|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj pustit, da se ponoči dere?
5.12.2006 16:51:01   
maliva
klinc, tud jaz bom spala, ko bo v puberteti user posted image

no, jaz že od rojstva naprej ne gledam na uro, kdaj je jedel in kdaj bi spet moral (ne podnevi ne ponoči), ker se mi to zdi skregano z zdravo pametjo. tud jaz nisem "lačna na ure", ampak jem, kadar lakoto začutim.

dvakrat sem naredila tako, da sem bila čist izmozgana in mi je blo vseeno, če se joče 5 minut ali eno uro... ampak ko je on zaspal, jaz nisem več mogla, ker sem mela groznooo slabo vest, da sem ničvredna mati. zjutraj sem bila dejansko pravi zombi, saj zaradi vesti nisem mogla več zaspati nazaj. nato tega nisem nikoli več ponovila in še sedaj ga dam na zizo, če se zbudi.... po večini spi (11 mesecev), včasih ima pa kakšno noč, ko pride dudat tud po 4x. pa ne kompliciram preveč. si mislim "me že potrebuje"....

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj pustit, da se ponoči dere?
5.12.2006 21:22:37   
žanai
Ojla!

Naša je bila pri 6 mesecih ponoči še lačna in se je sama zbujala ponavadi okrog 3h. Sem jo v temi podojila, pa je zaspala nazaj. Če slučajno ni zaspala, sem jo položila v posteljico in odšla iz njene sobe. Seveda se je na začetku tudi drla. Pa sem hodila nato k njej vsakih 15 minut, sem jo vzela ven iz posteljice, jo kakšno minuto pocartala, da se je pomirila, nato pa dala nazaj. Nikoli mi ni bilo treba tega delati skupaj več kot 1 uro in 3 dni. Podojila sem jo pa le okrog 3h in nato zjutraj okrog 7h. V sobi ima ponoči temo, tako da se je po nekaj dneh navadila, da tudi če se ponoči zbudi, jo bom prišla samo pogledat in nič več, dojenje pa bo na vrsti le ob določenem času- ko bo lačna. Ko je tema, se spi. Včasih se zbudi in se malo igra z najljubšo igračko, ki jo ima v postelji, a kmalu zaspi nazaj. Ko je bila še manjša, sem ji prižgala tudi Tommyjevo zvezdico, ki igra pesmico in na steno proicira podobe. Ta zvezdica je za nas zlata vredna. Se mi je zdelo, da se počuti neprjetno v temi.

Ko se je pa tisto nočno dojenje sprevrglo bolj v cartanje (pri 11 mesecih), pa sem tudi tega ukinila- sem jo šla le pogledat v sobico, pocartat in šla ven... spet se je drla, ker ni dobila zize, a je vedela da je ne bo dobila niti pod razno. V dveh dneh smo spali celo noč, od 20h do 7h.

Se mi pa zdi nujno, da greš otroka pogledat vsakič, ko se joka- lahko ima vročino, drisko, zamašen nosek... mogoče rabi otrok vedeti, da si nekje v njegovi bližini.  Ok, ne skočiš k njemu še isto sekundo... počakaš nekaj minut in če se ne umiri, greš pogledat.
Pri nas se tudi ni obneslo, če sem bila ob njeni postelji in jo božala- me je še bolj izsiljevala.

Pa še to sem opazila, da se manjkrat joka, odkar ima svojo najljubšo igračko ob sebi. Če je tudi tvoji princeski kaka mehka igračka všeč, a nanjo ni navezana, ji lahko pri tem pomagaš. Vsakokrat, ko se bosta dojili (ali pa vsaj vsakokrat pred spanjem in ponoči) daj igračko med njo in tabo. Kmalu jo bo sama začela stiskati k sebi. user posted image  Taka igračka ti potem tudi močno olajša uvajanje v vrtec, ker se otrok z njo nauči kako se lahko sam potolaži. user posted image

Red mora bit in otrok se bo tega navadil slej ko prej, le vztrajati moraš.
Pa srečno!




(odgovor članu maliva)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj pustit, da se ponoči dere?
5.12.2006 21:32:37   
Miss Piggy
Mi pa čez dan zaspimo v posteljici brez problema. Včasih tud pisne ne. Včasih sem hodila k njemu na par minut, pa mu dala mal čajčka, pa postopek ponovila 10-15x preden je zaspal. Zdaj mu pa lepo povem da se bo zdaj lepo naspal, da je mami tuki, da ga vidi in sliši, da se bo spočit bolje počutil, se mu lepo nasmejim in zaželim prijeten spanec in glej ga zlomka, dete zaspi samo!user posted image


Problem nastane zvečer- takrat ta metoda ne pali, ravnokar se je drl 20 minut, da je čisto pikast ratal. Sem poskusila tudi s prižgano lučjo. Noče in noče zaspat. Sinoči je naprimer zaspal ob 23h, zaspan pa je bil že okrog 19.30. Komaj sem ga uspavala na rokah.user posted image

Mož pa ne dovoli, da bi ga pustila da se dere...

(odgovor članu žanai)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj pustit, da se ponoči dere?
5.12.2006 21:44:38   
tinkamiška
Iza bo stara 1 leto čez slabih 20 dni, pa sem šele zdej mogoče dvakrta prespala celo noč. Že kot čisto mali dojenček se je dojila na 2-3 ure, čez dan je pa tako in tako visela na meni. Okoli 4 ali 5 meseca je jedla ponoči na 1 uro in sem bila kot zombi, pa nisem nikoli pomislila, da bi jo pustila jokat. Sem kdaj sama jokala ponoči, ker se mi je zdelo, da me bo kr konec, ampak vem, da bomo enkrat spali kot se spodobi, no takrat nas bo verjetno budil že njen bratec ali sesticauser posted image
Je pla enkrat bolana in je jokala skoraj celo noč, jst pa zraven, nikakor je ne bi mogla pustit jokat, pa četudi bi bla zdrava, me preveč srček boli...

Tinka




_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Koliko otrok imate?
nosek5

Koliko otrok imate?

5 ali več (2%)

4 (3%)

3 (13%)

2 (29%)

1 (32%)

nobenega (22%)


Število vseh glasov: 183

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!