|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 14:47:07   
kekec in mojca
Dobrih 10 tednov pred porodom sem se spravila brat porodne zgodbe... PA MI JE ŽAL!!! Nekatere opisujejo takšne bolečine in takšne porode, da ti postane slabo. Če ne bi sama že enkrat rodila, bi me dajala totalna panika, ker bi si mislila, da je porod eno samo veliko klanje, no... Ne razumem, zakaj je potrebno opisovati vso tisto podrobnost, vse raztrganine, vse bolečine, vse zaplete, ki so možni, boleče okrevanje po porodu... Včasih imam občutek, da nekatere prav tekmujejo, katera bo napisala bolj strašno zgodbo, katera bo bolj živo opisala, svojo bolečino.

Sprašujem se, če ne bi bilo dobro teh zgodb vsaj malo omilit? Marsikatera nosečnica - prvorodka zgodbe prebere, da bi dobila malo tolažbe in malo vpogleda v to, kar jo čaka. Jih je treba res popolnoma zastrašit z vso mogočo bolečino, ki obstaja??? Da bodo ja šle še bolj prestrašene v porodnišnico...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 14:50:20   
eva1
ja se strinjam-sicer neka realnost je prav da je, da se zaveš, da lih ne boš prdnil in rodil, ampak to, da pa nekatere padajo skoraj v nezavest pri porodu pa ravno ne vrjamem..sicer pa ima vsak  drugačen prag bolečine takod a je težko komentirati napisano!

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 14:59:59   
Anonimen
Porodne zgodbe so taksne in drugacne... Je pa res da ljudje bolj memoriziramo slabo kot dobro..Po tem sklepam da pac tiste zenske ki so lazje rodile pac morda ne napisejo svoje zgodbe morda bi bilo potrebno odpreti temo z tem naslovom..
Jaz sama svo je porodne izkusnje ne opisujem ravno zaradi tega da ne bi katera mislila da je to edina mozna resnica ali se prestrasila...
Je pa bila ravno taka ja da sem se po 36 urah tretjic onesvestila predno je prisel anestezist da so mi opravili carski rez... ampak pustimo detajle...
In kot pravim to ne pomeni da bo tudi pri kakai drugi tako...
Me je pa zbodlo tisto... ko je predhodnica zapisala... da ne verjame da se katera onesvesti ...in o pragu bolecine...
Jaz osebno imam zelo visok prag bolecine toda po 36 urah od tega 14 ur na umetnih popadkih verjemi se to pac zgodi...
Pa kaj pol ...preziveli smo... in srecni smo..in se naprej rojervamo sedaj cakamo ze tretjega...

Se enkrat pa povem da vem da je vec takih ki lepo rodijo... zato brez skrbi...user posted image

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:00:40   
Anonimen
Nisem še rodila zato ne bom kaj prevč hudo pametna.

Bom pa povedala svoje mnenje.

Meni pa se zdi prav, da se prebere tudi kaj o porodih, ki niso standardni. Se lahko tudi kaj zaplete. Nekatere rodijo v eni uri, druge se mučijo tud več dni.
Ene ful boli, druge manj. zato ker si ti imela tak porod, pa res ne moreš reči, da si druge izmišljujejo.

Jaz vem, da je bolje, da me nekdo pripravi na nekaj hudega (pa ne nujni na porod) tako, da mi pove realnost. Boli, ful boli. Ok in to jz sprejmem in se psihično pripravim na to. Če me bo manj bolelo... super. če me bo pa res ful bolelo...bom pa lahko rekla: Aha, zdej pa vem o čem so govorile. Pa bom bolečino lažje prenesla, ker se bom prej nanjo psihično pripravila.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:03:51   
Strawberrie Cherrie
Ah daj no. Sej vsi vemo/vejo, da rodit ni ravno mačja šala in na porodni mizi ravno ne srkaš šampanjca. Pa verjamem, da te je na začetku malo panika, vse je, ampak rodit ni ravno lahko. hvala bogu, da se prebere, da si raztrgan, pa da te šivajo, pa da kateri/veliko komu, celo na porodni mizi uide.... to so zgodbe, ki jih piše življenje. In vsaka posebaj je vredna branja. Vse pa na koncu odtehta tisti trenutek, ko ti otroka položijo na prsi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:04:31   
eva1
****-se pravi si se onesvestila, izgubila zavest med porodom in noben ni nič ukrepal???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:04:50   
Anonimen
Jaz sicer ne vem, kje so vse te poroodne zgodbe sploh shranjene, ampak prebrala sem jih pa ene par, ki so jih napisale punce, s katerimi večkrat klepetamo tule gor.

In tiste se mi nisom zdele čisto nič pretresljive. Se mi zdi, da so vse bile napisane tako, da človek dobi vtis, da so na koncu pač vse tiste bolečine in raztrganine poplačane. Kar je tudi res. Na koncu odtehta tisti očutek sreče, ki je gotovo res edinstven (jaz ne bi vedela, ker sem bila v narkozi). Vsa jaz sem vse tiste bolečine tako razumela.

Možno pa da nosečnica, ki čaka na porod, drugače to bere. Da pač išče tiste informacije, ki jo takrat zanimajo in zgodbe ne dojame kot celote. To pa je možno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:07:38   
Anonimen
Mene pa zanima, kdo to sploh bere? Misli, a eno Spliš ali Zarklo ali skubi duja ali nivess sploh zanima, kako sem jaz rojevala. Po moje da ne in je potemtakem tovrstne zgodbe čist brezveze pisati in objavljati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:11:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

****-se pravi si se onesvestila, izgubila zavest med porodom in noben ni nič ukrepal???


Ja v Ljubljani pred 13 leti... ni bilo anestezista...bil potreben carski rez....pa predno je prisel sem se 3 onesvestila...to te telo samo potegne v sok ko so bolecine pac res prehude...
Tako da imam temo... nimam spomina kako sem, prisla iz porodne na intevzivno...
Ampak res je ko dobis strucko v roke... mah vse tisto ni nic...



(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:13:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Mene pa zanima, kdo to sploh bere? Misli, a eno Spliš ali Zarklo ali skubi duja ali nivess sploh zanima, kako sem jaz rojevala. Po moje da ne in je potemtakem tovrstne zgodbe čist brezveze pisati in objavljati.


Po moje pa berejo. To je kot Lady npr. Življensjke zgodbe. Pa saj meni je to lepo, samo da bi se jih spravila prav namenoma brat, to pa ne. Toliko me ne zanimajo.

Ampak nosečnice pa mogoče iz tega vidika zanimajo, da bi kaj novega o samem porodu izvedele. Posebej tiste, ki še niso rodile. Tisto pa mogoče res kdaj ni ravno vzpodbudno za nekatere.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:15:51   
Anonimen
Mene te zgodbe zanimajo, in tudi če se piše najbolj grozne stvari, ki so se dogajale.. Ne moreš kar neki navajati v tem smislu, ja sej porod ni hud.. Moraš vedeti, da je tudi lahko hudo, lahko pa tudi ne.. In med porodom, draga moja, sploh nimaš časa misliti na to, kaj ti počnejo, verjemi mi..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:16:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Tako da imam temo... nimam spomina kako sem, prisla iz porodne na intevzivno...
Ampak res je ko dobis strucko v roke... mah vse tisto ni nic...


To pa jaz isto ne, pa nisem nič vedela o tem, da bi v nezavest padla. Jaz mislim, da so mi takrat, ko so mi povedali, da mi bodo naredili CR, vse zavore  spustile, da se mi je telo tako prostorilo, da je blaženo zaspalo. Ker prej sem se res dolgo matrala, pa niti ne s kakšnimi groznimi bolečinami, edino vse skupaj, od prihoda v porodno pa do naznanitve CR, je trajalo 3 dni. Tako da sem predvsem psihično bila uničena in sem potem, ko so povedali, da bo zadeva končno urejena, odšla na zasluženo spanje.user posted image  Bi lahko CR kar brez narkoze naredili. Saj sem se tudi z narkoze zbudila šele naslednji dan, tako sem bila zaspana.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:19:17   
Anonimen
aja... evo imam pa tud dobro zgodbo...porodno namrec..
Drugic je bilo cist uredu...
Ker so pac postudirali da ne bo slo naravno ... spet..
So me lepo narocili na carski rez tako..prisla.. vse opravila ..in brez bolecin sla v porodno...... in naprej v operacijsko...

Vidite so tud dobrec porodne zgodbe!!user posted image user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:27:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Tako da imam temo... nimam spomina kako sem, prisla iz porodne na intevzivno...
Ampak res je ko dobis strucko v roke... mah vse tisto ni nic...


To pa jaz isto ne, pa nisem nič vedela o tem, da bi v nezavest padla. Jaz mislim, da so mi takrat, ko so mi povedali, da mi bodo naredili CR, vse zavore  spustile, da se mi je telo tako prostorilo, da je blaženo zaspalo. Ker prej sem se res dolgo matrala, pa niti ne s kakšnimi groznimi bolečinami, edino vse skupaj, od prihoda v porodno pa do naznanitve CR, je trajalo 3 dni. Tako da sem predvsem psihično bila uničena in sem potem, ko so povedali, da bo zadeva končno urejena, odšla na zasluženo spanje.user posted image  Bi lahko CR kar brez narkoze naredili. Saj sem se tudi z narkoze zbudila šele naslednji dan, tako sem bila zaspana.


To je dobro... ce so ti povedali. Meni je kasneje povedal moz kaj in kako je bilo..
Jaz se spomnim hudih popadkov in pa bolecin ko otroska glavica nabija v medenico...ker se pac tam spodi ni odprlo niti 2 cm..
In potem tema pa spet bolecine pa tema pa spet bolecine pa tema in intenzivna....

Ampak ves kaj mene najbolj zaboli...ko sem pred parimi dnevi prebrala tukaj eno cvetko da smo mi ki smo rojevale tako in na koncu pristale na CR,pac same krive..
Da ce se zenska pripravi na porod pol je pa vse o.k.
Ej sem se vzdrzala komentarja... ampak bi ji take povedala..
Zenske pac nismo vse isto grajene... in pri temu mi ni nic pomagalo da sem znala in dihat in masirala presredek in...
Kaj pa ti pravis na tak komentar splisni..ko si tudi 3 dni cakala.. pol pa CR??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:36:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ampak ves kaj mene najbolj zaboli...ko sem pred parimi dnevi prebrala tukaj eno cvetko da smo mi ki smo rojevale tako in na koncu pristale na CR,pac same krive..
Da ce se zenska pripravi na porod pol je pa vse o.k.
Ej sem se vzdrzala komentarja... ampak bi ji take povedala..
Zenske pac nismo vse isto grajene... in pri temu mi ni nic pomagalo da sem znala in dihat in masirala presredek in...
Kaj pa ti pravis na tak komentar splisni..ko si tudi 3 dni cakala.. pol pa CR??



To lahko napiše samo nekdo, ki nima pojma o delovanju človeškega telesa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:36:58   
gaya24
Js sem brala pa me nekak še vedno ni strah. Men je mami to opisala kot peace of cake, ker ona je pa pri meni in pri bratu bla 30min v porodni...če bom mal po njej se mi ni treba bat. Itak pa se mi zdi, da če te je strah, te pol še bolj boli in je vse še hujše kot bi lahko blo. No, mal te že more bit, ne pa pretiravat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 15:48:55   
Pia77
Porodne zgodbe je bolje slišat v živo od prijateljic kot pa brat...
Kolegico poznaš, veš, ali je zelo potrpežljiva, pa ti bo zgodbico še malo omililila, ali pa je taka, da jamra za vsako stvar 100/h in da verjetno malo pretirava.
Natipkana zgodba je pa obicajno od ene **** in res ne ves, kaj naj si mislis...
Če ti 3-4 kilski otrok pririne skozi medenico in se mora ob tem dvakrat zarotirat za 90', da jedva pride ven, potem mora vsaj malo bolet... :)


(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 16:13:24   
yellowcrystalstar

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Dobrih 10 tednov pred porodom sem se spravila brat porodne zgodbe... PA MI JE ŽAL!!! Nekatere opisujejo takšne bolečine in takšne porode, da ti postane slabo. Če ne bi sama že enkrat rodila, bi me dajala totalna panika, ker bi si mislila, da je porod eno samo veliko klanje, no... Ne razumem, zakaj je potrebno opisovati vso tisto podrobnost, vse raztrganine, vse bolečine, vse zaplete, ki so možni, boleče okrevanje po porodu... Včasih imam občutek, da nekatere prav tekmujejo, katera bo napisala bolj strašno zgodbo, katera bo bolj živo opisala, svojo bolečino.

Sprašujem se, če ne bi bilo dobro teh zgodb vsaj malo omilit? Marsikatera nosečnica - prvorodka zgodbe prebere, da bi dobila malo tolažbe in malo vpogleda v to, kar jo čaka. Jih je treba res popolnoma zastrašit z vso mogočo bolečino, ki obstaja??? Da bodo ja šle še bolj prestrašene v porodnišnico...






si naredila isto napako kot jaz. sem si celo ogledovala video posnetke porodov in sem bila dva tedna pred porodom čisto prestrašena. ampak ti pa povem, da boš vidla, da ko boš rojevala, boš čisto vse preživela in tvoja edina misel bo, da bo le z dojenčkom vse ok. pa itak, da bolijo popadki in vse skupaj, ampak se da preživet, če ne mi verjemi, da ne bi toliko žensk imelo še drugega in več otroka. pa najbolj fajn je, da je med vsakim popadkom malo pavze in takrat prideš malo k sebi in potem spet jovo na novo. je pa res, da dokler ne doživiš, je to nekaj takega kar si zelo težko predstavljaš. samo brez panike!

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 16:29:38   
BAMBINA_
Moški napihujejo svoje pripovedi o vojski, ženske pa pretiravajo pri porodnih zgodbah. user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 18:00:39   
*Naja
Men gre pa ravno to na živce, da se večina žensk, ki so že rodile, dela ful krepostne in kako "rodit it" sploh ni nič kaj takega. Pa itak vse takoj pozabiš. In potem želim kej več izvedet...ja, tudi to, če so bile prerezane, raztrgane, če se jim je zdelo, da nikoli ne bo konec....Pa jih večina sploh noče govorit o tem. Mislim, a je kej narobe s tem, če ful boli? Pa če je mogoče za nekatere navzdržno?
Se vidi, kako je zakoreninjeno v ženskih glavah, kako je treba tiho trpeti...nič jamranja...stokanja...pa to NE samo glede porodov.
Sicer bom pa kmalu dobila svojo porodno zgodbo, ki jo bom z veseljem delila s prijateljicami....ja in če bo bolelo ko user posted image , bodo to tudi izvedele.

_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 18:03:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Jih je treba res popolnoma zastrašit z vso mogočo bolečino, ki obstaja?


Ja....user posted image .

Mene je pet minut bolelo ko hudič, vse ostalo sem pa prespala....user posted image .

Dojemanje poroda in bolečine je odvisno od vsakega posameznika...Kdor želi naj piše o tem in kdor želi naj bere :).

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 18:14:34   
Naja30
Bolj ko ste prestrašene, manj vas bo bolelo user posted image  Pričakuj najslabše, upaj na najboljše.

Jaz sem malo teh porodnih zgodb prebrala še preden sem prvič rodila, pa mi je že takrat bilo jasno, da porod bo bolel. Kakorkoli obrneš, notri je šlo na izi, ven gre pa nekaj večjega user posted image  V mojem primeru kar preko 4 kile in je bolelo, seveda je. Ampak potem to pozabiš in je. Šturčka je vredna vse te bolečine.

Če ste občutljive, pa ne tega brat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 19:30:08   
Anonimen
Preberem vse, samo se ne sekiram, ker nisem človek ki bi kompliciral. Že ko samo preberem kaj si delajo ene skrbi kaj bodo pojedle med user posted image  in vse ostale malenkosti, začnem kar z očmi zavijat.user posted image user posted image .

Sem realen človek. Ne kompliciram. Pa bom rekla kot naše modre babice: kot je šel noter, bo šel tudi ven.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 21:45:00   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

kot je šel noter, bo šel tudi ven.


Tako tudi jaz vedno rečem. Samo da ven gre mičkeno težje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Porodne zgodbe na RR
27.1.2008 22:49:23   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Bolj ko ste prestrašene, manj vas bo bolelo user posted image  Pričakuj najslabše, upaj na najboljše.




Točno na tem delajo vsi psihologi ki pripravljajo na porod. Pripravijo te na najhuje.



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Posteljno zadovoljstvo
binyy

Ali vas vaš partner zadovolji v postelji?

da, odlično (69%)

ne (7%)

lahko bi bilo boljše (24%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!