|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 9:08:14   
*tedy*
tippi dej prosim še enkrat napiši ( ne najdem na kateri temi si pisala) o tistih receptih za wc, vem da je magnezij dvakrat na dan, pa slive......mene že matrajo hemeroidi kot vsako nosečnost, in dva dni grem zjutraj komaj na wc.......morda pa sem pojedla preveč bananuser posted image user posted image

še malo pa bodo izvidi, kajne???

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 9:11:40   
*tedy*
tippi kam si šla na nuhalno??mene kar malo mika da bi šlauser posted image user posted image , ene 60€ stane a ne??

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 9:17:08   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: *tedy*

tippi dej prosim še enkrat napiši ( ne najdem na kateri temi si pisala) o tistih receptih za wc, vem da je magnezij dvakrat na dan, pa slive......mene že matrajo hemeroidi kot vsako nosečnost, in dva dni grem zjutraj komaj na wc.......morda pa sem pojedla preveč bananuser posted image user posted image

še malo pa bodo izvidi, kajne???


Magnesol dvakrat na dan. zjutraj in zvečer. poskusi se držat vsaj en teden.

drugače pa jogurt, navaden, tekoči. probiotični je najboljši. vanj daj eno jušno žlico lanenih semen, pred tem  jih malo potlači v možnarju.

drugače pa odpira tudi kivi, ampak moraš ene tri na dan pojest. ene tri dni zapovrstjo. preverjeno pomaga! user posted image

da, da, izvidi v ponedeljek, komaj čakam user posted image

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 9:18:02   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: *tedy*

tippi kam si šla na nuhalno??mene kar malo mika da bi šlauser posted image user posted image , ene 60€ stane a ne??


60 euričev je ja. v dravljah sva bila pri dr. reševi. zadovoljna user posted image

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 9:52:53   
*tedy*
ful tu hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 10:02:26   
Ssana
Oooo, zadne dni me skos neki zvija pa ful čutim pritisk če se naprezam ali če skrčim noge ob telo. Se kateri isto dogaja? Sem mela pa prejšnji teden pregled in je vse super. Sem v 17t. :)

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 12:27:02   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Ssana

Oooo, zadne dni me skos neki zvija pa ful čutim pritisk če se naprezam ali če skrčim noge ob telo. Se kateri isto dogaja? Sem mela pa prejšnji teden pregled in je vse super. Sem v 17t. :)



tud mene zdejle par dni tiši dol in si mislim, je.be.mtiš, če je že zdaj tako, kje je še pol leta user posted image  če so rekli, da je vse super, potem ta občutek tiščanja dol ni nič nevarnega user posted image

Tedy malenkost!

meni pa spet slabo za znoret...od zjutraj user posted image  vmes je sicer za trenutke boljše, potem pa spet in spet in spet in dost mam user posted image

(odgovor članu Ssana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 13:10:51   
Anonimen
Tippi - čestitke za pregled.

jaz sem že par dni nekak na dnu. skrbi me strašno - buši se je zmanjšal, tišči me navzdol in bušček mi otrdeva (zalsti zvečer, ko sem tudi razburjena od uspavanja Malčka - čisto po moji krivdi torej). a hkrati sem trdno odločena zaupati, da bo vse dobro, da je moje detece zdravo in pride k nam v najtoplejšem mesecu 2014. user posted image

se beremo in lepo bodite!
anonimna bb

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 13:54:44   
Neala
Anonimna bb, v katerem tednu pa si? Meni je v prvi nosečnosti trebuh otrdeval že nekje od 15. tedna dalje menda. V glavnem, komaj se mi je buši miceno začel poznat, že mi je začel otrdevat. In to predvsem v popoldnevih. Dobro je bilo edino, ko sem počivala in ležala. In otrdeval mi je vse do poroda. Tako, da nič ni to takega. Samo več počitka in sprostitve rabiš, da se telo umirja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 14:32:18   
mammy26
Uf sem na morju...nič nisem sledila. PDP 18.3., nuhalna 5.9. upam na najboljše. Počutje sedaj super.

Zanima me nekaj. Tiste, ki ste imele nuhalno in DHT po napotnici, ali ste se kljub dobremu rezultatu nuhalne vseeno odločile za dvojni hormonski test ali ne. Berem namreč, da so določene imele nuhalno super, DHT dosti slabši, na koncu vse ok...res si ne želim živčnosti po nepotrebnem. Sama se tako odločam, v kolikor bo nuhalna glede na mojo starost 35 ok ali sploh iti na DHT.

Pa lep dan iz Umaga;-)

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 14:37:11   
Neala
mammy26, težko ti pomagam, ker sem sama v isti dilemi. Jaz bom naredila po nasvetu ginekologa. Stara pa isto kot ti.

Pa itak, tut če je nuhalna super, veš, da je vseeno lahko kaj narobe, ker so to samo goli izračuni. Ampak jaz jim bom verjela, če bodo dobri. Tudi DHT je samo presejalni test... Dejansko bi nas najbolj pomirila AC. Ampak je za nas še plačljiva (menda 600 EUR?).

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 15:24:55   
Tippi
DHT je za moje pojme odlična ''''zadeva'''', saj v kombinaciji z NS odkrijejo 90 % plodov z DS. medtem ko samo z NS odkrijejo  80 % plodov z DS. torej če mene vprašaš je odvzem krvi za DHT nič (cenovno 40 eur), da pa ti z NS procentualno boljši rezultat. ne razumem zakaj se tako zelo braniti DHT?? ni noben bau bau. vzamejo ti kri, kot vedno, če ti jo vzamejo ko si bolan. edino kar je, je za plačat 40 eur, to pa tud ni tak denar, če pomisliš, da ti kar za 10 % izboljša ali poslabša rezultate. oziroma ti da bolj realno sliko, če hočete. to si pa vsi najbolj želimo. ne glede na to, ali je slabo ali je dobro. predvsem da je realno, da se človek potem zna odločit naprej, če bi se izkazalo, da je slabo.

Poleg tega kri za DHT ti vzamejo lahko že pri 9. tednih, kar je tudi najbolj idealen teden za dovzem krvi, pa tja do 14. tedna. torej kri lahko daste še pred opravljeno NS in na tisti dan, ko boste imele NS, boste imele že rezultate DHT in vam jih bo ginekologinja lahko takoj postregla skupaj z NS.

me pa res zanima, zakaj tak predsodek pred DHT??user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 29.8.2013 15:26:48 >

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 16:17:02   
Neala
Ja, Tippi, jaz sem absolutno ZA oboje in bom oboje tudi najverjetneje naredila. Sem pa prej hotla povedat samo to, da se mi je zdelo, da kljub temu to ni garancija, da je s plodom vse ok in da le AC in tista neinvazivna metoda lahko potrdita dejansko, če je plod zdrav za DS in te kromosomske napake ali ne.
Ampak sem pa prebrala, da kao 97% amniocentez, ki jih delajo na podlagi slabih NS, potem da dobre rezultate. Torej imaš kao 3% možnosti, da če imaš slabo NS, da boš imel tudi na AC potrjen, npr. DS. To pa so v bistvu dobre novice in glede tega gre verjeti NS in DHT in nekako zaupati, da bo res vse v redu. Čeprav žal, ti Tippi, lani nisi sodila tja in žal bila tisti nesrečni procent. Ampak let''s go on, glejmo pozitivno - navsezadnje je večina otročkov povsem zdravih in luštnih navihančkov user posted image .

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 18:38:31   
mammy26
Ja saj imate prav, mogoče samo preveč berem negativne kritike glede testa. 5.9. imam pregled in upajmo na najboljše.

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Nosečke 2014
29.8.2013 18:50:56   
Tippi
Neala prav gotovo NS ne sodi med preiskave, kjer ti stoprocentno lahko povejo ali je otrok zdrav ali ne. v končni fazi ti tega tudi AC ne more zagotovi, saj z AC odkrivajo samo kromosomske napake, ne pa tudi genskih.

je pa NS dobra deska za naprej. torej imaš neko podlago in se na podlagi teh statističnih podatkov odločaš kaj boš. veliko jih je takih, kot si omenila, da se potem na AC izkaže, da je vse ok, nekaj je pa tudi takih, ki je NS pokazala dober rezultat, pa se je na koncu izkazal DS. Ampak! ravno v tem je hec. sploh govorimo recimo o mlajših mamicah, ki nimajo pravice na napotnico opravljati AC in je le ta samoplačniška. če jim NS pokaže slabe rezultate, gredo zastonj opravljati AC in se na tak način ''potolažijo''. če ne bi bilo NS, potem bi velik del teh ''rizičnih'' odpadlo in bi se po vsej verjetnosti, ker ne bi opravile AC, rodilo še več otrok z DS kot se jih. podatki še vedno kažejo na to, da se največ otrok z DS rodi ravno mladim ženskam. starejše imajo več možnosti, tako za brezplačno AC, kot kasneje, če se ugotovi DS, da naredijo UPN. mlajšim je to nekako odvzeto. kar ni prav. tako pa z NS, še vedno, če se test izkaže za slab imajo možnost it na AC....

nekaj malega je na tej NS, če ne v podatkih, pa v samem bistvu zakaj je dobrodošla.

no, pa sem zafilofozirala user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 29.8.2013 18:53:53 >

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Nosečke 2014
30.8.2013 7:49:11   
Tippi
Tedyyyy kje si?? a je že bil UZ??

nestrpno čakamo poročilo! user posted image

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Nosečke 2014
30.8.2013 7:54:11   
*tedy*

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tedyyyy kje si?? a je že bil UZ??

nestrpno čakamo poročilo! user posted image



ob 11.15 imam....pa celo varstvo ta otroke imamuser posted image , bo tamala prvič brez mene.....je soseda še na dopustu in jih bo malo pogledala...user posted image . Če nama znese gre moj zraven, ker je v službi in imajo glih konferenco, pa nevem če bodo že končali do takrat...

sledi poročilo, s parkiranjem vreduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Nosečke 2014
30.8.2013 11:36:52   
Neala
Evo, Tedy ravno na pregledu user posted image .


Jao, komaj preživljam danes tu v službi. Nič nisem produktivna preveč, čeprav imam ena poročila za naredit, ampak.... Počutim se user posted image .

Kako kaj ostale??

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Nosečke 2014
30.8.2013 13:33:07   
*tedy*
jest nazaj, vse okuser posted image user posted image user posted image , naša pikica ima 1cm glavco se lepo vidi tud nogiceuser posted image user posted image sem ful happyuser posted image user posted image
daljše poročilo sledi ...

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Nosečke 2014
31.8.2013 6:45:53   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: *tedy*

jest nazaj, vse okuser posted image user posted image user posted image , naša pikica ima 1cm glavco se lepo vidi tud nogiceuser posted image user posted image sem ful happyuser posted image user posted image
daljše poročilo sledi ...


iiiii super! user posted image  sem prav komaj čakala, da pridem do računalnika, da pogledam kako je bilo pri tebi user posted image  oooo človeček rasteeeeee! user posted image  super!
zdaj pa še podrobno poročilo, s parkiranjem vred, prosim user posted image

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Nosečke 2014
31.8.2013 6:49:26   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Neala

Evo, Tedy ravno na pregledu user posted image .


Jao, komaj preživljam danes tu v službi. Nič nisem produktivna preveč, čeprav imam ena poročila za naredit, ampak.... Počutim se user posted image .

Kako kaj ostale??


Grozna je ta slabost user posted image  meni je bilo včeraj obupno slabo. bruhala sem, noben položaj mi ni ustrezal. al sem sedela, al ležala, al stala, grozno. usta sem imela cel dan polna sline, na stranišče sem hodila na 10 minut, zategovalo me je po trebuhu, ma ni da ni. evo, sem pojamrala, pa ni nič lažje user posted image

saj kakšen dan je super duper, kakšen je pa obupen, recimo včeraj user posted image  zdaj sem v 13. tednu in res, res, REEEEES upam, da se bo počasi vse skupaj umirilo, ker si enostavno ne znam predstavljat, da bi do konca imela tako počutje. poleg tega, me bo dragi sit, ker mu jamram sto na uro. prav zares se mi smili user posted image  sicer nič ne protestira, je ful uvideven, pozoren, ustrežljiv, ampak se sprašujem, koliko časa še bo, če mi kmalu ne bo bolje user posted image  zdej vidim, da znajo tud moški fejst potrpet user posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Nosečke 2014
2.9.2013 14:36:58   
Tippi
Še tukaj sporočim, da so izvidi negativni. čist sem srečna!! user posted image
zdaj pa naj bo še vse ostalo super, pa je to moje življenje pravljica!!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Nosečke 2014
2.9.2013 18:43:59   
*tedy*
tippiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sem ful vesela za vajuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Nosečke 2014
3.9.2013 9:54:20   
Neala
Tippi, bravooo!!! Fuuul vesela, res ful!!! Uživaj v sedmih nebesih!!

Tudi moj prvi pregled je dobro minil, srček je lepo bil user posted image .

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Nosečke 2014
3.9.2013 9:57:28   
Tippi
Hvala vama! user posted image

se navajam na lepe rezultate, še kar ne morem verjet user posted image

neala super za slišanega srčija!! zdaj pa naj nas še te slabosti minejo, pa bo drugo leto tik tak user posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?