|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 17:35:14   
bamby
dolenjka, kdaj greš potem ti v P? A to tvoj dragi komandira, ali kako? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 726
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 17:42:22   
mesecnica
Zdravo!

Evo še mene - končno... user posted image
Da vam še jaz opišem svojo porodno...

V četrtek 06.02.2008 sem imela popoldne pri ginekologu CTG, kjer so mi (kot že en dan prej) ugotovili, da utrip naše bebe ni v redu. Zato mi je napisal napotnico za v bolnico in mi zabičal, da moram še isti dan v bolnico. Povedal mi je, da bi on zaključil porod, ker je že itak skoraj na koncu in se ni za hecat, pa da bi bilo potem kaj narobe.
No in me moj res pelje ob cca. 18.30. Vzela sem torbo in pristala v porodnišnici z napotnico... Najprej so me v porodni ponovno priklopili na CTG, ki je spet kazal podobne vrednosti kot že dva prej. Nato mi je ginekologinja naredila še vaginalni pregled in ugotovila, da je vse v redu in da me bodo kar prestavili na oddelek na opazovanje. No ko sem se vstala z mize se mi je vlila še kri (ampak baje ni bilo nič narobe). Tako so mene in mojega prišli iskat iz oddelka in naju odpeljali do moje sobe. Oblačila sem že predala mojemu in pospravila torbo v omarico. Nato sva šla z mojim v dnevni prostor malo gledat TV. Okoli 20.00 so me prišli poklicat, da mi bodo ponovno delali CTG. Moj se je takrat poslovil. No na CTG pa spet vse po starem. Pojavili so se mi še krči in takrat ko so prijeli se je otrokov utrip spustil tudi do 60. Občasno je na ekranu kar gorela rdeča lučka za utrip. Ko so sestre to videle so hitro poklicale zdravnico, ki me je prišla pogledat. Ko je videla izris CTG se je odločila, da sprožijo porod. Tako sem odšla v porodno (brez vsega, ker ni bilo časa). Tam so mi takoj predrli mehur in ugotovili, da je plodovnica še mlečna (kar je OK). Odprta sem bila 4 cm. Takrat sem tudi prosila za EA. Babice so takoj klicale anestezista. No med tem časom, ko sem čakala, da pride anestezist so mi babice posodile mobitl, da sem ponovno poklicala mojega, da se je porod začel in da lahko pride. Je bil čisto paf user posted image . No po cca. pol urice svojih popadkov je prišel tudi anesteizist, ki mi je v kratkem času nastavil EA. Po cca. 20 minutah je prijela. Ampak zanimivo, da sem popadke še vedno čutila - in sicer samo na eni polovici telesa. To sem anestezistu tudi povedala in mi je naročil, da se obrnem še na drugi bok in mi ponovno dodal analgetik. Po še cca. 15 minutah je prijelo. Moram povedat, da bolečine spoh nisem čutila. Vedela pa sem, da imam popadke in tudi točno kdaj jih imam - kot nekakšen pritisk. Ker se nisem dovolj hitro odpirala so mi dodali še umetne. Bolečin ni bilo nobenih user posted image . Anestezist mi je tudi naročil, da ko bom pričela čutiti spremembe, da mi analgetik popušča naj takoj povem babicam, da ga poiščejo in da mi ponovno doda še eno dozo. Potem pa en čas sploh nisem imela popadkov in niti vedela nisem, da mi je EA že popustila. Ko so se ponovno začeli sem pa fajn občutila popadke. So takoj klicali anestezista, da mi je ponovno dodal še eno dozo, ki je prijela po cca. 15 minutah. No potem so mi še enkrat pogledali in ugotovili, da sem odprta 6 cm. Po cca. pol urce je prišlo že na 10 cm in iztis se je že začel. Približno štirikrat po tri iztise in bebica je padla ven user posted image . Občutki nepopisni... Moj dragi pa čisto evforičen... So mi pa cel porod speljale dve babici in ko sem že rodila je prišla še zdravnica. Malo so me morali prerezati zato me je zdravnica potem še šivala. Ker sem bila še vedno pod vplivom EA tudi bolečine šivanja nisem občutila. Bebico so mi potem sicer odepljali, ker se ni hotela konkretno zajokati ampak je samo stokala. Povedali so, da bodo naredili še par pregledov, da ne bi bilo kaj narobe. In ti trenutki so bili najhujši...ko ne veš kaj je narobe. Po cca. pol urce mi je prišla pediatrinja povedat, da je vse OK in da mi bodo bebico pripeljali na oddelek, ko bom tam tudi jaz. Po še cca. eni uri počivanja sem res ponovno videla svojo user posted image . Bila pa je res majhna - 49 cm in 2800 g, ampak itak najlepše dete na svetu. No po treh dneh sva prišle domov in sedaj se skupaj z očitom cartamo...

Moram rečt, da če bi šla še enkrat rodit bi ponovno definitivno vzela EA. Meni je bilo res zakon. Veš da imaš popadke, ampak bolečine ne čutiš. Pa še po porodu si res full spočit in pripravljen na svojo bebo, da se ji 100% posvetiš.
No takole je bilo to...

Zdaj pa moram nekje najti seznam, kdo vse je rodil, ker sem čisto out. Za prebrat je pa toliko, da niti pod razno ni šans, da pridem skozi...

No zdajle se je naša Luna zbudila in jo moram nahranit... Se še kaj beremo...

Želim vam čim manj boleče porode vsem, ki še niste rodile ostalim pa da uživate s svojo družinco...

Lp,

_____________________________

Mesečnica

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 727
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 17:45:36   
Bajsa
Ja hvala za spodbudo Bamby!
Sej vem da bo minilo, sam a veš k je vse tko lepo, da se mi kr joka. Pa sej drgač nisem neki slabe volje, al pa zamorjena, sam ko se spomnim kako je blo, spustim kakšno user posted image , al pa tud mal več user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Morem še pohvalit vse osebje kranjske porodnišnice, vsi od prvega do zadnjega so bili zelo prijazni, ustrežljivi, sploh ni dost prostora, da bi jih lahko zadost pohvalila.
No zdej vam pa res pripopam slikico od Zale, da boste lohk pogledale to čudovito bitje...user posted image

_____________________________

Nisem vedela koliko ljubezni je v mojem srcu, dokler me ni Zala poklicala MAMA!

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 728
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 17:46:58   
Bajsa
Bamby a mi napišeš kako si ti slikico naštimala, moja noče bit večja. Kako in kater programček. Hvala!

_____________________________

Nisem vedela koliko ljubezni je v mojem srcu, dokler me ni Zala poklicala MAMA!

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 729
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 17:56:19   
Suzi*
Pina sporoča user posted image :


Včeraj je ariana rodila user posted image  Mark Eduarda. user posted image user posted image

Danes je Guerina rodila user posted image  Julijo.user posted image user posted image



čestitke obema. Lepo se cartajte.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 730
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 17:57:48   
Suzi*
Uuu, ste pridne, vidim, da bom imela zvečer ful za brat. user posted image user posted image user posted image

Zdej moram pa buhteljne zvaljat in zvit. Se bomo sladkali zvečer. user posted image user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 731
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 18:07:55   
Februarka08
Lara, Bajsa in Mesecnica hvala za porodne zgodbe.user posted image user posted image Jih je tako lepo brat... Še posebno sem pa vesela tvojih besed, Bajsa, ko si rekla da so v KR porodnišnici prijazni... Me je kar malo strah tistega osebja, pa ne vem zakaj.user posted image

Oh, upam da bo tudi za mano kmalu, sem že sita tega čakanja in branja kako je vsem lepo, ko se cartate.user posted image user posted image Jest bi se tud že... Ampak saj bo... Še nihče ni ostal not, tud moj user posted image ne bo... (Včasih me kakšna globoka misel napade.user posted image )

Dolenjka kako je kaj s tabo in tvojimi bolečinami? Aja, pa dober tek!


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 732
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 18:11:04   
Suzi*
Krasne porodne zgodbe.user posted image user posted image user posted image  Sej ne vem al me veselijo al po malem strašijo. user posted image user posted image user posted image user posted image  Ampak sej bo, slej ko prej.



_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 733
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 18:23:52   
Marusah
Ariana in Guerina čestitke!!! user posted image user posted image user posted image

Še malo, pa bodo vsi februarčki prijokali na svet user posted image  Potem pa samo še počakamo poletje in lepo vreme, da se spet dobimo...a tokrat z vozički- To bo veselo user posted image



Ja lepe porodne zgodbe user posted image user posted image user posted image  Ampak jaz, ko grem naslednič rodit, niti ne pomislim, da ne bi vzela EAuser posted image user posted image user posted image


Sirena kliče....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Don´t warry be happy!!!:))"

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 734
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 18:57:20   
dolenjka
Čer user posted image

Evo, midva sva se nažla do onemoglosti user posted image  Bolečine so izginile user posted image  je pa buši več ali manj stalno trd user posted image  Še pri kateri kaj podobnega??

Arianna in Guerina user posted image  user posted image  user posted image  Veliko lepih trenutkov! To mora biti veselo v Izolski porodnišnici (sej sta verjetno obe tam, pa še naša Pinči) user posted image
 
 
Nič pa imam informacij, če sta Meti in Janez šla domov user posted image  No, mogoče oči Luka še kaj sporoči user posted image
 
Bajsika user posted image  user posted image  user posted image  Zala je tko cortiš user posted image  user posted image  user posted image


Hvala tudi ostalim za čudovite porodne zgodbe, zdaj pa počasi že komaj čakam, da tudi jaz povijem svojega user posted image  user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu Marusah)
Neposredna povezava do sporočila: 735
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 19:01:16   
Februarka08
Dolenjka, jaz imam tud več ali manj skoz trd trebuh...user posted image Oziroma tak občutek, kot da bi bil ves napet... Sprosti se, če se uležem na levi bok... Itak pa ne morm skoz ležat.
Zdej grem pod tuš, danes imam spet celo proceduro pred sabo - britje, umivanje glave... Joj, kdaj bo končno zadnjič?user posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 736
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 19:41:15   
Suzi*
To je luštno v izolski porodnišnici. user posted image  Zgleda da so se vse naše primorke odločile it naenkrat v P. user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image  Namreč iz čist prve roke še ena novička iz Izole. Sem se ravno pogovarjala s Pinči, pa so k njej pripeljali novo cimro.....Torcico. user posted image user posted image  Pina je rekla, da uredu izgleda. user posted image user posted image

Torcica je danes ob 15.26 rodila user posted image  Gašperja, velikega 50 cm in težkega 2975 g.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Čestitke!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image
 
 
 
Pri meni se pa buhteljni pečejo. user posted image  mmmmmmm.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 737
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 20:00:51   
Suzi*
user posted image user posted image  Vsi buhteljčki so se "pakakali". user posted image user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 738
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 20:20:02   
ella79
suzi jaz bi prosim enga buhteljčka, pa četuki je pakakan user posted image user posted image user posted image user posted image

jaz pa danes jencili pogrešam, je mela zjutraj pregled, potem pa o njej ne duha ne sluha user posted image HHHHAAAAALLLLOOOOO!!!!!

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 739
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 20:22:26   
ella79
Torcica, Arianna in Guerina user posted image user posted image user posted image user posted image za vaše sončke

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 740
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 20:36:37   
dolenjka
Čer user posted image

Čestitke še torčici user posted image  user posted image  user posted image

Ja, to je pa zdej cel žur v Izolski porodnišnici, zdej mi je jasn, zakaj je Pina vztrajala notri user posted image

Mene je spet šraufal, pa že spet nehal user posted image  Dec "gleda" TV in smrči ko blesav, bogi bogi, prej je bil pa 2 uri na računalniku user posted image  Seveda v pozi smrčanja v rokah drži še dalinca za TV user posted image  Zdej mu ga bom spulila, pa da ga ne slišim user posted image
Sem tko jezna, ker je 5x na teden ista pesem, jaz sem pa že čez dan sama in potem še to smrčanje zvečer poslušam user posted image  Kr nej, še zlo hitr bo druga pesem user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 741
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 20:36:57   
bamby
bajsa, jaz uporabljam program irfan view. Če ga imaš povej, ti napišem kako se z njim pomanjša slikco user posted image

arianna, čestitke za Mark Eduarda user posted image user posted image user posted image !!!
 
guerina, čestitke za Julijo user posted image user posted image user posted image !!!
 
torčica, čestitke za Gašperja user posted image user posted image user posted image !!!

Vsem trem novopečenim mamicam želim veliko lepih trenutkov z vašimi štručkami!!!
Guerina je ša verjetno rodit v PO in ne v Izolo, vem pa ne user posted image .

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 742
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 21:36:49   
Suzi*
Ela, ti kar prilet na buhteljčka. Imajo fino sladke "ritke". user posted image user posted image user posted image  Mah bo drugič boljš. user posted image  Slabi sicer niso, sem jih mogla sparvit v posodo s pokrovom, drugač sem jih kar po tekočem traku jedla. user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 743
   RE: Februarčice 4. del
15.2.2008 22:13:20   
Anonimen
Čestitke vsem, ki ste že in še boste rodile.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz bi morala biti med vamiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 744
   RE: Februarčice 4. del
16.2.2008 8:23:21   
dolenjka
user posted image  user posted image  user posted image  Sem že spet taprva user posted image  user posted image  user posted image

Ajde, zunaj je tak lep sonček, v luft bejbe user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 745
   RE: Februarčice 4. del
16.2.2008 8:30:19   
larisa
Ojla, pehta....
Kaj dogaja? Kej ščipa, stiska, pritiska, nagaja,......

_____________________________

Zdaj pa čakamo pomlad, ki prinaša obilico zdravja ;-)

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 746
   RE: Februarčice 4. del
16.2.2008 8:32:40   
dolenjka
Jutro Larisa user posted image

Ej, nič ne dogaja, vse po starem user posted image  Ščipa za vzorec, tko da res nič novega user posted image
Ne boš verjela, mal se me neučakanost loteva user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 747
   RE: Februarčice 4. del
16.2.2008 8:34:17   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: bamby

dolenjka, kdaj greš potem ti v P? A to tvoj dragi komandira, ali kako? user posted image user posted image user posted image


Bamby, sem ti dolžna odgovor user posted image

Kdaj grem v P? JUtri, na pregled user posted image  Moj pa hoče neki komandirat in jutri bo znano, koga bo user posted image  bolj ubogal, očija al mene user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 748
   RE: Februarčice 4. del
16.2.2008 8:48:19   
larisa
A veš da sem jaz tud ponoči nestrpna postala....vstanem in grem na wc in pogledam na uro in me prešine, saj danes je pa že naš PDP user posted image . Ampak nič ne kaže, da se bo kaj zgodilo...
Ti, Torcica nas je pa dobr prehitela. Se mi zdi da vse neki ful prej rojevajo, da nas je tisti do roka in čez ful malo user posted image , zato sem pa še bolj neučakana....

_____________________________

Zdaj pa čakamo pomlad, ki prinaša obilico zdravja ;-)

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 749
   RE: Februarčice 4. del
16.2.2008 8:50:56   
dolenjka
Ma ja, zdej je pa res en razvrat ratal, kar prehitevajo user posted image

O teta Sayuri se na temi sprehaja user posted image  Kako kaj, stara sablja? user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




ime za fantka
3Sonček3

ne po filmih ali kar koli takšnega :) pa po pravici seveda :D

Liam (35%)

Bruno (6%)

Nobeno (58%)


Število vseh glasov: 269

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!