|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2017
25.8.2017 18:59:42   
annnaa
Oh, srecnosrce nič kaj fajn, da te je imela nadomestna ginekologinja in da te je takole prestrašila. Kaj bi se pa naj dogajalo? Je CTG kaj pokazal? Kakšna je pa meja za vaginalni porod? Moj dragi je imel 4,5 kg, dolg je bil 58 cm in je bilo vse OK. Držim pesti, da se ta nadomestna ginekologinja moti in da prideš čim prej do svoje. Je res škoda, ker je čas dopustov in pol ne prideš k svoji.

Dorotheia držim pesti, da se bonkar iz nič začelo dogajati. Kolegica je bila na pregledu, so jirekli, da se nič ne dogaja in je prišla čez eno uro nazaj s popadki na 10 minut, odprta 4 cm! So se čudili, alpak zgleda je vse mogoče.

Se mi zdi, da imamo letos nosečke kar smolo s temi vročinskimi vali. Čist preveč jih je bilo iz je še zadnji. Popoldne je res obup. Jaz sam ležim, al pod klimo ali v bazenu.

Srečno vsem!

(odgovor članu srecnosrce)
Neposredna povezava do sporočila: 1126
   RE: Septemberke 2017
25.8.2017 19:33:35   
srecnosrce
Maja2014 in annnaa hvala za tolažbo.

Na ctg-ju je bila ravna črta (kot ravnilo) kot da se ne dogaja nič, na osnovi vaginalnega pregleda pa mi je rekla, da se vse skupaj pripravlja, krajša in mehča (menda naj bomo pozorni). Menda za sam porod ni ok razmerje med obsegom glavice in trebuščka.user posted image Ampak dete od 31-ega tedna skoz raste po krivulji. Vse mere gredo sicer po zgornji krivulji, vendar nobena ne odstopa oz ne štrli s krivulje. Bolj me moj prepričuje, da sem imela smolo z ginekologinjo, bolj mene žre, kaj pa če ... daleč je do torka.user posted image

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1127
   RE: Septemberke 2017
25.8.2017 20:22:11   
annnaa
Po moje si tudi imela smolo z ginekologinjo! Ene mogoče nimajo toliko izkušenj z meritvami in z izvidi. Če je lepo na krivulji rast, tudi če je na zgornji meji, je sigurno OK. Ne se obremenjdvat. Ko bo prišel dan D, se bodo že v porodnišnici skupaj z vama odločili, kako boš rodila. Res se ne preveč sekirati!

(odgovor članu srecnosrce)
Neposredna povezava do sporočila: 1128
   RE: Septemberke 2017
25.8.2017 21:41:52   
Nix_81
Punce pozdravljene!

Da se malo javim po dolgem casu. 9.8. so me zadrzali v P zaradi rahle krvavitve in nadalje tudi zaradi razlike v tezi mojih dvojckov. Po trikrat na dan sem bila spremljana s ctg in skoraj vsak dan se z UZ.
Skratka obilo pocitka in dolgega casa je bilo v teh 14 dneh.

V torek pa se je cisto narahlo zacelo dogajat, poleg tega smo v sredo, 23.8. dopolnili 38 tednov kar je cas, ko so dvojcki pripravljeni za ta svet.

Po ekspresnem porodu sta se nam ob 10.13 in 10.17 pridruzila nova druzinska clana Aleks in Lukas katerih pa se je mocno razveselila tudi 4,5 letna sestrica.

Tako samo se cakamo kdaj bomo lahko sli domov.

Vsem, ki se cakate svoje zakladke, vam zelim, da bi imele cim lepso izkusnjo in zdrave otrocke v svojem narocju. In seveda tako razumevajoce in prijazno osebje kot sem ga imela jaz v Celju.

Uzivajte v sprehodih in svezem zraku, jaz imam trenutno bolj malo stika z zunanjim vremenom 😁

Pozdravcek od nas treh 😄

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1129
   RE: Septemberke 2017
26.8.2017 0:46:14   
maja2014
Nix_81 , oooooooo iskrene čestitke!!! user posted image user posted image user posted image Naj vam čas hitro mine, da boste čimprej doma.

srecnosrce , verjamem, da je do torka dolga čakat...ampak; če je do sedaj bilo vse ok in tvoja G, ki te spremlja že celo nosečnost, ni videla nobenih težav, potlej se je pa za zamisliti nad mnenjem nadomestne user posted image Če zaupaš svoji G, potem se kar pomiri, da je tako, kot ti je ona rekla.


(odgovor članu Nix_81)
Neposredna povezava do sporočila: 1130
   RE: Septemberke 2017
26.8.2017 7:42:26   
Tara9
Nix_81 iskrene čestitke za dvojno srečico. No pa je mimo in si se rešila. Lepo je brati o ekspresnem porodu, naj bo čim več takih. Želim vam čimhitrejši odhod domov.

Srecnosrce tudi jaz ti pošiljam pozitivne misli. Probaj vsaj malo odklopiti do torka. Sem prepričana, da bo vse ok, zdravniki pa se bodo na dan poroda sigurno odličili za opcijo, ki bo najbolj varna za vaju. Imaš zapisan obseg glavice in trebuha? Tudi meni se je v prvo podobno dogajalo.

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1131
   RE: Septemberke 2017
26.8.2017 9:39:55   
annnaa
Nix_81 iskrene čestitkeeee user posted image za dvojno srečo user posted image user posted image ! Pa res super, da si ju tako dolgo nosila pod srčkom. Pa še hiter porod, ni lepšega! Lepo se cartajte, pa da boste šli čim prej domov!
Me pa tudi veseli, da si bila zadovoljna z osebjem v Celju! A je gužva v porodnišnici?

Joj, mene pa moja mala brca na tako čudnem mestu, se sprašujem, če se je mogoče nazaj obrnila na noge. Razen, če mi kolena tišči v popek. Se mi je že prva hči zdela živahna v trebuščku, sam tale je pa pravi razbojnik. Hčerka bi rekla, živa groza user posted image

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1132
   RE: Septemberke 2017
26.8.2017 12:23:52   
souldancer
Uuu, čestitke Nix_81! A rodila si naravno ali je pri dvojčkih običajen CR?

Srecnosrce, kot pravijo punce, tudi jaz bi se bolj oprla na mnenje svoje G. Si pa predstavljam kaj preživljaš te dni, verjamem, da ti ni lahko :(

Pri nas se drugače tudi dogaja...vsak dan čutim otroka nižje, vedno več sluzi imam na papirju....tako da čakam samo še čep :) (pri prvih dveh je bil čep znanilec poroda - sem potem naslednji dan rodila)....pričakujem v prihodnjih dneh user posted image Če pa slučajno zdrži do 1.9., ko imam PDP, pa tudi nič narobe - imamo doma prvošolko in bi bilo noro fajn, če bi jo lahko pospremila ob prvem šolskem dnevu. Če ne bo pa ati doživel to veselje ;) V ponedeljek imam CTG, pa bomo videli kaj se dogaja...občutek imam, da sem kak cm že odprta...

Nič punce...uživajte v vikendu....

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1133
   RE: Septemberke 2017
26.8.2017 21:06:08   
Dorotheia
Samo na hitro. Evo mi tudi danes rodili, zacela odtekat plodovnica, ki je bila ze rahlo zelena. Sem dobila sicer svoje popadke, pa so mi dali se umetne, ds bi slo hitreje, zaradi zelene plodovnice. In je bilo res kar hitro, v 4 urcah. Lep solski porod in zopet aleluja za EA, ceprav so bili tokrat popadki malo lazje za prenasat. S punco sva obe super in se ze crkljamo. Tako sem vesela, da je to dete koncno ob meni, zunaj.

Pa cestitke tudi drugi mamici!

(odgovor članu souldancer)
Neposredna povezava do sporočila: 1134
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 7:34:04   
annnaa
Juhuhuuu, čestitkeee Dorotheia user posted image Lepo se cartajte! Kako pa je mali princeski ime?

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 1135
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 7:39:34   
Tara9
Ooooooo začelo se je, iskrene čestitke in veliko cartanja ter lepih trenutkov user posted image user posted image .

Naj se trend šolskih in ekspresnih porodov nadaljuje!

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1136
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 7:43:59   
Dorotheia
Hvala za cestitke! Nasi princeski je ime Ana.

Uzivajte punce! Se malo pa boste tudi ve imele strucke v rokicah.

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1137
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 8:09:06   
andi0711
čestitke obema user posted image user posted image user posted image bravo pa smo naredili tudi otvoritev na ringaraji .. na fb so vse v takem pogonu, enih 6 je že ziher rodilo...

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 1138
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 9:32:34   
annnaa
Zelo lepo ime sta izbrala Dorotheia!

Jaaaa, naj se trend hitrih in šolskih porodov nadaljujeuser posted image !

(odgovor članu andi0711)
Neposredna povezava do sporočila: 1139
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 9:36:56   
souldancer
Dorotheia cestitam!!! Juhuhuu, pa se je zacelo;) meni je pa tamala zbolela (vrocina, bruha, zadah, oblozen jezik, bolece grlo), tako da bi raje videla, da se ne rodim :(. Ce ne bo boljse, jo bom jutri peljala k P. V obicajnih razmerah je ne bi se vsaj par dni, ampak trenutno pa res niso obicajne razmere....

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1140
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 10:14:02   
Kinder123
Hei...čestitke Nix_81 za dvojčke in Dorothei za punčko Ano. Samo da je vse ok in ste super ekspresno rodile. Bravo, je že za vami in imate svoje sončke že v naročju.
Dorotheia, prestaviva kavo na potem- z vozički, ne. 😉 Sem pa iz Škofje Loke. Namen imam tudi roditi v Kranju.
Lepo bodite in tudi jaz nam želim vsem čim lažji porod.
Pa se je začelo...zdej pa ena za drugo.. 😀

(odgovor članu souldancer)
Neposredna povezava do sporočila: 1141
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 10:27:11   
vijolica8
Čestitkee mamicama, ki sta že rodili user posted image , želim vam obilo cartanja 😊
Evo pri nas smo v nizkem štartu. PDP 1.9., zaradi medenične vstave pa imam že dogovorjen datum za cr in sicer jutrii 🙈 to bo naš prvi otroček, naj bi bila deklica 😊 srečno vsem ki še čakate na otročke, naj vam minejo porodi hitro, s čim manj bolečine😊 Tako, se javim še kaj, ko bom že cartala svojo štručko, danes pa še izkoristim dan za uživanje z mojim dragim- najin zadnji dan ko bova še "čisto sama". 😊 je prav čuden občutek, ko veš da je jutri tisti dan, ponavadi pride porod spontano in nisem ravno deležna ugibanj, kdaj bo, kako bo, ampak pomembno je samo to da otroček pride zdrav na svet in da bo vse ok. 🐞 srečno vsem šeenkrat ☉


(odgovor članu souldancer)
Neposredna povezava do sporočila: 1142
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 11:14:07   
souldancer
vijolca8 uuuu, to se mi vedno zdi zanimivo, ko točno veš kdaj bo :) Uživajte danes in srečno jutri!!!

(odgovor članu vijolica8)
Neposredna povezava do sporočila: 1143
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 11:26:27   
annnaa
Vijolica8 srečno jutri! Danes pa še uživajta v dvoje in se cartajta!

Jaz zdaj že dve noči malo slabše spim, ker kar pričakujem, da bom zdaj, zdaj šla rodit, hihi. Je res zanimivo, ko ne vemo, kdaj bo naš dan D.

Lep dan vsem, menda danes še nad 30, pa v petek 1.9 bo še okoli 30, potem pa naj bi bilo bolje. Danes ponoči sem se okoli 1h zbudila prepotena, pri odprtem oknu. Tole poletje je res peklensko!

(odgovor članu souldancer)
Neposredna povezava do sporočila: 1144
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 11:39:39   
Tara9
Vijolica8 srečno, izkoristita zadnji dan v dvoje, jutri bo šlo pa vse kot je treba. Še malo pa bo štručka v tvojih rokah. Mislimo nate, javi se, ko boš lahko.

Ja letošnje poletje nam res ne prizanaša, jaz sem grozno spala, samo vrtim se ufff. Upam, da bom še vsaj 2 tedna v kosu in da bo potem malo bolj sveže.

Lepo bodite

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1145
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 22:07:00   
maja2014
Dorotheia, ooooooooooooooooooo čestitke!!! user posted image user posted image user posted image Upam, da je za tabo lep porod. Lepo se cartajta user posted image

vijolica8, tebi pa srečno in javi se nam, ko se boš lahko user posted image

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1146
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 22:11:39   
maja2014
Pozdravljene, nosečke in mamice user posted image

Joj, to poletje je res groza user posted image Pa ne zato, ker sem noseča; jaz enostavno te vročine, vlage in sopare ne prenesem; pa letos imamo neverjetno dosti os in sršenov user posted image

Jaz imam CTG v torek, bomo videli, kaj poreče user posted image

No; mi našega najmlajšega že navajamo na prihajajočega člana. user posted image Imamo enega dojenčka, tistega iz blaga, ko se punčke igrajo z njim; tako da ga damo v posteljico, pa na previjalno, pa cartamo ga, pa pokrijemo z dekico...on ga pa skozi ljubčka, prav simpatičen je user posted image

Meni tako noge zatekajo; pa ne samo gležnji, tudi stegna; kot da bi se mi voda nabirala...to se mi je dogajalo v 1. nosečnosti, v 2. pa ne. Sicer je bil prvi sin za pol kile težji od drugega; ne vem, če morda to kaj vpliva na zatekanje...

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1147
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 22:14:21   
maja2014
SEPTEMBER 2017SEPTEMBER 2017

Tara9 PDP: 21.9., user posted image user posted image , user posted image

annnaa PDP: 15.9., user posted image user posted image , user posted image

Dorotheia PDP: 25.8., user posted image user posted image , user posted image

srecnosrce PDP: 4.9., user posted image

souldancer PDP 1.9., user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

maja2014 PDP 22.9., user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1148
   RE: Septemberke 2017
27.8.2017 22:18:15   
maja2014
Mamice user posted image

Nix_81: 23.08.2017 Aleks in Lukas

Dorotheia: 26.08.2017 Ana

< Sporočilo je popravil maja2014 -- 27.8.2017 22:19:28 >

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1149
   RE: Septemberke 2017
28.8.2017 9:05:20   
annnaa
maja2014 fajn si naredila ta dva seznama! Upam, da bom kmalu pri mamicah, hihi. Danes imam drugič akupunkturo, v četrtek pa pregled. Mi je pa danes tak lep datum, 28.8 user posted image

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?