|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 0:18:12   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Jaz se držim zelo preprostega načela:
I''m not rich enough to buy cheap things.




In kupiš torbico za 500 EUR....pa zraven še denarnico za 250 EUR...?


Ah, I wouldn't go that far, saj pravim, da NISEM rich user posted image

Mi je pa jasno, da se mi splača kupit recimo originalne allstarke za 80EUR in jih gulim po igrišču 2-3 sezone, medtem ko se mi katerekoli druge platnene supergice za 15-20EUR po pol meseca strgajo, razšvedrajo, odlepijo podplati ... Pri čevljih, plaščih, denarnicah ipd. res rada kupim kvaliteten izdelek, ker vem, da imam potem za nekaj cajta mir. Ta mi veliko pomeni :)

Ne razmišljajo pa vsi tako, moja sestra pa ima pač rada v omari 10 različih barv supergic in kupi cenejše, čisto štekam tudi njen pogled ...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 0:39:45   
Vijoličarka
mojcaziga, hvala za link user posted image

Ne, v o omari imam samo eno črno torbico in to je to. Jaz sem živ obup za modne ustvarjalce. user posted image




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 0:51:15   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Na pr. originalna Lacoste majca je tudi po vecletnem pranju kot nova, kar se za ponaredek nikakor ne more trditi itn.




Hm, meni se zdi, da je to veljalo bolj včasih. Vsaj kar se majic tiče. Ti bi se lahko še spomnila reklame za majice Fruit Of The Loom, ko enega reveža mečejo vsepovsod okoli, tudi pod avto - na koncu je on v slabem stanju, ampak majica je nepoškodovana. Takrat je bila kvaliteta in obstojnost močna propagandna točka.

Potem pa so prenehali uporabljati tisto trpežno melirano pletivo... Sama imam še vedno nekaj kosov izpred cca 15 let in takih stvari več ne prodajajo. Tako da se mi zdi, da gre zdaj za ime in samo ime in da hodiš s tem imenom okoli. Bistveno je, da se kupuje in kupuje ter kupuje. Torej stvari ne smejo trajati predolgo. Recimo, tudi gospodinjski stroji so menda nastavljeni, da po cca 7 letih crknejo, zdaj že pohištvo postaja hitro zamenljiva kategorija.

Kolegica, ki je optik, je bila pred leti na praksi v Nemčiji in je mislila, da jo bo mentor pohvalil, če bo dobro naredila. Pa je ni. Ampak ji je povedal, da če bo predobro delala, se očala ne bodo toliko lomila in kvarila in ljudje ne bodo prišli kupiti novih. Fora je v tem, da mora izdelek trajati ravno prav dolgo, da ga potrošniki ne morejo razglasiti za škart, a ne predolgo, da pridejo dokaj hitro kupiti novega. Pišuka! In to Švabi, ki so pojem za kvaliteto! user posted image

Ampak mogoče so pa LV torbice izjema. user posted image  



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 2:02:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ampak zakaj se zadovoljiti s kopijo,če je original original!!

in res ne verjamem da so fejk Martinske tolk dobre ko original


zato ker ti je recimo všeč model, kupit si pa majice od christiana lacroixa za 10,000 dolarjev glih ne moreš, pol pa kupiš eno za 40..
al pa ti je recimo všeč birkinka (prices range from £4,800 to £100,000) in potem kupiš ponaredek za 50€, ne?

al pa recimo, da se pri nas ne pozna dosti in njo ne moti, če ma naša fake (10€) ali original crocse (30-40€), ki jih preraste v enem letu in so res veliko ceneje.

upam da sem dala dovolj primerov, da si predstavljaš zakaj..

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 2:04:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: respect
Pač nekateri si tudi ne morejo privoščiti več sto evrov za neko stvar


bottom line je to to.

nisem še videla miljonarja ki bi kupoval ponaredke, ne?

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 2:29:38   
mateyka
jaz bi birkinko, sam tok ne morem, niti ne bi dala za eno torbo. pismo ta torba, ki košta enkrat več in navzgor, kot moj dream cintiq drawing board (!!!!), da bi dala tok denarja? user posted image

mi je všeč oblika (klasična, timless imo). jaz bi si kupila en ponaredek. v bistvu si bom enkrat. tudi ponaredki so po nekaj sto ojrov.
tud kresalova je ma (sam ta barva mi ni lepa) user posted image
http://www.reporter.si/slovenija/kresalova-kot-victoria-beckham-na-kosilo-v-asa-s-torbico-za-ve%C4%8D-tiso%C4%8D-evrov/6540

user posted image
user posted image

evo, tle je "poceni" birkinka za 60 ojrov, to bi recimo mela (je usnje sicer), ne vem zakaj ne.
http://borseto.com/si/usnjene-torbice/499-usnjena-torbica-birkinka-crna.html

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 8:39:17   
alda
Ampak jaz res še vedno mislim, da je pri kupovanju ponaredkov v ospredju le kazanje firme. Kao jaz lahko.
Ker dobiš tudi original kake neznane **** firme :podoben model, vzorec,...po primerjivi ceni in zelo dobri kakovostii.

npr. rajši kupim podoben kroj majce v H&M, kot "original s tržnice v Budimpešti", kjer je glavno, da se mi bo po celem hrbtu bohotil napis Adidass user posted image

Ampak razen cene,ki je itak še vedno na 1.mestu,zakaj se kdo odloči za ponaredek, mi žal druga logična razlaga ne potegne user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 6.10.2013 8:45:06 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 9:17:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ampak jaz res še vedno mislim, da je pri kupovanju ponaredkov v ospredju le kazanje firme. Kao jaz lahko.
Ker dobiš tudi original kake neznane **** firme :podoben model, vzorec,...po primerjivi ceni in zelo dobri kakovostii.




Saj jaz tudi tako mislim.......samo jaz mislim tudi tako, da je pri kupovanju originalov prav tako isti motiv.......kazanje firme in "jaz lahko"......ker dobiš dokaj dobre originale kake neznane **** firme......in to po normalni ceni in precej dobri kakovosti.......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 10:12:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: respect


IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: respect

Zakaj bi dala za original recimo 100 e,če ponaredek lahko kupim recimo za 30 ali 40 e . Vse kar sem še kupila ni bilo nekih razlik med njimi



in če si vedno kupila ponaredek, kako si vedela ,da ni razlike med njimi ?


lepo.nekateri prijatelji kupujejo original.In niso v ničemer drugačni,niti v materialu,niti v nič.

Ja dostikrat se original ne loči od "onaredka" ... zakaj v narekovajih ... zato ker naprimer pri dizajnerskih sončnih očalih (mi je povedal cimra v P, ki je delala pri uvozniku) ti oblikovalci naredijo dizajn in ga pošljejo v tovarno nekam na Kitajsko ... potem pa ko tovarna naredi naročeno število okvirjev, linijo potegne naprej še za par tisoč in potem taprvi gredo do oblikovalca, ki jih prodaja za bajne pare ... tistih preostalih tisoč gre pa na štante za par €, sam da gor namesto nalepke D&G dajo DG al G&D itd. ... je rekla da so dizajnerske okvirje dobivali v kartonastih škatlah po par sto na kupu, pol so jih pa v optiki v fensi šmensi škatlice dajali pa par 100€ na okvir ... pol se pa pejt kdo je nor ...


< Sporočilo je popravil Otika -- 6.10.2013 10:26:54 >

(odgovor članu respect)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 10:17:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Jaz se pa ne strinjam, da sta ponaredek in original enake kakovosti. Ponaredek je obicajno hudo slabsi, no vsaj jaz opazim. In jaz ne kupujem ponaredkov, ce si necesa ne morem privoscit bi mi bilo tako mimo hodit s torbico LV, ki bi bila ponaredek in se vsi bi vedeli.




Jaz ne bi vedela.......user posted image


Ce pridem vsa v cunjah H&M in enih plasticnih posvedranih cevljih in imam torbico LV bi bilo po moje veliki vecini mimoidocih jasno, da torbica ni original ali pa da imam porcelan fobijo, ker sem dala ves denar za eno torbico in sedaj nimam za ene normalne cevlje. Zraven tega pa je se nosit ne bi znala.


No lej jaz tut nebi vedela ... sem si par let nazaj v Trbižu na štantih kupila en pas, pač svetlorjav pa gor z mal temnejšo rajvo v karo neke črrke L V itd. ... pač mi ej bil všeč ... pa prinesem domu pa me sestrica (modni poznavalec) napade zakaj hudiča sem šla tolk slab ponaredek LV pasu kupovat ... user posted image ... no men ni bilo nič jasno ker nisem imela blage veze, da naj bi bil ponaredek ene priznane znamke ... pač všeč mi je bil in sem ga pol nosila in dol mi je viselo, če so se modne osveščenke obračale za mano in zavijale z očmi user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 10:25:37   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ampak jaz res še vedno mislim, da je pri kupovanju ponaredkov v ospredju le kazanje firme. Kao jaz lahko.


Lahko tut, recimo pri tistih oblačilih, ki se jim logo na daleč vidi ... lahko je pa tudi ta keč, da znani oblikovalci niso znani za to, ker bi imeli slabe dizajne, ampak zato ker imajo hude dizajne ... in če ti je ta dizajn všeč in si ga ne moreš privoščit po original ceni ... pač kupiš ponaredek ...

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 11:03:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Ampak jaz res še vedno mislim, da je pri kupovanju ponaredkov v ospredju le kazanje firme. Kao jaz lahko.
Ker dobiš tudi original kake neznane **** firme :podoben model, vzorec,...po primerjivi ceni in zelo dobri kakovostii.


prav, pa misli. vedi pa, da vsi nismo isti in tudi tukaj nima vsak enakih porivov. enim je pač všeč model (kot meni) in bi mela to torbo tud če ne bi Hermes gor pisal. enim je pa pač važno kaj piše gor in ne model sam.

glede tega adidas logotipa na majci in podobno (vzemimo ga kot metaforo za vse slične primere) - meni ni jasno niti zakaj bi kdorkoli kupoval/nosil original majco, ki ima gor "reklamni pano". bog ve, da je ironično da še plačaš mastne denarce zato, da si lahko zastonj premični oglaševalni panel za firmo ki te je obrala za mastne kešce (če že govorimo o kvaliteti kot razlogu) user posted image user posted image
ampak enim daje zadoščenje, da lahko pokažejo da majo gnar - bog jih požegnaj, pa če jih razumeva ali ne. hm, tako kot bi zate lahko rekli, da ko nosiš martenske, da šmikiraš in kažeš vsem da "maš". jaz pa, da sem plehka, ker nosim fake birkinco, ker nimam vsaj 5.000 ojrov, veze in čakanja vsaj en mesec, da jo lahko naročim in dobim user posted image

torej, šimkerka in ta plehka - the two of us; recimo da bi bilo zabavno, da bi se dobile na kavi za kontrast (v firmah/ponaredkih) user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 11:06:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
... lahko je pa tudi ta keč, da znani oblikovalci niso znani za to, ker bi imeli slabe dizajne, ampak zato ker imajo hude dizajne ... in če ti je ta dizajn všeč in si ga ne moreš privoščit po original ceni ... pač kupiš ponaredek ...


bingo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 11:40:23   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
... lahko je pa tudi ta keč, da znani oblikovalci niso znani za to, ker bi imeli slabe dizajne, ampak zato ker imajo hude dizajne ... in če ti je ta dizajn všeč in si ga ne moreš privoščit po original ceni ... pač kupiš ponaredek ...


bingo user posted image




al pa original neznane firme, ki itak da imajo podobne dizajne user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 11:50:16   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
... lahko je pa tudi ta keč, da znani oblikovalci niso znani za to, ker bi imeli slabe dizajne, ampak zato ker imajo hude dizajne ... in če ti je ta dizajn všeč in si ga ne moreš privoščit po original ceni ... pač kupiš ponaredek ...


bingo user posted image




al pa original neznane firme, ki itak da imajo podobne dizajne user posted image

Odličnost nekega dizajna je v podrobnostih ... torej če ima ta neznana firma nekaj skoraj enako nekemu priznanemu oblikovalcu, še ni nujno, da je ta poceni original tudi oblikovno tako dober, složen, prijeten na pogled ...

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 13:02:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


Odličnost nekega dizajna je v podrobnostih ... torej če ima ta neznana firma nekaj skoraj enako nekemu priznanemu oblikovalcu, še ni nujno, da je ta poceni original tudi oblikovno tako dober, složen, prijeten na pogled ...



Zato pa poznavalci originila verjetno takoj prepoznajo ponaredek.......ker podrobnosti niso dovršene....in če je nekomu všeč original ravno zaradi podrobnosti, se verjetno ne more zadovoljiti s ponaredkom.......ali pa poznavalci originala prepoznajo ponaredek kot ponaredek zgolj zato, ker itak vedo, da si ga nekdo s povprečno plačo ne more privoščitiuser posted image ......

Sicer pa je itak malo folka v Sloveniji (in tudi drugod po svetu), ki si lahko privošči torbo za 2 jurja, top z naramnicami za jurja in pol......plašč za 5 jurjev, sandale za 3 jurje......zato pa bodo ponaredki "laufali", če pa ne ponaredki, pa ostale no name firme, s podobnimi disajni kot prestižne blagovne znamke......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 23:03:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Sama imam še vedno nekaj kosov izpred cca 15 let in takih stvari več ne prodajajo. Tako da se mi zdi, da gre zdaj za ime in samo ime in da hodiš s tem imenom okoli. Bistveno je, da se kupuje in kupuje ter kupuje.


To se pa strinjam, da kvalitetne stvari kot so bile pred 15, 20, 25 let ne delajo vec. Vseeno pa menim, da je razlika v kvaliteti ce kupis murin kostim ali kaksen H&M... In ce imas rad "klasiko", ali jo potrebujes zaradi sluzbe ali cesarkoli... je manjsi strosek kupiti drazje.

Ampak ji je povedal, da če bo predobro delala, se očala ne bodo toliko lomila in kvarila in ljudje ne bodo prišli kupiti novih.


To je pa potrosnistvo. Vse mora biti "poceni", vse mora biti hitro nadomestljivo... Prej je bilo tako - vec je kostalo, je pa trajalo...




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 23:24:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
... lahko je pa tudi ta keč, da znani oblikovalci niso znani za to, ker bi imeli slabe dizajne, ampak zato ker imajo hude dizajne ... in če ti je ta dizajn všeč in si ga ne moreš privoščit po original ceni ... pač kupiš ponaredek ...


bingo user posted image




al pa original neznane firme, ki itak da imajo podobne dizajne user posted image


Sem ze hotela napisati isto. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 23:28:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Odličnost nekega dizajna je v podrobnostih ... torej če ima ta neznana firma nekaj skoraj enako nekemu priznanemu oblikovalcu, še ni nujno, da je ta poceni original tudi oblikovno tako dober, složen, prijeten na pogled ...


Izdelava ponaredka ni nikoli tako dovrsena kot izdelava originala. Prepricevanje, da sta original in ponaredek enako kvalitetna in enako izdelana ter iz enakih materialov je izjemno naivno ali izhaja iz pomanjkanja izkusenj.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 23:49:08   
mateyka
jaz že 10 let govorim da se bližamo "Shoe Event Horizon-u" user posted image

to je termin, ki je vrgel v revščino in propad planet Frogstar (World) B iz štoparca.
ta svet je pa propadel zato, ker:
Pred mnogimi leti je bil Frogstar Svet B "uspešen, srečen planet - ljudje, mesta, trgovine, normalni svet". Vendar pa je bilo nekoliko preveč trgovin s čevelji na ulicah po svetu in število trgovin s čevelji se je stalno po malem povečevalo. Več kot je bilo trgovin, več so morale trgovine zaslužiti. Več čevljev so naredili, več je bilo slabših in nenosljivih. In bolj ko so postajali slabši in nenosljivi, bolj so jih ljudje morali kupovati, in bolj so morale trgovine zato prodajati; dokler ni postal ekonomsko nemogoče zgraditi kaj drugega kot samo trgovino s čevlji.Rezultat je bil propad, propad in lakota. Večina prebivalstva je izumrla..

no, to je "Shoe Event Horizon". samo je res podobno - kvaliteta se slabša na vseh področjih izdelave. majice opereš 5x in majo že mucke ali pa se zavijejo, razvlečejo.. ko uni čevlji zgoraj.. brrr..

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Original-ponaredki
6.10.2013 23:56:06   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Izdelava ponaredka ni nikoli tako dovrsena kot izdelava originala. Prepricevanje, da sta original in ponaredek enako kvalitetna in enako izdelana ter iz enakih materialov je izjemno naivno ali izhaja iz pomanjkanja izkusenj.


sigurno. samo ne bom zdej komplicirala pri torbici in se bunila, ker to ni namehkejša kravja napa v severni aziji ali najbolj lepo tretiran krokodil iz farme za torbice v indoneziji, in ker jo mašina zašije namesto en hud mojster delavec ročno vsaj 40 ur ...
recimo da me ne moti, če je solidno narejen ponaredek (ker takega sistema zapiranja pač druge neznane firme nimajo). una na linku se mi zdi recimo v cirka tem rangu, da ni glih krš od krša. je italijansko usnje in ima isti kroj in zapiranje (mi je ta model pač fajn, ker se da zaklent - za potovanja, letališča ipd. je to super).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Original-ponaredki
7.10.2013 8:16:18   
mojamura
Seos punce.
ja priznam, pa ni me sram, da nisem modna poznavalka, niti mahnjena na neka oblačila ki so kao po zadnji modi. pač živim po načelu, obleči kar ti paše in v čemer se dobro počutiš. priznam, nisem najboljši prijatelj modnih trgovin. zato tudi nisem mela pojma kaj je LV. sta mi pa všeč inicialki, saj se moje ime in priimek začne tudi na ti dve isti črki. ostali izdeli, torbice, ki sem jih videla na linku, pa mi niso všeč, prav nekam škatlasto zgledajo, pa vzorec na vsaki torbici zaradi majhnih LV črk oz. logotipa me spominja na 70-ta leta. 
moje skromno mnenje je takšno, da če bi ne no name dizajner izdeloval podobne izdelke kot D&G ali pa LV ali kak podoben izdelovalec, pa ga ne bi nosile znane medijsko izpostavljene osebe, kot so pevke, filmske igralke na rdečih preprogah ali pa starlete, ne bi mel šanse, da se bi me o tem na RR pogovarjale. Izdelek je drag ravno zaradi tega, ker je nekdo prodrl skozi veliko število neznanih proizvajalcev in dosegel da jih npr. ga Beckham nosi. Tako se začne ta igra. Torej če je ena torbica kvalitetna dobrega/modernega dizajna, vendar od neznanega neuveljavljenega dizajnera, všeč neki znani osebi jo bo redkokdaj nosila saj bi jo paparazi raztrgali. Poleg tega menim da obstajajo lobiji, da se vsi grebejo recimo da bodo nominiranke za oskarje nosile na rdeči preprogi prav njihovo obleko/nakit/torbico/čevlje. Zakaj? Ja ker bo potem spet ena recimo ženska rekla, "ja to pa moram met, veš sem vidla S. Johanson na rdeči preprogi a veš kako ji je to pšristajalo. Ful je bla huda" itd.

Ne vem vsak razmišlja po svoje, vendar zase vem, da tudi če mam dovolj denarja za nakup izdelka LV ali D&G pa mi le ta ni všeč, ga ne biom kupila.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Original-ponaredki
7.10.2013 10:07:47   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
moje skromno mnenje je takšno, da če bi ne no name dizajner izdeloval podobne izdelke kot D&G ali pa LV ali kak podoben izdelovalec, pa ga ne bi nosile znane medijsko izpostavljene osebe, kot so pevke, filmske igralke na rdečih preprogah ali pa starlete, ne bi mel šanse, da se bi me o tem na RR pogovarjale.


zato se pa dogaja, da (pre)bogati, ki so slavni in bi si jih lahko brez blema kupili, potem dobivajo take uber drage stvari zastonj, navadni kekci kot smo mi jih pa plačamo s hudimi kešci

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Original-ponaredki
7.10.2013 11:28:26   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
sigurno. samo ne bom zdej komplicirala pri torbici in se bunila, ker to ni namehkejša kravja napa v severni aziji ali najbolj lepo tretiran krokodil iz farme za torbice v indoneziji, in ker jo mašina zašije namesto en hud mojster delavec ročno vsaj 40 ur ...
recimo da me ne moti, če je solidno narejen ponaredek (ker takega sistema zapiranja pač druge neznane firme nimajo). una na linku se mi zdi recimo v cirka tem rangu, da ni glih krš od krša. je italijansko usnje in ima isti kroj in zapiranje (mi je ta model pač fajn, ker se da zaklent - za potovanja, letališča ipd. je to super).


Ce se ne motim ( ne bom sla znova gledat link) ta link nima ne logo ne ime izvirnega podjetja na sebi. Je kopija modela, dovolj razlicna, da jih lastnik izvirnika ne tozi za ponarejanje in torbica "ne glumi" original.
Popolnoma druga slika je, ce je potrebno in zazeljeno, da ima torbica logo ali ime izvirnega podjetja in "se pretvarja" oz. "glumi", da je original. Za nekoga je zgolj model, brez zavajajocega znaka ali zavajajocega logotipa - nezanimiva.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Original-ponaredki
7.10.2013 11:32:02   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
moje skromno mnenje je takšno, da če bi ne no name dizajner izdeloval podobne izdelke kot D&G ali pa LV ali kak podoben izdelovalec, pa ga ne bi nosile znane medijsko izpostavljene osebe, kot so pevke, filmske igralke na rdečih preprogah ali pa starlete, ne bi mel šanse, da se bi me o tem na RR pogovarjale.


zato se pa dogaja, da (pre)bogati, ki so slavni in bi si jih lahko brez blema kupili, potem dobivajo take uber drage stvari zastonj, navadni kekci kot smo mi jih pa plačamo s hudimi kešci


Reklama... in "zrtve" reklame. Tovrstne "zrtve" so tudi kupci ponaredkov, ki jim je pomembno da nekdo pomisli, da ima torbico hude znamke. No name torbica ne glede na dizajn in kvaliteto ocitno ne more biti dovolj zanimiva, uporabna, nosljiva...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?