|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako doseči, da ti mački ne s***** pred vhodom?
24.1.2008 9:09:51   
Natas@
Živjo,

že nekaj časa so se okrog naše hiše razpasli mački in kamorkoli pogledaš vidiš vsaj enega. Vse ok, dokler ti ne začnejo delat potrebe pred vhodom. Danes se je to zgodilo že drugič. Me to res zelo jezi.

Torej vprašanje. Kaj lahko naredimo, da mački ne bodo več s**** pred vhodom? A obstaja kaj takega, da mačkom smrdi in ne hodijo več blizu?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 9:14:33   
Bejba
Welcome to the club.
Mi se s tem problemom ubadamo že več let, pa ga še nismo rešili user posted image .
Mene to tako moti, da bi vse mačke najraj p................ (joj, zdej se bojo ljubitelji živali name spravli), ampak kar je res je res.
In potem naj mi še kdo pametuje kok so mačke čiste in bla, bla bla. Še svojega dreka se jim ne da zakopat, ampak se mi userje na beton pred vrati avtomobila user posted image . In mačji drek še tako hudičevo smrdi, 100x huj kot pasji. Potem pa še kateri od tamalih na čevlju gor prnese kakšnega.

Jaz vsake tok časa kupim en gel proti mačjim in pasjim iztrebkom, ki jim baje ful smrdi. Malo pomaga, za par dni, amapk mi imamo tako veliko površino zunaj, da je to šivanka v senu, ena plastenka pa stane okoli 15 EUR, tako da je to tu mač.

Skratka, jaz vsakodnevno pizdim zarad teh mačk, tako da ti težko svetujem.

Kako ste pa kaj drugače?

LP; B

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 9:17:34   
Anonimen
Čigave pa so te mačke?

Drugač pa ja mačkam smrdijo določene rastline. Ne vem pa točno katere.
Vem sam da jim limone smrdijo, sam to vam pa glih ne pomaga.
Se dobijo tud spreji, pa geli, sam ne vem če bi učinkovali zunaj.

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 9:40:07   
aluš
Ojoj, dajte kaj pametnega napisat. Jz sem tudi čisto popiuser posted image  zaradi teh mačkov. Pa tako rada sem vedno imela mucke. Ampak sedaj jih imam pa soseda celo krdelo in je groza.

Smo sprejeli par ukrepov, ampak so še vedno težave, ki jih ne znamo odpravit.

Ukrepi:  
-Peskovnik smo morali prešlihtat tako, da se zapira, ker so mački hodili z največjim veseljem tja not. Pa pazit, da ga vedno zapreš, ker imam občtek, da mački prav čakajo, da ga pozabimo.
- Na dvorišče dali tlakovce, drekcov ni, polulano pa je še vedno in SVINJSKO SMRDI!!!!!!
- Drekci so pod oknom od dnevne sobe, tam ni tlakovcev (dvorišča) ampaka pesek. Lansko leto takle čas sva z mojim podrla celo dnevno (omare, kavč, vse) ker je tako smrdelo v dnevni.Sva mislil, da je tamal mulc nekaj nekam "zažokal", da to smrdi. Po dveh nočnih "udarniških" sva ugotovila, da imava dreke pod oknom in smrdi noter (nimamo PVC oken, ampak navadna lesena).
Zadevo smo rešili z aromoteraopijo, sicer v dnevni ni bilo za živet. In odstranjevanjem zadeve pod oknom (dnevno, z lopato). Me je imelo, da ji tiste dreke namečem pred njen vhod, pa ne vem zakaj jih nisem.

Torej, sedaj se bo začela pomlad, z otroci bomo več zunaj, skoz gledaš, kje je kakšen drek. Zvečer vohaš po veži kaj tako smrdi, ugotoviš da je na čevlju. Popiuser posted image . Uf kako sem jezna.

Pomagajte!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 9:43:04   
Anonimen
Ja zneste sosedi dreke pred vhod, če so njene mačke. Je dolžna skrbet za njih.
Drgač pa mislim da jih več kot 5 ne sme imet. Sam nism pa zihr.

Za te rastline pa tud ne vem. Bom mal pregledala če kje kaj o tem piše.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 24.1.2008 9:46:09 >

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 9:48:54   
mojsoncek
Tudi pri nas se to dogaja ali na glavnem vhodu ali pa na terasi, pa verjetno drugje po parceli tudi. Tuhtam, tuhtam kaj bi naredila, da bi jih odgnalo ampak se mi niti sanja ne. Bi bilo pa fajn nekaj pogruntat, ker ne bi rada videla, da se bo tamali poleti igral s kaksnimi macjimi kakci, ki jih bo nasel med travo user posted image . Pa ze tako nisem nek veliki ljubitelj mack.

Bom ful vesela kaksnega ucinkovitega in preiskusenega predloga.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 10:11:08   
Netopirčy81
K nam domov pa pridejo lulat po oknu, fasadi...ko se gonijo. Doma imamo mačko in mačkona -  ta poskrbi, da tuji vsiljivci skoraj nikoli ne pridejo do hiše. Tko da mogoče bi blo fajn da si zrihtate enga ornk mačka al pa psauser posted image .

(odgovor članu Natas@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 10:21:56   
Bejba
Mi mamo mačka in psa, pa vseeno pridejo tuji k nam srat user posted image

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 10:39:16   
Hanna M.
tam kjer se muca enkrat podela, se bo še večkrat, vonj pa bo privabil tudi ostale, da bodo počele isto. Če uspete odstraniti vse vonjave (kar je težko) in prostor pošpricati s sprejem, ki mačkam smrdi, vam bo mogoče uspelo, da bodo potrebo opravljale kje drugje. Dokler bodo vonjave izločkov prisotne, je pa to magnet zanje.
Ma saj jaz mačkam ne zamerim, huje je, če imaš soseda, ki se ti vsak večer P****** user posted image pod oknom. Ja, tudi takšni manjaki obstajajo.

_____________________________

Bog, daj mi pogum, da spremenim stvari, ki jih lahko, daj mi moč, da sprejmem stvari, ki jih ne morem spremeniti in modrost, da ločim to dvoje.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 10:41:22   
Anonimen
Pri nas je bilo boljše, ko je naša mačka začela ven hodit in s tem pregnala okoliške mačke iz naše parcele...

(odgovor članu Hanna M.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 10:49:10   
Anonimen
To bodo pa ljubiteljice žviali znale pomagat: shania, polona2, no, karin ni nič pametnega povedala, morda kakšna ribicaRR.

no, punce, dajmo kakšen nasvet kako se rešit teh nadležnih mački, ki niso tvoje in jih ne maraš na svojem?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 10:57:11   
aluš
Daj karin, mal preglej rastilne (pa zraven še glej, če so niso nevarne - strupene za otroke). Vidim, da si ti čisto drugačen lastnik muck, kot tile naši vaški sosedje. Koliko jih ima sploh ne vem oz. bom kmalu videla. Sedaj ko bo bolj toplo, bom videla, če bom kdaj prezgodaj prišla iz službe koliko se jih bo sončilo na mojem dvorišču.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 11:23:38   
jazz
Obstaja en sprej...katzen stop...al ne vem kako točno. Kupi ga prespreji pred vhodom in mislim, da bo pomagalo, nam je, ko so nam kakale pri vhodu v klet!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 11:25:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Obstaja en sprej...katzen stop...al ne vem kako točno. Kupi ga prespreji pred vhodom in mislim, da bo pomagalo, nam je, ko so nam kakale pri vhodu v klet!


Če pa pravi, da ima ogrmono dvorišče, sprej stane 15 € in je pljunek v morje user posted image

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 11:26:40   
Anonimen
http://www.mrpet.si/index.php?id=1424&lang=sl

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 11:39:23   
StBarbara
Hranit jih začnite, tam kjer se hranijo ne kakajo user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 11:42:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

Hranit jih začnite, tam kjer se hranijo ne kakajo user posted image


Najbolje, ja, pa še en skret zraven jim postavite. Kr na prag user posted image

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:11:25   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

http://www.mrpet.si/index.php?id=1424&lang=sl


No, saj tale gel sem jaz mislila, sam jaz sem ga zgleda kupila od drugega proizvajalca, kjer je pakunga malo večja in drugačna. In pri nas imamo samo svorišče veliko kakšnih 300-400 m2. Kaj naj potem s tem nardim? Pa še, če tla niso čista je potrebno ponavljat na 2-3 dni. Kje zunaj pa so tla čista?

Ne vem. Jaz sem že skor diplomirala iz tega, pa sem še vedno slabe volje vsak dan, ko pridem domov in vidim nove dreke user posted image .

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:40:29   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

Hranit jih začnite, tam kjer se hranijo ne kakajo user posted image

Jaz ne bi prav rada zacela hranit vseh vaskih mackonov. Potem se jih pa res ne bomo nikoli znebili.



_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:43:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bejba

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

http://www.mrpet.si/index.php?id=1424&lang=sl


No, saj tale gel sem jaz mislila, sam jaz sem ga zgleda kupila od drugega proizvajalca, kjer je pakunga malo večja in drugačna. In pri nas imamo samo svorišče veliko kakšnih 300-400 m2. Kaj naj potem s tem nardim? Pa še, če tla niso čista je potrebno ponavljat na 2-3 dni. Kje zunaj pa so tla čista?

Ne vem. Jaz sem že skor diplomirala iz tega, pa sem še vedno slabe volje vsak dan, ko pridem domov in vidim nove dreke user posted image .


Če cel članek preberete, piše tud ktere rastline odganjajo mačke.

Evo tole:

Tam, kjer na vrtu ne želimo mačje prisotnosti, lahko zasadimo nekatere rastline, ki so mačkam neprijetne (npr. rutica, korenikasta krvomočnica, mrtva kopriva Coleus Canin). Po drugi strani pa muci namenjen kotiček vrta  lahko zasadimo z rastlinami, ki večino mačk privabijo, na primer baldrijan, ciperus (vodna palma), trava ostrica (mačja trava), meta, timijan, kadulja, žitna stebla (oves, pšenica,…) in peteršilj. Tako mačka ne bo zahajala na del vrta, kjer so okrasne rože ali zelenjava. Če muci na vrt postavimo tudi WC zaboj z mačjim posipom, bo svojo potrebo zagotovo opravljala tam in ne na gredicah. Pazimo moramo, da pred mačkami umaknemo rastline, ki so zanje strupene (oleander, difenbahija, filodendron, rododendrom, lovorika, bršljan, trsje, razhudnik, mlečki oz. euforbije, kaladij, božična zvezda…). Nevarne so lahko tudi steklene zimske gredice, saj mačke iz radovednosti lahko skočijo nanje, pri čemer se tanke šipe razbijejo ali razdrobijo in lahko mačko porežejo tudi do smrti. V tople grede med rastline lahko posipljemo tudi zmlet poper, ki mačke zaradi vonja odganja. Večje rastline zavarujemo tako, da okoli njih položimo veje vrtnic ali božjega drevesa. Del vrta, kamor želimo mački preprečiti dostop, lahko zavarujemo tudi tako, da ga enostavno ustrezno zamrežimo.

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:44:21   
Anonimen
Če cel članek preberete, piše tud ktere rastline odganjajo mačke.


Ja, res piše, sem vse prebrala, samo kaj pa, če imaš celo dvorišče tlakovano? A boš kar na sredo postavil korita al kako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:46:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Če cel članek preberete, piše tud ktere rastline odganjajo mačke.


Ja, res piše, sem vse prebrala, samo kaj pa, če imaš celo dvorišče tlakovano? A boš kar na sredo postavil korita al kako?


Poper lahko potreseš po tlakovcihuser posted image .....tud piše v člankuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:51:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Če cel članek preberete, piše tud ktere rastline odganjajo mačke.


Ja, res piše, sem vse prebrala, samo kaj pa, če imaš celo dvorišče tlakovano? A boš kar na sredo postavil korita al kako?


Poper lahko potreseš po tlakovcihuser posted image .....tud piše v člankuuser posted image


Pa ga prva sapca odnese.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 12:54:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Če cel članek preberete, piše tud ktere rastline odganjajo mačke.


Ja, res piše, sem vse prebrala, samo kaj pa, če imaš celo dvorišče tlakovano? A boš kar na sredo postavil korita al kako?


Poper lahko potreseš po tlakovcihuser posted image .....tud piše v člankuuser posted image


Pa ga prva sapca odnese.


Nej ne vem kaj lahko nardiš.
Jaz recimo da mi mački serjejo po tlakovcih, bi dreke z lopatco pobrala pa v vrata od lastnika jih zabrisala!
Mi pa ni jasno da vam hodjo mačke na beton srat. Kaj nimate nič trave pa vrtov okoluser posted image
Lahko pa na začetek dovoza daš dva korita, pa te rastline not, pa bo pomojem dovolj.
Sej živali ful močnej vohajo k mi.
Pomoje ni treba celga vrta s tem zasadituser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako doseči, da ti mački ne s***** pred v...
24.1.2008 13:05:43   
kjava
Baje da pomaga, če z bencinom al nafto poliješ. To naj bi mačkam smrdelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?