|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 9:47:28   
Krista28
Jaz pa mislim, da je veliko depresij ravno zaradi tega, ker vsi porod, pa dojenje, pa materinstvo samo opevajo in kujejo v oblake. Ja, je težko, se preživi, ene lažje, druge težje. In potem je mamica žalostna in se sprašuje, zakaj zahudiča ji nihče ni povedal, da bo utrujena, da boli in da ni ona nič čudna in nesposobna, ampak je to normalno? Jaz sem velik prebrala in se pogovarjala, tako da sem se super znašla na začetku (tudi končala z CR - temenska vstava). Imam pa znanke v kraju, ki so mi rekle točno to: "Zakaj zahudiča ni noben povedal, da je težko na začetku?".

Komur pa ne ustreza, naj zgodb ne bere. Vsak po svoje.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 9:50:58   
špelin@
Če hočeš olepšane zadeve, beri romane Danielle Steel in glej pocukrane ameriške romantične filme, kjer rojevajo pravljično  user posted image
 
Sama sem prebrala vse porodne zgodbe na RR in občudujem vse pogumne mamice. Ni me pa zaradi tega branja kaj bolj strah. Tudi sama sem dala skozi že tri svoje izkušnje, noseča sem četrtič. Pač je treba razumeti, da - kot je enkrat rekla neka forumovka nekje drugje: porod ni ravno sprehod skozi park user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 9:57:57   
emaa
Mene te zgodbe niso prestrašile, jaz sem svojo pač objavila med decembrkami in imela sem CR, pa sem se odprla, ampak zaradi dvojčkov in zadnjične vstave ni šlo drugače. Bolelo je, ampak se da preživet, pozabiš pa itak dokaj hitro, ker pa dojenček poplača vse bolečine. Boljše, da mi ni nobeden povedal kako boli, ko se tvoj otrok bori za življenje. Tisto je bolečina ali pa če umre in to me še zdaj zaboli, ko se spomnim, misel na porod pa me ne boli. 

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 9:58:11   
klepetka
IZVIRNO SPOROČILO: ****


Me je pa zbodlo tisto... ko je predhodnica zapisala... da ne verjame da se katera onesvesti ..




bi samo dodala ,da je za verjeti ,da se katera onesvesti...jaz sem bila pri taprvem porodu med njimi.

Pa še moje mnenje;tudi meni se zdi prav ,da ne napiše vsaka ,da je bil porod idealen.Ker vse vemo,da dva nista glih.Npr.že jaz sem tak primer.;trije porodi ..pa vsi trije čisto drugačni,tako po trajanju kot po intenzivnosti bolečine.

Npr. zdaj ,pri tretjem porodu   ...bil je  sicer dolg(dobrih 8 ur) ,amapk tako rodit ..nič lažjega ,proti prvem in drugem,ki nista bila kar tako ,sploh tadrugi.

Zato le pogumno




_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 10:01:04   
Anonimen
Jaz sem pa kar nekaj porodnih zgodb tle gor prebrala, pa tud prijateljice so mi marsikaj povedale. Pa me ni prou nič ustrašl touser posted image
Edin kar sem dojela je to da dokler ne bom jaz tam not, mi noben ne more povedat kako bo. Ker od vseh prijateljic je vsaka imela čisto drugačno izkušnjo.
Tak da se bom poustila presenetituser posted image

V bistvu pa mene bolj živcirajo pripombe v stilu, ah, jst sm sam prdlna pa je šlo ven, pa sej so še vsi preživeli boš tud ti, pa ni tko hudo no, pa pol vse pozabiš.....mislm take so mi pa res bolne.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 10:28:00   
Anonimen
ali boli? da, boli! Koliko, je verjetno odvisno od vsake posameznice........mene je zvijalo in bolelo od 1. popadka naprej (še dobro, da sem mislila, da so samo prebavne motnjeuser posted image ) Tisti zadnji popadki so bili meni nekakšno olajšanje, ker sem končno lahko pritisnila......
šivi- so mene bolj boleli, verjetno zato, ker je celjenje dalj časa trajalo ......
1 teden po porodu sem rekla, da grem lahko vsak teden 1x rodit, samo če bi vedela, da me ne bodo več šivaliuser posted image - pa tudi to mine!
- še slabše in meni hujše od poroda je bilo, pa mi nobeden ni tega realno povedal, da 2 meseca ponoči nismo skoraj nič spali, tudi to se lahko zgodi..........sicer pa, tudi če bi mi povedali, bi rekla ja, jauser posted image
Mene zgodbe ne motijo, če nimaš "želodca" za to, potem ne beri........

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 11:08:44   
Tejcha
Tudi sama se pridružujem mnenju, da se je bolj pripraviti na to, da bo bolelo, da je možnost, da bo treba šivat, da... in potem, ko to pričakuješ, lažje sprejmeš in stisneš zobe. Itak je, ko stisneš malo srečo k sebi, pozabljeno 90%, ostalo pa tudi kmalu zbledi. Sama sem par ur po porodu rekla, da bo mali edinec, sedaj pa že z veseljem pričakujemo sestrico.

Vem, da ne bo prijetno, na to sem pripravljena. In meni je lažje, če sem pripravljena na bolečino, pa se izteče kontra. Pa tud filmčke sem šla pogledat - že zarad firbca, ker  sem hotela vedet, kaj se dogaja "tam spodaj"...


_____________________________

...In res... Ni lepšega občutka, kot je nežen dotik otroške ročice ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 16:30:08   
kekec in mojca
Saj jaz vem, kaj lahko pričakujem od poroda. Vem, kako bolečina boli. In me tudi ne moti, če katera napiše, da je bolelo kot sto vragov ali kakorkoli že. Normalno je, da porod boli in sem na to pripravljena. Tudi šivana sem bila in se živo spomnim vsakega vboda.

Ampak kljub temu me je stisnilo pri srcu, ko sem brala o raztrganinah neke reve (vsaka ji čast, če se še odloči za drugega otroka - če bi se to zgodilo meni, se najbrž ne bi) in v tistem trenutku sem se vprašala, kaj si mora misliti tista, ki še nikoli ni rodila...

Nekatere pravite, da je bolje, da se pripravi na porod in da se boji, sama sem pa ravno nasprotnega prepričanja - ok, na porod je potrebno iti pripravljen, samo se ne smeš bati, ker te strah lahko ohromi. Vidim sama pri sebi, če se nečesa bojim (npr. igle) me tisočkrat bolj boli, kot če se vnaprej prepričam, da ne bo tako hudo.

Še moja izkušnja: pred prvim porodom sem poslušala svojo taščo, ki je res imela hud porod. Med mojim porodom pa se mi zdi, da je bilo najtežje, ko sem med popadkom razmišljala, kdaj bo prišla tista najhujša bolečina, kako šele bo bolelo, ko bom bolj proti koncu, če je pa že zdaj tako hudo... in da ne bom zdržala iztisa - pa sem še pred tisto hudo hudo bolečino rodila...

To me je spodbudilo k odprtju tega posta. Je pa res zanimivo brati razmišljanja nasprotno mislečih.

(odgovor članu Tejcha)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 17:08:26   
Zofy
Jaz rada berem te zgodbe. Verjetno, ker bi se rada na bolečino pripravila, da se je ne bi ustrašila, ker kot berem, lahko s strahom in zategnjenostjo vse samo še otežiš: podaljšaš porod, si povečaš bolečine ipd.
Sem pa ugotovila, kot je že ena napisala, da bom vidla kako je in na kakčen način boli šele, ko bom to sama izkusila...

Tolaži me misel, da če drugi zmorejo, pa bom tudi jaz...


(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 20:24:45   
Anonimen
tudi če te je strah, je, vsaj mene, to minilo v šoli za starše, saj tam pa vse pokažejo- zelo nazorno. Babica pa je zraven vse tako mirno opisovala, kot da res ne bi bilo nič lažjegauser posted image
Meni je pomagalo to, ko so rekle, da ko te zelo boli, da se moraš sprostiti, da se otrok lažje spušča in v mislih imeti, da si z vsakim popadkom bližje svojiuser posted image
Vedno gre lahko kaj narobe, ampak na to ne smemo misliti!!!

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 20:34:46   
Azzurra
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Saj jaz vem, kaj lahko pričakujem od poroda. Vem, kako bolečina boli. In me tudi ne moti, če katera napiše, da je bolelo kot sto vragov ali kakorkoli že. Normalno je, da porod boli in sem na to pripravljena. Tudi šivana sem bila in se živo spomnim vsakega vboda.


Jaz bi samo dodala, da ne moreš med seboj primerjat bolečin! Ti ponazorim: ko sem bila najstnica, sem imela odprti zlom goleni. Operirali so me in mi vstavili 6 zunanjih fiksaterjev - to so take špice, ki štrlijo iz noge. V sebi sem jih nosila 9 mesecev, prav tako dolgo kot nosečnost, ja...
Nato so mi jih vzeli ven NA ŽIVO!!! vsakega posebej so mi vrtali iz noge! če me takrat ni slišala cela ljubljana tulit, me ne bo nikoli, pa če danes postanem najslavnejša operna pevka, se ne bom tako drla kot tisti dan.

In potem sem čez toliko let zanosila in doživela popadke.

Kar ti lahko rečem je samo to, da bolečini nista bili niti podobni, čeprav obe zelo intenzivni. Hočem rečt - sem vedela kaj je bolečina, sem bila na nogi še večkrat operirana, imela sem presaditev tkiva, ki so mi ga odvzeli iz hrbta in kožo iz zadnjice, vedela sem kaj pomeni, da "boli"  a ne moreš primerjat. S tem ne mislim rečt, da je bila porodna bolečina hujša od teh operativnih ali obratno. Tako da, jaz mislim, da ne moreš bit pripravljena na bolečino. Na potek in kako si pomagat z razmišljanjem, ajde, to pa lahko. Samo na to se pripraviš samo tako, da poznaš potek, da poslušaš babico... Po moje ne moreš niti dveh porodov med sabo primerjat.


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 22:25:28   
Anonimen
Kekec in Mojca, tebi pa res hormoni nagajajo, kaj? Nonstop se pritožuješ čez vse, pa čez mb porodnišnico, pa čez sestre, pa če porodne zgodbe? user posted image
Jaz pa rada to berem. Verjamem, da so te zgodbe tiste pristne in sploh ne tekmovalne, saj jo povečini mamice napišejo nekaj dni po porodu, ko so še v vsej tisti evforiji od poroda in v zgodbi prikažejo svoja dejanska čustva. Zakaj bi lagale in se pretvarjale zaradi drugih? Bistvo zgodbe je, da dejansko poveš, kaj si čutila. In zakaj punce ne bi pisale o raztrganinah in porodnih bolečinah? Ali to morda ni del poroda? Jaz imam rada resničnost, ne pa iluzije, te so samo v pravljicah.

Pa jih ne beri, če te tako motijo. Čisto preprosto. user posted image  Zaradi tega ne bi bilo potrebno odpirati nove teme, da punce spet med seboj tekmujejo, katera bo dala bolj pametno izjavo in katera se bo s katero strinjala.

(odgovor članu Janey)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 22:31:18   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: Krista28

Jaz pa mislim, da je veliko depresij ravno zaradi tega, ker vsi porod, pa dojenje, pa materinstvo samo opevajo in kujejo v oblake. Ja, je težko, se preživi, ene lažje, druge težje. In potem je mamica žalostna in se sprašuje, zakaj zahudiča ji nihče ni povedal, da bo utrujena, da boli in da ni ona nič čudna in nesposobna, ampak je to normalno? Jaz sem velik prebrala in se pogovarjala, tako da sem se super znašla na začetku (tudi končala z CR - temenska vstava). Imam pa znanke v kraju, ki so mi rekle točno to: "Zakaj zahudiča ni noben povedal, da je težko na začetku?".

Komur pa ne ustreza, naj zgodb ne bere. Vsak po svoje.



Popolnoma se strinjam s tole izjavo.user posted image

(odgovor članu Krista28)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Porodne zgodbe na RR
28.1.2008 22:43:00   
tweetek
Jaz jih tudi raje ne berem, ozr vsaj ne zvečer - ker potem celo noč tuhtam same blesarije. Jaz mislim da jih ne bi blo treba omilit (konec koncev ti jih ni treba brat če veš da si občutljiva) bi bilo pa fino če bi kaj napisale tudi tiste ki so/ste imele "normalne" ozr lažje porode, tako za balans, ker trenutno je pres precej več tistih "ta hudih" porodov z zapleti in maratonskim trajanjem. Tako bi bila slika morda bolj realna.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Porodne zgodbe na RR
29.1.2008 9:03:28   
loncica
Jaz sem prav vesela, da sem brala porodne zgodbe. Sem vsaj približno vedela kaj lahko pričakujem. Tudi mene so najbolj živcirale izjave, da je porod nekaj čisto naravnega in, da če so vse preživele bom še jaz. Takega mnenja je bil tudi moj mož, ki pa je po dveh urah v porodni sobi in po tem ko je skoraj skupaj padel krepko spremenil svoje mnenjeuser posted image .

Ena stvar pa definitivno drži: šele ko rodiš vidiš kakšne vrste bolečina je to. Se je ne da opisat. Pa ne mislim zdaj, da je tolk grozna, samo je nekaj, kar v življenju pač še nisi doživel. Jaz bi šla lkjub temu, da sem po porodu rekla, da ne grem več rodit zdaj takoj v porodno. Veliko bolj me je strah same nosečnosti. Kaj pa je par ur v porodni sobi napram 40. tednom trepetanja, če imaš rizično nosečnost.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porodne zgodbe na RR
29.1.2008 9:12:52   
kekec in mojca
Anonimna, ne upaš povedat, kdo si? user posted image  Brez veze. user posted image   Če sem ti trn v peti, pa me daj na ignore.

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




IME ZA FANTKA
gugla

Katero ime za fantka bi izbrali?

Filip (34%)

Maks (15%)

Oskar (20%)

Matic (25%)

Tristjan (6%)


Število vseh glasov: 339

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!