|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:24:16   
Anonimen
Mene pa zanima kako naj se odvadim kajenja?Sm noseča vendar mi cigareti ful pašejo,sej se trudim da bi jih čim manj skadila,in pa kako lahko cigareti uplivajo na nosečnost?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:50:08   
jazz
Štej jih! Vsak dan eden manj. Štej ure...vsako uro enega! Jaz sem bila pridna na tak sistem. Do sedmega meseca sem prenehala! Poskusi!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:52:15   
Anonimen
A pa mislš da ni nč narobe s plodom če kadiš?

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:53:07   
Taula
Otroci kadilk so manjši oz. zaostajajo lahko v razvoju.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:53:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

A pa mislš da ni nč narobe s plodom če kadiš?


nima bit kaj, prekajeno meso dlje zdrži.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:55:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

A pa mislš da ni nč narobe s plodom če kadiš?


nima bit kaj, prekajeno meso dlje zdrži.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   joj al bina, ga pa pihneš.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:55:43   
Anonimen
ojla!
ko boš dojela,da nisi več samo ti,ampak še nekdo,ki bo od tebe odvisen nasljednjih 9 mesecev,boš lahko nehala. vsaj jst sem. enega še za slovo pol pa NIČ VEČ!!!
sedaj sem v 8 mesecu in mi je ful dobr,da sem se tako odločila.sej sprva je blo ful težk,ker so mi ful dišali,ampak moraš biti močna in reči nič več.

sploh pa  a ni grda nosečnica s čikom v roki?

želim ti veliko uspeha pri odvajanju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 12:58:08   
Anonimen
Ja sej maš prou,sam če neham bom ful živčna to pa spet ni dobr

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:03:15   
fragola99
IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Štej jih! Vsak dan eden manj. Štej ure...vsako uro enega! Jaz sem bila pridna na tak sistem. Do sedmega meseca sem prenehala! Poskusi!


To je za tebe biti pridna, da prenehaš do sedmega meseca!!! Sorry no, ampak se mi je kar mal zataknilo, k sem tole prebrala. Tudi jaz sem kadila predno sem zanosila in sem prenehala takoj ko sem izvedela za nosečnost. Tisto javkanje, da kok je hudo prenehat mi gre pa tudi na živce, če ste se odločila za otroka ga postavite na 1. mesto!

Srečno.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:03:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja sej maš prou,sam če neham bom ful živčna to pa spet ni dobr


Bolje enega pokadit kot  bit živčna. Sam vsakič manj, pa ti uspe.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:04:45   
bina30
Škoduješ sami sebi in mali pikice v tvojem trebuščku. Brcni se v rit in nehaj!!!! Saj se med nosečnostjo marsičemu odpovemo, alkoholu, preveč sladkarijam, temu in onemu. Nekatere tako komplicirajo, da si niti nohtov ne lakirajo ali si ne barvajo las, ker kao škodi.
Ampak kajenje pa je zares škodljivo, zato se odloči!

Aja, pa še nekaj... Nehaj si prigovarjat, kako boš živčna, ko ne boš kadila, ker je vse samo v glavi. Raje se zamoti s čim drugim, pojdi ven, pospravljaj, ne vem.... Pa ne mi rečt, da govorim bedarije, ker sem sama kadila 9 let in sem en dan preprosto nehala, pa ni bilo nobene abstinenčne krize, ko pa nisem vedla kaj bi z rokami in kaj bi dala v usta, sem pač dala žvečilno v usta in šla  nekaj delat.

Naj ti uspe!

< Sporočilo je popravil bina28 -- 9.11.2007 13:05:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:07:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: fragola99

IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Štej jih! Vsak dan eden manj. Štej ure...vsako uro enega! Jaz sem bila pridna na tak sistem. Do sedmega meseca sem prenehala! Poskusi!


To je za tebe biti pridna, da prenehaš do sedmega meseca!!! Sorry no, ampak se mi je kar mal zataknilo, k sem tole prebrala. Tudi jaz sem kadila predno sem zanosila in sem prenehala takoj ko sem izvedela za nosečnost. Tisto javkanje, da kok je hudo prenehat mi gre pa tudi na živce, če ste se odločila za otroka ga postavite na 1. mesto!

Srečno.
Točno tako sem tudi jaz naredila. Brez problema. Pa vse do konec dojenja, 15 m, potem pa spet user posted image

(odgovor članu fragola99)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:17:59   
maja24
Jest pa tko pravm,če ti paše kad amak res pomalem,pol pa če maš srečo da ti zasmrdijo je pa itak fajn ker tako nehaš.Ne morte pa zej tiste obsojat k se težko odvadijo.Nimamo vsi enake voljeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:19:34   
Anonimen
prijateljica je tudi govorila kako bo nehala,ko je zanosila,pa da jih bo manj s kadila. a misliš,da je blo kej res? niti zmanjšala ni. samo govorila je kako ni dobr,pa da je ta zadni ,pa bla,bla bla,...
potem je pa rodila in sem jo šla drugi dan obiskat je pa po dojenju takoj prižgala čik.
nism mogla verjeti lastnim očem,da lahko tako škoduje otroku,da se tud mal ne more zadržat. sej za enkrat je s tamalo vse okej,a posledice se lahko pokažejo šele kasneje,ko najmanj pričakuješ.

NE OKLEVAJ ,TAKOJ NEHAJ,NAREDI ČRTO IN KONEC!!!!!!!!!!!!

pa ne poslušat tistih,ki pravijo postopoma,vsak dan manj tako ne boš nikoli nehala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:20:21   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: fragola99

IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Štej jih! Vsak dan eden manj. Štej ure...vsako uro enega! Jaz sem bila pridna na tak sistem. Do sedmega meseca sem prenehala! Poskusi!


To je za tebe biti pridna, da prenehaš do sedmega meseca!!! Sorry no, ampak se mi je kar mal zataknilo, k sem tole prebrala. Tudi jaz sem kadila predno sem zanosila in sem prenehala takoj ko sem izvedela za nosečnost. Tisto javkanje, da kok je hudo prenehat mi gre pa tudi na živce, če ste se odločila za otroka ga postavite na 1. mesto!

Srečno.


Točno tako. Do sedmega meseca je za moje pojme prepozno, potem je bolje, da sploh ne nehaš user posted image  Ne vem, no. Meni so na srečo cigareti zasmrdeli še preden mi je izostala M in se jih tudi ne bom več dotaknila. Pikica je le na prvem mestu. Sicer pa kakor komu paše.

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:26:10   
Leiah
Jaz mislim, da če si dovolj odločen v svojih dejanjih lahko tudi s kajenjem prenehaš!!
Moja mati je v obeh nosečnostih enostavno prenehala kaditi, pa seveda tudi med dojenjem, pa je sama rekla da njej to sploh ni predstavljalo nobenega problema, enostavno se je odločila in je odnehala.
Poznam pa veliko nosečnic, ki kadijo tudi v tem obdobju, pa seveda tudi kasneje in se jim to niti najmanj ne zdi čudno, celo normalno se jim zdi user posted image

_____________________________

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:29:06   
fragola99
IZVIRNO SPOROČILO: maja24

Jest pa tko pravm,če ti paše kad amak res pomalem,pol pa če maš srečo da ti zasmrdijo je pa itak fajn ker tako nehaš.Ne morte pa zej tiste obsojat k se težko odvadijo.Nimamo vsi enake voljeuser posted image


Jaz pa mislem, da se tle sploh ne gre za voljo in za  to, da kdo se lažje odvadi. Vsak kadilec je zasvojen in težko preneha. Gre se bolj za odgovornost oziroma zrelost nosečnice, da lahko uvidi, da je najpomembnejše zdravje otroka ter spoznanje, da mu zavestno ne bo škodila!

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 13:44:53   
butt3rfly
ka ni že samo dejstvo, da si noseča in s tem poleg sebe še za nekoga odgovorna, dovolj velika motivacija, da prenehaš??? nikol ne bom odobravala kajenja med nosečnostjo. moja sestrična se temu enostavno ni mogla odrečti, na koncu pa je predčasno rodila (skor 2 meseca), mali je bil pravi zahiranček, težave z dihanjem, ful mejčken in ful premalo kilaže, itd. men se taki ljudje zdijo enostavno neodgovorni. neopravičljivo.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 14:00:24   
Pobalami
Če že moraš pržgat prižgi kakšen ultra light cigaret, ki ima manj katrana in nikotina. Res se probaj brzdat, če že ne moreš nehat.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 14:48:30   
mateyka
majhna porodna teža, pa nekje sem zasledila, da cigareti povzročajo pomanjanje kisika pri embriu/fetusu in je razvoj organov (mislim, da so omenjal možgane?) upočasnjen zarad tega. in neki v zvezi v vitamini tud (vitamin c?) - da jih kao cigateri posrkajo iz telesa..
to pomen, da bi morale povečat dozo vitaminov, ki jih jemljejo (kadilke). za povečanje kisika v krvi pa nimaš tablet, tko da..

jest sem nehala takoj, ko sem zvedla da sem noseča - enostavno si NISEM UPALA kadit, da ne bi blo kej narobe s pikico. to me je bolj skrbel, k pa kok bom živčna, če ne bom pržgala - bi bla bolj živčna, če bi blo mojim zlatom v trebuhu kej narobe al pa če mu/ji ne bi dala optimalnih pogojev za razvoj. jest si ne bi mogla oprostit, če bi blo zarad tega kej narobe - in pol k te 2 stvari daš na tehtnico, vidiš, da tle ni kej razmišljat kaj je boljš (nehat alne).
a če predčasno rodiš - kaj boš rekla svojmu otroku, ko bo večji? sorry, nism mogla nehat kadit, pa si bil na intenzivni negi za dojenčke, ko si se rodil in na cevki smo te mel zarad tega.. user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 14:48:46   
Anonimen
Jaz sem pa kadila celo nosečnost. Pa se mali ni prej rodil (1 dan po roku), pa med shiranimi tudi ni bil (3700g). Je pa res, da sem se mogla kontrolirat, ker bi jih jedla. POstavila sem si mejo, kolko jih lahko.

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 14:59:19   
gaya24
Js sem skadila približno 10 cgaret dnevno pred nosečnostjo. Ko pa sem zvedla da semuser posted image , nisem prižgala niti ene cigarete več, pa mi je še vseen zadišalo po njih. Avtomatsko sem se zavedla, da ne gre več samo za moje zdravje in sem nehala. Vse se da, če je volja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 15:02:29   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem pa kadila celo nosečnost. Pa se mali ni prej rodil (1 dan po roku), pa med shiranimi tudi ni bil (3700g). Je pa res, da sem se mogla kontrolirat, ker bi jih jedla. POstavila sem si mejo, kolko jih lahko.



čestitam ti, anonimna. kako dobra mati, da si si znala mejo postaviti. adijo pamet, folk no! bo pa mogoč kasnej mel težave, ki si mu jih ti povzročila. takšni ljudje me grozn jezijo. sami se ne znajo kontrolirati, ker so prešibkega značaja, najeba pa otrok, k ni nič dolžen in kriv.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 15:05:17   
Taula
Jaz sem pa kadila celo nosečnost. Pa se mali ni prej rodil (1 dan po roku), pa med shiranimi tudi ni bil (3700g). Je pa res, da sem se mogla kontrolirat, ker bi jih jedla. POstavila sem si mejo, kolko jih lahko.


Joj sej se mi smiliš. Imela si več sreče kot pameti. Upam da v primeru, da spet zanosiš postaviš otroka na prvo mesto in ne sebe. Pri user posted image  moraš biti zrel in pozabiti na svojo sebičnost.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako naj se odvadim kajenja
9.11.2007 17:01:15   
scubadiver
ah, ker prehitro klikam bo treba pa vse popraviti...

Sem se hotela skriti za anonimnostjo in mi ni uspelo.. Pač ne bom anonimna. Tudi jaz nisem popolnoma prenehala s kajenjem ampak še vedno vsak dan prižgem nekaj cigaret.
Ko sem se na začetku nosečnosti pogovarjala s svojim G. je rekel da je seveda bolje da neham, ampak samo pod pogojem da zaradi tega ne bom nervozna. Ko sem mu povedala da probavam nehat odkar vem za user posted image  pa da ne gre in ne gre, ker mi paše še bolj kot prej, je komentiral da je potem bolje da prižgem tistih par cigaret na dan in se ne sekiram.
Sem 14 dni pred rokom, otrok je bil pred enim tednom tažak malo čez 3 kile in je ocenjena teža do pororda dobre 4 kile. Zahiran otrok? No ja ne vem...
Po drugi strani pa.. če bi bile cigarete res tako škodljive, kako da ne poznam v moji generaciji niti ene osebe ki bi imela astmo, pa takrat mame večinoma niso prenehale s kajenjem, ker se o tem ni toliko govorilo. Današnji otročički pa imajo precej pogosto težave z dihali. Pa večina nosečnic ne kadi.
Ne zagovarjam kako je fajn kadit in daleč od tega da bi bila ponosna celo nasprotno se sramujem da nisem nehala med nosečnostjo.  

< Sporočilo je popravil scubadiver -- 9.11.2007 17:06:10 >


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...




KAKO SE JE ZAČEL POROD?
MUREN

KAKO SE VAM JE ZAČEL POROD?

popadki (65%)

odtekla mi je voda (35%)


Število vseh glasov: 186

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!