|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
23.3.2008 16:17:14   
lindy
IZVIRNO SPOROČILO: Hans

Jaz sem pa srečna oslica!


Tudi jest!user posted image

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
23.3.2008 19:49:09   
* Mateja *
A lahko samo nekaj vprašam, čeprav je mal ven s teme.
Midva sva poročena, vendar živimo na različnih naslovih. A bi se zaradi tega dalo kaj iztržit?

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
23.3.2008 19:55:48   
Pikec
A bi se zaradi tega dalo kaj iztržit?


Itak se da. Delodajalcu zateži, da hočeš dodatek za ločeno življenje user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
23.3.2008 20:19:03   
BibaMaJa

A bi se zaradi tega dalo kaj iztržit?


Itak se da. Delodajalcu zateži, da hočeš dodatek za ločeno življenje [image]


Ja, ampak v primeru, da te delodajalec pošlje delat v na drugi konec Slovenije.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 15:40:29   
Kerensa*
Ni potrebno iti ravno na drug konec Slovenije. user posted image

(odgovor članu BibaMaJa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 16:55:38   
maya2
Meni se zdi to eno veliko nategovanje države, pa tu nič ne naredijo, po drugi strani pa v službo pošiljajo nosečnice s prevelikim pritiskom, krvavitvami itd... ker šparajo denaruser posted image user posted image Potem pa gre nekdo že drugič z isto žensko lagat na sodišče, da se ne razumeta, da je ona samohranilka (od kod pa potem drugi otrok?),... pa kar verjamejo in niti nikoli ne skontrolirajo..... mi gre kr na bruhanjeuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 16:59:15   
ZARA
Kako se ja pa ta debata znašla na tem forumu??

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 17:36:53   
2ursae
da ne boste mislile, da je to zastonj - ko boste umre in če boste zapustile premoženje, si bo država iz njegove vrednosti pobrala nazaj vrednost vse socialne pomoči, ki ste jo prejele, potem bodo pa šele vaši otroci dobili, kar bo ostalo. Juhuhu, za zapravljanje otrokove dediščine, pa nič zato, glavno, da se državo okoli prenese.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 17:38:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
da ne boste mislile, da je to zastonj - ko boste umre in če boste zapustile premoženje, si bo država iz njegove vrednosti pobrala nazaj vrednost vse socialne pomoči, ki ste jo prejele, potem bodo pa šele vaši otroci dobili, kar bo ostalo.

Na podlagi katerega zakona pa je to? user posted image  Prvič slišim. Kajti socialna pomoč je državna pravica in prejemnik ni dolžnik državi, torej država od dediščine nima česa vzeti (nima razloga za to).

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 19:14:01   
mika
 
res stara temauser posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
da ne boste mislile, da je to zastonj - ko boste umre in če boste zapustile premoženje, si bo država iz njegove vrednosti pobrala nazaj vrednost vse socialne pomoči, ki ste jo prejele, potem bodo pa šele vaši otroci dobili, kar bo ostalo.

Na podlagi katerega zakona pa je to? user posted image  Prvič slišim. Kajti socialna pomoč je državna pravica in prejemnik ni dolžnik državi, torej država od dediščine nima česa vzeti (nima razloga za to).


Ja tako učijo na faxu, v realnosti pa se (zaenkrat) ne izvaja.

Kar se tiče goljufanja....jaz enostavno nimam srca vzet  nekaj, kar pripada tistemu, ki to pomoč resnično potrebuje. Da kradem revežem...ne hvala....Pa naj država to še kako dopušča.
aja, pa se nimam za osla...s tem ne bi bila nič premožnejša, kvečjemu revnejša.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 19:42:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ja tako učijo na faxu, v realnosti pa se (zaenkrat) ne izvaja.

Zakaj pa učijo nekaj, kar ni res? user posted image Seveda se to ne izvaja, če pa ni zakonske podlage.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 20:34:45   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ja tako učijo na faxu, v realnosti pa se (zaenkrat) ne izvaja.

Zakaj pa učijo nekaj, kar ni res? user posted image Seveda se to ne izvaja, če pa ni zakonske podlage.


Zakon o dedovanju, čl. 128. Poglej.
država je itak slab gospodar ... na mnogih koncih ima zakonsko podlago za regres, pa ga ne izvaja. Konkretno za socialo ima regres napram povzročitelju prometne nesreče za povrnitev dajatev, ki jih zaradi tega daje žrtvi ... Zavod za zdr. zavarovanje pa npr. to izvaja.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 20:38:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
Zakon o dedovanju, čl. 128. Poglej.

128. člen Zakona o dedovanju je bil s strani Ustavnega sodišča razveljavljen že leta 2000.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 20:54:09   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
Zakon o dedovanju, čl. 128. Poglej.

128. člen Zakona o dedovanju je bil s strani Ustavnega sodišča razveljavljen že leta 2000.


ja, pa ga je zakonodajalec spremenil.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 21:02:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
ja, pa ga je zakonodajalec spremenil.

Ustavno sodišče je odločilo, da se ta člen razveljavi - in to na pobudo dveh popolnoma navadnih državljank, ki sta dali zakonski člen v ustavno presojo.

In se strinjam s tem.

Vlada je določila pogoje za prejem denarne socialne pomoči. Prav tako je bila vlada tista, ki je določila znesek - cenzus. In vlada je odločila, da je denarna socialna pomoč socialno-varstvena pravica posameznika, državljana Slovenije (ali tujca z dovoljenjem za delo in/ali stalno bivanje v Sloveniji). Nikjer, v nobenem zakonu, ni določeno, da bi bilo treba to denarno socialno pomoč kdaj vrniti, v kolikor jo oseba prejema zakonito.

Nekdo pri 18-ih, ki ni imel še ničesar (ko je pravkar končal gimnazijo, ni imel ne službe, ne strehe nad glavo), je pred (recimo) 50-imi leti prejemal denarno socialno pomoč. Umrl je npr. sedaj, pri 68-ih letih, kot lastik velikega premoženja. Ki si ga je v 50-ih letih ustvaril sam in pošteno. Zakaj bi sedaj jemali dedičem tisto, kar jim po Zakonu o dedovanju pripada, v kolikor pokojnik ni naredil ničesar kaznivega?

Potem bi lahko tudi delavcem, ki gredo za 29 dni na bolniški dopust (kar še plača delodajalec), naslednji mesec trgali od plače (da si delodajalec povrne "stroške", čeprav so ti "stroški" delavčeva socialno varstvena pravica).

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 21:09:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
ja, pa ga je zakonodajalec spremenil.

En drek so ga spremenili (sorry). Pol leta po pravnomočnosti ustavne odločbe so isti člen napisali popolnoma enako (pomensko, a z drugimi besedami), kar pomeni, da je tudi na novo napisani člen protiustaven, torej je ničen sam po sebi.

Po mojem.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 21:18:36   
Pia73

Sem poročena in se niti najmanj nimam za oslico. Mislim kako beden naslov,.... user posted image


_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 21:30:08   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae
ja, pa ga je zakonodajalec spremenil.

En drek so ga spremenili (sorry). Pol leta po pravnomočnosti ustavne odločbe so isti člen napisali popolnoma enako (pomensko, a z drugimi besedami), kar pomeni, da je tudi na novo napisani člen protiustaven, torej je ničen sam po sebi.

Po mojem.



mal si po svoje interpretiraš. Če te zanima podrobneje, imaš tukaj link do ustavne odločbe, pa naj ti tu podčrtam bistveno, na kratko:

problem.
9. Navedena zakonska ureditev vračila prejete pomoči dajalcu pomoči zagotavlja avtomatično pridobitev lastninske, stvarne pravice na zapustnikovem premoženju. ZD je s to določbo izključil pravico do dedovanja, zato se postavlja vprašanje, ali je taka ureditev sprejemljiva z ustavnega vidika. To pa še toliko bolj, ker postane del zapustnikovega premoženja, ki ustreza vrednosti prejete pomoči, državna lastnina oziroma lastnina občine ne glede na to, ali so dediči pripravljeni vrniti prejeto pomoč v denarju ali ne. Dediči smejo na podlagi tretjega odstavka 128. člena ZD povrniti vrednost prejete pomoči le v soglasju z dajalcem te pomoči.
 
ugotovitev Ustavnega sodišča:
Po določbi prvega odstavka 50. člena ustave imajo državljani pod pogoji, določenimi z zakonom, pravico do socialne varnosti. Socialna država (2. člen ustave) je na temelju pravice do socialne varnosti ogroženemu posamezniku dolžna zagotoviti ustrezno pomoč in te pravice posameznika ne sme ogroziti z neupravičenim siromašenjem skladov za zagotavljanje te pomoči. Varstvo pravice do socialne varnosti posameznika v konkretnem primeru zahteva, da država dobi vrnjena sredstva pomoči, ki so jo dobile osebe, ki so v času prejemanja pomoči sicer imele premoženje, vendar so ga potrebovale zase in samo po sebi to premoženje ni prinašalo dohodka. V takšnem primeru je ustavno dopustno, da se država potem, ko oseba pomoči ne potrebuje več, poplača iz njenega premoženja, ki bi ga sicer dobili dediči. V nasprotnem primeru bi država neupravičeno zmanjševala sredstva za zagotavljanje pomoči drugim, ki to pomoč potrebujejo, ker nimajo drugih ustreznih sredstev za življenje.
12. Prav tako posegu v pravico do zasebne lastnine in dedovanja ni mogoče odrekati primernosti, ker je z njim mogoče zagotoviti vrnitev sredstev družbene pomoči in s tem zavarovati pravico do socialne varnosti drugih državljanov.

 
in rezultat je nov, spremenjen 12. člen, ki daje dedičem pravico, da dedujejo vse premoženje, če se obvežejo povrniti vrednost dane pomoči (ni potrebno soglasje dajalca omoči) RS oz. občini


meni se zdi vse čisto ok.


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
6.10.2009 23:38:08   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Kako se ja pa ta debata znašla na tem forumu??


To se tudi jaz sprašujem, od kod, iz katerega naftalina so zdaj to ven potegniliuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 6:16:03   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Kako se ja pa ta debata znašla na tem forumu??

To se tudi jaz sprašujem, od kod, iz katerega naftalina so zdaj to ven potegniliuser posted image

Moram takoj FireWall postavituser posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 7:00:50   
TRIŠ
Če kateremu tako paše naj tako naredi,jaz sem poročena,nimam pa nič proti tudi če se neporočeni znajdejo,zaradi tega ne bo nihče revež,če pa si lahko kdo tako pomaga preživet pa hvala boguuser posted image

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:05:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

ugotovitev Ustavnega sodišča:
Po določbi prvega odstavka 50. člena ustave imajo državljani pod pogoji, določenimi z zakonom, pravico do socialne varnosti. Socialna država (2. člen ustave) je na temelju pravice do socialne varnosti ogroženemu posamezniku dolžna zagotoviti ustrezno pomoč in te pravice posameznika ne sme ogroziti z neupravičenim siromašenjem skladov za zagotavljanje te pomoči. Varstvo pravice do socialne varnosti posameznika v konkretnem primeru zahteva, da država dobi vrnjena sredstva pomoči, ki so jo dobile osebe, ki so v času prejemanja pomoči sicer imele premoženje, vendar so ga potrebovale zase in samo po sebi to premoženje ni prinašalo dohodka. V takšnem primeru je ustavno dopustno, da se država potem, ko oseba pomoči ne potrebuje več, poplača iz njenega premoženja, ki bi ga sicer dobili dediči. V nasprotnem primeru bi država neupravičeno zmanjševala sredstva za zagotavljanje pomoči drugim, ki to pomoč potrebujejo, ker nimajo drugih ustreznih sredstev za življenje.

Ti si podčrtala, jaz pa še poudarim. user posted image
Govora je o premoženju (recimo torej o stanovanju, da si bo lažje predstavljati), ki ga je oseba že imela, ko je prejemala npr. denarno socialno pomoč. To je jasno navedeno (ti si citirala samo del ustavne odločbe - v preostanku piše tudi, da mora biti zakon jasen in nedvoumen in odebeljeni stavek je točno takšen). Ni pa tukaj govora o premoženju, ki ga je pokojnik pridobil po prenehanju prejemanja npr. denarne socialne pomoči.
Torej je za moje pojme (če je tvoja interpretacija zakona in ustavne odločbe drugačna, jo bom res zelo z veseljem prebrala) popolnoma jasno, da je premoženje pokojnika, pridobljeno po prenehajnju prejemanja denarne socialne pomoči, izvzeto iz omenjenega "problema".
if]

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:12:06   
špelin@
1. Ojej, Kerensa*, od kod si pa zdaj to potegnila? user posted image user posted image user posted image Tema je od marca lani user posted image

2.

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ
Če kateremu tako paše naj tako naredi,jaz sem poročena,nimam pa nič proti tudi če se neporočeni znajdejo,zaradi tega ne bo nihče revež,če pa si lahko kdo tako pomaga preživet pa hvala bogu

Eno je znajti se, drugo pa prekršek oz. kaznivo dejanje. In tu gre za slednje.
Dvomim, da bi za nekoga, ki v trgovini sune robo ali ki oropa pošto, rekla, da se je pač samo znašel...


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 7.10.2009 8:13:40 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:14:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Ojej, Kerensa*, od kod si pa zdaj to potegnila?

Iz naftalina user posted image . Zanimalo me je, kako redno so brisane teme na "Čveku" in sem ugotovila, da niso od začetka leta 2008, takorekoč. user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Poročeni so "OSLI" ?
7.10.2009 8:16:58   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Ojej, Kerensa*, od kod si pa zdaj to potegnila?

Iz naftalina user posted image . Zanimalo me je, kako redno so brisane teme na "Čveku" in sem ugotovila, da niso od začetka leta 2008, takorekoč. user posted image

A vidiš, tudi jaz sem mislila, da se teme na "Čvekanju..." redneje brišejo user posted image

Če se prav spomnim, so bile brisane na en teden user posted image


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 7.10.2009 8:18:16 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?