|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  170 171 [172] 173 174   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.8.2008 16:32:56   
*bubi*
Sicer pa, kaj sploh še čakaš doma, daj idi že rodit no, da bomo lahko že vozičkat začele!




Nosečnice: 

user posted image   dojenč, PDP 11.08.2008
user posted image   Saraya, PDP 1.9. ali 31.8.2008
user posted image  *Bubi*, PDP 03.09.2008
user posted image  gold fish, PDP 03.09.2008


Glede na ta seznam res ne bom več dolgo čakala user posted image user posted image user posted image  Dojenč, tvoj PDP je mimo, upam, da si se že preselila na seznam nižje. S Sarayo in Gold fish pa smo itak zmenjene, da gremo skupaj user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4276
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 8:56:39   
B.M.
Pozdravljeneuser posted image
Vidim da ene že napeto odštevateuser posted image ...jaz sem malo naprej pa tudi že kar nestrpno odštevamuser posted image
Imam pa eno vprašanje,mogoče ste o tem že govorile ampak jaz nikjer ne najdem...včeraj smo imeli v materinski šoli predavanje o novorojenčku in dojenju...pa je bila beseda tudi o dudah,zdaj pa me zanima,če je sploh katera ki ni dala dude svojemuuser posted image . Jaz bi namreč rada poskusila brez dude,samo kaj narediš če je otrok jokav. Ta predavateljica je rekla da otroci zahtevajo samo bližino in da jim duda sploh ni potrebna. No jaz sem za to da se duda ne bi uvajala...zanimajo me vaše izkušnje...HVALA user posted image


_____________________________

Najina sreča je Matic in od 27.9.2008 nama vsak dan sije sonček tudi če so na nebu oblaki !!! RODILA SE JE NAJVEČJA SREČA !

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4277
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 12:32:51   
Blacky30
Nosečnice: 

user posted image   dojenč, PDP 11.08.2008
user posted image   Saraya, PDP 1.9. ali 31.8.2008
user posted image  *Bubi*, PDP 03.09.2008
user posted image  gold fish, PDP 03.09.2008
user posted image   Dušk@, PDP ??????
user posted image   Zakzak, PDP 10.09.2008
user posted image   B.M., PDP 02.10.2008
user posted image    blanka1, PDP 02.10.2008
user posted image   Tamara85, PDP 07.10.2008
user posted image   lyra, PDP 02.11.2008 user posted image   user posted image
user posted image    blackcoffee, PDP začetek decembra 2008
user posted image   mars.2903, PDP januar 2009
user posted image    VRTNICA84, PDP 25.01.2009
user posted image   cati, PDP 10.02.2009


Mamice in dojenčki ali dojenčice: 

user posted image     Renatka, Eva, 09.08.2008
user posted image    Flower, Lan, 29.07.2008
user posted image    Liju, Žan, 22.07.2008
user posted image    pepa6, Lara Tisa, 17.07.2008
user posted image    Blacky, Teja, 17.07.2008
user posted image    Frutka, Lili, 11.7.2008
user posted image   Maja T., Zara, 08.07.2008
user posted image   Willma, Lili, 22.06.2008
user posted image   Barbaw, Maja, ??????
user posted image   hijenca, Vid, 08.05.2008
user posted image   Čmrlika, Taja, 19.04.2008
user posted image   Trnuljčica, mali princ, 16.04.2008
user posted image   Kekec in Mojca, mali Kekec, 09.04.2008
user posted image   Janey, Jaka, 12.02.2008
user posted image   Marusah, Lovro, 07.02.2008
user posted image    tea78, Naja, 17.12.2007
user posted image   Nana 35, Klemen, 27.12.2007
user posted image   Pandica , Zala, 14.10.2007
user posted image   Koala, Alex, ??????
user posted image   Mehurčica, Eni, 19.10.2007
user posted image   Vrtnica, Vana, 28.11.2007



In tiste, ki ki imamo že malo večje nadebudnike:

user posted image  Pikec (gold fish), 8 let
user posted image  Lataša (Vrtnica) 6 let
user posted image David (Mehurčica), 4,5 leta
user posted image Frutek (Frutka) 4 leta
user posted image Žan (Willma) 4 leta
user posted image Kekec (K&M), 4 leta
user posted image Nejc (Blacky), 3,5 leta
user posted image Aneja (Saraya), 3 leta
user posted image Bubi (*Bubi*), 2,5 leta
user posted image Mala miss (rubin.), 2,5 leta
user posted image Jaka (Barbaw), 2 leti

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4278
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 12:37:03   
Blacky30
B.M., jaz sem Teji uturila dudo zadnjo noč v P, ker je tulila od 22h do 5h zjutraj. Na koncu pa še niti ni hotela imet dude v ustih. Tak da, ko sem že skoraj omagala, jo je sestra odnesla in potolažila z glukozo, da je potem lepo zaspala. Zdaj ima tudi doma dudo, a je ne mara preveč. Morda, da se malo potolaži, ko ima krče in je ful zaspana, ko pa zaspi, pa jo vrže ven, tak da pri nas pretirano v uporabi, je pa fajn, ko jo hoče imet, da se malo umiri.

(odgovor članu B.M.)
Neposredna povezava do sporočila: 4279
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 14:30:47   
kekec in mojca
B.M., pri Kekcu sem bila enakega prepričanja kot ti. Otroku je nisem dala, celo alergična sem bila na vsako vprašanje, če nima dude. Sprva sem bila na to ponosna, kasneje malo manj, na koncu se mi je pa zdelo že butasto, ko sem gledala ostale mamice, kako svoje otročke hitro potolažijo z dudico, moj pa kar joče - RAZEN, če ga ne dojim. In tako sem postala mama-duda. Šla sem celo tako daleč, da mu niti stekleničke nisem dajala, raje sem videla, da pije po kozarčku. Vse lepo in prav, za otroka zelo prijazno, toda...

Res hudo, ampak zares težko pri srcu, mi je bilo, ko je moral iti prvič v vrtec, pa še to ga nisem mogla uvajat zaradi svoje službe (ampak to je druga zgodba). Vzgojiteljica me je takoj vprašala, če ima dudico, da ga bodo v času moje odsotnosti potolažile, ker so otročki sicer res uboščki - od doma nimajo ničesar, kar bi se lahko oprijeli. Niti stekleničke, niti dude, ni imel niti ninike ali kakšne druge igračke. Lahko si predstavljaš, kakšen je bil prvi dan, ko je ugotovil, da mamice ni v vrtcu. user posted image

Pri prvem otroku, ko se posvečaš le njemu, je enostavno biti mama duda, pri drugem pa je to že težje. Zato jo je Tine dobil, v bistvu so mu jo dali že v porodnišnici na intenzivnem oddelku. In sem bila po svoje kar vesela. Vsak pediater te kasneje ob pregledu vpraša, če ima tvoj otroček dudico. Pregledi so za samega otroka tako veliko enostavnejši in prijetnejši.

Glej, ne si zdaj delat nekih velikih načrtov, kako bo potekala tvoja vzgoja, ker boš kasneje razočarana. V materinski šoli te napolnijo z nekimi idealizmi, ki v praksi pogostokrat sploh ne stečejo. Lahko je namreč govoriti, otroku ne dajat dude, če pa ti otrok ob krčih joče vsak večer, dan za dnevom, po dve uri skupaj, ti pa imaš živce čisto zrahljane. Baje da pri tem pomaga "dojenje". V porodnišnici so mi rekli, da ga naj pristavljam na prazno dojko (sicer so krčki pri otroku še hujši). To je pa vsaj v mojem primeru bilo nemogoče, ker sem itak imela zmeraj polne prsi, če pa sem ga pristavljala, pa so bile polne še bolj in je bilo mleka še več.

Itak pa, vsak pediater izven porodnišnice ti bo rekel, da dudica ni za nobenega otročka nič slabega, le da mu jo moraš vzeti do drugega leta.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4280
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 14:31:33   
kekec in mojca
Uh, sem se pa razpisala... user posted image Ampak na temo o dudicah bi lahko povedala še več...

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4281
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 17:49:36   
trnuljčica
BM  ne preveč planirati vnaprej. Tudi glede dude ne.

Mi bi jo pa imeli, pa je mali noče. Do enega meseca si ga še lahko za kakšno minutko prepričal, da jo je obdržal v ustih. Seveda, če si mu jo držal pred tem ca 10 sek.  Po 1 mesecu pa jo je po 1 sekundi pljunil tudi do 1 meter daleč. Ali pa jo je z rokico odrinil. Sva obupala pri 2,5 mesecih....user posted image A, ja ob joku pa tako ni funkcionirala nikoli. Jo ni niti  zagrabil.
Jo še sedaj nosim s sabo, ko greva okrog. Ampak bolj zaradi mene...  Menda mi je v tolažbo, ko joče (ko je zaspan), pa me gledajo user posted image ... Takrat se spomnim, da sem poskusila s takšno tolažbo, pa ne gre. Zanimivo, da jo noče tudi, ko ga mučijo dlesni... Kaj češ.

Ti planiraš, user posted image odloči. user posted image



ps: kupila sva 5 ali 6 različnih dud, rezultat ti je znanuser posted image


(odgovor članu B.M.)
Neposredna povezava do sporočila: 4282
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 21:55:26   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: B.M.

Jaz bi namreč rada poskusila brez dude,samo kaj narediš če je otrok jokav.



Šele sedaj sem podrobneje prebrala. Prej ti v bistvu nisem odg na vprašanje.

Ja nič, če user posted image nima dude (ali če jo nočeuser posted image ) ga moraš drugače "potolažiti". Ko ga boljše spoznaš ugotoviš, kaj hoče in ga tako potolažiš. Naš recimo zelo rad čveka in začne takoj tečkat (jokcat), če se mu ne posvečaš. To pomeni, da mu non stop govoriš, se igraš z njim, mu kažeš stvari... Je pa res, da je naš nespalni tip ( danes recimo mukoma-prisiljena šolska ura spanja). Samo čukira, se igra, pogovarja... Ne rad je "sam s sabo ", če veš kaj mislim. Definitivno bi bilo z dudo lažje. Vsaj uspavanje. Je pa res, da je vsaki mesec za 50 % boljše.

Glede joka ob krčih ti ne znam svetovati kako brez dude, saj je naš imel prave krče  mogoče tri krat po 1 uro. Pomagalo je, da sem ga na previjalni odvila. A ja,  takrat se je še dal prisilit z dudo- imel jo je dokler je trajal krč, potem jo je pljunil ven.
Se pa kar strinjam z K&M, da to  (brez dude) pri prvem user posted image še gre.


Ps: Še vedno lahko upaš, da boš imela spalni tip user posted image . Potem gre veliko lažje brez dude.user posted image


(odgovor članu B.M.)
Neposredna povezava do sporočila: 4283
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 21:57:02   
kekec in mojca
ps: kupila sva 5 ali 6 različnih dud, rezultat ti je znan
 

user posted image user posted image user posted image Mi je to tudi poznano ja, ampak učinek je bil isti kot pri tebi!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4284
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 22:04:03   
kekec in mojca
Trnuljčica, jo nameravaš še kam mahnit na morje?

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 4285
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
13.8.2008 22:10:27   
kekec in mojca
Dojenč, iskrene čestitke ob rojstvu tvojega zakladka!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4286
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 0:04:07   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Trnuljčica, jo nameravaš še kam mahnit na morje?



Imam možnost septembra. Ampak je še v zraku. Ni mi sami z malim za iti (potem res nimam nič od user posted image , vsaj zraven našega user posted image ne  user posted image ). Ati bo takrat  v tujini 1 teden. Pa za aeroplan še nisem začela zbirati denarja...
Moj planira nek dopust v oktobru ali novembru. Ampak kje je še to... Verjetno tudi še v zraku...user posted image user posted image user posted image

Kdaj pa jo ti zopet mahneš proč? user posted image Je kaka možnost za user posted image pred tem? Glede na to, da zadnjič nisem prišla.user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4287
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 9:36:43   
kekec in mojca
Na lepše gremo spet v ponedeljek, tako da bo bolj težko... Potem z našimi počitnicami zaključimo za letos, mogoče, ampak težko verjetno, spet med jesenskimi počitnicami. Z denarjem bo letos bolj težko, ati nima zaposlitve za poln delovni čas. 

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4288
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 11:18:16   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Na lepše gremo spet v ponedeljek, tako da bo bolj težko... Potem z našimi počitnicami zaključimo za letos, mogoče, ampak težko verjetno, spet med jesenskimi počitnicami. Z denarjem bo letos bolj težko, ati nima zaposlitve za poln delovni čas. 


user posted image user posted image user posted image
Tudi moja prijateljica je izvisela v šoli. Bi ji morali dati za stalno, saj je 3 leta... Sedaj pa jovo na novo. Se ji je že dvakrat isto zgodilo.user posted image Samo menjajo kader za določen čas. Pa verjetno se bojijo, da bi bila user posted image . Ja najbrž bo najbolje, ko bo 40?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4289
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 14:30:28   
kekec in mojca
Tudi moja prijateljica je izvisela v šoli. Bi ji morali dati za stalno, saj je 3 leta...


Žal to v šolstvu ne velja. Pri nas so neka posebna pravila, zato imamo prehodno obdobje do leta 2010 (se mi zdi), v glavnem, 7 let po uveljavitvi tega zakona lahko ravnatelji to počnejo, kar so naredili prijateljici.

Ne bi pa je smeli zamenjat, ker ima kot prej zaposlena prednost. Razen, če so ji vmes za nekaj časa prekinili pogodbo (počitnice).

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4290
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 16:02:34   
cati
DOJENČ JE RODILA PUNČKO ŽANO, 48CM VELIKO IN 3110g ob 11.35.


Čestitamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4291
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 18:54:32   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca


Žal to v šolstvu ne velja. Pri nas so neka posebna pravila, zato imamo prehodno obdobje do leta 2010 (se mi zdi), v glavnem, 7 let po uveljavitvi tega zakona lahko ravnatelji to počnejo, kar so naredili prijateljici.

Ne bi pa je smeli zamenjat, ker ima kot prej zaposlena prednost. Razen, če so ji vmes za nekaj časa prekinili pogodbo (počitnice).



Ji bom rekla. Samo kaj pa naj? Naj jih toži? Saj veš kako je... user posted image Je pa prvo leto nadomeščala porodniško, drugo sta pa obe učili isti predmet. Uradno je bilo, ker bodo ukinili dodatno del. mesto. Neuradno pa...

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4292
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 19:25:44   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: cati

DOJENČ JE RODILA PUNČKO ŽANO, 48CM VELIKO IN 3110g ob 11.35.





Čestitke user posted image user posted image user posted image

joj, zdaj pa bom že res kmalu na vrsti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu cati)
Neposredna povezava do sporočila: 4293
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 19:51:09   
trnuljčica
Iskrene čestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Bubi res se bliža tvoj čas.user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4294
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 19:52:19   
trnuljčica
Joj, moj mali je tečkal in sem kar poslala. user posted image user posted image Iskrene čestitke dojenčuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4295
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 21:22:05   
arabela*
dojenč user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4296
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 21:24:51   
arabela*
babike,malo da vas pozdravim.
Še vedno smo 2v1user posted image ,čeprav mi ctg že pridno beleži popadke.Tak da čakamo iz dneva v dan.Počutjre se je ta zadnji mesec normaliziralo.Tudi spanje se nekako popravlja.
K&M,ti pa si kar aktivna z morjem.Lepo da tako uživate.Meni se tak lušta morja,pa bomo že drugo leto nadoknadli.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4297
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
14.8.2008 21:28:07   
B.M.
 user posted image user posted image user posted image ČESTIZKE DOJENČ user posted image  user posted image  user posted image
K&M in trnjujčica najlepša hvala z izčrpne odgovore in izkušnje,saj se zavedam da je teorija eno in praksa drugo pa še kako...duduce imamo tako in tako že pripravljeneuser posted image pa bomo potem videli kako bo

Še enkrat hvalauser posted image


_____________________________

Najina sreča je Matic in od 27.9.2008 nama vsak dan sije sonček tudi če so na nebu oblaki !!! RODILA SE JE NAJVEČJA SREČA !

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4298
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
15.8.2008 9:40:14   
kekec in mojca
Saraya, odkrito, meni sploh več ni za it na morje. Sicer gremo letos drugič, drugače hodimo tja približno 3-4 krat na leto. Če s tem - morskim zrakom - vsaj za malo omilimo Kekčeve laringitise, se splača. Pa še uživamo hkrati. Ker pa zdaj gremo v prikolico, me je kar malo strah, kako bo vse skupaj potekalo.

Itak, ko grem ali v SG ali pa na morje, ena vmes rodi... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu B.M.)
Neposredna povezava do sporočila: 4299
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
15.8.2008 9:50:10   
kekec in mojca
B.M., boš videla, ravnaj se po svojem občutku, pa bo. Mogoče bo zdaj še za katero zanimiv link, kaj nam otročki pripovedujejo, ko jočejo - verjemite mi, vse je res. Meni je ta film precej pomagal pri razumevanju mojega Tineta in želim si, da bi ga imela tudi pri Kekcu, potem bi najbrž bila malo bolj sproščena.

Tukaj

Filmček je v angleščini in žal gre samo za eno besedo, ki jo otrok izgovarja, ko joče - to je NEH (pomeni, da je lačen).

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  170 171 [172] 173 174   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  170 171 [172] 173 174   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Ime za punčko
Brenčačka

Katero ime vam je bolj všeč?

Maja (52%)

Gaja (48%)


Število vseh glasov: 517

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!