako!!!!  user posted image user posted image user posted image Samo te so nam pomagale. Delujejo kot protipenilec. Mož je kemik in je skoraj doktoriral na temo kapljic user posted image


(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 12:26:53   
simin
Jaz sem še pred porodom "za vsak slučaj" kupila vetrovne kapljice od koroških lekarn, na srečo smo mu jih dali samo nekajkrat, pa še to samo malo, bolj za okus in se je takoj pomiril.
Je pa res, da ga krčki niso ne vem kako zelo matrali, tko da nam je bilo na srečo to prihranjeno.
Enim malčkom pa ne pomagajo nobene kapljice, ko se črevesje navadi in dozori, krčki sami ponehajo!
Srečno!

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 12:48:02   
nova169
Ja kaj si poštudirala, da mogoče niso za vse krivi krči!!!!
Mi smo imeli tudi težave s krči 2X na dan, nato pa je bil en teden groza, ker je jokal cel dan in noč. Pa so vsi govorili da so krči, dokler mi ni prekipelo in sem šla do P in rekla naj mu pregleda ušesa. Pa je blo: VNETJE LEVEGA UŠESKA! Dobili antibiotik in čez 2 dni je blo vse OK, tudi krčev ni bilo. Posledica vnetja tudi napenjanje in krči!!

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 12:56:56   
Mišni
Pa če boš že po lekarnah hodila, kupi še Plantex. Nam je resnično čudežno pomagal. To je čaj v vrečkah za 100 mll čaja narediti. Smrdi po kavčuku, drugače kot drugi čaji, ki vsebujejo janež in kumino, ki je proti krčem. Se mi zdi, da je v Plantexu vse to zelo skoncentrirano in jaz bi na tvojem mestu resnično to poizkusila.

A mleka imaš pa dovolj? Ker pri nas se je tudi par dni otrok zelo jokal, dokler nisem ugotovila, da je revež lačen.

(odgovor članu nova169)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 13:26:51   
lorch
pa še to: nam so sab simplex delale čudeže, ampak ne kar takoj. po kakem dnevu ali dveh so se pa videli rezultati.

koroške kapljice pa imajo domače ime: podkupnina. vse mamice smo jih imele kar v vozičku zraven glave. saj pomagajo ampak samo trenutno. pomagajo, da se otrok umiri  za kratek čas ker se zamoti s tem sladkorjem, zato ne napenja trebuščka in si ne povzroča sam še dodatnih težav z jokom. ker, ko začne jokat je to začaran krog: bolj ko joka, bolj se napenja in bolj ga mučijo težave s trebuščkom. zato smo na veliko uporabljali tudi te kapljice.
kar direkt na dudo, pa je. uporabili smo skoraj 7 flašk,potem pa naenkrat konec. gospodična jih ni več potrebovala, pa tudi na sladkobo se ni navadila. naj povem, da za žejo pije vodo brez dodatkov, tako da ni straha da bi zaradi koroških kapljic otroka navadila na sladke tekočine. to pa povem zato, ker so mene strašili da nikoli ne bo pila vode ali nesladkanega čaja, če ji bom dajala te kapljice, češ da z njimi navajamo otroka na sladko in potem se jih ne da odvadit. no, mi smo dokaz, da se da.user posted image


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 14:09:10   
TEVZI
jaz tudi dajem Lefaxin in mislim, da malo pomaga (smo začeli dva dni nazaj), smo pa ravno okrog šestega tedna, ko bi naj bili krči najizrazitejši, sploh se je to pri nas pokazalo skupaj s kapljicami AD3 - je blo kar hudo. me pa zanima kako pogosto dajete  Lefaxin - v navodilih piše da pri vsakem obroku - kako prakticirate ve? meni se zdi kar dost, čeprav piše, da se kao ne morejo "predozirat" ;  in tiste, ki dajete različne kapljice, pa še čaj Plantex, .. kako to skombinirate, a vsak dan drugo ?

lp

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 14:23:25   
nia5
Mislim, da nobene kapljice ne bodo krčev čist preprečile, lahko jih edino lajšajo, drugače pa probaj malo trebušček masirat, odvij jo iz plenic, da malo brca ali pa jo daj v toplo vodo. To so stvari, ki mi jih je priporočala pediatrinja. Tudi če jo kar tako malo na trebušček obrneš, ji bo boljše.

Tudi mi smo probali sab simplex, zdaj mamo koroške, vendar niso 100% preprečile vetrov, na 2-3 dni jo zvije, se reva napenja, se konkretno pokaka in je za en čas ok, upam le da se ne bo poslabšalo. Drugače pa naredi tako kot ti je zgoraj svetovala. Mene pa zanima, če je pametno ji dajat kapljice zvečer, saj je takrat ponavadi hudo in ji še bolj pospeši vse skup in se bolj mantra?!

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 16:35:25   
Mišni
DAJTE PLANTEX PROBAT!!!!!!

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 19:31:10   
BUŠICA
Meni so danes v lekarni povedali da Plantex ne obstaja več!!!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 19:34:02   
tominikapiki
Mi smo tudi probali sab simplex, pa niso pomagale. Zdaj smo v 7. tednu pa mu dajemo italijanske Colikind - kar pred vsakim obrokom. Sicer se malo še napenja, ampak joka pa ne.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 21:24:24   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: urška

lefaxin - lekarne v avstriji
lefax - lekarne v nemčiji
millicon gocce - lekarne v italiji

kar dobiš pri nas so sab simplex. in ene hvalijo tudi gas bimbi, ki se dobijo v naših lekarnah, ampak jaz teh nisem sprobala.



urška kot si napisala so zgornje kapljice na bazi simeticona. Zmanjšajo površinsko napetost tekočine in tudi plini se iz črevesja lažje izločijo. gas bimbi, kapljice iz koroških, tržiških lekarn, babynos so na bazi zelišč. In imajo drug način delovanja, pomirjajo. Prav tako plantex.

Pri enih pomaga eno pri drugih pa drugo, pri tretjih kombinacija obojega pri četrtih nič.

Mojemu so najbolj pomagale lefaxin- krče so olajšale odpravle pa jih niso. tržiške kapljice sem mu pa zvečer dala na dudo, da se je umiril- so namreč sladke.

Sem pa ravno brala včeraj (knjiga, ki je ta teden izšla z nedeljcem kako si s hrano zdravimo prebavila), da je zelo velik procent krčev posledica preobčutljivosti na kravje mleko oz. proteinov v njih. Tudi mame, ki dojijo imajo ta protitelesa v svojem mleku. Te proteini ostanejo v mat. mleku še en teden po tem, ko neha uživati mlečne proizvode. Tako,da probaj biti dva tedna brez kravjega mleka, proizvodov pa boš videla. Sicer vemo kako je s tem raziskavami in priporočili, ampak dva tedna biti na dieti ni veliko žrtvovanje, če zna kaj pomagati.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
12.6.2008 21:31:42   
sonchek
Mi smo imeli Antiflat -avstrijske...edine ki so pomagale...
Pa srečno...

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A sploh kakšne kaplice pomagajo???
13.6.2008 9:36:40   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

Meni so danes v lekarni povedali da Plantex ne obstaja več!!!


A res? Ker kakšno leto nazaj ga ni bilo, ker so menjali embalažo. A zdaj ga pa kar ni več! Ja šit no.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




ime za punčko
madjanca

katero vam je lepše?

Metka (62%)

Žana (38%)


Število vseh glasov: 206

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!