|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 8:33:22   
liliana
Po moje bo ali oproščen ali pa bo zadeva zastarala.....verjetno bo ta drugo....da bosta obe strani zadovoljni.......ena bo rekla, da ni bil obsojen, druga stran bo pa rekla, da če zadeva ne bi zastarala bi bil obsojen.....v bistvu prav po dedko mrazovsko.....razveseli vse.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.12.2014 8:35:06 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 9:27:48   
patrino
Če pošteno povem, me je zadnje čase nekako strah, kam vse skupaj pelje. Ne v smislu da se mi toži za tistimi materialnimi dobrinami, ki smo jih bili primorani postaviti na stranski tir, ker so se v trenutnih časih izkazale za luksuz, temveč , če pogledam prihodnost naših otrok. Čisto tako- sicer mogoče mimo teme,- pa vendar me vsa tale kolobocija asocira na to, kar se mi pač zadnje čase čedalje bolj pojavlja v mislih- a vas kdaj zaskrbi, kako bodo živeli naši otroci? Ne mislim tako posplošeno, temveč tako resno. user posted image težko jih je nekako spodbujati v smislu, kot so recimo nas: " uči se, pa ti bo svet odprt... pa boš lažje dobil službo...pošteno se potrudi, pa uspeh ne bo izostal...daj vse od sebe, pa bo.."
Čedalje bolj hipokritsko se včasih počutim, ko mulčka teram k knjigam, ko jih usmerjam, da je poštenost tisto, kar nekaj velja, delavnost pogoj, da nekaj imaš...
Kako vzgajate svojo deco? Kako jim privzgajate neke vrednote ob katerih smo bolj kot ne zrasli mi, sedaj pa se včasih zdijo, kot bi jih vzeli iz pravljice?

Kolegica mi je zadnjič povedala, da je imela v službi neko izkušnjo z Romi, ki jo je kar dol potlačila. Romski deček, ki pač izhaja iz določenih socialnega okolja, v tretjem razredu ( ki ga obiskuje že drugič) , še vedno ne zna ne brati in ne pisati. Ko je omenila očku, da bo moral ponavljati, če ne bo tega v letošnjem letu osvojil vsaj za silo, je on rekel, naj ga kljub temu izpusti naprej. Skušala mu je razložiti, kako pomembno je znanje in seveda pisanje in branje ter da mu bo to omogočilo uspešnejše življenje.On pa jo je cinično pogledal in se režal. Rekel ji je da on ne zna pisati ne brati, pa da naj pogleda skozi okno s čim se vozi- z novim bemflom seveda. Ob tem je mahal z roko na kateri je visel zlat debel furžel in ponosno stal pred njo v novem leder đekitu. Ona se je v svojem obrabljenem kostimu in z ogrlico iz fimo mase okrog vratu, prvič v življenju vprašala, če dedec mogoče le nima prav.

Čisto tako- razmišljanje ob kavi pač- pa vseeno se ob podobnih štorijah o JJ in podobnih človek čedalje bolj sprašuje.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 9:44:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako vzgajate svojo deco?


Tako kot mislim, da je prav.

Ne morejo biti obsojenci in kriminalci merilo tega, kako mi vzgajamo našega otroka. Če že oni nimajo hrbtenice (ljudje s takimi dejanji je ne morejo imeti), jo mi imamo in ne, ne boli me še.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 13.12.2014 9:45:32 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:06:47   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako vzgajate svojo deco?


Tako kot mislim, da je prav.

Ne morejo biti obsojenci in kriminalci merilo tega, kako mi vzgajamo našega otroka. Če že oni nimajo hrbtenice (ljudje s takimi dejanji je ne morejo imeti), jo mi imamo in ne, ne boli me še.

Tudi mene v večini časa ne. Ne vem ali je danes tak dan, ali vsi ti dogodki zadnje čase vplivajo na to ali je to kruta grda realnost, ki ti vztrajno hodi v zelje in postavlja na laž tisto, kar želiš vcepiti otrokom. Po svoje doprinesejo k temu tudi drobni dogodki, ki postajajo v trenutkih ranljivosti še bolj pereči (skromne želje otrok ob pisanju dobrem možem ob katerih nekako začutiš žalost in ne ponos, da razumejo, da je treba velike želje spremeniti v male, otrokovo veselje, da mu je še prav lanska bunda, da bo lahko na ta račun letos dobil boljše škornje,Halo pizza, ki vztrajno vozi večkrat na teden k sosedom, ki živijo od sociale in tvoji odgovori otrokom, da je mi pač ne naročamo, ker je peka pizze doma bolj zabavna in dobra ...)Zavedam se, da nam ni tako hudo. Zavedam se, da so ljudje v taki bedi, da si osebno še predstavljati ne moreš. In tudi ti, ki so v taki bedi, kljub temu, da oba starša pridno garata na tri partije za zajamčenega, so nek zgled našim otrokom. Zgled in tisto, kar nekako postavlja na laž vrednote, ki jih skušamo kot prave prikazati našim škratom. Mogoče je krivo tudi to, da škrati rastejo. Da niso več slepo naivni, da vidijo, slišijo in opazijo tudi marsikaj , kar bi bilo bolje da ne bi in kar se ne sklada s tistim, kar jih učimo doma.
Saj pravim, razmišljam in opažam, da kljub svoji zategli doslednosti in vztrajnemu prepričanju, da naj drugo delajo kot hočejo, mi bomo pač tako kot je po naše prav, čedalje večkrat dvomim, če je " naš" prav, ki smo ga " podedovali" od staršev res pravi " prav".

< Sporočilo je popravil patrino -- 13.12.2014 10:17:48 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:17:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako vzgajate svojo deco?


Tako kot mislim, da je prav.

Ne morejo biti obsojenci in kriminalci merilo tega, kako mi vzgajamo našega otroka. Če že oni nimajo hrbtenice (ljudje s takimi dejanji je ne morejo imeti), jo mi imamo in ne, ne boli me še.

Tudi mene v večini časa ne. Ne vem ali je danes tak dan, ali vsi ti dogodki zadnje čase vplivajo na to ali je to kruta grda realnost, ki ti vztrajno hodi v zelje in postavlja na laž tisto, kar želiš vcepiti otrokom.


In zakaj se pustiš motiti v toliko meri user posted image .

Če imaš hrbtenico in postavljene svoje trdne temelje, so taki dogodki samo piš vetra.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:19:47   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Saj pravim, razmišljam in opažam, da kljub svoji zategli doslednosti in vztrajnemu prepričanju, da naj drugo delajo kot hočejo, mi bomo pač tako kot je po naše prav, čedalje večkrat dvomim, če je " naš" prav, ki smo ga " podedovali" od staršev res pravi " prav".


Še enkrat - to je vaše stališče. Če dopuščate, da ga zamajejo obsojenci in kriminalci - je to vaš problem. Jih pa s takimi razmišljanji in neplodnimi razglabljanji samo podpirate.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:22:36   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako vzgajate svojo deco?


Tako kot mislim, da je prav.

Ne morejo biti obsojenci in kriminalci merilo tega, kako mi vzgajamo našega otroka. Če že oni nimajo hrbtenice (ljudje s takimi dejanji je ne morejo imeti), jo mi imamo in ne, ne boli me še.

Tudi mene v večini časa ne. Ne vem ali je danes tak dan, ali vsi ti dogodki zadnje čase vplivajo na to ali je to kruta grda realnost, ki ti vztrajno hodi v zelje in postavlja na laž tisto, kar želiš vcepiti otrokom.


In zakaj se pustiš motiti v toliko meri user posted image .

Če imaš hrbtenico in postavljene svoje trdne temelje, so taki dogodki samo piš vetra.



Ja zame mogoče v večini časa da. Vendar se mi žal zdi, da dandanes ( in verjetno nikoli) za vzgojo otrok ni vedno dovolj le pokončna hrbtenica staršev . Tudi temelje ne gradijo le starši. In ravno tu se mi zdi problem. Da tiste temelje , ki jih s trudom gradiš doma, trenutna situacija in vse ostalo , še bolj vztrajno maje in podira.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:25:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Saj pravim, razmišljam in opažam, da kljub svoji zategli doslednosti in vztrajnemu prepričanju, da naj drugo delajo kot hočejo, mi bomo pač tako kot je po naše prav, čedalje večkrat dvomim, če je " naš" prav, ki smo ga " podedovali" od staršev res pravi " prav".


Še enkrat - to je vaše stališče. Če dopuščate, da ga zamajejo obsojenci in kriminalci - je to vaš problem. Jih pa s takimi razmišljanji in neplodnimi razglabljanji samo podpirate.

Ne zamajejo ga direktno toliko tile obsojenci in kriminalci ( moji otroci še ne vedo zanje)- zamajejo ga vsakdanje situacije in dogodki, ki jih takšni osebki povzročajo. To pa opazijo tudi oni.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:26:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja zame mogoče v večini časa da. Vendar se mi žal zdi, da dandanes ( in verjetno nikoli) za vzgojo otrok ni vedno dovolj le pokončna hrbtenica staršev . Tudi temelje ne gradijo le starši. In ravno tu se mi zdi problem. Da tiste temelje , ki jih s trudom gradiš doma, trenutna situacija in vse ostalo , še bolj vztrajno maje in podira.


Če so temelji trdni, jih takšni piši vetra ne bodo zamajali. Če so temelji majavi, potem te je upravičeno strah.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:28:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja zame mogoče v večini časa da. Vendar se mi žal zdi, da dandanes ( in verjetno nikoli) za vzgojo otrok ni vedno dovolj le pokončna hrbtenica staršev . Tudi temelje ne gradijo le starši. In ravno tu se mi zdi problem. Da tiste temelje , ki jih s trudom gradiš doma, trenutna situacija in vse ostalo , še bolj vztrajno maje in podira.


Če so temelji trdni, jih takšni piši vetra ne bodo zamajali. Če so temelji majavi, potem te je upravičeno strah.

Hja mogoče res. Si tako pokončna, da si me malo potolažilauser posted image . Sedaj pa moram jit delat- saj veš gradite temelje-brez dela ni jela-, zato šibam proti kuhinjiuser posted image ...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 10:55:07   
RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako vzgajate svojo deco?


Tako, da že v tretjem razredu ve, da bo študiral v Avstriji user posted image


user posted image

in da zato šparava evre in jih ne sme zapraviti za že stoto brezvezno igračo user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 11:48:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako vzgajate svojo deco?


Tako, da že v tretjem razredu ve, da bo študiral v Avstriji user posted image


user posted image

in da zato šparava evre in jih ne sme zapraviti za že stoto brezvezno igračo user posted image user posted image


Kako pa veš, da bo študiral.....?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 11:52:54   
RIJA*
vedeževalka mi je povedala user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 11:54:42   
liliana
Torej ste tudi stanovanje že kupili......a v Grazu ali na Dunaju.....?user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 12:03:01   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: lilianauser posted image

Torej ste tudi stanovanje že kupili......a v Grazu ali na Dunaju.....?user posted image


ni bedasta ideja user posted image se bo do takrat odplačalo z oddajanjem v najem user posted image bolje da kar v obeh mestih, ne veš kak se pokavec odloči

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 12:42:25   
liliana
Pa zdaj še ceneje lahko kupiš kot boš že 10 let, ko boš v to "prisiljena".......

Samo, da te čez 10 let ne za.je.be in ti reče, da bo on pa šel v Honkkong ali Peking študirat......



< Sporočilo je popravil liliana -- 13.12.2014 12:43:26 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 12:55:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

On pa jo je cinično pogledal in se režal. Rekel ji je da on ne zna pisati ne brati, pa da naj pogleda skozi okno s čim se vozi- z novim bemflom seveda. Ob tem je mahal z roko na kateri je visel zlat debel furžel in ponosno stal pred njo v novem leder đekitu. Ona se je v svojem obrabljenem kostimu in z ogrlico iz fimo mase okrog vratu, prvič v življenju vprašala, če dedec mogoče le nima prav.

Čisto tako- razmišljanje ob kavi pač- pa vseeno se ob podobnih štorijah o JJ in podobnih človek čedalje bolj sprašuje.




Drugče, spet dramatiziraš.....če je pa v tem kaj resnice, pa se je resno za zamisliti, odločnostjo in razgledanostjo našega pedagoškega kadra, ki klone pod takimi pritiski.......user posted image

Ker ni nujno, da se tisti, ki doštudira na pedagoški fakulteti ali doštudira za vzgojitelja in uči v javnem šolstvu lahko vozi z novim bmwjem ali mercedesem.....tisti, ki pa konča komaj osnovno ali pa srednjo šolo in ima v sebi tisto zloglasno podjetniško žilico pa vseeno lahko to počne.....in pedagoški kader se mora tega zavedati.......da znanje, izobrazba in milijarderstvo običajno ne gredo z roko v roki......


< Sporočilo je popravil liliana -- 13.12.2014 12:56:50 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 13:15:58   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

On pa jo je cinično pogledal in se režal. Rekel ji je da on ne zna pisati ne brati, pa da naj pogleda skozi okno s čim se vozi- z novim bemflom seveda. Ob tem je mahal z roko na kateri je visel zlat debel furžel in ponosno stal pred njo v novem leder đekitu. Ona se je v svojem obrabljenem kostimu in z ogrlico iz fimo mase okrog vratu, prvič v življenju vprašala, če dedec mogoče le nima prav.

Čisto tako- razmišljanje ob kavi pač- pa vseeno se ob podobnih štorijah o JJ in podobnih človek čedalje bolj sprašuje.




Drugče, spet dramatiziraš.....če je pa v tem kaj resnice, pa se je resno za zamisliti, odločnostjo in razgledanostjo našega pedagoškega kadra, ki klone pod takimi pritiski.......user posted image

Ker ni nujno, da se tisti, ki doštudira na pedagoški fakulteti ali doštudira za vzgojitelja in uči v javnem šolstvu lahko vozi z novim bmwjem ali mercedesem.....tisti, ki pa konča komaj osnovno ali pa srednjo šolo in ima v sebi tisto zloglasno podjetniško žilico pa vseeno lahko to počne.....in pedagoški kader se mora tega zavedati.......da znanje, izobrazba in milijarderstvo običajno ne gredo z roko v roki......



Malo pozno se je začela spraševati.
To je vprašanja, na katero bi morala imeti trden odgovor še preden je prestopila prag pedagoške fakultete. Še enkrat, trdan načela se ne omajejo zaradi enega cigana.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 13:17:50   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Vendar se mi žal zdi, da dandanes ( in verjetno nikoli) za vzgojo otrok ni vedno dovolj le pokončna hrbtenica staršev . Tudi temelje ne gradijo le starši. In ravno tu se mi zdi problem. Da tiste temelje , ki jih s trudom gradiš doma, trenutna situacija in vse ostalo , še bolj vztrajno maje in podira.


Trdnost dobiš doma.
Če je ne dobiš, te bo omajalo. Če jo dobiš, te lahko zamaje, ne bo pa te omajalo in podrlo.

Bolj preprosto je kot se zdi. Je pa težko tako kot vsaka stvar, ki se zdi preprosta.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 14:35:17   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

On pa jo je cinično pogledal in se režal. Rekel ji je da on ne zna pisati ne brati, pa da naj pogleda skozi okno s čim se vozi- z novim bemflom seveda. Ob tem je mahal z roko na kateri je visel zlat debel furžel in ponosno stal pred njo v novem leder đekitu. Ona se je v svojem obrabljenem kostimu in z ogrlico iz fimo mase okrog vratu, prvič v življenju vprašala, če dedec mogoče le nima prav.

Čisto tako- razmišljanje ob kavi pač- pa vseeno se ob podobnih štorijah o JJ in podobnih človek čedalje bolj sprašuje.




Drugče, spet dramatiziraš.....če je pa v tem kaj resnice, pa se je resno za zamisliti, odločnostjo in razgledanostjo našega pedagoškega kadra, ki klone pod takimi pritiski.......user posted image

Ker ni nujno, da se tisti, ki doštudira na pedagoški fakulteti ali doštudira za vzgojitelja in uči v javnem šolstvu lahko vozi z novim bmwjem ali mercedesem.....tisti, ki pa konča komaj osnovno ali pa srednjo šolo in ima v sebi tisto zloglasno podjetniško žilico pa vseeno lahko to počne.....in pedagoški kader se mora tega zavedati.......da znanje, izobrazba in milijarderstvo običajno ne gredo z roko v roki......


Obesila si se na napačno zadevo. In ni dotičen pedagoški kader , ki ga omenjam tako omejen, da ne bi tega vedel, kar ti poudarjaš. Rom je tu le za primer. Le za primer, kako v določenih zadevah, ki so pač vedno pogostejše, opaziš, da tisto, kar je tebi samoumevno in sveto, mogoče ni tudi realno . Gre se zato, da tudi dotičen kader občuti, kar občutimo nekateri starši ob vzgajanju. Občutki, da svojemu otroku, ne delaš ravno najboljše usluge in ne daješ najboljše dote, če mu ponavljaš,v smislu, da mora biti vedno pošten, delaven, pravičen ...itd.
In na to, kot sem že povedala ne vplivajo samo razmajani temelji doma, saj se otroci pač vzgajajo tudi izven domačega okolja.

Kakor že- lepo je, da ste pač nekateri tako gotovi v svojih smereh vzgoje in nič ne dvomite v primernost in pravilnost le te. Posebej v teh časih, ki ne vozijo v isti smeri, kot neka tradicionalna vzgoja, ki smo je bili v veliki meri deležni mi. Mogoče so vaši otroci še premali in ne opazijo, da zunaj domače hiše ni vse tako, kot zagovarjata mami in ati. Mogoče opazijo, pa vas o tem ne vprašajo. Mogoče teh razhajanj med domačo in družbeno vzgojo enostavno ne opazite. Ali pa jih pri vas sploh ni. Mogoče. Pri nas vem da so. Pri nas z rastjo otrok rastejo tudi opažanja, dvomi in vprašanja v tej smeri. In čisto lepo priznam, da na mnoga žal ne vem odgovora.

< Sporočilo je popravil patrino -- 13.12.2014 14:37:57 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 14:39:47   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Saj pravim, razmišljam in opažam, da kljub svoji zategli doslednosti in vztrajnemu prepričanju, da naj drugo delajo kot hočejo, mi bomo pač tako kot je po naše prav, čedalje večkrat dvomim, če je " naš" prav, ki smo ga " podedovali" od staršev res pravi " prav".


Še enkrat - to je vaše stališče. Če dopuščate, da ga zamajejo obsojenci in kriminalci - je to vaš problem. Jih pa s takimi razmišljanji in neplodnimi razglabljanji samo podpirate.


podpis. v to lahko "dvomi" samo človek, ki bo sposoben mirno spati, če bo tako živel kot un cigan. če nob tem ni mirne duše, tle ni dvoma kateri prav je pravi.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 15:12:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Občutki, da svojemu otroku, ne delaš ravno najboljše usluge in ne daješ najboljše dote, če mu ponavljaš,v smislu, da mora biti vedno pošten, delaven, pravičen ...itd.


Osnovne vrednote so zelo podobne, če ne enake, ali bereš stare Grke, Sveto pismo ali priročnik o vzgoji iz leta 1960 ali 2007.

In če misliš, da to ni tisto, kar je prav, potem je izbira enostavna. Uči jih, da naj bodo leni nepravični goljufi. 

Od kje ti in vam sploh potreba, da se primerjate s cigani user posted image . Cigan je cigan, in zdaj je lahko že merilo tvoje fimo ogrlice. Ma adijo pamet, ne ciganska, ampak civilna.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 15:30:26   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Občutki, da svojemu otroku, ne delaš ravno najboljše usluge in ne daješ najboljše dote, če mu ponavljaš,v smislu, da mora biti vedno pošten, delaven, pravičen ...itd.


Osnovne vrednote so zelo podobne, če ne enake, ali bereš stare Grke, Sveto pismo ali priročnik o vzgoji iz leta 1960 ali 2007.

In če misliš, da to ni tisto, kar je prav, potem je izbira enostavna. Uči jih, da naj bodo leni nepravični goljufi. 

Od kje ti in vam sploh potreba, da se primerjate s cigani user posted image . Cigan je cigan, in zdaj je lahko že merilo tvoje fimo ogrlice. Ma adijo pamet, ne ciganska, ampak civilna.

Stanislava, zakaj namerno razumeš napačnouser posted image Sem že povedala, da je v tem primeru Rom le kot asociacija. V vsakdanjem življenju je ogromno podobnih primerov, ki bodo tvojo vzgojo v otrokovih očeh postavili pod vprašljivo oz. bodo v njem vzbudili dvome in vprašanja zakaj je nekaj drugače, kot jih učiš ti. Resnično nisi bila še nikoli v takšni situaciji. Predvidevam, da imaš še malo dete oz. otroka, ki še ne opazi takšnih zadev. Lot sem že rekla, moji niso več tako mali. Moji opazijo. Moji vprašajo mnogo stvari in jih k temu ne spodbudijo kriminalci, temveč preprosti garači, ki delajo cele dneve za male pare. To sem povedala že zgoraj.
In sem tudi rekla, da me veseli , da se ne srečuješ s tem. Lepo je živeti v nekakšni oazi, vendar žal se tega ne da zavedno. Pri nas je že tako.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 15:36:53   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V vsakdanjem življenju je ogromno podobnih primerov, ki bodo tvojo vzgojo v otrokovih očeh postavili pod vprašljivo oz. bodo v njem vzbudili dvome in vprašanja zakaj je nekaj drugače, kot jih učiš ti. Resnično nisi bila še nikoli v takšni situaciji. Predvidevam, da imaš še malo dete oz. otroka, ki še ne opazi takšnih zadev.


Zelo dobro razumem.
In zelo ne odstopam od tega, da v življenju počnemo tisto in delamo tako kot je dobro za naše zdravje. 

In ja, otrok opazi, da ima nekdo bistveno več od njega in enako opazi, koliko teh je tečnih in zoprnih.  Enako kot opazi, da ima nekdo manj. Ampak - na meni je, da ga naučim, da poskrbi, da bo imel on ravno prav za sebe, ne preveč ne premalo in da bo s tem zadovoljen, in da smo ljudje različni. Nekateri rabijo več, drugi manj. In to, da imajo več/manj ni nobeno merilo, da je to bolje za njih in slabše za nas.

Pod črto  - kultivirati je potrebno svoj vrt, da bomo zdravi in se bomo imeli radi. Vse ostalo se v času uredi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kar naenkrat imamo spet pravno državo
13.12.2014 15:37:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

In sem tudi rekla, da me veseli , da se ne srečuješ s tem. Lepo je živeti v nekakšni oazi, vendar žal se tega ne da zavedno. Pri nas je že tako.


Potem se lotite zavedanja. Manj besed, več zavedanja.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?